TOM DE NEGERJONGEN. KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Vijfde Blad Zaterdag 7 April 1934 1 UIT DE OMSTREKEN. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. UIT DE RIJNSTREEK. INGEZONDEN. e HILLEGOM. Arbeidsbemiddeling. Bij de gemeentelijke Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 2 fabrieksarbeiders. 1 steen drukker, 1 betonwerker, 2 grondwerkers, 5 metselaars, 12 opperlieden. 2 machin. houtbewerkers. 12 timmerlieden, 1 schil der. 1 loodgieter, 1 halfwas-metselaar, 1 stucadoor, 5 mandenmakers, 1 kistenma ker, 2 electriciens, 1 scheepsmaker, 1 hor logemaker, l rijwielhersteller. 1 stoker, 1 smid, 1 monteur. 1 carrosseriebouwer. 1 waschknecht, 4 bakkers. 338 landarbeiders 28 bloemistarbeiders, 4 boerenarbeiders, 6 tuinarbeiders, 1 plantsoenarbeider, 10 jeug dige landarbeiders. 2 handelsreizigers, 1 venter, 1 winkelbed. ben. de 18 jaar. 1 schipper, 1 halfwas-schipper. 4 chauffeurs 2 wegwerkers, 1 trambeambte. 1 buffet- bediende, 1 dekknecht, 1 verzekerings agent, 8 kantoorbedienden, 1 idem ben. de 18 jaar, 1 idem vr. ben. de 18; 1 correspon dente Engelsch, 3 boekhouders. 30 losse arbeiders, 1 controleur. Totaal 510. Aanvragen werkgevers: 13, plaatsingen 12. afgevoerd 1, teruggetrokken 6, verval len 11. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Gerardus, z. van B. Schniedewind en P. Polak; Hendrika Jo hanna, d. van C. R. Koppert en E. A. Groot; Wolfgang Manton Hardy, z. van H. W. Gogoll en E. M. M. Fritsche. Ondertrouwd: A. A. Heij en G. Schipper; Getrouwd: H. J. Prins en J. van Steijn; T. Stokman en E E Sleeker: J. de Jong en B. C. Ravensbergen; J. F. Beelen en H. G. M. Jonkheer. Eoop der Bevolking. Gevestigd: N. Leloux, Pr. Hendrikstr. 11; W. v. Looy met gezin, Marlastr. 48; J. v. d. Molen met gezin, Weerlaan 1; W. A. Vos, Leidschestraat 35; A. L. C. Mathot, yeenenburgerlaan 45. Vertrokken: A. Ruighaver met gezin, Venneperweg 442, Haarl.-meer; M. J. Bak kerv. d. Meer. Jac. Catsstraat 64, Hil versum; P. W. van der Meij, Koningsweg 191, Velsen; H. G. M. Jonkheer, Hyacin- thenlaan 1, Lisse. Aanwijzing voor wandelingen. Gedurende het bloemenseizoen zullen door de Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Mij. bordjes worden geplaatst voorde aanwijzing van verschillende wandelingen. Een groentenhandelaar heeft de leuning van de Hippelerbrug stuk gereden. Hij zal de schade moeten vergoeden. Gevonden: aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: rozenkrans, mesje, portemonnaie met inhoud. Aanwe zig en te bevragen bij: A. Dedel, Haven 72, rijwieltaschje; N. Salier, Molenstr. 20, muts: W. J. v. Veen, Jhr. Mockkade 15, autoband met velg: H. Dekkers, Looster- weg n 24. regenmantel; v. d. Ven, Beek laan 8. belastingmeTk: v. d. Meij, Molen straat 21, colbertjas; M. Luitjes, Jullana- straat 11. portemonnaie: J. v. Maris, Ha- venstr. 82, portemonnaie; Albert Heijn, Hoofdstraat, heerenrijwiel; C. v. Rooden, Mariastr. 50, konijn; C. Jansen, Meerstr. 69, riem: S. Nieuwenhuls, Krochtstr. 22, portemonnaie: J. Vaas, Veeneburgerlaan 2 ketting: A. Maas, Leidschestr. 52, belas- tingmerk. HET BLAD VOOR KATWIJK BH OMSTREKEN GEEFT OW ADVEETESTrËN ES ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE CNLIOHTINGEN VEESTREKT KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis. z. van D. van der Plas en L. v. Duijvenvoorde; Maria Wil- helmina. d. van J. H. Koetsier en G. Ruig- rok; Gijsbert, z. van K. H. Ouwehand en T. van der Plas: Jacob, z. van L. van der Bent en G. M. Minnes; Adriana, d. van N. van Duijvenbode en M. van der Plas. Overleden: Willem Cornelis Zwaan, oud 21 maanden, z. van L. Zwaan en M. Kuijt. Ondertrouwd: D. J. van Ooijen en C. W. Vis: B. Hoek en L. Guijt; J. van Rijn en M. van Rijn; L. de Jong en G. van Dui venvoorde. Getrouwd: D. J. Baalbergen en J. Ouwe hand; C. Kuijt en Z. van Rijn. LISSE. Onvoldoende verlichting. Door onvoldoende verlichting bij de Jannetjesbrug alhier zijn verschillende personen met hun rijwiel in het zand te recht gekomen en werd schade veroor zaakt. De politie heeft de zaak in onder zoek. Hij had geen licht Een wielrijder had gebrek aan verlich ting op zijn rijwiel en meende het beste te doen door een langs den weg geplaatste verlichtingslamp mede te nemen. Het zal hem echter wel duidelijk worden, dat dit maar zoo niet gaat! Door de politie zijn verscheidene jon gens verbaliseerd wegens baldadigheid. Zij hadden het veelal gemunt op ruiten van gebouwen, enz. Het is te hopen dat hiermede een eind aan dit spel is gekomen. NOORDWIJK. Dankbetuiging van H. M. de Koningin. Van den particulier secretaris van H. M. de Koningin ontving de Oranjevereeniging alhier het volgende schrijven: Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen de oranjevereeniging te Noord wij k-Binnen Haar dank over te brengen voor de betuiging van deelneming Harer Majesteit aangeboden bij het overlijden van Hare Majesteit de Koningin-Moeder. Hare Majesteit was daarvoor zeer ge voelig. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende de maand Maart 1934 by den postchèque- en girodienst gestort f. 131983.42 en uitbetaald f. 60702.95. Gevonden: een zakmesje, een dames rijwiel, een zwart ratiné jongensjasje; een ringetje met steentje; een nummerplaat H 68908, een damestaschje, een hond (bou vier), een wandelstok, een blauwe ratiné jongensjas. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur nam. ten Politiebureele te Noordwijk- Binnen. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende de maand Maart 1934 bij de Rijkspostspaarbank ingelegd de som van f. 8426.45 en terugbetaald de som van f. 18755.44. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6873. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Lena. d. v. H. J. Glasbergen en Grietje Riethoven; Gillis Marinus, z. van C. de Monije en Johanna den Hol lander: Willem, z. v. J. C. Hogewoning en Jannetje Hogewoning: Hilda Christina, d. van C. A. Zwaan en Jansje Salomons; Jacob, z. van A. Zandbergen en Marie Glasbergen; Cornelis, z. van J. Zwaan en Adriana Groeneveld: Jan. z. van J. Hoge woning en Maria van der Meij. Getrouwd: Jacob de Mooij. 21 jaar en Jansje van der Wiel, 22 jaar; Cornelis Laurentius van der Ploeg. 27 jaar en Cornelis Petronella Theodora Slats, 24 j. Ondertrouwd: Dirk Haasdijk. 43 jaar, weduwnaar van Maartje van der Kwaak en Janna Cornelia van Egmond. 32 jaar; Gerrit de Mooij, 27 jaar en Alida van Kralingen. 26 jaar. Overleden: Gerrit Hermans, oud 62 j., gehuwd met Janna de Mooij. STOMP WIJK. Een vriendelijke uitnoodiging! Door het AP. raadslid dezer gemeente de heer K. Vink is het volgende schrijven verzonden. L. S. Stompwijk, 4 April 1934. Ondergeteekende, noodigt Burgemeester, Secretaris. Wethouders, Hoofdambtenaren en Raadsleden der gemeente Stompwijk beleefd uit een dezer dagen bij hem de thee te komen gebruiken. Deze zal dan. bij gunstig weer, geser veerd worden in den voortuin, zoodat men niet alleen genieten kan van de frissche buitenlucht, maar ook van het aroma van het open riool, welke een sieraad is voor onze gemeente en een „bron" van vreugde voor de bewoners. Met bekende gevoelens Uw Dw. (w.g.) K. VINK, Westvlietweg 33. Het aantal ingeschreven werkloozen alhier bedraagt 61. Door materiaalgebrek konden tot heden een paar man aan den Stompwijksche weg te werk worden gesteld. VEUR—LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering „Groene Kruis". Onder voorzitterschap van den heer Koerts had de jaarvergadering plaats van de afdeeling van het Groene Kruis. In zijn openingswoord heette hij allen harte lijk welkom, speciaal de nieuw aangestelde zuster. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd goedgekeurd. De financieele verslagen en de begroo ting 1934 werden goedgekeurd, nadat de controlecommissie tot goedkeuring had geadviseerd. Aan deze verslagen ontleenen wij: ontvangsten f. 2009.93, uitg. f. 2835.52, nadeelig slot f. 825.59. Totaal bezit op 1 Jan. '34 f.1452 85. Begrooting 1934. Debet: saldo f. 1452.85, contributie f. 750. Donaties f. 10. Subsidies Rijk f.350. Gemeente Stompwijk f.200 (in de laatste raadszitting verminderd tot f. 1001. Vergoeding Nootdorp f.300, rente f.30. onvoorzien f.150. Credit: salaris zuster etc. f. 1600, verzekering f. 230, druk werk f. 40. materiaal f. 100, rijwielvergoe ding f. 25, huur f. 100. afdracht Hoofdbe stuur f.5. bijdrage alg. kas f.80, onvoor zien f. 150, saldo f. 912.85 Goedgekeurd werden de jaarverslagen van secretaris en commissaris van materiaal. Het ledental bedroeg op 1 Jan. j.l. 354, gehouden wer den 6 bestuurs- en 1 ledenvergadering: uit 73 sollicitanten werd zuster Becher benoemd. Door den zuster werden afgelegd 1162 bezoeken, terwijl aan 4 overl. patiënten hulp werd verleend, 97 stuks materiaal werden uitgeleend; 7 patiënten stonden voor TBC. onder toezicht. Het ontslag van de vorige zuster was in 't belang van de afdeeling. Herkozen wer den tot bestuursleden de heeren: S. van Dam, Arn. Vermeer en L. Oudshoorn, tot leden van de controle-commissie de hee ren Warmolts, Veltkamp en van Gende- ren en gekozen tot afgev. en pl.v, afge vaardigde ter alg. vergadering de heeren Deurloo en Koerts. Bij de rondvraag overhandigde de heer van Diepeningen f. 34, zijnde de helft van de niet afgehaalde gelden van de ontbon den „Enar". Besproken werd ook nog de stichting van het wijkgebouw. Het bestaan is nog steeds in deze werkzaam; er zijn nog 90 aandeelen te plaatsen, in elk geval zal de zaak dit jaar haar beslag krijgen. Op 11 April a.s. zal de afd. Leid- schendam van den Bijz. Vrijw. Landstorm in het Patronaatsgebouw aan de Damlaan de j aarlij ksche propaganda-samenkomst houden. Aanvang 8 uur. In het bijzonder worden de dienstplich tigen dringend uitgenoodigd eens te komen hooren .wat over den B.V.L. wordt ge zegd. opdat zij niet langer door onwetend heid een plicht verzuimen, die door ieder goed vaderlander moet worden vervuld! ALPHEN. Loop der Bevolking. Ingekomen: Van Bodegraven, Wander Tabak en gezin, landarbeider, Steekterweg 84 Van Zegwaart, Johannes A. Boef, veehoudersknecht. Gouwsluischeweg 72 Van Bodegraven, Jacoba J. Koot, zonder beroep, Hoorn 121 Van Zuid- en Noord- Schermer, Harm. Veenstra, veehouderskn., Ridderbuurt 85. Vertrokken naar: 's-Gravenhage, Deli- straat 33, Anna G. Preller, zonder beroep, Raadhuisstr. 44 Amsterdam, Jan Evert- senstr. 69, Benjamin H. A. Nieweg, koop man, Rijnkade 10 's-Gravenhage. Ar- chimedesstraat 24, Corstiaan en Dirkje Martens, zonder beroep, Raadhuisstr. 44 Overschie, Terpstraat 5a, Arie en Femla J. Groen, zonder beroep. Raadhuisstr. 44 Woubrugge, Peter Zijderveld en gezin, hoofd eener school. Woubrugscheweg 3 Nieuwveen, Dorpstraat 163, Jacob C. de Wit. slager, Dorpstraat 67 Emmen, Zwartemeer 49, Geert Hollander. arbeider( Britteruststr. 24 Leiden, Rynsburger- weg 108, Maria C. van Egmond. dienstbode, Wilhelminastr. 33 Amsterdam, Daniël Stappertstr. 56. Johannes L. Honout, melk- slijter. Noordeinde 33 Haarlem. Aegje Dekenstraat 20. Alice Riegamer. dienst bode, Raadhuisstr. 244 Hiliegom, Leid schestraat 140, Wed. P. BoefRavensber gen en gezin, zonder beroep. De Ruyter- straat 8 Bloemendaal, Boekenrooder- weg 2, Aerdenhout. Pietje A Burggraaf, dienstbode, Raadhuisstraat 44 Rotter dam, Rozenburgweg 29, Adriana van Wij nen, dienstbode, Kortsteekterweg 59 Bloemendaal, Boekenrooderweg 2. Aerden hout, Geertruida van der Laan, dienst bode, Raadhuisstraat 44 Dordrecht, Kromhout 102, Jan van Buitenen, timmer man. Raadhuisstraat 44 Rotterdam, Oostzeedijk 160a, Tjalke de Jong, zonder beroep. Rijnkade 7 Arnhem. F. v. Eeden straat 43. Berend J. H. Dijkhuizen, em ployé, Zaalbergstr. 15a, Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, zoon van J. Spaan en G. v. Delft Cornelia, dochter van W. Huijssoon en P. van den Brink Hendrik zoon van C. Zwaan en B, van 't Wout Maria Christina, dochter van A. van der Neut en N. F. W. J. Verburg Antje dochter van C. Kamping en J. C. A. Iden- burg Jan Willen, zoon van A. Rijneveld en J. Houtman. Overleden: Maria Wilhelmina Nieuwen- huizen, oud 64 jaren, weduwe van Petrus de Jong Wilhelmina Hendrika Schaper oud 27 jaren, echtgenoote van Hendrikus Mellena (overleden te Leiden) Jansje van Vliet oud 7 maanden Alida Chaudron, oud 51 Jaren, weduwe van Hendrik Adriaan van Spronsen. Gehuwd: Frederik Teunls van Oort, oud 28 jaren en Johanna Juliana van der Roest oud 26 jarenJohannes Leonardus Honout. oud 30 jaren en Klazlna Johanha van Haastrecht oud 29 jaren. De opbrengst van den door de Chr. zangver. „Con Amore" gehouden eendaag- schen bazaar heeft opgebracht een bruto bedrag van f. 265. De besteller B. had het ongeval toen hij van de vrachtauto van den expe diteur B. de motor aan wilde slaan dat de slinger terugsloeg, waardoor hy een pols brak en zich terstond onder heelkun dige behandeling moest stellen. Ds. J. Schoneveld ontving ten be hoeve van de diaconie der N.H. Kerk Julianastr. een bedrag van f.50.—'. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Overleden: Cornelia Johanna de Gier, oud 69 jaar. TER AAR. Zanguitvoering „Looft den Heere" De zangvereeniging „Looft den Heere" gaf in de Ned. Herv. Kerk haar jaarlijk- sche uitvoering voor een talrijk opge komen publiek. Ds. Hoeufft van Velsen sprak een openingswoord waarna een zevental liederen werden uitgevoerd. Na een korte pauze volgden nog een zevental liederen, waarvan de vertolking zeer bevredigend is te noemen. „Looft den Heere" mag op een zeer ge slaagden en goedbezochten avond terug zien! Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Mijnardus, z. van J. Visser en G. van Smoorenburg; Thomas z. van C. van Spronsen en Joh. Pijper; Adriana Maria Theresia, d. van W. P. Omtzigt en H. C. M. Vos; Johannes Hu- bertus Quirinus, z. van Q. C. van Wierin- gen en M. Oomen. Loop der bevolking. Gevestigd: M. B. B. de Man, van Wou- drichem; W. Verkerk, van Aalsmeer. Vertrokken: P. H. Hiemstra, naar Mij drecht. Installatie Crisis-Comité B. Met een toepasselijk woord installeerde de burgemeester op het raadhuis de by besluit van den gemeenteraad ingestelde crisis-commissie B. Ais leden hebben B. en W. aangewezen de heeren M. Hölscher A. J. v. d. Hoorn, J. van Apeldoorn, H. Hendrikse en H. Markman. Als voorzitter fungeert de heer Hölscher. WADDINXVEEN. Burgerlijke stand. Geboren: Hendrik, zn. van C. Meider- wyk en S. Paling Neeltje Wijntje, d. van F. Sekeris en N. W. van Gelooven Albert, zn. van A. Verweij en J. W. Verseput. Overleden: J. R. Scheele. 12 jaar W. Tol, 85 jaar Chr. Zwijgers 69 jaar, wedn. van Sientje Asscheman L. L. Verhoef, 3 weken. Ondertrouwd: M. L. Tange 32 j. en A. M. Matse 22 j. C. W. Boer 23 j. en J. de Kooter 25 j. E. J. Hoogerbrug 29 j. en M. M. de Jong 22 J, Opgewekte Landstorm-avond. Met opgewektheid en bij volle zaal werd een propaganda-avond gehouden voor de B.V.L. De Burgemeester, voorzitter van de afd. Waddinxveen, sprak een harteiyk woord van welkom, in 't byzonder tot den heer Bordewük, die dezen avond het woord zal voeren, tot het dameszang koortje. alsmede tot den heer Karreman en verloofde die met viool en piano dezen avond zouden opluisteren. De heer Bordewijk had tot onderwerp gekozen het door den minister-president gesproken woord: „sluit de gelederen". Na eenige gevoelvolle woorden te hebben ge- wyd aan de nagedachtenis van H. M. de Koningin-Moeder, zette spr. op krachtige wyze zijn meening uiteen, daarby op wekkende tot „paraat blijven". Intusschen kwam ook de heer v. Meche- len ter vergadering, waarna de voorzitter mededeelde dat door de vrijgevigheid van vele ingezetenen de gelegenheid was ge schapen eenige mooie prijzen beschikbaar te stellen, terwyi hy een byzonder woord van dank sprak jegens den heer Hoyng uit Gouda, die een 6-tal prachtige plateel stukken beschikbaar had gesteld. De heer Derksen, voorzitter van het gewest, eerde eveneens de nagedachtenis van H. M. de Koningin-Moeder en waarschuwde ernstig tegen het communisme. De heer van Mechelen bood den voorzit ter met een harteiyk speechje een prach tige vulpen aan als biyk van waardeering der gewestelijke afdeeling. Hy vestigde er vervolgens de aandacht op dat het insti tuut der B.V.L. nog steeds gewenscht is, wees op de afschuweiyke misstanden, zoo als deze thans in Rusland heerschen en liet een ernstig woord van waarschuwing hooren om te verhinderen dat dergelijke toestanden ook over ons land komen. Met een opwekkend woord van propaganda besloot spr. zyn rede. Alle sprekers waren het hier over eens dat zij tevens moesten waarschuwen tegen het streven van fas cisme en nationaal-socialisme hier te lande. Na de rede van den heer van Mechelen ging deze over tot het uitrei ken der prijzen, alsmede der diploma's voor koningschutter en scherpschutter. De burgemeester dankte nogmaals het dames- koortje en de pianiste en reikte allen een klein souvenir over. De vergadering gaf door luid applaus biyk van waardeering. De burgemeester dankte ailen en sloot hierna de vergadering. De coöperatie „Ons Voordeel" keert over het afgeloopen jaar 10 procent uit op het broodverbruik en 5 procent op de winkelwaren. De heer C. Kroon werd als bestuurslid herkozen en de heer A. Hoo- gendoorn als commissaris. Besloten werd een krachtige propaganda te voeren door middel van huisbezoek. De werkstukken, in den afgeloopen winter door de werkloozen in het gym nastieklokaal vervaardigd, worden thans tentoongesteld. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna, d. van J. Jan sen en M. J. Otte Agnes Cornelia, d. van W. van der Ploeg en H. M. Hillebrand. Getrouwd: Pieter Brunt, 25 Jaar en Martha Frieda Dahlke, 23 jaar. Overleden: Johanna Hogendorp, echt genoote van Th. Baak, 48 jaar Catha- rina van der Meer, d. van C. H. van der Meer en J. H. Overdevest, 21 weken. Loop der Bevolking. Gevestigd: R. A. de Boer, van Waddinx veen A. Nederloff van Leiden J. Brou wer, van Wassenaar C. Vroiyk van Lei den C. de Boer, van Leiden D. van der Wel en gezin van Nieuwkoop P. Brunt van Alphen J. J. Spij ker van Boskoop G. Fruchter van Bochum P. Zijderveld en gezin, van Alphen S. Schellingerhout van Alphen N. Moer kerk en gezin van Leimuiden. Vertrokken: P. C. van der Ing en gezin naar Zegveld J. G. Grandia naar Zeg veld W. Zetsema naar Idaderadeel A. M. Zwetsloot naar Voorschoten G. van der Nagel naar Alphen J. J. de Jong naar Rotterdam J. C. van Dongen en gezin naar Haarlemmermeer S. van Dyk en gezin naar Moordrecht. De Werkloosheid. Einde Maart stonden by het bureau van de Arbeidsbemiddeling 67 werkzoekenden ingeschreven. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. LICHT IN DE DUISTERNIS' Wat in de laatste dagen in dit blad is geschreven over ons gemeentebestuur en de eigenaren van de te onteigenen per- de ceelen, doet ons het volgende lichtpunt st- zien. Zeer duidelijk biykt in deze dagen ee dat de Leidsche openbare meening niet ge dood is, zooals wel beweerd werd, doch vol aandacht als het de veeljarige Stad- g'e huiskwestie of de saneering van de Bouwe- louwesteeg betreft. va Wie deze meening thans beluistert, doel het goed te bemerken dat de Leidenaars deze zaken allerminst negeeren, doch b.v. met verwonderde aandacht kennis nemen fa| van de houding namens hun gemeente- bestuur tegen medeburgers, die door dj m Stadhuis-lijdensgeschiedenis of het stra- mc tenplan dreigen geheel gedupeerd te als worden. In onzen tijd van herlevend nationaal gevoel doet het dubbel goed waar te - mogen nemen dat ook voor belangryto lnt stedelijke vraagstukken de noodlge aan- dacht wordt getoond. Dit komt ook overeen met wat onze Landsvrouwe eens gezegd heeft: „Laat vr. ons kleine volk groot zyn in alles waarin t vo: ov< een klein volk groot kan zijn". Wanneer we bovendien zagen dat onze gemeentekas niet toelaat om b.v. diverse hoogst nuttige vereenigingen met enkele tei toe honderden guldens per Jaar te biyven steunen en we nu lezen dat, waarschyn- lyk ook om „redenen van tactiek", de j etalage-ruimte van „De Faam", dieier f. 1000 per jaar opbrengt en die nog in geen maanden voor den Stadhuisbou* te noodig Is, moet worden gesloopt, dan zijnde ons alle die feiten even zoovele duistere eif punten. _el Daarom wil ik hier gaarne met des te™ meer nadruk vaststellen dat in dit allee |aj één Iichtzyde is te bemerken, nl. dat onze <jie burgerij door belanghebbenden zoo onom-er wonden toont belang te stellen in hun ta! verdere ervaringen. De geest onzer voorvaderen blijkt noghet in ons te zyn! Immers ook zij konden nimmer onrecht dulden! Moge in alle Leidsche onteigeningen j het Recht (met een hoofdletter) zege-Jjtt vieren ondanks wat reeds is gepasseerd.on, U, Mynheer de Redacteur mijn wel- gemeenden dank voor de verleende plaats. ruimte. ?5| TOESCHOUWER. Leiden, 7 April 1934. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jozef, zoon van Laurens Leonardus Tuinenburg en van Maria Johanna Zirkzee: Sytje, dochter van Pieter van 't Wout en van Prim Wilhelmina van 't Hoog. Ver. tot bevordering van Chr. Belangei De Ver. tot bevordering van Chr. Belan gen alhier, van welke vereeniging dt Christ. Nat. School uitgaat, hield in de lokalen dier school haar jaariy ksche alge- meene ledenvergadering. De voorz. de heer C. v. Muiswinkel Mza opende met gebed en het lezen van een Schriftgedeelte. Hierna las de secretaris, de heer A. v. Wijngaarden, de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Vervolgens gaf het hoofd der school, de heer A. R. Koster, een overzicht over het afgeloopen jaar. Daaruit bleek o.m. dat het aantal leerlingen gemiddeld 93 be droeg en van de school-bibliotheek veel gebruik wordt gemaakt. De penningmeester, de heer L. Hoogen- doorn, bracht het financieel verslag uit. De ontvangsten hadden bedragen f 1719.93 en de uitgaven f. 1700.25, zoodat er dus nog een batig saldo van f. 19.68 was. Aan de orde was nu bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren L Hoogendoorn en B. v. Zwieten, die beiden werden herkozen. Tot het nazien der re kening over 1934, werden aangewezen de heeren H. v. Sprang en J. Vesseur. Na rondvraag sloot de heer A. R, Koster de vergadering met dankzegging. De heeren W. van den Brink en J. H. Linschoten hebben hunne benoeming tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente alhier aangenomen. Aangezien beiden lid van het college van notabelen waren, zyn in dit college nu twee vacatures ont staan waarin door de stemgerechtigde manslidmaten by vrije stemming moet worden voorzien. sch ikee tel! het wa' goe zit! de dei ove bek wir sle< doe ein dtwi act eer. zuli doe We doe faw zeg wa: tlm al ma ern en ger kei gec get Ier nie lea nis keu ove Tw Am fris gen res rijk Er kaï ste de 192 Spi all< WO' wa slei aai vee dei 3 set on: krs teg de eei pa] 227. De mannen moesten nu toch ook weer eens aan naar huis gaan denken. Ze hadden nu hun doel bereikt en den leeuw gevangen en die gingen ze dus nu naar den koning brengen, die er zeker wel erg mee in zyn schik zou zijn. Tom werd, om alle nieuwe kattekwaad te voorkomen, boven op tiet hok gezet. 228. Nu werden er in de buurt een paar dunne boomstammetjes uitgezocht, die onder de kooi konden worden .geschoven. Al gauw waren die gevonden en de vier mannen namen ieder daarvan een einde op hun schouders, want de wielen die onder de kooi zaten, konden ze nu er zoo'n zworen last in zat, beter niet gebruiken. 2—5

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 18