N.V. LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 9 April 1934 HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. ]n de bebouwde kom wat minder vaart. luensclienmee aespaard FAILLISSEMENTEN. VRAGENRUBRIEK. UIT DE RIJNSTREEK. llllllllllïlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Illlllllüllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllll RECLAME.231 Haar Naam met groote eere tusschen hen eal vermelden. Ons Volk, Haar Volk, zal Haar Naam be waren als een kostbaar bezit tot in lengte van dagen. Ook wil ik een woord wijden aan de na gedachtenis van ons oud-lid van den raad van Stompwijk, den heer L. de Groot. Slechts korten tijd had hij in dien raad Bitting, maar lang genoeg om hem te heb ben leeren kennen om zijn ijver en iiefde in het ware belang der gemeente. De slag voor zijn gezin is zeer zwaar: moge de Goede God de weduwe en de kin deren sterken om dit kruis te dragen. Zijn naam zal in dankbare herinnering bij ons Wijven voortleven. Hierna werd overgegaan tot afdoening van de agenda. Zonder discussie en z.h.st. werden de volgende besluiten genomen. Voorschotten bijzonder lager onderwijs. Stompwijk R.K. Jongensschool f.1710, RJK. Meisjesschool f. 1890. Veur R.K. Jongens school f. 4750, R.K. Meisjesschool Dam straat f. 3680, R.K. Meisjesschool St. Jozef straat f. 1370. School met den bijbel f. 1970. Subsidie plaatselijk crisis-comité (steun- verleening B.) Stompwijk f.256 20, Veur f,289.80. De verordening op de heffing van het vergunningsrecht werd gewijzigd, waardoor ook sociëteiten er onder vallen. Op ver zoek van Ged. Staten, zal de post telefoon kosten op de begooting 1934 van Stomp wijk voorkomende, worden gespitst en ge bracht ten laste van de diverse diensten. Hierna sluiting. Over Maart j.l. schreef de Onder linge Vereeniging van Ziekenhuisverple- ging 154 nieuwe leden in; het totaal steeg tot 6807. In de Ned. Herv. Kerk is over Maart j.l. voor de diaconie gecollecteerd f. 88.80, voor de Kerkvoogdij f. 172.56'/i. De Paaschcollecte voor de Inwendige Zending bracht op f. 52.85. ■O- WASSENAAR. Doodelijke aanrijding. Op den Rijksstraatweg vond Zaterdag avond te ongeveer 9 uur een ernstige aan rijding met doodelijken afloop plaats; de 50-j. wielrijder V., wonende Raaphorst laan alhier werd door een auto overreden en gedood. V. reed de Raaphorstlaan uit, wilde de richting Den Haag inslaan en stak daartoe den Rijksstraatweg over. Hierbij werd hij aangereden door mej. B. uit Barneveld en op slag gedood. Mej. B. had nog het uiterste getracht om de aan rijding te voorkomen, waarbij zij eerst een paal aanreed en vervolgens tegen een boom botste. Zij brak hierbij het rechter sleutelbeen. Het stoffelijk overschot van V. en de auto werden door de politie in beslag genomen. Proces-verbaal werd op gemaakt. o ZEVENHOVEN. De heer C. Marbus heeft bedankt als ouderling der Geref. Kerk. Tot voorzitter der Geref. Jongel.ver- eeniging is gekozen de heer J. v. Leeuwen, zulks in de plaats van den heer A. Visser wegens vertrek. •o- ZOETERWOUDE. Ernstige Burentwist. Zaterdagmiddag is tijdens een ernstige burentwist tusschen v. d. M. en Z. door laatstgenoemde een schot gelost uit een met scherp geladen revolver op v. d. M. en diens vrouw. v. d. M. werd slechts licht gewond aan de middenvinger van zijn rechterhand. De politie heeft het vuurwa pen in beslag genomen en stelt een onder zoek in. In de week van 3 t/m 6 April werden in Nederland 57 faillissementen uitgesproken. et n L. Verkoopers van loten der staatsloterij worden slechts door de regee ring aangesteld. ALPHEN. De Burgemeester als bemiddelaar. Omtrent de kwestie ontstaan aan de Chr. School Hooftstraat, in verband met de gehouden bestuursverkiezing, zooals de vorige week uitvoerig door ons gemeld, kunnen wij thans berichten, dat van Herv. zijde verschillende eischen en een ultima tum was gesteld aan de Gereformeerden. Werd aan een en ander niet voldaan, dan zouden de Herv. bestuursleden hun functie neerleggen en de Herv. ouders hun kinde ren van school nemen. Het gevolg is ge weest, dat inmiddels partijen zich tot den burgemeester hebben gewend, die thans als bemiddelaar optreedt. Reeds Zaterdag avond heeft de burgemeester een onder houd gehad met een deputatie van de Gereformeerden, terwijl deze week de be slissing zal vallen. Moge deze een bevredi gende zijn! Gedurende de maand April wordt al hier vanwege „Het Groene Kruis" op Maandag- en Woensdagavond een gratis Moedercursus gegeven. De uitvoering van het chr. kinder koor „Klein Hosanna" die In verband met het overlijden van H.M. de Koningin- Moeder moest worden uitgesteld, zal nu a.s. Woensdagavond worden gehouden in het Nut. o ALKEMADE. Eerste plechtige H. Mis. De parochie te Roelofarendsveen heeft de hooge eer genoten, een pasgewijde priester in haar midden te ontvangen voor het opdragen van zijn eerste plechtige H. Mis. Pater Fr. Buchardus v. d. Weijden O.C.M., die Zaterdag door de eerw. zusters van het gezelschap J. M. J. in te genwoordigheid van enkele familieleden met een welkomstlied werd ontvangen, celebreerde des avonds een plechtig Lof. Om 10 uur had den volgenden morgen de plechtige hoogmis plaats. In de omgeving van de kerk wapperde van vele huizen de vaderlandsche driekleur met den pauselij ken wimpel; onder het zingen van de Veni Creator werd de neomist vanuit het zusterhuis door de geestelijkheid naar het Altaar geleid. Bij deze plechtige H. Mis assisteerde als diaken de heer C. P. Meereboer. als sub-diaken de heer A. Buijs, beiden kapelaans van deze parochie, als prest, assistens Pastoor Onel en als ceremoniarus den heer M. van der Weij den, theologant uit Hoeven. Het kerkge bouw was in feestgewaad gestoken, op het hoofdaltaar prijkte een schat van bloemen, terwijl boven het hoofdaltaar een geschilderd doek van St. Franciscus was aangebracht. Op het priesterkoor had den verschillende geestelijken plaats ge nomen, w.o. de feestredenaar pater Fr. Vitus uit Rotterdam, eveneens van de orde der Paters Capucijnen, en de heer van Leeuwen .pastoor te Hillegom en pa ter Severus. Vele familieleden van den neomist woonden de kerkelijke plechtig heid bij, waarbij wij o.a. opmerkten het tweede Kamerlid v. d. Weijden en de burgemeester van Nieuwkoop de heer v. d. Weijden. Het zangkoor van de parochie voerde op devote wijze uit de 4-stemmige mis van Hub. Cuypers St. Trinitates. Na het Evangelie betrad Pater dr. Vitus den kansel tot het houden van de feestpredi katie. De gewijde redenaar had tot tekst van zijn predikatie gekozen de woorden: „Verrezen is de Goede Herder, die zich gewaardigd heeft voor zijn kudde te ster ven." Spr. schetste o.a. de verheven waar digheid van den priester, daar deze is de middelaar tusschen God en de wereld. Moge Gods zegen op dezen jongen priester in de ruimste mate nederdalen, aldus spr. Na de H. Mis werd door het zangkoor de priestercantate gezongen van Jos Fransen. Tegen 1 uur werd door het muziekgezelschap Liefde voor Harmonie, aan den neomist een serenade gebracht. Pater v .d. Weijden dankte voor de bewe zen eer. Van de receptie werd een druk gebruik gemaakt. Om 31/» uur werd door den neomist een kort Lof gecelebreerd, waarbij assistentie verleenden de heeren A. Buijs, kapelaan alhier als diaken en M. van der Meijden, theologant als sub diaken, waarmede de plechtigheden voor dien dag een einde namen. Geboren: Anna Alida, d. van A. D. Rot teveel en E. C. G. Straathof Geer- truida Mathilda, d .van J. A. Hillebrand en M. C. van der Poel Catharina Petro- nella Theodora, d. van H. J. Hogenboom en J. M. Klein Hendrikus Petrus, z. van H. van Veen en H. P Kennis Engelina Cornelia, d. van J. Heemskerk en C. Q. Loos. Ondertrouwd: J. C. Hoogeveen 43 j. jm. en M. A. Borst jd. 27 j. •o- BOSKOOP. Turnavond der Chr. Gymnastiek- en Turnvereeniging. De Chr. gymn.- en tumvereen. „Hercu les" heeft in hotel „Klaassen" haar jaar lij ksche turnavond gehouden. De voorzit ter de heer W. Eelderink, opende met een hartelijk welkom, waarbij spr. zijn vreugde te kennen gaf over de goede opkomst. De oefeningen van de meisjes en jongens hadden wederom ieders bewondering. Ook de uitgevoerde standen oogstten veel bij val. Aan het slot hield de voorzitter nog een warm pleidooi voor de sport, daarbij de ouders aansporende hunne kinderen daaraan te laten deelnemen, hetgeen voor de ontwikkeling der kinderen van zulk een groote beteekenis is. Crisiscomité, afd. B. Het crisiscomité, afd. B. heeft het voor nemen, om evenals het vorig jaar op een nader bekend te maken dag in de week van 15 t.m. 21 April a.s. wederom een in zameling te houden van gedragen kleeding schoeisel e.d Mededeeling dat goederen beschikbaar zijn, worden gaarne ter secre tarie ontvangen. Raadsagenda. Voortzetting van de geschorschte ver gadering van den Raad dezer gemeente op morgen des nam. te 71/» uur ten gemeente huize. Nog te behandelen punten: 12. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding, bedoeld in artikel 101, lid 1 der lager-onderwijswet 1920 over 1930 (bene vens driejaarlijksche afrekening, ais be doeld in artikel 101, lid 8 der lager-onder- wljswet 1920 over de jaren 1928, 1929 en 1930) aan de besturen der bijzondere scho len voor gewoon lager onderwijs. 13. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding, bedoeld in artikel 101, lid 1 der lager-onderwljswet 1920 over 1930 (bene vens drie-jaarlijksche afrekening, als be doeld in artikel 101, lid 8 der lager-onder wijswet 1920 over de jaren 1928, 1929 en 1930) aan de besturen der bijzondere scho len voor uitgebreid lager onderwijs. 14. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding ex artikel 101 der lager-onderwijs wet 1920, over 1931, aan de besturen der bijzondere scholen voor gewoon lager on derwijs, 15. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding ex artikel 101 der lager-onderwijs- wet 1920, over 1931, aan de besturen der bijzondere scholen voor uitgebreid lager onderwijs. 16. Aanbieding van de ingekomen aan vragen van besturen van bijzondere scho len om toekenning van de gemeentelijke vergoeding, bedoeld in artikel 101 der lager-onderwijswet 1920, over het jaar 1933 17. Voorstel om te besluiten tot toeken ning van voorschotten aan de besturen van scholen voor bijzonder gewoon lager onderwijs, op de vergoeding, bedoeld in artikel 101 der lager-onderwijswet 1920, voor het jaar 1934. 18. Voorstel om te besluiten tot toeken ning van voorschotten aan de besturen van scholen voor bijzonder uitgebreid lager onderwijs,- op de vergoedmg, bedoeld in artikel 101 der lager-onderwijswet 1920, voor het jaar 1934. 19. Voorstel tot het aanvaarden in eigen dom van een strookje grond aan het Reijerskoop. 20. Voorstel tot herziening van het tarief voor de opgenomenen in het tehuis voor ouden van dagen. 21. voorstel tot vaststelling van concept besluiten, strekkende tot wijziging van de gemeente-begrootingen, dienst 1933 en 1934. 23. Rondvraag. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Johannes, z. v. K. W. van Gelderen en N. van der Wolf. Ondertrouwd: F. A. -Luiten en J. Fase; S. Heitsma en C. Ouwerkerk; J. M. C. Jongmans en A. Th. Houtman. Getrouwd: A. Helder, 29 jr. en Z. A. van Kooten, 32 j. Lezing kapelaan Hofstede. In het patronaatsgehouw aan de Rozen- laan, heeft onder groote belangstelling de lezing plaats gehad over de H. Theresia van Lisiena en de beteekenis van het boek: „Geschiedenis eener ziel" door haar zelf geschreven. De lezing die wegens het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder eenigen tijd was uitgesteld, werd gehouden door den heer J. H. D. Hofstede. Door den voorzitter der K. S. A. den heer J. C. Vermeulen werd de avond ge opend, waarna het R.K. dameskoor ,,Ami- citia" op prachtige wijze eenige liederen ten gehoore bracht. Hierna begon kape laan Hofstede aan zijn mooie lezing, welke door hem in 3 deelen was gesplitst. Tus schen de verschillende deelen der lezing zong het dameskoor nog eenige liederen, terwijl eenige bruidjes gedichten voor droegen. Uit het applaus, bleek, dat de lezing alsmede de zang in den smaak was gevallen. GEMEENTERAAD. Herdenking wijlen Koningin Emma De Bronwaterleiding De leverantie van zand en grint De ondersteuningen Benoe mingen Een bloemententoonstelling. De raad dezer gemeente, kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter mr. E. P. Verkerk, burgemeester, secretaris mr. F. A. Helmstrijd. Afwezig wegens ziekte de heer A. Abenbroek. Alvorens over te gaan tot de behandeling van de agenda hield de voorzitter een rede, waarbij alle aanwezigen zich van hun zit plaatsen verhieven. Spr. herdacht H.M. de Koningin-Moeder, Die driemaal onze cul tures met een bezoek vereerde. Waarom had ons volk Haar lief? aldus spr. Niet Koningin Emma's daden op zich zelf. maar de wijze waarop of liever het motief waar uit Zij handelde „dat onzegbare persoon lijke heeft Haar zoo bemind gemaakt on der ons" ons volk had van Emma gehouden al had Zij niets gedaan. Laten wij Haar, Die wel wat gedaan heeft en daarom nog meer bemind werd. blijvend eeren door iets over te nemen van Haar natuurlijkheid. Haar Eenvoud en Haar warmte. Dan zullen door ons toedoen de moeilijkheden die er zijn en die er wachten niet grooter worden gemaakt en het lijden worden benaderd op de eenig juiste wijze van diep menschelljk begrijpen en uit het eenig juiste motief van zacht glorend mededoogen". De voorzitter deelde mede, dat het op 28 Maart j.l. 25 jaren geleden was. dat de Boskoopsche Bronwaterlelding in exploita tie kwam. Spr. memoreerde de groei van dit bedrijf en hoe tal van gemeenten in den omtrek thans van deze drinkwater voorziening gebruik maken. Bij de opening van het ln aanbouw zijnde gebouwen com plex aan den Rijndijk zal spr. op een en ander terugkomen. Aan den heer A. Frank, hoofd der open bare school voor gewoon L.O. werd in ver band met zijne benoeming tot hoofd der openb. school voor U.L.O. alhier eervol ont slag verleend. Aan mej. A. M. Teeling, die om gezond heidsredenen ontslag vroeg als onderwij zeres aan de openbare school, werd dit verleend, onder dankbetuiging voor de vele en langdurige diensten (30 jaren) aan het onderwijs ter plaatse bewezen. Ingekomen was een schrijven van eenige leveranciers alhier van zand, grint, waar bij hoofdzakelijk verzocht werd een bete ren en gezonderen toestand te scheppen inzake leveranties van zand, grint, puin e.d. aan de gemeente, onder de schippers, ingezetenen der gemeente. Adressanten wezen in dit verband op den grooten nood, waarin de Boskoopsche schippers verkeeren. De heer Noest wilde een commissie voor onderzoek van 3 raadsleden benoemen, teneinde deze menschen te helpen: spr. was teleurgesteld over het antwoord van B. en W.; onder hen heerscht groote nood De heer Haring was tot de overtuiging gekomen, dat B. en W. recht hebben ge handeld, doch riep toch clementie in. Ook de heeren Brand en 't Hart spreken zich in dien geest uit. De voorz. merkte op, dat B. en W. bij de opdrachten tot leve ranties steeds voor oogen gehouden heb ben, dat zooveel mogelijk aan de Boskoop sche ingezetenen de voorkeur gegeven behoort te worden; deze voorkeur kan echter, als het prijsverschil groot is, niet steeds ten koste der gemeente-financiën worden doorgevoerd. Wanneer de prijsop gaven in voorkomende gevallen van dien aard zijn, dat personen van buiten de ge meente beduidend voordeeliger aanbiedin gen doen, achten B. en W. zich niet ver antwoord aan de hoogste inschrijvers de leveranties te gunnen. Nadat weth. Guldemond nog een en an der had medegedeeld, omtrent gehouden aanbestedingen van het vervoer van ma terialen per vaartuig, waarop niemand van de onderteekenaren van het adres heeft gereageerd, terwijl het is voorgeko men, dat er een prijsverschil is geweest van f. 400 en de voorzitter had medege deeld, dat de schippers in de gelegenheid zullen worden gesteld, in te schrijven, mits zij zich ook voor hun bedrijf, in de gewijzigde tijdsomstandigheden willen aanpassen, werd de discussie gesloten en het adres voor kennisgeving aangenomen. Aan den heer P. Griffioen werd op diens verzoek gunstig beschikt tot aan koop van een perceel bouwgrond van het gemeentelijk bouwterrein aan de Juliana- straat. Op een adres van den heer F. J. Janssen caféhouder alhier, houdende ver zoek het sluitingsuur op 11 uur namid dags te willen bepalen, werd afwijzend beschikt. B. en W. deelden mede, dat van Ged. Staten bericht is binnen gekomen, dat zij geen termen aanwezig achten om een provinciale subsidie toe te kennen in de voorgenomen verbetering en verbree ding van de Zuidkade, B. en W, vinden hierin aanleiding, tevens lettend op den omvang der werkloosheid, het plan voor- loopig te laten rusten. De heer 't Hart, vond het jammer, dat dit werk althans voorloopig niet uitge voerd zal worden, doch vroeg verbetering van een gevaarlijken bocht nabij de gas fabriek. De voorz. wil hier wel zijn aandacht aan schenken, doch van algeheele verbetering en verbreeding zooals was voorgenomen kan voorloopig niets komen, als men be denkt dat de kosten zijn geraamd op f.27000, waarvan maar f,5000 zijn begre pen voor werkverschaffing. Verder deelen B. en W. mede, dat zij geen vrijheid kunnen vinden verlaging van het electriciteitstarief voor krachtstroom voor te stellen. Tot slot deelden B. en W. mede, dat het tarief van steunverleenlng voor alle cate- goriën van ondersteunden ingevolge de rijksregeling met f. 1 p. w. Is verlaagd. De heeren Noest en v. d. Staak drongen er bij den voorz. op aan, den Minister te verzoeken, deze steunregeling ln te trek ken. Spr. vonden het verschrikkelijk dat de menschen thans moeten rondkomen, wanneer de huishuur is betaald, van en kele guldens per week. Ook de voorz. en weth. van Gelderen vonden het steunbedrag te laag, doch ge ijverd zal worden voor de groote gezinnen iets te doen. De heer v. d. Staak vroeg of het niet mogelijk is ,om de menschen die in tegenprestatie werken, een dag langer te laten werken, waardoor zij iets meer zullen ontvangen. De voorz. zal een en ander in studie nemen. Besloten werd op voorstel van B. en W. om de commissie van toezicht op het L.O. in te krimpen van 10 tot 5 leden. Tot lid dezer commissie werd benoemd de heer J. J. Steenbakker Moriljon Loysen. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd in de vacature wegens vertrek van den heer J. Hokkeling be noemd de heer A. E. Stijkel. terwijl de af tredenden de heeren J. M. Nieuwesteeg, D. Veerman Sr., A. Frank, H. Boer, P. D. Noest, W. Eelderink, F. v. d. Mast én Chr. J. A. v. Koppen werd herbenoemd. Daarna kwam in behandeling een voor stel van B. en W. om in verband met de groote internationale bloemententoonstel ling die in 1935 te Heemstede zal worden gehouden, in het garantiefonds te teeke nen voor f. 1000. De heer van Kleef kon zich met dat voorstel niet vereenigen. Spr. merkte op, dat het niet onmogelijk is, dat ook hier in verband met de opening van de spoorweg een bloemententoonstelling georganiseerd zal worden. De plannen daarvoor zijn reeds menigmaal besproken. Spr. wenschte het voorstel van B. en W. aan te houden tot een volgende vergadering en eerst de ver eeniging voor Boskoopsche cultuur eens te polsen, alsmede andere tuinbouworganisa ties in deze gemeente. De heer Brand on dersteunde zulks. De heeren de Ruljter en weth. van Gel deren verdedigen het voorstel van B. en W. Het bleek, dat het niet op een meerderheid kan rekenen, redenen waarom B. en W. het terug namen, om het in een volgende vergadering wederom te behandelen, wan neer eerst ruggespraak zal zijn gehouden omtrent een alhier te houden tentoon stelling. Alsnu kwam in behandeling, wijziging der bouw- en woningverordening. Het con cept als door B. en W. samengesteld, werd met alg st. aangenomen. Stilzwijgend werd goedgekeurd, om, ten behoeve van de be woners van den Otweg en de Nesse, onder de gemeente Alphen, aan de gemeente Alphen water te leveren van de gemeente lijke bronwaterleiding alhier. Het was in- tusschen 11'/» uur geworden; de heer P. Loef stelde voor (de agenda was nog niet een3 op de helft afgehandeld) om de ver gadering te schorsen tot Dinsdagavond 7 uur, waartoe werd besloten. _j Sluiting huisvlijttentoonstclling. In de Nutsbewaarschool aan de Kerk straat had de officieele sluiting plaats van de Huisvlij ttentoonstelling, Met genoegen en dankbaarheid kon worden geconsta teerd, dat deze tentoonstelling wederom een groot succes is geweest, waarvoor de leider der jeugdavonden, de heer P. Ra- vensberg Jr., zijn groote voldoening uit sprak, terwijl hij bij voortduring de noo- dige belangstelling vroeg om de jeugd avonden voor meisjes en jongens ln den winter mogelijk te maken. Aan den heer C. J. v. Weerdhuijzen, aannemer alhier, is opgedragen het bou wen van een woonhuis, op het gemeente lijk bouwterrein aan de Julianastraat voor rekening van den heer P. Griffioen, al hier. o HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Johannes Petrus, zoon van P. M. Voskuil en W. E. v. d. Hoeven Willem, zoon van J. van Of- wegen en C. de Bruin. Ondertrouwd: W. J. Koek, 28 jaar en C. Groen, 22 jaar A. C. van Geest, 25 jaar en G. Vierstra, 19 jaar. Gehuwd: T. Boeke, 25 jaar en A. God schalk, 20 jaar. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan alhier als werkloos ingeschreven 213 personen, waarvan 59 steuntrekkend. o LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Grietje Maria, d. van P. de Groot en D. de Jong Gerardus Cornells, z. van L. J. v. d. Eng en J. v. d. Werf. Ondertrouwd: S. A. v. d. Loo 46 j. wedn. en H. den Braver 27 j. jd. De Emmabloem-collecte zal in deze gemeente gehouden worden op Woensdag 11 April a.s. o NIEUWVEEN. De Provinciale weg gereed. Na een werkzaamheid van pl.m. vier maanden is de provincialen weg tot aan de Driesprong (Utr. grens) gereed gekomen Uitvoerder was de heer van der Pluym uit Rosmalen. De weg is belangrijk ver breed en heeft nu een uitstekend teerdek. Als over drie maanden de Dorpsstraat ook vernieuwd is, zal het rijden door onze ge meente een groot genot zijn. Het ideaal zal men echter eerst bereikt hebben, als de Provincie Utrecht den Bloklandschen- weg onderhanden neemt en de Nieuwkoop- sche polder het verlengde van den Sta tionsweg grondig verbetert. o NOORDEN. Vergadering Drankbestrijding. In de St. Franciscuszaal werd een leden vergadering gehouden van Kruisverbond en Mariavereeniging. Voorgelezen werd de brief van den bisschop van Roermond, waarin met klem wordt aangespoord het werk der drankbestrijding te steunen en te bevorderen. Uit het jaarverslag van de Stille Reddingsbrigade blijkt dat het aan tal leden alhier 23 bedraagt. Op 3 Juni wordt ln Amsterdam tegelijk met de jaar vergadering het 30-jarig bestaan gevierd van het Deocesaan Kruisverbond, op welke vergadering men zich zal doen afvaar digen. Bericht kwam in van het Hoofdbe stuur, dat het voorstel „Noorden" om een regeling te treffen, teneinde de Kruisba nier in massa te kunnen verspreiden niet voor uitvoering vatbaar is. omdat de be langstelling van de afdeelingen te gering bleek. Uit een ingekomen verslag bleek, dat de Bloemendag in het Bisdom f. 1574.22 opbracht, waarvan f. 13.58 uit Noorden. Met genoegen werd geconstateerd, dat de geheime distilleerderij, welke sinds lang alhier aanwezig vermoed werd, ondekt is. Hierop volgde sluiting. o WOUBRUGGE. Gecombineerde jaarvergadering. In de Geref. Kerk, welke geheel met be langstellenden was gevuld, hield de Kna- penvergaderlng „Samuel" en de Meisjes- vergadering „Lentebloesem" haar eerste gecombineerde jaarvergadering. De leiding berustte bij den heer J. van Reenen. Na de uitgebrachte jaarverslagen, waaruit o.m. bleek dat deze jeugdvergade- ringen zich ln een gestadige opbloei mo gen verheugen, werden een tweetal inlei dingen over onderwerpen de Bijbelsche en Vaderlandsche geschiedenis rakende, gele verd door Arlna de Boer en Corn. Metse laar, afgewisseld door luimige en ernstige voordrachten, samenspraken, stukjes proza en tableaux. Uit een en ander viel te con- stateeren dat de jeugd voor deze feestver- gadering vlijtig had gestudeerd, alles werd dan ook met succes uitgevoerd. Afgevaardigden van Kerkeraad, Ouder- vereeniging en meer andere bevriende ver- eenigingen braohten de jarige vergaderin gen hun beste wenschen over. De jongens en meisjes hebben wel blijk gegeven, dat door hen met ijver en vrucht wordt ge werkt. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot :- 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. a—a

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7