Om 't lange Afstand kampioenschap op den Amstel. LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Dinsdag 3 Apr3 1934 NEREUS WINT OP FRAAIE WIJZE. L. R. C. I—A. R. C. I 3—2. Na eenige vinnige aanvallen van A.R.C. denken wij den midvoor te zien scoren, maar op het juiste moment is het Janssen die het hem belet. Dan volgt een gelijk- opgaande strijd. Van Hoven mist een prachtkans. Doelpunten blijven uit en als het rusten is, is de stand nog blanco. Na de thee heeft L.R.C. wind tegen en spoedig is het A.R.C. dat een geweldig offensief in zet. Janssen c.s. weten echter van geen wijken. Geleidelijk verplaatst L.R.C. het spel en na een kwartier weet zij de leiding te nemen door Overwijk. Na eenige goede aanvallen van AR.C. is het de midvoor die via den paal den gelijkmaker in het net deponeert. Spoedig hierna komt A.R.C. aan de leiding als een der backs het leder in eigen doel trapt. L-R.C. valt goed aan en W. v. Hoven die op de linksbinnen plaats is gaan spelen weet uit een pass van Siebold den gelijk maker te scoren. Het spel verplaatst zich snel van doel tot doel. Als L.R.C. weer een gevaarlijke aanval onderneemt weet een der A.R.C.-backs niet anders te doen dan den bal met de hand te spelen. Dit kost A.R.C. een strafschop. Even ontstaat een klein geschil tusschen spelers en scheids rechter. welke laatste twee A.R.C.-spelers het veld uitstuurt. Inmiddels wordt de strafschop genomen en D. v. Hoven plaatst het leder onberispelijk in het doel. 32. A.R.C. zet er alles op om gelijk te maken, maar er is geen kans meer voor. L.R.C. neemt het spel in handen en als de scheidsrechter einde fluit heeft L.R.C. 2 kostbare punten in de wacht gesleept. Scheidsrechter Ladan leidde correct. NOORDWIJK IR.CX. I 5—2. De thuisclub speelt met 4 invallers, is niettemin het eerst in den aanval, zonder de geboden kansen te benutten. Na 10 min. komt onverwachts het eerste doelpunt voor R.C.L. als de bal van den paal via den rug van den keeper in doel stuit. Twee minu ten later maakt R.C.L. na algemeen missen van de Noordwijk-verdediging er 20 van. De thuisclub komt dan opzetten en na 25 min, scoort W. Hoek tegen. Uit een strafschop brengt dezelfde speler de partijen op gelijken voet, waarna Wasse naar een mooi doelpunt maakt, met wel ken stand de rust ingaat. In de tweede helft is Noordwijk overwegend sterker. Bij een scrimmage jaagt Wassenaar no. 4 in de touwen, waarna W. Hoek den stand op 52 brengt. Door deze overwinning komt Noordwijk dus in de derde ronde van den Quick Boys-beker. S. J. C.—NOORDWIJK 4—3. SJ.C. is volledig, Noordwijk telt 4 inval lers. S.J.C. is het meest in den aanval, daar de verzwakte Noordwijk-middenlinie weinig tegenstand biedt. Noordwijk's aan vallen zijn echter gevaarlijk en J. v. Helle mond scoort na 6 minuten. S.J.C. krijgt een strafschop toegewezen, die geen resul taat oplevert. Na ruim een half uur maakt S.J.C. gelijk. Kort daarop neemt Noordwijk evenwel weer de leiding door W. Hoek. Vlak voor rust scoort S.J.C. den gelijkma ker, o.L in buitenspel positie. In de tweede helft neemt S.J.C. de leiding doordat zij wederom een strafschop kreeg toegewezen. W. Hoek breekt door de S.J.C.-verdediging en brengt de partijen weer op gelijken voet. Uit een comer weet S.J.C. wederom de leiding te veroveren en hoewel Noord wijk nog bijna gelijk maakt komt met dezen stand het einde. AALSMEER I—DE.O. I 3—3. Aalsmeer's laatste competitiewedstrijd is in 'n gelijk spel geëindigd, waardoor 't met één punt nog juist boven DE.O. eindigt. Reeds na vijf minuten spelen neemt Aals meer de leiding door zijn linksbuiten (10). Weer vijf minuten later breekt de linksbinnen mooi door en stelt hij den middenvoor in staat den voorsprong te vergrooten (20). Dan komt DE.O. wat los maar verder dan een corner brengt zij het niet. Een voorzet van Aalsmeer's linksbuiten wordt door den middenvoor benut en het is 30. Dan na ongeveer veertig minuten scoort D.E.O. tegen uit een scrimage voor het Aalsmeersche doel (31) met welken stand de rust ingaat. Na de hervatting zit D.E.O. er beter op. doch het duurt nog ongeveer 20 minuten voordat zij de achterstand kan verklei nen, dank zij uitstekend verdedigen van Aalsmeer. De middenvoor benut een voor zet van den rechtsbuiten. D.E.O. blijft dan de sterkste en na een paar mooie kan sen van Aalsmeer brengt zij ongeveer vijf minuten voor tijd den eindstand op 33. RIJNSE. BOTS—ROODENBURG 1—2. Met een zeer gehavend elftal heeft Roo- denburg een kleine zege op de geel zwarte boys behaald. Na 14 min. weet de links binnen der boys met een goed schot te doelpunten 10. Nadat Pardon een straf schop heeft gemist moet hij uitvallen. Met 10 breekt de rust aan. Na de rust spelen de blauwzwarten stukken be ter. En hoe Glasbergen zijn doel ook ver dedigt, voor een schot van Nieuwenhui- zen moet hij zwichten 11. Roodenburg blijft sterker en het is Du Prie die fraai doelpunt. 12. Zoo komt het einde. A.R.C. ni—SLEUTELS I 1—5. Het is A.R.C. niet mogen gelukken deze wedstrijd te winnen. Nu werd Sleutels kampioen, waarvoor de aanvoerder der Leidenaars na afloop een bouquet bloemen In ontvangst had te nemen. Sleutels heeft de overwinning volkomen verdiend. Zü speelden een klasse beter dan de Alphenaren. De linksback, linksbinnen en midvoor van de gasten waren de besten. Door dat de Sleutels een hooger tempo speelden dan AR C. heeft zij bijna voort durend gedomineerd. Eerst nadat het Alphensche net drie maal getrild had, waarbij de doelman niet vrij uit ging. kon A.R.C. door een mooi schot van v. Berkel de achterstand verkleinen 31. Na de rust bleef de verdediging van Sleutels de aanvallen van AJR.C. de baas, terwijl de Leidenaars d.e.t. nog tweemaal scoorden, zoodat met een 51 overwinning voor de gasten het einde kwam, WEDSTRIJDEN RUNSB. BOTS. Gisteren kwam de geelzwarte jeugd in het veld tegen een Leidsche coimb., welke te sterk was. Desondanks verloren de kleintjes met slechts 42. Er waren een viertal invallers. R. B. speelde tegen N.A.O. 1 uit Scheve- ningen en won zonder moeite met 50. Voor de rust speelden de Boys met den krachtigen wind mee en scoorden twee maal. Na de rust zou men N.A.O. sterker gedacht hebben, doch het was weer R. B. dat het spel in handen nam en nog drie goals aan de score toevoegde, zoodat het einde kwam met een 50 overwinning voor Rijnsb. Boys. Van de Scheveningers ging weinig kracht uit. Een tegenpuntje hadden ze wel ver diend. o WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Zondagmiddag had op het Boys-terrein aan het Noordeinde te Boskoop een oefenwedstrijd plaats tusschen het tweede elftal van de Boys en G.S.V. n uit Gouda, met als uitslag een Boys-overwinning 31. Gisteren werd een wedstrijd gespeeld tusschen het eerste elftal van de Boys en de Bedburger Ballspiel-Verein 1912 (Duitschlandl. Voor dezen wedstrijd, waarvoor de harmonie „Excelsior" zich beschikbaar had gesteld, was enorm veel belangstel ling. Voor het winnende elftal was door het Boys-bestuur een fraaie zilveren lauwerkrans beschikbaar gesteld.. Na den aftrap door den wethouder J. van Gelderen ontspon zich 'n spannende en keurige wedstrijd welke eindigde met een overwinning voor de Boys met 10. Vooraf werd een wedstrijd gespeeld tus schen Boys- en Moordrecht-junioren met als uitslag 12 voor Moordrecht. o DELFTSCHE SCHEIDSRECHTERS— Den lsten Paaschdag speelden de Deut sche en Leidsche scheidsrechters een be ker-wedstrijd op 't Rijswijk-terrein in Rijswijk. Het begin gaat gelijk op, maar al gauw worden de Leidsche scheidsrech ters sterker, wat v. d. Nat in een doel punt uitdrukt. Le Metra maakt er even later 02 van. De Delftsche scheidsr. ko men nu verwoed opzetten, maar vinden in Leiden's achterhoede het grootste strui kelblok. Rust gaat in met een 20 voor sprong voor Leiden. Na de rust is Leiden er weer aardig in en zij vergroot den voorsprong tot 04. Dan is de beurt aan haar Delftsche collega's en waarlijk met 2 harde schoten geven zij Van Vliet 2 maal 't nakijken 24. Leiden scoort er nog een doelpunt bij, zoodat het eind met een verdiende 52 zege voor de Leidsche scheidsrechters komt. Na afloop van den wedstrijd vereenig- den beide partijen zich en gingen geza menlijk naar hotel 't Kruispunt in Den Haag waar de prijsuitreiking plaats had. Dat men daar nog langen tijd gezellig bijeen bleeft behoeft geen betoog. o JUNIORES: LUGD.—U V. S. (b 2—0. De rust kwam met gelijken stand (001. Na de rust ging het niet veel beter, hoe wel Lug. toen een tweetal doelpunten wist te fabriceeren, waarvan een uit een pe nalty. Waar U.V.S. van de vele kansen geen gebruik wist te maken, kwam het einde met een 20 overwinning voor Lugd., een overwinning die weinig bevre diging schonk. o SPORTMAN ADSP. B-L.D.T.S. ADSP. 2-2. Met wind mee is Sportman direct ster ker en de linksbuiten maakt fraai 10. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust maakt Sportman weder door den linksbuiten een doelpunt 1—0. Daarna komt L.D.T.S. geducht opzetten en zij weet den achterstand tot 21 te verklei nen. Kort voor het einde weet L.D.T.S. nogmaals te scoren waardoor de stand op 22 komt. Scheidsrechter A. v. d. Waals floot zeer correct. o PAASCHTOURNOOI VAN AJAX. De uitslagen van dit tournooi zijn: Go AheadBohemian F.C62 CS. BrugeoisAjax 01 Bohemian F.C.CS. Brugeois 41 Finale: AjaxGo Ahead 20 Bij Bohemian F.C. speelde mee de Iersche internationaal Jordan, die een uitstekenden indruk maakte. o— DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag zijn: Eerste klasse. ArsenalDerby County 10 Leeds UnitedEverton 22 LiverpoolHuddersfield T22 Newcastle Un.Middlesbrough 11 PortsmouthChelsea 02 SunderlandBlackburn Rovers 30 Tottenham HotspurStoke City 00 Tweede klasse. BlackpoolSouthampton 42 Bolton WanderersNottingh. Forest 11 BurnleyBrad fort 10 FulhamBradfort City 01 Grimsby TownBrentfort22 Lincoln City—Swansea Town 10 Manchester Un.—W. Hab United 0—1 Millwall—Plymouth Argyle 00 Notts CountyBury 21 Oldham Athl.Preston N. E31 Port Vale—Hull City 3—0 Op Tweeden Paaschdag werden de vol gende wedstrijden gespeeld: Eerste klasse: Aston VillaSheffield United 30 Blackburn RoversSunderland 00 ChelseaPortsmouth 40 Derby CountyArsenal24 EvertonLeeds United 10 Middlesborough—New Castle 10 StokeTottenham Hotspurs 20 West Bromw. AlbionManch. City 40 WolverhamptonLeicester 11 Tweede klasse. Bradford City—Fulham 10 BrentfordGrimsby Town 12 Hull-Port Vale 2—1 Nottingham—Bolton Wanderers 22 PlymouthMillwall 00 Preston North EndOldh. Athl. 10 Southampton—Blackpool 32 SwanseaLincoln 10 West Ham United—Manch. United 2—1 KORFBAL. SERIEWEDSTRIJDEN HE.V. In de wedstrijden om de HS.V.-beker welke gisteren op Houtrust gespeeld werden, heeft Fluks al zeer onfortuinlijk gestreden. Met een invaller voor Van Weesel en een invalster voor mej. Buys, bonden onze stadgenooten in gewijzigde opstelling, eerst den strijd aan tegen H.S.V., dat reeds tevoren gelijk gespeeld had tegen Ons Eibernest. Volkomen verdiend wonnen de Hagenaars dezen wedstrijd, waarin zij bijna de geheele tweede helft aanhoudend in den aanval waren, met 20. In den tweeden wedstrijd tegen Ons Eiber nest, waarin ook Meylink, wegens een blessure niet meer mee kon spelen, ston den onze stadgenooten reeds dadelijk een punt achter, dank zij onsportief spel van Eckhard. Fluks ls daarna zeker niet de mindere geweest, doch het ontbrak haar aan het juiste schot. Zoo eindigde Fluks dus als nummer laatst van haar afdeeling. In afd. B. wist H.K.V. door een 22 gelijk spel tegen Rozenburg en een 31 overwinning op D.T.V. zich nummer één te plaatsen. Door een 21 nederlaag van Rozenburg tegen D.T.V. kwamen de Rotterdammers dus in den strijd om den vijfden prijs tegen onze stadgenooten. Deze wedstrijd, waarin een der Leidsche dames, eveneens wegens een blessure, vervangen moest worden, is, ondanks het feit. dat hier dus de twee ..slechtste" twaalftallen die deelnamen aan deze series speelden, een aantrekke lijke partij geworden, waarin beide par tijen weinig voor elkaar onder deden. De uitslag 2—2 gaf dan ook de verhouding zeer juist weer. Bij het nemen van straf- worpen bleek Rozenburg over een beter schot te beschikken dan onze stadgenooten zoodat Fluks tenslotte zonder prijs naar huls kon gaan. Een wel wat pover resul taat dus! De eindstrijd vond plaats tusschen de beide Haagsche rivalen H.S.V. en H.K.V. Na verlenging legden tenslotte de Hout- rust-bewoners op den eersten prijs beslag. De volledige uitslagen luiden: Afd. A: Ons Eibernest—H.S.V. 1—1; H.S.V.Fluks 2—0; FluksOns Eibernest 0—1. Afd. B: HK.V.Rozenburg 22; Rozen burg—D.T.V. 1—2; D.T.V.—H.K.V. 1—3. Om den vijfden prijs: FluksRozenburg 22 (Rozenburg wint na strafworpen). Om den derden en vierden prijs: Ons Eibernest—D.T.V. 1—0. Om den eersten en tweeden prijs: H.S.V. H.K.V. 21 (na verlenging). le prijs: H.S.V.: 2e prijs H.K.V.; 3e prijs Ons Eibernest; 4e prijs D.T.V.; 5e prijs Rozenburg. o SERIETVEDSTRIJDEN „SELLICHA". Op den len Paaschdag nam Fluks II deel aan de seriewedstrijden van Selli- cha, welke door de deelname van den Belgischen le klasser Minerva een in ternationaal karakter droegen. De Fluks- reserves, die eenige invallers telden, heb ben intusschen weinig succes geboekt. In de eerste twee wedstrijden was Fluks niet bijster gelukkig. Toen daarna bovendien door blessures eenige spelers het veld moesten verlaten, werden de rood-witten dusdanig gedeprimeerd, dat zij Luto wei nig tegenstand boden. Met slechts één punt in totaal bleven de Leidenaars be langrijk beneden hun normale prestaties. De uitslagen waren: Fluks II—Sellicha 23; LutoSellicha 12; Minerva— Fluks II 11; LutoMinerva 32; Luto Fluks II 52; MinervaSellicha 22. SERIEWENSTRIJDEN „NOORDER KWARTIER". Zaterdag jl. vonden op den Noorderkwar tier-speeltuin de eindwedstrijden plaats van de seriewedstrijden van bovengenoem de vereeniging. De strijd om den eersten prijs in afdee ling I ging tusschen Ooster- en Zuider kwartier, en, voor het eerst, sinds de korfbalsport op de speeltuinen beoefend wordt, moest Oosterkwartier, dat weliswaar verzwakt was, de meerdere in een andere speeltuinvereeniging erkennen. Met 21 bleef Zuiderkwartier haar de baas. Noorderen Westerkwartier streden om den 3en en 4en prijs. Door 'n flinke 4-0 overwinning liet eerstgenoemde den 4en prijs aan de Haagwegbewoners. In de tweede afdeeling legde Noorder kwartier n beslag op den lsten prijs, door een 30 overwinning op Zuiderkwartier II, dat dus genoegen moest nemen met den 2en prijs. Den 3en prijs verwierf Oosterkw. n door van Westerkw. II met 50 te winnen. De volledige uitslagen luiden: Afd. I: Noorderkw. IWesterkw. I 40; Oosterkw. IZuiderkw. I 12. 1ste prijs (lauwerkrans) Zuiderkw.; 2e pr. (beker) Oosterkw.; 3e pr. (medaille) Noorderkw.; 4e pr. (medaille) Westerkw. Afd. IE: Oosterkw. nWesterkw. 50; Noorderkw. nZuiderkw, n 30. 1ste prijs (Rotaxbeker) Noorderkw. II: 2e pr. (beker) Zuiderkw. n: 3e pr. (medaille) Oosterkw. n: 4e pr. (medaille) Westerkw. n. Prijs voor het keurigst verschijnende twaalftal: Zuiderkwartier NJORD EINDIGT ALS VIERDE. Onder begunstiging van vrij goede weersomstandigheden is Zaterdag het roeiseizoen in ons land officieel geopend met den wedstrijd om het lange afstand kampioenschap op den Amstel te Amster dam, een race van achten met start te Ouderkerk en de finish bij het clubge bouw van de Hoop. Onder vrij goede weersomstandigheden, schreven wij, doch dat beteekent: voor Maart dan altijd. Want al deed het zonnetje goed aan, er stond niettemin een vrij harde Noord ooster waardoor tevens op het water groote golven ontstonden. De Amstel was vrij ruw en mede door het feit, dat de ploegen den wind tegen hadden over het grootste deel van den afstand werden de tijden ongunstig beïnvloed. De winnaar van dit jaar Nereus maakte een aanzien lijk langeren tijd dan Laga in 1933. Aan beide zijden van den Amstel be- stond groote belangstelling voor deze race; voor den insider beteekende deze wedstrijd een voorproefje voor het komend wed strijdseizoen, een meting van eikaars krachten voor den buitenstaander was het niettemin een buitengemeen aardig gezicht deze achten op het water aan het werk te zien. De bruggen waren zwart van de kijkers en ook langs de belde oevers stonden velen geschaard om een stukje van den wedstrijd te zien. Om maar te zwijgen van de lange file van auto's, bus sen, wielrijders, die de ploegen tijdens den strijd volgden en.... aanmoedigend klon ken de kreten der supporters over het water. De politie te land en te water had alles keurig geregeld en de wedstrijd had een bijzonder vlot verloop. Maar tusschen de ploegen zelf is het niet zoo vlot ge gaan. Doch daarover direct meer. De deelneming was dit jaar voor het eerst internationaal opengesteld en de acht van de Frankfurter Ruderverein had de lange reis naar Amsterdam onderno men om in deze te starten. Eerlijk gezegd hadden wij echter onze verwachtingen hooger gespannen van deze sterke Duit- sche ploeg. Zij eindigde uit een veld van zes achten als derde, maar niettemin be droeg het tijdsverschil tusschen Frank furt en Nereus toch nog circa anderhalve minuut. Aan den anderen kant dient rond uit te worden verklaard, dat de Nereusacht een bijzonder fraaie race heeft geroeid. De Nereusploeg vertrok aan den start als derde Voor haar waren Laga en Njord vertrokken met telkens tien seconden ver schil, terwijl na Nereus met hetzelfde tijdsverschil resp. De Hoop, Amstel en de Frankfurter startten. Vrij spoedig pas seerde Nereus de Leidsche ploeg en daarna ging het snel op Laga af, die vrij stroef roeide. In een der bochten zag stuurman Hallie zijn kans waar en met een prachti- gen spurt werden de Delftenaren gepas seerd. De helft van den afstand was toen ongeveer afgelegd. Nereus vergrootte regel matig haar voorsprong, had geen tegen stander meer voor zich en won tenslotte onbedreigd met vele lengten. ZWEEFVLIEGEN. DRUKTE AAN DEN MAALDRIFT. De Paasohdagen boden de Leidsche zweefvliegers de kans om hun hart op te kunnen halen met het zweefvliegen. Een flinke wind stelde hen in staat om hooger sferen op te zoeken en derhalve bleven mooie hoogstarts niet uit. Het was de kans om A brevetten binnen te halen en vele Leidsche leden lieten zich dan ook niet onbetuigd. Er werd ook druk geoefend in het bochtendraaien op tientallen meters hoogte. Daar de Leidsche club echter vele nieuwe leden heeft gekregen, werden deze eens terdege de lucht Ingestuurd. Kortom er is flink gewerkt en de Sleutelstad wordt dus op waardige wijze in het luchtruim vertegenwoordigd Om meer bekendheid te geven aan het werk der Leidsche Zweefvliegers wordt op 18 April een (door bekende omstandig heden vroeger uitgestelde Ipropaganda- avond gehouden. De strijd om de tweede plaats was ech ter niet zoo gemakkelijk geweest. De Frankfurter had na een 500 Meter de Am stel van de vijfde plaats verdrongen, ter wijl de Hoop, die als vierde gestart was er steeds beter in kwam. De ploeg roeide rustig en vlot en spoedig kwam zij de Njordploeg opzij. BÜ den Ringspoordijk spurtten de Amsterdammers en Leiden moest ook deze ploeg laten passeeren. De Hoop bleef goed doortrekken en lag niet lang daarna vlak achter Laga, die Inmid dels reeds door Nereus zooals we hier boven schreven van de eerste plaats was verdreven. Stuurman Haag echter van De Hoop maakte een fout, door bij Zorg- vlied te trachten Laga links te passeeren, hetgeen tot gevolg had dat de booten elkaar bijna raakten. De Hoop moest af zakken, bij de gasfabriek probeerde Am sterdam het voor de tweede maal. Doch wederom maakte stuurman Haag een fout door aan bakboord te passeeren, vlak bij een piket. Het behoefde dan ook geen verwondering te wekken, dat de boo ten elkaar raakten en zelfs kwamen de riemen der roeiers in elkaar. Laga pro testeerde en liet loopen en De Hoop was hiermede op de tweede plaats gekomen. Reglementair was dit passeeren van De Hoop wellicht niet juist, maar ongetwij feld was wel bewezen, dat de Amsterdam- sche ploeg over den geheelen wedstrijd genomen sterker was dan Laga. Na afloop werd door Laga een protest ingediend en de jury stond dan ook op dit standpunt, dat het passeeren van De Hoop wellicht minder juist is geweest, deze ploeg echter bewezen heeft over den geheelen afstand beslist sterker te zijn dan Laga. Uit sportieve overwegingen dus, en niet bekeken van reglementaire zijde, bleef De Hoop dus tweede en werd het protest van Laga afgewezen. Laga was intusschen zoo ontmoedigd door het gebeurde dat de acht terugviel en in het klassement als vijfde eindigde. In de tweede divisie werd Willem UI eerste in 31 min. 241/5 sec. en zou dus, in de eerste divisie uitkomend nog voor Njord op de vierde plaats zijn gekomen. Ook de Maasploeg roeide zeer behoorlijk. De resultaten waren: Eerste afdeeling: 1. Nereus tijd 29 min. 40 2/5 sec. De ploeg was als volgt samengesteld: M. Schoorl, boeg, A. Merkelbach, A. M. Bom, H. L. Groeneveld, P. James, H. S. D. Bartlema, W. C. de Boer, J. D." slag en stuurman G. Hallie. 2. De Hoop tijd 30 min. 3 /5 sec. 3. Frankfurter Ruderverein 1865 Frank furt a. d. Main tijd 31 min. 27 2/5 sec. 4. Njord tijd 31 min. 272/5 sec. 5. Laga tijd 31 min. 55 2/5 sec. 6. Amstel tijd 32 min. 413/5 sec. Tweede afdeeling: 1. Willem III tijd 31 min. 24 1/5 sec. 2. Maas tijd 32 min. 11 sec. 3. Cadetten tijd 33 min. 3 sec. 4. Deutsche Turn- und Ruder Verein Amsterdam 33 min. 15 4/5 sec. 5. Nereus III tijd 33 min. 19 2/5 sec. ATHLET1EK. LEIDSCHE SPORTCLUB L.S.C. Zooals te verwachten was, heeft het be stuur van bovengenoemde vereeniging een goede greep gedaan door dit jaar een 2 daagsche Bloembollenmarsch te organi- seeren. Pas is de inschrijving opengesteld, of ze komen reeds binnen van diverse plaatsen, wat natuurlijk het organlseeren, en de deelnemers ten goede komt. Deze marschen te houden op Zaterdag 21 en Zondag 22 April, zijn voor leder vrij, doch vallen onder de bepalingen der K.N.A.U., men kan er naar eigen verkie zing aan deelnemen en wel als volgt, of 's Zaterdags 30 K.M.. of 's Zondags 40 K.M., of beide dagen. Diverse prijzen zijn reeds beschikbaar gesteld, welke te zien zijn in de etalage van den heer A, J. v. d. Bom, Sigaren magazijn. Haven 38 alhier. De inschrijving is opengesteld tot en met 14 April, na dien datum wordt het inschrijfgeld verhoogd. Voor deze marschen kan een ieder deel nemen aan de trainingsavonden der L.S.C., iedere Dinsdag vertrek half acht vanaf Haarl.vaart, hoek Maresingel. Secretaris ls de heer A. Sloot, Evertsen- straat 9. GESLAAGDE 30 KM. AFSTANDSMARSCH VAN „ALPHIA". t-" Geen enkele uitvaller. Gisteren was door „Alphia" een afstands- marsch georganiseerd, waarvoor groote belangstelling bestond. Het was ideaal wandelweer, hoewel de sterke wind vooral op den terugtocht voor de wandelaars nu niet direct aangenaam was. De tocht werd volbracht zonder uit vallers. Over het verloop en organisatie was men vol lof, terwijl ook aan de con troleposten het geheel een vlug en ordelijk verloop had. Om klokke 1 uur werd ge start. Het hoofdpeleton was gevormd door de „Alphia" leden die tot Koudekerk het tempo aangaven. Nadien mocht men het hoofdpeleton passeeren. In Boskoop werd gerust bij „Hotel Neuf". Reeds om kwart voor 6 waren de eerste deelnemers w.o. eenige „Alphia" leden terug. Regelmatig kwamen nu ook de andere deelnemers bin nen. Van groote vermoeidheid was geen sprake. Vooral bij de diverse loopers in vereenigingsverband waren de teekenen van vermoeidheid wel het minste. Een bij zonder goede indruk maakten o.a. wel de vereeniglngen E.D.O. en D.O.S. Na aan komst van alle deelnemers werden deze toegesproken door den voorzitter van „Al phia", den heer H. Smit, die bijzondere woorden van dank bracht aan den heer D. ten Cate-Brouwer voor het wederom ter beschikking stellen van het voormalige kantoorgebouw van „het Tegelhuis" dat was ingericht voor kleed- en aanmeldings lokaal. Tevens bracht spr. woorden van dank aan de leden van „E.H.B.O." die ook thans de geheelen tocht hadden mede gemaakt en eenige malen hun onmisbare diensten hadden verleend. Hierna had de uitreiking plaats van de draagmedailles. Een vereenigingsprijs werd toegekend aan „E.D.O." en „D-O.S." (Al phen) en een extra prijs aan den oudsten deelnemer, n.l. de 64-jarigen heer Broe-k- sema uit Leiden en den 12-jarigen v. d. Spek (EU.O. lid). Hiermede behoorde deze geslaagde wan delmiddag dank zij de bekwame leiding van den heer G. Thomasse weer tot het verleden. Een bijzonder woord van dank ls zeker mede op zijn plaats aan de politie in de verschillende gemeenten, waardoor alles een zeer ordelijk verloop had. Gelet op het geslaagd verloop twijfelen we niet of 14 Juli a.s. zullen weer vele deel nemers terugkeeren. wanneer door .Al phia" een 20 en 40 K M. afstandsmarsch zal worden georganiseerd thans met een geheel nieuw parcours. HOCKEY. LEIDEN III (heeren-afd.)— QUICK I 9—1. Leiden begon goed en de midvoor wist spoedig te scoren. (10). De Leidsche rechtshalf loopt even later plotseling toe en slaat voor de verbaasde oogen van Quick den bal in 't doel. De midvoor scoort driemaal, waarna de rechtsbinnen van Leiden er eveneens een punt aan toevoegt, zoodat de rust komt met 60 voor Leiden. Na de rust is Quick aanmerkelijk beter. Niettemin weet Leiden nog 3 x te scoren, terwijl Quick ook nog een tegenpuntje weet te maken. Onder de leiding van de heeren Haroen en Ewan verliep de wedstrijd uitstekend. LEIDEN III (heerenafdeeling) BLOEMEND AAL (Junioren) 20. In de eerste speelhelft was Leiden ver in de meerderheid en de doorbraken bezorg den vele kansen, die echter niet benut werden. Toch lukte het Leiden nog een puntje voor de rust te maken als gevolg van het niet goed wegwerken van den bal door de backs van Bloemendaal. Hiermee ging de rust in. (10). Na de rust kwam Bloemendaal opzetten maar toch zag ze geen kans om te scoren. Het spel ging gelijk op. Uit een scrimmage maakte de rechtsbinnen van Leiden een goal. De leiding was goed.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 12