Van Houten „DE LANDBOUWER" LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 16 Maart 1! UIT DE OMSTREKEN. D. M. PARLEVLIET Nzn. AGENDA. rJ^ouisette' „(S'-eg-ë JAARVERGADERING DER VEREEN. „DE NARCIS". In „Dc Nachtegaal" te Lisse vond plaats 'de jaarl. alg. vergadering van de vereen. „De Narcis" onder leiding van den voor zitter, den heer H. Bader. Na voorlezing der notulen door den secretaris werden verscheidene ingekomen stukken behandeld, om. een schrijven van de Kweckerscentrale over gevaar van besmetting opleverende saneeringsputten door de Narcisvlleg. Na onderzoek is reeds advies uitgebracht hoe dit euvel te onder vangen en ls er bij de Centrale op aan gedrongen direct maatregelen te treffen vóórdat de larven, die aan de buitenkan ten der putten zijn aangetroffen, zich gaan ontpoppen. Een schrijven van den Bond van Bloembollenhandelaren waarbij werd medegedeeld dat het Invoerrecht op Narcissenbloemen bij den Invoer ln Dultschland ongewijzigd is gebleven en bedraagt 100 R.M. per 100 KG. Er is over gedacht om het contract ter bestrijding van den handel ln afgesneden Narcissen bloemen van den kouden grond buiten werking te stellen. Nu de Invoerrechten op Dultschland niet zijn gewijzigd, achtte men het beter om daar niet toe over te gaan. Een schrijven van het Centraal Bloem- bollencomlté om te bevorderen dat over de in 1933/34 beplante oppervlakte met bloembollen, door de leden wordt bijge dragen 1 cent per Roe in het fonds tot steun aan het Wetenschappelijk Onder zoek en Onpers. Reclame. Verzoek van den Bond van Z.-H. Kleine Kweekers om genoemde bijdrage voor de leden niet verplichtend te stellen. De rekening en verantwoording van den secretaris-penningmeester over 1932 is in orde bevonden en hem werd voor het ge voerde beheer decharge verleend. De rekening 1933 sloot in ontvangsten en uitgaven met f. 45.316,98. Aan keurings gelden en contrlbutlen bleek ontvangen te zijn f. 37.201,33, terwijl aan kosten werden betaald: f. 24.727,97 loonen en verplaat singskosten, f. 1449,41 aan drukwerk en kantoorbehoeften; f.1617,33 aan porti en incassokosten; f. 1024,93 voor de staties- tiek enz. Als batig saldo staat vermeld f. 12.785.19. De begrooting gaf ongeveer dezelfde cij fers aan als die der rekening 1933. Alleen de post; keuringsgelden is belangrijk lager gesteld, dit in verband met de inkrimp van de beplante oppervlakte door de sa- neerlngsmaatregelen. Deze zijn n.1. ge raamd op f. 20.000. Met aanwending van het batig saldo hoopt men in 1934 te kunnen draaien, zonder tot verhooging der keuringskosten over te gaan. Bezuiniging op de uitgaven werd onder de oogen ge zien. o.a. de post loonen en verplaatsings kosten. De begrooting werd ongewijzigd vast gesteld. Tot leden der fin. commissie voor de rekening 1933 werden benoemd de heeren C. v. d. Heijden, J. P. de Bruyn en P. v. d. Nouland. Door den secretaris werd een uitgebreid jaarverslag uitgebracht. Het ledental is met 123 vooruitgegaan en be draagt thans 343. Tot het Narcissensnijbloemencontract zijn ln 1933 toegetreden 402 contractanten. Slechts 5 personen hebben het contract opgezegd. In totaal staan nu ingeschre ven 6423 contractanten. Gevallen van overtreding zijn niet ter kennis gebracht van het bestuur. In den gezondheidstoestand der Narcis- sencultuur is een verbetering ingetreden. Het aantal le velde afgekeurde partijen ls lager geweest dan in 1932, evenals het aantal afgekeurde manden bij de droge keuringen. Aan den dienst zijn 21 controleurs werk zaam geweest. Zij hebben keuring verricht bij 4105 aangesloten bedrijven met een gezamenlijke oppervlakte van ruim één millioen Rijnl. Roe. Ofschoon reeds eerder nauw verband bestond tusschen den keuringsdienst van „De Narcis" en den Plantenziektenkun- digen Dienst te Wagerdngen, is de keu ringsdienst van „De Narcis" in 1933 defi nitief als een semi-offlcieel lichaam er kend geworden en bindend voorgeschre ven voor de exportbollen. In verband met de saneringsmaatre gelen heeft „De Narcis" getracht Regec- ringssteun te verkrijgen in den vorm van een credlet. Het resultaat ls nihil geweest. Door het bestuur is op verzoek van de Kweekers- centrale een advies-commissie voor Nar cissen benoemd. Deze bestaat uit de hee ren B. Berbee, G. Zandbergen en N. Blokker. Blijkens het verslag van den administra teur is de beplante oppervlakte met Nar cissen van '32 op '33 met 82 duizend Roe achteruitgegaan, en bedraagt de vermin dering sedert 1931 dertien procent. De Inplant valt het meeste op bij de Gele Trompetten, Poeticus en Poetasz- varlëteiten. De Incomparabilis. Leedsil en Barri-varieteiten zagen zich tevens sterk verminderd. Ook uit dit verslag blijkt dat de gezondheidstoestand vooruitgaande is, maar nog niet het peil van 1929, het al- dergunstigste jaar, is bereikt. Een voorstel van het bestuur om het keuringsgeld in 1933 te bepalen op 3 cent per roe werd behandeld. Daarbij werd medegedeeld, dat het bestuur bericht ont ving, dat het Hoofd van den Plantenziek- tenkundigen Dienst er geen bezwaar tegen maakt om behalve het keuringsgeld ook te heffen 1 cent per Roe voor het fonds tot steun aan het Wetenschappelijk Onder zoek, en het bestuur daardoor, mede in verband met het verzoek van het C. B. C„ zijn voorstel wenseht te wijzigen in 4 ct. per R.R. Na uitvoerige discussie werd met 4 st. tegen het voorstel van het bestuur aange nomen met dien verstande dat de bij drage uitsluitend aan het Wetenschap pelijk Onderzoek ten goede zal komen. In de vacature ontstaan door het af treden van de heeren H. Bader, Ant. Nijs- sen en in de bestaande, wegens het niet aannemen der benoeming door den heer Zandbergen, werden gekozen C. Clemens HznLisserbroek. P. v. d. Nouland te Voorhout, N. Blokker te Limmen. Na rondvraag volgde sluiting. AALSMEER. Beroepen. Ds. W. Heerma, alhier, heeft een be roep ontvangen van de Chr. Geref. Kerk te Aalten, HAARLEMMERMEER. Openbare verkooping. Gisteren werd te Hoofddorp ln de Beurs ten overstaan van notaris H. Bax publiek geveild het huls met erf en garage staan de aan den Hoofdweg te Hoofddorp, ln eigendom bij de familie van Acckel aldaar. Koopster werd mevr. de wede. Esselink geb. van Arkel te Hoofddorp voor de som van f. 6900. In de Ringvaart gereden. Gistermiddag raakte op den Nieuwe- meerdijk alhier de bestuurder van een uit Hilversum afkomstige auto de macht over 't stuur kwijt-, met het gevolg dat de auto de Ringvaart in reed en nagenoeg geheel in de diepte verdween. De chauf feur slaagde er met veel moeite in het portier te openen en zich uit z'n benarde positite te bevrijden. De auto werd met een kraanwagen gelicht. Op de Paaschveetentoonstelling te Eist werd de collectleprijs toegekend aan den heer O. de Kok te Nieuw Vennep. KATWIJK. Men verzoekt, aan ons bericht, betrek king hebbend op het te verstrekken crediet aan de Kleine Bloembollenkweekers toe te voegen, dat voor de wijziging der begroo ting, die hiervoor noodig is. goedkeuring door Ged. Staten moet worden gegeven. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Chr. Hist. Kiesvereeniging Bovengenoemde vereeniging hield in „Casa Cara" haar jaarvergadering. Nadat de voorzitter had geopend, wer den de verslagen van secretaris en pen ningmeester gelezen en goedgekeurd. De vereeniging telt 190 leden; de kas sluit met een batig saldo van f. 28.79. Tot be stuursleden werden gekozen of herkozen de heeren A. Brouwer, B. v. d. Bent, D. Schoonenberg en P. v. d. Laan. Tot afgevaardigden naar de Alg. Ver gadering werden aangewezen de heeren B. v. d. Bent en K. Jonker. Nadat de agenda der Alg. Verg. was besproken, volgde sluiting. JAARFEEST DER JONGELINGSVER. Een afwisselende avond. In de Zaal voor Prot. Belangen had het gecombineerde jaarfeest plaats van de Chr. Jonge Mannenver .met de twee Chr. Jongelingsver. „Amos 5 6a" en „Onze Rotssteen is Christus". De zaal was weer geheel bezet. Geopend werd door den voorzitter der C. J. M. V. den heer A. Haasnoot. Na het zingen van Ps. 68 10 en gebed heette hij alle ouders der leden, begunstigers, afgevaardigden, enz. hartelijk welkom. Spr. was blij, dat zoo velen hier gekomen waren om hun belangstelling en het mee leven te toonen. Spr. gaf een nadere ver klaring van al hetgeen door de vereeni- gingen gedaan wordt, waarbij Jezus Christus ln he't midden staat, Spr. hoopt, dat de liefde voor deze vereenigingen groo ter zal worden en dat er in gemeente weer gebeden zullen opgezonden worden voor Gods troon. Spr. komt de leuze in de gedachte „Katwijk voor Christus". De secretaris de heer J. v. Duyn, bracht de drie jaarverslagen uit. De vereenigin gen staan resp. onder de leiding van de heeren A. Haasnoot, A. den Dikken en K. Seinstra. De heer Jac. Meijvogel bracht de verslagen als penningmeester uit. Beide heeren werden voor hun werkzaam heden door den voorzitter dank gebracht. Voor het eerst trad voor het voetlicht de pas opgerichte afd. de reciteerclub A.T.E.G., (Alles ter Eere Gods), onder lei ding van den heer A. den Dikken.. Dat onder zijn bekwame leiding goed werk is verricht, bleek wel uit de zeggingskunst van de heeren D. v .d. Plas, A. Remmelz- waal, J. v. Duyvenbode, A. v. Rijn, W. Houwaard, W. Sip, W. van Duyn en P. v. Duyvenbode. Door een koor werden twee stemmige liederen gezongen, onder direc tie van den heer A. den Dikken. R. Var- kevisser, Jac. Meijvogel en P. van Duy venbode lazen opstellen vóór. Afgevaar digden van de meisjesvereenlglngen: Drie hoekmeisjes. Wees een Zegen, en de Vier- boet brachten haar felicitaties over, even als de afgevaardigden van de Geref. Jon gelingsver. alhier en van de Jongelings- vereenigingen te Noordwijk aan Zee en te Voorschoten. Na de pauze werd opgevoerd het iee- kespel „Christophorus", waarvan wij reeds verslag gaven. Het slotwoord sprak de heer Den Dik ken (door familieomstandigheden was ds. Kalkman verhinderd). Spr. bracht dank aan allen die tot het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt. Ook aan den organist Kr. Haasnoot voor zijn begelei ding. Met het zingen van het Avondlied en dankzegging werd geëindigd. Het Crisis-comité deelt mede dat het de verstrekking van kleeding, dekking en schoeisel, voor dit seizoen heeft stop gezet. De beschikbare voorraden zijn uitge deeld, en de kasmiddelen verbruikt, zoo dat aanvragen om steun voor dit seizoen niet meer in behandeling kunnen komen. VOORSTRAAT 22b. TELEFOON 136 KATWIJK AAN ZEE MELK INRICHTING - FIJNE VLEESCHWAREN vmr VERKRIJGBAAR! "Wnrme Croquetten, Fijne rauwe Rookworst en Pekelvleesch, Margarine voor werkloozen met inlevering van bon 22 cent per pond. Prima Rundvet36 cent per pond Ter kennismaking geven wij gedurende Zaterdag en Maandag bij aankoop van f. 1.- een fleschje room of 5 eieren cadean Vanaf Maandag a.s. dagelijks bezorging van melk van eigen boerderij en alle voor komende melkproducten. BELEEFD AANBEVELEND: 7738 v-h J. ARNOLD US HILLEGOM. De Hillegomsche Beurs is gisteren bezocht door 150 personen. De handel in Gladiolen was Iets levendiger; de prijzen stabiel. In bijgoed ging weinig om. Dub bele begonia's zijn uiterst schaarsch, de prijzen daarvan zijn oploopend. LISSE. Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. Op de bovenzaal van hotel „De Witte Zwaan" hield bovengenoemde Ver. een vergadering onder leiding van den voor zitter der afd. Lisse, den heer A Ver- duyn Jr.. De heer Verduyn hield een inleiding en zelde de vooruitzichten voor de zaken niet gunstig aan te zien; de groote belemme ringen die den uitvoer van onze bloem bollen ondervindt en die bovenmate ver meerderd wordt door den hoogen stand van onze valuta tegenover de valuta's van verreweg het grootste gedeelte van onze afnemers, maakt dat de uitvoer ln plaats van grooter nog kleiner dreigt te worden dan in 1933, terwijl door de in grijpende saneering veel kleinere bedrij ven zoodanig moesten inkrimpen, dat zij geen bestaan meer kannen opleveren. Een vergrooting van den uitvoer en daarmede gepaard gaand een uitbreiding vooral van die kleinere bedrijven, ls daar om dringend noodig. Het ls zeer moeilijk te beoordeelen of een devaluatie van den gulden voor ons land ln het algemeen voordeelig ls, doch zeker ls het, dat die devaluatie voor den uitvoer van onze bloembollen zeer nood zakelijk is; ons artikel wordt door den duren gulden te duur voor de meeste landen; daarom kunnen voor datgene wat verkocht wordt, slechts prijzen be reikt worden, waarvan hoogstens droog brood overschiet. Bovendien ls het gevolg van de hooge valuta een steeds grooter wordende con currentie voor de bloembollen doordat het buitenland zich nu op de teelt van andere bloemen en ook wel van bloem bollen gaat toeleggen, zoodat ons artikel langzaam maar zeker verdrongen wordt. Zooals het Bestuur wel verwachtte, is de opkomst voor deze vergadering niet zoo groot als die in de vorige vergaderin gen toen er nog millioenen ln de lucht hingen; het Bestuur stelde het daarom zeer op prijs dat een aantal der leden aan de oproep voor deze vergadering had gehoor gegeven. Hierop werden de notulen gelezen en na bespreking vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van P. T. T. dat de telegram-abonné's ln de om geving van de Beekbrug die tot de ge meente Lisse behooren doch telefonisch bij Sassenheim zijn aangesloten, om technische redenen niet onder Lisse kun nen worden ondergebracht. Op verzoek van den voorzitter bracht de heer P. Berbee Gz. verslag uit van den stand van zaken betreffende de te hou den groote tentoonstelling in het voor jaar 1935. Na mededeelingen werd de beschrij vingsbrief voor de 173e Alg. Verg. in be handeling genomen. De voorzitter ging de punten stuk voor Stuk na en gaf de gewenschte toelich tingen. Na rondvraag volgde sluiting. Lezing van prof. dr. Veraart. Op de bovenzaal van hotel „De Witte Zwaan" hield prof. dr. Veraart een rede voor de afd. Lisse van de Kath. Dem. Partij. De opkomst was groot, de vergadering stond onder leiding van den heer van Engelen, die een woord van welkom sprak. Hierna hield prof. Veraart, een politieke rede en releveerde de gebeurtenissen van den dag. Na gedachtenwisseling volgde sluiting. Luidklok Nieuwe Geref. Kerk. Naar wii vernemen, zal in den toren der nieuwe Geref. Kerk een luidklok worden aangebracht. Het ligt in de bedoeling dat men hiermede nog gereed komt vóór de Ingebruikneming der kerk welke gelijk gemeld op Donderdag a.s. plaats vindt. De klok zal een uur en een kwartier voor den aanvang der Godsdienstoefeningen worden geluld. Vermindering der werkloosheid. Het werkloozenaantal is nu dalende, doordat verschillende arbeiders wederom in de bloemistbedrijven werk konden vin den. Het is te wenschen dat het in een dalende lijn zal blijven gaan! NOORDWIJK. Verhoogde rioleerbelasting. B. en W. zijn voornemens aan den Raad in zijn eerstvolgende vergadering voor te stellen een nieuw beduidend verhoogd tarief voor de rioolbelasting, dat zal ge baseerd zijn op de huurwaarde volgens de Grondbelasting. De arbeidsbemiddeling voor meisjes. Naar wij van de zijde van de gemeente lijke arbeidsbeurs vernemen, komen voort durend aanvragen in voor vrouwelijk per soneel, terwijl het aantal ingeschreven meisjes zeer ls geslonken, zoodat in de nabije toekomst aan de aanvragen niet meer zal kunnen worden voldaan. Werk- looze meisjes worden daarom dringend aangeraden zich bij de arbeidsbemiddeling te laten inschrijven. De couponbelasting. B. en W. zijn voornemens aan den Raad voor te stellen de couponbelasting van het rijk te verhalen op de houders van ge meentelijke obligaties. Naar wij vernemen adviseeren B. en W, afwijzend op een verzoek aan den Raad van een aantal bewoners van den Rem- brandweg om tegelvoetpaden langs dien weg aan te leggen. Uit het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1933 blijkt, dat bij de Commissie Ingekomen zijn 197 opgaven van schoolverzuim. De commissie heeft 65 verzuimen geoorloofd bevonden. Naar aanleiding ls bij B. en W. in voorbereiding een regeling betreffende het kampeeren dat de laatste jaren ook in het LangeveM zeer is toegenomen. NOORDWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering „Groene Kruis." In het Vereenlglngsgebouw vergaderde gisteravond de afd. van „Het Groene Kruis" onder leiding van ds. Cupedo. De notulen werden voorgelezen en vastgesteld Hierna bracht mevr. Doorneveld verslag uit over het werk ln de lighal. Verpleegd werden 21 kinderen, 10 meisjes en 11 jongens, met 3483 verpleegdagen en 2876 zonnebaduren. Het aantal lesuren werd van 2 x 3 op 3 x 2Vi uur gebracht Enkele vooraanstaande Ingezetenen schonken goede gaven. Verder behandelde het rap port de materieele zaken. Mevr. Haas bracht verslag uit over het huisbezoek. In Januari' 34 waren onder toezicht; 56 gezinnen en 66 patiënten. Aantal huisbezoeken 357, maatschappelijke bezoeken 15, aantal woningverbeteringen 2, slaapplaatsverb. 2, ligtenten ln gebruik 3, andere artikelen ter leen 27. Verpleegd werden in; Sanatoria 3 pers.; zjehospitlum 1 pers.; buitenschool 4 pers. en ziekenhuis 3 personen. Mevr. Nieuwenhuizen bracht verslag uit over het onderwijs: per jaar werd ln 42 weken 7V: wekelljksch lesuur gegeven. Het aantal leerlingen bedroeg 9. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heeren dr. Hermanides en Duyster belden aftredend bij' acclamatie wer den herkozen. Ds. Cupedo zag zich, we gens drukke werkzaamheden genoodzaakt zijn voorzitterszetel beschikbaar te stel len. Dr. Niekerk werd met algemeene st. tot voorzitter gekozen. De heer de Groot dankte ds. Cupedo namens de vergadering voor zijn vele aan de vereeniging bewezen diensten. Het jaarverslag van den penningmeester wees een batig saldo aan van f. 1451.99, 't bleek, dat de verpleging per kind per dag 73'/; cent kostte. Dé begrooting ver toonde een vrij somber beeld en wees aan een achteruitgang van ruim f. 1000. waarvoor de noodige dekking wordt ge zocht. Getracht zal worden wederom een bazar of iets van dien aard te houden, terwijl bovendien besprekingen zullen worden gehouden om de opbrengst der jaarlijksche collecte tot een hooger bedrag op te voeren. Vervolgens werd het jaar verslag van den secretaris voorgelezen, waaruit bleek, dat het ledental iets is toe genomen en gestegen is van 179 op 195. Tenslotte volgde de rondvraag waarvan een ruim gebruik werd gemaakt en die eenige nieuwe gezichtspunten naar voren bracht. Hierna volgde sluiting door den voorzitter. RIJNSBURG. J Jaarfeest Chr. Jongelings Ver. De Chr. Jongelings Vereeniging „Onze hulp is in den naam des Heeren" hield haar 56ste jaarvergadering ln den Kerk- zaal aan de Brouwersstraat. De met bloemen smaakvol versierde zaal was ge heel gevuld met leden, afgevaardigden van verschillende zuster-vereenlgingen en genoodigden, toen ds. Peter de bijeenkomst opende door het laten zingen van Ps. 136 1, voor ging in gebed ep voor las Ps. 103. Daarna sprak hij een openings woord. waarin hij in het bijzonder wees op den ernst der tijden, het werk der J.V. prees en de leden opwekte steeds pal te staan voor de beginselen. Door de J.V. werd daarop het Bondslied gezongen. Achtereenvolgens werden nu de jaar verslagen van secretaris, penningmeester en bibliothecaris uitgebracht. Eerstgenoemde, de heer J. Pauw Jr. maakte melding van een zoo opgewekt vereenigingsleven, dat de vereeniging ge splitst moest worden in 2 afdeelingen, Noord en Zuid. Den afgetreden Voorzitter den heer G._de Mooy werd hartelijk dank gebracht voor al zijn arbeid. De penningmeester, de heer J. v. Egmond, deelde mede, dat de inkomsten f. 521.11 bedroegen en de uitgaven f. 416.66 een batig saldo dus f. 104.45. De bibliothe caris, de heer L. Oudshoorn bracht zijn verslag uit op rijm; 100 boeken zijn in het afgeloopen winter seizoen uitgegeven. De catalogus bevat 400 nummers, waar onder vele van bekende Chr. schrijvers. Al deze verslagen werden onder applaus goedgekeurd. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met voordrachten, opstellen, samenspraken enz. terwijl verschillende afgevaardigden de gelukwenschen hunner vereenigingen overbrachten. Alles getdig de van ernstige voorbereiding. In zijn slotwoord bracht ds. Peter dank aan donateurs en genoodigden voor hun tegenwoordigheid, in het bijzonder aan den Burgemeester en aan allen, die op eenigerlei wijze hadden medegewerkt aan het welslagen van dezen feestavond. Na gemeenschappelijk gezang en dank gebed volgde sluiting. SASSENHEIM. Vergadering „De Mottigerpoldcr". De jaarlijksche Ingelandenvergadering van den MottigerpoISer werd in het hotel „Het Bruiné Paard" gehouden onder lei ding van den heer J. W. Marbus. De notulen van de op 23 Maart 1933 gehouden vergadering werden ongewij zigd vastgesteld. Vervolgens werden de rekening over 1933 en de begrooting voor 1934 vastge steld, nadat door de controle-commissie rapport was uitgebracht over de controle. Deze commissie, bestaande uit de heeren J. Versluijs J. Nijssen en W. v. d. Vlugt werd herbenoemd met als plaatsvervan gende leden de heeren L. P. Zonneveld, C. W. Prins Gzn. en J. Verdegaal. De rekening over 1933 werd vastgesteld na bespreking na bespreking van diverse posten aan inkomsten op f. 2510.62 en aan uitgaven op f. 2266.97'/: zoodat het batig saldo bedroeg f. 243.82'/:. De omslag bedroeg over 1933 f. 11 per H.A. De begrooting werd vastgesteld aan In komsten en uitgaven op f. 2292.26'/:, Inbe grepen het batig saldo ad. f. 78.76'/:. De omslag werd voor 1934 geraamd op f. 11 per H.A. Door het stembureau werd medegedeeld dat bij de verkiezing voor poldermeestér was herkozen de heer Mare. v. d. Vlugt. Besloten werd vervolgens de polderlas- ten, te beginnen met het jaar 1934 in twee termijnen te doen betalen. Voor de vacature van gemeente opzichter hebben zich niet minder dan i ruim 200 sollicitanten aangemeld. HEDEN. Katwijk aan Zee (Gemeenti Geref. Bond. Spr. ds. Leemans, 7.30 uur nam. van] Zaterdag. Stadszaal (kleine zaal)Ned. Trey bond; 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur „20.000 jaar in Sing-Sing". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur I Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 V Trlanon-Theater. Breestraat, 8 uur j „Koning der Wildernis". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 j Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 8 uur nam. Zondag van 2 uur af dot pende voorstelling. „Im Westen nichts Neues". Casino-theater. Hoogewoerd 49. 8 u, „De heer met de 13 koffers". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst L apotheken wordt van Maandag 12 tot 1 met Zondag 18 Maart a.s. waargenoj door de apotheken: W. Pelle, Kort Rap3 burg 12, Telef. 594 en J. E. M. ten Dil Haven 18, Telef. 85. RECLAME. Een prachtig gevouutle bonbon oil Cjne melkchocolade, gevold met zachMaaie hopjes caramel en getuige Itoffiechocoïade. Een com binatie waarvoor Van Hoaten's fameuze kak een woord van dank verdient van allen, die Cjne bon bons weten te waardeeren Los 30 cL per ons. Ook in het heerlijke 30 cis. assortiment STOMPWIJK. Goedkeuring van Raadsbesluit verdai Ged. Staten hebben verdaagd de keuring van het raadsbesluit dezer meente tot het aangaan van een Reken! Courant-overeenkomst groot f. 6000 mj de Bank voor Ned. Gemeenten, ter finaj ciering van de reconstructie van ij Stompwijkscheweg. Deze verdaging hou nauw verband met de door Ged. Staten g eischte wijziging van de gemeentebegro ting 1934 en overbrenging van de gemeenti van de le naar de 3e klasse der Gemeerd? fondsbelasting. VOORHOUT. Jaarverg. Coöperatieve Boerenleenbanl Onder voorzitterschap van den voorzitj ter van den Raad van Toezicht, den nee- H. A. G. Bots, werd de jaarvergaderin van de Boerenleenbank gehouden. In al" openingswoord zeide de voorzitter, o» het hem aangenamer zou geweest zon indien hij had mogen constateeren, na over het afgeloopen jaar eenige ken» ring was getreden in het bedrijfsleaes der bloembollenkweekers en der landDouj wers. Met des te meer genoegen maar spr. daarentegen melding van de kra» contracten, welke ln groote mate wem» afgesloten, waardoor vele bedrijven nw staande zijn gebleven. Vervolgens wj spr. woorden van lof en dank aan de na gedachtenis van den secretaris ™n Raad van Toezicht, den heer G. Hooge vorst, die zich steeds heeft onderscheid als een ijverig lid en accuraat secreta» Het ledental is met 8 leden verminde» zoodat thans 164 leden staan Inge»»™ ven. Ondanks de slechte en eenerzijdj genwerkende omstandigheden heen bank zich niet alleen weten te hanan^ ven, maar heeft zelfs een grootere weten te maken. v Nadat de notulen waren goedsekeuj deelde de controle-commissie bu mo van den heer Th. Hoogstraten mede, kas en boeken in goede orde zijn oe den. De voorzitter bracht dank san financieele commissie voor de g' werkzaamheden en richtte zich da"^ den kassier om hem te danken voor nauwgezet beheer. h;=< Uit het verslag van den kassier o.m., dat aan spaargelden over net loopen jaar ls ontvangen f.88.35li",rn ls terugbetaald f. 155.499.16. Op de re*, gebrachte winst bedroeg f. 1692.17. zoj ,j_ de inhoud van de kas op 31 Decern™ ri bedroeg f. 8269.49 en de rekening met een bedrag van f.685.580.71. %i$\ De balans bevatte als kassaldo11» L-j I terwijl aan spaargelden uit staat c-.a van f. 312.577.23', de schuld ln rekening bedraagt aan rekening11}. a f. 62.016.22, waardoor het wlnstsa1™, f. 2027.09 en de balans sloot met Se van f. 396.549.29. Balans en rekening ry den zonder hoofdelijke stemming gekeurd. - be-1 De heer P. L. v. d. Hulst werd I

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6