TOM DE NEGERJONGEIS HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 21 Maart 1 UIT OE RAADZAAL SPORT. UIT DE OMSTREKEN. Hoofdpiet, fHijnhaccU'Vocdct EEN LANGADEMIGE ZITTING in een NIEUWE OMGEVING. Wederom is de Gemeenteraad ver huisd! Direct na den noodlottigen Stad huisbrand is in het Kleln-audltorlum der Universiteit een vergadering gehouden; daarna werd vergaderd in de Lakenhal; tot de Nutszaal werd gekozen! En nu is een proef genomen met de Burchtzaal, oftewel de oude Graanbeurs. Of deze proef geslaagd is? Ja en neen! Ja, wat de algeheele accomodatie be treft, neen. wat de acoustic aanbelangt. De Burchtzaal biedt veel meer ruimte, men kan er zich beter bewegen, maar het gesproken woord klinkt er hol en dof. Zelfs sprekers, die anders goed zijn te volgen, verliezen daar aan stem, speciaal, als er maar een zweem van rumoer Is, en worden moeilijk te volgen Misschien is dit voor een deel nog te ondervangen, nl. in de eerste plaats door aan te brengen de doek-afscheiding, Juist boven de ijzeren spandraden, die er bij tooneel- opvoeringen ook wel wordt aangebracht en voorts door een andere opstelling, niet in de breedte van de zaal, maar in de lengte! Wanneer B. en W. eens voor het tooneel kwamen te zitten? Deze proef is o. 1. nog te nemen, voor en aleer een defi nitief afwijzend oordeel te vellen over de Burchtzaal. De zitting zelf had, al duurde zij tot half zeven, goed beschouwd, heel weinig om het lijf. Het ging weer als zoovele malen: hoe eenvoudiger de agenda, hoe meer er gepraat moet worden! Met ge volg, dat de agenda niet gereed is ge komen! In het begin ging het anders vlot, nadat het verzoek van mevr. Braggaar de Does om het college te lnterpelleeren over het bewapenen van de armbezoekers van M. H, met gummi-knuppels was ge weigerd. Dit is Immers een aangelegen heid, die den Raad niet ter competentie staat. Wat voor nut kan er dienten gevolge gelegen zijn in een behandeling daarvan in zulk oen Incompetent be stuurslichaam? Dit, los van de vraag, of men het met deze „bewapening" al dan niet eens is! Een groot aantal punten ging voorts onder den voorzittelijken hamer door tot men kwam aan het voorstel betreffende de saneering der Bouwelouwensteeg c. a. Het onteigeningsvoorstel daarbij vond bestrijding, daar men de taxaties te laag oordeelde en aanhouding werd verzocht door den heer Wilbrink, die tegenover een uitlating van den voorzitter, dat men met het oog op het gemeente belang voorzichtig moest zijn in dergelijke materie ad rem opmerkte, dat naast het gemeentebelang toch ook staat het be lang der betrokken burgers! Over het aanhoudlngsvoorstel Wilbrink staakten de stemmen, zoodat geen van beide partijen haar zin kreeg! Want al werd nu auto matisch het uitstel bereikt, het was toch niet het uitstel, dat de heer Wilbrink be doelde. Het was daarop de heer Groeneveld, die, wethouder Goslinga sloeg den spijker op den kop, bevlieging kreeg van het dogma zijner partij: alles in handen der overheid. Dit bij het voorstel om, nu de kori-oven het werk niet meer af kan tot de vernietiging van afgekeurd vleesch en vee, een overeenkomst aan te gaan met de N.V. Gekro te Overschle, waaraan diens partijgenoot van Stralen in de com missie zijn sanctie had verleend, nadat daar de vraag van het bouwen van een grootere kori-oven onder de oogen was gezien. Tenslotte gaf de heer Groeneveld maar toe. Van rechts kwam verzet tegen het voorstel om zich aan te sluiten bij een regeling met gemeenten boven de 40.000 inwoners ter bevordering van een doel matige behandeling van personeelsaan gelegenheden. Men vreesde, dat de ge meente zich zou binden. Wethouder Tepe mocht nog zoo krach tig verzekeren, dat daarvan geen sprake was, dat de raad altijd het laatste woord zou behouden, het mocht niet baten, rechts bleef grootendeels volharden, doch B. en W. behaalden met flinke cijfers de overwinning. Het wil ons voorkomen, dat A. R. en Chr. Hist, bang waren zich aan koud water te branden. Wanneer zich een ge- mcenschaopelijke actie ontwikkelt kan men toch veel beter, mits vrijblijvend, daaraan deelnemen, dan afzijdig blij ven staan; bij meedoen kan men invloed oefenen, bij niet-meedocn ondergaat men dien invloed, zonder daaraan zelf iets te kunnen af of toe doen! Een beslist onverkwikkelijke historie werd de behandeling der voorgestelde wij zigingen in de verordeningen der verma kelijkheids-belasting. Onverwacht wierp daarbij de heer Manders een amende ment ter tafel, waarvan de wethouder de gevolgen niet kon overzien en de heer Goslinga was volledig in zijn recht, toen hij daarvan den heer Manders een ver wijt maakte. Waarom daarmede niet te voren te komen? Gevolg was weer aan houden! Het slot van den middag werd de be handeling van een spoedelschend voor stel van mevr. Braggaar om tijdens de Paasch-vacantie de schoolkindervoeding te doen doorgaan. Zooals bekend behoort de stopzetting van deze voorziening tot do maatregelen, waartoe de vereeniging noode heeft moeten besluiten, nu de raad de subsidie heeft teruggebracht tot een bedrag van f. 33 500, een bezuiniging van meer dan f. 10.000. Hoe sympathiek in wezen het voorstel van mevr. Braggaar mocht zijn, het was te zeer een voorstel a l'improviste! Stel eens. dat het was aangenomen, het gevolg zou zijn geweest, dat de vereeniging later nog meer had moeten bezuinigen! Het eenige, wat baat kan geven, is een verhooging der subsidie. Want met alle respect voor het particulier initiatief, dat het bestuur naar waarde weet, te schat ten. het is toch onmachtig in deze tijden om zooveel steun te verstrekken, dat de meest rigoureuse maatregel, die getroffen is moeten worden, nJ. de verstrekking van voedsel gedurende drie dagen per week hl plaats van zes, ongedaan kan worden gemaakt- Nogmaals, der subsidie is het eenige middel, wil men inderdaad verbetering brengen. Nieuwsgierig zijn wij, wat de R.K. fractie in dezen beoogt, nu de heer Wilmer vol mondig erkende, dat het, "eheel der maat reden die hot- bestuur had moeten nemen, werkelijk als rigoureus moet wor den beschouwd! Volledige terugkeer tot den ouden toe stand mag men niet verwachten, art RECLAME. 331 WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG AFGELAST. Naar wij vernemen zijn voor aanstaan den Zondag alle voetbal- en hockey-wed- strljden afgelast. De internationale hockeywedstrijd Frank rijk—Nederland (heeren) is afgelast. Een andere datum zal nader worden bepaald. Ook de roeiwedstrljden om het lange afstandkampioenschap op den Amstel gaan Zondag niet door. Een nieuwe datum is nog niet vastgesteld. De Zondag in het Sportfondsenbad te Amsterdam te houden technische wed strijden van den Kon. Ned. Zwembond zijn afgelast. ATHLETIEK. LEIDSCHE WANDELSPORT-VEREEN. Pelikaan-Marsch uitgesteld. In verband met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder wordt de Pelikaan- Marsch, welke Zaterdag 24 Maart a s. zou worden gehouden, uitgesteld tot Zaterdag 7 April as. Inschrijvingen blijven geldig, terwijl zij, die nog niet inschreven, dit alsnog kunnen doen tot 27 Maart aan de navolgende adressen: Joh. v. d. Berg, Hooge Rijndijk 108 en W. V. d. Voort, Nleuwe-Rijn 112. ROEIEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN AMSTEL. De inschrijving voor den langen af standswedstrijd Ouderkerk Amsterdam voor achtriemsgleken om het kampioen schap van den Amstel luidt als volgt: Divisie één; Frankfurter Ruderver., Njord. Nereus. De Hoop, Amstel. Willem III, Triton en Laga. Divisie twee: De Maas, Cadetten, Deut sche Ruderver., Amsterdam, Njord n en Nereus II. GYMNASTIEK. HOU-VAST TE ALPHEN. In de gehouden Jaarvergadering van „Hou-Vast" (Alphen), werd tot bestuurs lid in de vacature van mej. M. Hoek ge kozen mej. Ina Joha. Uit de jaarverslagen bleek dat H.V. nog steeds in groei en bloei toeneemt en dat het afgeloopen Jaar met een flink batig saldo kon worden geslo ten. Besloten werd 'n afd. zwemsport voor dames en heeren op te richten, zoomede deel te nemen aan de gymnastiekcompe- tltle voor dames en heeren. in de open luchtdemonstratie te Katwijk op Hemel vaartsdag en adspirantwedstrijden. DAMMEN. A.D.C. (ALPHEN) KAMPIOEN IN HAAR AFDEELING. Gisteravond had in hotel „centraal" te Alphen de laatste competitiewedstrijd plaats voor het district „De Rijnstreek" tusschen A.D.C. (Alphen) en T.O.G. uit Bodegraven. Ook in dezen wedstrijd wist A.DC. zich te handhaven en met 119 van Bodegraven te winnen. A.D.C. is hier door ongeslagen kampioen in haar afdee- ling, wat gelet op het feit dat zij voor het eerst is uitgekomen in de competitie van den ND.B. 2e ki. een mooie prestatie is te noemen. Voorts verzocht men ons mede te dee- len dat de prijzen beschikbaar gesteld voor den wedstrijd om het kampioenschap van Alphen en de onderlinge prijzenwed- strijd vanaf heden zijn geëtaleerd in het sigarenmagazijn „Centraal" van den heer N. de Wolf. leven nu eenmaal in een tijd van crisis, doch hier is te hard bezuinigd! Voor de behandeling van dit spoed elschend voorstel, dat tenslotte met kleine meerderheid verworpen werd, moest het laatste agenda-punt sneuvelen evenals een Interpellatie van Eek over het plaatsen van eén oproeping voor de functie van directeur van den dienst van M. H„ waardoor de benoeming van een vrouw a priori zou zijn uitgesloten. Voor een tweetal raadsleden betee- kende de Jongste zitting een afscheid, nJ. voor de heeren Donders en Simonls. Door drukke bezigheden zagen belden zich ge noodzaakt ontslag te nemen. De voorzit ter bracht het scheidend tweetal een woord van dank, speciaal aan den heer Donders. Volgaarne willen wij ons aan sluiten aan de hulde, dit raadslid ge bracht. dat, als hij het woord voerde, steeds blijk gaf van het betreffende on derwerp een grondige studie te hebben gemaakt We herinneren b.v. nog aan zijn beschouwing over de Leidsche Duinwater Mij. bij de laatste begrooting. In hem ver liest de raad een ijverig en het gemeente belang warm toegedaan lid. Als zakenman had de heer Simonis te weinig tijd om zich te geven aan de zware taak van het raadslidmaatschap, zooals hij dat zelf ook wel zou hebben begeerd en daarom kwam zijn ontslag aanvraag niet onverwacht. De heeren Tobé en Lombert zullen hen vervangen, zooals bekend. Hun geloofs brieven zijn reeds ln arde bevonden. HAARLEMMERMEER. Niet gegund. Met betrekking tot de door het bestuur van den Haarlemmermeerpolder gehouden aanbesteding van het maken van gesloten wegdekken op gedeelten van den Weste lijken Hoofdwee, den Oostelijken Llsser- dwarsweg en Hoofdweg met bijkomende werken in 3 perceelen. waarvoor werd in geschreven met bedragen die varieerden van f. 82.653 tot f 58.600, vernemen we, dat het Polderbestuur heeft besloten deze be langrijke werken aan geen der inschrijvers te gunnen en voor de uitvoering een nieuwe opzet te maken. De Landstorm. Te Vijfhulzen zijn tot leden der sub commissie van den gewestelijken land storm benoemd de heeren C. A. de Koning, voorzitter; L, Tanis secretaris; M. C. Vis sers. penningmeester en N. Smit en G. Bakker, De heer W. M, B. Bosman, commies ter secretarie van deze gemeente, komt voor op de voordracht voor gemeente secretaris te Heer Hugo-Waard. Loop der Bevolking. Gevestigd; Theodorus de Koning, V. Amsterdam, Rlouwstr. 41, n. Friedalaan 70 Fredrik H. A. Naber, v, Amsterdam, Sassenheimstr. 20 lhg, n. Hermina Maria Dljklaan 31 Johannes J. Pootjes, v. Den Helder, Van Speijkstraat 25, n. IJweg 121 Christiaan P. Robbe, v. Aalsmeer, Uiter weg 289, n, Aalsmeerderdijk 596 Elisa beth M. Norbart, echtge. J, Stolk, v. Heem stede, Javalaan 20, n. Raadhuislaan 31 Willem F. van der Stroom, v. Aalsmeer, Kleine Noorddijk 22, n. Aalsmeerderdijk 620 Desiderius J. Volkers, v. Amster dam, Lumeijstraat 21, 3hg, n. Friedalaan 78 Johan H. de Wilde, v. Haarlem, Ged. Schaikburgergracht 82, n. Wllgenl. (nieuw huis) Pieter H. Haagsma, van Amsterdam, Wagenaarstr. 131, n. IJweg 86 Willem Lindeman, v. Amsterdam, Orteliusstr. 289, 3hg., n. Hermina Maria Dijklaan 19 Jan Schoonhoven, v. Am sterdam, Da Costabade 187, n. Schinkel- dijk 134 Geert van der Weide. v. Am sterdam, Piet Gijzenbrugstraat 29, naar Sloterweg 210 Nlcolaas Burgers, v. Am sterdam, Veerstraat 90, 3hg., n. Sloter weg 88. Vertrokken: Jantje van der Moren, v. J. C. Beetslaan 37, n. Haarlem, Kanarie straat 72 Bastiaan Trouw, v. Kruisweg 1143, n. Katwijk a, d. Rijn, Nleuwsteeg 31 Dirk de Koning, v. Kruisweg 1143, n. Katwijk a. d. Rijn, Nieuwsteeg 31 Maria C. H. Lamboo, v. Hoofdweg 1634, n. Bloemendaal, hotel „Zomerzorg" Ben jamin Schoneveld, v. Venneperweg 470. n. Hlllegom. Loosterweg 11 No. 15 Wil helmus A. van den Énde. v. IJweg 763, naar Hlllegom. Vossenvaart, woonschip No, 50 Johannes R. Prins, v. Hane- poel 62, n. 's-Hertogenbosch, Papenhulst 20, ziekenhuis Pieter Groenewoud, v. Akerdijk 285. n. Amsterdam, Jan Toorop- plantsoen 15 Jan W. Brethouwer, v. Parklaan 94, n. Zevenbergen, Zevenberg- schenhoek D 249 Cornells Sandlfort, v. Aalsmeerderdijk 380, n. Amsterdam, Sin gel 43 Thomas Bulteel. v. Venneperweg 895, n, Hlllegom. Arnoudt-str. 11 Anto- nius Spitters, v. Venneperweg 432, n. Haar lem, Kortewijngaardestraat 28 Egbgrt Scheper, v. Esschenlaan 3, n. Amsterdam, Admiraal de Ruijterweg "93 Hendrikus M. C. Schoenmaker, v. Kruisweg 1256, n. Haarlem, Parklaan 4 zwart. HILLEGOM. De Werkloosheid, Bij de arbeidsbeurs staan ingeschreven 3 fabrieksarbeiders, 1 snelpersdrukker, 1 steendrukker, 7 metselaars, 12 opperlieden, 2 machn. houtbewerkers, 16 timmerlieden, 2 schilders, 2 halfwas-metselaars, 1 stuca- door, 5 mandenmakers, 1 kistenmaker, 1 vloerlegger, 1 waschknecht, 2 electriciens, 1 scheepmaker, 1 wagenmaker, 1 horloge maker, 1 verw.-monteur, 1 rijwielherstel ler. 1 stoker, 1 smid, 3 bakkers, 402 land arbeiders, 33 bloemistarbeiders. 4 boeren arbeiders, 6 tuinarbeiders, 1 plantsoen- arbeider, 10 jeugdige landarbeiders, 3 han delsreizigers, 1 venter, 1 winkelbediende, 1 idem ben 18 j„ 1 schipper, 1 halfwas- schipper, 3 chauffeurs, 2 wegwerkers, 1 trambeambte, 1 nachtwaker, 1 buffetbe- cilende, 1 expeditie-knecht, 1 dekknecht, 1 verzekerings-agent, 10 kantoorbedienden, 1 idem ben. 18 J„ 2 idem ben. 18 j. vr„ 1 correspondent, 4 boekhouders, 33 losse arbeiders, 1 controleur. Totaal 594. Aan vragen werkgevers 15. Plaatsingen 15. Teruggetrokken 19. Vervallen 1. Burgerlijke Stand. Geboren: Jozef Aloysius, Z. van J. p. Stvobbe en H, van Leeuwen Margaretha Antonia, D. van J. Langelaan en A. M. Beugelsdijk Philip Dirk, Z. van G. A. Veldhuyzen van Zanten en A. 8. Boot Wilhelmina Cornelia, D. van W. van Don gen en T. C. Verhaar Stephanus, Z, van A. J. Weijers en E. M. A. van der Dussen Johannes, Z. v. J. C. Enters en K. de Niet. Ondertrouwd: T. Stokman en H. H. Sleeker H. J. Prins en J. van Stijn. Overleden: S. M. de Bruin, echtgen. van J. Walraven 73 j. W. Kruisbeek, wed, v. C. van der Walt 82 j. Loop der bevolking. Gevestigd: N, v, Aalst, Hofstraat 42 Th. Bulteel, Arnoudstraat 11 H. A. Evers Mariastr. 2 S. J. Hensing, Ambachtstr. G. Heijs, Weeresteinstr. 131 B. Scho neveld met gezin, Loosterweg II 15 J. A. Stevens, Hoofdstr. 120 G. Veen, Hoofdstr. 119a L. Warmerdam, Marla- straat 20 C. L. H. Winkelman, Burg. Pontstr. 96. Vertrokken: D. Hengst met vr.. Ripoord F 59, Ridderkerk H. Elite, Rijnstr. 74, Eindhoven W. Marijnes a/b. Hr. Ms. Wachtschip, Vlissingen H. J. van de Ven, St. Vogelenzang, Bennebroek T. van Rooyen, Paul Krugerlaan 148, Den Haag W, P. J. Hulsebosch, Coblenz (Did.) M. J. Treur, Taandersstr. 155, Rotterdam J. de Leeuw, Crocussenstr. 15, Lisse Wed. N. TeeuwHasslng, Wil- helminastraat 7, Lisse. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: lint met medaille, pa- rapluie, 2-ons gewicht, achterklap van auto. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Wegverbetering. Door het wegnemen van een viertal boomen en het dempen van een lager lig gend gedeelte van de Voorstraat bij den heer v. R is de weg daar aanzienlijk ver breed zoodat het gevaar van aanrijdin gen op die plaats geheel is weggenomen. De eindwedstrijd met buks van de Katwijksche Burgerwacht is vastgesteld op Zaterdag 14 April. RIJNSBURG. De jeugdige P, W. alhier had het ongeluk van de fiets te vallen en op twee plaatsen zijn rechterarm te breken. Dr. Jonker, die de eerste geneeskundige hulp verleende, achtte overbrenging naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. SASSENHEIM. Ingelandenvergadering „Berg en Daalpolder". In hotel „Het Bruine Paard" had de jaarlijksche Ingelandenvergadering van den Berg en Daalpolder plaats. De aan wezige Ingelanden konden in totaal uit brengen 27 stemmen. Het maximum aan tal stemmen, dat kan worden uitgebracht bedraagt 66. De vergadering werd door den voorzitter, den heer Joh. C. van Reisen, geopend, In behandeling kwam de Rekening over 1933. Deze werd vastge steld aan Inkomsten op f. 2.068.15 en aan Uitgaven op f, 1.299.27, zoodat het batig saldo bedraagt f. 768.88. De Commissie vóór het nazien van de Rekening 1933, bedoeld bij art. 136 van het Polderreglement voor de Provincie Zuid-Holland, bestaande uit de heeren Joh. Damen, Th. G. Romeijn en A. Berg, bracht rapport uit van hare gehouden controle. De gecontroleerde stukken wer den in orde bevonden. De Commissie voor het nazien van de Rekening over 1934 werd samengesteld uit dezelfde Ingelanden, terwijl als plaats vervangende leden werden benoemd de heeren P. T. Kortekaas, F. J. Damen en G. Rutgerink. De begrooting werd, na be spreking, vastgesteld aan Inkomsten en Uitgaven op f. 2.517,95, inbegrepen het batig saldo ad. f. 839.51, hetwelk geraamd werd op den post „Onvoorzien". De om slag werd voor 1934 geraamd op f. 9. per H.A, De grootte van polder is 122.22.24 H.A., zoodat het kohier sloot met een totaalbedrag van precies f. 1.100.De omslag bij contract met de Spoorwegen bedraagt voor 1933 en 1934 f. 60.49. De omslag bedroeg over 1933 eveneens f. 9.— per H.A. De voorzitter deelde mede, dat de heer P. van Deursen, Poldermeester, aan de beurt van aftreding was, In ver band met den leeftijd was de heer van Deursen niet meer herkiesbaar. Alvorens het Stembureau zitting nam, sprak de Voorzitter waardeerende woorden tot den scheidenden Poldermeester. Spr. bracht namens de vergadering dank voor de ver diensten voor den polder en prees hem als een actief bestuurslid. Sedert 1911, dus gedurende 23 jaar, ls de heer van Deursen Poldermeester geweest. Steeds was de samenwerking prettig. Het Stembureau, bestaande uit de hee ren F. Damen, G. Rutgerink en Th. G. Romeijn, deelde mede, dat in de vacature was voorzien door benoeming van den heer W, de Ruijter te Noordwljk, die met nagenoeg alg. st. werd gekozen. Bij de mededeelingen kwam o.a., voor, dat be last was met de bediening van de machinale bemaling de heer C. Plasmeijer te Voorhout. Na rondvraag volgde sluiting. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. J. van Dijk geb. van Vliet z. M. van Veen geb. Kneppers z. W. H. van Steen geb. van Vliet z. WARMOND. gemeenteraad. Contraprestatie voor steun werkloozen Het kleedgeld der wachters. Onder voorzitterschap van burg- A. J. L. Ketelaar hield de raad e bare vergadering, waarbij alle led woordig waren. De notulen der vo gadering werden zonder op. of kingen vastgesteld. Ingekomen schrijven van den minister van kunsten en wetenschappen, zocht werd om overeenkomstig" dezer zake aan den minister d„ heer L. van Mastrigt en 13 anderT' van de leerlingen der O.L. school een datum van ingang van het van het hoofd der O.L. school en kweekelinge met akte nader vaste k len op den eersten dag der maa gende op die, waarin *öe eventir heffing der school oriherroepelijt worden. Waar de bedoeling schrijven is, aldus de voorzitter, o- vooruit te loopen op het desbetre Koninklijk Besluit stellen B. en V eenkomstlg het verzoek van den l voor een beslissing te nemen, waart algemeene stemmen werd besloten Aan de orde kwam contra-p- steuntrekkende werkloozen. Het p werk voor steun is op het oogenbkk liangig gemaakt bij de regeering i beslissing hierop is spoedig te w B. en W. stellen den raad daarom hun college te machtigen om zoo mogelijk na ontvangst van de rieele beslissing en onder e-, vervat zijn, de contra-prestatie vc ln te voeren. De heer Weyers vindt in principe oplossing goed, doch acht aan dit wel eenige bezwaren verbonden. niet uit het oog verliezen, dat wordt uitgekeerd bedoelt te wat als allernoodzakelijkst voor onderhoud benoodigd is. Wil men menschen voor hun steun gaan werken dan zal dit voor deze me weer kosten met zich medebreng- zij als steuntrekkers niet hebben en om zou spr. willen voorstellen steunbedrag van iemand die hi- moet werken een toeslag te gev 10°/o. Dit gebeurt trouwens reeds I Haag, aldus spr., en hij vindt alleszins billijk. Het zal ook zeer animo onder de menschen ver' Daarbij wil hij zeer zeker het b paald zien, zooals dit thans ls steld in het vrije bedrijf alhier. De voorzitter zegt ln deze n| enkel voorstel te kunnen doen o eenvoudige reden dat B, en W. niet welke bepalingen het Rijk in deze leggen. Maar deze verzekering wel geven dat alles zal geschieden i leg met de werkloozen-commlssle en W. te zijner tijd een vast omlijnd s aan den raad ter goedkeuring ze" leggen. Wat betreft het loon persoonlijk ook voor het loon thans in het vrije bedrijf is v Van Ged. Staten was voorts e ven binnengekomen met betrek de begrooting dezer gemeente di 1934, ln welk schrijven ten aanziet begrooting eenige bemerkingen gemaakt. B. en W. stellen voor a bemerkingen te voldoen met uitzo van het verlangen van Ged. Stat de kleeding en rijwieltoelage I veldwachters te verminderen ZIJ voor de toelage te handhaven en van hoogerhand tegen deze hand^ bezwaren blijyen gemaakt worden,J' lagen te verminderen doch dan 1 ris met deze vermindering te ver" waarmede de zaak gelijk blijft, wordt na eenige discussie besloten, trokken wordt de gesloten-verklar één richting van het gedeelte Dor;- llggende tusschen het Raadhuispl de Meerrustlaan, zoodat alleen n" deelte liggende tusschen de Meerri en de Lokhorstlaan hiervoor in a king komt. Nadat nog eenige com teitsbeslulten waren goedgekeurd rondvraag niets bijzonders had o verd, werd de bijeenkomst gesloten overgegaan in geheime zitting. RECLAME- bedaart spoedig met Per stuk 8 ct. Doos 46 ct. Bij Uw dr°! 201. Dat was alles al heel moeilijk voor Tom om te begrijpen. Hij dacht eerst dat hij droomde. Hoe kwam die kool daar in dien boom? Hoe kwam het dat hij zoo schuin hing? Tom brak zijn hoofdje met het raadsel. 202. - Kijk, daar zag hij hof der touwen klom. Waarom s doen? Hij wilde zeker eens hij de kooi daarboven soms Maar wat het gekke was, jj ,ng klom, hoe slapper het touw t- Tom vond het allemaal es j touw hing nu heelemaal to

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10