LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 21 Maart 1! BUITENLAND. TELEGRAMMEN. SPORT. RECHTZAKEN. De regeling van den omroep. Gistermiddag vond onder leiding van den voorzitter van den Radio-raad. den heer Van Boeljen, een bespreking plaats In het departement van blnnenlandsche zaken, waarbij aanwezig waren vertegen woordigers van den P.T.T.-dienst en van de omroeporganisaties. Naar aanleiding van die bespreking deelt de regeering mede. dat de omroep organisaties zich bereid hebben verklaard, op verzoek van de regeering tot het treften van de navolgende regeling: 1. Vanaf heden tot aan den dag van de begrafenis van HM. de Koningin-Moeder zal het programma, dat reeds voor die dagen ls vastgesteld worden gewijzigd als in verband met het overlijden passend wordt geacht. 2. Op den dag van de begrafenis van H.M. de Koningin-Moeder zullen de Neder- landsche zenders zwijgen, behoudens dat uitzending van de plechtigheden voor zoo veel mogelijk zal plaats vinden. 3. De uitzending op den dag der begra fenis zal op belde zenders gelijk geschie den. ZIJ wordt onder leiding van de regee ring door de vier omroeporganisaties ge zamenlijk verzorgd. 4. De radio-centrales geven tot en met den dag der begrafenis geen ander pro gramma dan door de Nederlandsche zen ders op die dagen wordt uitgezonden. 5. De uitzending van plechtigheden zal mede vla de Phohl en de rijkszenaers te Kootwijk geschieden. Aneta meldt: De Phoht-zenders voor Indië zullen, evenals de Nederlandsche omroepzenders, de programma's afstemmen op den rouw waarin ons volk gedompeld is. De begrafenis-plechtigheid. De begrafenis zal uitgaan van het Paleis aan het Voorhout te 's-Gravenhage. De lijkkoets zal door zes paarden, van de bok gereden, worden getrokken. Het is niet onmogelijk dat vooraf de besturen van vereenlgtngen in de gelegenheid zullen worden gesteld te 's-Gravenhage langs de baar te defileeren. Naar wij vernemen zal hedenmiddag een bespreking plaats hebben tusschen militaire autoriteiten en hofdignitarissen om verschillende bijzonderheden betref fende de overbrenging naar Delft en de bijzetting van het stoffelijk overschot van H. M. de Koningin-Moeder te rege len. Een plan Inzake het militaire eerbe toon, dat bij deze gelegenheid zal worden gebracht is reeds vastgesteld, en zal aan H. M. de Koningin ter goedkeuring wor den voorgelegd. Zoodra Hare Majesteit zich met dit ontwerp heeft vereemgd zullen de daar toe aangewezen autoriteiten de uitvoering ter hand nemen. De militaire autoriteit, die met de lei ding van dat gedeelte van de plechtigheid wordt belast, ls de gouverneur der resi dentie. Naar ons ter oore kwam, zullen ver tegenwoordigende detachementen van het geheele Nederlandsche leger aan de plechtigheid op Dinsdag a.s. deelnemen. Ook de zeemacht zal vertegenwoordigd zijn. Voor zoover de troepen der verschil lende wapens niet In den stoet mede zul len gaan, zullen zij gebruikt worden voor afzetting van den weg, welke de stoet zal volgen. Bij dagorder van 20 Maart heeft de Mi nister van Defensie het volgende meege deeld: „Ik kwijt mij met groot leedwezen van de treurige plicht ter kennis van de Ko ninklijke Landmacht te brengen, dat onze beminde Koningin-Moeder is overleden. H. M. ontsliep in Hoogstderzelver Paleis aan het Lange Voorhout, te 's-Gravenhage te 7 45. Ons land wordt door het verschel den van de Koningin-Moeder aan Wie Nederland zoo grooten dank verschuldigd is, in diepen rouw gedompeld." Deze dagorder, welke met rouwrand verschenen ls, ls door Commandanten van Regimenten en Corpsen, hoofden van diensten en inrichtingen en overeenkom stige autoriteiten persoonlijk ter kennis gebracht van de manschappen, zonder trommelslag, hoorngeschal of muziek. Bij de Kon. Marechaussee en de Politie- troepen is deze bekendmaking, brigades-, resp. groepsgewijze geschied door den bri gades, resp. groepscommandant. Wie er reeds rusten in ons Vorstelijk Mausoleum. In het Mausoleum in de Nieuwe Kerk te Delft zijn van het Huis van Oranje en zijn verwanten de volgende personen bijgezet; In de oude grafkelder: Willem I, Prins van Oranje. Louise de Coligny tzijn vier de gemalin». Prins Maurits, een dochter van Prins Frederik Hendrik, Prinses Isa bella Charlotte, Frederik Hendrik. Catha- rlna Belgica, dochter van Prins Willem I, Prins Willem II en Amalia van Soms. ge malin van Frederik Hendrik. In de nieuwe grafkelder: Anna Maria, dochter van Prins Willem IV; Prins Wil lem IV; Anna van Engeland, gemalin van Willem IV; George Willem Belgicus, Prins van Nassau Dillenburg, de eerstgeboren zoon van Willem V; Frederika Louisa Wllhelmlna Prinses van Oranje; Willem Frederik Nicolaas Karei, zoon van Prins Frederik; Koningin Frederika Louise Wilhelmina, gemalin van Koning Willem I; Koning Willem I; Willem Alexander Frederik Constantijn Nicolaas Michael, tweede zoon van Willem II; Koning Wil lem II; Willem Frederik, tweede zoon van Willem m; Willem Alexander Ernst Casimir, vierde zoon van Willem II; Anna Paulowna, gemalin van Koning Willem II; Prinses Louisa, gemalin van Prins Frede rik; Prinses Amalia, gemalin van Prins Hendrik, Koningin Sophia, Frederika Mathilde, Willem Frederik Hendrik; Prins der Nederlanden: Willem Nicolaas Alexan. der Frederik Karei Hendrik, Prins van Oranje, oudste zoon van Willem IH: Wil lem Frederik Karei, Prins der Nederlan den, Oom van Koning Willem III: Willem Alexander, Karei Hendrik, Prins van Oranje, Jongste zoon van Willem UI en Koning Willem m. Zoowel te 's-Gravenhage als te Amster dam moet ln alle inrichtingen van onder wijs ln alle klassen het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder met een voor die klasse toepasselijk woord worden her dacht. De openbare scholen aldaar zullen Dinsdag gesloten zijn. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Ontwapening. Uit Londen wordt gemeld, dat na over handiging van de Fransche nota de Engel- sche regeering het Fransche Kabinet heeft verzocht nadere mededeelingen omtrent de Fransche wenschen Inzake sancties en al- gemeene waarborgen voor de ontwapening te doen. De onderhandelingen zullen langs diplomatieken weg gevoerd worden, zoowel over de velllgheldskwestie zelf als over de ontwapeningsmaatregelen, die Frankrijk onmiddellijk zou kunnen aanvaarden wan neer het voldoening op het gebied der ga ranties zou krijgen. De Fransche ambassadeur te Rome. graaf de Chambrun, die naar Rome teruggekeerd is, werd. volgens een bericht van „Paris Midi" door Suvich ontvangen en zal bin nenkort door Mussolini ontvangen worden. Suvich zou tegenover den Fransehen ge zant geruststellende verklaringen hebben afgelegd over de draagwijdte der bespre kingen te Rome en ophelderingen over de in Frankrijk veel besproken rede van den Duce. In Fransche diplomatieke kringen schijnt men er over geprikkeld te zijn, dat Frankrijk niet. op de hoogte is gehouden van den gang der besprekingen te Rome. De Fransche economische delegatie te Londen keert heden terug naar Parijs wegens andere werkzaamheden. De harte lijke besprekingen heeten slechts tijdelijk geschorst. o ITALIË. Vonnis gewezen. Gisteren ls door de speciale rechtbank tot bescherming van den staat vonnis gewezen tegen de plegers van den bom aanslag in de St. Pieter. De beklaagden Bucclglionl, Renato en Claudio Cianca werden wegens terroris tische werkzaamheid veroordeeld. De belde eersten kregen leder dertig jaar gevangenisstraf. terwijl de 18-jarige Claudio Clanca met inachtneming van verzachtende omstandigheden werd ver oordeeld tot 17 jaar gevangenisstraf. De chemische student Capasso. die het recept voor een gifgasbom geleverd had, werd vrijgesproken, daar hij van de be stemming ervan niets geweten heeft. RUSLAND. Vonnis wegens spoorwegramp. In het proces tegen de schuldigen aan het spoorwegongeluk dat op 4 Maart bij Moskou plaats vond en waarbij verschei dene menschenlevens verloren gingen is thans vonnis geveld. De machinist Fed- joenin en de stoker Tsjikow zullen gefu- sileerd worden. Drie overige beklaagden werden tot gevangenisstraffen veroor deeld. Algemeene rouwdag in Indië. BATAVIA, 21 Maart .(Aneta). Uit alle deelen van den Archipel stroomen tele grammen toe, welke het bewijs vormen, hoezeer Ned. Indië is getroffen door het overlijden van de Koningin-Moeder. Gisteravond sprak ds. Keers voor den radiozender van de Bataafsohe Radlo- vereeniging een rede uit, waarin hij H.M. herdacht. De dagbladen te Batavia verschenen met speciale zwart-omran.de edities. Ook de inheemsche bladen bevatten artikelen, gewijd aan de overleden vorstin. De dag der teraardebestelling is aange nomen als algemeene rouwdag. De landvoogdelljke familie, de hofhou ding en het personeel van het paleis Bui tenzorg namen de groote rouw aan, welke na 6 weken wordt gevolgd door een zelfde periode van halve rouw, waarna 6 weken lichte rouw volgt. De Gouverneur-Generaal zond het vol gende telegram aan H.M. de Koningin „Namens alle ingezetenen van Ned.- Indlë betuig ik Uwer Majesteit en de Koninklijke Familie eerbiedige deelne ming in verband met het verscheiden van de Koningin-Moeder. Wij zijn allen diep getroffen door dit groote nationaal verlies. Wij rouwen om Haar, die door zooveel aan ons Volk was gebonden. Wij bidden den Almach- tigen Heer. dat Hij Uwe Majesteit in deze uren van beproeving moge sterken en steunen." Op 27 Maart zullen alle Landskantoren gesloten zijn. terwijl de P T.T. op dien dag Zondagsdienst zal hebben. De voorzitter van den Volksraad richtte namens den Raad een telegram van rouw beklag aan H.M. de Koningin. Het College van Gedelegeerden is bij eengeroepen tegen morgenochtend 11 uur, voor een plechtige herdenking ln "n open bare vergadering. Het hedenmorgen uit Batavia naar Am sterdam vertrokken vliegtuig .De Peli kaan" voert een krans van Indische Im mortellen mee. dragende het opschrift: ..Een laatste groet van overzee aan onze beminde Koningin-Moeder." Nog groote belangstelling op het Voorhout. Voor het paleis van wijlen H. M. de Ko ningin-Moeder te Den Haag was ook hedenmorgen veel belangstelling. Talloozen maakten ook thans van de gelegenheid gebruik om hun handteeke- ning te zetten in de condoleantie-regis- ters. Vele kransen werden ten Paleize be zorgd en in de liall neergelegd. In de sterfkamer is tot nu toe geen ver andering gebracht. Men verzoekt ons mede te deelen. dat vóór de teraardebestelling van H.M. de Koningin Moeder geen audiënties door H.M. de Koningin zullen worden verleend noch bezoeken zullen worden afgelegd. (Men zie verder onder „Laatste Be richten.'! DUITSCHLAND. Rede van Hitier. Te München zei Hitier o.a., na nog eens de vroegere partijen te hebben gelaakt: Wat geslachten ln eeuwen niet konden tot stand brengen, dat hebben wij in een jaar gedaan. Dat wij daarbij blindelings zijn te werk gegaan, zal de geschiedenis ons nimmer kunnen verwijten. Ik geloof, dat geen revolutie met meer voorzichtig heid en wijsheid heeft plaats gehad en ls geleld dan de onze. Wij hebben allen tien maal overlegd en geen stap te veel ge daan. Wij zien thans in Duitschland een bloeiend leven. De revolutie zal derhalve geen duimbreed van haar doel prijsgeven. Zij gaat haar weg, zij moet dien gaan, want ook wij zijn slechts een werktuig eener hoogere noodzakelijkheid. Wij strijden voor een zelfstandig Dultsch volk. De afzonderlijke staten echter zijn menschenwerk en dus vergankelijk. Een blik op de kaart van voor 200 of 300 jaar toont dit. Ons volk echter leeft en de kaart van het rijk zal zich derhalve verder veranderen. Eens wordt het samengesmeed tot één eenheid. De geschiedenis zal een maal verklaren: Hier hebben voor de eer ste maal na duizendjarig dwalen mannen een volk geschapen. Ieder Duitscher be hoort tot één stam, hij moet vóór alles Duitscher zijn. Toen ik naar Berlijn ging, is voor de eerste maal een Beier rijks kanselier geworden. Ik wil, dat mijn naam later met eere wordt genoemd. Mijn pro gram is een Duitsch program. Spr. besloot zijn rede aldus: Ik weet, dat men niet in één jaar nationaal-socia- list wordt. Daarvoor zijn vele jaren noodig en geslachten zullen voorbijgaan, voor het in alle harten is gegrift. Dan pas is de revolutie geslaagd en het Duitsche volk definitief gered. o FRANKRIJK. Ernstige wending in het spionnage-gcval. De Stavisky-affa're Reden van Donmerquc. Het aantal der in verband met de spi- onnage-affaire gearresteerde personen bedraagt thans 16. De rechter van in structie heeft tot-nu-toe niet minder dan 181 personen gehoord. Ten huize van den gisteren gearresteerden kolonel Dumoulin, de directeur van het tijdschrift „Armee et Democrat! zijn de teksten van geheime colleges der militaire school ir. beslag ge nomen. Kolonel Dumoulin en een der gisteren gearresteerde personen zouden maandelijks 5.000 francs, een derde drie duizend francs van onbekende zijde heb ben ontvangen. Een der gearresteerden wordt ervan verdacht, berichten te heb ben uitgeleverd betreffende gifgassen en middelen voor de afweer van gasaanval len. Een der gearresteerde vrouwen zou koeriersdiensten hebben verricht, terwijl een thans nog voortvluchtige bessara- bische studente, die met een Franschman is getrouwd, foto's liet ontwikkelen? Bij huiszoekingen in de woningen der gearresteerden zijn ó.m. documenten ont dekt, welke de onderstelling aannemelijk maken, dat de betretfénde personen aan een buitenlandsche mdgendheid het in- dustrieele plan van Parijs en omstreken zou hebben uitgeleverd met een nauwkeu rige opgave van de productiecapaciteit van de verschillende fabrieken. Bij een der huiszoekingen heeft men een filmpje ontdekt, waarop cijfers en teekens voor kwamen, welke men eerst onbelangrijk achtte. Later bleek evenwel dat het be langrijke berichten betrof. De spionnen zouden ook in Engeland en Amerika heb- oen gewerkt. Bij een gearresteerden ingenieur Aubry werd een som van 100.000 frs. gevonden. De parlementaire Enquête-commissie in de zaak-Stavisky heeft de door den cen suur geschrapte gedeelten van een film laten draalen, welke indertijd door drie verschillende maatschappijen waren op genomen te Chanxonix, in het huis, waar Stavisky dood is gevonden. De commissie leden achten een nieuw onderzoek over de omstandigheden, waaronder Stavisky den dood heeft gevonden, noodzakelijk, aange zien zekere constateeringen in strijd zou den zijn met de berichten in de overige, niet volledige documenten der Veiligheids politie. Verschillende leden van de commissie drongen erop aan, dat het lijk van Sta visky ten tweede male zal worden ge schouwd. Naar het te Boedapest verschijnend avondblad „Az Est" verniemt. zou Sta visky door bemiddeling van de bank Hof- mann en Co. te Boedapest in totaal 35 millioen francs aan Hongaarsche optanten hebben uitbetaald. Enkele personen, wier namen voorkomen op de talons van de Stavisky-chèques, hebben een aanklacht tegen „onbeken den" ingediend wegens vervalsching. Zij ontkennen ooit een cheque van Stavisky te hebben ontvangen. De jeugdige actrice, die verklaard heeft, op den avond van den mooord op den raadsheer Prince met een collega en een heer te Dijon te zijn aangekomen, waarbij die heer met iemand een gesprek heeft ge voerd, waarin sprake was van den raads heer Prince, een auto en het slagen van iets, heeft haar getuigenis weer ingetrok ken. ZU wordt thans beschuldigd van on ware getuigenis en is in verband hiermede gearresteerd. Doumergue heeft gisteren aan een lunch een rede gehouden waarin hij het parle ment bedankte voor het hem geschonken vertrouwen, hetwelk zelfs zoover is ge gaan dat hem volmachten zijn verleend. Waarom zijn deze verleend? vroeg sDr. Het komt er in de eerste plaats op aan het land vertrouwen te hergeven door de misdaad te straffen. In dit verband her innerde Doumergue er aan, dat sedert enkele weken heel wat verdachten gevan gen zijn gezet. Er zijn nauwgezette onder zoekingen verricht, de justitie blijft vol houden. Nadien zal een andere taak voor ons zijn weggelegd. Wij moeten de be- grootingsuitgaven besnoeien door elk mis bruik den kop in te drukken. Spr. gaf uiting aan zijn overtuiging dat Frankrijk, zoodra de normale toestand is hersteld, een buitengewoon gunstige positie in de wereld zal innemen. „Als Frankrijk, dat den vrede wil, dien in het eigen land organiseert, zal het naar buiten den indruk maken, dat het j volkomen eensgezin en vastberaden is om zijn veiligheid te waarborgen en orde op zijn finaciën te stellen. Het ls Frankrijk dat den vrede zal bewaren, want het werkt voor handhaving der orde." HET STAVISKY-SCHANDAAL. Parijs, 21 Maart (Reuter) Bij het ver hoor door de parlementaire commissie van onderzoek in de Stavisky-affaire. moesten de onderstaats-secretaris van 't ministerie van oorlog, Hulin, en het parlementslid Proust toegeven, dat zij, niettegenstaande de door hen in de bladen gepubliceerde tegenspraken, in nauwe betrekking tot Stavisky hadden gestaan. De aard van deze betrekking is nog niet vastgesteld, doch dit zal bij het verder verhoor wel aan het licht komen. o ONREGELMATIGHEDEN MET AANDEELEN. WARSCHAU. 21 Maart. (V.D.) Op de al gemeene vergadering van aandeelhouders der textielfabrieken van Zyradow, die gis teren gehouden zou worden, doch kort na de opening moest worden verdaagd aan gezien de wijze van bijeenroeping niet overeenkomstig de statuten was geschied, kwam men tot de ontdekking, dat er twee pakketten aandeelen met dezelfde num mers aanwezig waren. Een dezer pakket ten was bij de Bank van Frankrijk, het andere te Zyradow gedeponeerd. Het Pool sche departement van financiën heeft de in beslagneming der pakketten, die de nummers 199.000 dragen, gelast. Als wer kelijke eigenaar van de fabrieken te Zy radow beschouwt men den Fransehen industreel Boussaz, de door de Poolsche pers fel wordt aangevallen. DE VROEGERE DUITSCHE KOLONIËN. LONDEN, 21 Maart (Reuter). In een artikel in de „Daily Mail" bepleit Lord Rothermers, die. zooals bekend, een voor stander is van de fascistische beweging in Engeland onder Sir Oswald Mosley, de teruggave van eenige Afrikaansche kolo niën aan Duitschland. Ik stel voor dat de Brltsche regeering haar mandaatsgebied Tanganjika. Kame roen en Togo aan den Volkenbond terug geeft, opdat deze ze weer aan Duitsch land kan overdragen. Ofschoon dit voorstel om de koloniën terug te geven niet populair is, is het toch, aldus Rothermere, beslist verstan dig. Men kan niet verwachten, dat een land met de capaciteiten als Duitschland zich rustig bij de fouten van het Verdrag van Versailles neerlegt. Men kan aan een machtig land niet het aandeel weigeren in den arbeid om nog niet geciviliseerde gebieden der wereld te ontwikkelen. AMERIKA EN JAPAN. WASHINGTON, 21 Maart. (V.D.). Te Washington en Tokio is gelijktijdig een briefwisseling tusschen den Amerikaan- schen staatssecretaris Cordell Huil en den Japanschen minister van buitenlandsche zaken Hirota gepubliceerd, waarin belde staatslieden den dringenden wensch te kennen geven, dat de betrekkingen tus schen de beide landen zooveel mogelijk verbeterd zullen worden. In den zuiver persoonlijken brief, die ambassadeur Saito op 21 Februari j.l. den staatssecretaris Huil overhandigde, ver klaarde Hirota, dat hij hoopte, dat de vriendschap tusschen de beide landen voortduurde. Tussohen de Vereenlgde Sta ten en Japan bestond in den wereldhandel geen concurrentie. Integendeel was elke staat een goede klant van den ander. Hij was van meening, dat er tusschen de beide landen geen kwestie bestond, die princi pieel niet op te lossen was. Met nadruk wilde Hirota verklaren, dat Japan met alle staten in vrede en harmonie wil leven en niet voornemens ls een strijd met welke andere mogendheid ook te ontketenen. In het antwoord van staatssecretaris Huil d.d. 3 Maart schrijft de Amerikaan- sche minister, dat hij de uitlatingen van Hirota, die van een vriendschappelijken geest getuigen, ten zeerste waardeert en dat hij tot vérgaande samenwerking, ten einde de vriendschappelijke betrekkingen tusschen Japan en andere mogendheden te bevorderen, bereid ls. Amerika Juicht het toe, dat Japan zijn wil tot vrede toont en hoopt, dat alle bij het Verre Oosten belanghebbende landen alle daar bestaande of opkomende problemen ln dezen geest zullen beschouwen en zullen trachten op te lossen. Door bemiddeling van den am bassadeur Saito zou Huil gaarne voorstel len ontvangen, die ten doel hadden maat regelen tot handhaving en bevordering van vriendschap en vrede tusschen alle naties te treffen. VEREENIGDE STATEN. Roosevelt grijpt in. Op het laatste oogenblik worden wan hopige pogingen ingesteld om de staking van 600.000 arbeiders der automobiel industrie te bezweren. Roosevelt dreigt den vrede op te leggen door gebruikmaking van de speciale volmachten, waarover hij beschikt. Een telegram van Roosevelt vraagt, dat alle stakingsmaatregelen tot 22 Maart zullen worden uitgesteld, aldus Collins, de vertegenwoordiger van de F. A. T. (Amerikaansehe Federatie van den Arbeid). De werkgevers kondigen aan, dat zij een delegatie naar Washington hebben gezon den, daar zij bericht hebben gedegen van Johnson, dat Roosevelt hen wil ontvangen. Roosevelt stelt voor de loonovereenkom- sten gedurende zes maanden te verlengen. Hij dreigt een commissie te zullen benoe men om de geschillen te onderzoeken, In dien deze niet geregeld worden. Roosevelt ls van meening, dat bepaalde loonen onder het minimum van de codes der N. R. A. zijn en zelfs onder het mini mum van noodzakelijk levensonderhoud. Green, de president van de Federatie van den Arbeid, heeft opdracht gegeven om alle stakingsmaatregelen ten minste tot 22 dezer uit te stellen, ter eerbiediging van den wensch van Roosevelt. De directies van de Spoorwegen hebben toegestemd ln Roosevelts voorstel om de bestaande loonovereenkomsten tot 1 Jan. te continueeren. Het Huis van Afgevaardigden heeft op voorstel van afgevaardigde Cox (Georgie) besloten een commissie van onderzoek ln te stellen, die tot taak zal hebben omvang en wijze van propaganda van de nationaal socialisten in de Vereenigde Staten na te gaan. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDjJ AFGELAST. In aansluiting op het bericht, eid«_ dit Blad. vernemen wij nog dat alle vJ bal-wedstrijden voor Zondag en alle 5? bal-wedstrijden (uitgeschreven door i Leidschen Voetbalbond) voor Zaterdai Zondag zijn afgelast. De voor a.s. Zaterdag vastgestelde da hockey-wedstrijd tusschen Nederla België is uitgesteld. HAAGSCHE POLITIERECHTER, Voor den politierechter stond teri de 18-jarige A. H. uit Leiden, wegens i duistering van f.13 ten nadeele vanj zekeren E. uit Rotterdam. Verdachte kende. De officier eischte 4 maanden J straf voorw. met 3 jaar proeftijd. Dé politierechter veroordeelde verd. I 3 maanden gev.straf voorw. met een pil tijd van 3 jaar. HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Gerechtshof deed uitspraak ln| zaak tegen den 23-jarigen H. E. Ch. A.' H. te Wassenaar die op 7 dezer in hoo beroep terecht heeft gestaan van een nis van den Haagschen politierechter! 17 Jan. j.l., waarbij verd. was veroordj tot 4 maanden gev.straf wegens verdui ring van ongeveer f. 700 ten nac van den Staat der Nederlanden. V| was tijdelijk beheerder van het Cri bouw aan de Laan van Meerdervoort den Haag. De adv.-generaal had bevel ging gevraagd van het vonnis. Het Hof bevestigde het vonnis. Het Hof deed verder uitspraak in I zaak tegen den taxichauffeur J. G. Gr. I Leiden die in hooger beroep op 7 dj terecht stond van een vonnis van Haagschen Politierechter waarbij hij j veroordeeld tot 2 maanden gev.stral gens verduistering van een stofzuiger I bedrage van f. 135. Reeds 14 dagen na| verd. deze machine in zijn bezit had, 1 hij deze verkocht. De ad.-generaal ij geen termen aanwezig gevonden om e veranderingen in den straf aan te brenj en had bevestiging gevraagd. Het Hof bevestigde het vonnis. AMBTENAREN-GERECHT. Het ambtenaren-gerecht te 's-Graj hage wees heden vonnis in de zaakf den gewezen chef van politie te Lisj die wegens ongeschiktheid uit den dienst is ontslagen, na door den meester uit zijn functie te zijn onth! Tegen deze ontheffing had K. een aanhangig gemaakt bij het Ambteiai gerecht. Dit gerecht heeft den burgea ter van Lisse onbevoegd verklaard] deze handeling, diens besluit verniell voor zoover K. daarbij bij wijze van van zijn functie van waarnemend t van politie is ontheven en voor het oval het beroep gedeeltelijk niet ontvankej en gedeeltelijk ongegrond verklaard, Overzicht onzer belangrijkstej Veemarkten. Te Rotterdam had niet alleen een drukke Voorjaarsmarkten. doch tev de paaschveetentoonstelling plaats, bezoek v/as daardoor belangrijk drukke Vele autoriteiten gaven van hun beis stelling blijk, onder wie de burgemee van Overschie als eere-voorzitter Maatschappij van Landbouw van ditj trict. Uit een oogpunt van bezoek, m dingen en kwaliteit mag deze Rotte™ sche tentoonstelling zeer geslaagd wor genoemd, doch uit een oogpunt vans del liet zulks te wenschen over. vr« werd het mesten voor een extra Psat" of -koe nog wel eens extra beloond, o de slagers kunnen zich nu de luxe meer permitteeren om f. 1000 voor i kampioen te betalen. We hoorden nu prijzen noemen f.350 tot f.500 en voor de „prix ji» neur" (hoogste onderscheiding» ij™: noteering per K.G. geslacht vooor beu toonstellinsvee varleerden van De hoogste bekroning uit een cm» van 200 stuks werd toegekend aan Schot met 4 breede tanden van den A. Rijnsburger te Leiderdorp. De max Hoogeveen te Wassenaar kocht dijo der fijne dier voor zijn zaak aan, m een 8-tal bekroonde exemplaren. Dj de Wed. W. J. Zwetsloot alhier oen» tevens eenige hooge bekroningen. Ook de heer G. J. van der Stoel i senaar, behaalde met rundvee en 5" enkele hooge prijzen. De omtrek v den was dus in deze geducht m rentle. sei Het gewone marktvee was aan verandering onderhevig. De georu handel ging haar kalme gangetje n flauwere prijzen voor de minder soorten. Ook voor het weidevee. De slaehtveemarkt had een ie J dlger verloop, met eenigzins vaj zen. Vooral voor de prima kwasi De vette kalverenmarkt o J eenige terugslag door de hoog' van de laatste weken. Prijzen!e j 2—3 cent lager, uitgezonderd pr litelt. zulke I Nuchtere kalveren werden w J tengewoon groote kwantums dat de prijzen er ook al onder 7. hadden, f. 3-4.50 per stuk. Fok*e per stuk. Oudere kalveren hc»s eJj Voor het wolvee bestond door teurs weer groote belangstf ^elft kocht allen voor hooge prijz®"- meest inferieure soorten. p aaoge» varkens was het moellük hano p soorten nog eenigzins tiouaDa"1 0(j ;j 1818'/- et. Licht goed 1617'/i ct. per pond levend S

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2