LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 4 April 1934 UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA. e- P- im h- let ;er uit len rde len ide ver rite djn te lng ten ►E HAARLEMMERMEER. Brief uit een brievenbus gestolen. Uit de brievenbus bij den heer T. te Nieuw-Vennep alhier, werd een brief ont vreemd, die in de gleuf was blijven zit ten. Een voorbijganger, die den diefstal opmerkte, waarschuwde direct de politie, die er in slaagde den dader te achterhalen en te arresteeren, hetgeen niet gemakke lijk ging, omdat hij zich hevig verzette. De brief, welke geen geldswaarde bevatte, was nog in zijn bezit. Ernstig ongeluk. De heer H., wonende aan den Ringdijk nabij den Vijfhulzerweg alhier, had het ongeluk met een hakmes een zijner han den zoodanig te verwonden, dat hij na voorloopig door een dokter verbonden te zijn naar een ziekenhuis moest worden overgebracht en een tweetal vingers ge deeltelijk zal moeten missen. In de Ringvaart gereden. Nabij Leimuiden geraakte een auto In de Ringvaart, doordat de stuurinrichting niet goed meer functioneerde. De wagen verdween nagenoeg geheel in de diepte. Het ontbrak gelukkig niet aan hulpvaar dige handen om de inzittenden, den heer K. en zijn vrouw en twee kinderen en den chauffeur v. d. G. uit hun levensgevaar lijke positie te bevrijden. Gisteravond te plm. 6 uur werd door den koster ontdekt dat in de R.K. Kerk te Abbenes was ingebroken. Verschillende offerbussen waren opengebroken; de in houd was meegenomen. Den dader heeft men nog niet kunnen ontdekken. HILLEGOM. Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven; 3 fabr. arbeiders; 1 snelpersdrukker; 1 steendrukker; 1 betonw.; 1 grondw.; 3 metselaars; 12 opperl.; 2 mach. houtbew.; 12 tlmmerl.; l schilder; 1 loodg.; 1 halfw. mets.; 1 stucadoor; 4 mandenm.; 1 kisten maker; 1 electr.; 1 sCheepm.; 1 horlogem.; 1 rljw. herst.; 1 stoker; l smid, 1 monteur; 1 waschkn.; 4 bakkers; 336 landarb.; 28 bloemistarb.; 4 boerenarb.; 6 tulnarb.; 1 plantsoenarb.; 10 jeugd, landarb.; 2 han- delsr.; 1 venter; 1 wlnkelbed. ben. 18 jr.; 1 sdhlpper; l halfw. schipper; 4 chauffeurs; 2,wegw.; 1 trambeambte; 1 buffetbed.; 1 dekkn.; 1 verzek. agent; 9 kant. bed.; 1 ben. 18 jr.; 1 vr. ben. 18 jr.; 1 corresp. Eng., 3 boekh.; 30 losse arb.; 3 controleurs. Werkzoekend 62. Aanvragen werkgevers 2, plaatsingen 2, teruggetrokken 8, vervallen 26. Totaal werkloos 505. Burgerwacht in uniform. De mobiele afdeeling van de Hillegom- sche Vrijwillige Burgerwacht heeft een uniform gekregen, eenvoudig maar dege lijk, bestaande uit een veldmuts, een buis met ritssluiting, een rijbroek, en hooge rijglaarzen. De kleur is groen voor de muts grijs-groen voor buis en broek, en geel voor de laarzen. Tijdens de schietwedstrijden op 7 April krijgt men gelegenheid met de uniformen kennis te maken. Zangver. „Zingt den Heer." De heer Imthorn heeft bedankt als voor zitter der Chr. Zangvereen. „Zingt den Heer." In zijn plaats is benoemd de heer N. C. Veldhuis. ïeld, en zijn ison olge >rde, lood. nsin een lood, noet :n is uren lam- KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Dleuwertje, d. van M. MeiJ- vqgel en J. Hoek Maartje, d. van D. Ver- dqes en C. van Rhee Cornelia, d. van J. van den Oever en J, Groen Gijsberta Jacoba, d. van M. Souverljn en G. van der Niet Krijntje, d. van A. van Duijn en D. van Rijn Klasina Cornelia, d. van N. van Beelen en M. C. Ouwehand. Overleden; Jan Pieter Bekker 51 j.. echt- genoote van N. van der Wiel Cornelia van der Plas 1 j., d. van T. v. d. Plas en M. Vooijs. Getrouwd; J. R. Koning van der Mark en C. J. A. Kaapaan C. van Beelen en M. den Hollander. KATWIJK AAN ZEE. Feestsamenkomst Vereen, tot Bevordering der Zendingszaak. Deze bijeenkomst in de Oude Kerk, ter suw- gelegenheid van het 20-jarig bestaan van agen bovengenoemde vereeniging, werd op den iera-avond van den 2en Paaschdag onder groote belangstelling- gehouden. Nadat gezamenlijk gezongen was Ps. 150 1 en 3 sprak de voorzitter ds. Pras het openings woord. peze heette het een voorrecht, leden, leeft begunstigers en allen hier te samen een 'ffen, woord van hartelijk welkom toe te roe- iWjn.pen. Er is reden om God te danken te per. midden van Zijn gemeente voor den arbeid tot uitbreiding van Zijn Koninkrijk in eeJ het afgeloopen tijdperk. Spr. begroette ,rimsmet een bijzonder woord elk der overige 1 met sprekers van dezen avond ds. Dijkstra, n go predikant te Amsterdam, voorzitter van het Java-comité, ds. Ph. Peter, predikant te Rijnsburg, lid van het bestuur van de Clkssicale Zending in de classis Leiden, ds. Rutgers, de eere-voorzitter en zende- A ling H. J. Eggink te Oegstgeest, vroeger werkzaam in Angkola op Sumatra Ook sprak "Hij een woord tot de zendings- iboelmeisjesvereeniging „Wees een zegen", die aan met een aantal van 250 leden aanwezig apt a was met de leidsters om den avond met ider-haar zang op te luisteren en tot den heer aeurdNic. van Beelen, organist en koordirigent, ilanddie zijn krachten heeft willen geven om bou-den avond te doen slagen en den tenor A. den Hollander, die belangeloos van zijn iord«zang zou laten genieten, uit- Spr. vermeldde de namen der voorzit- jochtters gedurende het 20-jarig tijdperk nl. dr. d teE. Smit, ds. G. Bolkestein, die beiden in istel-1929 overleden zijn. ds. Nauta; spr. was de vierde voorzitter. De heer Jer. Varke- visser is van het ontstaan der vereeniging af de ijverige secretaris geweest. Spr. her- dacht den overleden penningmeester P. Bakster: sinds 1928 is penningmeester onze vriend A. Kuyt. Veel werk heeft de vereeniging onder leiding van haar be stuur moge doen. Moge Gods geest zijn in ons midden en ons zegenend nabij zijn. Hierna ging ds. Pras voor in gebed. Onder leiding van den heer Nic. Van Beelen aan den vleugel zongen de meisjes van „Wees een Zegen": „Zendingslied", „Veilig in Jezus' armen" en „Hosanna". Ds. Dijkstra uit Amsterdam hield nu een toespraak getiteld „De profetische roeping der gemeente" Als voorzitter van het Java-Comité toonde spr. aan, welke belangrijke plaats Katwijk met de Clas- sikale Zending inneemt. Als de gemeente de profetische roeping verstaat, dan zal de zendingsllefde openbaar worden. Spr. beschreef nader de zendingsroeping; het verheugde hem zeer, dat hier actie is voor de zending, er waalt hier een frissche wind voor. Spr. ging in het kcrt na, waar de profetische roeping der gemeente op rust en nam als voorbeeld den profeet Jesaja, beschreven in het zesde hoofdstuk. Onze plaatsgenoot de heer A. den Hol lander, liet met zijn mooie krachtige tenorstem eenige liederen hooren: „O, Lam Gods", „Jezus, Man van smarten", ,Hem in 't harte dragen" en ,,'t Is uwe zaak". Hierna kwam weer de zang der meisjes met: „Gord u aan", .Breng mij d'aloude tijding" en „Hoort gij die stemme". Wegens de groote en zware taak, die de heer Nic. van Beelen met het lelden van dit zeer groote zangkoor op zich genomen had, werd hij door de meisjes van „Wees een Zegen" verrast met de aanbieding van een groote bloemenmand met blauwe en witte bloemen. De heer van Beelen speelde het kerk orgel de Paaschhymne: „Plechtig zwijgen, zoete vrede". Zendeling Eggink uit Oegstgeest sprak over: „Het heerlijke zendingswerk". Deze had gaarne gevolg gegeven aan het ver zoek hier te spreken, omdat hij zich nauw verbonden gevoelt aan het werk van de classis Leiden, die op zich nam de door hem gestichte post Angkola op zich te nemen en omdat de voorzitter hem ge vraagd had een stem uit de practyk te laten hooren, wat spr. een kostelijke ge dachte vond. Hij verhaalde uitvoerig uit het eerste tijdperk van zijn zendelingschap van 19001913. toen hij met verlof naar Holland ging. Na zijn terugkeer in 1915 werd het Zuidelijk gedeelte van zijn res sort, dat nog geheel heldensch en Mo- hammedaansch was, op wonderlijke wijze bewerkt. In 1931 kon hij aan zijn opvolger verschillende Christengemeenten met ker„ ken achterlaten. Voor 't Java-Comité was daardoor meer uitbreiding der geldmid delen noodzakelijk. Spr. prees hetgeen door de zendingsvrienden in Katwijk voor dat werk wordt gedaan en de aanzienlijke bij dragen. die hier er voor binnenkomen. Tenslotte wees hi) op de diepte en op de vrucht van het zendingswerk en wenschte, dat de vereeniging nog vele Jaren daar mee moge voortgaan. Ds. Peter uit Rijnsburg sprak namen* de Classicale Zending in de classis Lei den Spr. prees het werk hier ter plaatse en wenschte ds. Pras van harte geluk, dat deze de herdenking op het Paaschfeest beleven mocht. Spr. hield een betoog over het ontwaken en het opstaan en liet daarbij enkele tijdperken uit onze Vaderl. Geschiedenis de revue passeeren, waar bij het een ontwaken en weer een indom melen werd. Eindelijk werd Nederland zich bewust een Chr. natie te zijn; toen werd ook de zendingsactie ontplooid. Tusschen de sprekers in had het groote meisjeskoor zich weer eenige malen laten hooren en ook de heer den Hollander eenige liederen gezongen; tevens werd gemeenschappelijk gezang ten gehoore gebracht. De eere-voorzitter der vereeniging, ds. Rutgers, sloot de rij der sprekers Deze wilde een woord van dank uitspreken aan allen die aan dezen avond medewerkten. Namens de vereniging bracht spr. dank aan de heeren kerkvoogden, die geheel belangeloos dit gebouw voor deze samen komst hebben afgestaan en aan de spre kers voor hunne stichtende en aanmoe digende woorden. Tevens aan den heer Nic. van Beelen, die met bloemen werd gehuldigd, aan den heer den Hollander voor zijn zang en aan de meisjes, die de verzen gezongen hadden. Wij hebben, al dus spr., het 20-jarig bestaan gevierd en mogen God danken voor wat Hij voor de vereeniging is geweest. Laat de zendings- arbeid gedragen worden op de vleugelen des gebeds, dan zal de Heere ook dezen zwaksten arbeid niet ongezegend laten. Hij eindigde met het woord van den apostel Paulus: „Zoo dan mijn geliefde broeders, zijt standvastig, onbeweeglijk, altijd over vloedig zijnde in het werk des Heeren, ais die weet dat uw arbeid niet ijdel is in den Heere" Hierop volgde dankzegging, waarna staande werd gezongen Ps. 7211 en de zegenbede werd uitgesproken. PROPAGANDA-SAMENKOMST VAN DEN B.V.L. Diverse sprekers. In de Zaal voor Prot. Belangen had de afd. Katwijk deze bijeenkomst belegd; zij is een groot succes geworden! Aanwezig waren de burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, wethouder J. Dubbeldam, ds. W. M. A. Kalkman, ds. H. Ph. Ingwersen; de heer L. G. Royaards, voorzitter der Gewestelijke Landstorm- Commissie uit Zuid-Holland-West; luite nant D. J. Karres, secretaris daarvan, de heer J. P. Boots, reserve-majoor, aange wezen commandant V.L.S.K. Zuid-Holland West; de voorz. van de afd. A. den Dikken; de plaatselijke leider F. W. de Vries en de beheerder der schietbanen K. Lam- merse, en de heer A. van Paridon. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter, den heer A. den Dikken. Spr. richtte een woord van welkom tot leden en donateurs, tot de groot-verlof gangers van de jongere lichtingen en tot de reeds genoemde burgerlijke en mili taire autoriteiten. Onze tijd, aldus spr.. is er een van wonderlijk snel wisselende aspecten; hij vergeleek hierop de tijden van April 1932 en April 1934. Na gewezen te hebben op het nat. socia lisme en het fascisme, zei spr., dat wij onze geëerbiedigde Koningin niet de marionet ten-rol van 't alleen „ja" zeggen willen laten spelen, doch ook het neen met de majesteit van eene, die spreekt en handelt bij de gratie Gods. Voor mannen, die slechts gehoorzamen aan de wetten en be velen der Overheid, is plaats in onze ge lederen. Spr. herdacht hierop het heen- I gaan van H. M. Koningin Emma. Wij spreken als goede B.V.L.'ers en als trouwe vrienden van den B.V.L den wensch uit. dat Oranje, dat het symbool geworden is onzer vrijheden, nooit of te nimmer moge worden het parool van de eene groep des volks tegen de andere, maar het blijve, worde zelfs meer en meer, zinnebeeld van saamhoorigheid, die de dankbare zonen van een kennelijk door Gods goede hand gezegend volk betaamt. Dan kan ook de B.V.L. rustig zijn. Na dit openingswoord werden staande twee coupletten van het „Wilhelmus" ge zongen. Als leden der plaatselijke commissie werden geïnstalleerd de burgemeester mr. Woldringh v. d .Hoop als eere-voorzitter, en de heer L van Paridon. De plechtigheid werd verricht door den heer Royaards, ais voorzitter der Gew. Landstorm-Commissie uit Zuid-Holland-West. De toespraken Werden afgewisseld door prachtige geluidfilms van de N.V. Alphla- film. Op een dier films werd vertoond een landdag der landstormers met vaandels der verschillende afdeellngen; dit gaf den voorzitter aanleiding een beroep te doen op de dames, om hier een vaandel commissie voor de B.V.L. in 't leven te roepen, opdat de voorzitter uit haar han den ook hier een vaandel voor de afd. Katwijk moge ontvangen. De burgemeester, mr. Woldringh v. d. Hoop hield hierop een rede waarvan wij het volgende ontleenen: Met sympathie heeft spr. het eere voorzitterschap van de pis. afdeeling der B.VX,. op zich genomen. Daarom sprak hij gaarne een korte opwekking tot het lid maatschap van den B.V.L. Na gewezen te hebben op de moeilijke tijden wees spr. er op dat het geen wonder is, dat de Overheid in deze tijden, zich alom belaagd gevoelende, uitziet naar allen, die bereid zijn haar onvoorwaardelijk te steunen. De overheid is bereid u te leiden in deze verwarrende tijden, om u te leeren het recht te stellen boven geweld, maar daar toe is noodig boven alles, dat gij bereid gevonden wordt te volgen en te gehoor zamen, dit laatste vooral juist, daar dit in dezen tijd voor zoovele „beterweters" zoo moeilijk wordt. Ons land heeft in de vorige week getoond, hoezeer het mede leeft met ons Vorstenhuis, ditmaal in het leed van dit Huls. Het groote verlies dat ons land heeft geleden door het heengaan van de Landsmoeder hebben wij diep be seft, vooral voor onze dierbare Koningin voor wie een uitstekende raadgeefster is heengegaan. Laten wij nu dan ook begrij pen. dat het meer dan ooit noodig is, dat zij, die Haar gezag en bewind willen schra gen om Haar troon gaan staan. Ds. H. Ph. Ingwersen stelde de vraag: Waarom zijn wij op Katwijk vóór de B. V. L.? Omdat wij nog altijd Christenen zijn, die vasthouden aan onzen Bijbel. Spr. verklaarde vervolgens waarom men geen lid kan zijn van „Kerk en Vrede" of van de Nat. Soc. Beweging. Na de pauze had de uitreiking der prij zen van den schietwedstrijd en de bre vetten voor scherpschutters plaats door majoor Boots. Dezê zette nogmaals uit een, wat de BlVJL. beópgt. Het brevet vah scherpschutter werd uit gereikt aan de héer^p, A. den Dikken, C. van Dijk, N. van Égrhond, J. Inthorn, K. Meijvogel, M. Oüwéhand, F. W. de Vries en C. v. d. Plas. De prijswinnaars der schietwedstrijden waren: lste prijzen: K. Meijvogel, L. Dompe- llng. J. Burssee en D. Knetsch. 2e prijzen: N. van Egmond, C. van Dijk, A. de Jong, en A. Durieux. Verder werden nog prijzen uitgedeeld aan A. den Dikken en T. Erkelens. Majoor Boots feliciteerde hen met een toepasselijk woord en hij hoopte, een vol gend jaar hier een vaandel aanwezig te zien. Tot de dames en jonge meisjes richtte hij het woord en raadde hen aan geen jonge mannen in haar nabijheid te dul den, die geen lid van de B. V. L. waren, of zij moesten het worden. Ds. W. M. A. Kalkman herinnerde aan het spreekwoord: „Als de vos de passie preekt, boer pas op .je ganzen." Spreker bracht de beteekenis van dit spreekwoord over op de S.D.A.P. Vergeleken bij 1918 is die partij nu niet meer zoo als toen. Maar de roode vos verliest wel zijn haren maar zijn streken nooit. Laten wij voorzichtig zijn. Spr. waarschuwde tegen de ouder- wetsche Jan Saliegeest. Het roode gevaar is er en blijft er! Op het Paaschcongres der S.DAP. preekte Jan Oudegeest de pas sie, maar hield wat achterbaks, de oude revolutiegeest blijft achter. Wij moeten paraat zijn, de B. V. L. is noodig en mis schien noodiger dan ooit, omdat wij iets aan het indommelen zijn! Spr. besloot met een krachtige opwek king tot steun aan het Oranjehuis. De redevoeringen verwierven een harte lijk applaus. Nadat nog de vermakelijke geluidstee- kenfilm „Asschepoester" vertoond was, sprak de heer A. den Dikken een slot woord, waarna deze goedgeslaagde pro- paganda-avond ten einde was. Door de politie is aangehouden de woonwagenbewoner H. G., die in totaal nóg 5 weken tuchtschoolstraf moest onder gaan. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria, d. van J. Kingma en van M. J. de Kooker Anna, d. van Th. Janssen en van A. v. Hoven Pieternella, d. van A. C. van Dijk en van L. S. v. Loenen Wilhelmina Johanna Maria en Johanna Wilhelmina Josepha, 2 d. van J. A. v. d. Zwet en van C. M. Heemskerk Johannes Simon, z. van H. J. Stroet en van Th. M. Roof Trijntje, d. van A. Griffioen en van J. v. Dam Jacoba Gerarda, d .van P. J. Warmerdam en van A. Zwetsloot. Overleden: Margaretha Johanna Hoo- gendoorn ld. Petronella Johanna Schoone 15 j. Ondertrouwd: G. C. Beugelsdijk en A. G. Veldhoven. Arbeidsbemiddeling. Ingeschreven werkloozen in de week van 2631 Maart. Landarbeiders 393; timmerlieden 12; metselaars 2; opperlieden 5: schilders 4; loodgieters 2; beh. eh stoffeerder 2; ma chinisten 1; schippersknechten 5; chauf feurs 6; bakkersknechten 3; rljwielmon- teurs 2; fabrieksarbeiders 3; transport arbeiders 2; kellners 1; monteurs 2; mach. bankwerkers 4; kantoorbedienden 2; bank werkers 1; kabelmonteurs 1; scheepbou wers 1; letterzetters 1; slagersknechten 1; kistenmakers 1; magazijnkn. 1. Vrou wen: kantoorjuffrouwen 1. Totaal 459. Plaatsingen in deze week: 16 land arbeiders. Naar wij vernemen zal de volgende week een groote bijeenkomst worden ge houden van de B. V. L. alhier in gebouw H. B. G. Dezen avond zullen vooraanstaan de personen het woord voeren en eenige films worden vertoond. NOORDWIJK. Tentoonstelling der Ambachtteckenschool. Bij het einde van het cursusjaar 1933— 1934 hebben de leerlingen van de Am bachtschool der Mij. van Nijverheid afd. Noordwyk wederom een tentoonstelling gehouden van door hen ontworpen werk stukken, teekeningen en ontwerpen. Dat er nog veel werklust onder onze Jeugd is, die begrijpelijkerwijze door hun leermeesters dankbaar wordt aangemoedigd, bewijst wel dat voor deze expositie een drietal lokalen noodig was, een bezoek zoowel voor vak- menschen als voor buitenstaanders ten volle waard. Door bijzondere omstandig heden waren B. en W. verhinderd bij deze prijsuitreiking tegenwoordig te zijn, rede nen waarom de Directeur der school de heer Grim opende met een woord van welkom tot den heer Krau als lid van den Raad, de ouders en verdere belangstellen den. De heer Grim wees er op, dat door de beoerkende bepalingen voor toelating van leerlingen, het aantal zoodanig was verminderd, dat inplaats van drie. thans twee groepen gevormd moesten worden. De zeer groote slapte in het bouwbedrijf ter plaatse, is tevens oorzaak dat momen teel weinig leerlingen in de bedrijven wor den opgenomen Spr. betreurde het. dat de langdurige werkloosheid een verslap penden invloed op de jonge vaklieden gaat uitoefenen. Met klem wilde spr. de mede werking van vak- en Jeugdorganisaties vragen om hun leden, zooveel mogelijk op te wekken de teekenschool te bezoeken, op dat de interesse voor het door hen ge kozen ambacht niet verloren gaat. Voor dezen cursus hadden zich opgegeven 52 leerlingen, waarvan 44 uit Noordwljk en 8 uit Noordwijkerhout, t.w. 29 timmerlieden, 5 metselaars, 10 schilders. 2 loodgieters en 6 metaalbewerkers, terwijl de cursus werd beëindigd met 49 leerlingen een mooi resultaat, temeer daar vlijt en bezoek der lessen goed was. Het resultaat van het onderwijs is als volgt: aan 7 leerlingen die de vijfjarige cursus hebben doorloopen kon het eind diploma worden uitgereikt en wel R. v. d. Haak, W. de Jong G. W. Laros, M. Ma- rijnls, J. v. d. Niet. M. Plug. terwijl aan D. v. Tilburg het diploma „met lof" toe gekend werd, een zeldzaam feit waarmede de heer Grim deze leerling van harte ge- lukwensehte. Van de le naar de 2e klasse werden be vorderd: F. Bemelman, Tb. Boot. A. Groe nendijk, M. Hoek. G. v. d. Niet en W. Vink; van 2e naar 3e klas: A. Groenendijk. C. W. Houwaard. J. v. Hal. J. Tol en L. Verbeek; van 3e naar 4e klas: B. Bon, J. v. Duijn. J. A. de Haas. K. v. Kampen, J. Koeman, C. Sloof en W. Smit: van 4e naar 5e klas W. Hazenoot, C. v. d. Niet J Plug. P Versteege en P. Vink. Dank zij de goede zorgen van het ge meentebestuur was men weder in de ge legenheid gesteld, aan de ijverigste en vlugste leerlingen een belooning uit te reiken, waarvoor spr. gaarne aan dit college zijn dank betuigt, voor deze prijzen bestaande uit nuttige gereedschappen kwamen In aanmerking: le klas le prijs W. Vink. 2e G v d. .Niet, 3e Th. Boot: 2e klas: le L. Verbeek, 2e A. Groenendijk: 3e klas: le J. A. de Haas, 2e B. Bon; 4e klas: le P Versteege, 2e C. v. d. Niet; 5e klas: le D. v. Tilburg. 2e G. W. Laros. 3e M. Plug. Voor trouw bezoek werden nog prij zen toegekend aan W. Vink J. v. Duijn. C. Sloof, C. v. d. Niet. W. de Jong. P, Ver steege. D v, Tilburg en H. v. d. List. Nadat de heer Grim deze prijzen had uitgereikt, bracht hij dank aan den heer Over velde voor de versiering en aan me). Haasnoot voor de goede zorgen tijdens den cursus. Hierna werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld een kijkje te nemen in het tentoongestelde, waarvan een dank baar gebruik werd gemaakt. NOORDWIJKERHOUT. Teraardebestelling van wijlen den heer J. Bouwmeester. Onder groote belangstelling werd het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. Bouwmeester, grafwaarts gedragen. Fraaie kransen dekten de baar. Een deputatie van post-personeel in uniform volgde den droeven stoet. Ds. van Noort hield een treffende lijk rede. Diep geroerd verlieten allen den doodenakker. Duinbrand. Op den eersten mooien Lentedag woedde alweer een heidebrand in de duinen der bekende „Boekhorst", waar dezer dagen reeds veel vreemdelingen zich aangenaam kwamen verpoozen. Ruim 5 H.A. dutngrond zijn totaal verbrand. NOORDWIJK AAN ZEE. Nutsavond De Mij. „Tot Nut van 't Algemeen" gaf, ten behoeve van het Jeugdwerk, een „eigen krachten-avond" in Restaurant „Seinpost" De heer Stikker zong 'n 4-tal liederen, die 'n warm applaus ontlokten. Vervolgens werd een actueel tooneelstukje opgevoerd dat onze plaatsger.oote mej. Brunings voor dezen avond heeft geschreven. Dit één- actertje: „Het drukke leven van moderne dames" werd door de debutanten uitste kend gespeeld; een hartelijk applaus en een bloemenhulde was een verdiende be looning voor het aardige spel. Ook mej. Brunings deelde In die hulde. Hierna las mevr. Nieuwenhuyzer, een fragment voor uit A. Sengs Pieter I'Jaessen van Mevr. ScekelyLulofs, dat oer. zeer aandachtig gehoor vond. Ten slotte voerde de Jonge J VOOR DONDERDAG 5 APRIL. Hilversum, 301 M. AVRO.-uitzending 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgen wijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Hindoesche muziek door Musharaff Moula- mia Khan, met slter-begeleiding 10.50: Gramofoonmuziek 11.00: Knipcursus kinderkleeding 11.30: Zang door het Arnhemsch dubbelkwartet 12.00: Om roeporkest o. 1. v. N. Treep en gramof.pl. I.45: Zang door RltaOger (mezzo-sopraan) a. d. vleugel: E. Veen 2.00: Voordracht door Rle Beyer 2.30: Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m. m. v. Rita Oger (Mezzo-so praan) 3.15: Gramofoonmuziek 4.00: Voor zieken en ouden van dagen 4.30: Gramofoonpl. 5.00: Radiotooneel voor kinderen 5.30: Ludwig Rüth en zijn or kest 6.30: Sportpraatje door H. Hollan der 7.00: Vervolg L. Rüth en zijn orkest 7.30: Engelsche les, Fred Fry 8.00: Vaz Dias 8.05: Gramofoonpl. 8.15: Concertgebouw-orkest o. 1. v. E. Kleiber, m. m. v. Jascha Helfetz (viool). In de pauze, zang door Maria Basca. A. d. vleugel E. Veen 10.30Gramofoonpl. 11.00: Vaz Dias 11.10—12.00: Dansmuziek door Ludwig Rüth en zijn orkest. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15: KRO. 10 00: NCRV. 11.00: KRO. 2.00—11.30: NCRV. 8.00—9.15 en 10.00: Gramofoon- platen 10.15: Morgendienst o. 1. V. Ds. M. Holtrop 10.45: Gramofoonpl. 11.30: Godsd. halfuur 12.15: Orkestconcert en gramofoonpl. 2.00: Handwerkcursus 3 00: Vrouwenhalfuur 3.30: Gramofoon- p'laten 3.45: Pauze 4.00: Bijbellezing door Ds. K. Sietsma, m. m. v. bariton en orgel 5.00: Cursus handenarbeid voor de jeugd 520: Vioolrecital door J. Helden, d. vleugel E. Nolthenlus 6.30: Korf balpraatje door C. de Greef 6.45: Cau serie door J. Schipper 7.00: Ned. Chr. Persbureau 7.15: Gramofoonmuziek 7.30: Journ. weekoverzicht door C. A. Crayé 8 00Orgelconcert door J. Zwart 9.00 J. Kuilman: De run op den fiscus 9.30: NCRV.-kleinorkest o. 1. v. P. v. d. Hurk. In de pauze om 10.00: Vaz Dias 11.0011.30 Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein, berichten 11.05— II.20: Lezing 12.20: Het Rutland Square en New Victoria orkest o. 1. v. S. Phasey 1.20: Gramofoonpl. 2.20: Northern Studio-orkest o. 1. v. J. Bridge 3.20: Vesper 4.10: Concert door H. Simpson (sopraan) en E. Dykes (bas) 4.35: Schotsch Studio-orkest o. 1. v. Guy Daines 5.35: Kinderuurtje 6.20: Berichten б.50: Pianorecital H. Perkin 7.10: Lezing 7.40: Discussie 8.20: Concert door M. Jarred (alt) en K. U. Schnabel (piano) 9.20: Berichten en lezing 9.55: Orato rium-concert m. m. v. solisten, koor en orkest, o. 1. v. Jos Lewis 10.50: Korte dienst 11.0512.20: Het Casani-Club dansorkest o. I. v. Kunz. Parijs „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 12.50: Concert door het Pascalorkest 8.20: Kamerconcert, m. m. v. Marcelle Gérar. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20: Con cert uit „Rest. Wivex" 2.05—4.05: Radio- harmonie-orkest o. 1. v. L. Gröndahl 7.30 Radio-symphonie-orkest en solisten (viool en plano) o. 1. v. Fr. Busch 9.5011.50: Dansmuziek uit „Rest. Ritz". Langenberg 456 M. 5.256.20 en 10.30: Gramofoonpl. 11.20: Endé-orkest 12.20: Blaasconcert ol.v. Warwas 3.20: Gramofoonpl. 4.35: Weragorkest o.l.v. Kühn 6.20: Concert m.m.v. Weragkoor o.l.v. Breuer, orkestleden en solisten. Lei ding: Eysoldt 7.35: Orkestconcert 8.25: Concert 10.20—11.50: Omroep- kleinorkest. Rome 421 M. 8.05: Symphonieconcert o.l.v. Ferrero. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12.20: Gramofoonpl. 1.00: Orgelconcert 1.50: Gramofoonpl. 5.20: Symphonieconcert o.l.v. Meulemans 6.50: Koorconcert o.L van M. E. v. d. Velde en Gramofoonpl. 8.20: Omroeporkest o.l.v. F. André 10.30 11.20: Gramofoonpl 484 M. 12.20 en 1.30: Gramofoonpl. 5.20: Omroeporkest o.l.v. Walpot 6.35: Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Meulemans 8.50: Populair concert o.l.v. Fr. Debie 0.50: Gramofoonpl. 10.3011.20: Gra mofoonmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 7.35: „Schwanengesang" laatste werken van groote meesters der muziek. Manuskrlpt L. Kusche 8.25: Gramofoonpl. (verzoek programma) 9.20: Berichten, Sport praatje, Weerbericht 10.2011.20: Con cert o.l.v. O. E. von Sosen. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 5 April. Iste Programma: Hilversum van 8-24 u. 2de Programma: Huizen van 824 uur. 3de Programma: 8.05afl.: Luxemburg 9.20—12.20: Langenberg 12.20—14.20: Brussel (VI.) 14.20—15.20: Kalundborg 15.2017.20: Deutschl.sender 17.20 19.35: Brussel (VI.) 19.35—afl.: Luxem burg. 4de Programma: Kalundborg 11.20 12.20: Kalundborg 12.2015.20: Daven try 15.20—17.35: Midland Reg. 17.35 —20.20: Londen Reg. 20.20—afl.: Da ventry. De uitzending der R.O.V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; in de plaats hiervan omvat programma 5 der R.O.V. den geheelen dag Daventry. Wijzigingen voorbebonden. krachten nog een aardig stukje op, dat voorstelde een raadsvergadering te Noord- wijk in 1954. De strekking van dit stukje bedoelde te zijn een parodie op het hui dige uitbreidingsplan; het voortvarende gemeentebestuur in 1954 oogstte daarmee veel succes. De voorz. dankte hierna allen, die tot het welslagen van dezen avond hebben medegewerkt. Een gezellig bal waar aan belangloos medewerkte de C. J.- Band uit Leiden, besloot dezen mooien avond. Zij nog vermeld dat de heer P. J. J. Langendijk de grime verzorgde. 8—8 3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11