GA VANDAAG OVER OP LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 24 Maart J9 RECHTZAKEN. VISSCHERIJBERICHTEN. INGEZONDEN. SPORT. 8220 uit het geheele land komt een deputatie van circa honderd man, welke deputaties leder eenlge afdeellngsvaandels, met rouw omfloerst, meevoeren ten einde daarmede de Landstorm te vertegenwoordigen. De Leidsche studenten. De leden van het Leidsche Studenten corps zullen zich ln een groep opstellen langs den rijksstraatweg tusschen Den Haag en Delft, terwijl de eerewacht van „Pro Patria" het gedeelte van de afzet ting langs Noordeinde en Oude Delft te Delft zal verzorgen. Ook de kerkelijke plechtigheid wordt per radio uitgezonden. Ter aanvulling van de bereids gedane mededeellngen wordt nog ter kennis ge bracht, dat de uitzending van de uitvaart plechtigheid van H. M. de Koningin- Moeder a.s. Dinsdag des voormiddags kwart voor tien aanvangt en wordt be ëindigd nadat de bijzetting ln de Nieuwe Kerk heeft plaats gevonden. H. M. de Koningin heeft goedgevonden, dat de plechtigheid in de Kerk mede uit gezonden zal mogen worden. De regeling van de uitzending is zóó getroffen, dat de luisteraars den stoet bij het vertrekken van het Paleis, bij aan komst op het Rijswljksche Plein ln Den Haagi bij het voorbijtrekken ln Rijswijk en ook bU aankomst bij de Kerk in Delft volledig kunnen volgen. De secretaresse van het Koningin Emma- fonds schrijft ons: Het zijn niet alleen de arme hulpbe hoevende kinderen, t.b.c-lijders en ge- brekklgen, die verweesd achterblijven. Over de geheele Unie van het maatschap pelijk werk wordt de klauw van den dood gevoeld. Ook de behoeftige hoogbejaarden van alle gezindten ln het bijzonder in Den Haag hebben hun Schutsvrouwe zien heen gaan. Want de Instelling, die voor hen op komt en den verheven naam draagt van wijlen HM. de Koningin-Moeder: het Ko ningin Emmafonds heeft met haar ook zijn Beschermvrouwe verloren. De be treurde Vorstin heeft de stichting ln 1895 mogelijk gemaakt, en haar naam aan ver leend en gedurende vele Jaren beschermd en gesteund. Uit die groep arme oude mannen en vrouwen van 80100 Jaar komt nu een zacht klagen om haar die heenging.... In den nacht van Maandag op Dinsdag wordt een pontonbrug geslagen naast de Hoornbrug door het korps Pontonniers en torpedisten, uitsluitend voor voetgangers, teneinde het gewone verkeer over de Hoornbrug te ontlasten. Naar ons ter oore komt zullen de Minis ters, hoofden der Departementen, zich Dinsdagochtend half elf vanuit het Depar tement van Justitie ln auto's naar Delft begeven. Een deputatie van den Bijz. Vrijw. Land storm heeft hedenochtend een krans bij de baar gelegd. Ook het dagelljksche bestuur van den Nationalen Vrouwenraad van Nederland heeft heden een bloemstuk met Unten in de kleuren van den raad aan de baar van H.M. de Koningin-Moeder neergelegd. De Koninklijke Nederlandsche Vereeni- ging „Onze Vloot" heeft een brief van rouwbeklag aan H. M. de Koningin gezon den en aan ZK.H. den Prins der Neder landen, als Beschermheer der Vereeni- ging. Een deputatie van het hoofdbestuur heeft een krans gelegd bij het stoffelijk overschot van H. M. de Koningin-Moeder. Naar wij vernemen zal Maandagmiddag a.s. een deputatie van het Nederlandsche Convent der Johannlter Orde, bestaande uit den Eere-Commandeur Baron Röell van Hazerswoude. den Coadjutor Jhr. Ernst van Loon en den Schatmeester Jhr. Van Pestel zich begeven naar het Palels Lange Voorhout om op de baar met het stoffelijk overschot van H. M. de Konin gin-Moeder een krans neder te leggen namens de Commanderij Nederland der Johanniter-Orde. De alg. voorzitter der Kon. Ver. „Oost en West" mocht in hoedanigheid van voor zitter van het Ned. Verbond van Kolo niale Vereenigingen van den voorzitter der Union Coloniale Beige telegrafisch een hartelijk blijk van deelneming ontvangen ter gelegenheid van het overlijden van H M. de Koningin-Moeder. De alg. voor zitter heeft den voorzitter der Belgische zustervereeniging zijn welgemeenden dank betuigd. Aneta meldt: De bewijzen van deelneming bij het overlijden van H.M de Koningin-Moeder blijven van alle zijden uit Ned. Indië toe- stroomen uit alle kringen van de bevol king. Op 27 dezer zal er in den geheelen qgchlpel met groote plechtigheid de uit vaart worden herdacht. Noch Nederland sche dagbladen, noch bladen in de Ma- lelsche taal zullen verschijnen. Aangezien op 26 dezer de Garebeg Besar valt verschijnen de Maleische bladen dus drie dagen lang niet. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Voor den politierechter stonden terecht W. J. v D. en J. v. d. H„ beiden uit Alke made, die zich op 5 Jan. niet op de eerste aanmaning van den gemeente-chef-veld wachter Beynen hebben verwijderd van een gesloten erf nabij de gemeente-secre tarie te Roelofsarendsveen en bovendien den veldwachter hebben geslagen. De offi cier van Justitie, mr. jhr. Van Asch van Wijck. eischte tegen ieder 2 maanden ge vangenisstraf. De politierechter veroordeelden tolden tot 1 maand gevangenisstraf voorw. met 3 jaar proeftijd. NA DEN DOOD VAN H.M. DE KONINGIN-MOEDER. De Bond van Hooger onderwljs-perso- neel, afdeeling Lelden, heeft het onder staande telegram gezonden aan de koninklijke Familie. Het niet doceerend personeel der Leid sche Universiteit in bovengenoemden bond vereenigd, betuigt Uwe Majesteit en Haar gezin innige deelneming met het groote verlies Haar Huis en de Natie ge troffen. (w.g.) J. H. Kasten, Voorzitter. M Sjerp, Secretaris. De herdenking van het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder zal ln de Re- monstrantsche Kerk niet plaats hebben op Maandagavond, maar ln den gewonen dienst van Zondagmorgen, welke geleld zal worden door dr. P. D. Tjalsma van Rotterdam. Naar wij vernemen zullen Dinsdag as. alle openbare lagere scholen hier ter stede gesloten zijn. nadat des morgens ln een bijzondere bijeenkomst de figuur van H.M. de Koningin-Moeder zal zijn herdacht. In verband met den drukken treinen loop op as. Dinsdag ter gelegenheid van de begrafenis van H.M. de Koningin- Moeder zullen vooral des morgens tot 12 uur, doch ook des namiddags na 2 uur de spoorwegboomen aan den Rljnsburger- weg en aan den Haarlemmerweg bijkans voortdurend gesloten zijn. Houders van auto's enz., die hun voer tuig dien dag ln de stad moeten gebrui ken, wordt aangeraden hun auto enz. des Maandags reeds ln de stad te plaatsen, daar het vrijwel uitgesloten moet worden geacht de overwegen te passeeren, hetzij met zeer veel oponthoud. H.M. DE KONINGIN-MOEDER HERDACHT In de Leidsche middelbare scholen. Hedenmorgen werd ln de Gem. H.B.S. aan de Burggravenlaan een korte, indruk wekkende bijeenkomst gehouden, ter na gedachtenis van Koningin Emma. Nadat alle leerlingen in het gymnastiek lokaal waren verzameld, nam de leeraar, de heer B. M. Noach het woord tot het houden van de gedachtenisrede. Hij wees erop, hoe in zijn jeugd Ko ningin Emma de Koningin-Regentes was, terwijl het voor de jeugd van heden de Koningin-Moeder is. Die woorden zijn voor ons niet alleen Moeder der Koningin, doch vooral ook Moeder van ons land. Haar taak was in 1890 dubbel-zwaar. Zij moest tegelijk het Regentschap volbren gen en Haar dochter tot een goede Ko ningin opvoeden. Zij was wijs als moeder, als regentes en als leidster der Jonge Koningin. Zij was eenvoudig; niet de hooge heer- scheres op het hooge voetstuk. Zij was en bleef de Moeder van Haar volk; een goede Moeder, die, waar Zij kon, leed trachtte te verzachten. Haar belangstelling ging zoowel naar stoffelijke als naar geestelijke successen uit. Op tentoonstellingen, concerten, in schouwburgen en op lezingen kon men Haar eenvoudige, doch vorstelijke gestalte opmerken. Bescheiden trok Zij zich na 1898 terug, maar bleef Haar dochter zoo noodig steunen en leefde verder met alles mee, wat er in Haar land gebeurde. En wederkeerig leefde het heele volk met Haar mee. hetgeen nu bij Haar laatste ziekte weer zoo duidelijk bleek. De op luchting bij de gunstiger berichten, en de rouw na Haar overlijden. Wij treuren als om onze eigen Moeder, en zullen steeds met diepen eerbied aan Haar blijven denken. Na eenige momenten stilte verlieten allen diep onder den indruk de school. Ook in het Gymnasium en de H. B. 3. voor Meisjes is de overleden Vorstin her dacht. De heer A. L. van Beeck heeft zulks gis teravond gedaan voor de leden van den L.G.B. ,.Uno Sumus Animo", terwijl mej. dra. J. L van Hoorn en mej. L. Warn- sinck hedenmorgen in het schoolgebouw herdenkingsredevoeringen hebben uitge sproken. DR. A. H. OORT EXIT. Woensdagmiddag a.s. om 2 uur, zal dr. A. H Oort, eerste-geneesheer van „Rhtjn- geest" en waarnemend geneesheer-direc teur, die den gemeentedienst met pen sioen gaat verlaten, officieel afscheid ne men van het personeel. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift, getiteld: „Die Methoden der heavlsidischen Opera- torenrechnung". de heer H B. J. Florin, geboren te Rotterdam; tot doctor ln de letteren en wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: „Het komische genre ln de Ita- liaansche schilderkunst gedurende de 17e en 18e eeuw. Bijdrage tot de geschie denis van de caricatuur", de heer W. R. Juynboll, geboren te Leiden (cum laude); tot doctor in de rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „Het hoogheemraad schap van Rijnland, zijn recht en zijn be stuur van den vroegsten tijd tot 1857", de heer S. J. Fockema Andreae, geboren te Leeuwarden tcum laude). Geslaagd voor het practisch apothekers examen eerste gedeelte, de heeren R. S. Kleinkramer (Strljen) en E. Pont (Schie dam) candidaatsexamen Nederl. letteren de heer F. J. Schellart (Den Haag); can didaatsexamen klassieke letteren de heer A. L. Geerllngs (Den Haag)candidaats examen Romaansche letteren mej. T. J. Algera (Rotterdam)candidaatsexamen rechten de heer Dj. P. de Jong (Lelden); economische doctoraal examen Indologie de heeren J. Keunlng (Terwaard), H. Ha genaar (Hilversum) en J. P. de Jong (Den Haag); doctoraal examen Nederl. letteren de heer H. v. d. Waal (Voorburg) (cum laude) CHRISTELIJK HISTORISCHE UNIE. De Chr. Hlst. Unie vergaderde dezer da gen ter bespreking van enkele huishoude lijke zaken en van den beschrijvingsbrief der Algemeene Vergadering op Vrijdag 6 April te Utrecht. De waarn. voorzitter sprak na de ope ning eenige woorden in verband met het overlijden van H. M. de Koningin-Moe der; staande werden deze woorden aange hoord en besloten een adres van rouw beklag aan de Koninklijke Familie te richten. Dit adres is Inmiddels verzonden. Tot bestuursleden werden gekozen mej. M. Langman en de heer Y. Tynstra; de laatste nam deze benoeming aan, terwijl de eerstgenoemde bericht gezonden zal worden. De beschrijvingsbrief, waarop heel wat actueele punten voorkwamen, gaf aanlei ding tot een bespreking, waaraan diverse leden deelnamen. Tot afgevaardigden naar Utrecht wer den benoemd de heeren Hiiner, Wilbrink en Würtz. De heer Tynstra sloot met dankgebed. RECLAME- HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijvingen: W. Ouwerkerk, Havenkade 12-14. Leiden. Timmerbedrijf. Eigenaar: W. Ouwerkerk, Leiden. Firma Teleng en Verplancke. (Beper kende Bepalingen), Oosterstraat 2b Lel den. Brood- en Koekbakker!). Vennooten: W. Teleng, Leiden en D. F. Verplancke, Leiden. C. van Leeuwen. Lokhorststraat 29, Lei den. Kruidenierswaren en comestibles. De leesbibliotheek: Lokhorststraat 27, is over gegaan aan: C. van Leeuwen Jr., Leiden, dd. 1 April 1934. J. Miedema v/h J. P. Fontein, Lage Rijndijk 27, Leiden. Koloniale waren en comestibles. Opheffing filiaal: Kanaal straat 10, Leiden, dd. Juli 1933. Uittredend beheerder filiaal: W. F. Vlnkesteyn, Lel den. o NEDERLANDSCH STUDIECENTRUM TE PARIJS. Installatie van de groep Leiden. In een der vertrekken van het Univer siteitsgebouw werd gisteren het Provin ciale Comité „Zuid-Holland", Groep Lelden voor den afbouw en de Inrichting van het Nederlandsch Studentenhuis in de „Cité Universitaire" te Parijs door Mr. A. Zimmerman geïnstalleerd. De heer Zim merman gaf een uiteenzetting van doel en werkwijze van het Comité en spoorde alle aanwezigen tot krachtige medewer king aan om het noodige geld bijeen te brengen voor het afwerken en het in richten van het Nederlandsch Studenten huls. Hij wees er met nadruk op, hoezeer de goede naam van Nederland hierbij betrok ken was en vermeldde tenslotte met er kentelijkheid. dat de Nederlandsche re geering, dit inziende, zich welwillend be reid had verklaard, ten dezen steun te verleenen. Van de gelegenheid tot het vragen van Inlichtingen werd door eenige personen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter, mr. A. van de Sande Bakhuvzen den in leider dankte voor zijn heldere bezielende toespraak. KEURING MILITAIRE DIENSTPLICHT. Den ingeschrevenen voor den dienst plicht uit deze gemeente voor de lichting 1935, die van den Burgemeester een ken nisgeving hebben ontvangen om voor den Keuringsraad te verschijnen, wordt in herinnering gebracht, dat de zittingen van dien Raad zullen aanvangen op 26 Maart a.s. en wel in de inentingslokalen van het Elisabeth's Gasthuishof aan de Oude Vest No. 25 alhier. Omtrent dag en uur van aanmelding raadplege men bedoelde kennisgeving. KIJKT NIET NAAR ELECTRISCH LASSCHEN! In een der Haarlemsche ziekenhuizen is dezer dagen de 28-jarige Leidsche elec- tricien F. de H. opgenomen, die op straat had staan kijken naar electrisch lasschen 's Nachts om halftwee werd hij aange troffen op den straatweg, waar hij den indruk maakte dronken te zijn. Dit bleek echter niet het geval; hij was evenwel bijna geheel blind door het turen in de felle lichtbundels van het lascha oparaat. Vermoedelijk zal dit voor den Jongeman geen blijvende nadeelige gevolgen heb ben, doch dit ongeval zij anderen een goede les. DE BIOSCOPEN. Luxor-Theater. - Brigitte Helm schijnt uitverkoren voor het spelen van de hoofd rol ln smokkel-films en zij kwijt zich van die taak op schitterende wijze. Deze tem peramentvolle actrice met haar wonder lijk scherpe profiel speelt in „Deviezen- smokkelaars" de rol van het knappe meisje, dat zich uit sympathie voor een misdadigen bankier heeft laten overhalen tot het smokkelen van deviezen, doch op één van die avontuurlijke tochten door een blijmoedigen reisgenoot (Willy Eich- bergeri zoodanig geïmponeerd wordt, dat de basis is gelegd voor de-ommekeer-ten- goede in haar leven! Brigitta's spel is nu eens gevoelig en weemoedig, dan weer schalks en opbeu rend en die reeks van stemmingen wisselt voortdurend in bonte variatie. Willy Eich- berger is de kranige tegenspeler, een jongeman, die in zijn spel aan Willy Frltsch doet denken. Hij heeft voorkomen en flair en kan zijn debuut voor de Ufa als een succes beschouwen. Een felle te genstelling biedt de persoon van den ban kier, die op geen betere wijze geschetst had kunnen worden dan door den karak terspeler Paul Wegener. Er gaat dreiging uit van deze sombere figuur, die geen scrupules kent en zelfs menschenlevens opoffert om z'n geld in veiligheid te kun nen brengen. De bijrollen zijn, als ge woonlijk bij de Ufa, zeer goed verzorgd en onder het losbandige gezelschap van den bankier treffen wij o.m. aan Otto Walburg, Ernst Behmer, Charlotte Serda en Paul Westermeyer. Dat onder dergelijke om standigheden de film „Deviezen-smokke laars" de volle aandacht waard is spreekt natuurlijk vanzelf! Het bijprogramma brengt een klucht van Buster Keaton en een reeks opnamen CHIEFWHIP van den voetbalwedstrijd Nederland-Bel- gië, die door de Oranjemannen met 9—3 gewonnen is. Roxy-Theater. - De directie van het theater aan de Haarlemmerstraat heeft nog eens een oude bekende uit het archief te voorschijn gehaald, n.l. de tendenzfilm ,De hygiëne van het huwelijk", waarin op kiesche en bevattelijke wijze het sexueele vraagstuk wordt behandeld. De film legt Inzonderheid den nadruk op de noodzake lijkheid van medische keuring vóór het huwelijk en laat zien welke de beklagens waardige gevolgen kunnen zijn, wanneer men in dit opzicht ln gebreke blijft. Aan den anderen kant wordt het levensgeluk geschetst van hen, die zich mogen ver heugen in het bezit van gezonde, vroo- lijke kinderen. Voor de pauze zien we behalve het journaal en een aardige klucht als eerste hoofdfilm „Kamerlid tegen wil en dank", een gegeven, dat in operette-stijl is uitge werkt. Het laat ons zien hoe één kern achtige uitroep, mits te juister tijd ge daan, soms voldoende kan zijn om iemand een Kamerzetel en zelfs het presidium van de Kamer te bezorgen. Natuurlijk is hiervoor wel eenige protectie noodig en wanneer de beschermheer zijn held op een kritiek oogenblik in den steek laat, daalt de arme president even hard van zijn hooge positie af als hij ertoe is opgeklom men. Gelukkig voelt hij zich in zijn oude omgeving ook beter thuis dan in de nieuwe! Al met al een goed programma. Casino-Theater. - „Het Amerlkaansche springwonder" heeft men Richard Tal- madge wel genoemd en deze betiteling verdient hij in „Van moord beticht" vol komen. Als journalist heeft hij in een ver kiezingsstrijd de zijde gekozen van den rijken Carter, wiens dochter hij zelfs weet te trouwen. Voor de tegenpartij bleek geen middel beter dan Richards broer van moord te beschuldigen. Doch door toeval wordt Richard zelf wegens den in sène gezetten moord veroordeeld. Met zijn ont snapping begint tevens de ontsluiering van de ware toedracht der zaak en in een reeks spannende en boeiende klim- en springpartijen levert hij door een handige truc den moordenaar aan de politie over. Richard Talmadge Is een kwieke, spor tieve knaap, wiens optreden sympathiek aandoet en die ons een flinke dosis ge zonde sensatie te genieten geeft in een onderhoudende film. „De roekelooze rijder" Is een cowboy film, waarvan het begin wel wat erg lang gerekt is door een groot tekort aan han deling, doch ln de laatste helft wordt dit gemis ruimschoots vergoed. De beide journaals zijn weer keurig verzorgd, zoo als we dat in Casino gewend zijn. Trianon-Theater. - Buster Crabbe blijft met zijn leeuwentroep hier nog een week intrek houden, terwijl in de plaats van „So ein Madel vergisst man nicht" een uitstekende filmbewerking wordt vertoond van Emile Zola's beroemd werk „La Rêve" (De droom). De Paaschwijdingsdienst, uitgaande van de Remonstr. Vereeniglng „Gemeente leven" wordt gehouden Woensdag 28 Maart, onder leiding van Ds. G. J. Sirks te Amsterdam. Medewerking verleent het Remonstr. Zangkoor, met strijkorkest, en twee fluiten. Belangstellenden worden ver wezen naar de advertentie in dit Blad. Wij verwijzen naar een advertentie in dit blad waarin melkveehouders-con sumptiemelkers, die in het afgeloopen contractjaar hun melk in Leiden hebben verkocht, worden uitgenoodigd voor een vergadering. IJMUIDEN, 24 Maart. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1,801.25; Griet per kist van 50 K.G. f. 38—17,50; Tongen per K.G. f. 1,551,15; Groote schol per kist van 50 K.G. f. 12; Middelschol idem f. 16.50 15; Zetschol idem f. 2515; Kleine schol idem f. 205,50Bot idem f. 3,602; Schar idem f. 6,504,60; Vleeten per stuk f. 0.90: Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 85,50; Groote Schelvisch idem f- 2420; Middel Schelvisch idem f. 22,5016,50; Kleinmiddel Schelvisch id. f 16,5011,50; Kleine Schelvisch idem f. 11,505,60; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 4518; Gullen per kist van 50 K.G. f. 134,90; Lengen per stuk f. 1,300,24; Heilbot per K.G. f. 0,900,65; Wijting per kist van 50 K G. f. 4.601,70; Kool- visch per stuk f. 0,250,10; Makreel per kist van 50 K.G. f. 109,50. Aangekomen 4 stoomtrawlers: IJM 167 met f. 1940; IJM 94 met f. 2435; IJM 64 met f. 1446; IJM 106 met f. 2086: en de loggers KW 144 met f. 799: KW 149 met f. 1151; KW 159 met f. 1315; KW 36 met f. 734; KW 173 met f. 595, KW 40 met f. 719; KW 108 met f. 953; KW 24 met f. 570; KW 65 met f. 1031; KW 52 met f. 638; SHV 266 met f. 685. (Buiten verantwoordelijkheid der Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. BETRACHT RECHT EN BILLIJKHEID! Het schrijven van den heer De Cler i Uw blad van 23 Maart zal verwonderin_ gebracht hebben bij hen, die onbekend zljjL met de houding, die namens ons Gemeen-I tebestuur wordt aangenomen tegen hen wier eigendommen in aanmerking komei te worden aangekocht of onteigend - ten behoeve van een bouw- of stratenplan Inderdaad, het „schande", door een da, raadsleden tegen den heer De Cler geuiti ls een zeer waar woord voor de manier! waarop dergelijke gedupeerde eigenai ondervinden te worden behandeld. Ons Gemeentebestuur heeft nog meer-| dere en groote onteigeningspla op het program. Het is te wenschen, dat de raads«| zitting en deze ingezonden stukke! ken den raadsleden en het publiek de oogen doen opengaan voor de „mes-op- de-keel"-handellngen tegen reeds sterk benadeelde gemeentenaren en dat het mede door een juiste houding van raadsleden mogelijk worde, dat niet c den ingeslagen weg wordt voortgegaai doch dat een meer op recht- en billijkheid gebaseerde methode wordt toegepast ii gevallen waarin het particulier bezit t« nutte van 't algemeen wordt ontnomen. U Mijnheer de Redacteur dankende va de plaatsruimte, Abonné L, Leiden, 24 Maart. KORFBAL. BONDSDAG CHR. KORFBALBONB. Betreffende den jaarlijkschen bonadij van den Chr. Korfbalbond op 2en Paaxh- dag, die ditmaal in Den Haag (op de ter-| reinen aan de Van Tuijlstraat) zal wor den gehouden, kan nog worden medei gedeeld, dat de Inschrijving hiervoor tin is verloopen. Het recordcijfer van 78 inschrijvinl ls bereikt. Ter verdere toelichting diene, dat hlert begrepen zijn vier veteranen, en twe4 junioren-twaalftallen. Het idee was nl. geopperd, om ook de| oud-leden van bij den Bond aangesloter" vereenigingen nog eens in de gelegenhel' te stellen den bondsdag actief mede tel maken. Dit denkbeeld vond bij verschllT lende clubs instemming en het resultaat] is dan ook. dat er in totaal vier veteranen-I twaalftallen hebben ingeschreven, die tl een speciale klasse zullen uitkomen. Ook is er ingeschreven door twee jtjnM oren-twaalftallen, die met een twaalftal! uit de laagste gewone klasse een halve competitie zullen spelen. Onder de 72 gewone twaalftallen, die in vijf klassen ingedeeld zijn. bevinden er zich o.a. uit Utrecht, vijf uit Gelderland en een uit Drenthe. .21 BILJARTEN. MASSAKAMP S.D.O.—'T VIERKANTJ& De uitslag van de helft van de ninss* kamp tusschen S.D.O.—'t Vierkantje lulot- I. Mazurel (S.D.O.) 196 183 40 22 15' B. Brandt ('t Vierk.) 106 106 40 10 C. Schouten 136 136 32 19 *Ai H. Ouwerkerk 110 63 31 13 W. Penseel 135 135 34 18 3.91 Neuteboom 88 83 33 12 Jac. Neuteboom 120 104 38 19 i, I. Wijngaarden 86 86 38 17 J. Slimmers 112 112 35 13 L. M. Kerkvliet 86 64 34 11 N. N. 112 65 38 J> v. d. Hoogt 72 72 39 1» C. J. Koning 110 109 36 10 P. Wijngaarden 84 84 37 ,jj A. J. Kantebeen 82 82 40 J. Kerkvliet 84 83 40 1 J. Oudshoorn 80 80 36 1' j5j 54 112 95 72 72 42 - ]jf Lagerman 80 70 32 I. Zierkzee 64 64 32 W. Hanselaar 79 79 48 lf D. Zierkzee 70 55 47 ^,10 V. d. H. 80 80 38 1 JI W. Fakkel 46 36 37 Jj( J. V. Bemmel 64 58 84 5 1 Mozeman 64 64 tri joT W. Kaai 60 #60 26 104 J. Binnendijk 48 26 20 27 Maart: S.D.O. 3—'t Vlerk. 3. 29 Maart: 't Vlerk. 2-S.D.O. 3 Aprilt S.D.O, lWt Vlerk. 1. 171 1.34 3.03 205 2.07 H. Stol 80 54 36 15 F. H. 112 95 42 10 l 75 v. Rooien

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2