SiToopfaiiiel BRONCHITIS )SCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 16 Maart 1934 jl.-h.) feur—leidschendam. voorschoten. warmond. ölpunt€n: reclame. wassenaar. zevenhoven. UIT DE RIJNSTREEK. alphen. boskoop. koudekerk. leiderdorp. nieuwkoop. Polderverkiezing. reclame. ter aar. waddinxveen. woubrugge. jij herkozen, de heeren P. Hooger- ,,'den benoemd tot leden van den Toezicht. leden van de flnancieele commis- „.p het boekjaar 1934, werden be- j de heeren P. L. Warmerdam, G. jjerenburg en G. van Leeuwen. ze vroegere plaatsgenoot, de heer Bulten, werd benoemd tot amb ler secretarie der gemeente Ur- o Geslaagde Boomplantdag. had de eerste boomplantdag op de Damlaan kwamen de leer- i van de 6e en 7e klasse van de Open- Christelijke- en R.K. scholen bijeen, Ja gewandeld werd naar den Voor- rheweg. waren aanwezig Burgemeester Keij- e beide Wethouders, de gemeente- kris de heer van Delft, diverse Raads- de gemeenteopzichter de heer de 'pastoor Kammers, de heeren Muller, i en Mevr. Zonneveld voor de Ouder- jssle van de Openbare School en een i aantal belangstellenden. «meester Keijzer hield een korte aak, waarin hij er op wees dat wat [plaats had iets nieuws was voor deze ate. De bedoeling is, de jeugd liefde brengen voor planten, boomen en en straatschenderij en baldadig- raan te voorkomen. Elke boom zal worden, zoodat leder kind de zorg Jet door hem of haar geplante wordt gen. dient gebracht aan de bewoners Gen Voorburgscheweg, inzonderheid de heeren Buys, Borst en Zandwijk lun burgerzin en ruimen steun. Nadat bieren eenige zangnummers hadden phoore gebracht werd de eerste boom mt. Na afloop werden de kinderen ten |c van 220 door t gemeentebestuur laid. igeplante boomen zijn linden. Het ligt [bedoeling de overige schoolkinderen iveaiber a.s. boomen te laten planten iden Veurschenstraatweg. Vergadering der N.S.B. jfcotel Deurloo heeft de afd. Voorscho- ler N.S.B. haar eerste vergadering ge- n waarvoor op ruime schaal ultnoo- ;en waren rondgezonden .De vergade- Iroeg een besloten karakter. De heer de Bock, voorzitter, opende met een i van welkom, in het bijzonder tot preker van dezen avond, den heer uit 's Gravenhage. i hield een propaganda-lezing over t Soc. beweging en behandelde aller- Terschillende strijdmethoden behan- ran links tot rechts, de SD.AP. beginnende, zeide spr. dat beschouwingen verdraait. Onze ka- en, ontvangen minder steun dan de georganiseerden, vandaar dat ge- t wordt een Nat. Soc.Werknemers- satie te vormen. Bij de Vrijz. Dem. ede spr. de radio-rede van Minister it, die in strijd gehandeld had met lio-reglement en gesproken had over van de N.S.B. i behandeling van den Vrijheids- merkte spr. op dat de leden niet vat dienen en offeren is zooals bij 'SB. Een jongste bediende betaalt tas contributie bij de NS B. dan zijn te als lid van den Vrijheidsbond. it R.K. S.-partij werd de vergelijking eeuwige lucifer behandeld, terwijl de behandeling der A.R. S.-partij s schande vond, dat in een kerk- een politieke lézing werd gehouden, op minderwaardige wijze de NS.B, gebroken. legenover behandelde spr. de begin- on grondslagen van het fascisme.. taang, maar gehoorzaamheid orde, en solidariteit. De NS.B. keert zich den klassenstrijd, tegen stakingen fclultingen. Men wil trachten ver- te overbruggen. Zij plaatst kame- papszin tegenover klassenwaan en tetrijd. Particulier initiatief moet k bestaan, maar in het algemeen be- Ikil de behandeling van den mldden- I noemde spr. het type Nederlander pelgestelde middenstander en deze •e moeten weer heroïsch gemaakt zooals vroeger. de behandeling van de vaderlands- telde spr. dat het recht geëischt '°et land te verdedigen wanneer het dreigt. Hierbij werd tevens het ™e standpunt behandeld, hetgeen r *ets anders is. seen in Duitschland gebeurde is in Ei n'et al wordt niet "a in de geweging opgenomen. Ge- ji'ntdt „Ben je waarachtig Neder- j-, "et streven van de N.S.B. is een waarop wij trots kunnen zijn 7;.een leder die werken wil en kan, vinden. Na gedachtenwisseling 'm door den voorzitter, waar- m met roepen van „Houzee" en «buptet van het Wilhelmus eindigden. Raadsagenda. I^fd dezer gemeente komt Maandag te tien uur in openbare MeprTrf "Neen ter behandeling van stukken; 2. Contra prosta ta hlï. werkloozen; 3. Bemer- Ug. sj'bptlng 1934; 4. Wijziging ver- h; 5i -T5 gesloten verklaring van tichting; 5. Comptabiliteit; it: t J™er ter tafel zal worden ge- rondvraag. gelanden Zwanenburgerpolder. tr> goote belangstelling had ln 'anrt e.en algemeene vergadering ttlef-^fe Ingelanden van den Zwa tel die onder leiding stond •vy hac» T-' viiuci iciuüi5 ouvsxxva •aren ïn Nederburgh. Van de den •it J,. ■- ««nwezig. door d»»0012111®1 had geopend, wer- te. secretaris de notulen voor at ;S.,^esteld. 5 [dw.f516 tot het nazien der re- a-i de deze aan te nemen, en i omsten hadden bedragen u de uitgaven f. 1624.97, zoodat 7683 Vïaagt kfoötdvd van Uu> ORIGINEELE FLACON THANS OOK IN KLEINS. FLACONS afl.Ui een batig saldo te boeken viel van f. 919.70, Alvorens tot vaststelling der begrooting voor 1934 werd overgegaan kwam in be handeling een voorstel van het bestuur, waarbij dit bestuur voorstelde een kor ting van 10 pet. toe te passen op de jaar wedden van den voorzitter en van den poldermeester. Voorgesteld werd voor den secretaris een uitzondering te maken en diens wedde niet te verlagen op grond van het feit, dat de laatste jaren de werkzaam heden van den secretaris-penningmeester in groote mate waren toegenomen. Het voorstel van het bestuur werd met 75 tegen 4 st. aangenomen. Hierna werd de begrooting vastgesteld op een inkomst en een uitgaaf van f. 2621.88 met een omslag van f. 6 per H.A. Het onderwerp „Verpachting vischwater" gaf aanleiding tot eenige discussie. Be sloten werd het vischwater in dén polder in 1935, na afloop van de gewone jaar vergadering publiek te verpachten. In het bijzonder zal voortaan op de hand having van het contract worden gelet, hetgeen nu te wenschen over laat. Bij de rondvraag werden o.m. inlichtin gen gevraagd betreffende het kerkpad loopende naar de woning „De Eenzaam heid". Van een der ingelandèn is in 1933 een schrijven binnengekomen, met het verzoek een plank aangebracht ten be hoeve van gebruikers van genoemd pad te verwijderen, waarop door het bestuur is geantwoord, dat het niet op haar weg lag aan dit verzoek te voldoen. Het be stuur is van oordeel dat te dezer zake de betrokken eigenaren zich met elkander moeten verstaan. Het bleek, dat het over groote deel der aanwezigen zich met ae zienswijze van het bestuur kon vereeni gen. Ten slotte werd Inzake maximum vaarsnelheid op de Warmonder Leede o.m. de houding van het bestuur bespro ken en toegelicht, waarbij bleek dat het bestuur niet bereid is persoonlijk controle op het al of niet naleven van de daarom trent bepaalde voorschriften uit te oefe nen, hetgeen de goedkeuring van de ver gadering kon wegdragen. De Ingelanden achten het alleszins billijk, dat het be stuur zich hiertoe niet moet leenen. Hierop volgde sluiting. Gemeenschappelijke sympathiebetuigingen aan de Regeering. Voor de op 20 Maart alhier te houden vergadering door de vijf kiesvereenigingen om sympathie te betuigen aan het huidige kabinet besTaat overgroote belangstelling. In verband met de groote aanvTage zal er parallelvergaderingen gehouden moeten worden. Als sprekers zullen optreden de heeren J. J. C. van Dijk (A.R.), A. M. Joe- kes (V.D.), dr. L. G, Kortenhorst (R.K), H. W. Tilanus (C.H.) en W. C. Wendelaar (V. B). BUURTVEREEN. „NIEUW WASSENAAR". Dr. Idenburg over de eventueele oprichting van een Lyceum. In Hotel Theetuin Renbaan, hield bo vengenoemde Buurtvereeniging een alge- meene vergadering. De voorzitter, mr. P. A. van der Drift sprak het welkom. Hierop werden door den secretaris, den heer N. Hoogcwerff de notulen voorgelezen en on der dankzegging vastgesteld. Uit het jaar verslag van den secretaris ontleenen wij, dat het ledental vrijwel constant blijft en 201 leden bedraagt Hierop kwam het fi nancieel verslag door den penningmeester aan de orde. De inkomsten hadden bedra gen met de saldi van vorige jaren f. 330.78: de uitgaven f. 199.04, zoodat er een batig slot is van f. 131.74. Tot controlecommis sie werden benoemd de heeren Smit en Dr. Bakker. Aan de orde was de verkiezing van een viertal bestuursleden wegens periodiek af treden van de heeren W. A. Stokhuijzen, K. J. H. Prudhomme van Reine, M, C. van Essen en N. Hoogewerff. Op voorstel van uit de vergadering werden alle heeren bij acclamatie herkozen. Op voorstel van den voorzitter werd besloten de contributie te handhaven op f. 1.per lid per jaar. Door den heer de Lange werd verslag uitge bracht over de leesportefeuille. Het aan tal deelnemers liep met 5 terug, terwijl er zich 3 nieuwe bijvoegden, zoodat het aan tal deelnemers thans bedraagt 24 leden. Er is een batig slot van f. 341.98. Tot con trolecommissie werden hierop benoemd de heeren de Bree en Tasseron. Na diverse mededeelingen en besprekin gen volgde rondvraag, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Hierop hield dr. Ph. J. Idenburg een in leiding over „Het middelbare onderwijs voor de Wassenaarsch jeugd." Spreker zegt dat naast het onderwerp het middelbaar onderwijs voor de Wassenaarsche jeugd zich als vanzelf heeft vastgekoppeld het tweede onderwerp: „bestaat de mogelijk heid in Wassenaar een lyceum te stich ten?" Er zijn inderdaad groote bezwaren ten aanzien van het Middelbaar onderwijs. De kinderen moeten altijd naar elders, de meesten naar Den Haag anderen naar Leiden, dit eischt naast nadeelen van geestelijken en lichamelijken aard voor dat heen en weer trekken, ook de sterkste be zwaren, dat het gemeenschapsleven op die scholen door de kinderen uit forensenge meenten moet worden gemist. Forensen gemeenten hebben toch al weinig gemeen schapsleven, en de kinderen zijn daarvan de dupe. Maar ook een groot nadeel dat wordt gevoeld zijn de financiële bezwaren nd. de schoolgelden, die spr. uitvoerig be sprak. Leiden is tot nu toe aanmerkelijk goedkooper dan den Haag, maar st>?ds staat men voor het feit, dat men daar het Haagsche systeem zal kunnen invoeren en dan heeft men dat maar rustig te accep teeren. „Is het mogelijk in Wassenaar een Ly ceum te stichten?" Twee jaren geleden is er een studiecommissie geweest op plan nen uit te werken, en toen had men meer het doel hier een filiaal te stichten van het Ned. Lyceum. Dit is toen op verschil lende bezwaren afgestuit. Spr. heeft met gebruikmaking van de gegevens van die Commissie een globale schets gemaakt. Momenteel gaan er 126 leerlingen naar Middelbare scholen elders t.w. 58 naar Den Haag en 68 naar Leiden. Hiervan gaan er op de H.B.S. 62; het Gymnasium 35 en 29 op een Lyceum. Deze getallen wijzen erop, dat het hier een lyceum zou moeten zijn die de taken van de beide andere onder wijsinrichtingen combineert. Spr. reali seert zich o.a„ dat het richtingsverschil der ouders ook een woordje mee zal spre ken, en dat ondanks een neutraal onder wijs, er velen net van die inrichting ge bruik zullen maken, zoodat hü meent te mogen rekenen op niet meer dan 36 leer lingen. In het land zijn 40 Lycea's met een gemiddelde van 212 leerlingen; in de groote gemeenten 230—300 leerlingen, in kleinere gemeenten 184. Wij zouden dus inderdaad een klein Lyceum hebben. Het zou net kunnen temeer daar er allicht leerlingen van elders uit de omliggende randgemeenten bij zouden kunnen komen. De exploitatie stuit evenwel op groote moeilijkheden. De vorige commissie had berekend dat de exploitatiekosten per jaar zouden bedragen f. 70.000.aan inkom sten berekent spr. f. 50.000; tekort f. 20.000 Spr. acht de kans volkomen uitgesloten dat het Rijk hieraan zal bijdragen, zoodat hij in de stichting van een eigen Lyceum geen perspectief ziet. Daarom moet men alle aandacht wijden op de retributiehef- fng. Hierin ziet spr. een zeer sterke pro gressie; de vraag is nu: zijn er punten om te veranderen, want dan zou men ko men tot een verschuiving der lasten. Een argument daarvoor zou kunnen zijn, dat bij wijziging der verordening, het vestigen binnen deze gemeente aantrekkeliiker zou worden. Door den voorz. werd den spr. hartelijk dank gezegd voor zijn duidelijk overzicht. Na een uitvoerige dachtenwisseling con stateerde de voorzitter dat aan de oprich ting van een eigen volledig Lyceum groote moeilijkheden zijn verbonden. Besloten werd dat het Bestuur met zustervereeni- gingen en andere belanghebbenden con tact zal zoeken om dit groote vraagstuk onder oogen te zien. Gevonden voorwerpen: vulpotlood, hondenriem. twee regenpijpen, bal. bro che. huls van lippenstift, electr. rijwiel- lantaarn. boekje, hond, kinderrijwiel, Lipssleutel, hondenhalsband met pen ning. Inlichtingen worden door de politie verstrekt. Geheime branderij. In den Kousweg heeft men gevisiteerd betreffende een geheime distelleerderij aan de Westveensche kade. Enkele voor werpen zijn in beslag genomen, welke hierop wijzen. —In de gehouden jaarvergadering der R.K. Kiesvereeniging, bleek uit het fin.- verslag dat er een batig saldo was van f. 109.62. De Hofbrug. De bovenbouw van de in aanbouw zijnde nieuwe Hofbrug is hier aangekomen, zoo dat thans binnen korten tijd het geheele werk gereed zal komen. Paard op hol. Terwijl een landbouwer zich in de waag van V. in de Raadhuisstraat bevond voor het wegen van eenige varkens, schrok het paard van den landbouwer zoodanig voor een buiten voorbijrijdende vrachtauto met ijzer, dat het dier er plotseling van door ging. Het werd zóó woest dat het den landbouwer tegen den grond liep. 'n hek van een varkenshok kort en klein sloeg en toen naar buiten holde, waar het ge lukkig kon worden gegrepen zonder ver dere onheilen te veroorzaken. Herinnering aan wijlen mr. dr. Veldhoen. Onlangs werd een comité gevormd om een blijvende herinnering tot stand te brengen aan den te Voorburg overleden predikant mr. dr. ds. N. G. Veldhoen. Uit onze gemeente hebben in dit comité zit ting de heeren L. de Graaf, R. v. d. Berg en ds, Stehouwer. Was het aanvankelijk de bedoeling alleen in Voorburg'een blijvende herinne ring aan te brengen, thans verhemen wij dat in verband met het feit dat ds. Veld hoen 17 jaren in onze gemeente als p're- dikant heeft gestaan, ook in onze gemeen te een herinnering aan te brengen. Wat en op welke wijze is ons nog niet "bekend, daar dit mede zal afhangen van de te ontvangen giften. Lezing Geref. Bond. Voor de afd. v. d. Geref. Bond alhier trad in het Evangelisatielokaal Hooftstr- als spreker op ds. Remme van Amster dam, met het onderwerp „De Profeet Jeremia". Nadat spr. had stilgestaan bij de opleiding als profeet van Jeremia, tee- kende spr. hem vervolgens als de rustver stoorder. Wanneer het volk zich veilig waande in den tempel des Heeren en rust zocht bij de valsche profeten, was het steeds weer Jeremia, die de rust ver stoorde. Hij werd deswege wel gehoond en bespot, doch waar hij kwam, verwekte hij onder het volk beoering. Als slot stelde spr. Jeremia in het licht als een man, die stond als één tegen duizend, maar steeds steun vond bij God, in tegenstelling met den zonder, die zonder deze steun zal ten ondergaan. - Geslaagde Weldadigheidsavond. Ten bate van het fonds „Hulp in Nood" van de Chr. besturenbond werd in de Nuts- zaal door de Chr. sportver. „D.O.S." onder leiding van den directeur den heer G. W. de Jong een weidadlgheldsultvoering ge geven. De belangstelling was zeer groot. Na de opmarsch en het zingen van het gym nastenlied sprak de voorzitter de heer A. Groeneveld, een kort openingswoord. Niet tegenstaande de vereenlglng nog slechts kort bestaat, werd zeer goede sport te zien gegeven. Bijzonder mooi waren de num mers vendelzwaaien, kleuter gymnastiek, tremplln hoogspringen, Oud-Hollandsche rei met als slot eenige keurige standen. Een succesvolle afwisseling was het optre den van den bekenden declamator Leo Lens (Oud-Alphenaar). In de jaarvergadering van de R.K. SV. „Wilskracht werden de aftredende bestuursleden de heeren C Y. Ponsien;. P. A. v. Engelen en G. de Rijk herkozen, terwijl in de vacature van een damesbe stuurslid werd voorzien door de benoeming van mej. A. v. Frankfoort. Dezer dagen zal de „ln-door-training" voor athletiek worden hervat. Alhier worden pogingen aangewend om te komen tot oprichting van een Chr. Mannenkoor. In de vergadering der Chr. Hist. Jon gerengroep gaf de heer J E. Boddens Ho- sang. burgemeester van Woubrugge. den leden gelegenheid vragen te stellen. Hier van is een druk gebruik gemaakt. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat, te rekenen vanaf 1 Januari 1934, is onze plaatsgenoot de heer J. Y. Kaptein, thans schrijver 2 kl, benoemd tot adjunctcommies. Bond van Jonge Liberalen. De afd. Boskoop van den Bond van Jonge Liberalen hield voor een volle zaal in hotel Klaassen een propaganda-feest- avond. Als sprekers traden op de heeren: J. L. Verhagen, vice-voorzitter van den Bond en A. H. v. d. Most. Door eerstgenoemden spr. werd speciaal behandeld het onder werp: „Waarom Liberaal juist nu", terwijl door den 2en spr. werden behandeld doel en streven van den bond. Na de pauze werd door eenige jongelui opgevoerd de klucht „Een vreeslijke dag". Een gezellig bal besloot dezen, in alle opzichten goed geslaagden avond. Zondagsdienst doktoren. Voor Zondag 18 Maart zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger. Volksonderwijs. De afd. Boskoop, van de vereenlging voor Volksonderwijs hield in hotel „Neuf" haar jaarvergadering. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. De jaarverslagen van den secretaris en penningmeester werden onder dank goed gekeurd. Na eenige besprekingen van huishoude- lijken aard werd deze zeer geanimeerde vergadering met een woord van dank door den voorzitter gesloten. De visscher J. Verkade, wist in den Laag-Boskoopschen polder met een zegen een edelkarper te bemachtigen van ruim 18 pond. Geref. Jeugdcentrale. De Geref. Jeugdcentrale vergaderde in het lokaal achter de Geref. Kerk. De voor zitter ds. Haspers, opende op de gebruike lijke wijze. Hierna hield den heer W. Geer lof Rz. een opstel over .Strijd en wapen rusting". Eenige vragen werden gesteld, welke door hem beantwoord werden. Ver volgens sprak de heer T. Molema Wz. over het gebed, op welke Inleiding een aange name bespreking volgde. Hierna sloot de voorzitter de vergadering en ging de heer Molema voor in dankgebed. Arbcids-ongeluk. De arbeider J. K. is bij het kleivervoer in de Lagewaard door een kipkar gegrepen en met ernstige inwendige kneuzingen na een voorloopige behandeling door dr. H. naar huis vervoerd. Koudekerk's Gemengd Koor. In de jaarvergadering van de Chr. zang- vereeniglng „Koudekerk's Gemengd Koor" werden de jaarverslagen van penning meester en secretaresse goedgekeurd. We gens het bedanken van den heer J. Dorre- paal en mej. E. M van Egmond, resp. pen ningmeester en bibliothecaris, werden als zoodanig gexozen de heer H. van Driel en mej. R. van Driel. Burgerlijke Stand. Overleden: Pieter van der Marei 75 j. De collecten in de Ned. Herv. kerk hebben in de afgeloopen maand opgebracht voor de kerk ruim f74. kerk en orgelfonds ruim f54. offerblokken ruim f. 27, bussen plaatsengeld f. 18. De collecte langs de hui zen voor de Ned. Herv. Diaconie bracht op f. 270.77. Bij het agentschap der arbeidsbe middeling alhier staan thans ingeschreven 65 werkloozen. Gisteren werd in Hotel „Het Vliegende Paard" alhier een verkiezing gehouden voor een heemraad in den Polder Nieuw koop wegens het bedanken van den heer C. A. Vink te Ter Aar. Uitgebracht werden op den heer S. Kroft te Ter Aar 174 stemmen op den heer 7681 en Kou op de borst Ais een kou vastzit, is een krachtige be handeling noodlg, om ernstig gevaar te voorkomen. Neem een laxeermiddel en een heet voet bad. Ga naar bed. Maak dan de huid van keel en borst door opleggen van heete, natte handdoeken goed rood. Masseer dan flink met Vicks VapoRub. Daarna nog een dikke laag op keel en borst smeren en met warm flanel be dekken. Deze uitwendige behandeling is vooral bij kinderverkoudheden aan te bevelen, omdat ze de maag der kinderen niet van streek brengt, zooals bij overmatig ge bruik van inwendige medicij nen vaak het geval is. Work» direct op 2 manieren tegelijk. A. J. Verhaar alhier 162 stemmen, terwijl nog enkele stemmen op anderen waren uitgebracht. Had de heer Kroft één stem meer gehad1, dan zou hij de volstrekte meerderheid gehad hebben en gekozen znij. Tthans moet een herstemming plaats hebben tusschen hem en den heer Verhaar. Het geldt hier een strijd tusschen da beianegen van hoog en laag water. Het Meije-pad. Tengevolge van den hevigen storm is een groot gat geslagen in het Meije-pad. Ter stond zijn van gemeentewege maatregelen getroffen. De besteller der Posterijen van Winkel wordt binnenkort overgeplaatst naar kan toor Aarlanderveen. In zijn plaats is be noemd de heer de Man te Woudrichem. Burgerlijke Stand. Geboren: Aart, z. van A. Westdijk en K. Noordhoek Pietertje, d. van C. Rade maker en P. Both Jacoba, d. van C. Hofman en T. Schmidt Johanna Lena, d. van A. J, Verhoef en B. Droog. Overleden: Johanna van Vliet, 66 jaar echtgenoot van G. van Vllet. Loop der bevolking. Gevestigd: G. Holmer en gezln, van Reeuwijk naar Brugweg 133 C. Rietveld en gezin van Gouda naar Zuidkade 90 b M. Fase van Veur naar Zuidkade 161 E M de Heer van Nieuwerkerk a. d. IJssel naar' Kleikade 25 A. C. Hoogerbrugge van Gouda naar Kleikade 10 A. M. Matze van Gouda naar Brugweg 25 B. J. van den Berg, van Voorburg, naar Brug weg 58 J. van Waas en gezin van Gouda naar Bodegraverstraatweg 99 M. Luyten van Alphen a. d. Rijn naar Onderweg 95. Vertrokken: G. M. van Dijk van Zuid kade 167. naar Amsterdam H. Lam en gezin van Burgemeester Trooststraat 101, naar Hulzen G. J. Overbeek van Bloe- mendaal 47. naar Reeuwijk G. van der Lee van Zd. Dwarsweg 7, naar Alphen a. d. Rijn J„ van den Berg van Brugweg 58 naar Zuilen Th. Soet van Noordkade 48 naar Boskoop H. de Rooij van Kerkweg 30, naar 's Gravenhage C. Katers van Kerkweg 30. naar Ridderkerk Th. vanj den Berg van Pr. Hendrikstraat 46, naar Delft J. M. van Vliet van Kielkade 6, naar 's Gravenhage. De Landstormcommissie. De plaatselijke landstormcommissie is in de laatst gehouden commissievergade ring met eenige leden uitgebreid. Zij is samengesteld als volgt: Burgemeester P A, Troost, voorzitter; wethouder J. G. Herfst, vice-voorzitter. C. Pastoor C. Kors ds. W. J. Smit, kapelaan M. H. van der Togt. C P. Broer, W. J. P. Buijs, Jac. Gerts, J. E. de Jong, Bt. van 't Slot en A. Wagensveld. De assistent bij de directe belastingen enz. de heer A. H. Dhondt, thans te Wau- bach (L.), wordt met ingang van 1 April a.s. naar hier overgeplaatst. Door den veehouder N. werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat hij aan een onbekende zijn rijwiel even had geleend, om naar deze beweerde, een boodschap voor zijn baas te doen. Het rijwiel werd evenwel niet teruggebracht; na politie-onderzoek bleek het rijwiel in het bezit te zijn van P. aan den Ka naaldijk. Bij de veehoudster K. werd door de politie een partij kalfsvleesch, afkomstig van een uit nood geslacht kalf, hetwelk niet was gekeurd volgens de Vleeschkeu- ringswet, in beslag genomen en proces verbaal tegen haar opgemaakt. Het vleesch werd door den Keuringsdienst af gekeurd. Wegens het slachten van dit kalf werd ook proces-verbaal opgemaakt tegen den vleeschhandelaar D. 8—S

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7