ISCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 21 Maart 1934 [ISSCHEBIJBEROTEN. Persverbindingen. JfRAGENRUBRIEK. Na het overlijden van de Koningin-Moeder. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. UIT DE OMSTREKEN. BEDRSOVERZICHT. UIT DE RIJNSTREEK. IISIIIIIIIIIIIIIIII!ll!l!iSI[l!SSI9llillllliaiil!SI! N.V. LEIDSCH DAGBLAD [IIIHIIIIMUÜjiülliülMIIMIEÜÜÜlittiEMi MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Jcrmiddag 3 uur: 748. fcenmiddag 3 uur: 756. xegbafisch weerbericht Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bilat. j»ste stand: 766.5 te Valencia. Igste stand 747.8 te Isafjord. pachting tot den avond van 22 Mrt: tot zwakke, Noord-Westelijke Westelijke of Zuid-Westelijke wind. Jnende bewolking. Weinig of geen re- ■Aanvankelijk weinig verandering in leratuur, waarschijnlijk iets zachter biitenlandsch weerbericht. (gedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. I depressie welke gisteren met haar [over het Kanaal gelegen was heeft Noordoostelijke richting bewogen t thans over de Duitsche Bocht. Zij snel opgevuld en ook thans |allerwege de barometer. het Zuidwesten van ons waarne- Jgebied breidt zich de Azoren-hooge (Veer uit, terwijl zich ook over Fin- len Scandinavië een maximum lang- 1 ontwikkelt. ('oren lag over IJsland een weinig Kenende hooge druk, die plaats re voor een depressie; het schijnt le:e ook weinig actief is. Bij het )eren van de depressie is in de afge- 124 uur in onze omgeving vrij veel ag gevallen; Den Helder had 8 m.M. r viel ook in Zuid-Frankrijk plaat- I zware regen (Lyon 16 m.M.l. 1 is overigens in het geheele gebied weer meest met betrokken lucht. de Britsche Eilanden is het op- fcd. Deze opklaring zal zich naar [omgeving uitbreiden, zoodat afne- K bewolking, weinig of een neerslag Iets hoogere temperatuur overdag kn verwacht. luchttemperatuur. i voorm.: 4>/2 gr. C. (40 gr. F.l. 'smidd.: 5V» gr. C. (42 gr. F,), mam.: 6 gr. C. (43 gr. F.).f watertijden te katwijk zee. Voor Donderdag. te 7.01 uur; nam te 7.28 uur. |CHT OP voor fietsers e.a. tsdag: 6.43 n.m. tot 5.31 v.m. ns- op- en ondergang. part: onder 1.06 uur; op: 7.58 uur. IJMUIDEN, 22 Maart. vischprijzen. 't per K.G. f 1.55—1.20. Tongen WO. Griet per kist v. 50 K.G. f. 32 Groote schol f. 12—11. Middelschol -16. Zetschol f. 26—18. Kleine 1188. Bot f6—4.20. Schar f 11.50 Tongschar f 32. Roggen per 20 st. Vleeten p. st. f 31.55. Pieterman Wies p. kist van 50 K.G. f 11.50— "'te schelv. f 3016. Middel schelv. ■19- Kleinmiddel schelv. f 2613.50 schelv. f 18—6.10. Kabeljauw p. 111 125 K.G. f 60—27. Gullen p. kist K.G f 18—5.50. Wijting f 6.30—1.50 if' 1109. Lengen p. stuk f 1.60- Soolvisch f 1—0 06. Heilbot per K.G. [Women 8 stoomtrawlers: l«, met f.2520. RO 16, met f 2309; JW, met f.2005; IJM 82, met f.2472; met f.2789; IJM 38. met f.3078; W, met f. 1975; IJM 123. met f2633; T loggersKW 33, met f 636; KW 96, ■3 Kw HG met £-875, KW 114 !'M6; KW 38, met f 1000; KW 102, T;»: KW 41, met f. 864; KW 58, met 25, met f831; SCH. 69, met 1 kotter F. 157, met f. 218. Inl ?ende schepen zijn morgen r'sfafisch te bereiken via het kust- L. lvenlnBen Radio. fc.. T Ghr Huygens. Flandria, Joh. Ik», van Oldenbarnevelt, J. P. Ij. ".Agoeng, Kota Tjandi, Marnix r Aldegonde, Orania, Poelau Bras. Sibajak. Slamat. Van Spil- kvp u dam' Volendam, Zeelandia. bovengenoemde passagiers- 'he de meeste Nederlandsche F'bsrelk eveneens via Scheveningen L^^oding van een radiotelegram iu (Obgen radio bedragen de totale «nts per woord. tg r bi T TTet adres Is Kneuterdijk, ocnoeft niet op gezegeld pa- Pkotfer tfjp Het is een rijksregeling, ■keu 0'wmeente moest worden over- I Sic» Se riikssubsidie te behouden I 'Jtiev ret s D.A.P. ls nog getracht I "koiiiv verkleinen, doch dit was 1 -k om gemelde redeji. BIJZONDERHEDEN OVER DE PLECHTIGE BIJZETTING O Vertrek om 11 uur uit Den Haag In verband met de regeling van de plech tigheid der bijzetting van het stoffelijk overschot van wijlen de Koningin-Moeder hebben wij een onderhoud gehad met den Commissaris van Politie te Delft, den heer H van der Zee. Uiteraard konden de mede- deelingen nog slechts een vrij voorloopig karakter dragen omdat de volledige rege ling nog niet bekend is. Vast staat evenwel dat 's morgens om elf uur de stoet uit Den Haag zal vertrekken en verwacht wordt, dat deze tusschen 2 en 3 uur te Delft zal arrlveeren. De stoet zal vanaf den Hoorn brug te Rijswijk den nieuwen verkeersweg volgen en hier den „Koninklijken weg" n.m.l. het Noordeinde, Oude Delft, Nieuw- straat en zoo de Markt bereiken. De spoorwegen zullen extra-treinen inleggen in verband waarmede ook aan het station te Delft door de politie uitgebreide maat regelen zullen worden getroffen. Men schrijft ons: Bij de herinnering aan de warme belangstelling, welke H.M. de Koningin-Moeder gedurende geheel haar leven ten aanzien van het lot der lijdende menschheid heeft getoond*, mag zeker niet onvermeld blijven hetgeen Zij in het belang van het lichamelijk gebrek kige kind heeft gedaan. Toen in 1929, ter gelegenheid van het 50-jarlg jubileum, de Nederlandsche Vrou. wen aan de Koningin-Moeder ten blijke harer liefde en aanhankelijkheid voor de Vorstin een huldeblijk wilden aanbieden, ls slechts een deel van het bijeengebracht aanzienlijk bedrag voor persoonlijke ge schenken bestemd, doch het overgroote gedeelte ter vrije beschikking van Hare Majesteit gesteld. Deze heeft met dit kapitaal een stichting in het leven geroe pen, waaraan de naam „Koningin Emma Jubileum Fonds" is gegeven en welk fonds zou strekken voor opvoeding en onderwijs van onvermogende of minder- vermogende lichamelijk gebrekkige Ne derlandsche minderjarigen. Met deze stichting is een lang gekoes terde wensch van de Koningin-Moeder in vervulling gegaan. Reeds in Haar jeugd had Zij den weldadigen invloed van de Duitsche Krüppelheime" van nabij leeren kennen en het had Haar getroffen, dat hier in Nederland weliswaar aandacht werd besteed aan de medische verzorging van lichamelijk gebrekkige kinderen, doch dat nog veel ontbrak aan de verdere zorg voor deze misdeelden en in het bijzonder aan maatregelen om te trachten door daartoe geschikt onderwijs hen tot bruik bare werkkrachten te maken, die door eigen arbeid zich een bestaan konden scheppen. Met groote belangstelling en instem ming volgde de Koningin-Moeder in latere jaren dan ook de oprichting van instel lingen als de Adriaan-Stichting te Hil- legersberg en de Johanna-stichting te Arnhem, welke,.zij het uiteraard in be perkten omvang, in de bestaande leemte voorzagen, doch daarnaast bleef nog een uitgebreid terrein voor hulpverleening open ten behoeve van gebrekkige kinde ren, die niet in een inrichting behoefden te worden opgenomen, doch bij gemis aan de noodige hulpmiddelen de inrichtingen van onderwijs niet konden bezoeken. Het Koningin Emma Jubileum Fonds heeft reeds in zeer vele gevallen aan deze ongelukkigen in en buiten inrichtingen uitkomst gebracht en wanneer deze licha melijk misdeelden eenmaal door eigen werkzaamheid een nuttige plaats in de maatschappij zullen hebben ingenomen, dan zal hun hart van dankbaarheid zijn vervuld jegens de diepbetreurde Vorstinne vier oprecht medevoelen in de nooden der menschheid zooveel leed heeft verzacht. Uit Rome: In verband met het overlijden van Hare Majesteit de Koningin-Moeder heeft de Koning besloten, dat het Italiaansche Hof 14 dagen rouw zal aannemen. Uit Indlë meldt men nog het volgende: Uit eigen beweging meldden zich de exploitanten van bioscopen, en leiders van de groote hotels bij den Resident van Batavia, onder mededeeling dat zij des avonds geen voorstellingen zouden ver- toonen en dat geen muziek zou worden ten gehoore gebracht. Ook elders werden de openbare verma kelijkheden stop gezet. In de garnizoens plaatsen is het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder voor het front der troe pen bekend gemaakt. In Medan zijn alle openbare gebouwen, scholen en zaken ge sloten. De voorgalerij der Gouverneurswoning staat open voor een algemeene bloemen hulde, tot den dag na de begrafenis. De rouwplechtigheden te Medan zullen wor den besloten met een stillen bidstond. In een Legerorder wordt bepaald dat het leger gedurende 13 weken den rouw zal aannemen, welke rouwperiode zal eindigen te middernacht van 18 op 19 Juni. Gedu rende deze periode zal geen muziek worden gemaakt, terwijl geen parades zullen wor den gehouden. De garnizoens- en andere diensten zullen op den begrafenisdag als op Zondag worden geregeld. Uit Koeta Radja: De Gouverneur van Atjeh en Onderhoorigheden verzocht aan Generaal Swart om namens Atjeh een krans te leggen op het graf van Koningin Emma, met het opschrift; „Het dlepge- roerde Atjeh". In de Missigit Ra-ja (Groote Moskee) zal op 22 dezer een godsdienstplechtigheid worden gehouden. Uit Batavia: Het Bestuur der Protes- tantsche Kerken schreef teeen Dinsdag morgen 27 Maart een rouwdienst uit in de Oude Portugeesche Buitenkerk. De Gou verneur-Generaal zal bij dezen rouwdienst tegenwoordig zijn. De autoriteiten en het Corps Consulaire zullen hiervan mededee ling ontvangen Ook in de andere gemeen ten van Ned -Indië zal op denzelfden dag een rouwdienst worden gehouden. Op den begrafenisdag zal in alle Vrijmetselaars loges van Ned.-Indië een rouw-loge worden gehouden. Adres van Antwoord Tweede Kamer. Door de Tweede Kamer is het volgende adres van antwoord aan H. M. de Ko ningin gezonden: „Majesteit met ontroering heeft de Tweede Kamer der Staten Generaal de mededeeling ontvangen van het overlij den Uwer beminde Moeder. Diep bewogen deelt zij in de droefheid van het Ko ninklijk Gezin. Bij deze groote beproeving gedenkt de natie vol erkentelijkheid al, wat de over ledene gedurende mèër dan een halve eeuw voor haar is geweest en de liefderijke zor gen, waarmede Zij ais Echtgenoote, Moe der en Grootmoeder het Vorstenhuis heeft omringd in Haar verheven leiding van den Staat, in Haar medeleven met de nooden van het Volk. In zijn dankbaarheid en in zijn rouw is het Nederlandsche Volk zich meer dan ooit van zijn eenheid en zijn ver bondenschap met Uw Huls bewust. Aan den troost die Uwe Majesteit vindt in de aanvaarding van God's alwijs be stel, pare zich die der zekerheid dat Uw Volk met u treurt Verzocht wordt er de aandacht op te vestigen, dat de vlaggen, die ten teeken van rouw zijn uitgestoken, niet alleen halfstoks moeten zijn geheschen doch ook van onderen dienen te worden vast gebonden. Het Deensche Hof heeft tot 31 Maart den rouw aangenomen. De Poolsche president heeft een per soonlijk condoleance telegram aan H. M. de Koningin gezonden en den Poolschen gezant te Den Haag opgedragen een be zoek van rouwbeklag te brengen aan de Nederlandsche regeering. auto van een DIJK gestort. Acht personen gewond. Hedenmorgen ongeveer halftien is een autobus van de Gelüersche Tramwegmaat schappij tusschen Doesburg en Dieren bij het uitwijken voor een wagen van den dijk gestort. De autobus kwam in den weeken berm van den weg. De chauffeur Besselink brak een arm en bekwam een halsslagader breuk. Hij is naar het ziekenhuis te Velp vervoerd. Verder werden gewond een on bekend persoon uit Etten. die door dr. Rensen uit Doesburg in zijn auto is mee genomen, de wed. Oldeman uit Arnhem, die ter plaatse werd verbonden en per auto naar buis vervoerd, mej. Haank uit Bus- sum die licht werd gewond, mej Schille- mans uit Dieren, die een been brak en Der auto naar haar huis is vervoerd. Mej. Cor nsllssen uit Dieren werd ernstig gewond aan de rechterhand. De conductrice mej. Willemsen uit Terborg bekwam eenige ge kneusde ribben. De leerling-conductrice mej. Klein-Gotink werd licht gewond. Een onderzoek wees uit dat de bestrating van den dijk onvoldoende is voor zwaar verkeer. door den trein gedood. Hedenmorgen had op het statlonsempla- cement te Amersfoort de 44 jarige wissel wachter A. Glas het ongeluk bij het ran geeren vermoedelijk doordat hij struikelde, onder een wagon te raken De man was vrijwel onmiddellijk dood Het slachtoffer was gehuwd en had 2 kinderen, rundvleesch in blik. De Minister van Binnenlandsche Zaken vestigt er in een circulaire aan de ge meentebesturen de aandacht op, dat de vraag is gesteld of gewezen militairen, die als z.g.n. mobilisatie-slachtoffers ingevolge de bepalingen van de wet van 3 Dec, 1931 en die van het Kon. Besluit van 23 Sept. 1933 in het genot zijn van een tijdelijke uitkeering, ook voor de verstrekking van rundvleesch in blik in aanmerking te ko men. Daar deze groep kan worden gere kend tot de. in 's Ministers circulaire van 18 Jan. 1934 genoemde personen, die op een of andere wijze steun ontvangen kan mitsdien deze vraag bevestigend worden beantwoord en de Minister verzoekt de ge meentebesturen in voorkomende gevallen hiermee rekening te houden. explosie in een haagsche garage. Een monteur gewond. Hedenochtend halfnegen was in Toren garage te Den Haag de ongeveer 30-jarige hoofdmonteur H. H. bezig met het auto- genisch lasschen van een scheur in een vat. waarin afgewerkte olie was geborgen. Vermoedelijk door te groote warmte ontwikkeling in het vat, waaruit de lucht niet voldoende door het spongat kon ont snappen, ontstond er een explosie, gevolgd door brand. Genoemde hoofdmonteur werd door een weggesprongen deel van het vat o.m. vrij ernstig aan zijn been getrof fen, zoodat zijn overbrenging naar het Ziekenhuis noodzakelijk was. Inmiddels was de brandweer gealar meerd, die met de motorspuit uit de Prin senstraat het vuur zoo spoedig bluschte, dat dit geen gelegenheid verkreeg om iets anders dan de onmiddellijke omgeving van het vat aan te tasten. De materieele schade ls door dat snelle optreden zéér gering gebleven. De eigenlijke torengarage, waarvan de werkplaats door een open ruimte is ge- schelden, heeft geenerlel schade opge- Joppen. a NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: J. A. Wisman van Den Haag, Weimarstr. 406 naar Klei 4 A. van den Haak, van Wassenaar Acacialaan 11 naar Beeklaan 23 N. Barnhoorn van Leiden, Rijnsburgerslngel la naar Voorstraat 85. Vertrokken: B. Hodulakova, van Goo- weg 16 naar Hilversum, Beethovenlaan 30 A. W. van den Burg, van Langeveld 29 naar Noordwljkerhout, Zeestraat 32 W. M. Daams, van Langeveld 29/16 naar Haarlem, Baan 23 M. J. de Lange, van Hoofdstr. 4 naar den Haag, Manderijn- straat 60 J. Ennema, van Schoolstraat 44 naar Barradeel, Tzummarum KI, Passchler, van Oude Zeeweg 13 naar Vlis- singen aanboord Hr. Ms. Wachtschip. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, d. van S. Klinken berg en L. Duindam Arie, z. van J, de Kleer en J. Versloot Johanna Cecilia Maria, d. van G. A. Vink en C. M. v. d. Ham Dirk Petrus Johannes, z. van C. J. v, d. Ham en J. v. Beelen. Ondertrouwd; C. J. de Haas en E. Becker. Getrouwd; W. A. Timmers en H. Chr. A. Piasmeier. Overleden: Andrea-, Hendrikus Jacobus Pont 10 mnd„ z. van Jac. Pont en C A. de Ridder. Gevonden voorwerpen: een ceintuur; nog een ceintuur; een portemonnaie met inhoud, een idem; een klein hondje; een nieuwe handschoen; 'n roode zijden sjaal; een portemonnaie; een jongensjasje; een damestasch met inhoud; een heerenrij wiel; een ceintuurtje; een stofbril. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur nam. ten Politiebureele te Noordwijk- Blnnen. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. A. M. Chr. v. d. Kolk geb. Heembroek z. M. P. Huntonau geb. v. d Helm z. J. A. M. Bergman geb v. der Ven z. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoeken den 162 personen ingeschreven, n.l. 15 timmerlieden, 11 metselaars, 6 opperlie den, 9 grondwerkers, 6 schilders, 70 land en tuinbouwarbeiders, 14 losse arbeiders, 2 zilverbewerkers, 1 loodgieter, 1 scheep maker, 2 bankwerkers, 1 straatmaker, 3 chauffeurs, 1 radlo-techniker, 1 stucadoor, 1 betonwerker. 2 houtbewerkers, 2 mon teurs, 1 electricien, 1 kantoorbediende, 4 smeden, lhandelsreiziger, 1 surveillant. 1 loopknecht, 1 schoenmaker, 1 bedrijfslei der, 2 werksters, 1 bakker. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jozef, z. v. N van der Werf en J. C. van Kleef Johan Jozef, z. van W. de Bruijn en M C van der Meer Cornells, z. v. F. Rietbergen en J. C. van Leeuwen. Getrouwd; O. A. Ch, Schuier en A. J. van Muijen. Overleden: C. A. Timmers 26 j. D. Th. de Groot, 7 j. Wed. J. Kloppert Van Spronsen 93 j. AMSTERDAM, 21 Maart. Flauwe markt Koninklijke zwak. Industrieele fondsen en Cultuur aandee- len lager. Scheepvaarten en Redjang's gedrukt. Amerik. fondsen nauwelijks prijshoudend. Ned. Staatsfondsen aan den vasten kant. Onder invloed van de berichten uit Wallstreet kwam de koers in den ochtend meerendeels hooger. 's Middags draaide de stemming onder invloed van de scher pe daling van Koninklijke. Voor Fransche en Engelsche rekening was er veel aan bod, vergezeld van ongunstige aividends- benchten en geruchten omtrent een zeer slechte indruk in het buitenland van de rede van Hitier. Koninklijke daalden bij levendige om zetten van 169'/, tot 164'/, pCt. De Ameri kanen liepen terug. Van de Industrieele fondsen openden Philips 2Vs pCt. hooger, later voltrok zich een reactie van 3 pCt. Het slot was gedrukt. Aku's daalden ruim 1 pCt. Unilevers golden eveneens 1 pCt. lager. Ned. Ford werden lager afgedaan Cul tuurwaarden liepen terug, zelfs Rubbers waren zwakker ondanks een krachtig her stel van den rubberprijs. A'dam Rubbers daalden 2 pCt. Suikerwaarden verloren 4 pCt. Tabakken openden vast, doch later vol trok zich een reactie. Redjangs waren flauw. De opening was iets lager. In het verloop volgde een reactie van 6 pCt. Scheepvaarten liepen terug. Amerik. fondsen waren kalm en nauwelijks prijs houdend. De hoogere Wallstreet koersen konden zich niet handhaven. Duitsche obligaties zetten hooger in doch moesten algemeen tol aan de algemeene tendenz betalen. Ned. Staatsfondsen aen den vasten kant. wisselkoersen. Engeland 7.58 5/8 17.58'/,); Dultschland 58.80 158.61'/!); rrankrïjk 9.78'/! (9 78'/,) België 34 62 (34.64'/.); Zwitserland 48 01 (48.—); Denemarken 33.90 (33.90)' Zwe den 39 15 (39.15); Noorwegen 38.15 f38 5 New-York 1.48 3/8 (1.46 11/16). Prolongatie 1 pCt. gisteren1611 haakJes 2iJn de koersen van de wijziging DER WINKELSLUITINGSWET. tTr^e '^wee<^e Kamer zal volgende week Woensdag de thans op de agenda staan de punten behandelen, behalve het wets ontwerp tot tijdelijke verruiming der win- kplsluitLagsaet. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hermanus Jozef Antonius, zoon van J. G. Boere en P. C. Haagen Theodorus Jozef, zoon van D. de Wit en C. C. Barten Helena Johanna Maria, dochter van L, Ammerlaan en C. E. van der Burg Jan, zoon van K. G. v. d. Voorst en M, de Groot Anna Helena, dochter van P. Zuiddam en N. Reijneker Anna Jannigje, dochter van J. H. Spelt en J. M. Nehmelman Jan Herman zoon van J. H. Spelt en J. M. Nehmelman Nelly Hendrika, dochter van C. C. van der Ent Braat en J. de Hartog. Overleden: Samuel Rodenburg, oud 37 jaren. Gehuwd: Wessel van Maanen, oud 26 jaren en Johanna van Wijngaarden, oud 27 jaren. Loop der bevolking. Ingekomen: Van Amsterdam, Geertje Herllng, leerl. verpleegster, Raadhuisstr. 44 van 's Gravenhage, Anna C. de Bijl, huishoudster, Noordelnde 26 van Reeu- wijk, Alida J. Verweij, echtgen. van J. J. l'Amle, zonder beroep, Ridaerbuurt 13 van Nieuwveen. Catharina Zekveld, echt- gen. van M. Ketel, zonder beroep, Wil- lemstr. 41 van Bloemendaal, Alice Riegamer, dienstbode, Raadhuisstr. -244 van Nieuw Helvoet, Dirk Haasdijk, brug wachter, Gouwsluischew. 19 van Rot terdam, Johanna C. Lokker, zonder be roep, Raadhuisstr. 44 van Rotterdam, Anna M. Pronk, zonder beroep, Raadhuis straat 44 van Breda, Johannes B. Langbroek, magazijnknecht, Oranjestr. 53 van Waddinxveen, Gijsbertus v. d. Lee veehoudersknecht, Steekterweg. Vertrokken: Naar Wassenaar, Papelaan 27, Klaas Boon en gezin, timmerman, Ma- chineweg 1 Naar Lelmuiden, Dorpstraat 135, Wilhelmina C. Vlasman. dienstbode, Raadhuisstr. 244 Naar Waddinxveen, Burg. Trooststraat 79, Hendrika Wiegman, huishoudster, Hoorn 34 Naar 's-Gra- venhage, v. Vlotenstraat 22. Klaas Visser en gezin, zonder beroep, Corn, de Vla- mingstr. 3 Naar Leiden. Nic. Beetsstraat 22, Marie A. Mesman, dienstbode, Noord einde 47 Naar Bodegraven, p,/a. den heer Bouthoorn, Oud-Bodegraven, Johan nes J. van Es. veehoudersknecht, Kort- steekterweg 57 Naar Ouder-Amstel, Hooge-Einde 19, Margaretha Wolmerstett, zonder beroep, Pr. Hendrikstr. 47 Naar Amsterdam. Wilhelmina-gasthuis, Elisa beth M. A. Ockers, verpleegster, Raadhuis straat 44 Naar Schagen, Magnusstr. C. 164, Adrianus B. C. van Velsen en gezin, arbeider-telegrafist. N.S., Vinkebuurt 11 Naar Hekendorp, Oukoon, Joh. Postma en gezin, veehoudersknecht, Westkanaalweg 12 Naar Leiderdorp, p./a. den heer Hei koop. Meindert Postma, veehoudersknecht Westkanaalweg 12. TER AAR. Burgerlijke Stand. Overleden: A. E. Rodenburg echtgen. van J. van Vliet. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Boer van Rotterdam C. A. M. Speet van Leiden A. Visser van Zevenhoven. Vertrokken: A. J. Klein naar Alkemade A. P. R. Kroon naar Schiebroek. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. AMSTERDAM, 21 Maart. Veemarkt. 2 wagens geslachte runderen uit Dene marken; 216 vette kalveren: le kwal. 66—74, 2e kw. 60—66, 3e kw, 52—60 cent PCF ISG„ lev' gewicht; 76 graskalveren f.4 tot f.6 per stuk; 347 varkens: vleesch- varkens van 90—110 KG., 42—43 ct., zware varkens 4243 ct.; vette varkens 43 ct„ enkele boven noleerlng, per KG. slachtgewlcht. Overzicht: Vette kalveren korte aan voer, slepende handel, prijzen lager. Var kens weinig aanvoer, handel stug. BENTHUIZEN, Veiling 20 Maart. Aan voer 4162 Kippeneieren pr. f, 2.20—2.75; 102 Eendeièren 2.40—2.45; Ganseleren 8.50, Roode ~kool 56; Grooteboonen- planten 0.40. Alles per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 20 Maart Groenten veiling. Roode kool per 100 stuks t. 9—12.90: Gele kool f. 9.10—13 70; Uien per 100 KG., f. 1.50—1.90; Peen f.6 tot f. 7.25 VEUR, 20 Maart Aangevoerd 33835 stuks. 33394 kippeneieren f. 1.75—2.65; 359 eendeneieren f 2.102 40; 82 ganzeneieren 79 ct. per stuk; 62 kippen 401.25; 143 konijnen 302.25; 19 duiven 17—35 ct. WESTLAND, 20 Maart. Wesllandsche Bloemenveiling. Bartlgon 19—22 ct.; Couleur Cardinaal 18—19 ct.; Copland 16—18 ct.; Vlctoire 2022 ct.Farnc. Sanders 22 ct.; Mad. Krelage 25 ct.; Pr. Elisabeth 30 ct.; Prlde of Haarlem 22 ct.; La Tulipe Noire 18 ct.; La Reine 16 ct.; Irissen 54 ct.; Anemo- men 18 ct. per dozijn. WOERDEN. 21 Maart. Kaasmarkt. Aan voer 40 partijen kaas: met rijksmerk le kw. 21—22; met rijksmerk 2e kw. 18—20; handel traag. 3—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3