LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 11 April 1934 GEMENGD NIEUWS. TYPHUS OP DE STREEFKERK. Het aantal patiënten neemt toe. Zooals gemeld, zijn aan boord van het sa. Streefkerk eenige gevallen van typhus geconstateerd. De toestand van de pa tiënten bleek bij aankomst te Port-Said van dien aard. dat zij, vijf in getal, daar in het ziekenhuis moesten worden opge nomen. Merkwaardig is daarbij, dat, ge lijk wij reeds berichtten, alleen drie leden van het officierenkorps, een stuurmans leerling en een assistentmachinist door de ziekte zijn aangetast en, voor zoover be kend, geen leden van de gewone beman ning. Ondanks deze decimeering van het officierenkorps heeft het schip de reis naar Nederland voortgezet Echter, zijn sindsdien weer twee opvarende ziek ge worden, nl. de eerste stuurman Caljouw en een tweede stuurmansleerling. Wan neer het schip vandaag in Algiers komt, zal worden beslist of zij aan boord kun nen blijven, of dat ook zij naar het zie kenhuis zuilen moeten worden overge bracht De directie van de reederlj heeft ln- tusschen maatregelen genomen om de bemanning te completeeren en heeft Zaterdag per lijnvliegtuig drie man, een le en een Se stuurman, alsmede een 2e machinist naar Marseille gezonden van waar zij per boot naar Algiers zijn ver trokken. Hier zijn zij gisteren aangeko men. Zoodra de Streefkerk aankomt zullen zij zich aan boord begeven. Naar wij vernemen heeft zich reeds vóór het schip in Port Said aankwam een sterf, geval aan boord voorgedaan. Een hof meester is namelijk toen het schip nog in volle zee was, aan de ziekte bezweken. DE AANTREKKINGSKRACHT VAN DE FILMSTUDIO. En de activiteit der politie die twee arrestaties deed. Gistermiddag heeft de Haagsche politie in een der zalen van de Kroon aan het Spui gearresteerd mr. J. C. B. uit Amsterdam en den heer S. uit Amsterdam, die adverten ties hadden geplaatst, waarin dames wer den gevraagd om voor de film te spelen. De aanmelding hiertoe moest gisteren in de Kroon geschieden, terwijl bij de aan melding een zeker bedrag als garantie moest worden gestort. Het aantal gegadigden voor de aangebo den betrekking was zoo groot, dat de politie er bij te pas moest komen Een inmiddels ingesteld onderzoek naar den aard van de maatschappij, waarvan de advertenties uit gingen. de Nationale Film-Corporatie, leid de tot de bovenvermelde arrestatie, terwijl eveneens de aanwezigen boeken in beslag werden genomen. PAKHUISKNECHT VERDRONKEN. Aan het posthuis Centraal Station te Amsterdam vervoegde zich eergisteravond een 37-jarige man. Uit de verwarde ver halen die hij deed. bleek spoedig dat men met een zenuwpatiënt had te doen. zoodat men het gewenscht achtte zijn vrouw te waarschuwen. Deze kwam hem eenigen tijd later afhalen. Gistermorgen is de man, die pakhuisknecht is bij een onderneming aan de Ruyterkade weer gewoon aan het werk gegaar.. Gistermiddag verliet hij de zaak en kort daarna zag men bij den steiger van Van Es en Van Ommeren een pet in het water drijven. Dadelijk is de politie ge waarschuwd, die na korten tijd dreggen het lichaam van den pakhuisknecht op het droge bracht. Pogingen om de levensgees ten op te wekken mochten niet baten. BRAND. Gisteravond omstreeks 10 uur werd door arbeiders welke in de spinnerij van de firma Raaymakers aan den Kanaaldijk te Helmond aan het werk waren, ontdekt dat op de bovenverdieping van genoemd gebouw, dat deel uitmaakt van een uitge breid fabriekscomplex en waar een groote partij voor-garens was opgeslagen, brand was uitgebroken. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd die met groot ma teriaal uitrukte. Men poogde door ver drinking een einde aan den brand te ma ken. Daar het gebouw op grooten afstand van de overige fabrieksgebouwen stond, bestond voor uitbreiding geen gevaar. Omstreeks 2 uur was men den brand meester. Het gebouw is geheel in tact gebleven. De rechterhelft van de spinnerij is uitge brand, terwijl de overige lokalen waaron der de krempelzaal, waterschade bekwa men. De weverij heeft geen schade beko men en het werk zal hier geen stagnatie ondervinden, zoodat de orders gewoon uitgevoerd kunnen worden en het geheele personeel aan het werk zal kunnen blij ven. De schade loopt in de tienduizenden. De brand is ontstaan in een machine op de boven de spinnerij gelegen verdieping. Arbeiders die daar aan het werk waren, bemerkten het en trachtten nog het vuur te blusschen, doch dit breidde zich zoo snel uit, dat zulks niet meer mogelijk was. Verzekering dekt de schade. Te Elshout bij Waalwijk is gisteravond ■brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer K de A Huis. schuur en stal ling brandden tot den grond toe af. Van den inboedel kon niets worden gered, Eenige varkens en kippen kwamen in de vlammen om. De oorzaak is onbekend. Assurantie dekt slechts gedeeltelijk de schade. ONREGELMATIGHEDEN TE HEUSDEN. Op vermoeden van onregelmatigheden bij het burgerlijk armbestuur te Heusden, wordt door den opperwachtmeester der Kon. Marechaussee een onderzoek inge steld. De rentmeester der Instelling, A. J. v. d. K., is in arrest gesteld. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gisteravond omstreeks halfacht is op den Postweg tusschen Capelle en Wemel- dinge de 23-jarige mej. P. H. de Groene, afkomstig uit laatstgenoemde plaats, die uit een vrachtauto stapte en den weg overstak, door een personenauto uit Utrecht aangereden en op slag gedood. TOBBE MET KOKEND WATER OVER HET LICHAAM GEKREGEN. Te Beesel (L.) kreeg het 3-jarig doch tertje van de familie Houwers een tobbe met kokend water over het lichaam. Het kind overleed spoedig aan de bekomen verwondingen. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE SPOORWEGAANSLAG IN OOSTENRIJK. EEN ARRESTATIE. Omtrent de ontsporing van den D-trein WeeneParijs in de buurt van Linz wor den de volgende bizonderheden bekend. Naar thans vaststaat, ontstond het ongeluk doordat de rails over een vrij groot stuk was losgeraakt. Toen de trein in het don ker deze plaats passeerde werden de loco motief en twee personenwagens geheel vernield, terwijl drie andere wagens ont spoorden. De slaapwagen van de Mitropa hing aan den spoordijk. Kort te voren was nog een trein ter plaatse gepasseerd. De locomotief met den tender sloegen het eerste om. De volgende wagens werden in elkaar geschoven. Slechts drie wagens ble ven overeind. Wegens de duisternis werden de hulpmaatregelen ernstig bemoeilijkt. De stoker werd na de ontsporing door steen kolen bedolven. De man Is om het leven gekomen. Men vreest dat ook de machinist het leven zal laten. Een nog ernstiger on geluk is naar de meenine van de autoritei ten voorkomen, doordat de zware locomo tief en de beide volgende postwagens aan den kop van den trein direct ontspoorden, waardoor de trein tot stilstand kwam. Tij dens het déraillement waren in de beide wagens 16 postbeambten werkzaam. De politie heeft een hulp-arbeider gearresteerd als verdacht van medeplichtigheid aan dezen aanslag en aan twee aanslagen, welke vroeger ter plaatse zijn gepleegd. PROJECTIEL ONTPLOFT. In het dorp Wolochwa in het Poolsche district Nojwodi Nowogrodek hebben kin deren een granaat gevonden, welke door een onvoorzichtige beweging is ontploft. Vier kinderen werden gedood. NIEUW FRANSCH GEVECHTS VLIEGTUIG. Op het militaire vliegterrein te Vllla- coublay zijn proefvluchten gehouden met een gevechtsvliegtuig, dat aan een groot aantal personen plaats biedt, Het toestel heeft op een lïbogte van 4000 M. een kruis snelheid van 309 KM. bereikt. Men legt er den nadruk op, dat dit de grootste snel heid is. welke tot nu toe met een gevechts vliegtuig ingericht voor meerdere personen, kon worden bereikt. Het toestel is een .Potez 54". DEMPSEY GESLAGEN. Jack Dempsey, de oud zwaar gewicht wereldkampioen boksen, heeft te Alexandra in Louisiana de ergste nederlaag van zijn loopbaan geleden. Hij is den ring uitge jaagd dooreen vrouw. Dempsey fun geerde als scheidsrechter in een partij worstelen tusschen Plummer en Noland. Plummer kreez een waarschuwing wegens schoppen, maakte er ruzie over. wat uit liep op een knock-out voor hem in drie tikken tegen zijn kin. Deze behandeling van haar man maakte juffrouw Plummer ziedend. Ze sprong op van haar stoel, kroop onder de touwen van den ring door en attaqueerde Dempsey. Ze trok zijn shirt stuk. trok hem aan zijn haren en dreef hem door de furie van haar aanval naar de touwen. En de ex-kampioen te ver bouwereerd om ook maar te trachten de amazone van nog geen 50 k.g. van zich af te houd.en. dook onder de touwen door en verdween onder de dol geamuseerde toe schouwers. C. R. te L. Met zeepsop. De vlek na spoelen en onder een doek opstrijken. Poeleren, doch zorgen voor goede schoon maak 's avonds. J. N. te L. Te pro'oeeren met melk. doch zeer voorzichtig. Misschien is het verstandiger niets er aan te doen, als het niet te erg is. M. T. te K De minister van Sociale Zaken. E. J., te V. Leiden, Alphen, Utrecht, Doorn. Ede, de Klomp, Arnhem, Wester voort, Duiven, Zevenaar. Elten, Emmerik, Vrasselt, Bienen, Rees. Haldern, Wesel, Dlnslaken, Lösort, Duisburg, Hückingen, Kaiserwerth, Derendorf, Düsseldorf. To taal 250 K.M. S. B., te L. Leiden, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Haarlem, Halfweg, Amsterdam, Diemerbrug, Geinbrug, Weesp 's-Graveland, Hilversum, Lage Vuursche, Totaal 88 K.M. Lage Vuursche, Soestdijk, Soest, Amersfoort. Hoevelaken. Voorthui zen. Milligen, Apeldoorn. Beekbergen, de Vrijenberg, Loenen, Eerbeek, Laag-Soe- ren. Dieren, Ellecom, de Steeg, Velp, Arn hem. Totaal 85.5 K.M. Arnhem. Ede, Utrecht. Leiden. Totaal 120 KM. VOETBAL. NA NEDERLAND—IERLAND. IERSCHE SPELERS OVER ONS SPEL. De Londensche correspondent van het Rotterd. Nieuwsblad" had een ontmoe ting met de Iersche spelers Gaskins en Foley en den reserve-speler Mc. Cherthy. Gevraagd naar hun oordeel betreffende een vergelijking tusschen het Belgische en het Nederlandsche elftal spraken zij zich, na eenig nadenken, uit ten gunste van de onzen, hoofdzakelijk wat de voor hoede betreft, Foley meende, dat de Hol- landsche voorhoedespelers nuttiger werk verrichtten, doordat zij meer schoten en actiever waren dan de Belgen, die het spel, voor het vijandelijk doel te kort hielden en het samenspel te ver doorvoer den. Overigens waren de ploegen ongeveer van gelijke kracht, ofschoon Gaskips mis schien onze verdediging als geheel een weinig sterker vond. Natuurlyk waren we benieuwd om te hooren, wie van onze spelers op de Ieren den besten indruk had gemaakt en het resultaat was teekenend. Eenstemmig was de keuze voor de beide vleugelspelers der vóorhoede Mynders en Wels. Dit antwoord is derhalve eens te meer een bewijs, dat het open spel, waarbij de buitenspelers sterk betrokken worden, den tegenstan ders van het Nederlandsch elftal de grootste moeite veroorzaakt. Geen der overige spelers van onze ploeg was den Ieren bijzonder opgevallen. De backs vond men goed zonder meer, in de mdddenlinie verzette de spil een hoop werk, hoewel men het alle drie Hollandsche half-backs als een gedecideerde fout aanrekende, dat zij steeds, ook tegen den wind in het leder hoog aangaven, waardoor de Iersche ver dedigers veel koppend konden redden. Het binnentrio van de voorhoede werkte hard en schoot veel, doch Giskins zag in hen geen uitblinkers, al vond hij. desgevraagd van dit trio Vente de gevaarlijkste. De Hollandsche doelverdediger moest, volgens hem. een volkomen „off-day" hebben ge had. En hoe oordeelt ge over uw eigen ploeg zoo vroegen we Gaskins. Hij was van meening, dat er over het algemeen goed gespeeld was. Speciaal Moore kreeg een pluimpje voor den meesterlijken „pass" van slechts twee meter lengte, die aan Squires de kans voor het eerste tege'npunt gaf. Ook zijn prachtig „getimed" inloopen op den doel man bij de tweede goal werd geprezen. Over het algemeen hadden de Ieren het een prettigen wedstrijd gevonden, al meende men dat de hoekschop, waaruit het derde Nederlandsche doelpunt ont stond, ten onrechte was toegekend, een meening. waarin men zeer positief was. Tenslotte hoopte Gaskins. dat de Hol landers in Antwerpen even goed zouden spelen als tegen hen, want hef*reisje naar Rome lokte den Ieren wel aan. De ver wachting was dan ook. dat onze spelers de Belgen met nog meer doelpunten zouden overwinnen, hetgeen overigens een ge waagde veronderstelling is. Het viel ons op, dat geen der drie spelers waarmede wij het onderhoud hadden, het type van den Engelschen beroepsvoetbal ler vertoonde. Het waren welbespraakte, goed georiënteerde jongelui, die niet on middellijk den indruk vestigden, hun ge heele persoon uitsluitend aan het harde leven van den voetbalprof, geschonken te hebben. Zij waren vol lof over de ontvangst in Holland en ons land scheen op hen een goeden indruk gemaakt te hebben. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. In een moeilijk behaalde 21 overwin ning op Quick Boys 1 bereikte AR.C. 1 het kampioenschap in de eerste afdeeling van de Zaterdagmiddagcompetitie. Het Alphen- sche A.R.C. voor de zooveelste maal onze gelukwenschen! Fides Pacta liet zich in een 11 uitslag door Noordwijk 1 nog een puntje ontnemen, doch behoudt toch de kans nog op de tweede plaats. In 2 A moest A.R.C. 2 met 21 het loodje leggen tegen Quick Boys 2. L.R.C. 2 zag zich thuis met 24 geklopt door Fides Pacta 2 Rijnsburgsche Boys zag S.C.O. 2 met een 26 overwinning naar Oegstgeset terugkeeren. Bij Katwijk 1 Terleede 2 werden de puntjes met 11 gedeeld. 2 B bracht een 3—1 zege voor Ons Clubje 1 tegen Noordwijk 2. waardoor de kansen van Ons Clubje weer aanmerkelijk stijgen. Koudekerk 1 had veel moeite met S.C.O. 3, doch wist ten slotte toch met 65 te winnen. S.L.F. 2 zag zich twee puntjes door Katwijk 2 ontnomen. Katwijk won hier met 21. In 3 A schoot Terleede 3 plots uit haar slof. A.R.C. 3 moest er met 93 aan ge- looven. Inderdaad een groote uitslag voor een eerste overwinning! In 3B verloor L.R.C. 4 met 23 van Rijnsb. Boys 3. Quick Boys 5 klopte de lei ders Woubrugge 2 met niet minder dan 8-1. In de 4e klasse sloeg Ons Clubje 3, Fides Pacta 4 met 91, waarmee Ons Clubje kampioen werd van deze afdeeling. Profi ciat Ons ClubjeNoordwijk 4 behoudt door haar 71 zege op Katwijk 4 de tweede plaats. Woubrugge 3 stond door een 12 nederlaag tegen Quick Boys 6 beide puntjes af. Voor de adspiranten bleef Katwijk op het goede pad voortgaan door Fides Pacta met 53 te kloppen. Quick Boys (a) werd door Rouwkoop met 21 geslagen. Rijns burgsche Boys kon niet zonder veel moeite Terleede er met 43 onder houden. S.C.O. verloor van Alphia met 12, ter wijl Ons Clubje met Quick Boys tb) in een 1luitslag de puntjes deelden. Voor de Zondag-competitie won in 2 A Lugd. 3 met 132 van A.S.C. 3. Ook Rouw koop bleef aan de winnende hand. De Voorschotenaren klopten Roodenburg 2 thuis met 04. Voor de A-adspiranten sloeg D.V.S. Lug- dunum (a) met 81. L.F.C. (a) werd door de 24 zege op A.S.C. (a) kampioen. Onze gelukwenschen aan de jeugdige L.F.C.'ers! Voor de C-adspiranten werd Rouwkoop thuis met 1—4 door R.C.L. geslagen. EEN ORIGINEELS VOOR-WEDSTRIJD. Voor NederlandFrankrijk. Het publiek bij internationale wedstrij den te Amsterdam krijgt tegenwoordig niet zooals in vroeger jaren, een uitgebreid voorprogramma op het gebied van athle- tiek, jeugdvoetbal en community singing te aanschouwen Het plan bestaat nu om voor den aanvang van den volgenden In terlandwedstrijd in ons stadion i Nederland Frankrijk op 10 Mei) het publiek bezig te houden met een orlgineelen voorwed strijd en wel een ontmoeting tusschen het Parijsche voetbalelftal van spelers boven de honderd kilogrammen („le club des cent kilo's"» en een even „zwaarwichtige" Am- sterdamsche ploeg, die onder auspiciën van Heineken's Bierbrouwerijen reeds eerder een wedstrijd speelde en toen op Poly- goon's Journaal werd vereeuwigd Toestem ming aan den K.N.V.B voor dezen „bij- zonderen" interlandwedstrijd is reeds aan gevraagd. Prov. Ov. en Zw. Crt. ZWALUWEN—STOKE CITY. De eerste lichtwedstrijd in het Olym pisch Stadion te Amsterdam zal op 18 April a.s. plaats vinden tusschen een Zwaluwen-elftal en de Engelsche League I-club Stoke City, die dit seizoen promo veerde. De ontmoeting, die onder leiding zal staan van den bekenden Duitscher, dr. Bauwens, uit Keulen .begint om 8.15 u. In overleg met de Keuze-Commisie is het Zwaluwen-elftal als volgt samenge steld: Doel: Keizer (Ajax> Achter: Weber (AJD.O.) en van Run (P.S.V.). Midden: Pellikaan (Longa), Oprinsen (N.O.A.D.) en van Heel (Feyenoord). Voor: Wels (Unitas), Vente (Neptunus), Lagendaal (Xerxes), Smit (Haarlem) en van Nellen (D.H.C.). Reserves: Cohen (Sparta), van der Lin den (N.A.C.), de Lange (Blauw Wit), Schu bert (Ajax), Slot (D.W.S.), Vrauwdeunt (Feyenoord) en Graafland (HB6.). ZWEMMEN. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN VAN ZIAN. Twee Nederlandsche records verbeterd. Onder groote belangstelling heeft giste renavond in „De Regentes" te Den Haag het internationaal zwemfeest plaats ge had van Z.I.A.N. De resultaten waren: 200 M vrije slag dames seniores: 1. W. den Ouden (R.D.Z.) 2 min. 29 4/5 sec.; 2. P. Mastenbroek (O.D.Z.), 2 min. 351/5 seconden. 100 M. vrije slag heeren: 1. U. Szekely (Hongarije) 1 min. 11/5 sec.; 2. S. Mooi (H.P.C.) 1 min. 2 sec. (nieuw Nederlandsch record); 3. G. Regter (R.Z.C.) 1 min. 5 3/5 sec.; 4. Jo Zadel (H.P.C.) 1 min. 81/5 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette dames: 1. R.D.Z. I (Baumeister, Brouwers en Den Ouden), 1 min. 491/5 sec. (Ned. record 148)2. O.D.Z. I zelfde tijd; 3. O.D.Z. II 1 min. 51 4/5 sec.; 4. H.Z.enP.C. I 2 min. 11/5 sec. 3 X 50 M. wisselslag estafette heeren: 1. Veulens (Hongarije) Nagy, Mezey en Szekely, 1 min. 36 2/5 sec.; 2. R.Z.C. 1 m. 38 4/5 sec.; 3 Z I.A.N. 2 min. 39 sec. 100 M. schoolslag dames: 1. R. de Graaf (O.D.Z.) 1 min. 33 3/5 sec.; 2. J. Limburg (O.D.Z.) 1 min. 34 2/5 sec.; 3. C. Eyken- broek (O.D.Z.) 1 min. 35 4/5 sec.; 4. W. Kerkmeester (O.D.Z.) 1 min. 37 sec. 100 M. rugslag dames: 1. Oversloot (O.D.Z.) 1 min. 20 4/5 sec. (Ned. record 1 min. 20 3/5 sec.); 2. B. Martin (O.D.Z.) 1 min. 27 sec.; 3. E. Vollmer (O.D.Z.) 1 min. 100 M. schoolslag heeren: (Korpershoek miste den start en zag van deelname af): 1. P. Kruithof (R.Z.C.) 1 min. 19 sec. (Ned. record 1.18 4/10); 2. C. O. v. Aelst (H. Z. en P. C.) 1 min. 191/5 sec.; 3. G. Hegi (Zian) 1 min. 214/5 sec.; 4. J. J. van Woerkom (S.Z.C.) 1 min. 22 4/5 sec.; 4. 5 Y 50 M. estafette vrije slag dames: 1. R.D.Z. I (dames G. Brouwers, T. Bau meister. A. Timmermans, A. Hogeweg en Willy den Ouden) slaagde erin het Neder landsch record, van 2 min. 40 8/10 sec. op haar naam staande, te brengen op 2 min. 40 1/5 sec.; 2. O.D.Z. I, 2 min. 46 4/5 sec.; 3 O.D.Z. n 2 mirt. 58 3/5 sec.; 4. H.Z. en P. C. I 3 min. 4/5 sec. 5 X 50 M. estafette vrije slag heeren: 1. de Veulens (Hongarije) J. Tolnay, Chr. Laky, J. Kannassy, M. Navy en A. Sze kely. 2 min. 22 3/5 sec.: 2. D.J.K. I (Am sterdam) 2 min. 26 3/5 sec.; 3. H. Z. en P. C. I (den Haag) 2 min. 27 2/5 sec.; 4. Zian I (den Haag) 2 min. 29 1/5 sec. De waterpolo-wedstrijd tusschen de re serves van Zian en een S.V.H.-combinatie, welke hierna volgde, was rijk aan doel punten. Met rust was de stand 33. doch in de tweede helft bleek Zian veel sterker en voerde den stand tot 94 op. Tot slot een wedstrijd tusschen Zian en het Hongaarsche Zevental. De Hongaren leidden met rust met 62 en wonnen met 14—3. o MOTORSPORT. VOORJAARSREUN1E DER K.N.M.V. De traditioneele Voorjaars-réunie der Koninklijke Nederlandsche Motorwielrij. ders Vereeniging zal dit jaar worden ge houden op Zondag 15 April te Utrecht. Het centrum der Réunie zal zijn het Hotel de l'Europe, in welke zalen een algemeene koffietafel met muziek en dans zal worden gehouden. Aan de réunie gaat vooraf een rondrit van 300 KM., waarvoor door de leden en candidaat-leden van Zaterdagavond 7 uur af, op 26 plaatsen in Nederland zal worden gestart. Het vorig jaar namen aan den rit nagenoeg 300 rijders deel, welk aantal dit jaar, naar verwacht wordt, aan merkelijk grooter zal zijn. De laatste contrólestempel moet worden verkregen in de Handelsbeurs aan de Mariaplaats te Utrecht, waarna de contröle-kaart ln Hotel de l'Europe moet worden ingeleverd. Ter gelegenheid dezer réunie vindt Zaterdagavond, Zondag en Maandag ln de Handelsbeurs een show van motorrijwielen plaats, welke georganiseerd is door de Utrechtsche agenten in motorrijwielen. Aangezien het Vredenburg nog niet door de Jaarbeurs is ontruimd, zal de parkee ring van de meer dan 1000 motoren en auto's, welke* worden verwacht, geschieden op het vrij gebleven gedeelte van het Vredenburg, de Mariaplaats en het Paar- denveld. Deze plaatsen zijn door de Ver keerspolitie daarvoor aangewezen. KORFBAL. CURSUS VOOR KORFBALLEIDERS EN SCHEIDSRECHTERS. Dank zij het werken van Fluks zal dit Jaar ook te Leiden een cursus worden gehouden, waar men kan worden opge leid voor korfballelder en scheidsrechter. Deze cursus begint reeds Vrijdag a.s. en wordt gehouden ln „Royal" onder leiding van ir. J. P. Mazure, lid der Technische Commissie. Zij zal bestaan uit 5 theoreti sche en 4 praktische lessen. De deelne ming overtreft alle verwachtingen. In het geheel hebben zich 25 cursisten opgege ven. een aantal dat noch in Amsterdam, noch ln Rotterdam of Den Haag bereikt ls. Dat deze cursus ten goede zal komen aan de propaganda der korfbalsport, be hoeven we nauwelijks op te merken. HOCKEY. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. De interacademiale hockeywedstrijden zullen dit Jaar gehouden worden op 20 April a.s. te Wageningen. LAWN-TENNIS. INTERN. CLUB VAN NEDERLAND. Aangezien Timmer en Karsten verhin derd zijn gaat de op Zaterdag en Zondag vastgestelde wedstrijd tuschen de Intern. Club van Nederland en Noord-Frankrijk niet door. BOKSEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP ZWAARGEWICHT. De match Carnera-Baer op 14 Juni vastgesteld. De ontmoeting te New-York tusschen Camera en Max Baer ls thans definitief vastgesteld op 14 Juni as. De New-Yorksche Bokscommissle heeft er reeds haar goedkeuring aan gehecht, dat de strijd zal gaan om het wereldkam pioenschap. —o BILJARTEN. MASSAKAMP S.D.O.—T VIERKANTJE. De uitslag van den vrlendschappelijken wedstrijd tusschen SJD.O. en 't Vlerk, is: pnt. brt. h.s. gem. B. Brand 86 43 11 2 J. Mazurel 196 43 45 4.35 J. Neuteboom 88 47 10 1.82 W. Penseel 107 46 11 2.10 I. Wijngaarden 44 30 8 1.46 J. Neuteboom 120 30 22 4.— T. Kerkvliet 86 40 9 2.15 J. Slimmers 109 39 17 2.76 Ouwerkerk 89 46 7 1.93 C. J. Koning 110 46 12 2.39 K. S. 83 28 11 2.96 J. Kerkvliet 84 28 11 3.— C. K. 110 40 16 2.75 A. B. 95 39 8 2.43 C. K. (res.) 86 42 8 2.04 F. v. d. Wijngaarden 84 43 9 1.95 J. Oudshoorn 82 34 7 2.41 B. v. Rooien 54 33 10 1,63 D. Nieuwenburg 82 46 7 1,78 N. v. d. Hoogt 67 45 8 1.48 D. Zierikzee 64 47 8 1,36 M. Lagerman 80 47 12 1,70 I. Zierikzee 56 40 7 1,40 W. H. 79 40 12 1,97 Moseman 64 47 6 1,27 J. v. B. 57 46 7 1,23 I. Binnendijk 48 21 8 2,28 F. K. 17 20 4 0.85 Fakkel 32 47 4 0,68 Van d. Kaai 60 47 11 1,27 Na afloop reikte de heer F. Goddijn met een toepasselijk woord den beschikbaar gestelden beker aan S.D.O. uit. DUIVENSPORT. DE ZWALUWEN (HILLEGOM). De eerste africhtingsvlucht der post- dulvenvereeniging „De Zwaluw" (Hille gom) van Voorschoten af heeft zeer uit- eenloopende resultaten opgeleverd. De eerste duif kwam om 9.30 uur aan, terwijl er ln den middag en zelfs ln den avond nog aankwamen. Bij koud weer Is het oriënteeringsvermogen veel minder. DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ALFHEN. De wedstrijden om het kampioenschap van Alphen beginnen het einde te nade ren, slechts moet nog een wedstrijd wor den gespeeld. De spanning wordt steeds grooter. De belangrijkste en laatste ron de is wel de ontmoeting van W. de Knijff met J. Verseput, daar laatstgenoemde moet winnen om kampioen te zijn en De Knijff om in den beslissingskamp uit te komen tegen Godthelp. Hieronder volgt de stand. gsp. gew. rem. vrl. pnt. J. Verseput 4 3 1 7 W. de Knijff 4 2 2 —6 J. Godthelp 3 1 2 4 J. v. d. Horst 3 2 1 2 K. v. Oeveren 4 1 2 2 K. v. Leeuwen ..4 1 3 1 Godthelp en v. d. Horst hebben nog een hangpartij. A.s. Maandag worden gespeeld de par tijen W. de Knijff-J. Verseput, J. v. d. Horst-J. v. Oeveren en K. v. Leeuwen-J. Godthelp.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10