Waf moet hier staan? Juist, daar moet staan! TOM DE NEGERJONGEN SCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 19 Maart 1934 UIT DE RIJNSTREEK. de Internationale verwikkelingen »t uitgroeien van deze beweging „n dat het Oranjehuis ln irke- tóteen ornament, sterker nog tot catuur wordt gemaakt, C. het jk -.olksvrijheden zal zijn gedaan Kerk en Jeugdbeweging niets van -ging Mussert hebben te verwach- egendeel in diens handen niet vel- De heer D. Hendriks kreeg als Sir der Jeugdgroep gelegenheid wekkend woord te spreken, waarna thtewisseling volgde. De heer v. d. bracht spr. dank voor zijn helder pe bijeenkomst werd besloten met 'gen van 2 coupletten van het Wll- r SASSENHEIM. De bekende „Eendenkooi" onder deze iite, zal binnenkort publiek worden tt. o VOORSCHOTEN. nering van „Zang zij onze leus". gebouw van Chr. Belangen aan jjngaardenlaam gaf de Chr. Gem. er. ..Zang zij onze leus" een uitvoe- -der leiding van mej. Tilly Leening, -'te. erking verleenden de heer L. oort, bariton, te Dordrecht, terwijl van Duivendijk op den vleugel ac- imeerde; mej. Jo Stallinga, so- Leiden; mej. Mien Verwer, piano, en mej. Jo. Dek, orgel, Voor- a. voorzitter, de heer C. H. Oudshoorn tot de geheel gevulde zaal, bij ont- nis door ziekte van den eere-voor- ds. H. P. Fortgens, een woord van in het bijzonder tot Jonkvrouwe Bar.esse Schimmelpenninck van der en de afgevaardigden van den ring Nadat gezongen was Ps. 89 vs. 1 rgegaan in gebed ving de ultvoe- lan. el dirigente als koor kunnen op leeslaagde uitvoering terugzien. Er met toewijding gezongen, er viel een "ke uitspraak te beluisteren en to een enkel nummer vielen som partijen o.a. de sopranen wat te de nummers voor de pauze moeten et koor in het bijzonder genoemd „Ecce, quomoto morltur" van -del en „Domine, Salvan fac" van ten en na de pauze Psalm 42 op. 42 Mendelsaohn-Bartholdy. To. Stallinga beschikt over een volle stem als sopraan, de haar den bloemen waren evenals die mej. Tilly Leening ten volle ver- hen de nummers van het zang- zong de heer L. van Noort enkele -. Vooral na de pauze was het oegen naar hem te luisteren, t het koor „Dankt, dankt, nu God" had gezongen heeft de heer Broers alle medewerkenden dank voor het schoone, dat dezen avond geboden. Spr. deelde mede dat de orzitter ds. H. P. Fortgens her- 'e ls en zeer zeker in gedachten avond heeft meégemaakt, een van veel schoons. eer Th. J. Broers sloot met dank- f WARMOND. Dierenmishandeling. de rijkspolitie alhier is verbaal 'ikt wegens ergerlijke dierenmis- '"g tegen een slager uit Noordwijk, kalf loopende in den Broekpolder dagen en nachten in den polder laten rondloopen, zonder naar het - te kijken, waardoor het beest n is. Poldervergadering. voorzitterschap van den heer d. Geest had in Hotel de Zon een 'tag plaats van de stemgerechtig- landen van de Ver. Hof-Groot en Hemmeerpolder. Vertegenwoordigd «.12 en 32 stemmen van de resp. 44 stemmen, welke in totaal voor deel kunnen worden uitgebracht, "e voorzitter had geopend werden heer J. C. v. d. Voet de notu- 7 vorige bijeenkomst voorgelezen jsteld. Hierna bracht de controle- e verslag uit over het onderzoek ening en bescheiden over het af- n Jaar en werden de resp. rekenin- gesteld als volgt: Moot- en Klein Henmeerpolder: wmsten op f. 3066.81 en aan ult- h 2260.64 alzoo een batig saldo van De Hofpolder aan inkomsten 'aan uitgaven f.369.65 alzoo een ™ldo van f. 64.09. De Vereenigde 'S°' cn Klein Henmeerpolder (ge melijk beheer) aan inkomsten aan uitgaven f. 173.44, alzoo een .«■do van f. 57.13. De omslag over ■y.Pedroeg voor ieder deel resp. i12 en f. 1.8O per H.A. Vervolgens dezelfde volgorde vastgesteld tag voor 1934 op een inkomst resp. van f. 2838.35, f. 423.75 1 met voor ieder deel een om- 50, f. 12.50 en f. 1.70 per H.A. oeung kwam hierna een voorstel her en de drie poldermeesters oestuur om op de jaarwedde van I toe te passen van 10% welk met alg. st. werd aangenomen, werd het salaris van den motor j 'Jaraan met alg. st. met 10% wat het. salaris van den secre- jr"Staeester betreft, werd beslo- jWsdde van dezen titularis geen 'P passen, waarbij men als Sslden dat de administratie dnedeeligen polder in het bij- l'tS te Jprcn en ook nu nog tad vergt. De heer P. F. Ver- .Poldermeester, werd als zoo- 5°ton. Hierop volgde1 sluiting. ZEVENHOVEN. Dr- J. G. Ubbink. Ijeniemen heeft dr. J. G. Ub- it pa£red- der Geref. Kerk al- i blijY^1^® verlat«n; hij zal hier fev^jfddenzending werd door de alSestaan de som van f. 6.46, RECLAME. 7852 voor het eerst gebruikt; )err4ssings '\T is een jerlpndsche palmVen olijfolie- aai die de huicfsoepel maakt is, pie de teint^rischheid geeft er^ijnde geA, die zacht en n parfumeert. gen wonder- n Doiybelman uit Nijmegen! Probeert Ca stel la morgenovermor gen wilt U niet anders meert ALPHEN. Jaarvergadering E.H.B.O. De Ned. Verg. E.H.B.O. afd. Alphen a. d. Rijn, hield haar eerste jaarvergadering in de Nutsbewaarschool. De voorzitter, de heer J. F. Allart, opende met een inleidend woord. De levensvatbaarheid der vereeni ging bleek voldoende uit het verslag van den secretaris. Was er bij de oprichting een ledenaantal van 19. dit bedraagt thans ruim 120. Door verschillende organisaties, werd de hulp ingeroepen bij afstands- marschen e. a. gelegenheden. Ruim 50 malen is door de leden hulp verleend in eh zelfs buiten de gemeente, bij ernstige en minder ernstige ongevallen. Van de Centraal Hulp- en Tusschenposten wordt een druk gebruik gemaakt. Gedurende de zomermaanden is een cursus gegeven in reddend zwemmen. De penningmeester sloot zijn boekjaar met. een batig saldo, wat een prestatie is, gezien de bovenge noemde activiteit en als men bedenkt, dat «He gelden van de leden zelf moeten komen. In de statuten en het huishoude lijk reglement werden enkele wijzigingen aangebracht, waarvan wij er één willen noemen, n.l. de verlaging van het bedrag voor donatie van f.2.50 op f. 1.00. Wie verleent er nu eens Eerste Hulp aan de Vereeniging? Na de pauze demonstreerde de hoofd vertegenwoordiger van de fa. G. L. Loos en Co. te Amsterdam haar Zuurstofkoffer „Novita", een toestel voor toediening van zuivere zuurstof, voor gevallen van ver drinking, gas- en rookverstikking, asthma, bronchitis en benauwdheid. Het ligt in de bedoeling van de vereeniging een derge lijk apparaat aan te schaffen, zoodra de kas deze uitgave kan doorstaan. Tenslotte vertoonde de heer P. Laros een weten schappelijke film „De Mensch", die door den med. leider, L. W. Hildernisse, arts, werd toegelicht. Jaarvergadering „Mirjam". Door de Chr. Meisjesvereeniging „Mir jam" werd onder leiding van de presi dente mevr. M. Staalduinen-Spreij op ge animeerde wijze de jaarvergadering ge houden. Na opening en uitbrenging der verslagen, volgde een keurige bijbelinlei ding over „Martha en Maria" van mej. A. Altona. In de pauze volgde een ver loting en werden verschillende voorwerpen en handwerken versjoeld en verkocht tot versterking der kas. Een en ander werd afgewisseld door mooi proza, een samen spraak „De drie Hofjesdames" die de da mes meerdere malen kostelijk deed lachen, eenige aardige zangstukjes van de afd. B. en een schitterend uitgevoerde Parettte. Aan het eind van den avond bracht Mej. v. Wilgen in welgekozen bewoordingen presidente en mej. Altona dank voor hare gewaardeerd medewerking, waarbij aan beide dames een fraaie plant en bloemen werd aangeboden. Ouderavond der Koningin Emma-school- In de ouderavond van de Koningin Em- maschool, die door den voorzitter dr. Voors werd geopend, hield het hoofd der school een referaat over het gevoel van minderwaardigheid, maar ook van meer waarde bij de leerlingen en ook bij den volwassen mensch, meer in het bijzonder in verband met opvoeding en onderwijs. Een en ander werd door spr. met tref fende beelden uit het leven en practijk verduidelijkt. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer Jb Spreij bleek, dat de school reeds door 74 leerlingen wordt be zocht, zoodat, indien dit aantal nog mocht vermeerderen de school zal moeten worden uitgebreid. Door de kinderen wer den eenige aardige liederen gezongen. Van de gelegenheid tot bezichtiging van het werk, wo. altijd veel handwerk, werd een zeer druk gebruik gemaakt. Gelet op het handwerk op allerlei gebied dat de kinderen vervaardigen is de belangstel ling steeds zeer groot. Men staat dan ook verbluft, hoe men de kinderen dergelijke handenarbeid kan bijbrengen! Uitvoering van „Sparta". Door de gymnastiekver. „Sparta" werd onder de bekende bekwame leiding van den heer Ant. Metz uit Leiden in de kerk- zaal der Martha-Stichting, de jaarlijksche uitvoering gegeven. De verschillende num mers werden zoowel door ouderen als Jon geren vlug en correct afgewerkt; vooral het nummer hoogrek der heeren en di verse standen der dames was zeer aan trekkelijk en werd goed uitgevoerd. Het geheel werd afgewisseld door eenige zang stukjes uitgevoerd door een zangkoortje. Ook dit jaar kunnen de „Spartanen" weer op een geslaagden avond terugzien. De opening en sluiting werd verricht door ds. A. W. Voors. In de gehouden jaarvergadering v. d. Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders- bond alhier, werd de aftredende voorzit ter de heer Jac v. Noort met groote meer derheid van stemmen herkozen. De jaar verslagen werden onveranderd vastgesteld terwijl de avond aangenaam werd afge wisseld door eenige zangstukjes, etc. Het was een zeer geanimeerde avond, waarbij de sympathie voor de Chr. vakorganisa- tie Wel bijzonder tot uiting kwam. In de Raadhuisstraat had gister avond nabij de betonfabrlek van de fa. v. D. een aanrijding plaats tusschen een auto bestuurd door V. uit Boskoop en een tentwagen met daarvoor bespannen paard van den landbouwer P. uit Zoeterwoude. Het paard dat door de aanrijding schrok, maakte zulke rare sprongen dat het ge span omsloeg. De bestuurder, alsmede twee inzittende dames kwamen er betrek kelijk goed af. Begrijpelijk was de wagen belangrijk beschadigd. Tot eere-voorzitter van den Nat. Bond „Het Mobllisatiekruis" Kring „Rijn land", werd benoemd de oud-voorzilter de heer D. ten Cate Brouwer. Een arbeider, werkzaam aan de bo venbouw van de Hofbrug, had het onge val in den Rijn te vallen; gelukkig werd dit opgemerkt en kon de man gered wor den. Onze plaatsgenoot de heer J. C. Pauw werd benoemd tot onderwijzer aan de N. H. School te Lisse. Gevonden eenige belastingplaatjes, 1 melkbus, 1 horloge, damestasch en acte- tasch met inhoud. Inlichtingen politie bureau Jullanastraat. Het zendingscomité v. d. Ned. Herv. Kerk ontving van ds. A. W. Voors, directeur der Martha-stichting een gift van f. 100. zijnde een gedeelte van de opbrengst van de collecten der kerkelijke diensten dier inrichting. In de jaarvergadering van de Christ. Hist. Kiesvereeniging werd door den voor zitter op zeer waardeerende wijze her dacht het overlijden van ds. mr. dr. N, G. Veldhoen, zoomede het verscheiden van het lid den heer H. v. Dijk. De jaarver slagen werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl na de pauze als spreker optrad het C.-H. Tweede Kamerlid de heer Bakker, die een uiteenzetting gaf over zijn onderwerp: „Wat is Chr. Historisch, gezien in vogel vlucht", welk onderwerp spr. verdeelde in: lo. gezien naar achteren; 2o. rondom ons heen en ten 3o. in de toekomst. In de vergadering van de 2de com missie tot wering van schoolverzuim heeft de voorzitter, de heer J. L. Galllard, har telijke woorden van afscheid gesproken tot den heer J. A. Tolk, die niet minder dan 30 jaar zitting in deze commissie heef* gehad. 0 BOSKOOP. Te water geraakt. Tijdens een hevigen stormvlaag geraakt® een kruideniersbediende met fiets en al in de wetering van den Pettepolder. Door den kweeker A. werd de jongeman spoedig op het droge geholpen; het rijwiel en de boodschappenmand met doorweekte boodschappen werden later opgevischt. Buisvlijttentoonstelling. Evenals vorige jaren wordt in het tijd vak van 31 Maart tot 7 April in „Ons Jeugdhuis" aan de Julianastraat wederom een tentoonstelling georganiseerd van voorwerpen, vervaardigd op de jeugd- avonden. B. en W. hebben bereids ontheffing ver leend van de verbodsbepalingen der Win kelsluitingswet. Bosk. Reddingsbrigade en E. H. B. O. De Boskoopsche Reddingsbrigade heeft wederom prachtige successen te boeken. Gedurende de wintermaanden houdt zij zich bezig met cursussen ln „E.H.B.O." Den vorigen winter was reeds met den aanvangscursus begonnen, terwijl in den afgeloopen winter nog twee herhalings cursussen gehouden zijn, onder leiding van de heeren P. du Buy, arts en den rijksveldwachter H. Vogelenzang de Jong Op het afgenomen examen, door dr. Boonacker van Oegstgeest, was het succes groot, daar niet minder dan 13 dames en 12 heeren slaagden voor het examen, waardoor de reddingsbrigade thans ook in het bezit is gekomen van een goeden kern „Eerste Helpers", toerwijl zij al be schikte over „reddende zwemmers". Hier op zal heel Boskoop trotsch zijn, daar goede hulp steeds vlug bij de hand kan zijn bij een eventueel ongeval. De geslaagden zijn de dames: A. C. Beukenholdt, G. Boer, G. v. Bergen. J. Goudkade, H. Geers—Schoorel, A. Hoo- gendoorn, T. Kreling. L. v. Leeuwen, J. M. Th. Liennemann, W. J. Mathot, K. Mohr, C. Nieuwesteeg en A. den Ouden; en de heeren: J. Blaauw, J. v. Gemeren, J. P. v. Klaveren. A. Mathot, A. G. J. v. Os- nabrugge, A. W. Pot, Jac. v. Roon, A. G. Stolwijk, J. Streng, C. v. Veen Tzn., Joh. Verwoerd en J. J. J. Vos. Oplichting. Door de politie alhier, ls aangehouden een jongmensch. zekere O. uit Waddlnx- veen. die er van verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan oplichting. Nadat proces-verbaal opgemaakt was, ls de jongeman op vrije voeten gesteld. 0 KOUDEKERK. De E. H. B. O. cursus. De laatste avond van den cursus voor E. H. B O. werd in tegenwoordigheid van het bestuur van het „Groene Kruis" beëin digd. Namens de cursisten werd dr. Vlaan deren door den heer van den Dool hartelijk dank gebracht voor zijn nuttig en leer zaam onderricht, waarna hem een blijvend aandenken aangeboden werd. De voorzitter van het Groene Kruis, de heer A. van Egmond sprak eveneens woorden van dank en hoopte dat hetgeen men geleerd had, zoo noodig ip practijk gebracht zou worden. 0 LEIDERDORP. Donderdag 29 Maart a.s. des n.m. van 25 uur zal de gelegenheid zijn openge steld tot kostelooze Inenting of her-inen ting. van hen die zich daartoe ten huize van dr. G. A. de Bruijne, Hoofdstraat 10 alhier op dien datum aanmelden. Het bouwen van een auto-garage met bijkomende werken Is opgedragen aan den laagsten inschrijver den heer W Hennip- man alhier. Gevonden: een portemonnaie met ln- hou. Inlichtingen ter secretarie. 0 LEIMUIDEN. Stopzetting der Steunverleening. B. en W. dezer gemeente hebben beslo ten om met ingang van 15 April a.s. de steunverleening aan werkloozen en aan tumders, ook te Rijnsaterwoude, stop t® zetten. Jaarvergadering van Kweekers. Door de kweekersvereeniging Leimuiden werd in het café van den heer J. Sneeboer een jaarvergadering gehouden. In het af geloopen jaar werd deze vereeniging opge richt omdat men meer tot het besef is ge komen dat men te zamen meer bereiken kan dan alleen. Een van de resultaten is reeds geweest dat dank zij ook de mede werking van den burgemeester der ge meente dat de hier gevestigde kweekers van Aalsmeersohe cultures ook kunnen profiteeren van het z.g. regeeringscrediet. De vergadering werd geopend door den heer J. J. Straathof, die mededeeling deed van de hierboven genoemde resultaten. D® heer Straathof deed verslag over het af geloopen jaar, terwijl de heer J. W. de Boer rekening en verantwoording aflegt. Tot voorzitter van de vereeniging werd gekozen de heer A. van Wielingen, zulks in verband met de vacature ontstaan door het bedanken van den heer C. Sneeboer. Door de benoeming van den heer A. van Wieringen tot voorzitter ontstond een vacature van Commissaris van Toezicht. Als zoodanig werd gekozen de heer G. Bergshoeff van Rijnzaterwoude. Na ge- dachteiiwisseling sloot de voorzitter de vergadering en wekte de kweekers op in hun eigen belang lid der vereeniging te worden. 0 NIEUWKOOP. Rijkswerkverschaffing. Het aantal steuntrekkende werkloozen in deze gemeente is thans 21. Velen vinden werk in het riet, dat met rijkssteun gesne den wordt. Derhalve wordt met ingang van Maandag a.s. de uitzending van werkloozen naar de rijkswerkverschaffing in Overijsel voorloopig stopgezet. 0 OUDE WETERING. Feestvergadering Herv. Meisjes Ver. „Dient den Heere". De eere-voorzitter ds. Geerling opende bovengenoemde feestvergadering, door te laten zingen ps. 138 1 waarna hij voor ging in gebed. Daarna heette hij allen har telijk welkom. Hierna volgden diverse op stellen. voordrachten en samenspraken, die bijzonder in den smaak vielen, speciaal die van de dames n.l. „Voorheen en Thans, het reizen per trekschuit vroeger, het moderne verkeer. Afgevaardigden van Leimuiden en Rijnsaterwoude brachten hun gelukwen- schen over. Na het zingen van gezang 180 1 en gebed sloot ds. Geerling met dank zegging. „Dient den Heere" mag met ge noegen terug zien op dezen welgeslaagden avond. De wekelijksche vergaderingen wor den steeds geleid door de presidente mevr. Geerling. die ook met genoegen deze ver gadering leidde. 197. Ze probeerden nu, zelf uit hun ge vangenis te komen. De schuif werd be werkt. maar ze konden die haast niet open krijgen, want de touwen zaten door de gaten, en die stonden natuurlijk strak door de zwaarte van de kooi. Maar na veel moeite kregen ze het touw wat slapper, en konden zoo de schuif een eindje op krij gen. Het was Pijl, die er zich gauw onder zette. 198. Nu zag Pijl hoe alles in elkaar zat. Hij zag hoe de touwen vast waren gemaakt en hoe de kooi omhoog was geheschen, en hij vroeg zich met verbazing af wiens werk dat wel kon zijn. Hij dacht aan Tom, die ze kwijt waren geraakt. Zou hij hun die poets hebben gebakken? Maardat was voor dien kleinen jongen veel te zwaar, om zoo'n zware vracht naar boven te krijgen. f 3—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7