LEIDSCH DAGBLAD Vierde Blad Woensdag 4 April 1934 UIT DE RIJNSTREEK. SCHEEPSTIJDINGEN. ALPHEN. Sluiting Cursus Teekenschool Martha-Stichting. In de Martha-Stichting had de offi- cieele sluiting plaats van den cursus 1933- 1934 van de teekenschool dier inrichting, terwijl tevens de vervaardigde teeken stukken en werkstukken zeer mooi waren tentoongesteld. Hieronder volgt een overzicht van be vorderingen en personen aan wien een di ploma kon worden uitgereikt: Bevorderd van 1ste naar 2de klasse: D. Versluis. A Geene, W. Sekeres, E. Bakker, M- Harts, J. Kortman, Ph. Smolders, C. v. Soeren. A. W. Krommenhoek, M. Kramer, J. v. Dijk, H. W. Rexwinkel, A. Haak, niet bevorderd 1. Prijs A. Haak; eervolle vermelding M. Harts, E. Bakker, H. W. Rexwinkel. Van 2de naar 3de klasse: K. Noordhoff, P. H. de Groodt, H. v. Loenen, W. Velle- koop. W. Breeveld, M. de Jong, G. van Scherpenzeel, J. Deisting, S. Pierot; geen prijs. Van 3de naar 4de klasse: J. L. v. d. Broek Boskoop: H. Slootweg, C. Kramer, R. Zeijt- veld. A. Voorsluis, P. Kalkman (Boskoop), J. Vroom, A. Maaskant. No. 1 P. Kalk man; No. 2 J. L. v. d. Bosch. Prijs: C. Kramer; eerv. vermelding R. Zeijtveld, A. Maaskant. Van 4de naar 5de klasse: G. Versluis, A. Cusveller, R. Oppelaar (Boskoop), C. van Buitenen. F. Meere. Th. van Ees, J. Vinke, J. Westerweel, A. J. Casteleijn, Jan Nuijen. B. van Ees. Prijs: Jan Nuijen, A. J. Casteleijn. Een diploma ontvingen: J. W. Drop, L. v. Soest (Boskoop), M. Lok (Boskoop), R. Cusveller. A. A. Croon, J. Zwart, W. Op pelaar (Boskoop). Eén afgewezen. Nieuwe schoolstrijd te wachten. Naar wij vernemen, is het niet onwaar schijnlijk. dat weer een nieuwe strijd zal ontstaan aan de Chr. school Hooftstraat. Het bestuur bestond tot heden uit 5 Geref., 4 Ned. Herv. en 1 Chr. Geref. lid. Dezer dagen moest een nieuwe bestuursverkie zing plaats hebben. Daar door de Chr. Ge reformeerden geen nieuwe candidaat kon worden gesteld, had men besloten een N. Herv. candidaat te stellen. Bij de deze week echter gehouden vergadering waar o.m. de bestuursverkiezing plaats zou heb ben, werd tijdens de vergadering door een der aanwezigen plotseling inplaats van een Herv. een Geref. candidaat aanbevolen, die gekozen werd. De verhouding van het bestuur is dus thans 6 Gereformeerden en 4 Hervormden. Van Herv. zijde wordt met een en ander geen genoegen genomen, naar wij vernemen, temeer, omdat 2/3 van de 300 kinderen behoort tot de Herv. rich ting. Wordt door den gekozen geref. can didaat zijn benoeming aangenomen, dan zullen de Herv. bestuursleden zeker bedan ken. Het is echter te wenschen, dat het zoover niet komt. daar den laatsten tijd, zooals men ons verzekerde, de verhouding zeer goed was. Mooie Ouderavond. Op initiatief van de Centrale Ouder- Commissie en de afd. Alphen a. d. Rijn van Volksonderwijs, werd in het Nut een gemeenschappelijken Ouderavond gehou den. De opening geschiedde door den heer de Groot, hoofd der O. L. School, School straat: de belangstelling bleek zeer bevre digend. Onder de aanwezigen zagen wij o.a. den burgemeester den heer P. A. Co- lijn en den heer J. Hengeveld, voorzitter van de commissie van schooltoezicht. In zijn openingswoord heette spr. allen har telijk welkom, speciaal den burgemeester, wiens aanwezigheid zeer werd geappre cieerd. Na de opening trad als spreker op ds. G. Westmijze van Rotterdam over het onderwerp: „S.O.S." (steunt onze school). Deze wees op de beteekenis van „S.O.S.", de totstandkoming van de pacificatie, den gevoerden schoolstrijd om tenslotte op te komen voor het behoud van de openbare school, welke spr. belichtte als het sym bool van de Nationale Eenheid. De uiteen zetting vond veel instemming. De voorzitter van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings- en Vacan- tiekolonies, de heer D. van Dien, sprak nog een woord van opwekking voor het mooie werk. De exploitant van de Luxor-Bioscoop draaide verschillende films. De voorzitter, de heer de Groot, bracht woorden van eerbiedige hulde aan de na gedachtenis van HM. Koningin Emma. Hierop volgde sluiting. SLUITING CURSUS NUTS-AMBACHTS- TEEKENSCHOOL. Nieuw leerplan vastgesteld. Zaterdagavond werd in tegenwoordig heid van leeraren, leerlingen, vele ouders den burgemeester en tal van andere per sonen bovengenoemde cursus officieel ge sloten door den voorzitter den heer H. v. Kleef. Deze heette welkom den burge meester, alsmede de heeren J. A. Tolk en J. Hengeveld, resp. oud-directeur en oud- leeraar der school. Aan het uitvoerige en keurige jaar verslag van den directeur, den heer W. v. Diest ontleenen wij het volgende: Nog steeds is de hoop, uitgesproken in mijn voorgaand verslag dat door eenige opleving in het bedrijfsleven, de jongens bij het verlaten der lagere scholen ge makkelijker plaatsing in de bedrijven zouden vinden, niet vervuld. Hoewel een geringe verbetering wel merkbaar is, is het voor de ouders dikwijls uiterst moei lijk de kinderen in een bepaald vak ge plaatst te krijgen. Door bestuur en het onderwijzend personeel wordt steeds ge streefd het onderwijs zooveel mogelijk te doen aanpassen aan de practijk en de behoeften der verschillende vakken. In verband hiermede is het afgeloopen jaar een nieuw volledig uitgewerkt leerplan samengesteld, dat gedeeltelijk reeds kon worden ingevoerd als proef en voorloopig is vastgesteld. Dit leerplan bevat ver schillende maatregelen die beoogen het onderwijs beter te doen aaneensluiten. Een en ander bevat o.a. het practisch letter- schilderen, het eenvoudiger opvatten der vakteekeningen, waardoor het aantal be handelde constructies vergroot is. Werd eenige jaren geleden begonnen met een cursus voor electriciens, welke cursus ook in het nieuwe leerplan werd opgenomen, dit jaar werd ook een begin gemaakt met een cursus in het autoyak, die dit jaar reeds door een voldoend aantal leerlingen werd bezocht. Wat het theoretisch ge deelte betreft, zal deze cursus aanpassen aan de vak-examens, welke voor dit vak te Rotterdam gehouden worden. Leerlin gen met diploma voor dit vak van de Nutsambachtsteekenschool zullen met eenige practische opleiding in de garage aan de eischen van dit vakexamen kun nen voldoen. Hetzelfde geldt voor de cur sus electricien. Dat de noodzakelijkheid van deze opleiding steeds meer naar voren komt, kan o.a. blijken uit de aan neming in den gemeenteraad hleT ter plaatse en ook elders, om alleen als erkend installateur toe te laten die personen, die voldoende theoretische kennis bezitten, terwijl ook de regeering overweegt om ter bekoming vaïï een bewijs van rijvaardig heid als eisch te stellen theoretische ken nis van den motor. Bijzondere woorden van lof bracht de directeur voorts in zijn verslag aan de leeraren voor de prettige samenwerking. In het bestuur der school kwam geen verandering. Tot leeraren in de vacatures v. d. Neut en De Raat werden benoemd de heeren v. d. Laken en v. Muien. Op 1 Januari 1934 bedroeg het totaal aantal leerlingen 164, waarvan 103 uit onze gemeente en de overigen uit de omliggen de gemeenten. Van de 34 leerlingen der eerste klas werden 26 bevorderd, waarvan 2 voorwaardelijk, 4 voorw. voor rekenen en 1 niet bevorderd; van de tweede klas 22 bevorderd, 4 voorw., 3 niet; derde klas 28 bevorderd. 3 voorw.; vierde klas 25 be vorderd, 3 voorw., 4 voorw. voor rekenen: vijfde klas 28 leerlingen, aan allen kan het diploma worden uitgereikt. Over deze klas waren leeraren en direc teur vol lof. Het diploma werd behaald voor vakteekenen timmerlieden door K. Bruijnes. G. Duiker, C. A. de Geus, C. Hoogendoorn, C. de Kleer, S. Langeveld, J. Terhorst (Woubrugge), C. Timmermans (Hazerswoude), K. Westmaas, C. v. Wie- ringen (Hazerswoude), J. de Witte, C. Wittebol, J. Kaptein (Bodegraven), J. Graafland (Zwammerdam) C. Lok (Ter Aar) met lof; voor vakteekenen metse laar W. Uithol; id. meubelmakers J. P. de Bruijn; id. machineteekenen C. H. Boe- refijn: J. Kok; C. Reyneker; C. Schollaard W. v. Wageningen; P. Zuidam; id. vaktee kenen schilders: J. v. d. Haak Nieuwkoop; H Hoogendoorn; L. Wesselins Leimuiden; id. voor hout en marmer D. Rademaker Hazerswoude. Door verschillende leerlin gen waren eenige keurige werkstukken naar teekeningen vervaardigd, die daar voor een belooning ontvingen zoomede 41 leerlingen die geen enkel verzuim had den. Hierna werden door den heer W. B. Kroon. pl. v. directeur de diploma's en rapporten uitgereikt, terwijl de burge meester door den voorzitter en den directeur der school op de tentoonstelling, werden rondgeleid. De burgemeester bleek over een en ander zeer te vreden, hetgeen niet valt te verwonderen, daar uit alles blijkt dat alle mogelijke pogingen worden aangewend, om het vakonderwijs voor onze omgeving zoo goed mogelijk te doen zijn! Aanbesteding. Door den architect G. W. Vis, werd in hotel „Centraal" aanbesteed het bouwen van een bouwmanswoning met toebehoo- ren in de Ridderbuurt te Alphen aan den Rijn. De inschrijvingen waren als volgt: Perc. 1. Beton en metselwerk: W. Bar- reveld f. 8869, J. Tolk f. 9828, M. Hoogen- dorp Aarlanderveen f. 8785, L. v. d. Leek f. 12.378. H. Oudenes f. 7894; perc. 2. Tim merwerk; A. v. Dam f. 5555, K. de Jong f. 5993, A. Bauer f. 5925, L. v. Beusekom f. 5493, Akerboom Ter Aar f. 6697, C. de Raat f. 5780, Gebrs. J. en J. A. Bons f.6133, A. Houtman f.5489; perc. 1 en 2 tezamen: J. Vonk f. 15.177, L. v. Beusekom f. 14.163, H. en P. v. Luiing, Haarlemmer meer f. 15.225, Verhoeff en Tromp f 14.108, J. Tolk f. 15.098. W. v. d. Helm f. 14.838, C. M. Deerenberg f. 13.131, A. Houtman f. 12.894; perc. 4. Loodgieterswerk: W. Tromp f. 474, J. J. Bonte f. 582.50, A. J. v. d. Linden f. 648.50; perc. 5. Electr. gelei dingen: W. Tromp f. 115, J. J. Bonte f. 137.50, A. J. v. d. Linden f. 130; perc. 4 en 5 tezamen. A. C. den Braber f. 752, A. J. v. d. Linden f. 748.50; perc. 6. Glas- en verfwerk: W. v. Diest f.494, Gebrs. Ver hoeff f. 910, H. Bauer f. 445, H. Bons Jr. f. 615, H. Taberne f. 648, J. W. Kommer f.589, H. v. Essen f.610; massa: J. Vonk f. 16.376, L. v. Beusekom f. 15.450, H. en P. v. Luiing, Haarlemmermeer f. 16.985. Aker boom Ter-Aar f. 16.979, A. Bauer f. 14.635, Verhoeff en Tromp f. 15.197, J. en J. A. Bons f. 19.878, W. v. d. Helm f. 16.273, C. M. Deerenberg f. 14.309, A. Houtman f. 14.125, N. v. Wieringen Oude-Wetering f. 15.749. Waar geen woonplaats vermeld is, wonen de aannemers hier ter plaatse. De gunning werd aangehouden. In het gebouw „Concordia" werd een bespreking gehouden van een aantal leden van „Kerk en Vrede", met de bedoeling, om te komen tot de oprichting van een afd. hier ter plaatse. Daar een voldoende aantal leden zich opgaf, werd in principe tot oprichting besloten. In het voorloopig comité hebben zitting genomen de heeren Th. C. L. de Wit en v. d. Leek en de dames A. Baxmeier, Woubrugge en R. Boerman, alhier. BODEGRAVEN. De C. H. Kiesvereeniging. De C. H. Kiesvereen. hield haar 25e jaar vergadering onder leiding van den heer J. v. d. Marei. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereen, een slech ten tijd achter den rug heeft, maar weer begint op te bloeien. Tot bestuurslid werd in de vacature H. Los gekozen de heer J. Luuring. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren J. v. d. Marei en B. J. Thijssen. Bij den aanvang der vergadering herdacht de voorzitter het overlijden van H. M. Koningin Emma. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Hermannus, z. v. J. Verhagen en A. C. de Wit. Elisabeth, d. v. J. Heemskerk en H. G. v. d. Hoeven; Pie- ter, z. v. P. Oudshoorn en P. de Vries; Jan Hendrik, z. v. B. v. Luinen en G. v. d. Smit. Getrouwd: J. A. v. Schaik 27 j. en A. M. v. Donk 25 j.; J. Zwanenburg 30 j. en J. Both 20 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Boelman en gezin, van Mijdrecht; R. v. d. Akker en gezin, van Nieuwer-Amstel; T. Talman en gezin, van Anna Pouwlona; M. H. A. vam Rossum, van Tuil en 't Waal. Vertrokken: J. de Wit, naar Papekop; A. Korpel, naar Rotterdam; Wed. I. Baelde —Kok. naar Veenendaal; P. J. van Dijk naar Waarder; P. Mook en gezin, naar Veenendaal; A. J. Versluis, naar de Bilt; G .Brinkhuis en gezin, naar Utrecht; P. v. d. Peppel, naar Geldermalsen. Gevonden zijn een gebreide hand schoen en een jong hondje. BOSKOOP. Domina C. J. Thomsen. De bevestiging en intrede als predi- kante-voorgangster bij de afd. Gouda- Boskoop van de Ver. voor Vrijz. Her vormden, n.l. van domina C. J. Thomsen zal Zondag 27 Mei e.k. plaats hebben. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Vrijdag as. des nm. te 7 uur in openbare ver gadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening, trekking voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 15 Februari 1934. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel tot vermindering van het aan tal leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs en het als gevolg daarvan te verleenen eervol ontslag aan twee leden dier commissie en de benoeming van een nieuw lid. 6. Voorstel tot benoeming van leden der commissie tot wering van schoolverzuim, ter voorziening in de vacatures, welke ontstaan zijn door de periodieke aftreding van de zittende leden en wegens het ver leende ontslag aan den heer J Hokkeling. 7. Voorstel tot deelneming in het waar borgfonds der in 1935 te Heemstede te houden groote internationale bloementen toonstelling. 8. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op het bouwen en de bewoning. 9. Voorstel tot levering van water aan de gemeente Alphen aan den Rijn. 10. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. 11. Voorstel tot het aangaan van een deposito-overeenkomst met T. Goedewaa- gen en Zonen, bankiers te Gouda. 12. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding, bedoeld in artikel 101, lid 1 der lager-onderwijswet 1920 over 1930 (bene vens driejaarlijksche afrekening, als be doeld in artikel 101, lid 8 der lager-onder wijswet 1920 over de jaren 1928, 1929 en 1930) aan de besturen der bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs. 13. Voorstel tot vaststelling van dé ver goeding. bedoeld in artikel 101, lid 1 der lager-onderwijswet 1920 over 1930 (bene vens driejaarlijksche afrekening, als be doeld in artikel 101. lid 8 der lager-onder wijswet 1920 over de jaren 1928, 1929 en 1930) aan de besturen der bijzondere scholen voor uitgebreid lager onderwijs. 14. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding ex artikel 101 der lager-onderwijs wet 1920, over 1931, aan de besturen der bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs. 15. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding ex artikel 101 der lager-onderwijs wet 1920, over 1931. aan de besturen der bijzonder scholen voor uitgebreid lager onderwijs. 16. Aanbieding van de ingekomen aan vragen van besturen van bijzondere scholen om toekenning van de gemeentelijke ver goeding. bedoeld in artikel 101 der lager- onderwijswet 1920, over het jaar 1933. 17. Voorstel om te besluiten tot toeken ning van voorschotten aan de besturen van scholen voor bijzonder gewoon lager onderwijs, op de vergoeding, bedoeld in artikel 101 der lager-onderwijswet 1920, voor het jaar 1934. 18. Voorstel om te besluiten tot toeken ning van voorschotten aan de besturen van scholen voor bijzonder uitgebreid lager onderwijs, op de vergoeding, bedoeld in artikel 101 der lager-onderwijswet 1920, voor het jaar 1934. 19. Voorstel tot het aanvaarden in eigen dom van een strookje grond aan het Reijerskoop. 20. Voorstel tot herziening van het tarief voor de opgenomenen in het tehuis voor ouden van dagen. 21. Voorstel tot vaststelling van concept besluiten. strekkende tot wijziging van de gemeente-begrootin?en dienst 1933 en 1934 22. Voorstel tot verhuur van het weiland, gelegen in de Hoogeveen. 23. Rondvraag. Kerkconcert. Het Boskoopsch Dames-ensemble gaf onder leiding van Gusta Scheepmaker in de Ned. Herv. Kerk een Kerkconcert. Het keurig saamgesteld programma, waaraan ook werd medegewerkt door den heer en mevr. Secrève, werd keurig en correct uitgevoerd. Het groote en zeer aandachtige gehoor heeft een avond gehad van groot kunst genot. Jaarverg. Woningbouwvereeniging. In het veresnigingsgebouw „Ons Huis" aan de Barendstraat heeft de algemeene jaarvergadering van de woningbouwveree niging „Onze Woning" plaats gehad. De heer M. Koster opende met een woord van welkom, de notulen werden onveranderd vastgesteld, evenals het jaar verslag. De penningmeester bracht ver volgens verslag uit over de balans der winst- en verliesrekening, waaruit bleek, dat deze met een batig saldo sloot.. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Goosen, L. in 't Hart en H. Goudriaan, werden herkozen, terwijl in een vacature gekozen werd de heer P. C. Ramp. Gesnapt. Door den rijksveldwachter werd een la ding aardappelen, die werd vervoerd in een vracht-auto, zonder dat deze gedekt waren door een concent, in beslag geno men. De vervoerder, zekere B. uit Alphen, weigerde de herkomst der aardappelen op te geven, Proces-verbaal ls opgemaakt. Opening Huisvlijttentoonstelling. In de Nutsbewaarschool aan de Kerk straat had de opening plaats van de Huis vlijtten toonstelling. Verschillende fraaie voorwerpen, ver vaardigd door circa 230 jongens en meis jes, op de jeugdavonden, zooals figuur- zaagwerk, tarso, pitriet, schilderen, raffia en andere handwerken, waren wederom keurig en smaakvol tentoongesteld. Het geheel is een bezoek overwaard. Kerkgebouw Staatkundig Geref. Partij. Naar wij vernemen, is het v.m. evan gelisatiegebouw, aan de Dwars-Nieuw- straat, dat in eigendom toebehoorde aan den heer A. Keijzer alhier, thans verkocht aan een combinatie in deze gemeente, teneinde in dit kerkgebouw Godsdienst oefeningen te houden in Staatk. Geref. richting (partij ds. Kersten). Burgerl. Stand. Geboren; Adriana Emma, d. v. J. Bij land en A. Verweij. Getrouwd: Th. Wijsman 25 j. en M. Dörr 21 j. Ondertrouwd: P. J. Werring en A. Kla verveld M. Kersbergen en N. J. v. Hel den. Overleden: W. Tol 85 J. R. Kraal 27 j. J. Moonen 58 j. Aan de firma G. v. Dam en Zn., aan nemers alhier, is opgedragen het bouwen van een landhuis op het gemeentelijk bouwterrein alhier, voor rekening van den heer J. v. d. Molen alhier. Het loodgieterswerk enz., is opgedragen aan den heer G. J. de Ruyter. Door de Ned. R.-K. Kleermakersbond afd. Gouda, is de heer C. J. Valkhof, cou peur alhier, benoemd, om zitting te nemen in de examencommissie, tot het afnemen van het examen van de snijcursus, in het gebouw van den R.-K. Volksbond aldaar. Gevonden voorwerpen: Tabakzak, schroevendraaier, padvindersgordel, 3 por temonnaies, waarvan 2 met inhoud, belas- tingrijwielmerk, handbeschermer, arm bandhorloge, autoband, paar wanten, bril in étui, sleutels, motorkappen en auto- klap. In de ingelandenvergadering van den vereenigden polder is besloten, om, in verband met de vele reparaties aan ketel en machine in de toekomst, en de hooge kosten daaraan verbonden, over te gaan, tot vervanging van het stoomgemaal, in een motorbemaling door een ruwolie-mo- tor van 80 P.K. HAZERSWOUDE. De werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling staan alhier als werkloos in geschreven 213 personen, waarvan 65 steuntrekkend. Gegund. Het bouwen van een noodslachtingsge- bouw is thans door B. en W. opgedragen aan de aannemers de heeren G. Linden- burg voor f. 2900.metselwerk, B. J. Tim mermans voor f.1133.timmerwerk, W. Rademaker voor f. 230.schilderwerk, H. J. Oudshoorn voor f. 275.loodgieters werk en A. van Wijk voor f.730 smids- werk. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Jozephus, z. van J. Zonderop en A. M. van Haastrecht. Overleden: A. H. de Kort, oud 15 jaar. Tot onderwijzer aan de Chr. school, hoofd de heer B. Offringa, is benoemd de heer H. Bol Uzn. alhier. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Luduina Maria Francina, d. v. W. P. v. d. Geest en L. M. Belt; Boudewijn z. v. B. Borremon en F. Rooda; Cornelis Marinus, z. v. M. Meijer en H. M. Holtman. NIEUWVEEN. Vereeniging voor Wijkverpleging. Op de tweede vergadering ter oprichting van een Ver. voor Wijkverpleging en tuberculose-bestrijding in combinatie met Zevenhoven, waren ruim 30 personen pre sent in café Schreuder, w.o. slechts twee uit Zevenhoven. De Nieuwveensche burgemeester verwel komde allen, speciaal zuster Dietz, huis bezoekster der Centr. T.B.C.-Vereen., die bereid is alle gewenschte inlichtingen te verstrekken. In Nieuwveen hebben zich 150, in Zevenhoven 70 personen voor de Ver. opgegeven. De voorzitter achtte thans de gelegen heid gunstig tot definitieve oprichting over te gaan. De begrooting voor het eerste jaar met een batig saldo ad. f.160 nl.: ontv. f.1750 (contr. 200 leden a f. 2.40, 40 donateurs a f. 2.50, voorts subsidie van Gr. Kruis, Rijk, provincie en gemeenten); uitg. f. 1590 (sal. f. 1440, zegels etc. f. 100 en rijwieltoelage f.50). Zuster Dietz weet uit veeljarige ervaring dat iedere wijkverpleging zichzelf recom mandeert en in leden-aantal toeneemt. Nimmer behoefde een d.g.l. ver. ontbon den te worden wegens financieele zorgen. Bovendien kunnen er bazars en loterijen gehouden worden Velen der aanwezigen, o.w. dr. Nout, voelen uiterst weinig voor deze nood. De samenstelling der commissie werd uitvoerig besproken. Dr. Lucardie wil Ze venhoven een apart bestuur geven. De voorz. acht een gecombineerd bestuur beter. De heer Wijfje wil uit de besturen der beide Gr. Kruisen de commissie vor men. Spr. zou het ten zeerste betreuren als een oude kwestie de samenwerking tus- schen de besturen onmogelijk zou maken. De oorlogsbijl moet begraven blijven. Daar het nauwste contact moet bestaan met de beide Gr. Kruisen om subsidie van het hoofdbestuur te kunnen krijgen, vraagt de voorzitter of het Gr. Kr.-bestuur van Nieuwveen bereid is in de commissie zitting te nemen. De heer Sprey (voorz. Gr. Kr.) acht het voldoende, dat uit beide Gr. Kr. besturen één lid in de commissie der vereen, van wijkverpleging zitting neemt. Hij zegt echter niet aan de wensch van den voorz. te kunnen voldoen door zelf een zetel te bezetten, gezien zijn uitge breide werkzaamheden voor andere vet eenigingen. Dr. Nout voert hetzelfde aai De samenstelling wordt dan als volgt voorz. burgemeester Geeslnk; leden: 4 heeren C. de Vries (Gr. Kr.) en W. C. Bol kestljn voor Nieuwveen en de heeren C.- Baren (Gr. Kr.) en Joh. Wassenaar vo Zevenhoven. In zijn slotwoord spoorde de voorz. alis aan het noodzakelijke optimisme te bew ren en dankte zuster Dietz voor haar pn pagandawoord. TER AAR. De Gemeenteraad. Door den voorzitter van het hoofdsten bureau is thans tot lid van den gemeent raad benoemd de heer J. A. Koeleman. Uitvoering ten bate Wit-Gele Kruis. Ten bate van het Wit-Gele Kruis, dt met financieele moeilijkheden te kan I pen heeft, had een uitvoering plaats 1 het Patronaatsgebouw. Het tooneelgeze schap Schrama uit Haarlem voerde ee programma op, dat meer belangstellii had verdiend, terwijl kapelaan Hennit eenige films vertoonde. Door de betrekfe lijk geringe publieke belangstelling kc - ditmaal slechts een batig saldo van pin f. 60 worden geboekt. Burgerlijke stand. Geboren: Olasinus Johannes, z. van M. Winters en R. Veenhof Petronel Maria, d. van S. P. Hoogervorst en G. Pieterse. Ondertrouwd: F. Lunding 22 j. en J. 1 Lam 21 j. A. v. d. Geer 24 j. en J. C. Speet 27 j. L. H. Bouwmeester 29 j. J. Sanders 20 j. J. P. v. d. Weijden 28 en J. Fransen 22 j. Loop der bevolking. Gevestigd: M. Vink van Zevenhoven. Vertrokken: J. H. Vochteloo naar A phen a. d. Rijn. De Gemeenteraad. Mevr. PostUiterweer, die was aangi wezen als opvolger van het Raadslid I Post heeft haar benoeming als zoodar niet aangenomen. Opvolger op de R.K. lij is de heer J. A. Koeleman. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Grada Rebarba, d. van Frai ciscus Dominicus Pijnacker en van Agath Adriana de Bruin Jan Pleter, z. va Joost van der Waaij en van Geertruid Graafland. Getrouwd: Arie Blanken jm. 32 j. e Met je Geertje van Meijeren jd. 21 j. De O. L. School no. I. Een aantal ouders van kinderen die d O. L. School no. 1 (Dorp) alhier bezoekec hebben tot den Raad een adres gericb waarin wordt gevraagd te bevorderen da de lokalen der Nutsbewaarschool, welt met 1 April as. zaal worden opgeheven worden ingericht tot O. L. SchooL da aU le< ch en va di< su; de 1 2d on eei 19( In da ga be we gr< zij: Me hij na de: hij en pu aa: ko: I Le: ter per wa on' I op( ha wi: Rij 1 vo< da: ter HALCYON LIJN. ROZENBURG, 1 April v. Lorient n. Casta Urdiales. STAD DORDRECHT, 2 April van Melili n. Einden. STAD VLAARDINGEN, 3 April van Kil' kenaes. STAD ZAANDAM, 2 April van Oran naï de Theems. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALCYONE, uitreis, 2 April te Montevideo ALDABI, thuisreis, 2 April v. Montevideo HOLLAND—O. AZIE LIJN. GAASTERKERK, thuisreis, 3 April va' Rairen. ROTT. LLOYD. DEMPO, uitreis, 3 April van Gibraltar. SITOEBONDO, 31 Maart van Batavia l> Tjilatjap. KON. NED. STOOMB. MIJ. COLOMBIA, 31 Maart van Cristobal naa. Kingston. BENNEKOM, thuisreis, pass. 31 Maa: 's nachts 12 u. Flares. POSEIDON, thuisreis, was 3 April 8 u. VJi 420 mijlen N. van Terceira. DEUCALION, 3 April van Villa Real nat Cadix PLUTO, 3 April van Amst. te Odense. SIMON BOLIVAR, 3 April van Plymouti n. Havre. ACHILLES, 2 April van Trinidad n. Havn BERENICE, 1 April van Kopenhagen t Gdynia. VESTA, 3 April van Melilla n. Carthagem AGAMEMNON, 3 April van W. Indië t Amst. MIJ. NEDERLAND. POELAU ROEBIAH, 3 April van Amst. t Batavia. KON. HOLL LLOYD. GELRIA, 2 April van B. Aires te Amst verwacht. 0 DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN BATAVIER vn, 3 April van R'dam ti Middlesbro. DUTVENDRECHT, 1 April van Oslo te CoB stanza. JONGE ELISABETH, R'dam n. Algieffl pass. 1 April Ouessant. KATENDRECHT, Novorosslsk n. Grange mouth, pass. 3 April Gibraltar. MOORDRECHT, 3 April van Avonmouth tl Constanza. SCHIELAND, 2 April van de Tyne tl Rouaan. THEANO, 2 April van R'dam te Dublin. NIEUWLAND, 2 April van R'dam te Gran gemouth. HOOGLAND, 2 April van Antwerpen te Shields ZEELAND 2 April van Amst. te Shields. TEXELSTROOM, 2 April van Amst. te Liverpool. MAL VINA, 31 Maart van Rouaan n. Fayal SET .ENE, 31 Maart van Curacao te St Nazaire. MAASHAVEN, 31 Maart van Libreville n. Kerwja. M ter hei za. tig hei I ècï eer da; gei ov< wa ov< bo< sai de: g€- do< ou' we en eei ecl ne: 1 wa de: wa he lijl scï de: int tin ba ta* mc pei Sp ko; kei rie nu stc mc ho str eei lar loq eei pk vei de: dai Sc ha m< Re

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14