LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 9 April 1934 SPORT. CRICKET. JAARVERGADERING VAN DEN CRICKETBOND. nederlaag tan het bondsbestuur. Terug naar het systeem „De Meyere". (Van onzen cricket-medewerker) Negen van de twaalf agendapunten hamerde mr. Davidson, die jhr. Felth ver ving, er binnen het kwartier door Zater dagmiddag op de Jaarlljksche vergadering van den Nederlandschen Cricketbond in „Kras" te Amsterdam. Daarmede waren de Jaarverslagen goedgekeurd, de medailles uitgereikt en was het geheele bestuur bij acclamatie herkozen. Vijf minuten vor derden de punten 11 en 12, rondvraag en sluiting, en verder is er uren lang gepraat over punt 10 der agenda: bespreking ko mend seizoen of wel de competltle-lndee- llng. Dat blijft elk Jaar opnieuw de groot» strijdvraag op de bondsvergadering, om dat er geen lijn zit in de oplossing van dit vraagstuk, meer nog omdat deze .ge heele quaestie uitsluitend behoort tot de competentie van het bondsbestuur, dat de algemeene vergadering wel laat praten, maar per saldo zich niet zoo heel veel aantrekt van de meening der vergadering. Een zeer sterk staaltje daarvan gaf het cricket-parlement van J.l. Zaterdag. Een straf competitiesysteem in voetbaltrant staat het bondsbestuur voor met hier en daar en zelfs vele gemoedelijke afwij kingen. Dat systeem zou de meerderheid wenschen aldus mr. Davidson namens het bestuur aan de hand van de enquête, waarvan wij eerder melding hebben ge maakt. Dertien eerste-klassers en over- gangers hadden zich voor de handhaving van den tegenwoordlgen toestand ver klaard: vier vereenigingen, n.l. V. R. A., Hermes D.V.S., Ajax (L.) en H. B. S. waren tegen het bestuursvoorstel en voor het systeem De Meyeremaar moeilijk daarmede is in overeenstemming 't resul taat van de motie van mr. Van Manen (Flamingo's), aangenomen met 2822 stemmen en 7 blanco, waarin de vergade ring als haar meening uitsprak, dat niet een straf competitie-systeem einddoel mag zijn en waarin het bondsbestuur werd ultgenoodigd een ander systeem, in den trant van het systeem-De Meyere, te ont werpen. Daarvoor was er een eindelooze discussie over de toelaatbaarheid van de motie-Van Manen (met 25—22 stemmen en 10 blanco kwam de motie in behandeling) en nog eerder hadden wij een goed uur langs elkaar heen gekeuveld over alles en nog wat, dat zich groepeerde om het bestuurs voorstel, dat in zooverre was gewijzigd, dat in de overgangsklasse toch weer zou den worden opgenomen Kampong en H.C.C. m, zoodat dus VJt.A. n en R.C.H. -ouden plaats maken voor de tweede klasse kampioenen Sparta en C.V.H. Het debat was zeer verward en telkens kwa men nieuwe voorstellen en gezichtspunten naar voren, waaruit bleek, dat men het eigenlijk heelemaal niet eens was met het voorstel van het bondsbestuu.r dat een straffe competitie voor de eerste klasse tvenschte en een soort geografisch-super- systeem De Meyere voor twaalf overgan- gers met beslissingswedstrijden, 'n advies commissie en een bestuursbesluit om den kampioen van een enkele overgangsklasse. De motie-Van Manen maakte aan al dat gedebatteer een eind, maar het bondsbe stuur kwam er lichtelijk door in moeilijk heden, want wel had de vergadering te kennen gegeven, dat zij niet het voorstel van hetbestuur wenschte,maar met welk systeem dan wel. Nadat het bondsbestuur '■enigen tijd onderling overleg had ge pleegd, deelde mr. Davidson mede, dat het bestuur zich over de uitvoering van de motie-Van Manen nader zal beraden wat vrijwel zeker wil zeggen, dat dit bonds bestuur de motie niet zal uitvoeren dat voor het komende seizoen de eerste klasse ongewijzigd blijft en dat over de indeeling der overgangsklasse met de vereenigingen overleg zal worden gepleegd. Dit overleg had na de algemeene verga dering tot resultaat, dat VJt.A. Hl en B.C.H. evenmin zullen degradeeren vooral de afgevaardigden van Ajax L. en H.C.C. hadden op de onbillijkheid gewezen van degradatie zonder dat vooraf een re geling was bekend gemaakt en dat de overgangsklasse in 't nieuwe seizoen weer zal bestaan uit twee afdeelingen, n.l. A.: V.V.V., A.C.C., Hilv. B.C.. Kampong, P.W., Quick (N.) en V.R.A. n. B. Rood en Wit H, C.V.H. (Haarlem), Ajax (L.>, H.C.C. HI. H.B.S., R.C.H. en Sparta. Aldus een volkomen nederlaag van het bondsbestuur over de geheele linie. GYMNASTIEK. UITVOERING VAN „DONAR". In de geheel bezette Burchtzaal. De Leidsche gymnastiek- en athletiek- vereeniging „Donar" gaf Zaterdagavond haar j aarlij ksche uitvoering in de Burcht zaal. Dat was in afwijking van de ge woonte en bleek nauw verband te houden •net de feestviering ter gelegenheid van het zesde lustrum in 1935. Voorzitter Her- weyer heeft daarvan in zijn openingswoord het een en ander verteld en o.m. verklapt dat reeds thans verschillende plannen voor deze herdenking in het volgende najaar in voorbereiding zijn en in ver band daarmede wilde men zuinig zijn. Donar demonstreerde nu dus ln de Burchtzaal en deze was juist groot genoeg om alle belangstellenden een behoorlijke plaats te bieden en tevens voldoende ge legenheid open te laten voor de turners. Het welkomstwoord werd, gelijk reeds op gemerkt, gesproken door den heer Her- weyer, die zich in het bijzonder gericht heeft tot afgevaardigden van den Leid- schen Athletiek-Kring en de Burgerwacht, tot den heer Metz en de vertegenwoordi gers van diverse zustervereenigingen. Het afgeloopen jaar, zoo zeide hij verder, is voor Donar een goed jaar geweest en er werden op wedstrijden een aantal mooie prijzen behaald. Spreker betuigde in ver band daarmede de erkentelijkheid der vereeniging aan de leiders, de heeren Koopmans en Roest, voor hun vele en nut tige werkzaamheden. Donar'- uitvoering'blijft altijd nog een van beteekenis. Zij was ditmaal mis- ,®'®n wat minder brillant dan voorheen ,£risi?erucllten fluisteren stellig ook door Donair-gelederenl), maar niettemin van uitstekende kwaliteit. Zij werd daarbij ln een hoog tempo afgewerkt en ln een opvallende saamhoorigheld en vermocht daardoor den ganschen avond (het werd vrij laat) de aanwezigen in haar ban ge vangen houden! Groepsgewijze beschouwd hebben de adsplramten, groep A, vlotte vrije oefeningen gebracht en veroorzaak ten "hun origineele verrichtingen aan de banken orkanen van vreugde. Dat bank- turnen is een lastig nummer en meestal zeer ondankbaar, maar de heer Koopmans heeft getoond zelfs aan dit „toestel" de Jongens ln volle actie te kunnen brengen. Dit alléén reeds ls een woord van waar deering waard 1 Het tremiplin-paard-springen der B- adsplranten wekte een bevredigenden In druk. maar o.l. ware het effect veel mooier geweest, indien de leider er zich van onthouden had de jongens bij lede ren sprong langdurig vast te houden ten einde ze voor vallen of „mislukken" te be hoeden. Van tweeën één: men kent de oefeningen of men kent ze niet, maar overdreven hulp lijkt ons op een openbare demonstratie onjuist. Daar waren fris- sche, pittige vrije oefeningen van dezelfde groep: kort, doch krachtig, met een goed aanvoelen der welgekozen oefenstof. Alle adspiranten, tenslotte, hebben meege werkt aan het niet moeilijke brugturnen, dat z'n succes meer te danken had aan discipline en correcte afwerking dan aan de zwaarte der oefeningen zelf. In een vijfvoudig optreden bewezen de werkende leden op deze uitvoering hun aanzienlijke vaardigheid. Misschien was het brug-nummer daarbij het zwakste, hoewel de prestaties ook toen alleszins de aandacht waard waren. Opmerkelijk vlot levendig en vol variatie was vooral echter het werk aan het hoog-rek, waarbij ook de veteraan Herweyer meeturnde op een wijze, die tientallen jongeren niet even aren zouden. Als geheel een mooi num. mer; technisch het beste dezer uitvoering! Natuurlijk was er volop interesse voor het tremplin-hoogspringen en voor de immer boeiende demonstratie aan den spring- tafel en tot slot dient dan genoemd te worden Donar's bekende propaganda nummer „Athletiek", dat aan de vertol kers zeer hooge eischen gesteld heeft en door z'n magnifieke uitvoering niet alleen grooten bijval verwierf, maar ook onge twijfeld eenige Jongeren weer een stap nader tot onze mooie zomersport heeft gebracht. Hetgeen uiteindelijk toch het doel was van dit jaarlljksche nummer! Nadat de uitvoering tegen half twaalf beëindigd was, ls er nog geruimen tijd ge danst op muziek van de Cracker Jack's. HOCKEY. FRANKRIJK—NEDERLAND 1-2 SCHOOK EN VAN DER BERG SCOREN VOOR NEDERLAND. Zaterdagmiddag vond in het Stadion Jean Bouin te Parijs de Ïandenwedstrijd plaats tusschen Frankrijk en Nederland, welke is geëindigd ln een kleine overwin ning der onzen. Onder leiding van de Belgische scheids rechters Liégeois en Coene werd om 3 uur begonnen. Naar men weet zijn de bepa lingen voor de interlandwedstrijden in dier voege gewijzigd, dat in den vervolge neu trale scheidsrechters aangewezen moeten worden voor de landenwedstrijden, in plaats van een scheidsrechter van elk land zelf. Een nieuwe maatregel, die wel valt toe te juichen overigens. De teams waren als volgt samengesteld: Frankrijk: doel: Gulbal (Golfersclub): achter: Chevalier (Stade Francais) en P. Imbault (R. C. De France); midden: Hé- non (R. C. de France), Verger (Stade Francais) en Simon (Stade Francais); voor: Grospuron (Stade Francais). Vologe (Stade Francals), Soulé (Stade Francais), Roubert (Stade Francais) en Ch. Imbault (Racing Club de France). Nederland: doel: van der Does (H.O.C.); achter: de Waal (Amsterdam) en Tres- ling (H.O.C.); midden: Houtzager (Gooi), Ter Haar (Amsterdam) en van Lierop (Hilversum); voor: Gunning (Bloemen- daal), Schook (Hilversum), E. van der Berg (Amsterdam), Maas (H.H.Y.C.) en van der Haar (H.H.Y.C.). De eerste aanvallen zijn voor Frankrijk, doch de Waal en Tresling weten het spel spoedig te verplaatsen en na eenige mi nuten volgt er geruimen tijd een beslist Nederlandsch overwicht. Goed gesteund door de middenlinie zijn van der Berg c.s. steeds in staat aan te vallen, doch de Fransche achterhoede is niet gemakkelijk te passeeren. De Fransche uitvallen in deze periode zijn door de snelheid, waar mede zij worden uitgevoerd, lang niet on gevaarlijk. De onzen blijven sterker, doch het succes komt juist aan den anderen kant. Een fraaie tegenaanval van Frankrijk nJ. wordt door onze verdediging gekeerd ten koste van een strafcorner en deze wordt door midvoor Soulé in een doelpunt omgezet. Na 14 minuten spelen heeft Frankrijk met 1—0 de leiding. Vinnig vallen onze landgenooten aan, doch het zit niet mee. Helaas moet links buiten van der Haar het veld verlaten, hij klaagt over kramp in den rug. Zijn plaats wordt ingenomen door Westerkamp van H. D. M. Als er bijkans een half uur gespeeld is zien wij een prachtige combinatie van onze voorhoede. Snel wordt het balletje door de Fransche verdediging gespeeld, die slechts kan redden ten koste van een strafcorner. Deze wordt door Schook op fraaie wijze ln een doelpunt omgezet. Na 28 minuten spelen is de stand weer ge lijk. 1—1. In de tweede helft gaat het spel aan vankelijk snel op en neer, doch Nederland neemt weer het eerst het initiatief en geleidelijk aan teekent zich weer een veld- meerderheid af. Van der Berg werkt hard en hij is het, die na 17 minuten spelen Holland de lei ding geeft, 12. Maar van dat moment komen de Fran- schen sterk opzetten. Met enthousiasme gooien zij zich in den strijd en van een Hollandsch overwicht is niets meer te be speuren. De Waal en Tresling moeten alle zeilen bijzetten en steeds meer worden de onzen op eigen veld teruggedrongen. Een Fransch doelpunt wordt Wegens buiten spel geannuleerd, doch de Franschen ko men terug. Het is alleen aan het slechte schieten van de Fransche voorhoede te danken, dat in deze periode geen doelpunt ontstaat. De situaties worden steeds ge vaarlijker voor het Hollandsch doel, maar naarmate de tijd verstrijkt komt de Hol landsch zege meer ln zicht. De Fransche backs staan tot op de helft van het ter rein, ons geheele team staat te verdedi gen, maar Oranje laat niet los en als het eindsignaal klinkt heeft Holland een kleine, wel verdiende, maar toch benauwde zege op de Franschen behaald. Wij zijn echter van meening, dat Neder land een beter spel kan ontwikkelen, dan wat wij Zaterdagmiddag hebben te aan schouwen gekregen. Naar wij vernamen waren vrijwel alle spelers van meening, dat zij door het ongelijke terrein het was een gewoon voetbalveld, waar men op speelde gehandicapt werden in hun samenspel. Maar ook gaf men toe, dat de kracht van het Fransche team niet onder schat moest worden. Wat het vertoonde spel betreft, onze achterhoede vonden wij wel het beste deel van de ploeg. Van der Does ln doel heeft minder te doen gekregen, dan wel zou lijken na b.v. het hevige offensief der Franschen in de tweede helft. De Waal en Tresling wisten wat opruimen was. De middenlinie wijdde zich meer aan haar verdedigende taak dan aan de voedende. In de voorhoede waren de vleugelspelers zeer snel. De Fransche keeper Guibal heeft uit muntend zijn doel verdedigd, ook de backs waren prachtig op dreef. De buitenspelers ln de Fransche voorhoede vonden wij het minst gevaarlijk, terwijl het schieten zwak was, al vormde dit onderdeel van het spel ook aan Hoilandsche zijde niet het sterk ste punt. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den Nederlandschen Gezant te Parijs, jhr. Loudon, terwijl ook de Ge zantschapssecretaris van zijn belangstel ling blijk gaf. De stand der Ïandenwedstrijd Nederland- Frankrijk luidt: gsp. gew. vrl. pnt. v.-t. Nederland 3 2 1 4 9—5 Frankrijk 3 1 2 2 59 NEDERLAND— W.-DUITSCHLAND (DAMES). ONZE LANDGENOOTEN WINNEN MET 2—1. Op het sportterrein „Klarenbeek" te Arnhem ls gistermiddag de dames hockey wedstrijd Nederland A—West Duitsch- land A gespeeld, welke wedstrijd na een zeer spannenden kamp door de Neder- landsche dames met 21 werd gewonnen, nadat beide partijen voor de rust elk een maal gescoord hadden. De West-Duitsche dames hebben ons A-team, dat als het voorloopig Neder landsch elftal gold, dat a.s. Zondag te Brussel tegen België uitkomst, kranig partij gegeven. Speciaal de middenlinie van de Duitsche dames, waarin de rechts half mej. Richter en de spil mej. Wied- boeuf, uitblonken, heeft veel werk verzet. Ook de achterhoede heeft een heel goeden wedstrijd gespeeld, doch de aanvalslinie was, hoewel technisch lang niet slecht, in haar spel te voorzichtig, zoodat de be trouwbare Nederlandsche defensie steeds de gelegenheid kreeg een schot te ver hinderen. In de Nederlandsche ploeg speelde het verrassende element een groote rol en het is daaraan dan ook in de eerste plaats te danken, dat ten slotte nog een kleine overwinning uit het vuur gesleept kon worden. Want in technisch opzicht deden de West-Duitsche dames zeker voor de Nederlandsche niet onder. In het begin van den wedstrijd leek het er veel op, dat het een flinke overwinning voor de Nederlandsche dames zou gaan worden, want toen na 6 minuten mej. Po- lano met een fraai geplaatsten bal de Duitsche, keepster passeerde, waren de Duitsche dames nog geen enkele maal tot mej. Andreas die in de plaats van de bij een auto-ongeluk geblesseerde mej. Mol huizen het doel verdedigde, doorgedron gen. Doch weldra werd dit anders. Met enthousiasme wierpen de Duitsche dames zich in den strijd en de enorm hard wer kende halflinie slaagde erin het spel naar de Hoilandsche helft te verplaatsen. Wel weerden de Nederlandsch backs zich dap per, maar bij een snellen overdompelen- den aanval van rechts, kwam de links binnen. mevr. Sauer vrij te staan en on houdbaar voor mej. Andreas scoorde de Duitsche linksbinnen den gelijkmaker (1—1). Even nog bleven de Duitsche dames ln den aanval, doch met forsche slagen re tourneerden de beide Nederlandsche backs, waarvan mej. Dubois even waardig was aan mej. Rollln Couquerque, den bal naar de Nederlandsche voorhoede, doch de West-Duitschen bleken voor die van Ne derland niet onder te doen, terwijl de Hoilandsche aanvalsters ook niet het door zettingsvermogen aan den dag legden, dat zeer zeker bij een zoo sterke defensie noo- dig was om succes te hebben. Zoo hebben de Duitsche dames in den resteerenden tijd voor rust meer scoringskansen gehad dan onze dames, doch steeds was er op het allerlaatste moment nog een stick om een doelpunt te voorkomen, en het was vooral in dezen tijd dat mej. Andreas haar talenten kon toonen. De tweede speelhelft was juist het te genbeeld van de eerste. Toen begonnen de Duitsche dames met een overwicht, dat ongeveer zes minuten aanhield. Daarna waren het de Hoilandsche dames die het beste van het spel hadden. De kentering kwam, toen Holland na 8 minuten indi rect uit een strafcorner scoorde, waarbij de bal tot drie maal toe werd ingeschoten, doch terecht werd dit doelpunt wegens buitenspel geannuleerd. Toen pas kwam de Hoilandsche aanval goed los. Mej. Ter- windt wist enkele malen fraai beheerscht solospel tot den slagcirkel door te dringen, doch de Duitsche keepster deed in haar doel schitterend werk. En eens, terwijl zij reeds gepasseerd was bij het uitloopen, redde een der backs op het allerlaatste moment nog door den bal uit den doel- mond te slaan. Een goal kon zoo echter niet uitblijven en inderdaad na 15 min. spelen kwam het tweede Nederlandsche doelpunt dan ook, toen mej. Hofland na eerst handig de rechtsback te hebben gepasseerd, een schuin vliegend schot loste, dat doel trof (2—1). Tot vlak voor het einde bleef Nederland een kleine meerderheid behouden en hoe wel het in de laatste minuten nog even gespannen heeft, bleef het bij 21, een uitslag, die vrij goed de verhouding weer geeft. Het spel stond op zeer behoorlijk peil. LEIDEN—LAREN 0—5. In een vrij forsche partij werd het Leidsche elftal gistermiddag door de kam pioenen van de noordelijke afdeeling ge slagen. Laren is wel iets sterker. Doch dit komt niet omdat ze technisch zooveel beter zijn. Wel stopten ze den bal bijzonder goed zoowel gewoon als back-stick. Ook het op stellen was goed. Was dit het misschien, wat het Leidsche elftal zoo geïntimideerd heeft? De belde elftallen begonnen zenuw achtig, doch Laren hier was al gauw over heen. toen haar rechtsbuiten ongeveer drie minuten na den aanvang ln buitenspel positie een pass kreeg, de Leidenaren dach ten zeker, dat scheidsrechter Liscaljet zou affluiten, want de Larenaar liep er door heen alsof er niemand stond en met een goed schot wist hij ln de eerste minuten Laren reeds de leiding te geven. Laren werd hoe langer hoe enthousiaster en Leiden liet zich meer en meer terug dringen. De voorhoede kreeg zelden een bal, want altijd stond de Larensche mid denlinie. geholpen door de binnenspelers opgesteld tusschen de Leidsche voor- en achterhoede. En als de Leldenaars nog eens ln den strafcirkel kwamen, dan wer den de zenuwen weer sterker dan de wil om te winnen. Het was niet het Leidsche 'kampioenselftal, dat op het veld liep. Slechts enkelen speelden eenigszins 'hun oude spel. speciaal de linkshalf Haroen. Ongeveer een kwartier voor de rust werk te de Larensche rechtsbuiten zich weer los en met een zeer goed schot werd De Ruij- ter de Wildt andermaal gepasseerd. De Leldenaars kregen hierna eenige strafcor- ners te nemen. Ook dit leverde niets op. De schoten gingen altijd net naast. Na de pauze leek het eerst beter te wor den. Doch een tweetal doelpunten deden ook dit laatste restje moed verdwijnen. Laren ging steeds beter spelen. De achter hoede sneed een pushte den bal telkens weer weg langs de voorhoede. Eenige po gingen van Haklm om het alleen te pro- beeren gingen door slecht schieten te niet Laren wist er tenslotte nog een vijfde doelpunt aan toe te voegen. Spoedig hierna was Leiden voor het eerst op dit terrein onder Poelgeest geslagen. Scheidsrechter Van Steenis leidde uit stekend; scheidsrechter Liscaljet had soms eigenaardige beslissingen, meer in het bij zonder wat de off-sideregel betrof. Blijk baar had deze Internationale arbiter zijn dag niet. Leiden 'behoort den volgenden wedstrijd tegen Laren te winnen, wil het nog een kans behouden om te promoveeren Een beslissingswedstrijd is dan onontbeerlijk. LEIDEN HI—TOGO III 0—3. (Dames-afdeeling) Jammer dat deze wedstrijd verloren is. Toch heeft Leiden nog een kans, wanneer zij haar uit-wedstrijd wint. Beide ploegen komen met 10 speelsters op het veld. Lei den mist haar mid-voor, hetgeen het sa menspel der voorllnle niet ten goede komt. In het begin wegen de elftallen tegen el kaar op, dan breekt Togo door en met een zacht schot scoort de links-binnen der Togonen (1—0). Leiden poogt dezen ach terstand in te halen, hetgeen echter niet al te hard lukt. Steeds stuit zij weer op het goede backstel der Togonen. Dan is Togo weer in de meerderheid en zij maakt een tweede goal (20). Na de rust lijkt het of Leiden nog zal ophalen. Er volgen verscheidene goede aanvallen, maar zij kan het doel niet vinden. Nu ls Togo weer in den aanval en nogmaals scoort zij (3—0). Leiden stelt zich nu geheel op de verdediging in. waarbij de spil van Leiden weer uitblinkt. De partijen wegen thans geheel tegen elkaar op en er worden geen goals meer gemaakt. Met een 30 over winning van Togo eindigde deze wedstrijd De leiding was uitstekend. WIELRENNEN. DE RIJNSTREEK (ALPHEN.) Onder enorme belangstelling van de zijde van het Alphensch publiek werd gis teren de tijdrit gehouden tegen „Excelsior" uit Gouda. Reeds zeer vroeg waren de Goudsche wielrenners, vergezeld van een aantal bestuursleden en supporters, pre sent. Alvorens er geloot werd kwamen de besturen overeen met een tijdverschil van 10 min. te starten en de tijd van den 3den man te laten tellen. De mannen uit de Pijpcnstad trokken no. 1, dus moesten het eerst vertrekken. Onder toejuichingen van het publiek startte om 10.30 uur „Excel sior", dat er onmiddellijk een flink tempo Inzette. Opvallend was het keurige over nemen en mooie gelijke tempo van deze pioeg, regelmatig als een uurwerk ging elke 300 meter een andere renner naar voren; met een gemiddelde snelheid van pl.m. 35 K.M. joeg men voorwaarts. Na bij de Wleriker Schans hadden de Gouwe naren pech doordat een der renners hals over kop ln een sloot reed, gelukkig zonder verdere gevolgen. Tien minuten later waren de Alphenaren gestart. In 't begin was het overnemen niet te best, maar toen zij na een 10 K.M. de goede cadans te pakken hadden, ging het stukken beter. Op den terugweg deden de Gouwenaren er nog eens een extra schepje op en zij wisten eenige voorsprong te nemen. Maar ook de andere ploeg verhoogde het tempo. Schuurman, die voor Paling was ingeval len, moest door pech opgeven. In Woerden had er bij „de Rijnstreek" een ernstige valpartij plaats L. v. Zeijl raakte zijn voor man en met een gebroken voorwiel en een flinke hoofdwonde bleef de pechvogel Lig gen. Eenige leden der E.HB.O., afd. Alphen aan den Rijn. verleenden de eerste hulp en voort ging het, de overige renners weer achterna. Inmiddels waren de Excelsior mannen aan het eindpunt gekomen en no teerden een tijd van 2 uur en 14 sec. voor de 72'/! KM. wat voorwaar reeds een schitterende tijd was. Onder groote span ning bleef het publiek wachten op hun Alphensche favorieten. De tijd verstreek, de chronometers kwamen te voorschijn, nog 4. nog 3, 2 minuten en nog niets ln zicht, nog 25 seconden en..-- plotseling komt er beweging op de Gouwsluische- bruggen en stormen Krumpelmann—Bak ker en Munster op de eindstreep toe en met 17 sec. verschil slaan zij onder enorme geestdrift van het publiek de Gouwenaren Hun tijd was 1 uur 59 minuten 57 sec., dus een snelheid van meer dan 30 K.M. per uur. Na afloop reikte de vorzitter aan de winnaars een keurigen beker uit, en stelde ook de eervol overwonnen Gouwe naren als herinnering in het bezit van een keurige medaille, WIELERBAAN GOUDA. Gisteren werden er op de Goudsche wielerbaan onderlinge wedstrijden gereden De uitslag van de sprint was: 1. A. v. Vliet, 2. J. Tilburg, 3. B. Bies heuvel. De uitslag van den koppel wedstrijd was: 1. v. Vlietv. d. Meer 16 punten; 2. Biesheuvel—v. d. Wiel 15 punten; 3. Seve- rijn—Peek 5 punten; 4. Riethoven Jr. Paats 3 punten; 5. op 1 ronde: Catel Tilburg 2 punten; 6. op 2 ronden: v. Leeu wenBerkhouwer 0 punten; 7. op 5 ronden DlkhoofHofwegen 2 punten. Het was een zeer mooie wedstrijd en er werd een straf tempo gereden terwijl er steeds uitlooppogingen werden gedaan Vooral het rijden van de kleine Leidenaars Riethoven—Paats viel op. Jammer dat Paats kwam te vallen toen R. Riethoven 40 ft 50 Meter was ultgeloopen. MOTORSPORT. KNOBEL-RIT LEIDSCHE MOTOR TOERING CLUB. Een groot succes. Gisteren hield de LJJ.T.O. als opening van het rij-seizoen een „Knobel-rit", welke rit een groot succes is geworden. Zag het er des morgens niet al te best nit met het weer, op den dag klaarde het aardig op, zoodat de rijders niet noemens- waardlgen last hebben gehad van de enkele regenbuien. Onder de rijders heerschte er een opge wekte stemming, welke echter aan het eind der rit afnam, toen er werd verno men ,dat de eenige deelneemster een on geval had gehad, en overbrenging naar het ziekenhuis noodlg bleek. Gelukkig is naderhand gebleken dat het nogal goed was afgeloopen met deze dame zoodat toen nog overbleef „een machine in de modder van het Rapenburg", welke daar vanwege een „vlammetje", dat bij het aanslaan uit de carbarateur te voor schijn kwam, op het kostbare advies(?> van een verkeersagent werd gedeponeerd. De berijder kon met recht zeggen „goede raad is duur", doch een betere raad was hem voordeeliger uitgekomen I Om half tien kwamen de deelnemers gisteren al aanrijden, en dat bleef aan houden tot half elf, den sluitingstijd van Inschrijving. Er bleken zich niet minder dan bijna 50 rijders te hebben opgegeven, zoodat het in het club-lokaal een drukte van belang was. Klokslag elf uur werd de eerste deelnemer gestart, en het duurde een half uur voordat allen „en route" waren. De plaatsen waar werd geknobelt waren: Lelden, Wassenaar, Veur, Alphen, Sassen- heim en Katwijk aan Zee, zoodat er onder ling nog een fllnken afstand kon worden gereden. Om even twee uur kwam de eerste rij der zich al weer melden, en dit bleef weer doorgaan tot vier uur, waarna de finish werd gesloten en bleek, dat slechts drie rijders zich niet hadden aangemeld. Om half zes werd al een aanvang ge maakt met het bekend maken van den uitslag ,en het uitreiken der prijzen, Niet minder dan 31 prijzen en 7 extra prijzen waren voor dezen rit beschikbaar! Prijs winnaars waren o.a.: Rookhuizen op T.W.N., Meeuwenoord op Ariel, Knegtel op New-Imperlal. Coolman op New-Imperial, Klein op Calthorp, Sweris op A.J.S.. Boon op New-Imperlal. de Man op Ariel, de Vries op Rudge, Wolf op Ariel, Verstraaten op New-Imperlal, Quosdorf op New-Impe rlal. Met recht kan de L.M.T.C. weer zeggen, dat 1934 met dezen rit terdege goed ls Ingezet! DUIVENSPORT. LEIDSCHE COMBINATIE. De Leidsche Combinatie hield gisteren haar eerste africhtings vlucht van uit Delft. Voor deze vlucht waren 168 vogels ingekorfd. Deze vlucht had een goed verloop. As. Zaterdag inkorven voor Dordrecht. LEIDSCHE POSTDÜTVENVEREENIGING „DE VRIENDENKRING". De tijd ls weder aangebroken dat de wedvluchten een aanvang zullen nemen en ieder liefhebber heeft zijn best gedaan om zoo goed mogelijk te koppelen en ziet reeds eenige mooie jonge duiven voor zich, terwijl de bestuurders der verschillende vereenigingen alles trachten in orde te maken voor de inkorving. De wedvluchten van bovengenoemde vereeniging zullen een aanvang nemen: binnenland, 11 April Zoetermeer, 15 April Delft, 18 April Dordrecht en 22 April Roozendaal. zoodat 29 April de buiten- landsche vluchten een aanvang zullen nemen. Door bovengenoemde vereeniging zullen 16 buitenlandsche stations gevlo gen worden en deze zullen alle berekend worden op hokcoordinaat. Aan iederen liefhebber zullen punten gegeven worden al naar gelang hij in de prijzen komt, en deze punten zullen bij elkaar geteld worden van de 16 stations en daaruit komt een le, 2e en 3e kam pioen-generaal naar voren, waarvoor de prijzen al reeds vast staan, terwijl ook voor iederen eersten vogel van iedere wed vlucht een eereprijs vast staat. Hiermede verwacht men dat men iede ren liefhebber tevreden stelt. Door den rijwielhandel „Plumus" is een zwaar ver zilverde wisselbeker beschikbaar gesteld, welke vervlogen zal worden in 2 jaren en wel op Noyon 303 K.M., Compiegne 327 K.M. en Orleans 508 K.M. Dengene welke het le jaar het hoogst aantal meters be haalt ontvangt een zilveren PlumuS-me- daille. Deze punten tellen het volgend jaar mede, zoodat iedere jonge liefhebber mede kan doen. Wij hopen dat voor iede ren liefhebber van Lelden en omstreken een uitstekend vliegjaar zal aanbreken. 8—S

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11