KWALITEIT rlUÏ/l£tlb LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 3 April 1934 TANGO 2 5- IVORA 30- ROUGE NU GELDT ALLÉÉN N0<3 GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. RECLAME 8712 PER 20 -STUKS LAURENS PER 20 STUKS LAURENS 35- PER 20 STUKS Het cadeausysteem behoort welhaast tot het grijze verle den. In de toekomst bepaalt alleen kwaliteit de keuze van l|,yv sigaret. Als vanzelf wordt ook U dan Laurens rooker, want met haar kwa liteit staat Laurens werkelijk hooger. Aet/j; VELE ERNSTIGE VERKEERSONGEVALLEN. MEERDERE PERSONEN GEWOND. Motorrijders in het gedrang. Zaterdagavond te halfzeven kwant uit de richting Utrecht een personen-auto, bestuurd door den heer P. F. L. Bakker uit Rotterdam en waarin mede gezeten was de heer A. Paassen, eveneens uit Rotter dam, ter hoogte van de carosserie-fabriek van de firma Oudsten en Domburg te Woerden, in botsing met een vrachtauto, waardoor de personen-auto in een langs den weg loopenden sloot terecht kwam. De twee inzittenden geraakten onder de auto. Spoedig was hulp aanwezig en t mocht den heer W. B. gelukken de inzittenden op het droge te brengen. Mej. K. paste kunstmatige ademhaling toe, waarna de beide slachtoffers, die zware verwondin gen hadden bekomen, naar het R.-K. zie kenhuis te Woerden werden overgebracht. Hun toestand is ernstig. Te Rietveld slipte Zaterdagavond een motorrijder. Zijn echtgenoote, die op de duo gezeten was. liep een schedelfractuur op en werd naar het Algemeen Ziekenhuis te Woerden vervoerd. De bestuurder kreeg slechts lichte verwondingen. Het motor rijwiel werd geheel vernield. Op de Blijdorpbrug te Rotterdam is gis terochtend een ernstig motorfiets-ongeluk gebeurd. De heer M. M L., wonende in de Croos- wijkschestr. die daar op zijn motorfiets reed. werd aangereden door een vracht auto, bestuurd door B. H. Door de botsing vloog het motorrijwiel in brand. De be rijder werd met brandende benzine over goten. L. had nog de tegenwoordigheid van geest in het water te springen, waar uit hi) door omstanders kon worden geredL Hij had echter reeds ernstige brandwon den aan het gelaat, handen en armen be komen. Het motorrijwiel werd totaal vernield. L. is ter verpleging in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Gistermiddag omstreeks twee uur had op den Amersfoortschen Straatweg te Soesterberg een auto-ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Uit de richting Amersfoort kwam een auto, welke bestuurd werd door den heer G. S. uit Rotterdam. Ter hoogte van den Pro testantenbond hield hjj plotseling stil en was het zijn bedoeling een zijweg in te slaan. Doordat hij plotseling stil stonden geen richting had aangegeven, kon een hem achteroprijdende auto, bestuurd door den heer C. J. P., uit Utrecht, niet zoo plotseling meer passeeren, met het gevolg, dat deze tegen den stilstaande auto reed en deze voortduwde. Door den schok sloeg deze om, waarna de carburateur van den motor in brand vloog. De tweede in zittende, wist door den voorruit stuk te staan uit den wagen te komen en kon daarop nog den bestuurder uit zijn be narde positie bevrijden. Beide inzittenden van den wagen hadden slechts lichte ver wondingen opgeloopen. De auto brandde totaal uit. De politie uit Soesterberg stelde een onderzoek in en maakte proces-ver baal op. m Gistermorgen omstreeks halftwaalf heeft op den nieuwen Rijksweg onder Overschie een motorongeval plaats gehad. De 37-jarige motorrijder F. C. v. K.. uit Den Haag, werd door een achterop ko menden motor aangereden. K. werd van zijn motor geslingerd en is in zorgwekken- den toestand naar het St. Franciscus Zie kenhuis te Rotterdam vervoerd. De toestand van K. is zorgwekkend. In den nacht van Zaterdag op Zondag beeft bij de Muiderpoort te Amsterdam een botsing plaats gehad tusschen twee auto's. De bestuurder van den wagen, die de aanrijding veroorzaakte, iemand uit Laren, bleek beschonken te zijn. Hij werd in arrest gesteld. Zijn wagen, die ernstig beschadigd is. is in beslag genomen. Een passagier* werd aan den arm gewond. Gistermiddag is mej. K., die op de duo van een motor zat, op onverklaarbare wijze komen te vallen, nabij den Zuiderzeeschen straatweg te Oldebroek. Zij kwam met het hoofd op den betonnen straatweg te recht en werd in bewusteloozen toestand een nabijgelegen woning binnengedragen. Een ontboden geneesheer constateerde een zware hersenschudding, zoodat het meisje niet mocht worden vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. De 24-jarige monteur C. S. Bos uit Arn hem reed gisteren op zijn motorfiets op den Velperweg te Arnhem tegen een be stelauto van de Posterijen. Bos liep een bloedende wonde aan het voorhoofd op en brak zijn linkerpols. De duorijdster, mej. J H. R. uit Bennekom. liep een ern stige hoofdwonde, een lichte hersen schudding en een gebroken rechterpols op. Beiden zijn naar het Gemeenteziekenhuis overgebracht. Het motorrijwiel is ernstig beschadigd. Zondagavond is op den Herveldscheweg te Tilburg een 13-jarig meisje, Johanwees genaamd, wonende in de Korenbloemstr. aldaar, door een auto overreden en op slag gedood. Het ongeluk is veroorzaakt, doordat het meisje, dat op de fiets reed, van achteren een duw kreeg van een andere wielrijd- ster. Zij kwam toen vlak voor een passee- rende auto terecht, met het gevolg, dat zij werd aangereden, met bovenstaand nood lottig gevolg. e Zaterdagavond heeft te Nijmegen in de Siekerstraat een ernstige auto-botsing plaats gehad. De heer en mevrouw Benda en dochtertje reden In genoemde straat met hun auto, toen van tegenoverge- stelden kant een auto naderde, welke op zoo onvoorzichtige wijze den anderen wagen tegemoet reed, dat een botsing on vermijdelijk was. De heer en mevrouw B. kwamen er tamelijk goed af, maar het meisje kreeg een ernstige wonde aan het gelaat en vermoedelijk een lichte hersen schudding. Zaterdagavond was de toestand van het meisje, dat ln het Canisiusrieken- buis ter verpleging is opgenomen, ernstig, doch Zondagmiddag was er een verbete ring ingetreden. De bestuurder, die de botsing had ver oorzaakt, Linsen genaamd, verkeerde in kennelijken staat van dronkenschap en werd door de politie onmiddellijk gearres teerd en naar de hoofdwacht gebracht, waar hij den nacht kon doorbrengen. Zijn auto werd zwaar beschadigd: de andere wagen liep minder groote schade op. De auto van L. is door de politie in beslag genomen. Tegen L., die er, evenals zijn metgezel, zonder noemenswaardig letsel afkwam, is proces-verbaal opgemaakt. Zondagmorgen pl.m. 11 uur reed de be stuurder van een auto op den Utr.-weg nabij den Amersfoortschenweg te De Bilt een 2-tal wielrijders, die aldaar op het rijwielpad reden, aan. Beide wielrijders bekwamen vrij ernstige verwondingen. De bestuurder verklaarde, dat hij bij het naar links omzwenken naar rechts werd opge trokken, doordat een ter zijde van de auto zich bevindend reservewiel tusschen het linkervoorwiel en den motorkap was gezakt. De auto kwam in het weiland bij Vollenhove terecht en werd ernstig be schadigd. Zondagavond werd de politie te De Bilt gewaarschuwd, dat er een ongeval had plaats gehad op den Groenekanschen weg. Bij onderzoek bleek, dat aldaar een auto tegen een boom was opgereden, waarbij twee der inzittenden gewond waren ge raakt. De auto werd bestuurd door een heer uit Maartensdijk, die zoodanig on der invloed van sterken drank bleek te verkeeren, dat zijn overbrenging naar het bureau van politie moest volgen, alwaar hij tot den volgenden morgen gelegenheid kreeg zijn roes uit te slapen. De twee Inzittende gewonde dames konden, na door dr. H. K. Lette te zijn verbonden, huiswaarts worden gebracht. Het bleek, dat ook beide dames aan Bacchus hadden geofferd. o MOERASGAS ONTPLOFT. Vier gewonden. Gisterochtend omstreeks half elf was een viertal Jongens aan het spelen ln de omgeving van de Marconistraat te Rotter dam. Zij waren gekropen in een gedeel telijk met oude planken afgedekte bouw put. Toen een hunner, om beter te kun nen zien, in de put een lucifer aanstak, ontplofte het ln de put aanwezige moeras gas. De 15-jarige N. van D„ uit de Baard- schestraat, de 14-jarige H. Vallaart uit de Galjoenstraat en de vijftienjarige J. Veld huizen uit de Barkastraat. moesten met zeer ernstige brandwonden over het ge- heele lichaam naar het ziekenhuis worden vervoerd, waar zij ter verpleging werden opgenomen. De vierde jongen, de 15-jarige W. Pennink uit de Aakstraat, was er min der ernstig aan toe. Hij kon, na ln het zie kenhuis verbonden te zijn, naar huis wor den vervoerd. BRUTALE OVERVAL TE HAARLEM. De dader met f. 530.ontkomen. Zaterdagavond heeft in de Generaal Cronjéstraat, de drukste winkelstraat van Haarlem-Noord, een brutale overval plaats gehad. Juist even na sluitingstijd te 10 uur. toen mevr. S., de echtgenoote van den eigenaar van de slijterij „De Arend", ge vestigd Gen. Cronjéstraat 152, den winkel wilde sluiten, kwam een man binnenstap pen, grootendeels met den rug naar de vrouw gekeerd. Bij de toonbank gekomen, trachtte de man de kas te bemachtigen, doch de vrouw, die dit zag. greep een flesch en wilde deze door de winkelruit gooien om alarm te maken. De indringer gaf toen de vrouw een hevigen duw, waar door zij tegen de kachel terecht kwam en half bewusteloos op den grond bleef lig gen. De flesch viel ln stukken op den vloer. De onbekende, die zijn gelaat met een doek had bedekt, maakte de kas open en greep het grootste deel van het zich daarin be vindende geld. Later bleek, dat hij een buit van f. 530.— had. Toen .de vrouw weer in staat was op te staan en hulp te roepen, was de indringer reeds lang verdwenen. Volgens de inlichtingen, die de vrouw aan de politie verstrekt heeft, was de indringer van groot postuur, ongeveer 1.80 M. lang en had hij een bruinen hoed op. Daar het gelaat gedeeltelijk bedekt was. is het sig nalement zeer vaag. Tot dusver heeft de politie nog geen enkel spoor van den man ontdekt. o BRAND. Zaterdagmiddag omstreeks zes uur brak brand uit in de stoffeerderij en behangerij van den heer E. v. d. Beek in de Bitter- straat te Zwolle. Het was een korte doch hevige brand. In verband met de groote hoeveelheid brandbaar materiaal, zooals kapok enz. stond alles weldra in lichter laaie en viel aan blusschen niet te denken. Het huis brandde geheel uit, terwijl niets kon worden gered. B. was slechts laag ver zekerd. Zondagavond omstreeks half acht is, terwijl de bewoners afwezig waren door onbekende oorzaak brand ontstaan op de bovenverdieping van het sigarenmagazijn van de firma v. d. Watering aan den Zuid West Singel te Bergen op Zoom. De brand weer die met drie stralen het vuur be streed wist den brand tot de bovenverdie ping, die geheel uitbrandde te beperken. De winkel en het aangrenzend huls be kwamen waterschade. Door de enorme waterschade in den winkel is een groote hoeveelheid rookgerei geheel onverkoop baar geworden. De schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Gistermiddag om ongeveer vijf uur werd een heidebrand gemeld achter „Wolf- heeze op de Doornwethsche heide bij de Boerderij De Boschhoeve. Spoedig was de boschbrandweer van Renkum, Oosterbeek en Wolfheeze aanwezig. Met schoppen wist men het vuur na een ingespannen arbeid van ongeveer een uur te overwinnen. Om zeven uur werd wederom brand gemeld van dezelfde plek. Ook deze brand werd na vele pogingen gebluscht. De verpleeg sters van de Stichting Wolfheeze hielpen aan het blusschlngswerk mede. Ongeveer 20 H.A. heide is afgebrand. -o BUITENLANDSCH GEMENGD. COMPLOT TEGEN DEN DALAI-LAMA ONTDEKT. In de stad Lhasa is een samenzwering tegen den Dalai-Lama ontdekt. Veertig personen zijn gearresteerd, van wie 28 reeds terechtgesteld zijn. -o- SPOORWEGONGELUK BIJ LONDEN. In de voorstad van Londen, Kilburn is een trein, waarmede personen die een uit stapje naar Nottingham hadden gemaakt, terugkeerden, door een rangeerende loco motief geramd. De laatste wagens van den trein werden vernield. Ongeveer 50 perso nen zijn gewond, waarvan 14 zoo ernstig, dat zij naar een ziekenhuis moesten wor den overgebracht. Tot de 600 treinpassa- giers behoorden ook tal van adventisten, die een bijeenkomst in Albert Hall wilden bijwonen. De adventisten, ln het bijzonder de vrouwelijke, knielden op straat om te bidden voor het wonder dat zij gespaard bleven. o BOMAANSLAG UIT PERSOONLIJKE WRAAK. Te Madan (Zuid Bulgarije) is in den nacht op Maandag een ernstige bomaan slag gepleegd. De daders wierpen in een boerenwoning, drie groote bommen, waar door het huls bijna geheel werd vernield. De boer en zijn vrouw werden ernstig ge wond uit het puin te voorschijn gehaald. De politie heeft de daders gearresteerd. Zij zouden persoonlijke wraak hebben ge nomen. GROOTE BRAND TE ROCAAN. Te Rouaan heeft een brand gewoed in een entrepot, waarbij o.m. 170 HL. alcohol een prooi der vlammen zijn geworden. De brand ging gepaard met eenige ontplof fingen ten gevolge waarvan drie brand weerlieden zijn gewond. De schade be draagt meer dan een mlllioen franken. o MOORD TE MARSEILLE. In een café in de Rue Cannebiere te Marseille zijn den Eersten Paaschdag drie mannen doodgeschoten door eenige onbe kend gebleven lieden. Uit het verhoor, waaraan vier gearresteerde personen zijn onderworpen, is gebleken, dat het hier een „afrekening" betreft tusschen obscure elementen. Twee, der drie slachtoffers zijn Corsicanen. Op den vloer van het café, waar de slag werd geleverd zijn zeven automatische pistolen en patroonhouders gevonden. o— MEUBELFABRIEK AFGEBRAND. Te Neukölln, bij Berlijn, is een meubel fabriek afgebrand. Twee brandweerlieden moesten wegens rookvergiftiging naar een ziekenhuis worden gebracht. De schade wordt op 100.000 R.M. geschat. KERK DOOR BRAND VERWOEST. Kerkgangers, die de vroegmis wilden bijwonen zagen, dat de vlammen uitsloe gen juist toen zij bij het gebouw aankwa men. De kerk en de bijgebouwen zijn een prooi der vlammen geworden. De schade bedraagt meer dan fn miilioen gulden. wag terrein van de ramp. ROOFMOORD Groot opzien heeft gebaard een ontzet tende roofmoord, welke zich heeft afge speeld in de buurt van de stad Bremerton in de Ver. Staten. De millionnair Frank F. Leider bezat daar in de omstreken een groote villa met park. Op den Eersten Paaschdag zijn de eigenaar, diens vrouw, het dienstmeisje en drie heeren, die als iogé's te Bremerton de Paaschdagen door brachten. vermoord gevonden. Het huis bood een afschuwelijken aan blik. Het schijnt, dat de overrompelde villabewoners nog geprobeerd hebben te genstand te bieden. Alle muren der ka mer waren met bloed besmeurd. De lijken der slachtoffers waren deerlijk verminkt. Men neemt aan dat tusschen dit bloedige drama en de ontdekking er van 36 tot 48 uren zijn verloopen. Alle vertrekken in de villa zijn verwoest. Kasten e.d. zijn open gebroken en leeggehaald. De roovers had den hun slachtoffers niet alleen aan han den en voeten gebonden, doch ook den mond „gesnoerd". o VULCAAN-UITBARSTTNG OP IJSLAND. De in het Zuid-Oostelijke deel van IJs land gelegen vulcaan Skeidar Joekel is weer in werking. Reeds einde der vorige week kon een sterke wijziging van de Skeidar-gletscher worden waargenomen. Geweldige ijsmassa's kwamen in de Skei- dar-rivier terecht. Van Reykjavik, dat op ongeveer 250 K.M. van den vulcaan verwijderd ligt, zag men ontzettende vuurzuilen opstijgen, waarvan de hoogte op den avond van den Eersten Paaschdag op eenige duizenden meters werd geschat. Binnen 20 minuten werden 78 bliksemslagen geteld. Tegelij kertijd hoorde men een ondergrondsch gerommel. In den nacht op Maandag is een aschregen gevallen, welke mogelijk ook het Noordelijke deel van het eiland zal treffen, aangezien de windrichting intus- schen is veranderd. De Skeidar-rivler spoelt ten deele kokend water mede. De te legrafische verbindingen zijn grootendeels verbroken. Men gelooft niet dat menschen- levens ln gevaar verkeeren, aangezien het gebied ten Zuiden van den vulcaan uiterst dun bevolkt is. VOOR WOENSDAG 4 APRIL. Hilversum, 301 M. Algemeen programma verzorgd door de VARA. 8.00: Gr.pl. 10.00: Morgenwijding VPRO. 10.15: De clamatie F. Nienhuys 10.30: De Noten krakers o.l.v. D. Wins 11.00: Vervolg declamatie 11.20: Vervolg orkestcon cert 12.00: Klein VARA-ensemble o.l.v. F. Bakels 12.30: Gr.pl. 12.45: Ver volg concert 2.00: Zenderverzorging 2.15: Orgelspel C. Steyn 3.00: Voor de kinderen 5.30: De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst 6.30: RVU. Prof. Dr. A. C. Josephus Jitta: „De corporatieve staats gedachte in Nederland en in het buiten land 700: Sportuitzending 7.20: Gr.pl. 8.00: Herhaling SOS-berichten 8.03: Uit het Concergebouw-orkest te Am sterdam: De Stem des Volks, Concertge bouworkest, To van der Sluys (sopraan) en L. Bogtman (bariton). Leiding: A. Kre- lage 9.10: Vaz Dias 9.20: VARA-or- kest o.l.v. H. de Groot 10.00: Declama tie R. Numan 10.15: Platrogibas o.l.v. J. Carlquist 10.30: Vaz Dias 10.35: Vervolg Piatrogibas 10.50: Klein-VARA ensemble o.l.v. F. Bakels m.m.v. J. Jong (orgel) 11.15: De Notenkrakers o.l.v. D. Wins 11.45—12.00: Gr.pl. Huizen, 1875 M. NCRV-uitzending 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15 9.30: Gr.pl. 10.30: Morgendienst o.l.v. Ds. G. Laarman 11.0012.00: Flultre- cital P. v. d. Hurk. A. d. vleugel: J. Mo- nlssen 12.15: Gr.pl. 12.30: Orgelcon cert R. Parker 1.30: Trio v. d. Horst m.m.v. Mevr. C. v. Ravenzwaay-Möllen- kamp (zang) 3.00: Chr. Lectuur 3.30 Gr.pl. 4.00: Dito 5.00: Kinderuur 6.00: Landbouwhalfuur 6.30: Afgestaan 7.00: Ned. Chr. Persbureau 7.15: Gr.pl. 7.30: Causerie door Ph. J. Lede gang 8.00: Evangelisatiedienst uit de Baptlstenkerk te Groningen, m.m.v. spre kers en koor o.l.v. A. Bos. Aan h. orgel: J. Bos 9.30: Gr.pl. 9.45: Blaaskwln- tet o.l.v. P. v. d. Hurk, m.m.v. R. Parker (orgel). In de pauze om 10.00: Vaz Dias 11.00—11.30: Gr.pl. Daventry, 1500 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein en berichten 11.05—11.20: Lezing 12.20: Orgelspel Q. MacLean 1.05: Western Studio-orkest 0.1.v. F. Thomas m.m.v. W. Roberts (ba riton) 2.20: Trocadero Cinema-orkest 01.v. A. v. Dam 3.20: Pianorecital door C. Dixon 3.35: Sted. Orkest Bourne mouth o.l.v. Sir Dan Godfrey m.m.v. W. Small (viool) 5.05: Gr.pl. 5.35: Kin deruur 6.20: Berichten 6.50: Piano recital H. Perkin 7.10 en 7.25: Lezing 7.50: Vioolrecital door Bratza 8.20: Geraldo en zijn orkest m.m.v. solisten 9.20: Berichten. Lezing 9.55: BBC-or- kest o.l.v. A. Buesst 11.10: Voordracht 11.1512.20: Dansmuziek door Jack Jackson en zijn orkest. Parijs „Radio-Paris" 1648 M. 7.20 en 8 20' Gr.pl. 12.35: Dansmuziek d. h. Goldy-orkest 7.40: Gr.pl. 9.05: Con cert door de Assoc. des Concerts Lamou- reux oJ.v. Lolcq. Kalundborg. 1261 M. 11.20—1.20: Concert uit hotel d'Angleterre 2.20: Qrpl 2.504.50: Omroeporkest o.l.v, Gröndahl 7.20: Hoorspel 7.35: Mo derne Fransche muziek door solisten 8.351.20: Dansmuziek voor de jeugd door verschillende orkesten. Langenberg, 456 M. 5.25: Gr.pl. 6 20: Concert o.l.v. Fllecher 10.50: Gr.pl 11.20: Weragkleinorkest o.l.v. Eysoldt 12.20: Gr.pl. 1.20: Kwintetconcert 3.20: Orkestconcert o.l.v. Klosz 4.35: Concert isopraan-viola-piano-klarlnet) - 6.20: Gr.pl. 8.50: Boerendansmuzlek 10.2011.50: Concert d. h. Weragorkest o.l.v. Kühn. Rome, 421 M. 8.05: Gr.pl. 8.20: Opera-uitzending. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Max Alexys' orkest 1.30: Omroepklein- orkest 5.20: Omroeporkest o.l.v. Walpot 6.20: Gr.pl. 6.50: Omroepkleinorkest 8.20: Symphonieconcert o.l.v. Mltropou- los10.3011.20: P. Moreaux en zijn or kest. 484 M.: 12.20: Omroepkleinorkest 1.30: Max Alexys' orkest 5.20: Dans muziek 6.35: Sonateconcert (cello- piano) 7.20: Gr.ul. 8.20: Omroepor kest o.l.v. Walpot 8.50: Dito 10.39— 11.20: P. Moreaux en zijn orkest. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: Mi litair concert 8.40: Reportage van een film-opname (gr.pl.) M.m.v. Lien Deyers, Brigitte Helm e.a. 9.20: Berichten 9.50: Kwartiertje Radiotechniek 10.05: Weerbericht 10.20—11.50: Hans Bund en zijn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 4 April. lste Programma: Hilversum van 8-24 u. 2de Programma: Huizen van 8—24 uur. 3de Programma: 8.05afl.: Luxemburg 9.2012.20: Langenberg 12.2014.20: Brussel (VI.) 14.20—15.20: Kalundborg 15.2017.35: Deutschl.sender 17.35 19.10: Brussel (VI.) 19.1019.50: Be- romiinster 19.50—20.50: Deutschl.sen der 20.50—afl.: Straatsburg. 4de Programma: 11.20—12.20: Kalund borg 12.20—17.35: Daventry. 17.35 20.20: Londen Reg. 20.20—afl.: Daventry. De uitzending der R.O.V. geldt niet voor het locale Leldsche programma; ln de plaats hiervan omvat programma 6 der R.O.V. den geheelen dag Daventry. Wijziging voorbehouden. BIJ HET ZEILEN VERDRONKEN. Gisteren is bij Loetzen (Duitschl.) een zeilboot, waarin vijf personen, waren ge zeten, omgeslagen. Drie opvarenden rijn verdronken. o EEN ROEMEENSCHE STAD DOOR BRAND VERWOEST. Het stadje Frumusica bij Botosani in Roemenië is door een ernstigen brand zoo danig geteisterd, dat de plaats nagenoeg geheel een prooi der vlammen is geworden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10