LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 11 April 1934 LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. UIT NED. OOST-INDIE. DE BESTRIJDING DER WERKLOOSHEID. BEURSOVERZICHT. BUSLICHTINGEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. telegrafisch weerbericht T. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. Hoogste stand: 771.3 te Relkjavik. Laagste stand: 740.3 te La Coruna. Verwachting tot den avond van 12 April: Meest matige Zuid-Oostelijke tot Zuide lijke of Zuid-Westelijke wind. Betrokken tot zwaar of half bewolkt. Waarschijnlijk eenige regen. Zachter des nachts. Overdag mogelijk Iets warmer. büitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressie in het Zuidwesten is in omvang en diepte toegenomen, nabij Spanje bevindt zich thans een 740 kern, terwijl over het Zuiden van de Britsche Eilanden de luchtdruk flink daalt. Deze depressie brengt regen over West- Frankrijk, België, het Zuiden van ons land en Zuld-Engeland. Ook over Schotland viel vrij veel neerslag, doch deze wordt waarschijnlijk meer door stuw tegen de Hooglanden veroorzaakt. (In de afge- Joopen week werd te Aberdeen niet min der dan 75 m.M. afgetapt). De lage drukking over Duitschland trok oostwaarts af. Zij veroorzaakte aan haar achterkant zware bulenneerslag, Dresden had 20 m.M. Over het Noorden bleef de hooge druk zich handhaven, slechts over Lapland daalde de barometer van betee- kenis. Hier en daar kwam In Scandinavië weer zware vorst voor. Ook over IJsland en Duitschland is de temperatuur gedaald In het overige gebied Is zij echter aan merkelijk gestegen. (In Croydon zelfs lO'/i graad Celsius.) De drukverdeellng maakt een doordringen van den depressietoe stand naar onze omgeving waarschijnlijk. Het zal daarbij wel tot eenige regen ko men. De nachtelijke temperatuur zal stijgen, terwijl ook overdag eenige ver warming niet onwaarschijnlijk is. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.) 12 uur 'smldd.: 13 gr. C. (56 gr. F.). 3 uur nam.: 13 gr. C. (56 gr. F.). hoogwatertijden te katwijk zee. Voor Donderdag. Voorm. te 1 u. 31 m.; nam. te 1 u. 51 m. licht op voor fietsers e.a. Woensdag: 7.20 n.m. tot 4.41 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 11 April: op 4 u. 07; onder: 16 u. 04. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad betreffende een vergadering, waar gesproken zal worden over con- sumptiemelk-regeling. o Z.K.H. PRINS HENDRIK TE ROERMOND. Bij zijn terugreis uit Luxemburg ver toefde Z.K.H. de Prins der Nederlanden gistermiddag op het kasteel HUlenraad te Swalmen waar hij de gast was van graaf Wolf Metterlich. In den middag vertrok de prins per auto via de Maasbrug te Roermond naar Ben Haag. A. HERTZBERGER 60 JAAR. Het Leidsche Isr. Weeshuis heeft veel aan hem te danken. Zaterdag hoopt de heer A. Hertzberger te Amsterdam zQn zestigsten verjaardag te herdenken. Be heer Hertzberger is een bekend con- fectiefabrikant te Amsterdam Het Leidsche Isr. Weeshuls, waarvan de heer Hertzberger regent is, heeft zeer veel aan zijn steun en medewerking te danken. o ZWERTBROEK CONTRA DE VARA. Hij neemt met de commissie van onderzoek geen genoegen. De heer Zwertbroek verzoekt ons mede te deelen, dat hij met de door het partij bestuur der S.D.A.P. benoemde Commissie yan Onderzoek in de zaak Zwertbroek VARA, geen genoegen kan nemen, omdat deze hem niet de noodzakelijke onpartij digheid waarborgt. Een der leden bijvoor beeld. is een bediende van het partij secretariaat, die dus o a. de handelingen van zijn directen chef zal hebben te onder zoeken en te berechten. De heer Zwert- j?r°ek verlangt, dat behalve de door het Partijbestuur aangewezen leden, een gelijk aantal door hem zal worden aangewezen, met een jurist als voorzitter. o KIND VERDRONKEN. s ,IJsselhaven te Rotterdam is het o-]arig dochtertje van den schipner Bijl w water geraakt en verdronken.' lugubere ontdekking op de reeuwijksche plassen. Vermoedelijk misdaad in het spel. Op de Reeuwijksche Plassen bij 's Gra- venkoop heeft de visscher K. gistermiddag op den bodem van het daar ondiepe water een lijk ontdekt. Hij heeft van deze lugu bere ontdekking dadelijk mededeellng ge daan aan den burgemeester van Reeuwijk, den heer L. J. Lucasse, die het onderzoek ter hand nam. Toen het lijk aan den kant was gebracht bleek, dat herkenning niet mogelijk was. Het verdere onderzoek bracht bijzonderheden aan het licht, die het vermoeden wettigen, dat er hier mis daad in het spel is. Het lijk was n.l. aan borst en rug verzwaard met ijzeren sta ven, die met riemen om het lichaam waren bevestigd. Uit brieven en papieren, die in de klee ding werden gevonden, is komen vast te staan, dat het slachtoffer de 25-jarige C. A. H. E. Wubben is, afkomstig uit Den Haag en leerling aan de M.T.S. te Haarlem, waar hij in pension was. Reeds sedert November van het vorig jaar had de Haag- sche politie zijn opsporing verzocht. Als hulpofficier van justitie heeft de burgemeester van Reeuwijk het lijk in be slag genomen. De plaats waar het gevon den is, ligt in een eenzaam gedeelte van het uitgestrekte merengebied bij den Laix- dijk. Hedenmorgen te kwart voor tien is het stoffelijk overschot overgebracht naar het Van Iterson-ziekenhuis te Gouda. Naar de burgemeester van Reeuwijk ons mededeelde zal daar de sectie worden ver richt, in tegenwoordigheid van het parket uit Rotterdam. Aan het Hbld. ontleenen wij het volgen de omtrent de voorgeschiedenis van dit drama: Indertijd, begin November van het vo rige Jaar, verzocht de Haagsche politie namens de ouders van den Jongen man opsporing. Men tastte toen omtrent het lot van den jongen geheel in het duister. Men kon geen enkele reden aanvoeren, waarom hij zoo geheimzinnig zou moeten verdwij nen en daarom werd vrijwel onmiddellijk aangenomen, dat men hier öf met een ongeluk, öf met een misdrijf te doen had. De jongen was op een Zaterdag, met een vriend, die eveneens in Den Haag woon achtig is, naar de residentie gereisd. Op het Stationsplein aldaar hadden de beide vrienden afscheid van elkaar genomen en een afspraak gemaakt om den Maandag d.a.v. met een bepaalden trein terug te rei zen naar Haarlem. Van den beginne af heeft de vriend in de meening verkeerd, dat de jongen met de tram naar de wo ning van zijn ouders was gegaan. Later is echter gebleken, dat hij daar niet is ge weest. Het is dus na voor het laatst op het Stationsplein te zijn geweest, verdwenen. Helaas is indertijd het onderzoek in ern stige mate bemoeilijkt tengevolge van het feit, dat de vermissing niet onmiddellijk is ontdekt. Wat toch was het geval? De jongeman woonde op kamers in Haarlem en ging geregeld des Zaterdags naar huis om den Zondag bij zijn ouders door te brengen. Het gebeurde wel eens een enkele maal, dat hij in Haarlem bij vrienden bleef en daarin hadden de ouders dan ook dien bewusten Zaterdag niets verontrustends gezien. Maar toen de daarop volgende week ook allengs verstreek en de ouders ook geen brieven van hun zoon kregen, maakten zij zich wel ongerust en toen de volgenden Zaterdag hun zoon wederom niet thuis kwam, hebben zij zich met zijn kosthuis in Haarlem in verbinding gesteld. Tot hun groote ontsteltenis vernamen zij daar dat hun zoon de geheele week niet in Haarlem was geweest. Men had daarin ln Haarlem óók alweer niets veront rustends gezien, omdat men meende, dat de jongen bij de ouders thuis ziek was ge worden en met naar Haarlem had kun nen komen Dat had men ook gezegd aan vrienden, die den jongen in Haarlem waren komen opzoeken, toen zij niets van hem hoorden. Het ligt voor de hand, toen de ouders dit wisten, dat zij onmiddellijk de politie waarschuwden. Deze heeft daarop een uit gebreid onderzoek ingesteld, doch alles tevergeefs. Er bestond ook geen enkele aanwijzing, waarheen de jongen kon zijn gegaan. o CENTRALISATIE DER GEWESTELIJKE CRISIS-ORGANEN. Vertegenwoordiging van den zelfstandigen handel mede noodzakelijk. De Commissie van Overleg der drie Ned. Middenstandsbonden zonden het onder staande adres aan den Minister van Eco nomische Zaken. Naar de pers heeft medegedeeld zou het in de bedoeling liggen in den loop van de maand April over te gaan tot centra lisatie van de gewestelijke Jandbouwcrisis- organisaties door onderbrenging van de bestaande gewestelijke organisaties in één gewestelijke crisisorganisatie der provincie. Zijn wij wel ingelicht, dan zou het in de bedoeling liggen deze nieuwe geweste lijke centrales in hoofdzaak uit vertegen woordigers van de land- en tuinbouw organisaties en -instellingen samen te stellen. Deze inlichtingen nopen ons tot Uwe Excellentie te wenden met het dringend verzoek het alsnog daarheen te willen lei den. dat ook de handel volledig wordt in geschakeld in het werk der gewestelijke crisis-centrales en dat met name de orga nisaties van den zelfstandigen handel in de gelegenheid worden gesteld op den ar beid dezer centrales mede in passende mate haar invloed te oefenen. Wij meenen. dat de crislssteun. welke aan land- en tuinbouw wordt verleend, niet enkel voor de produceerende land- en tuin bouw zijn beteekenis heeft, doch evenzeer ingrijpt ln de daaraan verwante takken van handel, zoodat redelijkerwijs ook de betreffende takken van handel ln de ge legenheid dienen te worden gesteld ge organiseerd aan de uitvoering dezer maat regelen deel te nemen en bij een en ander mede voor een richtige verzorging der han delsbelangen te waken In het bijzonder blijkt een voldoende vertegenwoordiging van den georganiseer- den handel in de cri.slsorganen gewenscht om te voorkomen, dat de zelfstandige handel in de verschillende branches door den coöperatieven wordt terzijde gesteld en geschaad. reorganisatie in den goederen dienst bij de ned. spoorwegen. Vrachtautodienst ook via Leiden. Onze spoorwegmedewerker schrijft ons: Naar wij reeds berichtten zal 15 Mei a.s. een groote reorganisatie in den goederen dienst bij de Ned. Spoorwegen plaats heb ben. Door het inleggen der nieuwe „groe- pentreinen" zal ook een reorganisatie op de stations plaats hebben. Zoo zal 15 Mei a.s. leder station een lijst ontvangen, waarop in alphabetische volgorde alle stations voorkomen, geopend voor vracht- stukgoed. Achter den plaatsnaam bevindt zich weer een kolom met de namen van de „groepen" waarbij de stations behooren. Alle stations ontvangen bovendien een z.g. „dambord". Dit dambord heeft een indee ling in hokjes, horizontaal en verticaal met evenveel vakken als er groepen zijn. In dit dambord staan de treinen, waarmee het vervoer tusschen de hoofdstations der groeven weer geregeld is. Daar het kan voorkomen, dat de hoeveelheid goederen ook met samenlading van een andere groep, het stellen van een groepwagen te duur maakt, of dat op een andere wijze dan per trein het vervoer kan plaats heb ben, zal een speciale vrachtautodienst tus schen deze groepen onderling plaats heb ben, b.v. tusschen de groepen Zaandam AmsterdamHaarlemLeidenGouda en Den HaagDelftSchiedamRotterdam Dordrecht. Het oponthoud der groepen- treinen op de stations zal ingaande 15 Mei a.s. tot een minimum beperkt worden tot 10 minuten (vroeger 30 tot 60 minuten), zoodat de loop der treinen belangrijk ver sneld wordt en goederen 's avonds geladen, 's morgens reeds op de plaats der bestem ming zijn. Bovendien wordt de rangeer dienst op de stations belangrijk bespoe digd, daar de samenstelling der treinen op de stations vervalt. De voordeelen, die de groepentreinen opleveren, zijn: nog korter vervoersduur en minder benoodigd materiaal, geen betalingsvoorschriften meer, betere stuwing van de lading, en daar onderweg niet meer gelost en geladen behoeft te worden, minder treinpersoneel op de treinen, en gebruik maken van laad- klsten, die direct in de bestelwagens kun nen worden overgeladen. o STALEN RIJTUIGEN AMSTERDAM—PARIJS. Ingaande 15 Mei a.s. zullen de rijtuigen, die in de treinen van Amsterdam—Parijs loopen door stalen rijtuigen vervangen worden. o OVERREDEN EN GEDOOD. De auto bestuurd door baron de Loë, burgemeester van Eysden overreed giste ren te Eysden een 11-Jarigen jongen van H. K. De jongen is dadelijk overleden. Het onderzoek wees uit, dat den burge meester geen schuld treft. o DE POSTVLUCHTEN. De Rijstvogel (uitreis) is te Calcutta aangekomen. De Kwartel (thuisreis) vloog heden van Batavia naar Singapore. o BRAND. Te Marwijkzand (gemeente Rolde) brak hedenmorgen te ongeveer 5 uur brand uit in de boerderij van den heer H. Mensies. Door den feilen wind stond het geheele pand spoedig in lichte laaie. Met moeite gelukte het den bewoner het vee uit den schuur te redden. Het geheele pand werd een prooi der vlammen. Niets kon worden gered. De politie was spoedig op het ter rein van den brand aanwezig. De oorzaak van den brand was een lek in den schoor steen. o T1VEE LIJKEN OPGEHAALD UIT DE WAAL. Uit de Waal te Nijmegen zijn heden 2 lijken opgehaald, een van een naar schat ting 14-jarigen jongen en een ander van een volwassen man. De identiteit der slachtoffers is onbekend, doch vermoede lijk zijn ze Nederlanders. o In den hoogen ouderdom van 84 jaren is te Den Haag overleden de heer J. Deg- geller, secretaris-penningmeester van den Ned. Bond van Horlogemakers en voorzit ter van de afd. 's-Gravenhage en omstre ken van genoemden Bond. o DE BANDJIR VAN DEN BRANTAS. SOERABAJA, 11 April (Aneta). Blijkens bericht van den resident van Kediri was het water van den Brantas hedenmorgen opnieuw stijgende, als gevolg van den zwaren regenval in de bergcomplexen, of schoon het peil van Zaterdag nog niet was bereikt. De schade kan nog niet worden opgege ven als gevolg van de geïsoleerdheid der geïnundeerde streken. o OPIUM IN BESLAG GENOMEN. SOERABAJA, 11 April (Aneta). De recherche haalde van boord van het s.s. „Tjlsalak" van de Java-China-Japan-iijn 750 thael bereide en 1500 thael ruwe opium tot een totaal-waarde van ruim f. 49.000. De daders zijn niet bekend. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. CONTRA-PRESTATIES DOOR WERKLOOZEN. Een onderhoud met Alphen's burgemeester. In den loop der vorige week is melding gemaakt van het standpunt van de re geering inzake de, in sommige gemeenten, w.o. te Alphen a. d. Rijn en Boskoop, door het gemeentebestuur vereischte contra prestatie voor werkloozen, waarover den laatsten tijd nogal wat te doen is geweest. Een redacteur van het Nederl. Corr. Bureau heeft den Minister van Sociale Zaken bereid gevonden zijn zienswijze in deze mee te deelen, en daaruit bleek, dat de regeering niet geheel afwijzend staat tegenover het streven om werkloozen voor den hun verstrekten steun eenig werk te laten verrichten, mits hierbij eenige voor waarden in acht worden genomen. Juist die voorwaarden echter en wel vooral, die betreffende den toeslag op de steunuitkeering zijn het, welke het systeem, zooals dat te Alphen aan de Rijn en te Boskoop wordt toegepast, ln zijn be ginsel aantasten. Bij de discussies over dit onderwerp in een der laatste zittingen van Alphen's ge meenteraad, waarbij door enkele leden reeds op een dergelijken toeslag werd aan gedrongen, is daarop reeds door den voor zitter gewezen, gelijk bekend, en waar Al phen's burgem de heer P. A. Colijn, als de geestelijke vader mag worden beschouwd van het onderhavige plan, dat nu ook el ders in den lande op breede schaal toepas sing gaat vinden, achtten wij het van groot belang diens meening te vernemen over het besluit van den minister. In het onderhoud, dat wij met den bur gemeester over deze aangelegenheid moch ten hebben, bleek ons al spoedig, dat de heer Colijn tegen een regeling, als door den minister zal worden getroffen, nog steeds ernstige bezwaren heeft. Het plan van den minister, aldus de burgemeester, is niet meer of minder dan een gewijzigde en tevens goedkoopere vorm van werkverschaffing. De regeering verlangt, dat het aanwijzen van werkob- jecten, evenals vroeger bij de werkver schaffing via den adjunct-inspecteur zal geschieden en daaraan zit dit bezwaar, dat men gedwongen wordt tot het indie nen van objecten van beteekenenden om vang met de daaraan verbonden groote uitgaven voor de geemente, terwijl bij een regeling, zooals die te Alphen en te Bos koop wordt toegepast, de bedoeling voor ziet, mèt de uit te voeren werkzaamheden tevens het publiek te gerieven Zoo worden hier tal van kleine werkjes, welke anders achterwege zouden moeten blijven, door enkele steuntrekkenden opgeknapt. Het aantal van hen. die op deze wijze te werk worden gesteld, is natuurlijk niet groot, het vormt ongeveer 5 pet. van het totale aantal steuntrekkenden. waarvan hier wekelijks werk ln contra prestatie wordt geeischt, maar hoewel het recht van medezeggingschap van het rijk bij de uivoering van groote werken gaarne er kennende meende de burgemeester toch, dat bij andere onderdeelen van de steun regeling de belangen van de gemeenten niet geheel over het hoofd mogen worden gezien. De toestand is tegenwoordig zoo dat de gemeenten het leeuwenaandeel in den steun aan werkloozen betalen; in Aiphen draagt de gemeente thans 65 pet. en het rijk slechts 35 pet. bij in de kosten van werkloozensteun en op grond daarvan, aldus de heer Colijn. pretendeer ik het- recht om in deze kwestie ook iets te zeg gen te hebben. Als besparing op de werkverschaffings uitgaven is een regeling, als door den mi nister bedoeld, alleszins gewenscht. Het voordeel is. dat de werken in langzamer tempo zullen worden uitgevoerd, waar door de, aan die uitvoering verbonden ka pitaal-uitgaven over meerdere jaren zul len kunnen worden verdeeld, maar het principe, dat de werkloozen iets voor den hun verstrekten steun moeten doen een principe, welks beteekenis niet moet wor den onderschat! komt in deze regeling lang niet zoo goed tot uiting als in die, welke in Alphen en in Boskoop wordt toe gepast. Het veel te dure apparaat van werkver schaffing hebben wij hier volkomen uit geschakeld. Het verleenen van een toeslag, zooais de minister dat voorstelt, maakt de contra prestatie opnieuw tot een vorm van werkverschaffing. Bovendien heeft het verleenen van een toeslag dit belangrijke bezwaar, dat daardoor de marge tusschen het verstrekte steungeld waarvoor dus thans werk moet worden verricht en het loon in het particuliere bedrijf tot een minimum wordt teruggebracht. Dit bezwaar geldt vooral thans, nu de loonen in het particuliere bedrijf nog steeds dalen, terwijl de steunbedragen niet worden herzien. Een sprekend voor beeld van de hieraan verbonden moeilijk heid biedt het landbouwbedrijf. Blijkens de lijst van ingekomen personen hebben zich hier de laatste weken onderscheiden ongehuwde landarbeiders van elders ge vestigd, omdat voor de gehuwde werk- looze landarbeiders in de gemeente, waar van er nbg ongeveer 40 staan ingeschre ven, het geboden loon in vergelijking met het bedrag, hetwelk zij thans wekelijks aan steun ontvangen, zóó laag is, dat zij de vaceerende betrekkingen niet ambiee- ren of niet kunnen ambieeren. Het verleenen van toeslag zal dus de prikkel tot het zoekeen van werk nog doen verminderen. Ook de bepaling van den minister, dat het steunbedrag met de eventueele ver hooging moet worden gedeeld door het uurloon bij de werkverschaffing om den werktijd per week te kunnen berekening, zou de heer Colijn gaarne anders hebben gezien. Weliswaar wordt deze regeling thans ook te Alphen aan den Rijn toege past, omdat de regeering zich met den oor- spronkelijken opzet in deze niet heeft kunnen vereenigen, maar juister ware het. zoo meende de burgemeester, wanneer het steunbedrag werd gedeeld door het bedrag van het, in het particuliere bedrijf geldende uurloon voor de verschillende groepen van werkloozen afzonderlijk, om dat dan de prikkel tot het zoeken van werk zeker nog zou toenemen. Op onze vraag, of de regeling van den minister nog een wijziging zou brengen in het systeem, zooals dat thans te Alphen wordt toegepast, deelde de burgemeester ons mede. dat wat in Alphen gebeurt, door de regeering steeds als een proef neming is beschouwd en dat er dus geen reden is om aan te nemen, dat in die proef voorloopig iets zal worden veranderd. AMSTERDAM. 11 April. Goed prijshoudende markt. Philips en Koninklijke eerder wat lager. Industrleele fondsen. Amerik. fondsen en Rubbers vas ter. Redjangs flauw. Suikerwaarden ge drukt. Duitsche obligaties hooger. Ned. Staatsfondsen prijshoudend. Ofschoon de koersbeweging hier iets onregelmatig was, was de grondtoon der markt niet slecht. Vooral de stemming in Wallstreet plantte zich hier voort evenals de optimistische geest op de ontwape ningsconferentie. De handel was uiterst beperkt; alleen in verschillende Amerik. fondsen, zooals Steels, Bethlehem Steel, Anaconda's Intercont. Rubbers en Cont. Oils ging ten aanzien van het koerspeil iets om. Op de locale markt trokken Aku's be langstelling ln verband met de toenemende kunstzijde-export en de winst der Amerik. maatschappijen. Philips waren na vasten inzet bij het slot fractionee! lager, daar de uitvoer van radio-apparaten tegenviel. Ned. Ford 1 "la hooger. Holl. Beton golden 9"/o hooger op de gunstige dividenddeclaratie. Arn. v. d. Berg waren gedrukt. Rubbers lagen vast, daar de vaste houding van het product stimuleerde. Tabakken verdeeld. Deli-Ba- tavia's golden hooger. Suikerwaarden iets lager. H.V.A-'s daalden 13/8 »/o. Oliewaarden waren verdeeld. Koninklijke golden een fractie lager; de Amerik. soorten waren vast. Redjangs aangeboden «1 3 lager. Duitsche obligaties waren vaster, speciaal Young-leening, die tot 38'/: stegen. Ned. Staatsfondsen goed prijshoudend, oude schuld zelfs bepaald vast. Indische lee ningen bleven op peil zonder meer. WISSELKOERSEN. Engeland 7.62'/i (7.62 3/4), Duitschland 58.31 (58.381, Frankrijk 9.75'/! (9.75), België 34.59 (34.60), Zwitserland 47.85 (47.831/!), Denemarken 34.10 (34), Zweden 39.35 (39.35), Noorwegen 38.35 (38.35), New York 1.47 3/4 (1.47 3/4). Prolongatie 2 pet. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Stationsplein en Perron H. S. M. Op werkdagen: Richting: Amsterdam Rotterdam Utrecht 3— 3.—* 3—* 6.55 15.40 10.30 10.30 20 20 13.30 13.30 15.20 14.30 16.15 16.15 17.40 16.50 18.25 22— 19.15 22.45 22.45 Des Maandags en daags na een feestdag niet. Op Zon- en Feestdagen: 3— 3— 3— 22.56 22— De trein van 22 uur 45 geeft aansluiting op de nachtposttreinen. Station Heerensingel. Bus aan den trein, niet op perron. Vertrek der posttreinen op werkdagen te 12.35 16,27 18.44 KATWIJK a. d. RIJN. 10 April. Uien f. 3.30—3.40. Peen f. 8.25—9.75. Witlof f. 11 —14 per 100 K.G AMSTERDAM, 11 April. Veemarkt. Aan gevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 236 vette kalveren, prijs le kwal. 5668 p. K.G. levend gewicht. 2e kw. 48—54. 3e kw. 3644. 98 nuchtere kalveren 2.505.50 p. st. 437 varkens, Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4344 per K.G. slachtgewicht. Zware var kens 4243. Vette varkens 4142. Overzicht. Vette kalveren tamelijke aan voer. handel niet vlug en prijzen stijgen de, eenige exemplaren prima kwaliteit 6 ct. per K G. boven noteering. Nuchtere kalveren tamelijke aanvoer, vlugge han del en onveranderde prijzen. Varkens weinig aanvoer, handel zeer stil en con stante prijzen. ROELOFARENDSVEEN, 10 April. Spi nazie f. 2.10—3.35. Dunsel f. 2.05 per 100 K.G. Sla f. 1.604.Q0 per 100 krop. Aard beien 4359 cent per doosje. VEUR, 10 April. Gele komkommers, le soort 20—22. 2e 14—18. 3e 10—12. Krop sla, le soort 4.40—7.10. 2e 2.204.10. Stoof sla 711. Peen 20.2021.10. Andijvie per 100 K.G. 17—19. Spinazie p. 4 K.G. 24—38. Postelein 3031. Rabarber p. 100 bos 3—6. Snijboonen 1.211.38. Radijs 1 802.50. Brusselsch Lof 16—17. Prei 2.10—2.60. Sel- dery 1.201.80 Druiven 100 stuks. Aard beien 1.802.30. WESTLAND, 10 April. Westlandsche Bloemenveiling. Clara Butt 1626 ct.; Copland 1114 ct.; Mad. Krelage 19—21 ct.; Pride of Haarlem 18—19 ct.; Le Notre 19—23 ct.; Bartigon 1824 ct.; Yellow 2526 ct.; Sanders 20 ct.; Pitt 1821 ct.; Irissen 16 20 ct. per dozijn; Japansche Lelies f. 810 per 100 kelk. Middenprijs van de bij den bond West- land aangesloten veilingen van 10 April. Spinazie 2—7'/: ct.; andijvie 4552 ct. per bak. dunsel 1—2 ct. per kg.; kelen f. 0.70—1.20 per 100 bos; postelein 18 ct. per kg.; radijs f. 1.50—2.80 per 100 bos; peen f.14 per 100 bos; sla f. 1.50—7.10; 2e soort f. 0.501.50 per 100 krop; rhabarber 4—6 ct. per bos; radijs f. 1.20—2.10 per 100 bos; stoofsla 25 ct. per bak. WOERDEN. 11 April. Kaasmarkt. Aan voer 132 partijen kaas. le kw. met rijks- merk f. 18—19. 2e kw. id. f. 15—17. Handel traag. 5-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3