1507 I Directie en Administr, 2500 IEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Zaterdag 31 Maart 1934 ONZE TELEFOONNUMMERS: TELEGRAMMEN. I b.^ENE' 31 Maart (Reuter). Volgens een I Lkk van de eigenaars van de Maiotis n de Turksche autoriteiten den kapi- I Ir",.,,Tar het schip draadloos gelast Samuel I ^erde" 'everen hetgeen de kapitein LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. SPORT. BUSLICHTINGEN. VISSCHERIJBERICHTEN. UIT DE BONTE WAERELD. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 759. Hedenmiddag 2 uur: 761. telegrafisch weerbericht IJ, tl Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. Hoogste stand 777.8 te Haparanda. Laagste stand 748.5 te La Coruna. Verwachting tot den avond van 2 April. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke lichtingen. Licht tot half bewolkt. Droog I reer. Later iets zachter. buitenlandsch weerbericht. I Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Na het wegtrekken van de kleine storing welke gisteren hier te lande N.W. winden I tracht heeft de hooge drukking zich uit- l|fbreid over het N.W. en Z.O. en is de ■depressie op den Oceaan Inderdaad naar lie Golf van Blscaje getrokken, maar lte«r.t in beteekenis af. zoodat van Noor- liegen en Zuid Zweden tot mldden- lïuropa en de Golf van Blscaje zwakke tot ■matige O. winden waaien met over 't alge- Ineen stijgen der barometers. Er is gisteren lieer weinig neerslag gevallen. De voorult- Ilichten voor de Paaschdagen zijn dus gun- litig met gelijdelijk stijgende temperaturen look in Ierland is de lucht betrokken en er palt een weinig regen. In West Dultsch- ind was daarop de mist, die voor de zon iel wijken zal. In Zuid-Frankrijk heerscht ■op veel plaatsen een windstilte bij stij- Igende temperaturen. De vorst in Scandi- üvié is nog slechts van weinig beteekenis LUCHTTEMPERATUUR. |l uur voorm.r 6 gr. C. (43 gr. F.) ■11 uur 's midd.: 10 gr. C. (50 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. iToorm. te 3.29 uur; nam. te 3.44 uur. Voor Maandag. Voorm. te 3.59 uur; nam. te 4.16 uur. licht op voor fietsers e.a. I Zaterdag: 7.01 nam. tot 5.07 v.m. I Zondag: 7.02 nam. tot 5.05 voorm. lliaandag: 7.04 nam. tot 5.02 v.m. maans- op- en ondergang. [1 April: onder 5.33 uur; op: 21 uur. 2 April: onder 5.51 uur: op: 22.26 uur. 31 Maart: onder 5.20 uur; op: 19.24 uur (op 2 lijnen) A.merikaansche parlement. WASHINGTON, 31 Maart. (V. D.) De «oaat heeft bijna zonder discussie zeven «tten goedgekeurd, waarbij de uitleve- ™8 tusschen de verschillende staten van en de samenwerking tusschen de ""M-Amerikaansche staten onder fede- ™e leiding wordt geregeld ter bestrijding JJ de misdaad. De wetsontwerpen zijn P^eerd op de aanbevelingen en studie- Jr™wen van een commissie, die een Jwkeurige studie van de moderne cri- "gallteit heeft gemaakt. «et Huis van Afgevaardigden heeft de IB» e 'ariefwet met 272 tegen 111 stem- tfri ^"genomen, nadat alle amendemen- J?' uitgezonderd die van de commissie «r landbouwzaken, waren verborgen. De v. houdt een machtiging voor president ?u®®velt ln, om gedurende drie jaar zelf- hnU 'ariefovereenkomsten met andere I Sla-, 1311 saan. van welke bevoegd- S Roosevelt gebruik wil trachten te "Jïkcn, om voordeelige afzetovereenkom- if voor het surplus aan Amerikaansche «obouwproducten te sluiten. Het wets- iwtrp gaat thans naar den Senaat. Senaat nam met 46 tegen 39 stem- i™ de vrij drastische katoencontrolewet J*", waardoor de beperking en vermin- ■nug van den 00gSt verplioht kan wor- Sesteld. I r ii^at-ssccretarls voor Landbouw Henry I Con heeft b« alle instanties van het I aangedrongen op een zoo snel afhandeling van de aanhangige I j/«Jntwerpen, aangezien door elk uitstel uit j00rraden toenamen. Hij betreurde, j. ,de Senaat eenige amendementen op katoencontrolewet van Bankhead had «Benomen, aangezien het ontwerp als S> ^Perlment moest worden beschouwd, li-.kakienoogst voor het jaar 19341935 ij'™' er door beperkt tot 10 millioen INSULL. rJ^Eaak Is thans ln behandeling bij het I eïsche consulaat te ütamboul. avondteekenschool ned. r.-k. volksbond. Aan de daarvoor ln aanmerking ko mende leerlingen van bovengenoemde school, zijn de getuigschriften volgens ar tikel 29 der nljverheidsonderwüswet uitge reikt. Deze uitreiking geschiedde door den voorzitter van het schoolbestuur, den heer J. H. Nijhuls. in tegenwoordigheid van het bestuur, de leeraren en de ouders van die leerlingen. In een gloedvolle toespraak herinnerde de voorzitter aan het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder, sprak hij er zijn leedwezen over uit dat de directeur der school door ziekte verhinderd was aan wezig te zijn, en wees hij er de leerlingen op, dat zij bij het bereikte resultaat niet moeten blijven stilstaan, maar dat dit hen een aansporing moet zijn. om steeds meer vakkennis te vergaren. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den waarnemend directeur der school cn door den leerling A. H. Onderwater. De getuigschriften werden uitgereikt aan Afd. timmeren: A. H. Onderwater te Oegstgeest, W. F. de Ridder, D. Kraaljen- brink, a. a. GIJ bels, C. R. van der Laan, W. N. van Slingerland te Zoeterwoude, J. L. Ammerlaan te Sassenheim en J. A. Vree burg te Zoeterwoude. Afd. metselen: J. Crama. Afd. schilderen en handteekenen: J. J. de Kruis, a. Pouw en W. A. Wendt. Afd. metaalbewerking: W. Rodenburg, P. A. Esdert, J. J. M. Hensing en P. C. Schouten. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. Door den heer H. Wouda, architect te Wassenaar, is namens zijn principaal, onderhands aan den heer H. Korswagen Nzn. aannemer alhier opgedragen, het bouwen van een landhuis aan de van Sllngelandtweg nabij den Leldschen Hout. Als voorzitter van de Internationale Commissie voor de Anorganisch-Chemi- sche Nomenclatuur is dr. W. P. Jorissen alhier door den Chemischen Raad van Nederland afgevaardigd naar de elfde con ferentie van de Union internationale de chémie, die van 511 April te Madrid plaats vindt. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad betreffende een inkoop en ver koop-bureau voor melk. Op het kruispunt van Stationsweg- Rijnsburger- en Morschslngel is heden morgen omstreeks kwart over tien de wiel rijder Van S., die zijn meisje mej. D. op den bagagedrager vervoerde, bij het over steken van den weg, aangereden door den motorrijder Q. uit Utrecht. Zoowel de laatste als de wielrijder klaagden over pijn in het linkerdijbeen en werden, hoewel de E. H. D. uitwendig geen letsel kon consta- teeren, ter observatie naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. Bewoners van Rijnsburgerweg en Oegstgeest zal ongetwijfeld zijn opgeval len, dat de groote zinken buis en trech ter, welke wijlen prof. dr. W. Storm van Leeuwen op zijn woning had doen aan brengen tot het verrichten van proeven met allergeen-vrije lucht en waartegen destijds van diverse zijden uit aestheti- sche overwegingen actie is gevoerd, se dert kort verdwenen zijn. Wij verwijzen naar de advertentie betreffende de varlëté-avond op Maandag a.s. in de Stadsgehoorzaal onder leiding van den bekenden Haarlemschen impres- sario Jac. Smits en waaraan o.a. Louis Davids en Pauline Hervé medewerken. dubbele MOORD TE DEN HAAG. Vrouw en kind gewurgd. In het perceel Veenkade 168 te Den Haag heeft zich een drama afgespeeld. Daar is gevestigd een melkwinkel van N. L. V. De zaak was gisteren den geheelen dag gesloten, hetgeen voor een melkwin kel op zichzelf al eenigszins vreemd was. Maar het werd nog vreemder toen de bu ren zagen, dat zoowel op de deur als voor 't raam briefjes hingen. Terwijl op 't eene papier geschreven stond: „Heden gesloten wegens familieomstandigheden", stond op 't andere „Morgen gesloten wegens fami lieomstandigheden". Men vond echter geen aanleiding de po litie te waarschuwen. Anders werd 't ech ter toen gisteren de familie V., bezoek kreeg van een broer van mej. V., een melkleverancier uit de Torenstraat, wien op zijn bellen geen antwoord werd ge geven. Dit was aanleiding om de politie van een en ander op de hoogte te stel len, die hierop een onderzoek ging instel len. Via een belendend perceel en door over een schutting te klimmen, verschaf ten surveilleerende angenten zich toegang tot de achter slaapkamer. Daarbij deden zij een gruwelijke ontdekking. De 23-j. echtgenoote van den bewoner V. mej. H. H. en 't kind van het echt paar, het 4 maanden oud zijnde jongetje Jacobus werden dood op bed gevonden. Vermoedelijk waren zij door worging om het leven gekomen. Aangezien de man niet thuis was en zooals bleek ook niet bij zijn familie in Den Haag, was of was geweest, zijn zware vermoedens van moord tegen hem gere zen. De toestand van de lijken, wees uit dat deze dubbele moord in den nacht van Donderdag of Vrijdagmorgen vroeg heeft plaats gevonden. Opsporing van den man wordt natuurlijk verzocht. Hij moet vrouw cn kind met de handen geworgd hebben. De vrouw werd gevonden met een crucifix in de handen. Het is niet onwaarschijnlijk dat finan- cieele zorgen een rol hebben gespeeld bij deze wanhoopsdaad. S. VAN DEN BERG JR. 70 JAAR. A.s. Vrijdag 6 April wordt het lid van de Eerste Kamer en oud-lid van de Tweede Kamer, de vroegere president-directeur der N.V. van den Bergh's fabrieken en direc teur van de Margarine Unie zeventig jaar. HET PAASCHCONGRES DER S. D. A. P. OPENINGSREDE VAN DEN HEER j. OUDEGEEST. In de groote zaal van het N.V.-Huis te Utrecht heden het jaarlijksch congres der S.D.A.P. geopend met een rede van den aftredenden partij-voorzitter, den heer J. Oudegeest. Terwijl de aanwezigen zich van hun zetels verhieven herdacht de heer Oude geest degenen, die de partij ln het afge- loopen jaar door den dood waren ont vallen, in de eerste plaats den bekwamen theoreticus prof. R. Kuyper en de wer kers in de vakbeweging, Eichelsheim, G. J. A. Smit Jr. en Snikkers. Spreker schetste de crisis-gevolgen en zeide dat in deze periode extreme ge dachten een groote aantrekkingskracht oefenen. Daarom blijft voor de S.DA.P, de grootste waakzaamheid geboden. Hoe wel er eenige verbetering in den economi- schen toestand valt waar te nemen is het waarschijnlijk dat een beter georga niseerd kapitalisme of groeiend socia lisme niet spoedig tot zoodanige verbete ring van het economisch leven zal leiden, dat binnen korten tijd uitzicht op belang rijk grooteren welstand voor de arbei dersklasse zal bestaan. Ook de toenemende autarkische gedachte zal er toe bijdragen, dat het fascisme ons aldus spreker nog zeer lang zal blijven bedreigen. Ge durende de komende jaren zal groote activiteit en opofferingsgezindheid van alle deelen der beweging en van alle leden noodzakelijk zijn. De lei i ie van partij en vakbeweging heeft ditjiegrepen door de oprichting van de Commissie van Vijf, die de leiding heeft van den practischen strijd tegen fascisme en communisme. Om over de middelen voor dezen strijd te kunnen beschikken is voor het Jaar 1934 ln totaal reeds een extra bijdrage toege zegd van rond 30.000 gulden. De partij kwellen geen andere dadelijke zorgen dan de financieele. Ten aanzien van de dagbladen geldt hetzelfde. Het aantal afdeellngen der S.D.A.P. steeg ln het afgeloopen jaar met 50, ter wijl 5300 nieuwe leden het ledental van 81.914 op 87.212 brachten. Spr. twijfelt er niet aan of bij de vie ring van het 40-jarig bestaan der partij in Augustus a.s. zullen de 13.000 nieuwe leden gewonnen zijn. die noodig zijn om het getal van 100.000 vol te maken Ten aanzien van het buitenland is niet veel verheugends te vermelden. Voor de landen die voor 1918 de democratie n!et gekend hebben is zij een korte droom ge weest en een lichtpunt in dezen politie- ken nacht vormt voor de sociaal-demo craten slechts de verkiezing voor den Raad te Londen en in eenige andere plaat sen van Engeland. Het jaar 1933 was een moeilijk jaar, maar de heer Oudegeest eindigde met zijn vertrouwen in de toekomst uit tP spreken, dank zij de thans aanwezige activiteit en toewijding der partij. Hiermee verklaarde hij het congres voor geopend. ERNSTIG ONGEVAL TE SASSENHEIM Hedenmorgen wilde de 24-jarige Hekkers lilt Voorhout in de Hoofdstraat te Sassen heim op het trottoir een paar voetgangers passeeren, waarbij hij met één voet van de stoep stapte. Hij werd gegrepen door een vrachtauto. De man slingerde op straat en kreeg de met zware steenen beladen vrachtauto over het lichaam. De man is in zorgwekkenden toestand naar het St. Elizabethsziekenhuis te Leiden vervoerd. Naar wij vernemen is zijn toestand uiterst ernstig; de Heilige Sacramenten zijn den ongelukkige reeds toegediend. DOODELIJK ONGEVAL. Gistermiddag heeft te Well (gem. Am- merzoden) een droevig ongeval plaats ge had. Het 10-jarig zoontje van den graan- -handelaar J. van Ballegoyen uit Viens was met den chauffeur van den markt wagen van zijn vader meegereden. Onderweg was hij even afgestapt en toen de chauffeur achteruit reed is de jongen onder de achterwielen geraakt. Met zware inwendige kneuzingen werd hij opgeno men. Hedenmorgen is hij overleden. DOOR EEN VRACHTAUTO GEGREPEN. Gistermiddag is het 11-jarlg zoontje van den heer J. bij het oversteken van den weg te Lagerberg (N.B.) door een vrachtauto gegrepen. In het R.K. Zieken huis is het kind na aankomst overleden. BRAND. Gisteravond brak brand uit in de gros- sierderij van den firma H. aan de St. Jozephstraat te Bergen op Zoon. waar door de heele Inboedel en de voorraad kruidenierswaren een prooi der vlammen werd. De schade die vrij groot is, wordt door verzekering gedekt. DE POSTVLUCHTEN. De „Kwartel" (uitreis) vertrok uit Singapore en is te Bandoeng aangekomen. De „Oehoe" (thuisreisi die uit Bangkok vertrok, landde In Calcutta. UIT NED. OOST-IND1E. DE MUITERIJ OP „DE ZEVEN PROVINCIËN". Op 14 April a.s. 16 officieren voor den Zeekrijgsraad. SOERABAJA, 31 Maart (Aneta). De Zeekrijgsraad te Soerabaja is tegen 14 April a.s. bijeengeroepen ter behandeling van de zaak tegen 16 officieren, dienende aan boord van de „De Zeven Provinciën" tij dens de muiterij. Het zijn de volgende officieren: de luitenant ter zee der eerste klasse W. F. J. Fels; de luitenant ter zee der tweede klasse E. M. Hornsveld: de luitenant ter zee der tweede klasse L. D. de Kroon; de luitenant ter zee der tweede klasse D. Dekker; de luitenant ter zee der derde klasse A. E. J. Modderman; DE ONNES VAN NIJEXRODE-ZAAK. Verdachte Onnes niet in vrijheid gesteld. Heden is het de 21e zittingsdag ln het Onnes-proces. De belangstelling ls aan merkelijk toegenomen, want de beslissing op het verzoek van den verdediger tot vr- lattng van verd. Onnes werd verwacht. Het is ongeveer halfelf als de rechtbank bin nenkomt. De president deelt dan mode, dat de rechtbank geen termen vindt verd. in vrijheid te stellen op grond van de tijdens het onderzoek naar voren gekomen feiten en ook niet op grond van verdach- te's gezondheidstoestand. Aangezien dr. Lichtenbelt den patiënt gedurende den tijd, in voorarrest door hem doorgebracht, niet heeft gezien. Zou verd. het verzoek tot invrijheidsdtelling willen herhalen, dan zoif dit niet ten openbare behande ling geschied«n, dan kon verd. daartoe een request Indienen. Het getuigenverhoor wordt dan voort gezet. De veearts uit Naarden wordt het eerst gehoord. Gelijk bekend heeft mr. Muller Massis aan Koning gevraagd of hij ooit de pooten van den lievelingshond van zijn vrouw heeft stukgeslagen, hetgeen deze ontkende. De veearts verklaarde indertijd de dieren van den heer Koning te hebben behandeld. Van een stukgeslagen poot wist hij niets te verklaren, wel heeft Koning later zijn chauffeur om vergift gezonden, hetgeen get. niet had verstrekt. De chauffeur ver telde dat de patroon hem had opgedragen de honden dood te schieten. Het is get. daarom een raadsel hoe K. zich een die renvriend kan noemen. NEDERLANDSCHE BLOEMBOLLEN KWEEKERS-CENTRALE. Gisteren werd te Haarlem onder voor zitterschap van den Regeeringscommis- sarls voor het Bloembollenbedrijf, mr. M. SLingenborg de algemeene jaarvergade ring gehouden van de Ned. Bloembollen kweekers-Centrale, gevestigd te Haarlem. Aanwezig waren een aanal vertegen woordigers van de vereenigingen, leden van de Kweekerscentrale. Nadat door den secretaris het Jaarver slag en de rekening en verantwoording over het Jaar 1933. welke beiden werden goedgekeurd, waren voorgelezen, werd vanuit de vergadering een woord van warme hulde gebracht aan den Minister van Economische Zaken, voor de door Zijne Excellentie ten behoeve van de bloembollenkweekers getroffen maatrege len. en aan het bestuur der Kweekers- centrale voor de omvankrijke werkzaam heden, welke door het bestuur zijn ver richt. Van de rondvraag werd door een groot aantal leden gebruik gemaakt om aan het bestuur der Kweekerscentrale nadere in lichtingen betreffende diverse onderwer pen te verzoeken. HOCKEY. DE HOCKEYDAG OP WAALSDORP. Op den hockeydag op Waalsdorp bereikte Lelden I gisteren de volgende resultaten: le ronde: Lelden IAmersfoort 50: 2e ronde: Leiden I—Kieviten 2—1. Halve beslissing: Leiden I—De Musschen 22. Om tot een resultaat te komen moesten alle voorhoedespelers daarna op doel schieten. Lelden scoorde geen enkel en De Musschen één doelpunt. Dientengevolge kwam De Musschen in de finale waarin zij met 21 van H.D.M. won. Lelden n won in de eerste ronde met 21 van Te Werve, terwijl zij in de 2e ronde met 30 van De Staart II verloor. Stationsplein en Perron H. 8. M. Op werkdagen: Richting: Amsterdam Rotterdam Utrecht 3.—* 3—3.— 6.55 15.40 10.30 10.30 20.20 13.30 13.30 15 20 14.30 16.15 16.15 17.40 16.50 1825 22.— 19.15 22.45 2245 Des Maandags en daags n* een feestdag niet. Op Zon- en Feestdagen: 3.— 3.— 3.— 22 56 22.— De trein van 22 uur 45 geeft aansluiting op de nachtposttreinen. Station Heerensingel. Bus aan den trein niet op perron. Vertrek der posttreinen op werkdagen te 12.35 16.27 18.44 de luitenant ter zee der derde klasse R Rltsema van Eek; de luitenant ter zee der derde klasse J. A. Agelink van Rentergem; de luitenant ter zee der derde klasse H. T. Koppen; de luitenant ter zee der derde klasse W. J. Reynierse; de luitenant ter zee der derde klasse A. N. Baron de Vos van Steenwijk; de officier van den Marinestoomvaart dienst der tweede klasse L. de Wilde; de officier van den Marinestoomvaart dienst der tweede klasse G. Smits; de officier van den Marinestoomvaart dienst der tweede klasse C. M w van Balkom; de officier van gezondheid der tweede klasse H. C. Bos: de luitenants ter zee der derde klasse P. Cool en J. G. Stegeman. De ten laste legging van deze officieren houdt in hoofdzaak in het nalaten van net nemen van geweldmaatregelen tegen de muiters. IJMUIDEN, 31 Maart. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K G. 1 2—150. Tongen f 1.15 0.61. Middelschol per kist van 50 K G. f 1712.50. Zetschol f. 1814. Kleine schol f. 10—2.80. Bot f 0.65—0.25. Schar f. 2.80—1.20. Kabeljauw per kist van 125 KG f. 16—12.50. Gullen p. kist van 50 K G. 1.6 50—4.90. Wijting f. 3.30—1. Aangekomen de kotters: E 453 met f554 E 442, met f 12: IJM 17, met f93 en de loggers KW 56, met f.581; 89, met f.193; 67, met f 156; 38, met f.511; 57, met f602 5 met f.620; 140. met f.267; 55, met f198 130, met i 475; 42, met f.753; 45, met f.274. 33. met f. 314: 151, met f 372; 95, met f 469. 124. met 1.493; 158, met f. 194; 44 met f 263; 28, met f.225; 172, met f.488; 154, met f.236; 114, met f.363; 91, met f.204; 14. met f.566; 23, met f.290; 147 met f. 236; 35, met f. 232; 4, met f214. EEN DUBBELGANGSTERS-TRAGEDIE. Isabella Surgey uit Nottingham las onlangs tot haar grooten schrik ln de ochtendkrant, dat zij aan de gevolgen van een verkeersongeluk was overleden. Naam en ouderdom klopten volkomen. Isabella Surgey begaf zich onmiddellijk met het blad naar de politie, die een onderzoek Instelde. Het bleek, dat inder daad eenige dagen tevoren een vrouw tengevolge van een aanrijding was over leden en het lijk was door den zoon en een buurman van mrs. Surgey geïdentifi ceerd als het hare. Bovendien had men ln de handtasch van de verongelukte vrouw een brief gevonden, die aan mrs. Surgey geadresseerd was. Toen de politie den zoon ontbood, wilde deze begrijpelijkerwijs aanvankelijk niet gelooven, dat zijn moeder, bij wien hij niet meer in huls is, nog leefde. Eindelijk werd het raadsel opgelost. De doode was een zekere mrs. Newton, die verbluffend veel op mrs. Surgey geleek. Mrs. Surgey be dacht toen ook, dat zij op straat her haaldelijk was aangesproken door men- schen, die zij niet kende en die haar voor mrs. Newton aanzagen. Ook het raadsel van den brief kon ongehelderd worden. De postbode had op straat mrs. Newton ontmoet en haar den brief overhandigd. Mrs. Newton had den brief aangenomen zonder onmiddellijk het adres na te kijken en een half uur later had het ongeluk plaats, dat haar het leven kostte. DE GEURENDE STAD. Veel steden zijn gekenmerkt door een bepaalde geur, die meestal niet al te aan genaam is en vaak veroorzaakt wordt door de omringende fabrieken. Het kleine stadje Grasse ln het Zuiden van Frankrijk ls echter een opslagplaats van de heerlijkste geuren. En wel ln het voorjaar, wanneer de plukkers en plukaters op de bloemenoogst uittrekken voor de omliggende essencefabrieken, die Jaarlijks naar schatting een millioen kilogram van deze bloesems verbruiken. Het arbeidsveld ligt om de steden Nice, Cannes, Monte Carlo en Mentone, die als regel meer be kend zijn als steden der ledtggangers. De uitgestrekte bloemenvelden, waar narcissen, rozen, viooltjes, seringen en mimosa ln alle pracht prijken, leveren het materiaal. Door de straten van Grasse golven de bedwelmende geuren en mengen zich met frissche geuren van de dichtbij gelegen vruchtenconservenfabriek waar alle moge lijke vruchten, ananas en meloenen, peren, abrikozen, perziken, mandarijnen lang zaam in groote ketels met stroop gekookt worden. LEIDEN, 31 Maart. Botermarkt. Fa- brleksboter (prima) 1.155 per K.G.; Boe- renboter (prima) f. 1.30—1.40 per K.G. Handel kalm. LEIDEN, 30 Maart. Roode Kool per 100 stuks f. 4.808.10; Savoye Kool 15.40 15.10; Pieterselie f. 5.10—7; Prei f. 1.10— 3.50; Radijs f. 1.803.80; Kropsalade f. 1.50 —10.30; Selderie f. 0.501.60; Kroten gek. per 100 kilo f.57; Witloof f.520; Boe ren Kool f.4—7.20; Spinazie f.914; Uien f.1—2.20; Wortelen f. 4.50—9.60; Sprui ten I f. 1222; Spruiten II f. 613; Andij vie per kist f. 0.521.01. LEIDEN, Turfmarkt van 26 tot en met 31 Maart 1934. Aanvoer 150.000 lange turf. Prijzen f. 8—9 per 1000 stuks. BODEGRAVEN. 29 Maart. Aanvoer 16 198 kipeieren, bruin 2.60—3.00; wit 2.20 —2.70 per 100 stuks. Eendeleren 1.90—2.40 per 100 stuks. HOOFDDORP, 29 Maart. Graanbeurs. Rogge f. 7.50; Gerst (Chevalier) en Wln- tergerst f. 4.75; Haver, Paarde boonen cn Kanariezaad f. 0; Duiveboonen, Brulne- boonen en Groene erwten f. 8; Vale erw ten en geel mosterd f. 11.50; Karwijzaad f.23; Blauwmaaanzaad f.18. Alles per 100 K.G. RIJNZATERWOUDE, 29 Maart. Aan voer 4250 eieren. Kipeleren 2.303.00 per 100 stuks. Eendeieren 2.30 per 100 stuks. VEUR, 29 Maart. Kropsla le srt. f. 4 50 7.90. idem 2e srt. f.2 304.70; Stoofsla f. 13—19; Peen f. 12.60—19 10; Andijvie per K.G. f. 21—24; Spinazie f.2454; Rabarber per 100 bos f. 3 20—5.60: Snijboonen f. 1.31 —140 p. K.G.; Radijs f. 1.30—2; Brusselsch Lof f. 15.60—18.10: Prei f. 2.10—3.90; Sel- dery f. 1.20—1 80; Aardbeien f. 4.20—4.80. WESTLAND, Middelprijs v. d. bij den bond Westland aangesloten veilingen van 30 Maart. Andijvie 50—85 ct; boerenkool 3545 ct per kist; aardbeien 3—12 ct. per stuk; dunsel l'/«—6»/i ct; spinazie 5—13 ct. postelein 3036 ct; witlof 620 ct per kg.; aardappelen 1—1,55 per mandje; bloem kool 10—18.00; eieren 2.50—3.50 per 100; sla 1—6.90 per 100 krop; kolen 50—150' peterselie 4.50—6.90; prei 1—3.50; radijs 1.3.00; rhabarber 315.00 per 100 8—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3