Zware brand te Berlijn - Nieuw wereldrecord 440 yards vrije slag VEILIGE HAVENS 74»te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. EZELTJE BIJBEN. De eerste klanten aan het Scheveningsche strand. DE AMERIKAAN JACK MEDICA vestigde DE KERKTOREN van Delaware (Ohio), die nadat de een nieuw wereldrecord op de 440 yards yrije kerk door brand vernield was, overeind gebleven wa-s, heeft slag. men met behulp yan dynamiet vernield. door BASIL KING (Uit het Engelsch). 66) „Natuurlijk. Je denkt toch niet, dat ik van zoo"n kleinigheidje zal barsten! Eer lijk gezegd, voel ik beneden mijn hals niets. Maar hoe 'took zij, 'tls goed, dat je op de hoogte bent. Als ik kom uit te stappen, wat ik niet van plan ben, kom je in het bezit van zestienhonderd dollar, die ik gespaard heb om je opleiding te voltooien. Het testament ligt onder in mijn kist, die op mijn kamer bij juffrouw Dan ker staat." Een anderen dag zei hij: „Als er soms lui mochten opduiken, die zeggen, dat ik hun dat geld schuldig ben, omdat ik 't hun afnam Hier hield hij op, het aan Tom overla tende zich af te vragen of Honeybun van plan was een schuld af te betalen, of wel of hij berouw had. „Maar ik ben hun niets schuldig," vol eindigde hij zijn zin. „Behoort mij net zoo goed toe als hun. Ik ben nooit in staat geweest dat zoo duidelijk uiteen te petten als ik wel wilde, omdat lk; gooit behoorlijk onderwijs heb gehad, maar wel geloof ik, dat het een wet van God is. De wetten, die menschen hebben ge maakt, heb ik nooit begrepen." Om hem te troosten, zei Tom, dat als hij zijn studietijd achter den rug had, hij misschien die kwestie nader zou kunnen bestudeeren. „Ik zou je niet graag aan je belofte willen herinneren, jochie, want 't is een lastig zaakje. Na eenigen ijd gezwegen te hebben, ver volgde hij: „Ik bind je aan niets, hoor, jochie. Ik heb altijd gewild, dat je dat goed zou begrijpen. Je bent vrij man. Als ik weer op de been ben en als jij je op leiding hebt gehad en op eigen beenen kunt staan, moet je niet denken, dat je verder last van me zult hebben. Neen, baasje! Dan verdwijn ik, zoo vrij als een vogel in de lucht, en dan ga ik weer naar mijn oude kameraden. En dan moet je je zelf niet kwellen met de gedachte, dat ik je zal missen heelemaal niet, hoor!" Een paar dagen later zei de zakelijke verpleegster, die hem voor de eerste maal bij den patiënt had toegelaten, dat als zij Tom was, zij een dominee bij Honeybun zou laten komen, want over eenige dagen zou het wel eens te laat kunnen zijn. Honeybun met een dominee! Dat was iets, waaraan Tom nooit had gedacht, en die ongerijmde combinatie deed hem on willekeurig glimlachen. En „Honey" g_eigerde dan pok beslist r Het was omstreeks drie uur op een mid dag in April. Honey scheen zich beter te gevoelen. Heerlijke lentelucht stroomde door de open vensters binnen; de boomen hadden zich getooid met hun lentekleed van nieuwe bladeren, en de vogels jubel den van verrukking in den paartijd. „Allerzonderlingst zooals ik in de laatste dagen droom!" bekende Honeybun op raadselachtigen toon. „Altijd droom ik over mijn moeder, aan wie ik in lange, lange jaren bijna nooit meer dacht. Ik heb haar nauwelijks gekend; zij stierf toen ik nog een klein kind was. En toch Hij lag stil en glimlachend naar iets voor zich uit te kijken. Tom was blij, dat hij zoo opgewekt bij oude herinneringen ver wijlde. In al de jaren, dat hij hem had gekend, had Honeybun nog nooit zooveel gesproken over zijn kinderjaren als in de laatste dagen. „Ze nam ons. kinderen, mee, als ze een zuster van haar ging bezoeken, die in een dorpje King's Clavering, in Cheshire woonde. Ik zie 't huisje met 't rieten dak, nu duidelijk voor me't lag een paar meter van den kant van den weg af bloemen in den tuinmuskusen papaversen posseleinbloempjesen Canterbury-klokjesmerkwaardig, dat ik me dat alles zoo goed herinner Hij lag rustig te glimlachen. Ook Tom glimlachte. Het was de eerste dag, dat hjj eenige hoop op beterschap had, en dat kon ook niet anders, nu Honeybun geen pjjn meer had en zoo helder van geest was. Wat de pijn betrof, die had hij eigenlijk niet meer gehad sinds het oogenblik dat hij door het ongeval buiten kennis was ge raakt. Maar er scheen altijd iets te zijn geweest, dat hij had willen zeggen, en vandaag scheen hij alles te hebben gezegd, wat hem op zijn hart lag, en nu kon hij het halve uur van Tom's bezoek besteden aan het ophalen van herinneringen van minder belang. „De zuster van mijn moeder had altijd maizenavla bij de thee. Allemachtig, wat waren wij, kinderen, daar dol op!" De herinnering bracht een gelukkigen trek op zijn gezicht. Tom was daar blij om, want de lieve herinneringen, die zijn geest bezig hielden, zouden voorkomen, dat hij met zoo'n droevigen, verlangenden blik naar Tom keek, zooals hij in den laatsten tijd deed, telkens als hij heenging. „Er had eens in Cheshire een jachtpartij plaats. Ik heb toen een lord gezien neen, ik meen dat het een hertog was te paard achter de honden aan. Je zou gezegd heb ben, dat hij en zijn paard één waren, heusch waar Ook deze herinnering werd niet ver volgd, maar de glimlach bleef en kreeg zelfs iets van verrukking over iets, dat heel ver weg was. Zijn herinnering voerde hem terug naar al lang vergeten kleinig heden. Dicht bij het raam was een rood borstje in een boom aan het fluiten. Honeybun draaide zijn hoofd een beetje op zij en vroeg: „Heb ik geslapen, jochie?" „Neen, u hebt voortdurend uw oogen open gehad,'' „Maar ik moet wel hebben geslapen. Ik kan toch niet klaar wakker liggen droo- men? Ik zag ma net zoo duidelijk als En toen ineens met 'n lichten lach:,, Vindt je 't niet om te barsten van 't lachen, mij „ma" te hooren zeggen. Maar zoo noemden we haar altijd Toen ging hij weer met zijn hoofd recht liggen, zweeg, straalde van geluk, terwijl zijn gedachten met iets bezig waren. Het roodborstje vervolgde zijn liedje. Tom kc5k op zijn horloge en merkte, dat het tijd voor hem was stilletjes heen te gaan. Nu Honeybun zich beter voelde, kon hij wel zonder hem vaarwel te zeggen weg gaan. want morgén zou hij hem wel uit leggen waarom hij dat had gedaan. Hij, keek uit naar de verpleegstera. toen Ho neybun zachtjes, terloops, alsof hij een kennis groette, zei: „Dag ma!" Hij lichtte beide handen op, die dade lijk zwaar neervielen. Tom, die al half was opgestaan, zonk op zijn knieën naast het bed neer en omvatte met zijn beide han den hand, die het dichtst bij lag. .Honey! Honey! Zeg wat tegen me!" Maar Honey's eenige oog sloot zich lang zaam, terwijl zijn hoofd een beetje naar één kant gleed. Het roodborstje zong nog altijd. Twee brieven, die Tom binnen een paar dagen kreeg, gaven hem het gevoel van niet heelemaal alleen op de wereld te staan. (Wordt vervolgd)., j ZWARE BRAND IN BERLIJN-NEUKÖLLN Op Tweeden Paaschdag brak brand uit in een meubelfabriek te Bcrlijn-Neukölln. De fabriek brandde geheel uit. EEN ZWARE BRAND woedde in een loods op het erf van den heer C. yan Tol te Wassenaar. De totaal uitgebrande loods. AUTOBOTSING bij de Dirt-Track-races op de Crystal Palace-baan te Londen. Drie auto's vlogen tegen elkaar. De bestuurders werden licht gewond.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 5