LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 23 Maart STADSNIEUWS. Kou bij het Kind UIT DE OMSTREKEN. Quaker blijven AGENDA. UIT DE RIJNSTREEK. NA DEN DOOD VAN H.M. DE KONINGIN-MOEDER. Op initiatief van de Vereeniging „Konin ginnedag" en de Leldsche Christelijke Oranjevereeniglng werd gisteravond in Den Burcht een bijeenkomst belegd in verband met de wenschelljkheid H. M. de Koningin-Moeder, mede de laatste eer te bewijzen. Aanwezig waren afgevaardigden van de besturen der Leldsche Christelijke Oranje, vereeniging, der verg. „De Prlncevlag", der Oranje-Garde en der verg. .Koninginne- dag". Aangezien ter vergadering niet het noodlge bekend was aangaande de moge lijkheid een deputatie te zenden werd een kleine werkcommlssie benoemd, om de voorbereidende werkzaamheden te ver richten. Deze Commissie bestaat uit de heeren P. C. Labrijn (vg. Koninginnedag), C. Th. Breebaart (L, Chr. Oranjeverg W. Boer Jr. (Oranje-Garde), K. Cebol (De Prlnce vlag). Besloten werd per vereeniging minstens 5 en hoogstens 10 leden af te vaardigen. De Oranje-Garde besloot naderhand als zelfstandige vereeniging aanwezig te zijn. In verband met het overlijden van H. M. Koningin Emma werd door de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Bljnland alhier aan H. M. de Koningin het volgend adres van rouwbeklag gezon den: Majesteit, De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland te Leden gevoelt zich gedrongen Uwe Majesteit en met Haar het geheele Koninklijke Huis haar diepe deelneming uit te spreken, bij het onher stelbare verlies dat Uwe Majesteit, Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana en Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik en met deze het geheele Nederlandsche volk heeft getroffen. De Kamer herdenkt hierbij op hoe voortreffelijke wijze wijlen Hare Maje steit Koningin Emma haar taak op aarde als vorstin, als Koningin Moeder en als lid van ons Nederlandsche volk heeft ver vuld. Moge de groote liefde welke ons ge heele volk wijlen de Koningin Moeder toe droeg, voor Uwe Majesteit en Haar door luchtig gezin lenigen de smart van dit plotselinge verlies. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland: (w.g.) TEN CATE BROUWER, Voorzitter, (w.g.) P. G. KNIBBE, Setretaris. Naar wij vernemen, zal de speciale her denking van het overlijden van H. M. de Koningin Moeder in de Waalsche Kerk niet Maandagavond, maar Zondagmorgen te halfelf plaats vinden. Voorganger is ds. Bresson. Vanwege de Ned. Israël. Gemeente, alhier, zal Zondagmiddag a.s. om 14.30 uur in de Synagoge, Levendaal 10, een rouw dienst worden gehouden in verband met het overlijden van H.M. de Koningin- Moeder. In verband met het overlijden van H.M de Koningin-Moeder heeft ook de Unitas Studiosorum Lugduna Batava be sloten voor den tijd van drie weken de rouw aan te nemen. Het hoofdkwartier der Ned. Padvinders Vereeniging heeft bepaald, dat de leiders tot 20 Juni om den linkerarm van hun uniform een rouwband ter breedte van 7>/« c.M. zullen dragen. De Leldsche padvinders zullen allen rouw dragen, terwijl voorts zoo weinig mogelijk vertoon naar buiten zal plaats vinden. Het Parijsche Nachtfeest, dat „The Dutch Players" Zaterdagavond zoude" geven is uitgesteld; de werkloozenavond is weder bepaald op Vrijdag 30 dezer. PROF. DR. HUIZINGA IN WEENEN. Prof. dr. J. Hulzinga, die te Weenen vertoeft, heeft een voordracht gehouden voor de leden der Vereeniging „Oosten rijk-Holland" en een paar bevriende orga. nlsatlrs. Vervolgens werd een gemeenschappelijk diner gebruikt, terwijl prof. Hulzinga voor de radio een voordracht heeft gehouden over Oostenrijk en Nederland in den loop der eeuwen. Ter gelegenheid van het bezoek van den Nederlandschen geleerde wijzen de bladen in artikelen op de verdiensten en be kwaamheden van prof. Hulzinga. VER. VOOR CHR. MIDDELBAAR ONDERWIJS. De jaarvergadering. Gisteravond hield de Ver. voor Chr. Middelbaar Onderwijs hier ter stede haar algemeene vergadering. De heer J. P. Mulder opende de vergadering wegens af wezigheid van den voorzitter, met gebed en een korte inleiding, waarin hij her dacht zoowel het heengaan van de Ko ningin-Moeder, als van ds. Van der Weerd een der oud-leeraren. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat er nog velerlei zorgen zijn. De toestand is ech ter niet onbevredigend, al weten wij na tuurlijk niet in hoeverre de omstandig heden hun Invloed zullen laten gelden. Uit dat van den secretaris bleek, dat er weer eenige veranderingen in het leera- rencorps geweest zijn. Het leerlingen-aan tal is nog steeds stijgend en nu ruun 200. De eindexamens verliepen naar wensch. In de plaats van dr. De Planque, werd als bestuurslid benoemd prof. dr. J. de Zwaan. Na de rondvraag werd de vergadering op de gebruikelijke ma nier gesloten. RECLAME- 8127 wordt het best oil- wendig behsndeld. Wrijf slechts Vicics VepoRob tegen bedtijd op keel en borst Het bederft de masg niet zooels itmemsn doen kszt KON. NED. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Causerie over winterharde begonia's. Gisteravond kwamen de leden van de afd. Leiden en Omstreken weder in ge wone ledenvergadering bijeen. Alvorens over te gaan tot de opening dezer bijeen komst, herdacht de voorzitter,-de heer J. G. Ballego, het overlijden van Hare Ma jesteit onze geëerbiedigde Koningin-Moe der. Met eerbied herdacht spreker Hare groote belangstelling in den tuinbouw en het verlies voor onze Maatschappij, waar van Zij beschermvrouwe was. Spr. ging er trotsch op. dat het Hare Majesteit heeft mogen behagen een bezoek te brengen aan de in 4832 gehouden Von Siebold- herdenking, waar Zij met zeer veel be langstelling kennis nam van de Japan- sche gewassen, niettegensaande Zij juist van een zware ziekte hersteld was. Hierna opende de voorzitter de slechts matig bezochte vergadering. De notulen der voorgaande vergadering werden onveranderd aangenomen. Bij de Ingekomen stukken was een schrijven van het bestuur der Primavera te Rotterdam, waarin werd medegedeeld, dat de tentoonstelling belde Paaschdagen tegen sterk gereduceerde prijzen te be- tlchtlgen zal zijn. Vervolgens werden door de heeren E. H. J. Cunaeus en J. Mater, eenige algemeene beschouwingen gegeven over een inzending bloemen en planten, aan de hand van di verse afbeeldingen, welke ware kunstpro ducten bleken te zijn, welwillend afge staan door het bestuur van den Hortus. De heeren J. G. Ballego en Jan Kriest Jzn. deelden het een en ander mede over een mooie aquarel „Phyllecactus", veel gelij kend op de „Koningin der Nacht" en over het „Pampasgras" Gynerium argenteum. Na de pauze deelde de heer Jan Kriest Jzn., als lid van de jury mede, dat aan een Inzending Steenbreek „Saxifraga's" van den heer J. H. Smit, 10 punten was toege kend. Daarna hield de heer A. Lagendijk een rede over de cultuur enz. van „Winter- bioeiende Begonia's". Spreker begon zijn causerie met mede te deelen, dat Begonia's niet winterhard zijn, daar het geen Euro peanen, maar meestal Amerikanen zijn, waar zij vereenigd met Varens, Wolfs klauwen, Arondskelkachtigen enz. zich ten toon spreiden. Overweldigend vindt spr. de cultuur der Begonia Gloire de Lor raine te Aalsmeer, doch het blijft niet boeien. Spr. ziet liever de Begonia op de buitenplaats of daar waar zij met andere planten de ruimte moeten deelen en dan meerdere soorten en variëteiten dooreen. Aangezien alle kleuren domineerend zijn, zullen zij niet bij elkaar vloeken Niet alleen de bloemen, doch ook de bladeren geven een bron van genoegen, door de prachtkleuren, welke men er in aantreft. Spr. begon bij de straatjongens onder de Begonia's en eindigde bij de allerfijnste snufjes. Vervolgens behandelde spr. die Begonia's, welke zoo goed als uit de cul tuur verdwenen, doch werkelijk waard zijn wederom voor het voetlicht te treden, om over te stappen naar de Begonia met Ricinusbladen, druivenbladen, iepenbladen en met bladen gelijkende op de beren klauw, terwijl steeds de bloeiwijze om schreven werd. Een wonder is de B. Ne- lumbifolia, met bladen als van de heilige Lotis; uit het centraal punt komen de lange, forsche bladstelen en lange bloem stelen eindigend in een scherm van kleine witte bloempjes. Hierna passeerden eenige de revue als zijnde geschikt voor kamer plant, b.v. de B. Scharfiana en andere. Spr. moest ook even stil staan om de ouders te bespreken, waaraan alle nieu were variëteiten hun oorsprong danken. Vervolgens werd een onnoemlijk aantal soorten onder de loupe bekeken en werd de cultuur breedvoerig uiteengezet, even als de wijze van vermeerdering. We kun nen met de Begonia sollen. Zoo zijn er die men kan zaaien en stekken, doch liever stekken. Er zijn er die men het liefst van bladstek voortkweekt. Er zijn er die alleen van stek gekweekt kunnen worden, omdat ze steriel zijn. Weer andere laten zich ge makkelijk vermenigvuldigen door z.g.n. broedknolletjes, die in de bladoksels voor komen. Nog gaf spr. een enkel woord om de Begonia's niet ten onder te laten gaan. Ook zij hebben hun vijanden, parasieten, die hun leven trachten te veronaange namen. Oppassen voor de zwammen, zaai- en verspeengrond zuiver houden, zorgen voor de slakken, bladluizen enz. Zorgen voor oordeelkundig luchten en het gebruiken van Nicotine. De grootste vijand is het aaltje; zij komt niet op 't open veld doch zit in de loop graven, binnenin, verwoestend, voort- vretend, onverzadigbaar. En de Begonia is geen Narcis, dat men haar zooals deze kan opkoken. Helaas niet, hier moeten andere maatregelen getroffen, zooals reinheid, hygiëne; aarde weggooien waarin zieke planten stonden; alle aangetaste planten verbranden, opnieuw beginnen en trach ten den groei er in te houden zijn de eenige middelen tegen het aaltje. Spreker besloot dit belangrijk onderwerp met den raad om ouderwetsche soorten weer nieuw te maken. Er is niets bezwaar lijks voor hen, die dit willen. Ze zijn zeer trouw; men kan zich bijna geen maand indenken of er zijn Begonia's; in de lente, in den zomer, in de herfst of in den win ter. altijd bloeien er Begonia's. Een langdurig applaus en een hartelijk woord van dank door den voorzitter was de belooning voor deze weldoordachte lezing, welke onze geheugens weer terdege heeft opgefrischt. Na de rondvraag volgde sluiting van dezen zeer leerzamen avond, waarbij de niet-komers zeer veel gemist hebben. DE ARBEIDSBEURS. Op den 22sten Maart- 1934 waren 3355 iy. j. 3382) werkzoekenden ingeschreven. HET PELIKAAN-COMITÉ RIJNLAND. De opbrengst in Leiden en omliggende gemeenten. De penningmeester van het Pelikaan- Comité Rijnland, heeft afgedragen aan het Nationaal Luchtvaartfonds een be drag van: f. 1209.39.—. Buiten reeds vroeger genoemd bedrag van opbrengst collecte en speldjesverkoop ad f. 604,97 is binnengekomen van: Mevr. J. R. S. T. f 5; Mr. P. A. P. H. f 5; Dr. C. S. H. f 10; N. A. v. H. fl; Mevr. A. K. H. f 5; J. V. f 5; C. Th. D, f2.50; Mej. C. H. f 2.50; C. Th. B. f 5; Mej. v. V. fl; Mej. J. J. A. L. fl; H. F. WFzn. fl; Dr. A B. 12.50; Prof. Mr. C f 2.50; A. P. f 5; Mevr. K. W. du C. f 5; J. H. f5; Dr. W. P. J. f 5; Dames C. f 1; Dr. J. J. ae J. f 2.50; Dr. F. L. B. f5; K. K. 12.50; A. C. B. f 10; G. A. J. f 1; B. B. f 5; L. P. K. f 10; A. v. d. S.. B. f 2; E. W. W. R. f 5; Mr. W. J. M. v. E. f 25; P. A. de G. f 10; Mr. G. H. E. N. T. f 10; D. P. f 25; Prof. Dr. N. Ph. T. f 5; W. B. Jr. f 2.50; L. W. N. v. D. fl; D. T. C. B. f 10: Drs. E. H. R. f 5; Dr. J. R. de B. G. f10; Mevr. A. S. de B. R. f 2.50; N.V. N.R. Mij. flO; N.V. v/h B. en Zn. flO; Dr. S. Th. H. W. f2.50; Ir. F. H. E. G. f 10; Mevr. E. H. M. v. D. f 50; Ir. F. G. T. T. F. f 2.50; N.V. v.h. P. en C. 15; H. M. F. f 5. Terwijl uit de Rijnstreek is binnenge komen van de Gemeenten: Oegstgeest f 64.50; Alphen a. d. Rijn f69.05; Voorschoten f40.22; Valkenburg f7.40; Alkemade f52.16; Zevenhoven f14; Woubrugge f4.50; Katwijk f 130.75; Zoe- terwoude f24.84; Ter Aar f33.23; Nieuw koop f9.25; Leimuiden f 29.02; Rijnsburg f7.14; Benthuizen fl; Sassenheim f22. KOOKT OP GAS! Demonstratie met Kiippersbusch-fornuizen In samenwerking met de Stedelijke Lichtfabrieken en de Ver. van Erkende Installateurs heeft de N.V. Imenixco al hier gistermiddag en -avond in de kleine Stadszaal een demonstratie op „Küppers- busch"-gasfornuizen gehouden, welke he denmiddag en -avond zal worden herhaald De heer Lieshout, die op de hem eigen geestige wijze evenals het vorige Jaar deze demonstraties leidde, heette de aanwezige dames uit naam dër samenwerkende cor poraties welkom en deelde mede, dat op verzoek van den burgemeester in verband met het overlijden van H.M. de Koningin- Moeder de gebruikelijke attracties ditmaal achterwege moesten blijven. Niettemin twijfelen wij er geen oogenbllk aan of de demonstratie was op zich zelf reeds attractioneel genoeg. Eigenlijk ware het beter van sensatie te spreken, want hetgeen de heer Lieshout als zijn meening op het gebied der kookkunst naar voren bracht, beteekende in het oog van menige huisvrouw weinig minder dan een revolutie op dit terrein. Menigeen zal de schrik om het hart geslagen zijn, toen de heer L. de groente zonder één druppel water op de gasvlam zette en het vleesch en de visch zonder één grein boter óf vet in den oven schoof. Maar zij onderschatten de capaciteiten van een Kiippersbusch-fornuis in het al gemeen en van den „gepatenteerden dub belen spaarbrander" in liet bijzonder, want de resultaten, zooals de heer L. deze zijn auditorium aan het einde van zijn demon stratieve voordracht in hoogst smakeiyken vorm voorzette, rechtvaardigden volkomen zijn experimenten. De herhaling van deze demonstratie heeft ook ditmaal weer volkomen beant woord aan haar tweeledig doei: n.l. de aandacht te vestigen op de vereenvoudi ging in de kookkunst en de besparing in het gasverbruik bij het gebruik van een Küppersbusch-fomuis. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK „REUVUNS." Jaarvergadering. Onder voorzitterschap van Mevrouw D. KuenenWieksteed is gistermiddag de jaarvergadering gehouden van de openb. Leeszaal en Bibliotheek „Reuvens". In deze vergadering bracht de secretaris, ir. F. Q. Rauwenhoff het jaarverslag uit. Daaraan is het volgende ontleend: Het ledental verminderde van 2404 tot 2235. Het aantal uitgeleende boeken vermeerderde. Het bedroeg 95835 (in 1932: 93165). Aan werk- loozen werden wederom gratis boeken ver strekt. Er werden aan 1270 werkloozen 11057 boeken uitgeleend (in 1932 aan 845: 9177). De meeste vooruitgang vertoonden de rubrieken Algemeene Werken, Land- en Volkenkunde, reizen, natuurlijke historie en geschiedenis der letterkunde. Besloten ls het Agentschap Kooipark met ingang van 1 Mei 1934 op te heffen. Het aantal boeken vermeerderde met 1058 deelen, terwijl 601 deelen werden opgeruimd; van 25263 steeg het boekenbezit tot 25720. Het aantal lezers in de Jeugdbibliotheek daalde van 362 tot 323: het aantal uitgeleend boeken steeg echter van 16902 tot 18368. Het aantal lezers van de correspondent schappen Voorschoten en Wassenaar daalde van resp. 101 tot 78 en 75 tot 54; uitgeleend werden resp. 6236 en 1516 deelen tegen 6817 en 1617 in 1932. Wat de geld middelen betreft waren de inkomsten, voornamelijk door de verlaging der sub sidies van Gemeente. Provincie en Rijk f. 2184.91 lager dan verleden jaar. De von- tributies liepen slechts met f. 232.71 terug. Dat de rekening over 1933 met een nadee- lig slot moest worden gesloten, was onver mijdelijk. Dank zij het zuinig beheer van de directrice, mej, A. C. Berends, ls dit echter nog niet onrustbarend geworden. De uitgaven over 1933 waren f. 2103.65 lager dan in 1932. In 1933 was echter afschrij ving op het gebouw (vorig jaar f. 1000. onmogelijk. Op de salarissen van het per soneel moest een voorloopige korting van 7*/i°/o worden toegepast. Het verslag werd goedgekeurd, evenals dat van den penningmeester, dr. I. M, v. d. Vlerk. Na gunstig rapport van ae kas- commissle bij monde van den heer J. Broeze. werd ae penningmeester gedechar geerd. De directrice werd dank gebracht om de voorbeeldige toewijding waarmede zij ook dit Jaar weer haar werk heeft ver richt; om haar taak te verlichten is een adtünet-directrice benoemd. Daarna sluiting. HAARLEMMERMEER. In verband met het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder is het concert, dat in de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp zou worden gegeven, uitgesteld tot de vol gende week Donderdag. De heer H., wonende nabij Sloten al hier, had het ongeluk met zijn fiets zoo danig te vallen, dat hij een been brak. Geneeskundige hulp kon spoedig worden verleend. De heer Koudstaal uit Rotterdam, die benoemd werd tot tijdelijk plaatsvervan gend Evangelist bij de Ned. Herv. Kerk aan den Aalsmeerderweg te Rijk alhier, hoopt op Zondag a.s. aldaar zijn eerste predika tie te houden. NOORDWIJK AAN ZEE. Deelneming aan HJH. de Koningin. Door de Oranje-vereen, alhier werd aan H M. de Koningin, onderstaand telegram van rouwbeklag gezonden. „De Oranje-vereeniging te Noord wijk aan Zee, getroffen door het verscheiden van Uwer Majesteits edele Moeder, betuigt Uwe Majesteit en Haar Huis, haar har telijke deelneming in het droevig verlies van Haar, die het Nederlandsche volk zeer beminde; zij bidt Uwe Majesteit vurig toe, dat God de Heere Uwe Majesteit en Haar Huis moge troosten." De voorz, (w.g.) G. v. d. LUYT. De secr. (w.g.) W. BAALBERGEN. Rouwdienst in de Geref. Kerk. In verband met het verschelden van H.M. de Koningin-Moeder werd een samenkomst gehouden in de Geref. Kerk alhier. Ds. Bouma liet de gemeente zin gen ps. 89 19 las Jesaja 40 1-8 en ging voor in gebed. Hierna gaf spr. een over zicht van het respect.-afdwingende leven, dat van ons is heen gegaan en beschreef de groote droefheid van het Gansche Nederlandsche Volk; de dankbaarheid aan God die ons volk zulk een Moeder heeft gegeven, om ton slotte te wijzen op het vergankelijke in dit leven. Na het zingen van ps. 25 6 was het woord aan den heer H. de Boer, die de ge. schiedenis van het Oranjehuis behandelde. Spr. ging de historie na van af Prins Willem van Oranje tot heden. Een groot gedeelte van de rede was gewijd aan het huis v. Waldeck-Fyrmont, inzonderheid aan het rijke, kostbare leven van de ont slapen Koningin-Moeder. Na het zingen van ps. 103 9 sprak de heer de Boer uit sluitend in dieptreffende woorden het droevig heengaan van wijlen Koningin Emma, de toegewijde echtgenoote, de krachtige regentesse de liefdevolle Moeder niet alleen voor Haar kind, maar van het gansche volk, met Haar vroomheid en Geloof in den Heiland. Na het zingen van het 2e couplet van het Wilhelmus werd de bijeenkomst met dankgebed geëindigd. NOORDWIJKERHOUT. Voor het Crisis-Comité. De R.-K. tooneeivereenlging „Door vol harding Voorwaarts" en de R.-K. dames- zangvereen. „St. Caecilla", gaan een sym pathieke daad verrichten, door een uitvoe ring te geven geheel ten bate van het plaatselijke Crisis-Comité, dat noodlijdend is. Voor dit goede doel bestaat groote be langstelling. In ,,'tWapen van Noordwijkerhout" had de verkooplng bij afslag plaats, ten overstaan van de notarissen Roozen te Haarlem en A. B. Ter Haar te Noordwijk, van de N.V. Centrale Bakkerij met woon- en winkelhuis enz. Kooper was de heer H. N. Verdel, ma kelaar te Haarlem, voor f. 13.950. RECLAME. 8142 HAVERMOUT GELDIG N.Z.H.T.M. De drie-maandelijksche conferentie van de directie der Noord-Zuid-Holl. Tramweg Maatschappij met de vakorganisaties zal op 27 Maart a.s. worden gehouden. De agenda voor die conferentie luidt als volgt. 1. Wijziging van het voorloopig dienst verband van het oud N.-H.-T.-personeel in een vast dienstverband (inclusief pen sioenregeling). 2. Wijziging van artikel 46 R.D.V. 3. Versnippering van een verlofdag in gedeelten, met een minimum van 1 uur. 4. Herziening van de vergoeding aan het hulppersoneel te Lelden, Haarlem enz. De reserve-kapitein L. H. Wertbroek van het 6e regiment veld-artillerie alhier wordt van 27 April tot en met 16 Mei gedetacheerd in de legerplaats bij Olde- broek tot het volgen van een schietcur- sus voor afdeelingscommandanten. De aftredende notabelen der Ned. Herv. Gemeente, de heeren F, Eikerbout, B. H. Jansen. P. Kooreman, J. van Muiden Joh. Sierat en D. stlgter zijn allen bij enkele candidaatstelling herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedan ken van den heer D. van der Kwaak werd voorzien door de verkiezing van den heer A Jongbloed. In verband met de naderende Paasch dagen zij de aandacht van belanghebben den gevestigd op het feit, dat van 30 Maart tot en met 2 April geen wegenbelasting- kaarten door het kantoor der belastingen zullen worden afgegeven. S. R. heeft bij de politie aangifte ge daan, dat te zijnen nadeele een groenge verfde handwagen is gestolen. Bij den stalhouder Dieben ls een zwartbonte koe geschut, welke vannacht op den openbaren weg is opgevangen. De politie verstrekt inlichtingen. no») HEDEN. Zoeterwoude (Ik leer Wilhelminaver. te 8 uur nam. Zondag. Schouwburg: Ver. R'damsch Holste tooneel. „Boefje". 8'/i uur nam. Trianon-theater: Iv. A. A. „Taboe"' uur voorm. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 urn „Deviezen-smokkelaars". Woensdag en Zaterdag nam. 2 our Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 es e'i Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur t „Koning der Wildernis". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 es 81 Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 8 uur nam. Zondag vah 2 uur at doorlq pende voorstelling. „De hygiëne van het huwelijk." Casino-theater. Hoogewoerd 49. 8 u. i „Van moord beticht." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagstil® der apotheken wordt van Maandag m en met Zondag 25 Maart a.s. waargem men door de apotheken: G. H. Blanke Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J, Driesum, Mare 110, telef. 406. VOORSCHOTEN. De burgemeester verzoekt mede deelen, dat het cóndoleantiereeister n de KoninkUtke Familie vanaf heden tot met Maandag op de gewone uren tei Raadhulze ter teekening ligt. t Gt t oq i has WARMOND. DE AANKOOP VAN DE „EENDENKOOI Uiteenzetting door den Burgemeester. In verband met den door ons reeds melden aankoop door de gemeente van „Eendenkooi", hebben wij ons telefonisct in verbinding gesteld met den Burgemeei ter, den heer Ketelaar, om nadere tollek tingen. WIJ vernamen, dat dit geschied v.n. om de rechten in handen van het meentebestuur te houden. Dit met het op het behoud van het natuurschoon ter vermijding van de mogelijkheid, eventueel door een Bouwmaatschappl deze terreinen, waarlangs de Rijks: Amsterdamden Haag zal leiden, in ploitatie gebracht zullen worden. Het te gevaarlijk zijn rechten daartoe, in den van derden te geven. Ook in het belang yan het behoud watersportliefhebbers, wier aanwezige! voor de gemeente Warmond van era beteekenis is, achtte de Burgemeester aankoop van veel interesse, alsmede het oog op de zedelijkheid, voor handhaving veel actie is gevoerd. Het zal nu niet mogelijk zijn, hier huizen te bouwen, terwijl het politie; zicht niet zóó uitgebreid zal behoevee zijn, als in geval hier wèl gebouwd worden Dit beteekent dus voor de gemi te een financleele besparing. De welv< van Warmond speciaal ook den denstand zal bij aankoop van de zeker gebaat zijn, aldus de burgemeesli De watersport blijft immers nu rond gemeente geconcentreerd. De aankoop kon momenteel nog schieden tegen f. 22.000, waarvoor geldleening zal worden aangegaan bij Bank voor Ned. Gemeenten tegen 4', af te lossen in 40 jaren. Het ligt to bedoeling de Kooi te verpachten, help zeker zijn geld zal opbrengen. Mocnt eventueel de kosten niet volkomen dekt worden en de Gemeente iets moe bij betalen, dan is dit ons, uit hoofde bovengenoemde motieven zeker waard, dus de heer Ketelaar. Tot aankoop der Kooi is te eerder sloten, aldus de Burgemeester, omdat indertijd met nlet-aankoop van de 1 die destijds zeer billijk was te krljge leergeld hebben betaald. ALPHEN Een niet goedkoop ritje! Tegen zekeren B, is door de politie. - zonder voorkennis op een motorrij™ van een ander reed en niet voldeed 3v de eerste aanmaning tot stoppen o proces-verbaal opgemaakt wegens ro rijden zonder rijbewijs, nummeroewj' wegenbelastlngkaart en het niet yoio aan de sommatie van den betro. ambtenaar. Het motorrijwiel werd m slag genomen. Een ritje, dat den ru duur zal komen te staan! Ka ed Herdenking van H. M. de Koningin-Moeder. In een geheel gevuld kerkgebouw Ned, Herv. Kerk Julianastraat «era initiatief van de Chr. Oranjever. herdenkingsdienst gehouden ter gei held van het overlijden van H. ningin Emma. Onder de talrykc velen getooid met» echtgenoote, de belde wethouders, uj afgevaardigden van wezigen waren veien gcuw*- """hurge- Oranje-zwart, zagen wij o.a. den meester den heer P. A. Colyn mej yjll raadsleden, argevaaraigaen .«ye- phensche Burgerwacht, B. V. ImJP lijke predikanten en tal van andere vaardigden van vereenigingen en i ratie's. „(i„ pti- Ter gelegenheid van deze P'ec^H,f ysl waren het front van M. -tooid denking en het spreekgestoelte ge' Oranje en rouwfloers. iO De bijeenkomst werd geopend o voorzitter der Chr. Oranjevereemg^' nn heer J. H. Belgraver, die na het i'b een kort schriftgedeelte uit «a korte inleiding hield en w0° „(rf®' dank bracht aan spreker deze' Jap ild en de kertJfyJ king ds. J. Schoneveli stellen voor het beschikbaar kerkgebouw. Na het zingen van Ps. 62: ds. J. Schonevel jiJeU gen van Ps. bz; ïld een rede over oFjj

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6