LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 9 April 1934 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. NOG GEEN BLOEMBOLLEN. DRUKTE Het was in de bloembollenstreek gisteren rond de velden nog stil, wat niemand trou wens verwonderde. Het weer werkte niet mee en er waren te weinig bloemen. Er zijn alsnog eenige mooie warme dagen noodig, vóór de narcissen, hyacinthen en tulpen zóóver ontwikkeld zijn. dat allerwegen bloemen te bewonderen zijn! o AALSMEER. „Bloemenlnst". Verschenen is het jaarverslag 1933 der Coöp. Veilingsvereen. „Bloemenlust" te Oosteinde. De secretaris, de heer G. H. v. Iterson schrijft daarin o. m.: „Wanneer wij onze aandacht bepalen bij de vraag, wat 1933 voor resultaten voor de veiling heaft opgeleverd, dan blijkt dat het totaal geveilde bedrag een cijfer aan geeft van f. 1.946.768.30, alzoo wederom een teruggang van f. 164.365,76, zijnde on geveer 8°/o van het in 1932 geveilde be drag. Wanneer wij het totaalcijfer van het afgeloopen jaar vergelijken met het hoogst geveilde bedrag, door ons bereikt in 1930, zijnde f. 2.895.398.18, dan is dit een terug gang van bijna 33°'o, waarbij komt de meerdere aanvoer, gevolg van plaats ge had hebbende uitbreiding sinds 1930. In 1933 was de hoogste maandomzet over Mei n.l. f. 266.382.33, de laagste over Januari f. 87.374.55. Aan snijbloemen werd in totaal geveild f. 1.942.526.88, aan groen ten en fruit f. 2.754.70 en convallaria f. 1.496.72. Het aantal leden bedroeg aan het einde van het jaar 527, waarvan 474 in Aalsmeer en bovendien 108 zenders niet-leden. Gehouden werden: 743 bloemen-, 56 groenten- en 3 convallaria-veilingen. Na eenige toelichting op de balans, geeft de secretaris verschillende statistische gege vens wat betreft de opbrengst van de voornaamste producten. De gegevens werden verzameld uit de jaren 1926. 1929. 1931 en 1933, toen er resp. geveild zijn in ronde cijfers 28, 54, 74 en 82 millioen rozen, met een door- snee-opbrengst van 3.83, 3.81, 2.98 en 1.83 cent: seringen 619,137. 694.590. 865.370 en 1.470,150. doorsnee-opbrengst 9.92, 12.28, 8.73 en 4.41 cent; lathyrus 3.721.450, 7.033.950, 6.060.150 en 8 497.550, doorsnee- opbrengst 0.80 0.67, 0.68 en 0.35 cent grootbloemige chrysanten 623.408, 421.129. 429.992 en 490.747, doorsnee-opbrengst 10.86, 9.26, 9.96 en 6.62 cent; bossen klein- bloemige chrysanthen 152.927, 164.455, 241.934 en 445.938, doorsnee-opbrengst 23.09, 15.56. 13.22 en 6.71 cent. Uit bovenstaande cijfers blijkt dus wel 'duidelijk dat op een enkele uitzondering na de prijs daalde, naarmate de aanvoer steeg. De balans per 31 December 1933 vermeldt aan debet- en creditzijde een bedrag van f. 448.856.87. De exploitatie-re kening per 31 December sluit met een totaal van f. 146.017.78. Aan veilingskosten werd ontvangen een bedrag van f. 135.745.26. De bloemenhandel. Waren de prijzen der snijbloemen nog tot en met het Paaschfeest over 't alge meen heel bevredigend, in de afgeloopen week zijn ze voor de meeste producten sterk gedaald. Aan de Centrale Veiling was nog een groot aanbod van seringen, doch aan de achteruitgaande kwaliteit van ver schillende .soorten is te zien. dat het sei zoen voor deze bloemen ten einde spoedt. Van prunus en Japansche kersen is zoo goed als geen aanbod meer, terwijl dat van rozen en lathyrus dagelijks grooter wordt. De lathyrus liep tot meer dan de helft in prijs terug. De eerste violieren deden weer haar intrede ter veiling. Een artikel, dat de laatste week nog heel goed betaald werd, was de freesia. welke thans nog ondanks de enorme bloemenvoorraden, een gewild product blijkt te zijn. Aan de potbloemen- veilingen is thans ook een zeer ruim aan bod. zoowel van bloemen en planten als perkplanten. Van laatstgenoemde produc ten blijken dit seizoen geweldige massa's in cultuur te zijn. Over het algemeen zijn de prijzen voor violen enz. besteed, heel sober en gehoopt wordt dat de vraag zal toenemen en de prijs zal verbeteren. o HAARLEMMERMEER. Motorongeluk. Zaterdag kwam op den Sloterweg in Haarlemmermeer de bestuurder van een motorrijwiel, de heer H. uit Amsterdam, die bij het passeeren van een met een paard bespannen wagen zijn stuur kwijt raakte, met dit voertuig in botsing. De schok was zóó hevig, dat hij met motor en al onderstboven sloeg en niet meer overeind kon komen. Met een gebroken been en aan een arm verwond werd hij opgenomen en per auto naar een zieken huis gebracht. Den bestuurder van den wagen treft geen schuld. Bestemming Kantongerechtsgebouw In het voormalige Kantongerechtsge bouw te Hoofddorp dat wegens ophef fing van het Kantongerecht Haarlemmer meer met ingang van 1 Januari 1934 buiten dienst werd gesteld zijn de voorberei dende werkzaamheden tot inrichting van het gebouw voor de vestiging van het in spectiekantoor der directe belastingen, thans in vollen gang. Hoewel zekerheid daaromtrent nog niet kon worden verkre gen schijnt het toch in de bedoeling te liggen ook het Rijksontvangerskantoor met ingang van 1 Mei a.s. in dit gebouw te vestigen. In een daartoe gehouden bijeenkomst ls alhier opgericht een vereeniging van kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit voor Haarlemmermeer. Het ligt ln verband met de in hun belang nog achter wege gebleven steunmaatregelen in de be doeling door samenwerking de belangen zooveel mogelijk te behartigen cn te trach ten daardoor verbetering in den voor genoemde handelaren minder gunstig ge worden toestand te Verkrijgen. Ter voorziening in de vacature, ont staan door het overlijden van jhr. Rutgers van Rozenburg, is voor de benoeming van een Hoogheemraad van Rijnland No. 1 op de aanbevelingslijst geplaatst de heer Joh. Biemond. lid van den Raad dezer ge meente, wonende te Nleuwyennep, Het bestuur van de afdeeling Haar lemmermeer van de N.H. vereeniging „Het Witte Kruis" heeft besloten den verkoop van het bekende Emma-bloempje ten bate van de t. b. c.-bestrljding ln deze maand weder te doen plaats hebben. Met het oog op het sympathieke doel is aanbeveling overbodig. Vele Jongedames hebben zich reeds weder geheel belangeloos beschik baar gesteld om het bloempje „aan den man" te brengen. -o- HILLEGOM. Geslaagde schietwedstrijden der Burgerwacht. De Hillegomsche Vrijwillige Burgerwacht heeft Zaterdag groote schietwedstrijden in „Flora" gehouden, welke reeds om 3 uur aanvingen en onder groote belangstelling voortduurden tot 's avonds elf uur. De wedstrijden zijn geopend door den voor zitter van de Hilleg. Vrijw. Burgerwacht, mr. J. H. Reek, die de leden van de Bur gerwacht en Bijz. Vrijw. Landstorm wel kom heette, en ln het bijzonder de verte genwoordigers van de Burgerwacht te Haarlem, Heemstede en Bloemendaai, en van de B. V. L. te Heemstede. De Burge meester was op dat oogenbllk verhinderd, doch verscheen in den loop van den avond om de wedstrijden te volgen. Weth. Klaver was eveneens aanwezig. De voorzitter zette voorts uiteen, dat de bedoeling der wed strijden is: versterking der kasmiddelen door inleggelden en verkoop van series voor drie schoten; bovendien versterking van den onderlingen band van kameraad schap. Daarna werd er zeer druk gescho ten ln diverse afdeelingen, met geweren, flobertbuksen en flobertpistolen. Ruim 11 uur, toen de animo om te schie ten nog groot was. niet het minst onder de dames, moest beëindigd worden De voorzitter maakte de volgende uitslagen bekend: Korpsschieten, maximum 250 punten: le prijs verguld zilveren medaille Burger wacht Vogelenzang, 238 punten; 2e prijs zilveren medaille B. V. L. Hillegom, 236 punten, en 3e prijs zilveren medaille Bur gerwacht Haarlem 234 punten. Personeele wedstrijd met series, maxi mum 50 punten: Langendonk 50 p. en 48 op seriekaarten; Lindeman 50 en 46 p.; Woltering 50 en 45 p.; Philippi 49; Rompa 48 en 49 p.: Drekman 48 en 47 p. Van de andere wedstrijden is de uitslag nog niet bekend. De eerste schietwedstrijden der Jonge Burgerwacht-organisatie zijn goed ver- loopen. De mobiele colonne droeg haar uniform, een nieuwtje voor onze gemeente De Hillegomsche Vrijw. Burgerwacht ont plooit een groote activiteit in deze dagen, want reeds Donderdag a.s. organiseert zij een propaganda-avond met twee sprekers en een film-voorstelling. ZIEK-ZOEK-WEDSTRIJD IN HYACINTHEN. Diploma's en prijzen uitgereikt. Aan de uitnoodiging van het bestuur der Coöp. Veilingvereeniging „Hülegom" om Zaterdagmiddag te verschijnen in de vëi- lingzaal tot bijwoning der uitreiking van diploma's hebben zeer velen gevolg ge geven. Benevens het veilingbestuur als gastheer waren aanwezig de commissie van deskun digen, bestuursleden van Bloembollencul tuur, H.B.G., de Hyacinth, de tuinbouw- consulerrt ir. Voucersz, vele patroons en belangstellenden, en natuurlijk de deel nemers aan den wedstrijd in ziek-zoeken van hyacinthen. De zaal was geheel bezet. De voorzitter der veilingvereeniging, de heer J. B. Meskers, heette allen welkom en wees er op, dat de uitspraak der des kundigen over de ingeleverde boekjes met aanteekeningen over de zieke en gezonde bollen lang op zich had laten wachten, omdat dit werk voor de commissie moei lijk en tijdroovend was geweest. Het be stuur is zeer voldaan over de proef, welke bekroond is met succes. Hij dankte voor de deelneming en voor de bereidwilligheid der patroons om hun personeel daartoe aan te moedigen en de gelegenheid te bieden. Kennis van het vak is hoogst noodzakelijk, professor van Slogteren heeft in zijn laat ste lezing nadrukkelijk op gewezen op het belang om gezonde producten naar het buitenland te verzenden. Er mag aan den gezondheidstoestand absoluut niets man- keeren; de buitenlanders mogen geen enkele reden tot klagen hebben over zieke bollen. De wil om de ziekte onder de bol len te bestrijden, is door de groote deel name aan den wedstrijd duidelijk geble ken. Na de toespraak heeft de heer J. M. van Til. voorzitter der vereeniging De Hya cinth der prijzen in geld en diploma's, be nevens het uitgeloofde boekje over ziekten in de bloembollen, uitgereikt aan de 82 der bijna 300 deelnemers, die voor een be kroning in aanmerking kwamen. De heer D. van Egmond Jr., secretaris der veilingvereeniging, en organisator van den wedstrijd, heeft een uiteenzetting ge geven van de manier waarop de commissie van deskundigen heeft gewerkt om tot haar uitspraak te komen. Een der deel nemers had daarom verzocht. Over het algemeen was men zeer tevreden, ln over leg met lr. Volkersz is een grenslijn ge trokken voor hen. die in aanmerking kwamen voor een diploma en wie niet, en wel volgens punten voor juist aangewezen zieke bollen en strafpunten voor zieke bollen, die de deelnemer als gezond had beschouwd. Spr. dankte de commissie voor deskun digen, die 3 tot 4 dagen heeft moeten be steden om tot een uitspraak te komen. Het plan bestaat over twee jaar weer een wedstrijd uit te schrijven voor hyacinthen. Voor een ziek-zoek-wedstrijd van narcis sen bestaan moeilijkheden, die niet ge makkelijk te overwinnen zijn. Het maakt nog een punt van overweging uit. De heer J. M. van Til dankte voor de gastvrijheid en de vriendelijke ontvangst. Hij feliciteerde de veiling met het bereikte resultaat, het initiatief is te waardeeren; spr. evrheugde zich er over, dat er zooveel jonge menschen zijn, die zich willen be kwamen in vakkennis. De verwachting van den wedstrijd is verre overtroffen. Als tolk der deelnemers en gediplomeer den dankte de heer P. Goemans Antzn. voor het propaganda-middel der Hillegom sche hyacinthenveillng, welk middel hoo- gelijk gewaardeerd ls. Daarop heeft de heer van Egmond nog verteld dat een der bekroonden werkloos ls Hij sprak een hartig woordje van lof over de gediplomeerde ziekzoekers en zeïde, dat een werklooze met een diploma allereerst in aanmerking komt voor plaat sing bij een patroon. Een bekwaam ziek- zoeker is over het algemeen een goed vakman. De heer Meskers richtte zich vervolgens tot den heer Volkersz, wiens belangstelling voor het vak erkentelijkheid verdient. Wie op den tuin stuit op moeilijkheden, doet verstandig zich te wenden tot ir. Volkersz en prof. van Slogteren. Ook deelde hij nog mee. dat naast het gebouw een klein veldje bollen staat, waarop de ziekzoekers ook hun krachten en kennis kunnen toet sen. De datum daaromtrent zal nader be kend gemaakt worden. Ir. Volkersz zeide het zeer te waardeeren, dat lectuur over het vak was uitgereikt aan een aantal der gediplomeerden. Hij raadde aan een cur sus te organiseeren over de ziekten ln de bloembollen. De laatste van de lange reeks sprekers was de heer Kwaasteniet, die aanbeval zuinig te zijn op de zieke bollen, omdat met zoovele bekwame ziekzoekers de ziekte wel eens uitgeroeid kon .worden, welke op merking eenige vroolijkheid verwekte. Daarop sloot de voorzitter de bijeen komst met nogmaals allen te bedanken, die iets voor den wedstrijd en het welsla gen hebben gedaan. Op de hondententoonstelling te Am sterdam der Ned. Kennelclub „Cynophi- lia", ontving de Maltheser teef „Myra", een derden prijs in de open klas. kwalifi catie „goed", eigenaar A. Terhorst alhier. o KATWIJK AAN ZEE. De opbrengst van den Zaterdag ge houden verkoop van het Emma-bloempje heeft bedragen ruim f. 110. De in de Herv. Kerken gehouden extra collecte voor de Oude Kerk heeft op gebracht de som van f. 267.13'/». Op het politiebureau ls te bevragen een auto-crick. Gevonden: Een pakje kindergoed: een actetasch; een paraplu; een paar heeren handschoenen: een portemonnaie. Inlichtingen bij de politie alhier. o NOORDWIJK AAN ZEE. Op de hondententoonstelling te Am sterdam der Ned. Kennelclub „Cynophi- lia" kreeg de bobtail reu „Björn" van den heer L. v. d. Mark alhier een eersten prijs in de open klas en een kampioensprljs, kwalificatie uitmuntend. De Samojeed reu „Vagebond" van denzelfden eigenaar, ontving een 2den prijs in de open klas, kwalificatie „zeer goed." o OEGSTGEEST. HET DUBBELSPOOR IN DE GEVERSSTRAAT. De werkzaamheden spoedig gereed. In aansluiting op hetgeen wij reeds meldden over den aanleg van dubbelspoor in de Geversstraat, zij meegedeeld, dat hiermee in de afgeloopen week groote vorderingen zijn gemaakt. Het spoor zal in de komende dagen op de definitieve plaats worden gelegd, d.w.z. in de juiste richting en op de bepaalde diepte. Direct daarop zal onder dagelijksch op zicht van den heer A. J. Bakkers een aan vang worden gemaakt met de bestra- tingswerken door de fa. J. Heijmans, aan nemers te Rosmalen; deze uitvoering be hoort bij de verbreedingswerken van Rijn -zichtweg, Naar ons werd medegedeeld zal, naar berekening, het benoodigde ma teriaal voor deze bestrating juist op tijd ter plaatse zijn gearriveerd. In verband met de geringe beschikbare plaatsruimte was het niet mogelijk vooraf het mate rieel aldaar op te slaan, daar de trottoirs voor het bereiken van de huizen beschik baar moeten blijven. Het doorgaand verkeer ondervindt mo menteel nog gelijk gemeld eenige last. daar eenerzijds naar en van de rich ting Haarlem door het Prins Hendrik- en Oranjepark, en anderzijds naar en van de richting RijnsburgKatwijk over En degeest moet worden omgereden. Ook de bewoners van de Geversstraat ondervin den door een en ander hinder, doch wel dra zal dit zijn afgeloopen, daar met den grootst mogelijken spoed het werk ten uitvoer wordt gebracht. Het door afbreking van de huizen Juf fermans vrijgekomen terrein zal als plant soen worden aangelegd, zoodat verwacht mag worden, dat met een en ander een aanzienlijke verbetering en verfraaiing van het aspect ter plaatse zal worden ver kregen. Nieuwe wegen in het Emmapark. Naar wij vernemen zal deze week een aanvang worden gemaakt met den aan leg van de nieuwe wegen in 't vervolg van het Emmapark. Deze nieuwe wegen zullen van de Emalaan af aansluiting geven op den Warmonderweg en den Hof dijk. Na dezen aanleg zullen weer talrijke gedeelten bouwterrein ter beschikking ko men. Ook deze wegenaanleg zal worden uitgevoerd onder het opzicht van den heer A. J. P. Bakkers. De betegeling der trottoirs. Door Gemeentewerken is in uitvoering en voor een groot deel reeds gereed ge komen de betegeling van de trottoirs in: het laatste gedeelte van de Burg. de Kempenaerstraat; het gedeelte Warmon derweg tusschen den Leldschen Straat weg en de Burg. de Kempenaerstraat; de geheele Burg. Terweeweg en de Assen- delftstraat. Ook dit. werk is, vooral voor de betrok ken bewoners, als een aanzienlijke verbe tering te beschouwen. De Zaterdag gehouden verkoop van het Emmabloempje in deze gemeente heeft opgebracht f. 227.88. Voor dit ver kregen schitterend resultaat, komt zeker hulde toe aan de dames-collectanten I Belanghebbenden verwijzen wij naar de in ons blad voorkomende aankondiging van den feestavond van „Poelmeer" op Dinsdagavond. Op de hondententoonstelling te Am sterdam der Ned. Kennelclub „Cynophi- lia", ontving de dwergkees teef „Gipsy van Plan West" een eersten prijs in de open klas, kwalificatie „goed", eigenaar A. Kreeft, alhier. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Aan de bloemenveiling werden de vol gende prijzen besteed: Tulpen: Couleur cardinal 1825 ct. p. dozijn. Murillo 1213. Vuurbaak 1623. Lulsante 1820. Moore 1516. Gele prins 1826. La reine 1417. Bartigon 2630. Island 17—20. Pitt 24—26. Star 13—15. Cop land 1921. Oostenrijk 1420. Kingley 1116. Parma 1420. Flamingo 1416. Ibis 11—16. Slegel 13—16. Elisabeth 24—26. Prosperity 1315. Rijzende Zon 2232 p. dozijn. Druifjes 1820 ct. per 100. Ane monen 120 ct. Ornatus 5080. Hyacinthen 110120. Costers 48 ct. per bos. SASSENHEIM. VEEL DRUKTE OM NIETS.... Een brand, die geen brand bleek te zijn. De anders zoo rustige Charbonlaan was Zaterdagavond getuige van een ongekende drukte. Wat was het geval? Te ongeveer halfelf zaggn voorbijgangers uit een poort tusschen twee huizen een dikke rookkolom komen Men dacht aan brand en constateerde ook een brandlucht. De bewoners van de twee hulzen werden gewaarschuwd en zagen tot hun ontzet ting. dat de rook uit hun huizen kwam. Daar het donker was, werd gegist waar het kon branden. De één zei: het komt van boven dus onze zolder staat in brand; een ander constateerde, dat de rook juist van het huis der buren kwam en zóó bleef men raden. In de huizen was evenwel geen spoor van brand of schoorsteenbrand te ontdekken. Men had inmiddels de brand weer gewaarschuwd en in afwachting van haar komst trachtte men met zaklan taarns te ontdekken, vanwaar toch eigen lijk de rook kwam, want intusschen werd de rookkolom steeds minder. De brandmeesters verschenen, een voor een en zagen met genoegen, dat er geen vlammetje te ontdekken was. Toch werd een der huizen geïnspecteerd, doch er bleek niets te zijn, dat op een brand of brandje geleek! Even later verscheen de vrouw des hui zes aan de deur en verklaarde in het huis een brandlucht te ruiken. Het huis werd nogmaals onderzocht, doch ook nu was er gelukkig niets te zien. De nieuwsgierigen, de brandweer en de politie, die allen het geval van den vroolftken kant opnamen, trokken toen maar huiswaarts en lieten het raadsel waar de rook vandaan kwam, maar onopgelost. Vergadering R.K. Ziekenzorg. De R.K. Ver. „Ziekenzorg" te Sassen- heim, hield een buitengewone Propaganda Vergadering in het café van den heer J. Tromp aan de Buitenkaag te Haarlemmer, meer. Te half negen opende de voorzitter de heer E. Franken de bijeenkomst, herdacht in zijn openingswoord H. M. de Koningin-Moeder en was over de opkomst niet tevreden, te meer daar hij Juist diegenen miste, welke hij zoo gaarne eens bij 'n vergadering" aan De Kaag wenschte te zien. Voorts werd een overzicht gegeven over de elf jaren van het bestaan der vereeniging en welk een groot nut zij voor elk gezin was. Ver schillende vragen werden gesteld betref fende den duur der pltkeering, de con tributie en verschillende andere emolu menten welke de vereeniging aan hare leden verstrekte. Eenige bezwaren over toetreding van leden boven zestig Jaren werden nader toegelicht. Hierop volgde sluiting. De Emmabloemcollecte zal alhier a.s. Donderdag worden gehouden. Deze col lecte wordt tenzeerste aanbevolen. De muziek- en zangvereeniging „8t. Ambrosius" gaf in het K.S.A.-gebouw een concert. Een mooi programma werd afge werkt, waarvan elk nummer, zoowel mu ziek als zang, een welverdiend applaus ten deel viel. De belangstelling voor dit con cert was groot. o STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. J. H. Delbeek geb. v. d. Brugge d. A. H. M. v. d. Maarel geb. van Heyningen z. Getrouwd: G. Alblas en L. C. Vermeer M. M. van Steljn en W. G. van Lochem. o VALKENBURG. Tot controleur, belast met het op meten der beplantte oppervlakte bloem bollen door de kweekers, zijn door de Kweekers-Centrale voor deze gemeente aangesteld de heeren L. J. v. d. Valk en Gov. Bol. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: P. C. Barsboom geb. v. d. Togt z. M. W. van Kampen geb. Heljne d. M. M. E. van Baren geb. van Vliet d. H. Th. de Groot geb. Mulder d. Overleden: Th. A. Luynenburg vr. 16 J. o— VEUR—LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Herdenking van wijlen BK. Kon'ngln-Emma. Onder voorzitterschap van burgemeester Keijzer kwamen de raden van Stompwijk en Veur in gecombineerde openbare zitting bijeen. In verband met het uitspreken van een rede ter nagedachtenis van H.M, de Koningin-Moeder en het oud raadslid L. de Groot, waren de lichten in de raadszaal gedempt terwijl omhangen met palmtak ken het geschilderde laatste portret van H.M. opgesteld stond. Nadat alle raads leden, ook het Soc. Dem. zich van hun zetels hadden verheven, herdacht de bur gemeester het heengaan van H.M. Konln- gln-Emma. BIJ haar teraardebestelling, aldus spr. is wel tot uiting gekomen de innige ver knochtheid aan Haar. Die. als vreemde linge hier gekomen. Zich zoo wonder goed en wonder snel een plaats ln het hart vari ons volk heeft weten te veroveren. Een HEDEN. Stadsgehoorzaal: Vergadering „Verbond voor Nationaal Herstel"; 8.15 uur nam. Dinsdag. Stadszaal (foyer): Studenten-koor uit Cambridge; 81/4 uur nam. Oegstgeest (Witte Huis)Feest avond „Poelmeer"; 8 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. ConsultatieBureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. DAGELIJKS. Den Haag (Scala): „Is dat niet net van Colette?", 8 uur, 's Zondags ook te 2 uur nam. De Ploeg (Breestraat 3): Tentoonstel ling van werken door Huub Gerretsen. (Tot 24 April). Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Jan van Herwijnen. 104 uur. 's Zon dags 12'/#—4 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum (tot 21 April)lederen werkdag van 1012'/» en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend in November, December, Januari en Februari van 103 uren, ln Maart, April en Mei van 10—4 uur in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur in October van 104 uur. Zon dags vanaf halféén. Entrée Zondags kos teloos, Maandags f 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.1 Febr. van 10—3 uur, 1 Febr. tot 1 April van 104 uur, 1 April—1 Oct. van 105 uur. 1 Oct.1 Dee. van 104 uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. EthnogTaphisch Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v, d. Werff- park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, Zater dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks vah 9—12.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 912 en 1'/»6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 912 en 1'/»4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 104 u. 's Winters ties Zondags gesloten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van 9—12 en l'/t—t uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „De Jantjes", woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater. Breestraat, 8 uur nam. „De twee weezen." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „Zijn zwaarste strijd." Casino-theater. Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Uit het dagboek van een Vrouwenarts". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 April a.s. waargenomen door de apotheken G. F. Reyst, Steen straat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313. plaats zóó groot, dat het niet vreemd aan doet als we zeggen, dat ons volk Haar volk is geworden. Haar volk heeft zijn Konink lijke Moeder, een moederlijke Koningin verloren. Zij was de moeder van Haar doorluchtige Kinderen, de Grootmoeder van Hare Koninklijke Hoogheid, maar een Groote Moeder van Nederland. Het geheim van Haar leven was liefde. Zij, de Hooge Vrouw, bukte zich tot het nederige, tot het vervallene. tot hetgeen dreigde onder te gaan. Gedragen door Gods kracht heeft Zij haar leven van liefde en plicht geleefd op een wijze, die ons met ontroering vervult. Dit leven is niet tevergeefs geleefd. Wij mogen plukken de blijvende vruchten van Haar arbeid. Wij gedenken in stilheid de Koninklijke familie die zooveel verloor in Moeder en Grootmoeder, maar Die het toch mocht uitspreken in de officieele kennisgeving van het overlijden dat God Haar tot zich nam. Moge deze troost Haar droefheid mengen met blijdschap. Wij zullen Haar vriendelijke, lieve ver schijning niet meer zien ln Leldschendam, tot waar Zij zoo dikwijls Haar rijtoer uit strekte. Deze Groote Doode is thans ter ruste gelegd in de Nieuwe Kerk te Delft bij de Oranjes, waarvan zoo velen een roemruch- ten naam hebben nagelaten. Maar wij zijn er van verzekerd dat de geschiedenis ook 2—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6