LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 16 Maart 1| BUITENLAND. TELEGRAMMEN. JECOVITOL LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. DE ALGEMEENE TOESTAND. De conferentie van drie. Gisteren werden Dollfuss en Goemboes door koning Victor Emanuel achtereen volgens op het Quirinaal in audiëntie ontvangen. Vervolgens bood het Italiaan- sche koningspaar den belde minister presidenten een lunch aan, waarbij o.a. ook aanzaten het kroonprinselijk paar, prinses Maria, Mussolini, de gezanten van Oostenrijk en Hongarije en de Itallaansche gezanten te Wëènen en Boedapest. De eerste bespreking van drie is in het Palazzo Venezia gehouden en duurde 21/» uur. Te Rome doen tal van geruchten de ronde, o.a. dat in den tekst der te ver wachten overeenkomsten een politieke clausule zal worden opgenomen. Verder wordt ervan gesproken, dat de Fransche, Duitsche en Engelsche regeeringen voort durend op de hoogte van de onderhande lingen zullen worden gehouden. Ook meent men te weten, dat Tsjecho-Slowakije bij de besprekingen betrokken zal worden. Al deze geruchten zijn slechts ongemoti veerde vermoedens. Men kan aannemen, dat bij de besprekingen ook een politiek praeambuul of een mededeellng zal wor den uitgewerkt, waarin de bekende poli tieke grondslagen waarop de economische onderhandelingen te Rome gebaseerd zijn, nogmaals zullen worden uiteengezet, nd. de vriendschappelijke betrekkingen tus- schen de drie staten en de noodzakelijk heid van een onafhankelijk Oostenrijk. Verder dan deze bekende feiten zal er op politiek gebied weinig te verwachten zijn, hoewel ook de economische onderhande lingen vermoedelijk geen verrassingen zullen opleveren. Van Itallaansche zijde wordt verklaard, dat de economische onderhandelingen een gunstig verloop hebben en dat men de resultaten met groot optimisme tege moet ziet. Het vertrek van dr. Dollfuss en van Goemboes is eenlge dagen uitgesteld. Zij zullen eerst in den nacht van Zaterdag op Zondag uit Rome vertrekken. BELGIE. De civiele lijst van den koning verhoogd. De Kamer heeft met 94 tegen 69 stem men, met een onthouding, de verhooging van de civiele HJst van koning Leopold m tot 12 millioen franken goedgekeurd. Voorts werd met 94 tegen 70 stemmen goedgevonden, dat de koningin-weduwe Elisabeth een jaargeld van 2 millioen fran ken zal worden toegestaan. FRANKRIJK. Kamcrbesluiten - De Stavlsky-affaire. De Fransche Kamer heeft gisteren een debat van een halven dag gehouden over de interpellaties Inzake de spoorwegramp van Lagny, welke op den dag vóór Kerst mis meer dan 200 slachtoffers heeft ge- elscht. Het debat werd besloten met het aannemen eener motie van vertrouwen in de regeering, die 400 stemmen tegen 180 verwierf. Er werd een resolutie van Chautemps aangenomen, welke elscht, dat de ver antwoordelijkheid voor de ramp zonder uitstel zal worden vastgesteld en dat er maatregelen zullen worden getroffen tot verzekering van de veiligheid der reizi gers en die overigens vertrouwen uit spreekt in de regeering, dat zy het on derzoek zal voortzetten en eventueele te kortkomingen bestraffen De interpellaties hebben niets nieuws te berde gebracht. De Kamer heeft het wetsontwerp aan genomen, waardoor het in Juli 1932 tus- schen Frankrijk en Dultschland gesloten accoord over de sociale verzekering wordt goedgekeurd. De aanvullende overeen komst betreffende het in Elzas Lotharin gen en in het Saargebied geldende ver zekeringssysteem, die werd gesloten tus- schen Frankrijk en Duitschland in Sep tember 1932, is eveneens goedgekeurd De Kamer heeft een voorstel aangeno men tot instelling van een parlementaire commissie, die een staatshervorming zal hebben te bestudeeren. De Graanwet werd met 505 tegen 20 stemmen aangenomen. Men verwacht, dat het parlement weldra op recès zal gaan. De commissie van onderzoek naar de Stavlsky affaire heeft gehoord Blanchard directeur van de Landbouwdienst van 't departement Seine et Oise. Deze bekende, dat hij 100.000 francs had getoucheerd voor zijn onderteekening van fictieve aandeelen van de commanditaire maat schappij van het dagblad ..La Volonté". De commissie besloot deze verklaring ter kennis te brengen van den minister van justitie, hetgeen neerkomt op een aan klacht. Verder werd Queuille gehoord, uit wiens verklaringen bleek, evenals trou wens uit die van Blanchard, dat hij niets uit te staan had gehad met de zaak der fictieve aandeelen, terwijl tenslotte Ma- hieu, de oud-minister van binnenlandsche zaken gehoord werd over het teruggeven aan Stavisky van het recht tot bezoek aan de speelzalen, nadat reeds onregel matigheden gepleegd waren. Mahieu ver klaarde, dat hij deze restitutie had on derteekend naar aanleiding van een gun stig rapport van den directeur van de Süreté Julien. De restitutie betrof trou wens verscheidene personen, die in de zaak betrokken waren geweest. In de commissie welke een onderzoek instelt naar de gebeurtenissen van 6 Fe bruari J.l. is een rapport voorgelezen over de omstandigheden, waaronder de politie om 7.30 op 'den Pont de la Concorde is begonnen te schieten. Volgens dit rapport zijn de betoogers reeds om 7 uur gaan schieten, terwijl de politie pas kort na 7.30 het vuur heeft beantwoord en dit slechts enkele minu ten heeft gedaan. Er waren ter plaatse geen machine-geweren, gewone geweren of karabijnen. Voordat tot vuren werd overgegaan, werden de voorgeschreven sommaties verricht en wel door hoornbla zers. De inspecteurs en commissarissen hebben uitdrukkelijk verklaard, dat nie mand bevel tot schieten heeft gegeven. Alle handhavers der orde zijn van mee ning, dat de stelling, die zij hadden te verdedigen ernstig bedreigd werd toen van dè vuurwapens gebruik werd ge maakt. ENGELAND. De legerbegrooting. Na de debatten in het Lagerhuis is gis teren de ontwapening in het Hoogerhuis ter tafel gebracht. Nieuwe gezichtspunten waren uit den aard der zaak niet meer naar voren te brengen. Het Lagerhuis heeft de legerbegrooting goedgekeurd. De onderstaatssecretaris deelde mede, dat een nieuwe afdeellng van het terri toriale leger zal worden gevormd, hie Royal Defence Corps" zal heeten en zooveel mogelijk gerecruteerd zal worden uit vroegere soldaten van het territoriale leger en het geregelde leger. De taak van dit corps is. zoo noodig de bijzonder ge voelige plaatsen van Engeland te' bescher men. Het ministerie van oorlog hoopt verder. binnenkort een beslissing te treffen over het beste type luchtafweergeschut. Ten aanzien van het beschikbaar stel len van 450.000 p, st. voor de versterking van Singapore zelde de onderstaats-secre taris. dat het noodzakelijk is, een vloot- steunpunt met troepen, luchtafweerge schut en artillerie te versterken. De tanks zijn thans het machtigste wapen. Wij kunnen echter de uitwerking van nieuwe uitvindingen voor den eerst- volgenden oorlog niet voorspellen. Er be staan voorteekenen, dat de uitvinding van kogels, die door pantsers heendringen een vlotter verloop heeft dan de uitwerking van tegen kogels beveiligde pantsers. Het is mogelijk, dat over eenlge Jaren de zwaarts gepantserde tank of pantserwagen niet bestand is tegen geweer-' of mltrail- leurvuur. 0 Nu de Engelsch-Japansche textiel-be- sprekingen zijn mislukt, schijnt de regee ring zich met de Japansche regeering in verbinding te willen stellen. In Japan schijnt men de kwestie echter aan de industrie zelf te willen overlaten. Het Lagerhuis heeft in derde lezing zonder hoofdelijke stemming de wet in zake de Noord-Atlantische scheepvaart goedgekeurd, welke in een voorschot van 9'/i millioen voorziet aan de Cunard Line, ter voltooiing van het reusachtige op stapel gezette nieuwe schip. BULGARIJE. Valutasmokkel op de Fransche delegatie? Naar de bladen melden, is een hooger ambtenaar van een der diplomatieke mis sles te Sofia eenige dagen geleden buiten medeweten van zijn chef, plotseling ver trokken, De bladen brengen het vertrek in verband met de jongste ontdekking van een valutasmokkelarij op groote schaal. Naar verluidt, zou het gaan om een secre taris van het Fransche gezantschap. Gerardy, die er reeds lang van verdacht werd, dat hij zich onder den dekmantel der diplomatieke Immuniteit bezig hield met het smokkelen van deviezen en ook van goederen. Verder verluidt, dat in de laatste dagen een financieel inspeeteur uit Parijs in de kas van het gezantschap, welke door G. werd beheerd, ernstige onregelmatigheden ontdekt zou hebben. Gerardy zou door zijn regeering reeds ontslagen zijn. ROEMENIE. Leider der IJzeren Garde meldt zich aan. In Roemenië is groote sensatie gewekt door de vrijwillige aanmelding van den leider der IJzeren Garde, Corneliu Zelea Codreanu, die gisteren in een auto voor het gebouw van den Krijgsraad van het tweede legercorps verscheen, waar Maan dag het proces tegen de IJzeren Garde zal beginnen althans tegen den moor denaar van den premier Duca, daar de overige beklaagden in vrijheid zijn ge steld. Codreanu was vergezeld door overste Zavoianu en had de bedoeling zich ter beschikking van den auditeur militair te stellen. Toen hij uit de auto wilde stappen om het gebouw binnen te gaan, werd hij door drie rechercheurs herkend, gearresteerd en naar het bu reau der politieke politie overgebracht. Ondanks alle nasporingen waren de autoriteiten er tot nog toe niet in ge slaagd hem te arresteeren. Waarschijn lijk heeft hij zich thans ter beschikking gesteld om zijn terechtstaande partij- genooten behulpzaam te zijn. GRIEKENLAND. Het Balkanverdrag door de Kamer goedgekeurd. De Kamer heeft het Balkanpact aange nomen in den vorm, waarin het op 9 Februari jl. is onderteekend. SPANJE. Luwing der stakingen. De stakingsbeweging in de grafische vakken is geheel ten einde. De arbeiders hebben het werk hervat. Ook in de staking der bouwvakarbeiders en der metaalarbei ders is een oplossing vrijwel tot stand ge komen. o POLEN. Warschau's universiteit gesloten. De onverwachte sluiting van de univer siteit te Warschau heeft onder publiek en pers grooten indruk gemaakt. Volgens de „Gazeta Warczawska" is dit een gevolg daarvan dat professor Han- delsmann, die zich verzette tegen de in voering van de „Ariër-paragraaf", bij het verlaten van de universiteit door 'n vier tal studenten werd gemolesteerd. DE VATICAANSCHE STAAT. Prelaat Kaas te Rome. De Osservatore Romano maakt bekend, dat de Duitsche prelaat Kaas. de vroegere Centrum-leider, door den Paus benoemd is tot Apostolisch eerste secretaris. Prelaat Kaas vertoeft op het oogenbllk te Rome. Uit deze benoeming leidt men af, (Jat hü voor goed te Rom,e sal blijven, DE BESPREKING VAN DRIE TE ROME. WEENEN. 16 Mrt fV.D.). Op de confe rentie tusschen Mussolini, Dolfuss en Gömbos, zouden volgens een bericht uit Rome aan de Christelijk Sociale „Relch- post" gisteren de volgende drie punten behandeld zijn: 1. De onafhankelijkheid van Oostenrijk en de samenwerking voor den Europee- schen vrede vormen den grondslag van elke economische overeenstemming inzake het Donau-gebied. Elke vierde staat, die zich bij de economlschen besprekingen over de reorganisatie in het Donau-ge bied wil aansluiten, moet zich met dit punt accoord verklaren. 2. Italië accepteert zoowel van Oosten rijk als van Hongarije ln verhoogden om vang exportgoederen, opdat beide landen zich economisch versterken. Oostenrijk levert hout en industrlestoffen naar Italië, industrieproducten naar Hongarije, terwijl Hongarije graan, landbouw en zuivelpro ducten, Italië wijn, fruit en industriepro ducten aan de andere landen mogen le veren. Door wederzijdsche preferentieele tarieven en contingenten, en vooral door speciale tarieven van de spoorwegen en begunstiging van het haventransport, zal de basis eener economische belangenge meenschap gevonden worden, ook wan neer nog verschillende punten open blijven. 3. Dit uitwissellngssysteem staat met soortgelijke rechten en plichten ook open voor andere landen in den zin van de conferentie van Stresa en het memoran dum van Mussolini, dat soortgelijke over eenkomsten getroffen kunnen worden, waardoor de wederzijdsche in- en uitvoer, vergroot kunnen worden. DE FRANSCH-ENGELSCHE HANDELSBESPREKINGEN. PARIJS, 16 Maart (Reuter). De Fran sche minister van Handel, LamoUreux, die zich Woensdag j.l. naar Londen begeven heeft, om met de Engelsche regeering onderhandelingen te voeren Inzake een handelsverdrag, zal reeds 2Jaterdag weer naar Parijs terugkeeren. De besprekingen tusschen belde landen zullen voorloopig langs den gewonen diplomatieken weg worden voortgezt. In Fransche politieke kringen wijst men erop, dat reeds bij de eerste ontmoeting te Londen moeilijkheden zijn ontstaan, omdat Engeland erop staat, dat Frankrijk de contingenten in hun ouden vorm her stelt en bovendien weigert, om den Fran sehen eisch naar wederkeerigheid te er kennen. Zoodra de besprekingen langs diploma tieken weg den toestand hebben opgehel derd, zal Lamoureux opnieuw naar Lon den gaan. OPSTAND TEGEN DE MANDSJOERIJSCHE REGEERING? CHARBIN, 16 Maart (V. D.) Volgens een telegram uit Kirin is een opstand tegen de Mandsjoerijsche regeering uit gebroken. De opstandelingen staan onder bevel van generaal Liu Si Chan. Een Japansch kapitein, die als bemid delaar tusschen de regeering en de op standelingen wilde optrajen, werd door de opstandelingen vermoord. De Japansche bevelhebber heeft de troepen geconsigneerd om den opstand te onderdrukken. IN OOSTENRIJK IN BESLAG GENOMEN WAPENS. WEENEN. 16 Maart (D.N.B.) Officieel wordt medegedeeld, dat tot nu toe 800 mi trailleurs, 44.500 repeteer-geweren en 2.184.000 patronen in beslag zijn genomen, afkomstig van den Schutzbund. WEER EEN TREINAANSLAG IN MANDSJOERIJE. MOEKDEN, 16 Maart (Reuter) Com munisten hebben een dynamiet-aanslag gepleegd op den personentrein van Moek- den naar Hailoeng. Twaalf personen von den hierbij den dood. VEREENIGDE STATEN. Dreigende staking in de auto-industrie. Er dreigt een staking in de auto-in dustrie, daar de leidende werkgevers weigeren om de vakvereenigingen te er kennen. Speciaal de directie der General Motors Corporation verzet zich krachtig. Deze deelt mede, dat zij bereid is den arbeidstijd van 40 op 35 uur per week te brengen. Zij is eveneens bereid tot het voeren van onderhandelingen met spe ciaal gemachtigde vertegenwoordigers van de vakvereenigingen. De directie verklaart verder, dat het vraagstuk van den werktijd en van de loonen bij de National Labour Board in geen geval in goede handen is. Tijdens de zittingen van de National Labour Board te Washington hebben in- tusschen de leiders van de georganiseerde arbeiders in de automobielindustrie ver klaard, dat de automobielfabrikanten alles in het werk stellen om de vakvereenigin gen in de afzonderlijke ondernemingen te handhaven. Zij zetten uiteen, dat dit heelemaal in strijd is met de voorschrif ten van de National Recovery Act. welke den arbeiders het recht verleent, hun organisatie zonder inmenging of zonder protest van de leiding van de maatschap pij te besturen. Men gelooft te Detroit, dat een staking onvermijdelijk is, omdat de arbeiders van plan zijn onder alle omstandigheden aan hun opvattingen over de plaats van de vakvereeniging in de industrieele onderneming vast te houden. Generaal Johnson tracht persoonlijk de staking te voorkomen en heeft geconfe reerd met vertegenwoordigers van werk gevers en arbeiders. m 0 Senator Robinson ^ïeeft in de zitting van den Senaat een rede gehouden, waar in hij de opheffing van de contracten voor luchtpostverkeer door Roosevelt ver dedigde en o.a. zeide. dat de bedriegerijen bij het sluiten der contracten door den vroegeren minister voor het postwezen Walter F. Brown en eenigen zijner intieme medewerkers goedgekeurd waren. RECLAME* 7680 In gezondheid oud worden, 'i is een kwestie var* vitaminen. Ook U zal JECOVITOL goed doenl Zuivere, natuurlijke levertraan, geijkt door een Nederlandscli Professor, teneinde te kunnen waarborgen, dat zij altijd minstens 50 eenheden Vitamine A ën 250 prophyl. (=125 internationale) eenheden Vitamine D bevat. JECOVITOL geeft meer weerstand tegen ver koudheid en infectie-ziekten. GEIJKTE LEVERTRAAN 6), ApoihelPrf en Oroguftfn a f -7t> p.,F). 6ROCADE5-STHEÉMAN 1 PHARMACIA DE STAKINGEN IN SPANJE. MADRID, 16 Maart (Reuter) Uit Bar celona wordt gemeld, dat de pogingen, om een accoord tot stand te brengen tusschen de werkgevers en werknemers in het elec- trlciteltsbedrijf zonder succes zijn geble ven. In den afgeloopen nacht is het per soneel van de grootste electrische centrales ln Catalonië en van de gasfabriek in sta king gegaan. De regeering van Catalonië heeft specialisten van het leger en de ma rine te werk gesteld, om deze belangrijke bedrijven te laten functioneeren, en daar mede ten minste te vermijden, dat de groote stad Barcelona zonder licht en electrische drijfkracht zit. Het belang hiervan is des te grooter, daar van de Ca- talaansche electrische centrales niet slechts Catalonië, doch bovendien nog een groot deel van de provincie Aragon tot aan Saragossa afhankelijk is. Daden van ter reur of sabotage hebben tot dusver niet plaats gehad. Te Madrid hebben stakende bouwvakarbeiders weer twee bommen la ten ontploffen bij in aanbouw zijnde huizen. Er werd echter uitsluitend mate- rieele schade aangericht. JOURNALIST IN DUITSCHLAND GEARRESTEERD. BERLIJN. 16 Maart. (V.D.) Zonder dat daarvan aanvankelijk iets is bemerkt, blijkt reeds in het begin van de week de Tsjecho-Slowaaksche Journalist Poppen door de geheime staatspolitie te zijn ge arresteerd, beschuldigd van te staan in dienst van bultenl. mogendheden. De Tsjecho-Slowaaksche regeering heeft zich met de Duitsche autoriteiten in ver binding gesteld over de invrijheidstelling van Popper. Ook de buitenlandsche pers- vereeniging heeft bij de autoriteiten ge protesteerd tegen de wijze waarop de ar restatie is geschied. DE RADIO-OMROEP. LONDEN, 16 Maart (Reuter». De diplo matieke correspondente van de „Daily Herald" meldt het volgende: Het „Foreign Office" heeft van den Secretaris-Generaal van den Volkenbond copie ontvangen van een ontwerp voor een overeenkomst betreffende den radio- omroep. Deze overeenkomst zou moeten verhin deren, dat de radio-omroep gebruikt wordt op een wijze, welke afbreuk doet aan de internationale goede verstandhou dingen. Volgens denzelfden correspondent is het ontwerp opgesteld door het Instituut voor Intellectueele samenwerking te Genève. Men zal beginnen, met de regeeringen hierover te polsen. MUUR INGESTORT. MILAAN, 16 Maart (Reuter) Te Castel Verde nabij Cremona heeft zich een ernstig ongeluk1 afgespeeld. Bij de ruine van een oude tempel, een gelief koosde speelplaats voor de jongens uit het dorp, is klaarblijkelijk ten gevolge van de hevige regenbuien der laatste dagen, een muur ingestort, waaronder vijf jongens bedolven werden. Twee knaapjes waren op slag dood en drie anderen werden met zulke ernstige verwondingen van onder 't puin gehaald, dat zij het leven vermoede lijk er niet van zullen afbrengen. Het on geluk zou nog veel ernstiger geweest zijn, ais niet eenige minuten voor de instorting ongeveer 15 jongens juist de ruïne verlaten hadden, om buiten het gevecht bij te wo nen tusschen twee wild geworden stieren. MIJNONGELUK. SAARLOUIS. 16 Maart. (Reuter). In de mijn Knausholz, welke verscheidene jaren heeft stilgelegen en ongeveer een jaar ge leden weer in gebruik is genomen, heeft gisteren een ernstig ongeval plaats gehad. Een mijngang stortte in, waardoor een mijnwerker op slag werd gedood en een ernstig werd gewond. DUITSCHE INBREKERS GEARRESTEERD. KOPENHAGEN, 16 Maart. (Reuter). De beruchte Duitsche inbrekers Erich en Franz Sass zijn alhier gearresteerd. Nader wordt daarover gemeld, dat de gebroeders, die in een pension in de nabijheid van het Raadhuis te Kopenhagen woonden, gear resteerd werden, omdat op hun passen radeeringen voorkwamen. Zij verklaarden aan de politie politieke vluchtelingen te zijn en reeds sedert Sep tember 1933 in Kopenhagen te vertoeven. Zij zouden hun passen veranderd hebben om uit Duitschland te kunnen vluchten. Bij nader onderzoek bleek, dat zij in be zit van eenige duizenden kronen waren. Bovendien bezaten zy gereedschappen, welke zeer veel leken op inbrekers-werk tuigen. Zij verklaarden dit te gebruiken voor het herstellen van auto's. De arrestanten ont kennen alle schuld aan de verschillende inbraken, welke den laatsten tyd zyn ge pleegd en niet opgehelderd. HOFBERICHT. De Koningin en de Prinses zhu t middag van Het Loo in de teruggekeerd. Naar wy vernemen is H.M ningin-Moeder ten gevolge van ons held, veroorzaakt door bronchitis, I, ste paar dagen bedlegerig en o'nderl dische behandeling. HET DRAMA TE UITGEEST. Thans twee dooden. Hedenmorgen om 10 uur is in het rJ Kruis Ziekenhuis te Beverwijk overï de 37-jarige P. van den Kommer, dal teren bij het drama te Uitgeest J gewond werd. G. H. KOOPMAN OVERLEDEN,! Naar wij vernemen is gisteraroJ Amsterdam in zyn woning overledl heer G. H Koopman, directeur vil N.V. Amsterdamsche Groote Schouw! De heer Koopman was eenlge i geleden ln zijn badkamer ernstig i len en buiten bewustzyn geraakt, a tot het bewustzyn te zyn teruggfU ls hij overleden. DE ZWITSERSCHE MINISTER STO NAAR NEDERLAND. De Zwltsersche minister, dr. \v| Stucki, direeteur van de handelsatdil van het departement van Economj Zaken, zal deelnemen aan den Maart a.si ter gelegenheid van de N] landsche Jaarbeurs te Utrecht te hof Zwitserschen dag. Dr. Stucki zal tevens van zijn aan Nederland gebruik maken om lui zoek te beantwoorden, dat dr. Hirsd van het Nederlandsch Ministerie van] nomische Zaken hem korten tijd i gebracht heeft. Hij zal met dr. Hirsej dan eenige kwesties betreffende den] derlandsch-Zwitserschen handel be] ken. o DE HULPPOSTEN LANGS DE Wil De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebbsJ met een adres gericht tot den mla van Waterstaat, waarin zy mededeel] hebben vernomen, dat door de N.V. meene Telefonische en Medische dienst in Nederland" te 's Gravenhail medische en telefonische hulpdieutf de wegen in Nederland zal worden f ganiseerd in den vorm van de inrit van ca. 2500 hulpposten, en dat het bedoeling zou liggen, dat de kosten, een zoodanige organisatie medebren zullen worden bestreden uit de pi van reclames op deze posten. Gen vereenigingen zyn n.l. van meerit afgescheiden van de vraag of het moet worden geacht, dat een diens openbaar belang op eendergelijke moet worden tot stand gebracht e goede verzorging daarvan afhan moet worden gemaakt van reclama hun van groot belang wil voorkomen le. by de vaststelling van de pil van deze hulpposten uitsluitend de weging zal gelden dat deze daar ui" oogpunt van verkeersveiligheid no; lijk zyn en dat niet de geschikthei de plaats uit een oogpunt van r daarby van invloed zal zyn. 2e. ter bescherming van het lan gebied deze posten zooveel mogelijk zullen worden opgesteld, en de recla deze hulpposten zoodanig zal worden gevoerd, dat zy zoo min mogelijk in het landschap, 3e. de plaats zoodanig wordt ge dat daardoor het gezicht op best wegwyzers, plaatsnaam-, waarschu en richtingsborden niet wordt ben Ook aan Gedeputeerde Staten van provinciën is door den A.N.W.B. - K.N.A.C. een adres van soortgelijke s king gericht, waarin wordt verzoen het verleenen van vergunningen voo opstellen van bovengenoemde hulp met genoemde overwegingen rekeni willen doen houden. BOND VAN KLEINHANDELAREN AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT. De Bond van Kleinhandelaren in A appelen, Groenten en Fruit hield zu algemeene vergadering te Utreen». De jaarverslagen van secretaris, heer Tj. Reitsma te Rotterdam) en ningmeester (den heer J- v. d. loth Haag. werden goedgekeurd alsmeo beleid van het Bondsbestuur. Op voorstel van het Bondsbestuu besloten een gesalarieerd bestuu:ro te stellen, die tevens de functie cretaris zal vervullen. Besloten werd de landelijke sa van den handel in groente, fruit e appelen krachtig te bevorderen len betreffende de crisismaatregel den in dien zin aangenomen, Bondsbestuur werd opgedragen o ten van den georganiseerden iyc,. del te behartigen, terwyl van m zyde er op gewezen werd, zooveei lyk by de uitvoering de volle me king te verleenen. BESCHERMD UITKUKRAAM TREINBESTUURDERS Onze spoorwegmedewerker Door dat met den a.s. Z°mer'1nzj- Ned. Spoorwegen de rijsnelheid aa verhoogd zal worden, hebben de ua ten aan de Directie verzocht ma te nemen voor geval het uitkykraa" locomotief door stof of vuil onD zou worden. .n Naar aanleiding van dit 7erzW„men de Directie een proef worden geo° een beschermd vast uitkykraam - reeds in het buitenland in gebrua. Als daarby biykt, dat de in Pr0 i tot gebezigde bescherming voldoet, za finitieve invoering worden overges

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2