DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID! LMM6H DAGBLAD - Emte Blad Zaterdag 31 Maart at* ook hier ln Lelden denkt de politie er aan deze pistolen ln gebruik te nemen. Op verzoek van den Commissaris van Politie alhier zal morgen door Amster- damsche agenten hiermede een demon stratie gegeven worden. Aangezien het op werkdagen te druk zal zijn om deze proeven te doen zonder het verkeer te stremmen, Is de demonstratie bepaald tusschen 10 en 12 uur op het Kort Rapen burg en de Prlnsessekade. Moge het voor de Jeugd een laatste waar schuwing zijn haar gevaarlijk spel te sta ken, want anders zal zij haar gerechte straf hiervoor niet ontgaan Onze foto laat zien hoe een Jeugdige zondaar door een polltie-agent onder handen wordt genomen. 38 JAAR BIJ DEN TELEFOONDIENST. Van den heer D. Goedhart. J. jBjaB#! i.' - jSR, i-E-V Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer D. Qoedhart. monteur 1ste klasse bij den Rijkstelefoondienst hier ter stede, zijn Intrede deed ln de rijen der P.T.T.- ambtenaren. De Jubilaris ontving zijn opleiding als HJnwachter te Zwolle en Rotterdam en was daarna als chef werkzaam te Wad- dinxveen en Zoetermeer. Drie jaar gele den werd hij alhier aangesteld als mon teur 1ste klasse, tevens plaatsvervangend chef van den technlschen dienst, in welke functie hij belast Is met de regeling van een deel der werkzaamheden, het voeren van besprekingen met de abonné's, e d.Bij zijn superieuren en collega's staat de heer Goedhart bekend als een voortreffelijk ambtenaar, bij het publiek als een ge dienstig en welwillend employé. Dat hij het vertrouwen van het personeel geniet, bewijst ook wel het feit, dat hij, ondanks zijn kort Leidsch verblijf, bestuurslid is van de afd. Leiden der Chr. Vakvereen. „Recht door Plicht". Hedenmorgen omstreeks 12 uur werd de jubilaris ln tegenwoordigheid van den directeur, den heer van den Eelaard en het personeel van den technlschen dienst, toegesproken door den chef van dien dienst, den heer H. Keunen, die hem ln hartelijke bewoordingen gelukwenschen en hem en zijn echtgenoote, die belden per auto van huls gehaald waren, ter herin nering aan dezen dag verschillende ge schenken aanbood. Ook van andere zijde mocht de Jubilaris talrijke blijken van belangstelling ontvangen; o.a. een van groote waardeering getuigend schrijven namens den hoofdlngenier der P.T.T. SOC. DEM. VROUWEN PROP. COMMISSIE Rede van mevr. BarbiersSeelemeyer. Op ultnoodlglng van bovengenoemde organisatie heeft Donderdagavond ln de tot de laatste plaats gevulde Stadszaal mevr. BarbiersSeelemeyer een propa- ganda-rede uitgesproken. De voorzitster, mevr. Braggaarde Does heette allen hartelijk welkom en sprak haar blijdschap uit over de groote opkomst, Inzonderheid tot de afgevaardigden der omgeving, welke ln groeiende mate blijk geeft van haar belangstelling. Spr. be groette met vreugde de vertegenwoordig sters uit Wassenaar, Sassenheim, Katwijk Alphen, Voorhout, Voorschoten en Boskoop en besprak vervoigens kortelljks de moei lijke toestanden ln binnen- en buitenland. Spr. stond vervolgens stil bij de onvoldoen de steunregeling van Maatschappelijk Hulpbetoon, bij het feit, dat de armbezoe kers gewapend zijn met gummiknuppels en bU de verminderde subsidies aan de Ver. voor Schoolkindervoeding en -kleeding en wekte tenslotte op dat tot aansluiting bij de S.D AP, welke in al deze opzichten strijdt voor verbetering van de positie van de arbeidersklasse. Na gemeenschappelijken zang van de Internationale, verkreeg de spreekster het woord. Mevrouw Barbiers uitte allereerst haar blijdschap over het groot aantal belang stellenden hetgeen er op wijst, dat de S.D.A.P. niet bepaald bezig Is om zich terug te trekken, zooals haar tegenstanders wil len beweren. Integendeel heeft spr. in den laatsten tijd meermalen kunnen consta- teeren. dat de geest in don kring der ar beidersvrouwen uitstekend en de belang stelling voor de politieke vraagstukken van binnen- en buitenland groeiende is. De moderne arbeidersbeweging heeft ups en downs gekend, doch een vooruitgang van 40 000 leden in de laatste vijf jaar, in een periode, waarin de leiding geen tastbare voordeden kan bieden, bewijst onomstoo- telljk, dat de zaak van het socialisme in ons land er goed voor staat. De terugslag der beweging in Dultschland en Oostenrijk beschouwt spr. geenszins als een bewijs van zwakte; eerder bewijst het, dat de partij zich daar een vooraanstaande po sitie had veroverd, anders ware er niet met zulk een bruut geweld tegen opgetreden. De bedrijfsmedezeggenschap verkeerde bij onze oosterburen in een heel wat verder gevorderd stadium dan ln ons eigen land. De fabrieksraden hadden daar een grooten invloed, doch het communisme bracht hier tweedracht te weeg, waardoor de innerlijke kracht werd ondermijnd en niet opgewas sen bleek tegen de zich concentreerende reacttó, Ook ln Oostenrijk had de socialistische beweging zich vasten voet verworven; de prachtige arbeiderswijken ln Weenen leg gen daarvan een welsprekend getuigenis af. De gebeurtenissen der laatste maanden leeren ons, dat de strijd te zwaarder wordt naarmate wij het doel dichter naderen. En dat is ook alleszins verklaarbaar; immers de winst, welke het proletariaat boekt, be- teekent verlies voor onze natuurlijke te genstanders, die slechts produceeren uit winstbejag. De kapitalistische klasse ziet terecht in de sociaal-democratie met haar systematisch-opbouwende organisaties een grooter gevaar, dan ln het communisme, dat weliswaar een grooten mond opzet, doch de kracht mist om haar bedreigingen in daden om te zetten. Ook in de socialis tische samenleving bestaat wel eens ver schil van meening, doch dit kan geen kwaad, mits wij slechts zorgen tegenover de kapitalistische klasse één aaneengeslo ten blok te blijven vormen. In dit verband waarschuwde spr. tegen het opnemen van ongewenschte elementen ln de partij, want niet het aantal leden bepaalt haar kracht, maar de hoedanigheid. Het lidmaatschap der S D.AP. vraagt oneindig veel meer dan het luttele bedrag der contributie; het eischt geestkracht, saamhoorigheidsgevoel, gestadige volharding, vooral in tijden van tegenspoed en geloof in eigen kracht. Aan het slot van haar toespraak wekte de spreekster op niet lijdelijk toe te zien hoe anderen zich beijveren om de komst van het socialisme te bespoedigen, doch actief aan dien strijd deel te nemen. De avond werd opgeluisterd door goede muziek van „The Mickey Mouse Players" onder de enthousiaste leiding van den heer van Iterson, terwijl de Arbeiderstooneelver. „D.OB." op de van haar bekende vlotte wijze een tweetal tooneelstukjes „Het Kind" van Heyermans en „Arme Rijken" van Nono opvoerde. Den wakkeren tooneelisten viel een har telijk en welverdiend applaus ten deel. Hiermede was spreker aan t einde van zijn betoog. Veel gevraagd werd er niet; 't was voor ieder duidelijk genoeg. Alleen de secretaris merkte op, dat waar Leiden toch al zoo schaarsoh bedeeld is met groene aosen, tot zijn verbazing het Schut- tersland ook nog vol gebouwd zal worden. De heer Verhagn antwoordde dat deze bebouwing alleen was ontworpen als daar een nieuw station zou komen. Hoe 't nu zal gaan weet hij ook niet. De voorzitte dankte den spreker voor zijn toelichtingen en ook den Weth. van Fabricage; den Directeur van Gemeente werken en den heer de Haan van Gem - werken voor hun medewerking in het exposeeren der plattegronden en kaarten. Het voorstel-de Goederen om voortaan Jongelieden van 10 tot 18 jaren als adspi- rant lid toe te laten, werd aangenomen. De zomerexcursie zal dit jaar gaan naar Den Bosch en Tilburg vla Culemborg. De voorz. sloot deze laatste vergadert van het seizoen met een tot weerziens' de excursie. RECLAME- OUDERAVOND OPENBARE ULO-SCHOOI VOOR JONGENS. VER. TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST. Beschouwing over het Leidsche uitbreidingsplan. Aan de 254ste Vergadering ging vooraf eene kunstbeschouwing van een groote collectie foto's van Londen's-kathedralen, regeeringsgebouwen, bruggen enz., welwil lend afgestaan door den heer A. Planjer. De voorzitter, de heer C. Kiljan opende met een passend woord deze vergadering. De notulen werden goedgekeurd. Daarna was het woord aan den heer P. Verhagen Dzn. lid van het Architecten- Bureau Granpré Molière, Verhagen en Kok te Rotterdam het bureau dat het uitbreidingsplan van Lelden heeft ont worpen om in deze vergadering het een en ander van dit plan mede te deelen. Het plan met toelichting werd in 192829 in gediend dus nu 5 jaar geleden. Er is sindsdien weer veel veranderd, dat spre ker vreesde dat zij momenteel met dit plan niet geheel „bij'' meer zijn. Zelfs weet het bureau 't allerlaatste naadje van de kous niet, ook niet wat er precies met het plan gebeurd en wat er aan ge wijzigd is. Wij moeten dus berusten in de voorstelling van zaken, zooals deze nu is en waarvan de aanwezigen zich op de plattegronden konden overtuigen. Spreker stelde allereerst de vraag hoe of men tot dit plan gekomen is en daar aan ging vanzelf vooraf, een zich op de hoogte stellen van den toestand van Lel den. Leldenaars van geboorte staan tegen over deze kwestie natuurlijk geheel anders dan vreemden. Dat oordeel van vreemden heeft echter ook zijn voordeel, omdat een vreemde de zaak vrijer kans beschouwen en meer onbevooroordeeld. Een der eerste vragen was: Hoe staat in 't algemeen de Stadsgeest er tegenover? Leiden nam niet belangrijk toe in bevol king in tegenstelling met de aangrenzende Gemeenten Daarom staan de Leidenaars over het algemeen op een conservatief standpimt en heerscht er hier een sterk historische geest. Dit is op zich zelf geen prettige Situatie voor hen die aan een uitbreidingsplan moeten denken en dus in de toekomst moeten zien, aldus schrijft ons de heer Fred. A Wempe. Leiden was eenmaal de tweede stad des lands, doch is in den loop der tijden van die plaats verdrongen Het is door het nauwe keurs der spoor weg emplacementen als omkneld. Men kan er moeilijk in en uit en daarom heeft een uitbreidingsplan hier zijn eigenaardige bezwaren. Wat de binnenstad betrof lag dit niet zoo zeer op den weg van de architecten om hierin aangrijpende veranderingen te maken. Hoofdzakelijk is gedacht aan een goede verbinding in kruisvorm. Oost-West en Noord-Zuid. waarbij dan ook o.a. het dempen van Levendaal en Langegracht behooren terwijl een soort ceintuurbaan de nieuwe stadswijken met elkaar zou ver binden. Bij dit plan dat gereed was, was van de veronderstelling uitgegaan, dat er op het Schuttersveld een nieuw Station zou komen, en daarbij zou zich aanpassen een bebouwing van het Schuttersvld. Dit plan is van de baan althans er is voor- loopig geen kijk op Hoe dat nu verder zal gaan weet spreker ook niet. Zoo behandelde spreker alle geprojec teerde nieuwe stratenplannen buiten de kern der stad en vernamen de aanwezigen dat naar samenwerking wordt gezocht met de aangrenzende gemeenten. Ook het type ontworpen woningen werd besproken zooals daar zijn: de volks woningbouw. de middenstandswoningen en de z.g.n. open bouw, dat is dus als ge heel vrijstaande bouw voor beter gesitueer de woningen. Het bureau had ook de voorkeur gegeven aan speciale winkelstra ten, doch men moet zich hier bij de om standigheden aanpassen. Een minder aangenaam feit is, dat Lel den maar zoo schaarsch is gezegend met groen. Hier en daar een enkel stukje, af gezien dan van de Leidsche Hout, doch dit ligt te ver uit de buurt van 't centrum om mede te kunnen spreken Toch is daardoor de toename van 1.25 M2, groen per per soon uitgebreid tot 9 10 M2„ inclusief de Sportvelden. Een kritiek punt voor de uitbreiding was ook de overweg aan de Heerenstraat, die ook belemmerend optreedt voor daar achter ontworpen bouwblokken en stra tenplannen Dit in 't algemeen waren de punten waarover spreker het een en ander had mede te deelen, al werden dan de toe komstige industrieterreinen aan het Ka naal Haarlemmervaart-Zijl niet uit het oog verloren en zag spreker hier wel toe- JSJBSt Kdfir Leideg, Afscheid van den heer P. A. Hibma. Nadat de heer Hibma Woensdag af scheid had genomen van autoriteiten, collega's en personeel, was voor Donder dag een ouderavond uitgeschreven in de Kleine Stadszaal, die voor deze gelegen heid met bloemen en palmen was versierd. Vele ouders waren opgekomen om van hun warme belangstelling te doen blijken. I Te 8 u. 15 opende de heer Hibma de i vergadering; het deed spr. leed, dat de I heeren Hofsteenge en van Leeuwen door ongesteldheid verhinderd waren de verga dering bij te wonen, hij heette zijn opvol ger, den heer van Rijswijk, den voorzitter van den Centralen Ouderraad den heer Harting, en de overige dames en heeren, hartelijk welkom. Nadat de voorgelezen notulen waren goedgekeurd, kwam de heer Hibma tot zijn eigenlijke openingsrede, „die vanavond eens abnormaal lang zou worden" en waarin hij door de speciale gelegenheid en niet der gewoonte getrouw veel over zich zelf zou vertellen. Wanneer men spr. vraagt: „En hoe ge voelt ge u nu?" dan kan zijn antwoord zijn; „Dankbaarheid overheerscht". Spr. is dankbaar, dat hij deze mijlpaal in goede gezondheid mag beleven, dank baar, dat hij het eind van zijn loopbaan kan bereiken, zonder daar naar te ver langen, vooral ook dankbaar, dat hij dit alles mag beleven met zijn vrouw, want merkt spr. schalks op: Aan het humeur van den man herkent men zijn vrouw! Met eerbied herdenkt spr. zijn ouders en de anderen, die op zijn vorming zoo grooten invloed hebben uitgeoefend. Met fijnen humor doorkruid, vaak met een ernstig woord, gaat spr. nu zijn loop baan langs. Den aanwezigen passeert een 45-jarige staat van dienst, die eervol was en rijk aan succes. „Toestanden en Gebeurtenis sen", zooals ze er, waren, moeilijkheden in de oorlogsjaren -L welhaast een halve eeuw trekt voorbij Met volle aandacht heeft de vergadering dezen boeienden terugblik gevolgd en sprekers bezwaar, dat hij uiteraard zoo veel over zich zelf had gesproken, werd door de ouders niet gedeeld. Daarna was het woord aan den heer van der Molen, voorzitter der ouder-com- missie. „Meerdere malen hebt u afscheid moe ten nemen," merkte spr. op, „doch nu is dit afscheid een afsluiten". In welgekozen woorden bracht de heer van der Molen den heer Hibma den dank der ouders over. Hij getuigde van de waardevolle advie zen, van de welwillendheid, waarmee het hoofd der Ulo-school steeds de ouders met raad en daad bijstond. Als blijk van de groote sympathie der ouders overhandigde spr. den heer Hibma het kostbaar boekwerk: „Leyden voor 300 jaar en thans", door W. Pleyte. Dit ge schenk wordt nog gevolgd door een bu reaustoel en een paar boekensteunen. Wij meenen opgemerkt te hebben, dat de ouders het scheidende schoolhoofd speciaal met het oude boekwerk (ex libris Prof. P. J. Blok) een groot genoegen heb ben gedaan! De heer Hibma dankte voor de waarde volle geschenken niet alleen om het materieel bezit, maar wel voornamelijk om de goede gevoelens, die er uit blijken. De heer Harting getuigde van de groote waardeering van den C. O. R. Spr. dankte voor alle hulp en medewerking, die de C. O. R. in den loop der jaren mocht on dervinden. Ook de heer Dietz sprak, als oud-leer ling en vader, hartelijke woorden tot af scheid. Hij heeft mooie herinneringen aan zijn schooltijd en getuigde van zijn dank baarheid. De heer van Rijswijk dankte de ouder commissie voor haar uitnoodiginn. „Iemand als den heer Hibma opvolgen en dan niet tegenvallen", het lijkt hem niet gemakkelijk!! Den heer Hibma is een groot vertrouwen geschonken, spr. vraagt, er hem wat van over te dragen. Alleen i mèt vertrouwen kan zegenrijke arbeid wor den verricht. In een ernstig slotwoord dankte de heer Hibma de sprekers voor hun vriendelijke woorden, verwees nog naar de veranderde constellatie voor het openbaar onderwijs sinds 1920, nam afscheid van den heer Wisse, die de school verlaat en getuigde van zijn dankbaarheid, wanneer hij in zijn leven wat voor anderen heeft kun nen doen. Een humaan mensch heeft zijn ambte lijke loopbaan volbracht. Met één der sprekers van Woensdag wenschen wij den heer Hibma toe, dat hij nog veel ouder worde, doch niet veroude ren moge! CHIEFWHIP COMITÉ VOOR ONTSPANNING VAN CHRIST. WERKLOOZEN. Paaschwijdingsdienst. Het comité hield voor de Christ, werk- loozen een wijdingsavond in verband met de a.s. Paaschdagen. Het ontspannings lokaal in „Nathanaël" was goed bezet toen de voorzitter de vergadering opende met gezang van Psalm 119 vs. 4 en gebed. Spreker dankte ds. H. Thomas en ds. Chr. de Meijere hartelijk voor hun bereid willigheid om dezen avond voor de werk- loozen te willen spreken, eerst genoemde over het lijden eh sterven, de laatste over de opstanding van den Heere Jezus. Ver der werd hartelijk dank gebracht aan verschillende dames en heeren van de Christ. Zangvereeniging „Halleloja", die liederen zouden zingen. Voorts zette spr. uiteen, dat het comité niet alleen de werkloozen op den dag bezig houdt of ge zellige avonden bereidt, doch ook tracht om bij hooge feestdagen ln een wijdings avond de werkloozen geestelijk omhoog te werken. Vervolgens zong het koortje: „Het Huis des Heeren" en „Alzoo lief heeft God de wereld gehad." Ds. H. Thomas sprak daarna, naar aan leiding van Mattheus 27 vs. 3354. In verband met dit Schriftgedeelte wees spr. er op, dat deze week duizenden menschen uitgeloopen zijn om de begrafenis te zien van de Koningin Moeder, doch dat er ge lukkig nog duizenden zijn die deze week ook herdenken het lijden en sterven van den Heere Jezus. Vele menschen komen van Golgotha, zonder veranderd te zijn. Met nadruk wees spr. op het vreeselijk lijden van den Heere Jezus, die daar hing tusschen zijn spotters, Hoe komt het, dat wij van het kruis komen, zonder veran derd te zijn? Dat komt, aldus spreker, omdat wij geen verslagen hart hebben. God heeft de wereld zoo lief gehad, dat hij Zijn Zoon voor ons allen aan het kruis liet nagelen. Want Jezus stierf voor onze zonden. In een ernstig slotwoord wees spreker de werkloozen er op, dat zij met hun moeite en verdriet naar Golgotha moeten gaan, doch dat zij dit vooral met hun zonden moeten doen. Na de pauze zong het koortje „Oud Paaschlied", en een slotkoor uit de „Jo hannes Passion". Ds. Chr. de Meijere sprak vervolgens naar aanleiding van enkele verzen uit Matth. 28. Hij wees er op, dat het graf van de Heere Jezus bewaakt werd door soldaten. Het graf was dus niet uit de gedachte van de vrienden en vijanden. Wij zien aldus spr. door alle tijden heen dat de haat tegen en de liefde voor Jezus niet ophoudt. Er zullen steeds menschen zijn die God lief hebben, voor wie het altijd Paschen is, want wij hebben een leven den Heiland. Wanneer wij de geschie denis zien. aldus spr., dan bemerken wij, dat er steeds de vraag is, wat er met ons gebeuren zal als wij de oogen voorgoed dicht doen. Doch Eén is er die het weet, want Jezus Christus is opgewekt en heeft het licht laten schijnen over den dood. God zal ons opwekken na den dood en door den dood heen. Jezus heeft gezegd: „Ik ga heen om uw plaats te bereiden en dan kom ik terug." De opstanding van Jezus is ook voor ons. Tenslotte wees spr. op de kracht van het Evangelie, want wat de wereld biedt is niet het ware. Doch de grootste schat is de groote parel die weggelegd ls voor al degenen, die naar het graf van Jezus gaan en daar al hun zonden belelden en in reinheid voor God willen leven. Nadat het koortje nog ge zongen had „Dank, dank nu allen God", sprak de voorzitter nog een slotwoord, waarna de vergadering met gemeenschap pelijk gezang en gebed gesloten werd. In de pauze werden tractaties aange boden. terwijl elke werklooze een zakje met kipeieren ontving. Het comité kan met genoegen op dezen avond terugzien. LEIDSCHE BELASTING OPHAALDIENST. Genoemde dienst heeft in dc afgeloopen maand f. 21.257 aan den Rijksontvanger afgedragen, benevens f. 1022,55 aan den gemeente-ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de aanslagen en beschikkingen binnen 4 weken na de dagteekening ten kantore van den dienst Nieuwe-Rljn 22 moeten worden ingeschreven. DE ARBEIDSBEURS. Op den 29sten Maart 1934 warep 3283 i, 3189) werkzoekenden lngeScarevep. DE BIOSCOPEN. Het „Roxy-theater" brengt deze week, na een zeer gevarieerd journaal en een aller aardigste teekenfilm. de zeer geestige rol prent „De Vlucht naar Nizza", waarin een doodgewone barbier groote detective talenten aan den dag legt en een arm zaligen kantoorbediende, die door een samenloop van toevallige omstandigheden van diefstal verdacht werd en naar Nizza vluchtte, in zijn eer herstelt en den waren schuldige ontmaskert. De tweede hoofdfilm „Het geheim van de blauwe kamer" met Theodoor Loos en Betty Bird in de hoofdrollen, is een ware griezelfilm. Het verhaal speelt zich af ten huize van den heer Hellmann, eigenaar van een groote buitenplaats. In de „blauwe kamer" zijn n.l. reeds verschil lende personen op onverklaarbare wijze om het leven gekomen. Als op een avond het geheim van de blauwe kamer weer ter sprake komt, komen de drie vrienden van den heer Hellmann, die ter gelegenheid van den verjaardag van Irene, de dochter des huizes, op bezoek zijn, overeen om ieder een nacht in de blauwe kamer door te brengen, teneinde zoodoende te trachten het geheim te ontdekken. Tommy, die den eersten nacht de beurt heeft, verdwijnt spoorloos, terwijl Frank den tweeden nacht dood gevonden wordt. De derde komt er beter af en ontdekt den wares moorde naar. Tenslotte gaat hét weer om 't meis in dit geval Irene. De ontknooping ij tuurlijk weer geheel anders dan leden verwacht, doch dit is juist het verras ln deze film. Verder verklappen wij Een alleraardigst Paasch-propram luchtig en toch spannend, 'n Bezoek i schoots waard! Casino-theater. - „Cavalcade" ls meesterlijke kroniek van wat zich in" laatste 33 jaar heeft afgespeeld ln de a reldgeschiedenis en brengt in beeld, welke wijze een gezin op dien tijd en i die gebeurtenissen gereageerd heeft. Waj het is treffend en knap tevens, hoe a gezin individueel in een omlijsting van 1l gezamenlijke wereldgebeuren geteekendl waarin vreugde en droefheid hand in haa gaan en het leven zooveel geluk kan gera om een oogenblik later soms weer wreed te zijn. Wij denken nog eens teq aan den Zuid-Afrikaanschen oorlog. I vergaan van de „Titanic", den groo. wereldoorlog, de vlucht van de techniek de jazz en boven dat al steekt het gei uit, dat op Oudejaarsavond 1899 de nieui eeuw toedronk en waarvan de man en viouw na 33 jaar van geluk en verdi opnieuw een volgend jaar ingingen. 1 heeft er in dien tijd al niet plaats gein. Op gevoelvolle wijze worden de voc naamste rollen uitgebeeld door Dia Wynygard en Clive Brook. Men zou elga lijk aan het namen noemen kunnen bij ven, want dit is geen spel meer, maar1 waarachtige leven zelve, dat ons voorgel wordt. Noel Coward's schepping „Can cade" is een waarlijk grootsche film, bijzonder kunstwerk met uitzonderllj hoedanigheden Trianon-theater - Ouder gewoonte t ben Watt en >/i Watt tijdens de Pal week hier weer hun intrek genomen, l maal in hun kwaliteit van „Comedianta Het moet ons van het hart. datJ geen tijden van de beide Deenscia r mieken zulk een geestige film hebtal zien. Hun ervaringen aan boord van zeezeilschip en hun voortreffelijke mti werking in een der meest zonderlijke op voeringen van de „Hamlet", welke ooit f vertoond, zijn zóó dolzinnig en dwaas, liij trouvailles en mimiek zóó kostelijk, dat J zaal in één voortdurende lachbui ligt Paul Hörblger en Frits Kampers nenu| die taak na de pauze van het Deenst tweetal over in hun film „Wij zijn 6ef ren kameraden", een militaire kiiin welke eveneens de lachspieren in chror sche beweging houdt. Wie zijn zorgen eens hartelijk wil «I lachen, moet deze week naar „Trianoj gaan. Luxor-theater. - In het Paaschprogra ma van „Luxor" neemt de vroolijkheid groote plaats in! De film van de pleclin bijzetting van het stoffelijk overschot w wijlen H. M. de Koningin-Moeder v* ons voor de pauze tot de werkelijke terug. Met groote liefde is hier op celluloid, band een episode uit het N«uj landsche volk vastgelegd, welke van schatbaar belang is. Op verschillet plaatsen gaf echter het vlugge tem waarin de film werd afgedraaid, het i heel een onrust, welke storend werk». In de hoofdfilm „Mein Made! 1st ea Verkauferin" vervullen o.a. Liane Haia» Willi Forst de hoofdrollen, bijgestaan o» vele sterren met klinkende namen, t operette-bewerking ademt een en au venslust en vroolijkheid. terwijl de u» muziek en de gemakkelijk in nft'frtj liggende refreintjes de aantrekkelijk"^ van deze film niet weinig verhoogen. Voor het examen Steno-Type" ja Ned. Taal. afgenomen door den msyj Stenografen-Bond, slaagden; de dam i Fros en C. W. Lau. Idem voor Machineschrijven dipio J snelheid ten minste 120 regels pet i de dames H. G. Heertjes, J. He s ei Oegstgeest, J. Hogendoorn, E. Md van Niekerk, Sassenheim, C. Nijssei hout, A. J. Paats, A. C. Verhaar. Visser en de heeren S. W. Belt, wijk, A. Dunnebier, C. ie Grand, helm, W. van Hage, Sassenheim. - rij man, P. van Nes, Boskoop, B. u F. v. d. Waals. )(,n i Idem voor diploma A. snelheid ste 90 regels per uur: de heer i. brand, Rijpweterlng. Pontsc&H Allen zijn leerlingen van de j Steenschuur 14. erffleld. Waar geen woonplaats is deze alhier. Naar wij vernemen zal.de <ee- uitreiking der Mobilisatlekrui*' wegens het overlijden der Moeder werd uitgesteld, thans v den op Vrijdag 13 April a-s. „staVOtitl De voor den te houden 'ees uitgegeven programma's, amm gehouden plaatsbespreking ï()or H troffen voorbereidingen blij" _e]den. nieuwen datum onveranderd s jf!, dat een ieder dus wordt aarts {n reeds toegezonden programm ffaren. spreekbewijzen zorgvuldig te —Morgen zal het 25 jaar dat de heer J. Pommer, als ve diger bij de zeepfabriek der alhier ln dienst trad. pj

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2