Delft aan den vooravond van d plechtige bijzetting. LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 26 Maart 19 Aan den vooravond van de Uitvaart van H.M. Koningin Emma Plaatsen met radio-reportage te huur. Daarna zal bulten de kerk alle muziek ophouden. Naar wij vernemen kal het muzikale gedeelte tijdens de plechtigheid ln de kerk worden verzorgd door dr. J. Wagenaar. De heer Willem van Thlemen, oudste van de stedelijke organisten zal het orgel ln de kerk bespelen BIJ aankomst van het stof felijk overschot van de Koningin-Moeder ln de kerk zal de organist het Waldeck Pyrmont-lied laten hooren, bij het afda len ln het graf het Wilhelmus. De aan wezigen zullen tijdens den dienst met be geleiding van het orgel twee koralen uit den vervolgbundel zingen. Het publiek te 's-Gravenhage en te Delft wordt uitgenoodlgd de muzikale plechtigheid, zoowel bi] het palels van H M. de Koningin-Moeder als te Delft op het Kerkplein te verhoogen door gedu rende de oogenbllkken, dat het stoffelijk overschot te 's-Gravenhage wordt opge baard en het sterfhuis verlaat, zoowel als te Delft van hét oogenblik af. waarop de rouwwagen het groote Kerkplein betreedt, tot en met het afbaren en binnenbrengen van het stoffelijk overschot ter plaatse volkomen stilte in acht te houden. Het Défilé van Zaterdag. Zooals nog kort gemeld, ls Zaterdag het défilé te den Haag voortgezet. Weer waren het menschen van allen rang en stand, die kwamen défileeren. Men zag mevr. Noordewier—Reddingius, de zangeres, een mooien tuil paarse serin gen op het bordes leggen. De adjudant van de Koningin, luitenant kolonel De Jonge van Ellemeet, ln uniform, mengde zich onder de bezoekers. Ook vele particulieren brachten bloemen mee. Om 11 uur was het bordes al weer onder bloe men bedolven. Ontroerend waren de kinderklassen, die onder leiding van het onderwijzend perso neel naar het Voorhout getrokken waren, (de meesten met bloemen) om de Konin gin-Moeder te eeren. Hun verleende de politie voorrang. Opvallend groot was het aantal deputa ties van vereeniglngen, niet alleen uit Den Haag, maar uit het geheele land. Wij zagende brandweer uit Soest, di rectie en personeel van Indische pensioen fondsen. Er waren werklieden in overall en notabelen ln hofrouw. Er waren twee vrouwen uit Walcheren, in haar schilderachtige Zeeuwsche klee derdracht. Zij droegen ten teeken van rouw een zwarte en een grijze mantilla. Uit Baarn kwam een deputatie van Oranjevereeni gingen. Om elf uur kwam een deputatie van den Bijzonderen Vrijwllligen Landstorm. Door de Nationale Landstormcommissie werd een fraaie krans aangeboden. Voorts kwam een deputatie van de Am- sterdamsche politie, onder leiding van commissaris M. N. F. Mouwen, vergezeld van den hoofdinspecteur Voordewind. Toen kwam weer een mooi oogenblik, zooals er zoo vele waren bij het défilé: oud-kolonialen, die uit het rusthuis Bron beek overkwamen om de laatste eer te bewijzen aan een lid van het Vorstenhuis, dat zij zoozeer gediend hebben, waarvoor zij hun leven zouden hebben gegeven. Twee oud-strUders kwamen, zwaar leu nend op stokjes, voorbij de baai'; het wa ren de sergeant Vester, die het Expeditie- kruis van Atjeh droeg en de korporaal Hessing, op wiens borst >het Kruis van Lombok 1894 prijkte. Zij werden begeleid door den adjudant DIJksterhuis. Vervolgens kwam een deputatie van de Kon. Ned. Vereeniging Onze Vloot voorbij, bestaande uit de heeren van Bemmelen, Boelen en jhx. v d. Wijck, die een grooten krans van paarse seringen aan den voet van de baar legde. Verder heeft om half twee een deputa tie, bestaande uit dr. A. Rutgers, oud-gou verneur, mr. S. D de Vries, oud-voorzitter van de Koloniale Staten en A. S. J. Fer- nandes, oud-griffier van de Staten op ver zoek van den gouverneur van Suriname prof. Kielstra en den voorzitter van de Koloniale Staten uit naam van de bevol king van Suriname een krans neergelegd. Mevrouw Madoera bracht bloemen namens de bevolking van Curasao, de Neder- landsch Indische Escompto-maatschappij heeft uit naam van de ingezetenen van Makassar een krans ten paleize doen be zorgen; verder is er nog een krans bezorgd van de Nederlandsche Vereeniging voor volks- en schoolboden, door de Nationalen Vrouwenraad in Nederland, het Provinciaal bestuur van Utrecht en het bestuur, de directie en het personeel van het Sanato rium ln Zeist van de Vereeniging tot Chris telijke verzorging van zenuwlijders in Ne derland. Hiermede is nog slechts een kleine op somming gegeven. Om half vier werden er op het afgeslo ten gedeelte van het Voorhout geen per sonen meer toegelaten om aan het défilé deel te nemen. Er hebben Zaterdag naar schatting vijf- en-dertig duizend personen gedéfileerd. De afzettingen. Wat de afzettingen betreft kan het vol gende worden gemeld: Nadat de rouwstoet om 11 uur het Pa leis aan het Lange Voorhout zal hebben verlaten, blijven de Koningin en de Prin ses, alsmede de vorstelijke verwanten van H.M, de Koningin-Moeder, die niet in den rouwstoet volgen, nog eenigen tijd ln het Paleis. Zoodra de staart van den stoet de Hoornbrug ls gepasseerd zal de Koningin met de Prinses en de verdere vorstelijke verwanten per auto het Paleis verlaten en zich langs den afgezetten weg naar de Hoornbrug begeven en vandaar via den ouden weg naar Delft rijden De Koningin zal ongeveer een kwartier voor de aan komst van den rouwstoet in de kerk zijn. Na afloop van de plechtigheid ln de kerk verlaat de Koningin het eerst de kerk en begeelt zich met de dames, die in Haar gezelschap zijn, per auto naar het Paleis Noordeinde in Den Haag. De opstelling van het publiek langs den weg zal gehandhaafd blijven totdat de Ko ninklijke familie en de verdere autoritei ten den afgezetten weg zijn gepasseerd. De lengte van den stoet. De weg, welke de stoet zal volgen, is 8900 meter lang; de lengte van den stoet is 1500 meter. In begrafenispas zal de stoet 3 uur 40 minuten voor het afleggen van den weg noodig hebben. Het spreekt vanzelf, dat het parcours niet voldoende is om de enorme massa be langstellenden in de gelegenheid te stel len iets van den stoet te zien. Wat Den Haag betreft, heeft de burgemeester dier Gestaag, gestaag, Zingt naar omlaag, Der klokken stem, met diep geklaag. Zij luidt het leed, Zwaarmoedig breed, iV'an 't gansche Volk, dat niet vergeet.... Draagt rouw, draagt rouw, Met hechten trouw, Bij 't scheiden van de Koningsvrouw. Haar levenslijn, Zoo hoog, zoo rein, Zal steeds een lichtend voorbeeld zijn. Heel zacht, heel zacht, Met stille klacht, Wordt Neêrland's Moeder weggebracht. Voor goed! Voor goed! Een droeve stoet. Bréng Holland, Haar, Uw laatsten groet. De Vaandels neer! Geeft dank, geeft eer! Plechtstatig voor den laatsten keer. Omrank omraam Eerbiedig saam: Voor 't nageslacht, Haar Beeld, Haar Naam! E. H.-v. M. gemeente zich op het standpunt gesteld, dat corporaties van buiten slechts in zeer beperkte mate een plaats kunnen krijgen langs den weg op Haagsch grondgebied. De burgemeester is van oordeel, dat aller eerst de inwoners zijner gemeente in de gelegenheid moeten zijn 'n laatsten groet te brengen aan het stoffelijk overschot van H M. de Koningin-Moeder. IA 's-Gravenhage. Het publiek, dat plaatsen voor de ramen der hulzen wenscht in te nemen, moet voor 9 uur des morgens binnen zijn. Voorts mogen geen rijwielen en kinderwagens zich in de afgezette straten bevinden. Ook mag zich geen publiek bevinden langs de waterzijde der Pletterijkade en op de brug WeteringkadeRijswijkscheplein. Om 7 uur des morgens wordt de bin nenstad voor alle rljverkeer gesloten. Het publiek wordt in zijn eigen belang aangeraden met deze maatregelen zeer ernstig rekening te houden, aangezien verwacht kan worden, dat deze afzetting van de binnenstad niet voor 5 uur des na middags zal kunnen worden opgeheven. Voor diegenen, die in het bezit zijn van een passe-file om zich per auto naar de kerk in Delft te begeven, kunnen tot half- elf des morgens bh het Korte Voorhout (Kon Schouwburg) den afgezetten weg bereiken en zoo naar Delft rijden. De ring, welke de politie zal trekken en waarbinnen geen verkeer zal worden toe gelaten, loopt van de Staatsspoor naar de Rijnstraat, Bezuidenhout, Koningskade, Javastraat, Laan v. Meerdervoort, Anna Paulownastr., Piet-Hein-Plein, Prinsesse- wal, Noordwal, Torenstraat. Jan Hendrik straat, Lutherscheburgwal,. Spinozastr., Oranjeplein Scholtenstraat, Hoefkade, Jan Blankenstraat en Hollandsche Spoor station. Gezorgd moet worden dat de stations bereikbaar zijn. Aan de achterzijde wordt de ring vanaf het Hollandsche Spoorsta tion doorgetrokken naar Wadorpstraat, Leegwaterplein, Slachthuisstraat, Oude- mansstraat tot de grens van Rijswijk. Voorts van de Rijswijksche Weg naar Trek-vliet en Spoorbaan S.S. Het zal ver boden zijn auto's na acht uur binnen dien ring in beweging te stellen. De hoofdwegen zullen geheel vrij moe ten blijven en eveneens de daarop komen de zijstraten tot de daarop uitkomende eerste zijstraten. Het publiek zal er op moeten rekenen, evenals de autobestuur ders. dat deze afzetting Dinsdagmiddag pas tegen vijf uur wordt opgeheven en auto's, die zich binnen dien ring bevin den, weinig kans zullen hebben er uit te komen. Motorrijtuigen van garagehouders binnen dezen ring gelegen, zullen na het gemelde uur niet meer binnen kunnen komen als zij gepasseerd zijn. Te Den Haag (Holl. Spoor) zijn drie ingangsdeuren. Blijkens boven deze deu ren aangebrachte borden is de meest rechtsche deur bestemd voor reizigers, die zich moeten voorzien van retourkaarten 3de kl. Delft; deze reizigers vinden rechts in de vestibule twee speciale loketten, welke geen andere plaatskaarten uitgeven. De middelste deur is bestemd voor reizi gers. die reeds voorzien zijn van plaats- kaarten; deze loopen recht op de controle aan De meest linksche deur is bestemd voor de overige reizigers. In Rijswijk en Delft De burgemeester van Rijswijk stelt zich evenals zijn ambtgenoot van Den Haag, op het standpunt, dat de ingezetenen zijner gemeente allereerst gelegenheid moeten hebben, den rouwstoet te zien. De weg op Rijswijksch grondgebied biedt echter ge legenheid. ook andere belangstellenden 'n plaats te geven. Deze gelegenheid is echter ook beperkt en men zal goed doen, zich omtrent de capaciteit van den nieuwen Rijksweg tusschen de Hoornbrug en Delft geen phantastische voorstellingen te ma ken. Besloten is, dat aan de eene zijde van dien weg (van den Haag: links) de depu taties, welke daartoe van den burgemees ter van Rijswijk vergunning hebben ge kregen, zich zullen opstellen, terwijl de overzijde voor alle overige belangstellen den wordt vrijgehouden. Voor vaste plaat sen voor de deputaties zal zooveel moge lijk worden gezorgd, doch absolute zeker heid kan niet worden gegeven. Wat het doorgaand verkeer in de omge ving van Den Haag en Delft betreft, wordt een ieder aangeraden, zich voor het Oos telijke gedeelte te oriënteeren op Zoeter- meer—Zegwaard en voor het Westelijke gedeelte op Naaldwijk's Gravenzande. Zij, die zich dichter in de buurt van Den Haag of Delft wagen, loopen een kans niet meer uit de afzetting te komen. Te Delft zal voor reizigers komende van de richting Rotterdam een tweede uit gang worden gemaakt bij de snelgoederen- loods (een bord zal dit aangeven.) Reizi gers komende van de richting Den Haag verlaten het station door den tunnel en het Laantje van Mater. Bij terugkeer na afloop der plechtigheid zal het station alleen bereikbaar zijn langs de Houttuinen. Reizigers voor de richting Rotterdam komen niet in het stationsgebouw, doch gaan, op het Stationsplein gekomen, rechts af door het Laantje van Mater, en be reiken door den tunnel het 2e perron; deze reizigers vinden op hun weg op het sta tionsplein een hulpplaatskaartcnkantoor, dat alleen plaatskaarten uitgeeft voor Rot terdam en verder en Schiedam richting Vlaardingen en verder. Reizigers voor de richting Den Haag gaan, op het stationsplein gekomen, links af; zij die reeds plaatskaarten voor de terugreis bezitten, loopen links om het hoofdgebouw heen (langs de snelgoederen- loods) naar het le perron; alleen zij die zich nog van plaatsbewijzen richting Den Haag en verder moeten voorzien, betre den daartoe door den gewonen ingang de vestibule en bereiken door de 3e kl. wacht kamer het le perron. Borden vermelden voorts de noodige aanwijzingen. Afgesloten weg. De Minister van Waterstaat maakt be kend, dat in verband met de begrafenis van H.M. de Koningin-Moeder de Rijksweg No. 13, 's-GravenhageRotterdam, op 27 Maart a.s. zal zijn afgesloten voor alle motorrijtuigen, andere- rij- en voertuigen en rijwielen: van des voormiddags 8 uur af: a. het gedeelte van 's-Gravenha^e tot en met de Hoornlyug; b. voor zooveel be treft het verkeer in de richting 's-Graven- hage het gedeelte van de Hoornbrug tot Delft; van des voormiddags 9 uur af zal het onder b. genoemde gedeelte bovendien afgesloten zijn ln de richting Delft. Aankomst vorstelijke personen. Gisteren arriveerde te Den Haag met den trein van 19.51 uur aan het Station Staatsspoor Z. D. H. de Erfprins van Erbach-Schönberg, die zich naar het Pa leis aan het Noordeinde begaf, waar hij zijn intrek nam. Aan het Station der H S. M. arriveer de te 19.54 uur Dour. Freifrau Baronesse von Doornberg. geb. Prinses van Erbach- Schönberg, die haar intrek nam ten huize van Dour. Gravin van Lynden van San- denburg. Met den trein van 19.57 uur kwam aan het H.S.M.-station aan de Minister-Pre sident van Luxemburg de heer Bech, ter bijwoning van de plechtigheid van de uit vaart van H. M. de Koningin-Moeder op a.s. Dinsdag. Hedenochtend arriveerden aan het Staatsspoorstation met den trein van 9.52 uur de Erfgroothertog van Oldenburg met de Erfgroothertogin. Met denzelfden trein kwamen aan de Prins en Prinses O (Van onzen redacteur). Op den dag voor de plechtige uitvaart van H.M. de Koningin-Moeder biedt de stad Delft een merkwaardig beeld. De oude Prinsenstad is nauwelijks meer te herkennen, terwijl overal menschen sa- mengroepen om de komende gebeurtenis sen te bespreken. Vanmorgen reeds vroeg ging de. mare door Delft, dat de Koningin een bezoek zou brengen aan de Nieuwe Kerk en eenige oogenblikken zijn daardoor de vele werkzaamheden stopgezet. Op de Markt verdrongen zich weldra vele honderden belangstellenden en het werd er zóó druk, dat de politie reeds nu de handen vol had om het verkeer behoor lijk te regelen en de ingang van de Kerk geheel vrij te houden Even voor tien uur dreunde een motorbrigade der Delftsche politie over het marktplein en onmiddel lijk daarna naderde de Koninklijke auto, waarin H.M. was gezeten, vergezeld van een hofdame. Na een korte kennismaking met de autoriteiten, die zich voor de kerk hadden opgesteld betrad de Koningin het Bedehuis, waar Zij tot omstreeks half elf heeft vertoefd en ook een bezoek bracht aan den grafkelder. Een minuut daarna overheerschte weer alom het lied van den arbeid. De timmer lieden gaven daarbij den toon aan. Want langs de geheele route, die de stoet morgen door Delft volgen zal, zijn de gevels der huizen thans door houten getimmerten VMborgen. Voor de oude, deftige patriciersjiuizen zijn groote tribu nes opgeslagen, het hout met rouwfloers bekleed en in de winkelhuizen worden zelfs vele etalages uitgebroken om er tri bunes voor in de plaats te zetten. Vrijwel geen enkel huis treft men langs de gan sche route aan of voor de ramen of aan de gevels prijkt met groote letters het op schrift: „Plaatsen te huur" en verschil lende zakenlieden probeerden de waarde daarvan te verhoogen, door er bij te zet ten: „Met radio reportage!" Wij zagen winkels waar men de tribu nes heeft opgeslagen tot op de 2e étage: twee rijen op de stoep, drie ln de étalage, twee op de eerste en twee op de tweede étage. De prijs varieert daarbij enorm. Op de Markt vlak bij den ingang van de Kerk vroeg men ons hedenmorgen f. 45 voor één zitplaats; elders rekent men f. 15 f. 20 voor een staanplaats. Eenige ondernemende lieden voor de ruimte ln winkel en woonhuis nos beperkt was, gingen nog verder, zij bo den een platform tusschen de toppen daken en met groote witte letters op zwart doek annonceerden zij, dat op 9 a 10 M. hooge verhevenheid even plaatsen te huur zijn. Zelfs werd 'n form ingericht op 'n huis liggend achw perceel aan het Marktplein en ook v daar (zeker 15 M. boven den began grond) zullen eenige 10-tallen in de e legenheid worden gesteld de aank- van den stoet te aanschouwen. Overigens was men hedenmiddag n lang niet gereed en timmerlieden ve" den ons, dat zij met versterkt pers» den geheeien nacht moeten doorwer om morgen alles in gereedheid te het Ook de werkzaamheden in de kerk zi niet voor vanavond geëindigd. De wand van den 45 M. langen tunnel van t schip naar het koor zijn naar wij r nemen bekleed met witte en parelgr" stoffen. Op eenige Meters hoogte han aan imitatie-pilaren kransen met een zi veren strik met linten. In de nissen ls speciale verlichting aangebracht. H plafond is bekleed met neteldoek. In koor werden de betimmeringen aan h oog onttrokken door een z.g. velours v parelgrijze stof. Rond de 12 pilaren, den grafkelder omringen is een band j maakt van 50 c.M. breedte, waaraan strikken zijn gevestigd met afhangen linten. De ingang naar den grafkelder met gordijnen afgesloten. Zoo wordt overal de laatste hand legd aan de voorbereidende werk heden en als morgenochtend te kloki tien uur zal slaan moet ieder zijn plaa hebben ingenomen. De binnenstad mr dan afgesloten en een uur later zal groote klok van de oude kerk beg' te luiden ten teeken van het vertrek v den stoet uit Den Haag. Tegelijkertijd zal de saluut batterij actie worden gesteld en iedere mirai zal zij haar salvo lossen tot op het r ment, dat de stoet de Kerk heeft berë en er alom stilte moet worden betr voor den plechtigen uitvaartdienst. Maximiliaan van Waldeck en Pyrmont. Met den trein van 16.25 komen heden middag aldaar aan de Erfprins en de Erf- prinses van Wied, en Hertog Adolf Fried- rich van Mecklenburg. Tegen 5 uur wor den verwacht Prins Hubertus en de Her togin van Saksen Coburg Gotha, terwijl de Vorst en de Prinses van Bentheim en Steinfurt te ongeveer 6.30 per auto zul len aankomen. Al deze vorstelijke personen nemen hun intrek in het Kasteel Oud-Wassenaar. Prins Eugen van Zweden, die eveneens met den trein van 16.25 S.S. arriveerde, begeeft zich naar het Paleis in het Noord einde. Aan het H.S.M. station arriveert met den trein van 15.57 uur Prins Karei van België, Graaf van Vlaanderen, die zich I naar het Paleis in het Noordeinde be- I geeft, en te 19.57 Prins Felix van Luxem- burg, die zijn intrek neemt in het Hotel I des Indes. In den loop van den namiddag worden nog verwacht de Prins en de Prinses van Wied, die eveneens in Kasteel Oud-Was senaar zullen vertoeven, alwaar ook de Hertog van Saksen Coburg en Gotha wordt verwacht. Ten slotte zal Lady May Abel Smith morgenochtend met de Harwich-boot te Hoek van Holland aankomen, om zich van daar naar het Paleis Noordeinde te begeven. Nog steeds kransen. Een deputatie van het Indo-Europeesch Verbond bestaande uit de heeren A. de Wolff, voorzitter van de afdeeling Neder land, J. J. de Haas tweede secretaris van die afdeeling en J. J. van der Eyk com missaris hebben namens het I.E.V. een krans gelegd aan de baar van H. M. de Koningin-Moeder, waarbij namens het Indo-Europeesch Verbond van Vrouwen- Organisaties aanwezig waren mevrouw M. Zeydell en mevrouw L. de WolffDe Hoog. De echtgenoote van den burgemeester van Batavia mevrouw Meyroos oud-eere presidente van de Vereeniging van Huis vrouwen te Batavia en oud-presidente van het Indo-Europeesch Verbond van Vrouwen-Organisaties heeft namens deze vereenlgingen een krans gelegd aan de baar van wijlen H. M. de Koningin- Moeder. Generaal Swart heeft heden, vergezeld van generaal Dijkstra en kolonel Fran- kamp, op telegrafisch verzoek namens Atjeh en Amboina kransen op de baar gelegd. Op de linten van de eene krans staat: „Het diep geroerde Atjeh" en op de linten van de andere: „met gevoelens van innige deelneming en rouw. De ingezete nen van Amboina." Voorts kransen van het corps diploma tique, den Zwitserschen bondsraad, de ambtenaren van „De Nederlanden van 1845" en van tal van andere vereenlgin gen en organisaties, terwijl het aantal telegrammen van deelneming legio is. Hedenmorgen werden nog twee kransen gebracht door den Italiaanschen gezant, een namens de Koningin van Italië, een namens Mussolini; voorts werd een krans aangeboden namens de Dultsche Marine. Voorts nog een krans van de Neder]. Reisvereenlging. Namens de Commenderlj Nederland der Johanniter-Orde heeft een deputatie van het Nederlandsche Convent dier Orde. bestaande uit den Eere-Commen- dator Baron Roell van Hazerswoude, den Coadjutor jhr. Ernest van Loon en den schatmeester Jhr. Van Pestel, hedenmid dag een krans gelegd op de baar met het stoffelijk overschot van H. M. dc Ko ningin-Moeder. Het carillon van den St. Jacobstorea Den Haag heeft gisteren om 12 uui programma ten gehoore gebracht, g aan de nagedachtenis van H. M. de ningin-Moeder. Op het Regentesseplein aldaar i( initiatief van den heer Maas Geeste uit naam van een aantal ingezetenen bloemenkrans neergelegd bij het mo ment, dat zich daar bevindt ter her ring aan den tijd, dat H. M. de Konlir" Moeder Regentes was. Koninklijke belangsté' Naar wij vernemen, bezichtigt H.M. Koningin ten Paleize Voorhout her delijk met groote belangstelling het t aanzienlijke aantal kransen, palmt» en bloemstukken, welke door Staatstr den, vorstelijke personen, ook uit In door hooge colleges of Regeeringsperson alsmede door tallooze instellingen en r eenigingen in binnen- en buitenland door particulieren als laatste groet H. M. de Koningin-Moeder zijn gezon Voor zoover zulks niet uit de aans hechte linten bleek heeft H. M. doen formeeren van wie de bloemen afkorns waren en zorg gedragen voor rangsc I king in verband met de begrafenis Prins Hendrik met den hofprediker P Obbink hebben Zaterdagmiddag van uur tot ruim halfvier een bezoek geora aan de Nieuwe Kerk te Delft ter bezien ging van de uitgevoerde werken. De bef kers daalden ook in den Koninkuj grafkelder af. Des avonds vijf uur am veerde jhr. mr. dr. H. A. van Karnebee commissaris van de Koningin in Zuid-»™ land aan het kerkgebouw. Burgemees mr. G. van Baren vergezelde hem bu m» rondgang door het schip en het koor oer kerk. Een raad aan het publie Het publiek, dat morgen zich laBSsj|!. weg zal scharen om een laatsten stuit, groet te brengen aan het stoffelijk ove schot van H.M. de Koningin-Moeder, w™ aangeraden, na het voorbijtrekken van a Koninklijken Rouwstoet te blijven sua ter plaatse, waar men zich bevindt krijgt daarna n.l. de gelegenheid een nu) te brengen aan H.M. de Koningin, langs dezelfde route op weg naar ut zal voorbijkomen. Bepalingen voor het M De Minister van Defensie heeft bij We£ order bepaald, dat op den dag der fems in de garnizoenen geen uitrukken diensten zullen plaats vinden, "aar vernemen zullen verschillende corPjj% mandanten een toepasselijke tóespr houden en gelegenheid openen de n uitzendings-plechtigheid te volgen. Op het oogenblik dat de kist uit ne' leis aan het Voorhout gedragen len ln alle garnizoenen van Nederianu-^ Indië de geweren worden SePresl,»rj£l onder het spelen van de begraienisn) Daarna worden de geweren neergeiai spelen de militaire muziekcorpsen ,(11 muziek waarna weer de geweren gepresenteerd en de muziekcorps L, Wilhelmus zullen spelen. Dan mal»" de troepen naar hun kazerne's teru=' De adressen van rouwbekbf Kamer. De commissie belast met de aaJ.eDjd* van het adres van rouwbeklag na® pi Tweede Kamer aan H.M. de Kon) jt(j dit adres Donderdagmiddag te i Paleize Noordeinde aanbieden, je mis leden bestaande commissie zal toe met 5 auto's van het Binnen- ï-1'

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2