LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 24 Maart 19 UIT DE OMSTREKEN. «Sm KRING VAN BURGERWACHTEN „DUINLAND". In verband met den te houden Kring- wedstrijd zal de raad van bestuur van den kring van burgerwachten „Duinland" op Dinsdag 27 Maart a.s. te Voorschoten in het Gemeentehuis een bespreking hou den. BIJ den kring „Duinland" zijn aange sloten de Burgerwachten van Voorschoten, Wassenaar, Oegstgeest, Rijnsburg, Valken burg en Katwijk. De bijeenkomst staat onder leiding van den baljuw ,van den Kring burgemeester Woldringh v, d. Hoop, van Katwijk. HAARLEMMERMEER. Inbraken en diefstallen BIJ een bewoner van den Ringdijk nabij den Venneperweg alhier, heeft een onge noods gast 's nachts zich toegang verschaft tot een schuur en daaruit een nog in uit stekenden staat verkeerend heerenrijwiel ontvreemd. Met betrekking tot de in de Geref. Kerk aan den Aalsmeerderweg ln Haarlemmer meer gepleegde Inbraak vernemen we. dat de dieven door een gat in het kozijn van een der ramen te boren en de sluiting te verwijderen, de consistoriekamer zijn bin nengedrongen. Na alles doorzocht en overhoop gehaald te hebben, zijn ze onverrichterzake weer vertrokken, wijl ze niets van hun gading konden vinden. De heer B, aan den Hoofdweg kwam 's morgens tot de ontdekking dat men door forceering van een raam gepoogd had ln te breken Er werd niets vermist, zoodat de ongewenschte bezoekers blijkbaar in hun werk werden gestoord. BIJ een landbouwer, wonende in een laan nabij den Bennebroekerweg, werd 's nachts een ln een schuur staand kippenhok van zijn Inhoud ontdaan. De politie werd met een en ander in kennis gesteld. Gevaarlijke bocht in den Lisserdwarsweg. In den Lisserdwarsweg Is aan het einde nabij de samenkomst van dezen weg met den weg langs do ringvaart van de Haar lemmermeer een bocht, waarin voor het verkeer komende uit de richting van de Hoofdvaart gevaar bestaat des avonds of bij mistig weer ln de aldaar aanwezige sloot te rijden. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben aan het wegbcstuur verzocht plaatsing van een wegmarkeering aan de buitenzijde van deze bocht te willen be vorderen. 25-jarig bestaan van de vereen. „Vooruit". Op Maandag as. zal het 25 jaren geleden Zijn dat de vereenlging „Vooruit" ter be vordering van de paardenfokkerij ln Haarlemmermeer werd opgericht. Deze ge niet wijd en zijd groote bekendheid. In een op dien dag te houden ledenvergadering van „Vooruit" zal dit 25-Jarig bestaan worden herdacht. Het bestuur heeft echter besloten daaraan vooralsnog geen verdere feestelijkheden te verbinden, doch een op „Vooruit" betrekking hebbende revue op te voeren en deze met het oog op de veel tijd en zorg vorderende voorbereiding te verschuiven tot de maand November, ter wijl het ln de bedoeling ligt bij gelegen heid van het in de maand Juli op het ge meentelijk sportterrein te Hoofddorp te houden qpncours-hipplque met een extra- programma voor den dag te komen. HILLEGOM. Propaganda-avond der Burgerwacht. De Hlllegomsche Burgerwacht bestaat thans ongeveer een Jaar. De oproep van de overheid om mee te werken aan de handhaving en steun aan het gezag was niet vergcefsch. Een groote groep jonge mannen hoeft zich aangemeld en vervult op een prijzenswaardige wijze zijn taak. Het bestuur vraagt nu financielen steun van de burgerij en organiseert een pro paganda-avond op Donderdag 12 April met Pater Borromaeus de Greeve en de heer Chr. van don Heuvel. Ud van de Tweede Kamer als sprekers. Een film wordt ver toond: de kruistocht tegen het anarchisme en communisme. Kaarten zijn bij de boek handelaren verkrijgbaar, Bouwvergunning is gevraagd voor den bouw van 18 woningen aan de Burgemees ter Pontstraat door orrhif»ct Kuitens voor rekening van den heer Vermeij. De directie der N. Z. H. tram heeft toestemming gevraagd om gedurende den bloementijd bordjes te plaatsen, verwij zende naar aanbevelenswaardige wandel wegen langs de velden I In het Provinciaal Comité van de Centrale voor Werkloozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor Practisch Christendom is als lid be noemd de heer J. O. Venneer. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Er komt weer werk aan den winkel. Na het zaaien van zomerpeen zijn de meeste tuinders begonnen met het planten van vroege aardappelen. Belde producten zijn de hoofdproducten voor de zomermaanden Van het eerste product zal, naar men ver wacht, een inkrimping plaats hebben als ;evolg van de slechte uitkomsten ln 1933 .erwlfl de oppervlakte peen wel even groot zal zijn als vorig seizoen Indien uit breiding zou ziin toegestaan zou zelfs aan zienlijk meer land met peenzaad zijn ge zaaid. De overgroote meerderheid der be drijven alhier ziin niet grooter dan 2 H.A. zoodat èn voor vroege aardannelen ên voor groenten de beperklngsschaa! van 5f« moet worden toegepast. En bil de strenge controle die hierop zal worden uitgeoefend is het te gewaagd buiten z'n boekje te gaan. Immers wordt allereerst alle regee- 8 RECLAME. 4184 ringssteun Ingehouden doch bovendien ls het niet uitgesloten dat van tuinders die de voorschriften niet nakomen, niet voor export mag worden geveild. Alle voorzich tigheid ls dus geboden! Vergadering Bloembollencultuur. De afd. Katwijk van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur vergaderde in „de Roskam". De bijeenkomst was siecht be zocht. De voorzitter de heer Nlc. Bos open de en herdacht het overlijden van HM. de Koningin-Moeder, Beschermvrouwe van de Alg. Vereenlging en schetste de vele ver diensten, welke Zij het vaderland heeft bewezen. Deze woorden werden staande aangehoord. Na voorlezing der notulen volgde het jaarverslag van den secretaris. Het ledental beweegt zich in dalende lijn. Het bestuur ls er in geslaagd in het afge- loopen jaar wederom een tweejarigen wïn- ter-cursus te organlseeren. Dan volgde het verslag van den penningmeester. Door den heer G. v. d Perk werd de rekening ge controleerd. Het kassaldo bedraagt f. 25.50. Vervolgens had een bespreking plaats om trent de groote tentoonstelling in 1935 te Haarlem. De afd. Katwijk zal collectief aan de tentoonstelling deelnemen. De hiervoor benoodlgde bollen zijn door een tweetal leden der vereentging gratis toegezegd waarvoor de voorzitter meent, bij voorbaat reeds den dank der vereenlging te moeten overbrengen. De afd Bovencarspel ls voor nemens op de as, Alg. Vergadering te Haarlem een motie in te dienen, strekkende de Regeeringsbemoeiingen ten opzichte van het bloembollenvak te doen beëindigen. Uit de hierover gevoerde discusie bleek, dat de vergadering van meening was. dat deze vooralsnog, met het oog op de door den diverse teeltbeperkingen vrijkomende gronden, niet kunnen gemist worden. De motie zal niet worden gesteund. Tot af gevaardigden werden benoemd de heeren H, W. Grimbergen en Nic. Bos. Tot plaats vervangers G. v. d. Perk en I. den Duik. Hierna sluiting. In verband met het overlijden en de Plechtige teraardebestelling van het stof felijk overschot van H.M. de Koningin- Moeder zal de Tulnbouwvereeniging K. en O. op Dinsdag as. geen veiling houden, doch zal de veiling volgende week worden gehouden oo Woensdag inplaats van Dins dag en Vrijdag. KATWIJK AAN ZEE. Herdenking op de scholen. Op de Openbare Lagere School en op de Bijzondere Scholen ls een lesuur ge wijd aan de herdenking van de Koningin- Moeder, waarbij een toepasselijk woord werd gesproken over de beteekenls van H, M, voor het Nederlandsche volk en omtrent de wijze, waarop Zij haar taak als Koningin-Moeder en als Regentes heeft vervuld. Ten teeken van rouw hebben B. en W. en het bestuur van de Herv, Scholen be sloten, dat de Op. Lagere Sch. en de Herv. Scholen Dinsdag gesloten zullen zijn. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 623 werkzoekenden n.l. 18 opperlieden, 61 grondwerkers, 6 timmerlieden, 4 schilders, 14 metselaars, 4 fabrieksarbeiders, 45 kui pers, 159 losse arbeiders, 153 landarbeiders, 3 tuinbeden, 149 visschers, 1 autogeen- lasscher, 13 stokers, 11 binnenschippers, 5 varensgezellen, 1 mandenmaker, 2 lood gieters, 1 kistenmaker, 7 scheepmakers, 1 typograaf, 3 bloemisten, 2 broodbakkers, 1 smid, 1 kok, 1 chauffeur, 6 motordrij vers, 2 machinisten, 26 venters, 1 uitvoer der, 1 schoenmaker, 1 kantoorbediende. Beneden 18 jaar 1 landarbeider, 3 vis schers, 1 losse arbeider, 1 vr. kantoorbe diende, 1 vr. winkelbediende. Bij de werk verschaffing zijn werkzaam 87 mannen. Geplaatst werden 2 opperlieden, 1 grond werker, 2 landarbeiders. VER. TOT BEVORDERING DER ZENDINGSZAAK. Herdenking 20-jarig bestaan. In de geheel gevulde zaal van Oasa Cara werd bovengenoemde herdenking ge houden. De voorzitter ds. P. Pras liet zin gen Ps. 77 7 las Ps. 22 24—32 en ging voor ln gebed. Spr. deelde mede dat de eere-voorzitter zijn verjaardag herdacht en daarom niet aanwezig kon zijn. Hij uitte den wensch, dat de voorzitter nog lang eere-voorzitter en ten zege mag zijn. Daar deze samen komst niets heeft van feestvreugde is niet tot uitstel in verband met den rouw over gegaan. Uitvoerig herdacht spr. het heen gaan van H.M. Koningin Emma. Met dank aan God zullen wij blijven ge denken wat Hii ons in Haar gegeven heeft. Vervolgens behandelde spr. de geschie denis der vereeniging Van de drie be stuursleden ls de heer Jer. Varkevisser vanaf de oprichting in 1914 nog in leven en gedurende het geheele tijdperk secre taris geweest. Spr. bracht hem den dank der vergadering over. voor al hetgeen hij in het belang der Zendingszaak gedaan heeft. Met weemoed ziet spr. de twee andere namen. nj. van den toenmaligen voorzitter ds. G. Bolkensteln en van den penningmeester den heer P. Bakker, Hij bracht in dankbare herinnering, wat zij tijdens hun leven voor de vereeniging hebben verricht. Spr. heette welkom zendeling Egglnk uit Oeesteeest en zendeling van Keckum met verlof alhier. Verder heette spr. welkom zendeling Van der Weg uit Harderwiik (met verlofl en zendeling Lasschuit uit Overschle die beiden iets zondert vertellen van bun zend'nvsarbeld on West-Java: en mevr. van Beelen-Kriitrcman die een naar zelf vervaardigde ved'chten zou voordra gen Verder werden no? verwelkomd de werkende leden en de heer C. v. d. Plas. die met de contributie-inning is belast en de leidster van de afd. „Weest een Zegen". Spr. deed hierop diverse mededeelingen omtrent den Zendingsavond, die den 2en Paaschdag om 7 uur in de Oude Kerk zal gehouden worden. Naar aanleiding van Ps. 22: 28 sprak ds. Pras een kort woord, hij hoopte, dat de vereeniging in de komende 5 jaren mocht groeien en bloeien, waarna gezon gen werd het zendingsvers Ps. 86: 5. De secretaris de heer Varkevisser las de notulen der vorige vergadering en bracht zijn zeer uitvoerig Jaarverslag uit, waarvoor de voorzitter hem dank bracht. De penningmeester, de heer A. Kuijt, deelde met blijdschap mede, dat hij dit jaar f. 531.95 meer had ontvangen dan verleden jaar. Een woord van dank bracht hij aan den heer C. v. d. Plas. die hem verblijdde met 5 maal een afdrage van f. 50, die deze bijeen had weten te bren gen, ook door busjes op een boetzoldcr te brengen. Acht leden hadden dit jaar be dankt en één lid was de vereenlging door den dood ontvallen. De ontvangsten en uitgaven hadden bedragen in 1933 de som van f. 1732.90. De heeren Joh. Pronk en Zwitser had den de rekening nagezien en ln orde be vonden De voorzitte bracht den heer Kuijt dank. De secretaresse van de melsjesvereeni- ging „Weest een Zegen", mej. M. de Best, bracht een zeer uitgebreid jaarverslag uit. Dank werd uitgesproken aan de leid sters en de presidente mevr. Pras, die zooveel voor de vereeniging doet. De secretaresse stelde voor om het voorbeeld van de Classis Sneek te volgen, deze maakt voor een bepaald aantal zie kenhuizen in Indië naaiwerk. Er werden dit jaar 269 stuks goed vervaardigd. Mej. Hanny Verdoes werd tot penning- meesteresse, mej. De Best tot secretaresse herkozen. De ver. „Weest een Zegen" telt 6 afdeelingen met 230 leden. Het aantal leidsters werd uitgebreid. De ontvangsten hebben bedragen f.421, de uitgaven f. 265,30. Van het batig saldo van f155,70 werd goed gekocht om te verwerken voor de Zending. De voorzitter bracht mej. De Best hartelijk dank voor haar mooi ver slag. Tot leden van de kascommlssle voor het nazien der rekening van deze veree niging voor het jaar 1934 werden benoemd mej. A. N. de Voogd en de heer E. de Jong. Mevr. Van Beelen—Krijgsman droeg nu op keurige wijze een paar gedichten voor. die zij speciaal voor dezen avond gemaakt had. n.l. „Het Zendingslied van Wees en Zegen" en.,Zendingsbede met antwoord". De voorzitter bracht haar hiervoor dank. De heer B. Vis, aftr. ,werd herkozen als bestuurder. Zendeling Van der Weg deed mededee lingen met fllmvertooning over het me disch ziekenhuis te Djoentlkeban, waar van hij de leider ls, en waarvoor hier klee- ren worden gemaakt. Hij bedankte allen daarvoor. Zendeling Lasschuit deed zulks over de Zendelingscholen te Bandoeng. De voorzitter bedankte hen voor het ge sprokene. Gezongen werd Gezang 189 4, waarna zendeling Eggink met dankgebed eindigde en staande nog gezongen werd Ps. 72 11. Het bestuur der Oranjevereeniging heeft besloten als vereeniging met om floerst vaandel de plechtigheid der be grafenis van wiilen H. M. de Koningin- Moeder op a.s. Dinsdag bij te wonen. Gaarne wekt het ook de bevolking op, algemeen het gebruikeliike ceremonie van rouw te toonen door het uitsteken van de vlag halfstok, inzonderheid op den dag der begrafenis. LISSE. Konijnendief eindelijk gesnapt. Het is de politie mogen gelukken aan te houden zekere N. L. alhier, verdacht van een reeks konijnendiefstallen die den laatsten tijd gepleegd werden. De meeste gestolen konijnen zijn weer te recht. Hiermede zal wel een goede vangst gedaan zijnl Sluiting Ontspanningslokaal Werkloozen. Het ontspanningslokaal voor de Prot. werkloozen ls na gebruik van 11 weken, weder als zoodanig gesloten. Hierbij waren vertegenwoordigd de Ned. Herv. Kerk door den heer A. Schaap; de Chr. Geref Kerk door ds. A. Ponstein en de Ger. Kerk door den heer W. A. Schouten. Dc voorzitter, de heer A. Balkenende, sprak zijn vreugde er over uit dat gedu rende al deze weken niets is voorgevallen waardoor een wanklank werd vernomen. Met al onze zorgen mochten wij hier vele weldaden ondervinden. Spr. bracht dank aan allen die een werkzaam aandeel heb ben gehad om het beoogde doel na te komen. De heer Schouten sprak namens de verschillende Kerken, den leiders dank brengend voor de moeite die zij zich heb ben getroost Spr. hoopte, dat er ver trouwen mag zijn op God die alleen uit komst geven kan! Ds. Ponstein wees op het vele dat tegenwoordig voor de arbeiders gedaan wordt in tegenstelling met vroeger. Voorts wees hij op den grooten zegen van te mogen arbeiden, hetgeen vroeger niet altijd naar juiste waarde werd ge schat. Ds. Ponstein ging voor in dank gebed. Woningbouw vereen. „Volksbelang". In de R.K. Volksbond werd de 27e jaarverg. gehouden onder presidium van den heer M. v. d. Lans. De opkomst was goed. De heeren J. P. Segers en J. C. de Haan vertegenwoordigden het gemeente bestuur De voorzitter sprak waardeerende woorden ter nagedachtenis van H. M. de Koningin-Moeder. De secretaris memoreerde in zijn jaar verslag den slechten economischen toe stand. De heer J. Zaneveld bracht het finan cieel verslag uit. Ook hier een sombere klank Het afgeloopen jaar staat met een tekort van f. 6570.60. De heeren M. v. d. Lans en C. Schaap werden belden als bestuurslid herkozen. Na uitloting van het stamkapitaal werd medegedeeld dat de landhuur van tuintjes is gebracht op 35 ct. per R.R. (voorheen 55 ct.). Na rondvraag volgde sluiting. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Herdenking H. M. de Koningin-Moeder Speciale onderzoekingscommissie der bezwaarschriften inzake het uitbrei dingsplan. - De belastingen. De Raad kwam in openbare vergade ring bijeen. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig zijn 10 leden; afwezig met kennisgeving de heeren Den Hollander, Van Eeden en Van der Wiel. Zonder ken nisgeving de heeren Krau en Van der Meer. De voorz. houdt een rede ter nagedach tenis van de Koningin-Moeder. Allen hoo- ren deze staande aan. Aan de Koninklijke Familie zal een adres van rouwbeklag worden gezonden. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op een verzoek van bewoners van den Rembrandtweg en omgeving om dien weg zoo mogelijk aan weerszijden van tegeltrottoirs te voorzien; de kos ten vormen een bezwaar en de beteekenis van dezen weg in de toekomst ls nog niet met zekerheid vast te stellen met het oog op de nog niet definitieve goedkeuring van het uitbreidingsplan. De heer Liefferink pleit voor de trot toirs; de redenen tot afwijzing vindt hij wat gezocht. Er zit veel arbeidsloon in. De voorzitter ontkent dat; er zijn veel materiaalkosten en weinig loon. De heer Meyer is het met den heer Lief ferink eens. Er moeten behoorlijke voet paden komen ln de Zuidduinen. Laat men een kostenberekening indienen. Dit zal gebeuren. Een adres van het R.-K. kerkbestuur, dat de speelplaats der R.-K. Jongens school te klein wordt bij aanneming van het uitbreidingsplan. Er zal dan grond moeten worden aangekocht. B. en W. deelen mede, dat uit een door hen ingesteld onderzoek is gebleken, dat in alle loopende brandverzekeringen de uit te betalen bedragen zullen geschieden in Nederlandsche munt, zoodat bij een eventueele waardedaling van den gulden het verzekerde bedrag zal moeten worden verhoogd, daar de polissen geen z.g. goud clausule bevatten. Deze mededeeling geschiedde naar aan leiding van een vraag door de commissie van onderzoek der gemeenterekening over 1932. De 98 bezwaarschriften tegen het Uit breidingsplan zullen in handen van een speciale commissie worden gesteld. De in vorige vergadering benoemde heeren hebben hun benoeming allen aan genomen. Voorlezing werd gedaan van eenige goedgekeurde raadsbesluiten. Een adres van den ontslagen recher cheur Smit behoort hier niet thuis en niet tot de competentie van den Raad, zegt de voorzitter. Hij zal elke discussie hierover van te voren in de kiem smoren. De notulen van de vorige vergadering worden vastgesteld. Het verslag van de Comm. tot Wering van Schoolverzuim geeft den heer Meyer aanleiding te vragen hoe het komt, dat er zoo'n verschil ls tusschen de verzuimen aan de verschillende scholen. De voorz. zal bij de genoemde commissie informee- ren. De andere verslagen worden voor kennisgeving aangenomen. Op een schrijven van de besturen der chr.. moderne en katholieke arbeidersbe weging om verandering te brengen in de wachtweken, vooral met het oog op die gezinnen, welke inkomsten van kinderen hebben, hetgeen bij langen duur der wachtweken. soms wel 8, die families uit put, antwoorden B. en W„ dat de re geling hun juist voorkomt, maar dat het betrokken departement er geen bezwaar tegen maakt, als er ln enkele gevallen van wordt afgeweken. Met het oog daar op zullen B. en W. dat dan ook in zeer speciale gevallen doen. De heeren Vink en v. d. Niet houden een pleidooi voor de arbeiders. De heer Caspers ondersteunt dit. Weth. De Witt licht een en ander toe. Men kan vertrou wen hebben in B. en W., wat ook de voorzitter herhaalt. (De heer Krau komt ter vergadering). Een nieuwe verordening voor het agent schap der arbeidsbemiddeling wordt vast gesteld. Deze is noodig geworden, tenein de die te doen aanpassen aan de arbeids- bemiddelingswet 1930. Tot leden der commissie van toezicht op het agentschap op de arbeidsebemid- deeling worden gekozen de heeren J. de Groot, werkgever, Joh. van Konijnenburg, werkgever, L. Bakker, werknemer, en Jac. van der Wiel, werknemer. In de plaats van den heer A. C. Meyer, die niet herkiesbaar was, wordt benoemd de weth. E. L. de Witt. Aan J. Verburg wordt over 1932 een gratificatie toegekend van f. 100 en een vergoeding voor kleeding enz. van f. 50. De heer Liefferink vindt deze inciden- teele behandeling niet correct. De voorz. zegt, dat dit een bijzondere aangelegen heid is. De heeren v. d. Niet en Caspers pleiten voor toekenning. Weth. Alkemade geeft een toelichting. De heer Liefferink acht het loon meer dan voldoende in de zen tijd, nu de belastingen moeten ver hoogd worden. De heer Vink wil het loon van den heer Verburg over 1933 en vervolgens vaststellen op f. 33.50 met aftrek van 3% korting. Het voorstel werd ondersteund. Dit voorstel werd aangehouden. Voorstel om het straatgedeelte tusschen de Van Panhuysstraat en de Dahliastraat langs de openbare school Irisplein te noe men, daar het in de bedoeling ligt daar een bloemenbuurt te maken. Z.h.st. aan genomen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten van mr. I. Möller te Amsterdam voor den prijs van f. 0,25 aan te koopen een opper vlakte van 1887 vierk. Meter bij het Koe pelduin en zoodra deze strsok aan de gemeente in eigendom zal zijn overgegaan den grond weer aan mr. Möller in gebruik te geven tegen een recognitie van f. 0.25 per kalenderjaar of gedeelte daarvan tot het tijdstip, dat deze strook als weg zal zijn aangelegd Van J. Valentgoed en A. H Zandbergen wordt grond aangekn"ht resp. 13 en 28 vierk. M. voor f. 0,25 in totaal en f. 10 per vierk. M. plus ijzeren hekken van f. 65 en f. 60. Een hevige discussie ontspon zich naar aanleiding van aankoop grond enz. in de Schoolstraat. De heer Braun viel het D.B. aan en zeide dat de raad een ma, is, wat wethouder Alkemade aam» gaf heftig te protesteeren. Men kan' met allerlei futiliteiten in den raad men. De voorzitter is eveneens ning toegedaan. De gevraagde medewerking tot van een weg van de P. HeenstaT Boulevard (vuurtoren) werd in zitting behandeld. Een nieuwe kampeer- en strandt dening werd vastgesteld. B. en V? nen vergunning verleenen op de d- beschlkbaar gestelde terreinen Voorstel van B. en W. om hun een diet te verleenen van f. 1500 tot aa van een installatie, ten doel heb de zuiging van den exhauster, waa het gas uit de kamerovens wordt gezogen, beter te regelen, waardoor gens bewering een hoogere gasopb- zal worden verkregen en een h calorische waarde van het gas. Het stel is al sinds einde 1932 in gebruik weest. De directeur schat de financieele v deelen op minstens f. 750 per jaar normale prijs zou exclusief montage f bedragen. Z.h.st. goedgekeurd. De verordening op de gaslevering i op voorstel van B. en W. gewijzigd dien zin, dat het jaarlijksch minim gasverbruik ook over muntgasmeters t moet zijn. Het minder verbruikte m worden bijgepast. De verordening geacht te zijn ingegaan met 1 Jan. 1 De verlies- en winstrekening van weeshuis over 1933, de balans over 1 en de begrooting voor het jaar 1934 w den goedgekeurd. De heer Braun vindt rente a 51/4 5'/s% van hypotheken veel te hoog moet op gewezen worden aan Weesii meesters. De heer Liefferink zegt. dat er ach stallige rente is. Komt dit door de h- rente? De bedragen van achterstand hoog. B. en W. geven de verzekering dat met hun wenschen rekening zal word gehouden. Verordeningen worden vastgesteld t' plaatsing der gemeente in de 3e kl voor de gemeentefondsbelasting tot h' fing van 80 opcenten (v. j. 42) op hoofdsom der gemeentefondsbelasting tot heffing van 50 opcenten op de hooi som der vermogensbelasting. Deze ve deningen treden met 1 Mei van dit j ln werking. Op voorstel van B. en W. wordt b - ten de rioolbelastng te verhoogen. V- aan zal 3% worden geheven van de ste f. 1600 van de belastbare opbren en 1.5% van het bedrag, waarmee d" opbrengst de f. 1600 te boven gaat. De verordening heeft terugwerken kracht tot 1 Jan. 1934. De totale belastbare opbrengst van in de rioolbelasting aangeslagen petc len bedraagt f. 450.000. Er wordt nu 1-ekend op een totale opbrengst van p f. 11.700, terwijl bij de begrooting i 1934 is gerekend op f. 12.700, zoodal raming met f. 1000 wordt verminderd, het oogenblik is het maximumbelast bedrag f.6 verschuldigd bij een bel" bare opbrengst van f.300. Hoogere brengst doet voor de belasting niets De voorgestelde verhooging van d' centen op de personeele belasting ra tot 200 inplaats van 65 tot 115 wordt gesteld tot een volgende vergadering het oog op de afwezigheid van 4 1' Dit punt is van te veel gewicht, om thans te behandelen. De verzoeken in zake vermindering personeele belasting voor café's e.d. den thans voor de 2e maal behandeld. De heer Meyer stelt voor de belas met 1/3 te verminderen. Ook de n Braun acht de personeele belasting café's veel te hoog. Hij steunt het voor. Meyer. Hij leest een aantal gemeen voor, die 2/3 van de personeele belas heffen. De inspecteur der directe be ting ontraadt vermindering, zegt de v zitter, die het voorstel-Meyer sterk keurt. Na langdurige discussie wordt n voorstel tot de volgende vergadering a gehouden. Op voorstel van B. en W. zal de c ponbelasting, die van 25 Febr. 1934 het einde des jaars f.90 zal bedragen, de daarop rechthebbenden afgewent worden. De wijziging van de begrooting die 1933 en dienst 1934 wordt goedgekeura. De huurprijs van perceelen teen» over het tijdvak van 25/12 '32 tot 2» '33 wordt verlaagd met 35% en terugs bracht op f.110, zoodat aan de hun™ J. Passchier en W. Kapteln ln totaal i. zal worden gerestitueerd. Ingevolge art. 103 der Onderwijs wordt aan de besturen van een 4-tai m zondere scholen een voorschot umpKw van 80% overy het dienstjaar 1934. ij kend naar den maatstaf van f. 19.83. zu de de kostprijs bij het openbaar ia» het jaar 1931. In totaal wordt een oeu van f. 22.990.90 uitgekeerd. w De heer Liefferink wilde een Jue» percentage geven. Hii vindt het cu f. 19.83 veel te hoog. Men kan met minder toe. De nieuwe verordening op de van vergunningsrecht voor den verk van sterken drank in het .klein, js jr ucii -- -- Weln.isS luidend aan de thans geldende, maakt o dens een kleine wijziging. Rondvraag: De heer Caspers merkingen over zand aan den weg. De heer Soeteman klaagt ov's slechte bestrating van den Nieuwen weg van hoek Molenstraat tot ae Jongensschool. De voorz. zegt ona toe. des De voorz. dankt den heer Bas'Ha» stenograaf, voor het verdiensten)» „j- dat hij in zijn betrekking heeft Door tijdsomstandigheden .foUiit- meente het stenografisch verslag a fen. (Applaus). Hierna sluiting. VOORHOUT. Telegram van Rouwbeklag' Door B. en W. dezer gemeente jjj H. M. de Koningin, in verband jjoe overlijden van H. M. de Konmgw der het volgende schrijven gene" Mevrouw: B, en W. van de gemeente diep ontroerd door het Tooi irijooj rt» Hare Majesteit de Koningin— - - tulgen voor de bevolking dezer s de deelneming in de droefno' Uwe Majesteit en Haar Huis verre God Uwer Majesteit kracht zware beproeving schenke. jou» (w.g.) B. en W. gemeente ■- Moed er. lEOUjfl

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14