CACTUS RECLAME CACTUS OFYETPLANT CADEAU LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 7 April 1934 UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. MARKTBERICHTEN. AALSMEER. Vergadering A.R. Kiesverecniging Deze organisatie hield haar laatste ver gadering in dit seizoen met den heer Chr. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer, als spreker. De voorzitter, de heer P. v. d. Meer Pzn., heeft stilgestaan bij het verscheiden van H. M. de Koningin-Moeder en gewezen op het vele goede, dat Zij voor land en volk heeft mogen zijn. De heer v. d. Heuvel sprak o.m. over Fascisme en Jeugd en waarschuwde de jongeren tegen misleidende propaganda. Daartegenover diende de studie van het A.-Rev. beginsel intensief aangepakt te worden. Verschillende naar aanleiding van het gesprokene gestelde vTagen werden door den spreker beantwoord. Verder werd besloten tot oprichting eener studieclub, waarbij zich dadelijk 12 personen aanslo ten. Met algemeene stemmen werd be sloten, adhaesio te betuigen aan de motie van het Chr. Nat. Vakverbond, inzake het wetsontwerp met betrekking tot de win kelsluiting op Zondag en actie te voeren tegen het onwelvoegeltjk gekleed gaan van dames, vooral tijdens het zeilselzoen. Daartoe zal samenwerking worden gezocht met de besturen der plaatselijke kerkge nootschappen en die der C.-H. en R.-K. kiesvereenigingen. Door den heer De Ruig werd de vergadering gesloten. Bij arbeidsbemiddeling staan thans nog 204 werkloozen ingeschreven, waarvan 126 landarbeiders en bloemisten. BENTHUIZEN. De arbeider J. M. had het ongeluk bij het zaaien met zijn been onder de machine te komen. De dokter constateerde dat zijn enkel was gescheurd. HAARLEMMERMEER. 30-jarig bestaan van de gymnastiek- vereeniging „Hoofddorp" Gisteravond werd door de gymnastiek- en athletiekvereeniging .Hoofddorp" ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan en ter inleiding van dit jubileum, onder lei ding van den heer De Haan een fakkel optocht door Hoofddorp gehouden, die een fantastischen aanblik opleverde en onder de vroolijke toonen van het fanfare gezelschap „Excelsior" 'n gezellige drukte in het dorp teweeg bracht. Honderden belangstellenden stonden langs den weg geschaard om het inderdaad mooie schouwspel gade te slaan. Na den rondgang werd vóór het raad' huis een nummer fakkelzwaaien ten beste gegeven, dat onder het spelen van het Turnlied op keurige wijze werd uitgevoerd. De burgemeester van deze gemeente, de heeren Ouwerkerk en Koning, wethouders en de gemeente-secretaris stonden aan den ingang van het raadhuis om deze uitvoering bij te wonen. Hierna werd het bestuur der vereeni- ging op een der bovenzalen van het raad huis door den burgemeester met de beste wenschen voor de toekomst gecomplimen teerd met haar 30-jarig bestaan. De voor zitter, dr. Nanninga, dankte den burge meester voor zijn waardeerende woorden en de van het gemeentebestuur steeds ondervonden steun en medewerking. Hedenmiddag werd in de BeuTS receptie gehouden, terwijl 's avonds aldaar door de vereeniging een jubileum-uitvoering wordt gegeven, waarvoor een mooi programma werd samengesteld. KATWIJK. Door bemiddeling van den belasting ophaaldienst (dir. de heer C. Monyé) is over Maart aan den ontvanger alhier afgedragen f. 768,87. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool alhier afge nomen examens voor het certificaat in kennis van de internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd Com. Kuijt, W. v. Duijn, Bouwe Kuijt, Piet Guijt, Jac. v. Duijn, Piet Ouwe hand, Arle v. Duijn. Joh. Hoek, Jac. v. d. Plas. Floor Kuijt, Mich. v. Velzen, Gijsb. F. de Vreugd, Jacobus v. Rijn. Piet Kraaijen- oord, Bas v. Dijk, allen van hier; en H. Ammeraal, Nlc. Hermans, W. A. Wijnands, Jan Smit, Henk Ammeraal van Noordwijk aan Zee. Allen zijn leerlingen van de Vis- scherijschool alhier, dir. de heer C. Varke- visser. Rijksgedelegeerde was kapitein J. H. Götz, lid der examen-commissie voor stuurlieden. lrbeidsbemlddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 583 werkzoekenden n.l. 13 opperlieden, 49 grondwerkers, 7 timmerlieden, 3 schilders, 5 metselaars, 3 fabrieksarbeiders, 44 kui pers, 144 losse arbeiders, 126 landarbeiders, 3 tuinlieden, 160 visschers, 1 autogeen- lasscher, 13 stokers, 9 binnenschippers, 5 varensgezellen, 1 mandenmaker, 1 loodgie ter, 1 kistenmaker, 7 scheepmakers, 1 typo graaf. 1 bloemist. 1 smid, 2 broodbakkers, 1 kok, 4 motorrijders. 2 machinisten, 13 venters, 1 uitvoerder, 1 schoenmaker, 1 kantoorbediende Beneden 18 jaar 1 land arbeider, 2 visschers. 1 vr. kantoorbedien de, 1 vr. winkelbediende. Bij de werkver schaffing zijn werkzaam 45 mannen. Jeug dige werkloozen 56 jongens en 29 meisjes. Geplaatst werd 1 grondwerker. De heer D. van Duijn uit de Haven straat had het ongeluk bij het afbreken van metselwerk in de Boorsmastraat te vallen met het gevolg dat hij een been brak. Dr. T. Lodder verleende den eersten bijstand, waarna de gekwetste per zieken auto naar het Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd, waar het been werd gezet, waar na hij weer naax huis kon teruggebracht Worden. RECLAME. 9008 BIJ AANKOOP VANAF FL. 1.50 ONTVANGT U EEN FRAAIE WEER EER RIEOWE ZENDING ONTTANGEN. LISSE. GROOTE LANDSTORM-AVOND. Een enthousiaste samenkomst. Gisteravond werd in de gebouwen van H.B.G. alhier een grootsche Landstorm- avond .gehouden, die alleszins geslaagd mag heeten. Onder de talrijke aanwezigen merkten Wij o.a. op; Z.Exc. L. F. Duymaer v. Twist, luit.-gen. tit., voorzitter der Nationale Landstorm-commissie, vergezeld van res.- kapitein G. F. Boulogne, secretaris en reserve-majoor Van Schelven; den heer L. G. Royaards. voorzitter, en res. eerste luitenant D. J. Karres. secretaris der Ge westelijke Landstorm-Commissie; zoomede de burgemeester van Woubrugge, reserve- majoor J. P. Boots, aangewezen comman dant van het V.L.S.K. „Z.-Holland West"; reserve luit.-kolonel H. Brevet uit Den Haag; dr. P. ie Grand, voorzitter der pl. Landstorm-commissie te Sassenheim; ma joor W. M. C. J. Hafkemeijer. van het reg. grenadiers; den reserve kapiteins J. Kruis fen P. H. van der Zande. Tot zijn leedwezen Jvas oud-minister J. C. van Dijk, lid der Tweede Kamer, wegens bijzondere om standigheden verhinderd aanwezig te üjn en derhalve moest zijn rede vervallen. Verder werden vele bekende vooraan staande personen opgemerkt uit onze ge meente en naaste omgeving. De avond stond onder leiding van den heer J. C. de Haan namens de plaatselijke Lhndstorm-commlssie. Deze sprak namens de Landstormcommissie een kort ope ningswoord. Een woord ter nagedachtenis van H. M. Koningin-Moeder werd staande aangehoord. In het bijzonder werd verwelkomd luit.- geheraal L. F. Duymaer van Twist en diéns echtgenoote, welke laatste 'n bloe menhulde in ontvangst had te nemen onder applaus der vergadering. Als eerste spreker betrad den katheder burgemeester Baron van Wijnbergen, die in een kernachtige speech, aard en doel der B.V.L. in het licht stelde, welke orga nisatie als een dijk, die een rivier in be dwang dient te houden, de burgers van Nederland zal beschermen indien ter on zaliger ure een greep naar de macht mocht worden gedaan door den tegenstander. Spr. is er trotsch op, dat ook in onze ge meente een keurcorps van Landstormers gevonden wordt, die steeds paraat blijven om in tijd van nood elke ongewenschte en tegen de staatsmacht indruischende actie 2al helpen keeren. In de plaats van oud-minister J. C. van Dijk werd een rede gehouden door den legerpredikant majoor ds. Bootsma. Door de aanwezigen werd met stille aan dacht geluisterd naar deze van Oranje liefde tintelende rede! Met klem werd ge wezen op de machten die schijnbaar stil zijn, maar niettemin doorwerken. Vooral werd gewezen op het gevaar dat nog altijd dreigt van de zijde der S.D.A.P. en an deren. Ook het Nationaal-Socialisme en Fascisme werden als anti-nationaal en anti-Oranjegezind gekenschetst. Spreker eindigde met er op te wijzen, dat de B.V.L. een zaak is, die ons aller sympathie ver dient. Tot groot genoegen werd ook het woord gevoerd door den generaal, den „baas" van de Nederlandsche Vrijwilligers, die in een hartelijke toespraak zich richtte tot zijn B.V.L.-ers. Met groote belangstelling slaat spr. het werk van den B.V.L. in al zijn afdeelingen gade; hij zeide getroffen te worden door de groote activiteit, die schier overal aan den dag wordt gelegd. Spr. wees in een ernstig woord op den nood der tijden en wat het voor velen zeggen wil nu B.V.L.-ers te zijn! Na het vertoonen van eenige films werd nog het woord gevoerd door dr. Ruys en kapelaan Kuypers, resp. als vertegenwoor digers van de Protestantsche en R.-K. kerkgroepen. Beide spraken goede en har telijke v/oorden over en voor den B.V.L. Na de pauze was het woord aan majoor Boots, commandant van het V.L.S.K. „Z.- Holland West", die aan de hand van daar toe gemaakte kaarten een juist beeld gaf van de technische indeeling van den B.V.L over geheel Nederland, en deed de res. eerste luitenant Karres mededeeling over het werk van den B.V.L. in het gewest. Vertoond werd voorts nog de film van de Huldiging van H. M. de Koningin in het Stadion en den B.V.L.-Landdag te Nieuw- Helvoet. Een slotwoord werd gesproken, waarna men gezamenlijk zong „Mijn schild en mijn betrouwen". Een aardig moment was het toen den heer Van Ingen door luit. Karres de me daille op de borst werd gespeld en een geschenk werd aangeboden voor de vele prestaties tijdens zijn aanwezigheid in Lisse als leider. De vergadering was bezocht door pl.m. 800 personen. Een groot succes voor den B.V.L.! o VOORSCHOTEN. Ds. H. P. Fortgens hersteld. Naar wij vernemen hoopt ds. H. P. Fort gens, Ned. Herv. predikant alhier Zondag 15 April a.s. weer een predikbeurt te ver vullen, alleen waarschijnlijk 's morgens. Vele laden der Ned. Herv. Gemeente zul len met genoegen vernemen, dat ds. H. P. Fortgens, na geruimen tijd ongesteld te zijn geweest, gelukkig in zooverre hersteld is, dat hij weer tot zijne gemeente zal kun nen spreken. RIJNSBURG. Door bemiddeling van den belasting. ophaaldienst (dir. C. de Monyé) is over Maart aan den ontvanger te Katwijk afgedragen aan rijksbelasting f. 496,23. WARMOND. De werkloosheid. Volgens opgaaf van den correspondent der arbeidsbemiddeling bedraagt het aantal ondersteunde werkloozen momen teel 41 en wel: 10 bouwvakarbeiders, 3 houtbewerkers, 25 landarbeiders en 3 transportarbeiders. Het totaal aantal werk loozen bedraagt 100. waarvan 97 personen geheel en 3 gedeeltelijk werkloos. In de afgeloopen week is aan steun uitgekeerd een bedrag van f. 389,14. De ooievaar terug! Na eenigen tijd op zoek te zijn geweest is de ooievaar in deze gemeente terug gekeerd vergezeld van zijn wijfje; zij heb ben wederom bezit genomen van hun woning. Een en ander ging gepaard met een vroolijk geklepper terwijl zij door vier andere ooievaars naar hun nieuwe woning werden begeleid. WASSENAAR. De Landelijke Rijvereenlging opgericht In het Wapen van Wassenaar werd een tweede bijeenkomst gehouden, om te trachten te komen tot de oprichting van een Landelijke Rijvereeniging. De leiding was in handen van kapitein Breunesse. Deze verheugde zich in de goede opkomst en sprak het vertrouwen uit. dat op dezen avond succes zou worden bereikt. De heer Slob uit Haarlemmermeer gaf daarna een zeer bevatteliike uiteenzetting van het streven der Federatie van Rijver- eenigingen. Het doel van de Federatie van Rijver- eenigingen in het bevorderen van de liefde voor en de kennis van het paard aan te kweeken, om daardoor het gebruiken van het paard aan te kweeken. Als het doel alleen, de sportbeoefening gold. dan kon spreker begrijpen dat een plattelander er niet voor zou gevoelen en zeker niet in dezen tijd. Waar het paard nog steeds op veler ge bied noodig is en niet gemist kan worden, is het de plicht het dier zoo goed mogelijk te gebruiken. De ruitersport is thans zoo goed georga niseerd. Er is een algemeen voorschrift dat de opleiding regelt en de Federatie waakt voor goede uitvoering. Spr wees er nog op. dat thans op vele plaatsen afdeelingen worden opgericht. Dit is geen wonder zegt spr., want het is een bij uitstek nationale beweging. Na dit betoog, sprak de voorzitter de hoop uit, dat de heer Slob het gevoelen zal hebben doen rijpen, dat ook in Wassenaar een Landelijke Rijvereeniging moet worden opgericht. Na gedachtenwisseling gaven verschil lenden zich als lid op, zöodat besloten werd hier de Landelijke Rijvereeniging op te richten. Daarna deelde de voorzitter mede. dat een groote moeilijkheid, ni. die van het oefenterrein bereids was opgelost.. Mr. van Sehaik nl. stelde zijn particuliere manege beschikbaar, welke mededeeling met ge noegen werd ontvangen. Besloten werd de vereeniging te noemen „Koningin Emma". In het voorlooplg bestuur nemen zitting als voorzitter mr. H. L. M. van Sehaik, de heer W. Reinders en mevr. Spies als penningmeesteresse. Ais instructeur zal optreden opperwacht meester de Kort. De voorzitter wenschte allen dank met het resultaat. Nadat de heer van Sehaik aan kapitein Breunesse en den heer Slob dank had gebracht voor het bereikte resultaat, werd de bijeenkomst gesloten. Feestavond „Wassenaar en Omstreken". In het Centraal Theater hield de Tuin- bouwver. „Wassenaar en Omstreken", haar traditioneel geworden leden-feestavond. Door den 2den voorzitter, den heer J. van den Berg. werd bij verhindering van den voorzitter en die van de feestcorhmis- sie met een korte feestrede geopend. Spr. memoreerde dat in den loop der jaren het herdenkingsfeest was gegroeid tot een jaarfeest, dat niet meer was los te maken van de tuinbouwvereenlging. Hij bracht dank aan het damescomité dat voor de tombola, waaruit de kosten voor dezen avond grootendeels moeten worden bestreden, een zoo groot aantal kunst en gebruiksvoorwerpen had weten bijeen te brengen. Door de leden der vereeniging werden hierop diverse tooneelstukjes en voor drachten voor het voetlicht gebracht die veel bijval oogstten. Na afloop hiervan bleef men nog gerui men tijd gezellig bijeen en werd tot in den morgen van hartelust gedanst onder lei ding van den heer Castelein uit Leiden. Een goede „Band" luisterde het geheel muzikaal op. Aangehouden werd een zekere Sch., gedomicilieerd te 's-Gravenhage wegens oplichting en poging tot oplichting ten na- deele van mevr. v. H. alhier. ALPHEN. Schoonmaak en Brokkenhnis. De secretaris-penningmeester van het Brokkenhuls alhier schrijft ons: Nu de eerste schoone voorjaarsdagen komen, voelt de huisvrouw haar schoon- maakdriftjes in het bloed roeren. Bij de schoonmaak wordt veel ouds en overbodigs opgeruimd; men wil weer eens wat anders en hiermede doet men een dubbel goed werk; men bestrijdt de crisis en denkt bij de opruiming onmiddellijk aan het Brokkenhuls, Rijnkade 4 alwaar U alles wat nog even gebruikt kan worden, dank baar kwijt kunt. Hierdoor worden velen verlicht en blij gemaakt, bel daarom op No. 246 of 247 of 167 of stuur een bood schap bij den heer S. van Leeuwen, Juli- anastraat 19 en alles wat gij te missen hebt wordt keurig netjes bij u weggehaald, tot zelfs oud papier kunt u laten halen op bepaalde tijden zoo u het wenscht. Men kan op deze wijze gemakkelijk goed doen, het gaat voor de armen; steunt daarom krachtdadig en met vol harding het Brokkenhuls. BOSKOOP. Sluiting Ontspanningslokaal. Alhier had de officieele sluiting plaats van het ontspanningslokaal aan de Dwars Nieuwstraat, uitgaande van den Chr. Be sturenbond, afd. Boskoop. Nadat er wed strijden waren gehouden in schaken, dam men en sjoelen, waarvan de prijswinnaars waren voor schaken: 1ste pr. Chr. de Bruin; 2de pr. J. v. Wilgen en D. v. Wijk; 3de pr. Dammen: 1ste pr. R. Blijleven; 2de pr. T. v. Helden en K. v. d. Ben; 3de pr. Sjoelen: 1ste pr. D. Koster; 2de pr. P. van Houwelingen en J. Sepers, 3de pr. werd door ds. Jacobs met een kort woord en dankzegging, waarin hij dank bracht aan allen, die hebben medegewerkt tot het in standhouden van het lokaal gedurende de wintermaanden. Vervolgens bracht de voorzitter van den Besturenbond, de heer J. Sepers, dank aan de bezoekers voor hun trouwe opkomst, terwijl tot slot de werklooze H. Stapper, namens de werkloozen, 'n woord van dank bracht aan het bestuur. De prijzen voor de wedstrijden beston den uit levensmiddelen. Het voorstel van het polderbestuur van den Vereenigden Polder, om de hoofd omslag der polderlasten over 1934 te hand haven op f.10 voor weiland en f.11 voor kweekerijland per H.A., is door de inge landen-vergadering goedgekeurd. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Donder dag a.s. des nam. te 18.45 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van het Bestuur der R.K. H.B.S. te Leiden om subsidie, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der gemeentebegroo- ting 1933. 4. Alsvoren tot wijziging der gemeente- begrooting 1934. 5. Alsvoren tot verhuur van een zolder. 6. Verzoek van J. van de Ruit, Inzake onderhoud gemeentewoning en huurver- laging, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 7. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim, wegens niet aanneming der benoeming door J. Ver woerd. De aanbeveling luidt als volgt: 1. H. v. d. Poel F. no. 99e; 2. W. de Boer, F. no. 91. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling eener nieuwe ver ordening op de heffing van een vergun ningsrecht en van de betreffende invorde ringsverordening. 9. Rondvraag. LEIDERDORP. Chr. Jongel. Ver. „Bidt en Werkt". Genoemde vereeniging vierde het Jaar feest In de gemeenteschool. Nadat door de aanwezigen was gezongen Ps. 150 1 werd de bijeenkomst geopend door den voorzit ter, den heer J. de Graaf Jr Hierna brachten secretaris en penningmeester het jaarverslag uit. Het programma werd verder op vlotte wijze afgewerkt. De in leiding, een samenspraak en „De wereld reis", een stuk in vier bedrijven, werden 'alle met veel aandacht gevolgd. De eere voorzitter, ds. G. J. Streeder, sprak het slotwoord, waarna hij met dankgebed eindigde. o NIEUWKOOP. Vechtpartij. De twee smeden C. V. en T. van 't L. kregen twist met elkaar, die zóó hoog liep, dat van 't L. zijn tegenpartij een klap gaf met een voorwerp, waardoor hij een ver wonding in den hals opliep en geneeskun dig zich moest laten verbinden. De politie maakte proces-verbaal op. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Hendrika, D. van C. H. Koot en M. M. Dorrestein Willem Jacobus, Z. van J. Rijlaarsdam en A. C. Breedijk Petrus Nicolaas, Z. van A. Ver geer en P. Wijfje. Getrouwd: P. Boer 24 j. wonende te Bo degraven en W. Sanders 24 j. L. den Hollander 32 j., wonende te Ter-Aar en M. Sltgter 31 J. W. Stigter 28 j. en G. Verweij 24 j. C. van der Laan 24 j., wonende te Den Helder en C. C. Bakker 21 jaar. Ondertrouwd: J. P. van der Weijden 28 j. en J. Fransen 22 j., wonende te Ter Aar. WOUBRUGGE. Voor de oudheidsverzameling. De tuinder M. kocht van een afbraak te Leiden een partij hout. Bij het klein- maken hiervan kwamen een zestal brie ven te voorschijn, welke in een spleet in een der balken verborgen zaten. Twee van deze brieven waren in het Latijn geschre ven en gericht aan een pater missionaris te Woerden en een aan adm. pater Coll. Amantus; de overige waren afkomstig uit Brussel en Antwerpen, zU dateeren u'> 1706. De brieven zijn geschonken aan de Oudheidverzameling alhier en door de zorg van den heer O. C. van Hemessen in de nieuwe taal overgeschreven. De steunuitkeeringen. Dit het Gemeenteverslag over 1933 ont- leenen wij o.m., dat in dat jaar krachtens de steunregeling werd uitgekeerd f. 8609,04, waarva ndoor het Rijk werd terugbetaald f. 5214,06. Aan werkverschaffing werd be steed f. 27.462,09. hiervan betaalde het Rijk f. 8133.84. De bijdragen in de subsidie aan werkloozenkassen vorderde een bedrag van f. 1260 en aan ondersteuning werd f 692,78 uitgekeerd. De opheffing der O. L. School. Bij K. B. is het besluit van G. S. tot goedkeuring van het besluit van den raad dezer gemeente tot opheffing der O. L-. School te Hoogmade goedgekeurd en het daartegen Ingesteld beroep door J. Visser en andere ouders van schoolgaande kinde ren ongegrond verklaard. TIJDSCHRIFTEN. Magazine „Nova". Van de oorspronkelijke bijdragen in da jongste „Nova" troffen ons vooral „Ich mocht heiratenheiraten" door George Ellerbroek, een tragi-komische geschiede nis met een „happy end", en het eveneens vermakelijke „De Troefkaart" van Evert Mazzelman". Een verrassende geschiedenis is „Rudy Waybom's Avontuur" van J. Dijkstra en spannend de detective-story „Kamer No. 9" door H. A. van Ommen Jr. Mr. W. Coops verhaalt onderhoudend over „Vreemde gelijkenissen" en J. P. Baljé is goed op dreef met „Verlies en Winst". In het filmsupplement heeft Max Tak het over de nieuwste Fransche rolprenten, die hier te lande zoo'n succes hebben, en deelt Bernard Prins een en ander mee over den in Duibschland filmenden Paul Hör- biger. Van de illustraties tusschen den tekst vermelden wij een mooie foto van wijlen „De Moeder des Vaderlands", zooals het onderschrift luidt, en verder van Diana Wynyard, Wynne Gibson, Anna Sten e.a. Astra. Het Aprilnummer van „Astra" begint met een vertelling van mevr. I. C. de Boone^Swartwolt: „Het Kraaienerf". Mej. VaarzonMorel maakte er de teekening voor. „De stem der vrees", uit de serie „Uit de natuur", leidt ons binnen in de geheimen van het vogelleven in het voor jaar. Kees van Bruggen schreef een ver haal vol spanning: „Moord in het dorp", dat werd geïllustreerd door den teekenaar Doeve. Van Chr. van Abkoude is er dit maal ook weer een bijdrage „De Zwervers" Rowley heeft zich alvorens hij hier voor de teekeniijgen maakte geheel in het geval ingeleefd. Ook zijn kopülustratie voor „Een herinnering bij het haardvuur", welk verhaal ons ver plaatst in den tijd der Fransche revolutie, heeft hij goed in stijl ge teekend. Bizondere aandacht verdienen de Illu straties van Johon Gabriëlse bij „Desillu sie", een verhaal van D. W. Brand Jr. Het feuületon „Masterson", doet den naam van den schrijver, de beroemde Gil bert Frankau, alle eer aan. In tegenstel ling met den somberen titel: „De lijk baar", is deze vertelling van K. J. Kuipers zeer humoristisch. F. v. Bemmel verluchtte ze met geestige teekeningen. Ook den naam Rie Reinderhoff missen we niet in dit nummer. Zij teekende een kopillustratie voor de Indische schets „Wraak", van een in Davos vertoevenden landgenoot. In de rubriek „Uit Filmland", verzorgd door Pepin, vertelt Madeleine Renaud, de hoofd figuur uit „La Maternelle", over haar leven. Van Zürcher is er weer een „Type". WEEKBLADEN, „De Haagsche Post" bevat artikelen over: .Fiscale knollen voor bezulniglngscitroe- nen" „Heeft de Nederlandsche film toe komst?", „Rondom de affaire Stavlsky", ..Van de duikboot naar de kansel", „Wat sollicitatie-brieven leeren", ,,ZlJn vrouwen romantisch?" enz. „De Wereldkroniek" opent met een op name van de schepenlift te Niederfinow", John Roozendaal schrijft over .Rijzende schepen". Voorts een beschouwing over „Wat is Baha'l?" „De Groene Amsterdammer" schrijft over „Tien jaren practljk van de Rijksbemidde laars", De evolutie der S.D.A.P.", „De scha duw van Stavisky". „De Nazi's in de Saar", „Historische figuren op de film", „De Grieksche Kloosters op den berg Athos". LISSE. Uitslag van de gehouden lever bare'veiling in Holland's Bloembollenhuis. Gladiolen: Early Sunrise 14 op f.0 90. 12-14 f.0.85: March. Foch 12-14 0.65, 10-12 0.45. 8-10 0.25; War 14 op 1.25, 12-14 1.—, 10-12 0.55: Red. Emperor 12-14 0.95, 10-12 0.55; Bleriot 1.10, 0.85, 0.50, 0.30; Mount Everest 14 op 0.70, 12-14 0.60, 10-12 0.40; Hally 12-14 0.75, 10-12 0.45; Rose Precose 0.85, 0.70. 0 50. 0.26; L'Immaculée 0.75. 0.60, 0.45, 0.24: Mevr. v. Konijnenburg 12-14 1.50, 10-12 1.20; Bar. Jos Hulot 12-14 1.10. 10-12 0 60: Copernicus 12-14 0.80. 10-12 0.65; Orange Queen 12-14 0.80, 10-12 0.50; Odin 0.90, 0.75, 0.45, 0.26; Mont Ccnis 0 75, 0 60, 0.40, 0.24; Boule de Neige 12-14 0.65, 10-12 0 40: Perle du Jardin 12-14 0.70, 10-12 0.45, 8-10 0.26; White Giant 14 op 0.85, 12-14 0.70, 10-12 0.45: Pink Perfection 14 op 0 80, 12-14 0.65, 10-12 0 40; Yvonne 14 op 0.75, 12-14 0.60, 10-12 0.45; Jacoba van Beieren 12-14 0.90, 10-12 0.60: Venula 10-12 0.75; Ladv Boreel 14 op 0.80, 12-14 0.65; Baron v. Wijnbergen 0.90, 0.70, 0.50, 0.28; Rosette 0.75. 0.60. 0.40. Plantgoed: Early Sunrise 6-8 0.35, 4-6 0.28. 2-4 0.16; Schwaben 2-4 018: Jacoba v. Beieren 0.40. 0.26. 0.12; War 0.36, 024, 0 15; Flaming Sword 0.28. 0.18 .0 07: Pfit- sers Triumph 6-8 1.4-6 0.75; Mevrouw v. Konijnenburg 2-4 0.40; Prince of Wales 6-8 0.32. 4-6 0.16, 2-4 0 06: Hally 0.26, 0.18, 0.06: Red Canna 4-6 0.18. 2-4 0.08; America 4-6 0 20, 2-4 0.08; Liebesfeuer 4-8 0.20, 2-4 0 08. Diversen: Lil. Rubrum 20 on f. 8, 18-20 f. 5: Lil. Regale 24 op f. 8.—20 op f. 6 50, 18-20 f. 4.— Lil. Tigrinum 12-14 f.0.50; Lll. Auratum f. 10; Dahlia Paul Pfitsers f 5.70; Dahlia Andreas Hofer f. 5.70; Dahlia Mr. Dresselhuis f. 5.70; Dahlia Goldene Sonne f. 5.70; Dahlia Roem van Noordwijk f. 5.70; Dahlia Yersy Beauty f. 5.70; Dahlia Etoile d'Or f. 5.70; Dahlia Petroneila f 5.70; Dahlia Betsy f. 5.70; Monbr. Cr. Meaflaro f. 0.10; Montbr. Meteor f. 0.10: Montbr. Fantasie f0.10Peonia In soorten f. 3. Begonia's 3-6 f. 2 25. 2-3 f. 0.80; Ranon- kelen f. 0.05; Gypsophilla f. 1.Salmons Zegel f. 1.—

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7