LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 4 April 1934 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. ALPHEN. Deze week zullen de schietoefeningen met KSO. van de afd. v. d. Bijz. Vrijw. Landstorm alhier weer aanvangen en wor den gehouden ln het schletlokaal a. d. Rozenstraat. Aan deze oefening is weer verbonden een wedstrijd waarvoor behalve medailles en diploma's een fraaie wissel- beker beschikbaar ls gesteld. Deze moet 3 keer achter elkaar of 5 keer ln het geheel zijn gewonnen om hem ln eigendom te behouden. Onder leiding van den heer Hoornen- borg werd ln de Geref. Kerk een bijeen komst gehouden voor de ouders en leer lingen der 3pndagsschool. Er waren ver schillende sprekers afgewisseld door zang en muziek. In de jaarvergadering van de Oranje- school werden als bestuursleden in de vacaturen van de heeren A S. Booij en H. Botter gekozen de heeren W. Brouwer en M. Voskuilen. o LEIDERDORP. HET GEMEENTELIJK GRONDBEDRIJF. Een nieuw centrum. Eenige maanden geleden werd in ons blad een uiteenzetting gegeven van het nieuwe uitbreidingsplan. Hierbij werd melding gemaakt van de drie gedeelten van dit plan nL dat bij de Spanjaards- brug en als derde het plan bij de Does- brug. Thans iets over het gemeentelijk grondbedrijf, hetwelk nog in hoofdzaak valt binnen het uitbreidingsplan aan de Leiderdorpsche brug, alzoo in het cen trum van de gemeente. Het gemeentelijk grondbedrijf bestaat nog slechts van 1931 af. Het eerst wer den daarin ondergebracht de in 1930 in het belang der volkshuisvesting van de familie Rutgers v. d. Loeff aangekochte gronden ter grootte van ruim 9 H.A. Na de stichting van het grondbedrijf werd onmiddellijk een begin gemaakt met het bouwrijp maken van een gedeelte dier gronden gelegen aan den Hoogmadesche weg. Thans, nog maar 3 jaar later is reeds op deze gronden een flink aantal woningen verrezen, terwijl meerdere nog in aanbouw zijn. Bovendien is op dit ge deelte de nieuwe N. H. school gesticht. Het terrein achter de N. H. Kerk is benut voor plantsoenaanleg. Bebouwd zijn reeds terreinen aan den Hoogm.weg, Kastanje laan, Eikenlaan, Lindelaan en Accacia- laan. In het vorig jaar zijn door de ge meente aangekocht en in het grondbe drijf ondergebracht de boerderij van W. Samson met plm. 3 H.A. grond, benevens het pand van A. v. Klaveren, liggende tusschen Hoofdstraat en Eikenlaan. De aankoop van dit laatste perceel geschied de in hoofdzaak met het doel een recht- streeksche verbinding tot stand te kun nen brengen vanaf de Hoofdstraat naar de Eikenlaan. Dit werk is momenteel in uitvoering. Een tweede verbinding van de Hoofdstraat naar de nieuwe straten is in de toekomst gedacht langs de Kalkwate- ring bij de Tielemanslaan. Door de stich ting van een brandweergarage op dit punt is het noodig geworden aan deze verbinding reeds een begin van uitvoe ring te geven. De tot dusver gebouwde woningen zijn spoedig verkocht of verhuurd. Het ge meentebestuur is er steeds op bedacht, datgene te doen, wat de vestiging van nieuwe inwoners kan bevorderen. Mocht de bebouwing van de beschikbare terrei nen nog eenigen tijd in hetzelfde tempo doorgaan, dan zal in onze gemeente spoe dig een nieuw centrum zijn tot stand ge komen. Ofschoon niet vallende onder het gemeentelijk grondbedrijf vindt ook de bebouwing langs de Koningstraat geregeld voortgang. Door een verbinding met den Hoogm. weg zal ook deze straat met de reeds genoemde een geheel complex van straten vormen en zoodoende de belang rijkheid van het nieuw ontstane centrum nog worden verhoogd. Wij kunnen thans reeds constateeren, dat het gemeentebestuur met de stichting van het grondbedrijf een goede greep heeft gedaan. Het gezegde: „Regeeren ls vooruitzien", wordt hier weer bewaar heid. o NIEUWVEEN. Loop der bevolking. Gevestigd: A. de Haas, van den Haag. Vertrokken: E. Nierop, riaar Bennebroek. Overleden: Kers van Rijn, 79 jaar W. Luijendijk. 65 jaar J. A. de Boer. 77 jaar J. Vóórhaar, 91 jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: AdTianus Martlnus, z. van A. C. Verhaar en A. E. Plasmeijer. WADDINXVEEN. Ouderavond der O. L, School. De jaarlijksche Ouderavond werd ge houden in de openbare school B aan de Brug alhier. De voorzitter van de Oudercommissie, de heer Cornelissen, opende met 'n gloed volle rede. Hij bracht een woord van dank aan het onderwijs-personeel en aan het hoofd der school, den heer Meiburg. Deze laatste zette in een mooie rede de belan gen van het openbaar onderwijs uiteen en toonde met vele getallen aan hoe door in krimping van het onderwijs-personeel het kindertal per klas te hoog opgevoerd wordt. Het speet hem, dat B. en W. ver hinderd waren dezen avond bij te wonen, alsook de inspecteur van onderwijs. Vervolgens sprak mej. Boekholt over: „Het opvoeden van het kind thuis en op school". De avond werd voorts aangevuld met het declameeren van gedichten, en muziek en zang. Een goed opgezette tombola met niet minder dan 250 prijzen verhoogde de gezelligheid. Mej. Hoogendoorn voerde nog als lid der beoordeelingscommissie het woord. Tot slot werd opgevoerd de aardige samenspraak „Een St. Nicolaas-avond bij den ouden heer Schraper"; het stuk werd goed weergegeven. Hierop volgde sluiting. De alhier gevestigjde vakbonden heb ben zich tot het gemeentebestuur gericht om te komen tot een adviescommissie in zake de steunregeling. Aan de R.K. school Zuidkade alhier zal in verband met de gewijzigde school wet een der onderwijzers op wachtgeld worden gesteld. Thans is de balans verschenen van de Coöp. Verbrulksvereeniging „Ons Voor deel". Daaruit blijkt, dat deze ver. over 1933 in den winkel een omzet heeft gehad van f. 78.206 38. De bakkerij had een om zet van f. 27378.44. Het ledental steeg van 476 tot 520. o WOUBRUGGE. Bijeenkomst „Volksonderwijs". De ver. „Volksonderwijs" hield in een der zalen van hotel Swama een ouderavond onder leiding van den voorzitter, den heer Zijderveld, hoofd der O. L. school alhier. Na het welkomstwoord hield deze voor een dicht bezette zaal een rede over „Het wezen van het Openbaar Onderwijs", waarin hij het embleem van het Neder- landsche Wapen met de kernachtige zin spreuk „Eendracht maakt macht" in ver gelijking als voorbeeld stelde voor de hand having der O. school. Spr. bracht het aan dachtig gehoor bij, dat de O. school een echt nationale school is, zoowel door haar geschiedenis als door haar plaats in de samenleving en deed duidelijk uitkomen hoe men in oprechte waardeering tot de conclusie moet komen, dat de O. school christelijk is, niet in het enge begrip van sectarisch protestantisme maar in de ruime en edele beteekenis van den geest van het Christendom. De O. S. zal de school blijven voor alle gezindten en de plaats zijn waar verdraagzaamheid en andere deugden eener goede menschelijke samenleving, naast kennis, worden aange kweekt. Spr. eindigde met een beschou wing van den bekenden professor Gunning die voor de O. S. zooveel goede waardee ring heeft en wekte alle ouders op om hun kinderen naar het openbaar onderwijs te zenden. De kinderen voerden daarna een sprook jesspel „Het gouden kleedje" op, onder lei ding van hun onderwijzeres mej. Benoist, waarna dit genoeglijk samenzijn werd ge sloten. o ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Wijzigingen begrooting 1934. De Raad kwam in vergadering bijeen. De vooratter opende en wiidde hierna een uitvoerige herinnering aan Koningin Emma. Deze rede werd door de leden staande aangehoord. De notulen der drie laatste vergaderingen werden nu voorge lezen en onveranderd vastgesteld. Dit voorlezen duurde juist 55 minuten. Onder de ingekomen stukken was o.a. een be richt van den Inspecteur der Posterijen, dat door de toegestane huurverlaging be sloten is, het hulp-P.T.T.-kantoor in het bestaande perceel aan de Brugstraat ge vestigd te laten. Voorts missive van Ged. Staten, houdende Koninklijke goedkeuring van het raadsbesluit tot tijdelijke korting van 5°/o op de jaarwedden der gemeente veldwachters. De voorzitter deelde mede, dat naar aan leiding van een vanwege den Minister van Sociale Zaken ingesteld onderzoek geble ken is, dat de loonnormen van verschil lende categoriën arbeiders aanmerkelijk zijn gedaald, zoodat het noodig zal zijn om ook de werkloozensteun, welke naar deze loonnormen wordt berekend, te verminde ren en vraagt hieromtrent de meening van den Raad. welke met de voorgestelde verlaging accoord gaat. In verband hier mede opperde de heer Koning de vraag, of het niet wenschelijk zou zijn om in navol ging van hetgeen in Alphen a. d. Rijn ge schiedt, ook hier de werkloozen voor de steunbedragen werk te laten verrichten. De voorzitter antwoordde dat deze zaak ook in B. en W. al is besproken: er zijn hier echter weinig werkobjecten te vinden. Alle leden bleken veel voor een dergelijke rege ling te gevoelen. De voorzitter zeede toe, in Alphens ^ens te zullen informeeren hoe een en ander daar geregeld is. Voorts adres van ouders van leerlingen der O. L. School No. 1 (Dorp), waarin wordt gewaagd het daarheen te willen leiden, dat de lokalen der Nutsbewaar- school, welke 1 April as. zal worden ge sloten, worden gehuurd om te dienen tot O. L. School, aangezien het eenige lokaal der thans in gebruik zijnde school niet vol doet aan de eischen voor behoorlijk onder wijs, temeer omdat het aantal leerlingen met 1 April nog zal toenemen. Werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Voorstel tot het verleenen van een ver goeding voor te maken reiskosten aan mej. M. S. van Wijngaarden te Gouda van f. 10 per maand voor het geven van onder wijs aan de O. L. School in den Tempel. De voorzitter deelde mede, dat mej. M. S. van Wijngaarden te Gouda bereid is ge vonden aan bedoeld school het onderwijs in de nuttige handwerken te blijven geven, zulks in overleg met den Inspecteur van het L. O. Zij wil dit onderwijs gratis geven, indien de gemeente haar hiervoor wil vergoeden de kosten voor de overkomst vanuit Gouda per autobus, of bij slecht weer per auto, welkp kosten op pl.m. f.10 per maand kunnen worden geschat. B. en W. stellen voor van dit aanbod een dank baar gebruik te maken en hiervoor een post van f. 120 op de begrooting uit te trekken. Z. h. s. aldus besloten. Voorstel om de huursom van pl.m. 3.35 H.A. weiland op „Buitendorp", gepacht door F J Boerefijn te Alphen a. d. Rijn, over 1933 vast te stellen op f.350 en voor 1934 te bepalen op f. 300. - Aangenomen. Voorstel om machtiging tot het verhu ren van pl.m. 0,82.90 H A. weiland, gelegen achter de O. L. School No. 1 (dorp'. Werd aangehouden tot bespreking in geheime vergadering. Voorstel om machtiging tot verhuur van enkele perceeltjes tuinland achter de O. L. School No. 1 (Dorp). - Aangenomen. Voorstel tot het plaatsen van 2 brand- kranen op de Vlietkade. - Aangenomen. Voorstel tot het verleenen van vergun ning aan de gemeente Reeuwijk, tot leve rantie van water in den Tempelpolder, behoudens goedkeuring van de N V. Bode- graafsche Waterleiding. - Werd aange houden ter bespreking in de geheime ver gadering. Wijziging begrooting 1934, De voorzitter deelde mede, dat Ged. Staten hebben terug gezonden de begroo ting voor 1934 met verschillende aanmer kingen. Dit College is van oordeel dat het i geheele nadeelige saldo der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1932 ad f. 2254.58'/! in de begrooting dier instelling voor 1934 moet worden overgebracht, en dus niet gelijdelijk mag worden gedekt, zooals oorspronkelijk het plan was. Hier door zal de gemeentelijke subsidie van f. 6000 tot f. 6500 moeten worden verhoogd, terwijl bovendien nog een post van f. 1000 moet worden uitgetrokken, voor niet onder de rijksregeling vallende werkloozen. Hier door zal dus voor een meerdere uitgaaf van f. 1500 nog dekking moeten worden gezocht. Bovendien zal nog moeten worden gerekend op een verminderde ultkeering uit de Gemeentefonds-belasting van f. 250.69 en een lagere opbrengst van f. 180 op de Personeele belasting, wegens toege stane vermindering aan hotels en café's. Ook willen Ged. Staten op de Begrooting 1934 nog zien opgenomen de a' :kening der vergoeding ex art. 101 der L..O-wet aan de Besturen der bijz. scholen, waar mede een meerdere uitgaaf van f.350 zal zijn gemoeid, terwijl tenslotte nog de kos ten voor het maken van een uitbreidings plan van den Kapitaaldienst op den gewo nen dienst moet worden overgebracht. In totaal moet dus nog dekking worden ge zocht voor een bedrag van f. 2500. Tegen over deze meerdere uitgaven kan een ont vangst-post worden geraamd wegens ver goeding van andere gemeenten in de bovenbedoelde uitkeering aan bijz. scholen van f. 2445 en kan op een meerdere op brengst voor langere verhuur der boerderij „Altijd Wat" van f. 500 worden gerekend. Hierdoor is het mogelijk de begrooting zonder invoering van nieuwe of hoogere belastingen weder sluitend te krijgen. De heer Linschoten vroeg, waarom de afrekening der vergoeding aan de bijzon dere scholen, waardoor nu een belangrijke meevaller door het verhaal op de buiten gemeenten is te boeken, niet in de oor spronkelijke begrooting is opgenomen. Mogelijk had dit dan op de belastingheffing van invloed kunnen zijn. Weth. van Muiswinkel gaf nadere toe lichting. Het duurt soms zeer lang eer de gemeente-rekeningen door Ged. Staten goedgekeurd worden terug gezonden en daarop moet dan worden gewacht voor het vaststellen der vergoeding. Nu willen Ged, Staten blijkbaar zelf aansturen op een vluggere afwerking. De voorzitter merkte op, dat indien was geschied wat de heer Linschoten had ge wild, wij nu voor nieuwe moeilijkheden zouden zitten en de dekking die nu gevon den is, dan reeds was besteed. De heer Edelman zeide zeer dankbaar gestemd te zijn dat het nu nog mogelijk was de noodige dekking te vinden; anders had men niet geweten waar dit vandaan zou moeten komen. De voorgestelde wijzi ging der begrooting werd hierna z.hst. vastgesteld. Aanbieding van de Erven C. W. Hoogen- dijk van de woning, bewoond geweest door L. Hergaarden. Zal worden behandeld in de geheime vergadering. Wijziging begrooting 1933 in verband met de kosten van het maken van plannen voor bouw eener nleuyye O ,L. School (Dorp). Zal worden besproken ln geheime vergadering. Benoeming van een correspondent der Arbeidsbemiddeling. Zal worden besproken in geheime vergadering. Vaststelling bouwverordening. Wegens het late uur. uitgesteld tot een volgende vergadering. De raad ging hierna in geheime zitting over. Na heropening der openbare vergadering kwam weder aan de orde punt 9 Waterlei ding Tempel. Besloten werd, onder voorbehoud dat door de NV. Bodegraafsche Waterleiding alsnog de noodige medewerking zal worden verleend tot opheffing van een belemme rende concessie-bepaling, de gevraagde vergunning aan de gemeente Reeuwijk te verleenen. Met alg. st. werd besloten van de Erven C. W. Hoogendljk, aan te koopen het perceel Schoolstraat A. 95 voor de som van f. 1000 vrij op naam. Met 6 tegen 1 st., die van den heer Koning, werd besloten aan den heer D. Schere" gemeente-opzichter alsnog uit te betalen een bedrag van f 434.14. wegens gemaakte plannen voor schoolbouw. De •heer Koning motiveerde zijn stem. daar de door den hëer Scheer hiervoor in rekening gebrachte kosten hem te hoog voorkomen. Tot correspondent der Arbeidsbemidde ling. waarvan de jaarwedde op f. 25 wordt bepaald, werd benoemd met 5 st, de heer J. G. E. Menningh, volontair ter secretarie, tegen 1 st. op de heer F. J. Groot Enzerink, eveneens volontair ter secretarie, en 1 st. op den heer Jac. Boeijenga. die deze functie tot heden gratis vervulde. Besloten werd aan den heer Boeijenga voor zijn werk over het eerste kwartaal van dit jaar een gratificatie van f. 10 te geven. Na rondvraag volgde sluiting. BENTHUIZEN. Onze dorpgenooten Pieter en Paulus v. d. Eijk, leerlingen van de Chr. land- bouw-winterschool te Hoofddorp (Haarl.- meer) zijn bevorderd van de le naar de 2e klasse. Bij den correspondent der arbeidsbe middeling staan 14 personen ingeschreven waarvan 10 steuntrekkenden. o HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Vertrokken: Jan Prins, van Huigsloterdljk 51. naar Lelmuiden, Nieuweweg 186 Cornells L. Janssen, van Sloterweg 1144, naar Tilburg, Spinderspad 5 Gerdlna G. Spaargaren, van Groote Poellaan 25, naar Aalsmeer, Uiterweg 75 Hendrik Achterberg, van Venneperweg 468, naar Hillegom, Parallel weg 7 Willem A. Krepel, van Sloterweg 29, naar Amsterdam, Middenweg 11 2 hg. Aaltje van der Laarse, naar Aalsmeer - derdijk 424, naar Aalsmeer, Helling 28 Catharina M. Teves. van Kruisweg 975, naar Rheden. Zutphenschestr. 26 Jan Kardol, van Hoofdweg 1356, naar Hillegom, Burgemeester Pontstraat 94 Dirk Gul- demeester, van Hoofdweg 1356, naar Hille gom, Burgemeester Pontstraat 94 Wed. A. H. Rosenbaum, van Nieuwemeerdijk 73, naar Haarlem, Floresstraat 64 Mathilda A. M. Boogaard, van Olmenlaan 92, naar Haarlem, Merwedestr. 28 Catharina van Breen, van Leimuiderdijk 215, naar Opper does, No. 67 p/a. P. Vijn Klara Heine- mann, van Hoofdweg 592, naar Uithoorn, Zulder Legmeer 20 Cornells Rip, van Lisserdijk 452, naar "s Gravenhage, 'sGra- venzandelaan 196 Maria C. van Smeer- dijk, wed. W. Kerkhof, van Akerdijk 41, naar Amsterdam, Joh, Franklinstr. 7 huis. Gevestigd: Cornells Bruijnesteijn, van Amsterdam, Leimuidenstr, 22 hs., naar Burgemeester Amersfoordtlaan 42 Ja cobus C. van Dongen, van Woubrugge, A. 168, naar 't Kabel 41 Arie G. de Vroom, van Amsterdam, Woestduinstr. 75, naar Spaarnwouderweg, huize „de Wigwam" Johannes A. Roos. van Amsterdam, Lupine plein 32, naar Nieuwemeerdijk 288 Geert F. Nieboer, van Voorburg, van de Waterin gelaan 27, naar Herm. Maria Dijklaan 27 Wed. van den Ban, van Waddinxveen, Oranjelaan 15. naar Hoofdweg 1183 Klaas J. Brand, van Rotterdam, Boergoen- schestraat 27 b, naar Spaarnwouderweg 13 Korstiaan Dane, van Hilversum, Melk- pad 30, naar Aalsmeerderweg 887 Mar- garetha C. Hessels, van Haarlem, Arnulf- straat 38, naar Vijfhuizerweg 547 Jo hanna Heijstek, van Wilnis, wijk 1 no. 154 naar Sloterweg 1202 Karei ten Hoedt, van Baarn, Schoolstraat 12, naar Spiering weg 432 Karei Houtkoop, van IJssel- monde. Benedenstr. 14, naar Akerdijk 118 Marinus Hunik. van Haarlem, Anjelier straat 36. naar Bennebroekerdijk 27 Jantje Jonker, van Schoterland, Jubbega- Schurega 344, naar Aalsmeerderdijk 579 Maria E. Kooljmans, van Llsse, Heere- weg 8, naar Hoofdweg 1558. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmlna Geertrulda Maria, d. van M. Weijers en A. A. v. d. Lans; Hermina Sophia, d. v. J. A. Kors en M. Beijk; Gerda Margaretha Alida, d. v. W. J. Reinders en J. Zwaanswijk; Willem Pie ter,'z. v. P. Wijnhout en H. Imanse; Dickje, d. v. W. Wijnholts en M. P. Bouman; Pieter Frans, z. v. P. F. Jansen en A. Jansen; Wouterina, d. van C. Kamerman en van Zundert; Albert z. v. A. v. Es en A. v. d. Oever; Cornells Adriaan, z. v. R. Grisnich en G. J. Hagen; Tobias Joannes Joseph, z. v. J. G. Bustermolen en G. M. Blesgraaf; Levenlooze dochter v. L. C. Baas en J. v. d. Luit. OndertroöwdA. C. Hermans 24 j. en A. de Boeij 31 j. A. L. Heil 23 j. en C. de Vos 24 j.; C. M. Broos 24 j. en E. M. P. Oudshoorn 22 j.; G. Veen 28 j. en A. F. P. Evers 20 j.; A. Kamerman 24 j. en P. J. Brinkman 25 j.: J. Selser 23 j. en A. Visser 23 j.: F. W. v. Schip 26 j. en E. Fischer 22 j. Getrouwd: A. J. v. Dam 23 j. en A. de Weerd 22 j.; J. Schalk 24 j. en A. Tukker 25 j.; J. D. Tijssen 35 j. en T. Groeneweg 28 j.; H. A. Pruissen 23 j. en M. Franzen 21 j.; Chr. Steuteknuel, wedr. 42 j. en W. E. H. Kuiper 30 j. Overleden: Pieter v. Beusekom 89 j. wedr. van J. Verhoeven; Aagje Jacoba Elisabeth Kofoed 64 j., geh. met H. van Dorsten; Antje Maarsen 72 j., geh. met P. Lansel. HILLEGOM. In de groote vernieuwde zaal van het St. Aloysius patronaat der St. Jozeph- parochie is een uitvoering gegeven voor leden, donateurs en belangstellenden. Opgevoerd is de revue „Alles komt terecht" met proloog door A. M. Copini, met zang en regie van den heer W. Kessels. De directeur, Kapelaan Merks, sprak een openingsrede uit, zich verheugend over de groote belangstelling Verschillende koren brachten onder leiding van den heer Kessels mooie liederen ten gehoore. De revue is heer aardig door de patronaats jongens vertolkt. Na de pauze musiceerden mejuffrouw Truus Ligthart en de heer Fr. Mondriam. Het was een mooie avond. LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. J. A". v. d. Eerden, van Breda, Heereweg 10 Mej. M. H. Kloos, van Leiden, Kanaalstraat 54. Vertrokken'. Mej. E. M. T. Rubbens, n. Leiden Mej. M. M. v. Essen, naar Noord- wljkerhout H. P. Bettenhaussen naar Velsen J. Potman en gezin, n. Haar lemmermeer J. Bakker, naar Haarlem E. Engelberts, naar Arnhem. o NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: H Ph. van de Pol, van Herpt Hoogstraat B. 38 naar Langeveld 29 C. M. van der Post-geb. Marijt, van Enschede Eschstraat 62 naar Kerkstraat 83 G. J. Visser van Leimuiden, naar Hoofdstraat 26 C. B. M. Stockmann van Breda, Ceresstraat 41 naar Zuid Boelevard 39 A. Barnhoorn. van Hengelo (O), Rogge- weg 28 naar Hoofdstraat 65. Vertrokken: H. Mania van Stationsplein 12 naar Grossenbaum, Angermundestrasze (Dl.) C. L. Bruijnzeel van Voorstraat 63 naar Henkelem, Zuidelingedijk B. 27 M. J. Zonneveld, van Bronckhorststraat 79 naar Wassenaar, Broekweg 5 N. van der Wiel, van Nieuwe Zeeweg 6a naar A'dam, Pythagorasstraat 401 M. L_de Groot, van Jan Kroonsweg 58 naar Voorhout, Engelsche laan 17 K. Knop en fam., van E. de Grootstraat 34 naar Maassluis, B. de Jongkade 10 H. M. Hoogeveen, van Bronckhorststraat 81 naar Leiden, Mus- schenbroekstraat 10a K. L. Fabrl en fam., van Rembrandtweg 6 naar Santini- ketan, Bengal (Br. Indlë). Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Elisabeth, dochter van N. L. van den Berg en M. P. Koele- wljn Cornells zoon van J. van Duljn en P. Passchier Lena, d. van P. Llndhout en N. v. d. Haak Slmon Leonardus, z. van L. Steenvoorden en M. Hogervorst Maria, d. van G. A. Scheurwater en M. van Beelen Petronella Josephina Cornelia Maria, d. van A. P. J. H. Derksen en L. J. J. H. M. Thiebosch Willem zoon van W. Plug en L. van Duin Maartje, d. v. J. van Beelen en C. van der Meij. Ondertrouwd: P. Barnhoorn en C. Admiraal A. van der Ploeg en C. A, Caspers J. C. Meeuwenoord en M. H. van Nobelen P. J. van der Zalm en W. J, van den Berg. Getrouwd: C. J. de Haas en E. Becker. Overleden: Hester van Moerkerken, oud 90 jaar, w_eduwe van J. Marijt. Donderdag. Papengracht 18: Fancy-fair Ned. Chr. Padvindersver. afd. Leiden. Vrijdag. Papengracht 18: Fancy-fair Ned. Chr. Padvindersver. afd. Leiden. Stadszaal: Vijfde Volksbijeenkomst te 8 uur nam. DAGELIJKS. Den Haag (Scala): „Is dat niet net van Colette?", 8 uur, 's Zondags ook te 2 uur nam. De Ploeg (Breestraat 3): Tentoonstel ling van werken door Huub Gerretsen. (Tot 24 April). Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Jan van Herwijnen. 104 uur. 's Zon dags 12'/i4 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventlève Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor- l'heater. Stationsweg, 8 uur nam. „Mein Madel 1st eine Verkauferin". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater. Breestraat. 8 uur nam. „Wij zijn gezworen kameraden". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 52. 8 uur nam. Zöndag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „Het geheim van de blauwe kamer". Casino-theater, Hoogewoerd 49, 8 u. n.m. „Cavalcade". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 3 tot en met Zondag 8 April a.s. waargenomen door apotheek:: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telefoon 552. RIJNSBURG. De Werkloosheid. Bij den correspondent der arbeidsbemid deling stonden de vorige week 94 werk zoekenden ingeschreven, waarvan 83 land arbeiders, 3 fabrieksarbeiders, 2 straat- makers, 1 opperman, 1 wagenmaker, 2 tim- merlieden, 1 schilder en I grondwerker. Woning afgebrand. Hedenmorgen te 9 uur brak een hevige uitslaande brand uit in het „Moleneind" I ten huize van den heer C. v. KI. De brand j was ontstaan in de aangrenzende schuur I van J. de M. De brandweer was spoedig I ter plaatse evenals B. en W, Men slaagde er ln het vuur te blusschen, doch de woning was reeds nagenoeg geheel een prooi der vlammen geworden. De oorzaak ligt waarschijnlijk in het feit, dat vuur geslagen is uit het waschfornuis, dat in de schuur stond. Een paard, dat zich hierin bevond, kon nog tijdig gered worden. Verzekering dekt de schade. In de Ger. Kerk werd een gift van f. 150 gecollecteerd, waarvan f. 1J)0 voor de Kerk en f. 50 voor de Diaconie was be stemd. o—— SASSENHEIM. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert heden avond 7 uur ter behandeling van de vol gende agenda: 1. Notulen en ingekomen stukken 2. Vaststelling aanvullende instructie ge meente-opzichter 3. Bepaling jaarwedde tijdelijk gemeente-opzichter 4. Benoe- ming tijdelijk gem.-opzichter 5. Benoe- i ming agent arbeidsbemiddeling en cor- f respondent werkloosheidsverzekering 6. c Wijziging begrooting 1933 7. Wijziging 1 begrooting 1934 3. Bevestiging beschik- c king reis tegemoetkoming kinderen naar I de openbare school te Lisse. c v Kath. Jeugd-Centrale. F In het K.S.A.-gebouw hield boven- 2 genoemde vereeniging een feestvergade- v ring. Door rector v. d. Ven uit Leiden werd c het bestuur geïnstalleerd. h. Door de jongens werd opgevoerd een bi Maria-spel onder leiding van de heeren di Keijzer en de Greef. Veel is er door de d: jongens in hun kleurige pakjes te zien ge geven en de aanwezigen hebhen volop genoten. Aan mej. Alkemade werd, voor vele medewerking door haar verleend, een bloemenmand aangeboden. De directeur, kap. Veldhuijze dankteria afloop de jongens voor hun spel, en de ouders en donateurs voor hun steun. Door B. en W. is de volgende voor dracht voor tijdelijk gemeenteopzichter opgemaakt: 1. G. Schram te Berlikum (Fr.); 2. J. Overdljn te Huizum; 3. H. G. de Lange te Leiden. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Maart ingelegd f. 8931.37. Terugbetaald f. 10 490.34. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3659. o STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. e Bevallen: A. Blom, geb. Klos, z. C. A. D Disseldorp, geb. van Dijk, z. G. M. v. d. h Swan, geb. v. d. Helm, Z. r Ondertrouwd: H. J. Nederpelt en J. M. H. van Oudheusden. E Overleden: L. de Groot, m„ 50 jaar. 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6