75,te Jaargang WOENSDAG 4 APRIL 1934 No. 22710 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN:; 30 CtS. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen ,waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor allé andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers yoor Directie en Administratie 2500 Redactie1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER CQURANT.i Voor Lelden per 3 maandep. f:2.35; per weejt 10.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd ïjjn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 -f portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat zij, ten behoeve van den door de Afd. Leiden van de Nederl. Chr. Padvinders in haar troep huis Papengracht 18, alhier, te houden bazar, voor 5, 6 en 7 April a.s. ontheffing hebben verleend van de verbodsbepaling, vervat in art. 2, sub b, van de Winkelslui tingswet 1930, S. 460. 8803 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. DE KANAKA-PRIJS. De Universiteitsraad van het Leidsch Universiteitsfonds heeft besloten om den Kanaka-prijs toe te kennen aan mej. mr. M. U. Mohamad Achmad geboren te Koeningan en mr. T. Moehamad Hasan, geboren te Sigli. De Kanaka-prijs wordt zoo mogelijk jaarlijks toegekend aan diegenen onder de Indonesische studenten, die 'daarvoor blijkens hun doctoraal examen en den daarbij gemaakten algemeenen indruk, in aanmerking komen. MILITARIA. De kornet W. S. A. Colenbrander van het 6de regiment veldartilerie alhier is benoemd tot reserve-tweede-luitenant bij Zijn tegenwoordig regiment. De reserve-wachtmeester-titulair F J. Gelderman van het 6de regiment véld- artillerie alhier is benoemd tot kornet bij zijn tegenwoordig regiment. EXAMENCOMMISSIE WIS- EN NATUURKUNDE M. O. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft bepaald, dat de commissie, aan welke wordt opgedragen het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid verlangen tot het geven van middelbaar onderwijs in de wis- en natuurkundige wetenschappen, voor het jaar 1934 zitting houden te 'sGravenhage met uitzondering van de examens voor de akte XIV. welke zullen worden afge nomen te Amsterdam, Utrecht, Groningen en Leiden; aan die commissie tevens op te dragen het examineeren van hen, die in 1934 de akte van bekwaamheid wenschen te ver krijgen tot het geven van lager onderwijs in de wiskunde; te benoemen: tot leden; dr. J. Droste, dr. W. H. Keesom, dr. F. A. H. Schreinemakers, dr. W. van der Woude. dr. H. D. Kloosterman en dr. J. H. Oort, allen alhier. In de sub-commissie KIV alhier zijn benoemd tot lid en ondervoorzitter: dr. B. G. Escher en tot leden: dr. L. G. M. Baas Becking en dr. H. Boschma, alhier. PROT. CHR. RECL. VEREENIGING. Onder leiding van dr. C. Beekenkamp hield de Prot. Chr. Reel. Vereeniging haar jaarvergadering. Vooraf ging een open bare vergadering in „Rehoboth", waarin als spreker optrad de heer J. N. v. Mun ster uit Arnhem. De voorzitter bepleitte in zijn openings woord het recht van den reclasseerings- arbeid. vooral de gevallen medemensch heeft onze steun noodig. De heer van Munster knoopte zijn be schouwingen vast aan het Paasch-evan- gelie en aan het werk van Jezus op aarde. De P.C.R.V. wil haar werk doen uit liefde tot den Heiland, niet in hoogheid, maar getuigend en reddend. Zij spreekt den schuldige niet vrij; straf en schuld moe ten in evenwicht zijn. Maar straf moet ook opvoedend werken en de wetgeving is daarop ook ingesteld door de wijzigingen van de laatste jaren. Langer stond spr. stil bij de wetgeving zooals zij vroeger en thans wordt toege past op kinderen, dit op vaak humoristi sche wijze met allerlei voorbeelden illustreerend. Ook de zegen van de voorwaardelijke veroordeeling waarbij de Reel. Ver. vaak goede diensten kan bewijzen, werd in het licht gesteld. Uit de praktijk van het gevangenisbe zoek werden talrijke herinneringen opge haald waarmede spr. zijn inleiding be sloot. De heer van Munster eindigde met dankgebed. LEIDSCHE BURGERWACHT. De wedstrijden in prijsschieten met buks worden gehouden in de schietzaal Morschpoort-kazerne op Vrijdag 20 April aanst. Er zal geschoten worden in 4 afdeelin- gen: Afd. A. Leden van de Leidsche B. W. aangewezen door den commandant. Afd. B. Leden van de Leidsche B.W., die op 1 Jan. 1934 den 55-jarigen of hooge- ren leeftijd bereikt hebben. Afd. C. Overige Leden Leidsche B.W., behalve onder D. Afd. D. Zij die in '32, '33 en '34 lid ge worden zijn van de L.B.W. In alle afdeelingen schieten de schut ters 10 patronen (desgewenscht 1 proef- schot). Houding knielend. De tien patro nen moeten achter elkaar geschoten worden. Maandag 23 April 1934 schieten om den Kampioensprijs. Er wordt geschoten op schijf 1220. zelfde houding; elke schut ter schiet 15 patronen achter elkaar (des gewenscht 1 proef schot). Dinsdag 10 April a.s. Schermwedstrij- den, Gymnastiekzaal Pieterskerkgracht 7, aanvangende 8.30 n.m. en z. n. Dinsdag 17 April. Aanvang schieten te Katwijk 5 Mei a.s. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Eerste Leidsche Chroomindustrie, Rijn- en Schiekade 124, Leiden, verchroomen, vernikkelen, lakken enz. Eigenaar: J. M. van der Horst, Leiden. Opheffing: P. Th. van Werkhoven, Dorpsstraat 54, Oegstgeest, tabak, sigaren, sigaretten enz. Wijzigingen: Fabriek en Groothandel „Menthol", Nieuwe Rijn 57a, Leiden, han del in drops, suikerwerk, menging en ver pakking van voetbadzouten. De vennoot schap onder firma is door uittreding van den vennoot: C. de Geus, dd. 12 Maart 1934, ontbonden. Het bedrijf wordt voort gezet door den heer M. de Nie, onder den ouden naam, als eenig eigenaar. H. P. L. Vorst, Langegracht 79. Leiden, timmerman. Uittredend eigenaar: H. P. L. Vorst, Leiden, dd. 1 April 1934. Wijziging handelsnaam: Firma H. P. L. Vorst Naamlooze Vennootschap Stoomwas- scherij v. J. C. Roos en Zn (f) Breestr. 67, Leiden, hoofdzetel: Loosduinscheweg 581, 's-Gravenhage. Uittredend beheerder fi liaal Leiden: C. P. J. de Groot, Leiden. Garage Luxo, Voldersgracht 19, Leiden. Wijziging handelsnaam in: J. J. Gijzenij, Taxi-onderneming Stertax. N.V. Dakpannen- en Kleiwarenfabrie- ken voorheen D. van Oordt en Co., Wou- brugscheweg 10, Alphen a. d. Rijn. Uittre dend commissaris: H. van Oordt. N. Ged. Commissaris: G. J. van Oordt, Krimpen a. d. Lek. N. Commissaris: J. C. van Eek, Rijswijk (Z.-H.). N. adj. dir.: W. H. van Oordt. N. adj. dir.: (waarn. dir.): J. P. Abbinga, Alphen a. d. Rijn. N.V. Maatschappij tot Uitvoering van Dakbedekkingen „Matudak", Zaalbergstr. 27, Aiphen a/d. Rijn. De statuten zijn ge wijzigd. Nederlandsche Asphaltfabriek voor het Loodgieters en Fittersbedrijf, Prins Hen drikstraat 4, Alphen a. d. Rijn. De statu ten zijn gewijzigd. Wijziging handelsnaam in: N.V. Nederlandsche Asphaltfabriek Gebroeders van der Plas, Mr. Fockstraat 30, Katwijk a/Zee, timmer- en metselaars zaak. Nieuwe mede-eigenaar: C. van der Plas, Katwijk, BUURTVER, „EENSGEZINDHEID". De bekroningen der huisvlijttentoonstelling Heden- en morgenavond wordt rn het gymnastieklokaal van de scholen Ooster en Munnikenstraat vanwege het bestuur der Buurtver. „Eensgezindheid" een huis vlijttentoonstelling gehouden, waarvoor de deelneming zoowel openstond voor kin deren vanaf 6 jaar als voor volwassenen. De jury bestond uit de dames Zwaan en Boehmer en de heeren Van Zwieten de Blom en Verbeek. Na lang wikken en wegen de keuze was inderdaad vaak moeilijk!stelden zij de prijzen als volgt vast: Groep B (meisjes 69 jaar): 1ste pr. Johanna Hogervorst met theemuts; 2de pr. Maartje Middelkoop met kleedje. Groep C (jongens 1014 jaar). 1ste pr. Jan de Boer met penteekening Stad huis; 2de pr. Karei Flaman met zes tee- keningen; eervolle vermelding Jacob Bey met twee bouwplaten. Groep D imeisjes 1014 jaar): 1ste pr. Corrle Robbers met kussen; 2de pr. Aleida van der Molen met kussen; 3de pr. Catha. Wassenaar met garnituur, eer volle vermelding: Greta Meyer. Groep G (meisjes 1518 jaar), 1ste pr. Ferdy Trippenzee met kleed. Groep I (heeren 19 jaar en ouder); lste pr. M. Lagerman met bloemteeke- ning; 2de pr. H. Bey met radiotoestel; eervolle vermelding J. Bontje met kleine Japansche lamp. Groep II (dames van 19 jaar en ouder): le pr. mej. C. Crama met kleedje; 2de pr. mej. Stokhuizen met kussen; 3de pr. mej. C. Crama met kussen-overtrek; eervolle vermeldingen mej. Teske en mej. Robbers. Buiten mededinging: eer volle vermeldingen M. Fluym met oude Groote Havenbrug en mevr. Aalbersberg .(Rotterdam) met kussen. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rond de Ontwapening, In verband met de aanstaande reis van den Italiaanschen onder-minister van buitenlandsche zaken, Suvich, naar Lon den, wijst de Romeinsche correspondent van Havas er op, dat de atmosfeer gunstig is om pogingen in het werk te stellen voor het tot stand brengen van een politieke samenwerking tusschen Italië en Frank rijk. Daar Survich waarschijnlijk zijn reis niet in Parijs zal onderbreken kan men aan zijn missie geen vast-omlijnd diplo matiek doel geven, doch slechts het karakter van een algemeene gedachte wisseling tusschen Engeland en Italië, welke in hoofdzaak beperkt zal blijven tot de ontwapeningskwestie en den toestand in Centraal Europa. Ofschoon Mussolini aldus de Havas- correspondent, evenals tot dusver vast houdt aan het Italiaansche ontwapenings voorstel, is de houdingvan Italië toch niet zóó onbuigzaam, dat iedere andere oplossing, van het ontwapeningsvraagstuk die kans heeft door de andere mogend heden te worden aanvaard, door Italië systematisch van de hand zal worden ge wezen. In Italiaansche regeeringskringen heeft men met groote aandacht de Fransch- Belgische besprekingen en die tusschen Frankrijk en Engeland gevolgd. Tevens heeft men nota genomen van het feit dat Engeland wel bereid is aan Frank rijk waarborgen te geven, die verder gaan dan het Locarno-verdrag. Men geeft er -zich in Italiaansche krin gen terdege" rekenschap van, dat het toestaan van deze veiligheidswaarborgen zeer dienstig is voor het tot stand bren gen van een overeenkomst. In Italiën zouden ook bilaterale con trole-maatregelen niet op tegenstand stuiten. Uit de hartelijke ontvangst, die aan een aantal Fransche vereenigingen die momenteel in Italië vertoeven, is bereid, blijkt dat de stemming voor politieke samenwerking tusschen beide landen gunstig is. Het Antwerpsche dagblad „Metropole" werpt het volgende voorstel op: Teneinde het ontwapeningsprobleem tot een oplos sing te helpen, verdient het aanbeveling de legers van België en Nederland te neutraliseeren. Engeland zal waarschijn lijker het principe aanvaarden van ge dwongen steun aan neutrale landen dan een defensieve alliantie met Frankrijk. Op deze wijze zou Frankrijk bovendien zijn flank beschermd hebben door een neutraal België, terwijl er twee bufferstaten zouden liggen tusschen Duitschland en Engeland, België en Nederland, welke beide landen verplicht zouden zijn een invasie van hun gebied tegen te gaan. ENGELAND. Dalende werkloosheid. Het aantal werkioozen in Engeland be droeg op 19 Maart 2.201.577. d. i 116.332 minder dan op. 19 Febr. en 574 607 minder dan verleden jaar. Behalve in de seizoenvakken, als bouw arbeiders en schilders, is de vooruitgang der werkgelegenheid bijzonder verheugend in de automobiel-, ijzer-, staal, en katoen industrie, maar in de textielindustrie is het aantal werkioozen slechts met enkele honderden verminderd. Vermoedelijk zullen met Japan over de textiel-industrie nieuwe besprekingen worden ingeleid. N. Z. H. T. M. Een wijziging in het Pensioenfonds reglement. De Minister van Waterstaat heeft zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van de Directie der N. Z. H. T. om eenige wijzi gingen in het Reglement van het Pen sioenfonds aan te brengen. De Commissie van Bijstand had zich in meerderheid met deze voorstellen vereenigd, de vak- vereenigingen echter niet. In hoofdzaak komt de wijziging hierop neer dat de mogelijkheid tot pensionnee- ring na het bereiken van den 60-jarigen leeftijd, nu ook mogelijk wordt bij gedeel telijke invaliditeit. Wel is de bedoeling deze maatregel uiterst soepel toe te pas sen. Door deze goedkeuring komen vooral bij de toepassing welke de Directie er aan geeft zware lasten op de pen sioenkas te drukken. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer G. N. de Ru in dienst trad bij de firma J. P. Janssen, Langegracht 113, alhier. Naar wij vernemen zal prof. dr. G. J. Heering wegens ongesteldheid voorloopig geen predikbeurten vervullen. Vermoede lijk zal hij eerst na de groote vacantie weer op den kansel verschijnen. DUITSCHLAND. Weer een interview met Hitier De R.K. Jeugdbonden. Hitier heeft aan den correspondent van De Associated Press, Louis P. Lochner, een interview toegestaan, waarin hij begonnen is met er den nadruk op te leggen, dat hij een overtuigd aanhanger was van de „man-tot-man" diplomatie. Niets was hem liever, dan de verantwoordelijke leiders van de groote naties, met inbegrip van Amerika, persoonlijk te spreken. Iedere vertegenwoordiger van een vreemde mogendheid zou in een gesprek bemerken, dat hij met volstrekte vrijmoe digheid zegt, wat Duitschland bereid is te doen, en dat hij zijn eischen niet hooger stelt dan noodig is. Als hij bijv. zegt, dat Duitschland een weermacht noodig heeft van 300.000 man, zal hij er niet toe te brengen zijn tot 250.000 man naar beneden te gaan. Als hij eenmaal overtuigd is, dat een bepaalde koers voor Duitschland de eenige goede is, houdt hij daaraan vast, er moge van komen wat wil Wat hij doet, doet hij echter openlijk. Hij zal nooit naar buiten genoegen nemen met een sterkte van de Rijksweer van 150.000 man en dan in het geheim nog 150.000 man opleiden. Over de ontwapening zeide hij, dat nie mand zich meer dan hij verheugen zou, indien de wereld ontwapende. Duitsch land zou zijn heele kracht aan produc tieve doeleinden willen wijden, zijn werk ioozen weer aan het werk stellen en ieders levensstandaard omhoog brengen. Als staatsman mag hij echter niet toelaten, dat Duitschland aan de mogelijkheid bloot staat, dat het door een buurman overvallen wordt, die wellicht bommen op zijn industrieele bedrijven zou werpen of een z.g. preventieven oorlog zou voeren, alleen om de aandacht van eigen inwen dige moeilijkheden af te leiden. Alleen om deze redenen vordert Duitschland een weermacht, die voldoende is voor verde digingsdoeleinden. Op de vraag, of de werkverschaffing voor iedereen proletariseering beteekent in den zin van de verzekering van een minimum inkomen, met gelijktijdige verdwijning van alle groote inkomens, zeide Hitier. dat dat allerminst de bedoeling was. De opheffing van de werkloosheid was de eerste stap. Zoodra het volk echter werk heeft, zal ook de koopkracht toenemen, met de daarop volgende stijging van den levens standaard. Het Duitsche volk wil geen pri mitief volk worden, maar een volk met den hoogst mogelijken levensstandaard Hij gaf den Amerikanen gelijk, die niet alles gelijk willen maken, maar het beginsel van den maatschappelijken ladder hoog houden. Slechts moet een ieder in de gelegenheid zijn de ladder te beklimmen. Indien een uitvinding erkend wordt als het goed van den uitvinder, dan moet aan den anderen kant zijn streven erop gericht zijn, dat zij aan het algemeen ten goede komt. In antwoord op een aantal vragen, welke ten doel hadden de Dersoonlijkheid van Hitier voor het Amerikaansche volk be grijpelijk te maken, heeft Hitier vervolgens nog zijn standpunt tegenover kritiek uit eengezet; hij wees erop. dat hij een heelen staf van mannen om zich heen verzameld had. wier eenige taak was. kritiek te oefenen. Ook wat de pers betreft, zou hij niet gaarne zien, dat alle kranten precies hetzelfde schreven. Aan den anderen kant zou hij geen pers dulden, welker uitsluitende taak was af te breken, wat hij met de zijnen probeerde op te bouwen. Als de houding van een re dacteur deze is dat hij zijn eigen interessante wereldbeschouwing tegenover de nationaal-socialistische wil stellen moge hem gezegd zijn, dat dan de mo derne mogelijkheden van de pers evenzeer gebruikt zullen worden, om hem te be strijden. Agenten van vreemde mogend heden krijgen heelemaal geen kans. Deze schenden het gastrecht. Hartelijk welkom is daarentegen de buitenlandsche corres pondent, die objectief en zonder vooringe nomenheid bericht, wat hij in Duitsch land ziet en hoort. Geen correspondent zou zich bloot moeten stellen aan de noodza kelijkheid, dat hij zichzelf later moet te genspreken. omdat hij de belangrijkheid en juistheid van de maatregelen van het regiem niet heeft ingezien. Terwijl ik eenerzijds kritiek wensch. aldus Hitier, sta ik er anderzijds op, dat degenen die voor het welzijn voor het heele volk werken, de zekerheid hebben, dat zij rustig met hun werk kunnen voort gaan. De fout van vorige regiemen was, dat geen minister of iemand op een an deren verantwoordelijken post wist. hoe lang hij aan het roer zou blijven. Hitler verzekerde echter aan degenen, die met hem de regeermg overnamen ook indien zij niet tot zijn oartij behoorden, de sta biliteit van hun functies, zoodat ieder zich geheel aan zijn taak wijden kon. Op een vraag, of er onder de naaste medewerkers van Hitler mannen waren, die zich in zijn plaats zouden willen stel len en zijn maatregelen zochten te dwars- boomen, antwoordde Hitier nog. dat het pen beleediging zou zijn, dit van een van de mannen, die jarenlang aan zijn kant gestaan hebben, te veronderstellen. De wereld heeft nooit een schooner voorbeeld van blinde eensgezindheid gezien. Het zijn krachtige persoonlijkheden. Ieder heeft zdjn wil en is vol eerzucht. Onder derge lijke mannen is het onvermijdelijk, dat wel eens wrijving voorkomt. Maar nog nooit heeft een van hen getracht, zijn wil aan Hitier op te leggen. Integendeel, heb ben zij zich steeds op voorbeeldige wijze naar zijn wenschen geschikt. BINNENLAND. De Nederlandsche Landbouwcrisispoll. tiek. (3e Blad). Het werkfonds 1934; installatie-rede van dr. Colijn. (Binnenland, 3e Blad). De werkloosheid neemt af. (Binnen. land, 3e Blad). Opwinding in het proees-Onnes van Nijenrode. (3e Blad). BUITENLAND. Rondom de Ontwapening. (Buitenl. le Blad). Interviews met Hitier en Benesj. (Bul ten]., le Blad). Oostenrijksche gevangenen uit de ge vangenis te Linz gevlucht. (Buitenl., le Bi.) De Paus heeft met de Paaschdagen een boodschap gericht tot de R.K. Jeugdbon den en heeft zich zoodoende gemengd in wat steeds meer een conflict wordt. Het geschil is acuut geworden op 25 Maart: er werd dien dag een bijeenkomst gehou den van den R.K. Jeugdbond en andere R.K. vereenigingen. Daarbij hebben nat.- soc. de vaandels der katholieke vereeni gingen vernield en weggenomen, terwijl sommige katholieke gedelegeerden werden mishandeld. Reeds verluidt, dat de eerste aanval der nat.-soc. nu gericht zal worden op de katholieke pers. Het districtshof van Duisberg heeft reeds verklaard, dat de katholieke pers overbodig was, hetgeen men als een eerste stap beschouwd op den weg naar de uitroeiing van alle nog niet yolkomen gelijkgeschakelde bladen. OOSTENRIJK. Ontvluchte gevangenen. Gisternacht zijn uit het huis van bewa ring te Linz de aldaar ingesloten leider van den republikeinschen- Schutzbund in. Opper-Oostenrijk en drie onderleiders uit gebroken en in een auto ontvlucht. Ook twee nationaal-socialisten zijn ont vlucht. Terwijl de vier Schutzbundleiders in de richting van de Tsjecho-Slowaaksche grens zijn gevlucht, zouden de beide nationaal-socialisten in de richting van de Duitsche grens de wijk hebben genomen. De leiders van den Schutzbund werden beschuldigd van hoogverraad en zouden de ontsnapte nationaal-socialisten waren volgende week terecht staan. De twee reeds veroordeeld tot veertien maanden zware kerkerstraf. De politie is van meening, dat de vlucht geruimen tijd zorgvuldig is voorbereid en is uitgevoerd met behulp van een briga dier ,die ook is verdwenen. Omtrent andere medeplichtigen kon de politie nog geen mededeelingen doen. TURKIJE. Insull's uitlevering. Volgens een verklaring van de leden van de Amerikaansche ambassade, zijn de middelen tot uitlevering van den bankier Samuel Insull onderzocht. Mango, de Britsche advocaat van Insull heeft verklaard, dat hij beroep had aan- geteekend tegen Insult's arrestatie bij het hof van beroep in Eski-sjehir. Het beroep zal binnen acht dagen wor den behandeld. Mango heeft eveneens geprotesteerd tegen het vasthouden van de .Maiotis". Insull is in het hospitaal van de ge vangenis opgenomen. TSJECHO-SLOWAKIJE. Interview met Benesj. In een interview van een specialen cor respondent van Paris Soir te Praag met Benesj over het accoord tusschen Italië, Oostenrijk en Hongarije, heeft deze o.a. verklaard Wat van belang is, is dat wij ons ver staan met Oostenrijk en Hongarije. Het is noodzakelijk tot een accoord te komen tusschen de Donaustaten. maar een ac coord, waar Rome en Parijs evengoed deel aan hebben als Berlijn en de Kleine Entente. Benesj zeide bovendien „In elk geval ben ik bereid samen te werken met Italië, met Duitschland, met Hongarije, met Oostenrijk, en met iedereen op voorwaarde, dat het gebeurt in samen werking met Frankrijk. VEREENIGDE STATEN. 2'/: Milliard deficit. De staats-begrooting der Vereenigdd Staten geeft voor de eerste negen maan den van het loopende boekjaar een deficit aan van 2.542.299.000 dollar. De uitgaven bejoogen in dezen Üjd 4848.001000 dollar.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1