DIAMAN FRUUSODA zegt niets LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 14 Maart UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Bak- en Braadve VERGADERING VAN DEN R.K. AMBTENARENBOND. In liet Hotel „Het Bruine Paard" alhier /vergaderde de afd. Bloembollenstreek van den Alg. R.K. Ambtenarenbond. Aan het Jaarverslag ontleenen wij, dat het ledental iets teruggeloopen is. wat ten zeerste betreurd werd, omdat Juist voor namelijk personen, van wie het niet ver wacht werd, bedankt hebben. De /penningmeester gaf verslag van het financieel beheer. Op aandrang van meer dere leden, deed het bestuur een voorstel om de contributie te verlagen. Door sterke verlaging van uitgaafposten en beschikking over een gedeelte van het saldo van vorige jareh, is dit mogelijk. Hoewel uit de ver gadering een voorstel kwam de contributie te handhaven, kon dit geen meerderheid verkrijgen en werd tot contributieverlaging besloten. De heeren C. J. Hubers te Sassenheim en H J. Lycklama te Hlllegom werden als bestuursleden herkozen. AALSMEER. Aanbesteding. Door den bouwkundige C. v. Damme te Hoofddorp werd aanbesteed den bouw van een woonhuis voor rekening van den heer D. Elenbaas. Het laagst werd ingeschreven door: Beton- en metselwerk, J. M. Kok alhier voor f. 1787; timmer- en ijzerwerk K. Luik, Aalsmeerderdijk f. 1439; beton-, metsel-, timmer- en ijzerwerk Gebrs. van Luiing, Haarlemmermeer f.3292: lood- gieterswerk C. Koper, Kudelstaart f. 165; schilderwerk S. Sprengels, Haarlem f.290; massa Gebrs. Zorn, Uithoorn f. 3872. Aan de laagste inschrijvers in percee- len werd den bouw opgedragen. Geslaagd concert van „Kunst en Strijd". De Arbeiders Zangver. „Kunst en Strijd" (dir. de heer P. Zwager) hield haar winterultvoering in gebouw „De Oude Veiling". Een mooi programma werd afgewerkt; ieder nummer kreeg een krachtig, wel verdiend applaus. Een der nummers, nl. „Bloemen uit het Zuiden", een wals van Strausz, viel_al bijzonder in den smaak der opgekomenen. Met begeleiding van pianomuziek gezongen, was dit nummer yan een bijzondere bekoring. Ter afwisseling van den avond werd medewerking verleend door Dick Wei man en zijn gezelschap. Weiman decla meerde op zeer verdienstelijke wijze ver zen van Adema van Scheltema en ande ren, terwijl onder zijn leiding de „Ope rette Zangers" de operette „De onge- noode Gast" opvoerden. Ook dit gezelschap had veel succes, t Een met het ander, mede door de flinke belangstelling, een prachtig ge slaagde avond, waarop „Kunst en Strijd" met veel voldoening kan terugzien! Afnemende werkloosheid. Bij Arbeidsbemiddeling staan thans nog 235 werkloozen Ingeschreven, waarbij 149 bloemisten en landarbeiders Hoewel langzaam, kan toch geconstateerd wor den, dat de werkloosheid minder wordt. Ten bate van de kas der afdeeling Aalsmeer van den Nederl. Arbeiders Sportbond werd een verloting georgani seerd, welke een netto opbrengst heeft opgeleverd van f. 120.75. HAARLEMMERMEER. Op hol. Op den Hoofdweg in Haarlemmermeer schrok een voor een wagen bespannen paard voor een ln volle vaart passeeren- de auto. Het dier trok het tuig en 't le- moen stuk en sloeg op hol. De voerman had het ongeluk van den bok te vallen en een pols te breken, zoodat hij onder geneeskundige behandeling moest worden gesteld. Het paard kon, zonder verder on heilen te veroorzaken, tot staan worden gebracht. Noodlottige val. Op een boerderij aan den Sloterweg in Haarlemmermeer had de 17-j. H. G. het ongeluk uit een graanberg te vallen en met het hoofd op den grond terecht te komen. Ernstig verwond werd hij opge nomen en per auto naar een ziekenhuis gebracht. Dierenmishandeling. Op den Kruisweg in Haarlemmermeer, heeft zich een staaltje van ergerlijke die renmishandeling afgespeeld. De bestuur der van een voor een kar bespannen paard, dat in flinken draf liep, zich niet koppig toonde en in 't geheel niet tot harder loopen behoefde te worden aan gespoord, beging de wreedheid om het dier terwijl hij daartoe in de kar was gaan staan met het dikke ondereind van de zweep onophoudelijk zóó hard te slaan, dat telkens van pijn een zij sprong nam. Over dit dierengebeul werd dan ook schande gesproken; het is zeker te hopen, d«t de politie er kennis van heeft gekregen om een onderzoek te kun nen instellen. Van wege den Ring van Chr. Zang- Vereenlgingen ln Haarlemmermeer werd in de Beurs te Hoofddorp onder groote belangstelling een zanguitvoering gegeven waaraan verschillende vereenigingen deel namen. Een keurig programma werd op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht zoodat het een genotvolle avond was, waarop met voldoening kan worden te ruggezien. Een te Nieuwvennep wonend inge zetene dezer gemeente werd er van ver dacht dat hij zich herhaaldelijk schuldig maakte aan diefstal van electriciteit ten nadeele van het Provinciaal Electriciteits- bedrijf. De politie is er ten slotte achter gekomen en heeft thans proces-verbaal opgemaakt. RECLAME. 834 LIMONADE FABRIEK TE LEIDEN. HILLEGOM. Jaarvergadering Coöp. Raiffeisenbank. De jaarvergadering van de coöp. Raif feisenbank is in „Flora" gehouden. De voorzitter, de heer Th. Jonkheer, had de leiding, hU heette allen welkom en hoopte dat de besprekingen vruchtbaar mochten zijn. Herdacht zijn de in 1933 overleden leden, n.l. de heeren J. Verbruggen Sr., H. Zandbergen en W. M. Lommerse. De door het bestuur voorgestelde winst- verdeellng werd door de vergadering aan genomen. Op advies van de flnancieele commissie werden de rekening en balans goedge keurd, waarna werd overgegaan tot ver kiezing van een bestuurslid wegens be danken van den heer Th. Jonkheer, die gedurende 30 jaren de* functie van voor zitter heeft vervuld. In deze vacature werd met groote meer derheid van stemmen gekozen de heer J. R. A. van Lierop Pzn., terwijl de heeren F. C. Lommerse en C. Kramer Lzn werden herkozen. Aan het einde der vergadering stelde de voorzitter van den Raad van Toezicht namens bestuur en Raad van Toezicht voor den heer Jonkheer tot eere- voorzitter en waarnemend kassier te be noemen, waarmede de vergadering door applaus haar instemming betuigde. De heer J. B. Meskers sprak namens de vergadering nog eenige woorden van dank tot den scheldenden voorzitter, waarna de vergadering gesloten werd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vechtende minnaars. Op den Nieuwen Commandeurslaan kre gen twee woonwagenbewoners twist. De ruzie liep zoo hoog. dat men weldra tot handtastelijkheden overging. De oudste, een man van 67 jaar. moest voor den jon gere yan 37 het onderspit delven. De oud ste wist echter zijn mes te trekken en stek zijn familielid daarmede in den hals. De politie, die intusschen gewaarschuwd was, mam de vechtersbazen mee naar het voor malig gemeentehuis. De gewonde werd door dr. Hueting verbonden. .Bij nader onder zoek bleek, dat minnenijd de aanleiding tot de vechtpartij was. Gevonden voorwerpen: Een mestvork en een glacé handschoen. Inlichtingen wor den door de politie verstrekt. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool alhier af genomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd L. Zwaan, J. Groen, Gerrit Klin kenberg, Corn. v. d. Bent, Dirk van Bee- len, Corn, van Duyn, Jac. Ouwehand, Jac. de Mol, IJsbr. v. d. Plas, Arie Houwaard, Corn. Meijvogel, D. v. d. Plas, Jac. de Jong, Dirk Berkheij, Buizerd van Velzen, KI. v. d. Plas, Jac. Hoek, Piet Schaap, allen van hier; en Maarten Plug. Jan Plug, J. v. d. Niet, Willem Plug, Willem Brederode, Jan Plug van Noordwijk aan Zee. Geslaagd voor het examen van Radio telefonist op visschersvaartuigen H. G. Hermans van Noordwijk. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser, directeur van de Visscherij school alhier. Rijksgedelegeerde was ka pitein J. H. Götz, lid van de examencom missie voor stuurlieden. 't Was geen Rijksdaalder.... De J. uit de Varkevisserstraat deed bij de politie aangifte, van het feit, dat des avonds in zijn winkel een 5 francstuk door een vrouw in betaling was gegeven voor een rijksdaalder. Door de politie werd een onderzoek ingesteld en het bleek mej. D O. uit de Waal Malefijtstraat te zijn. Deze verklaarde onbewust het geld stuk uitgegeven te hebben, dat zij op het postkantoor ontvangen had, van waar het geldstuk ongemerkt in omloop is gebracht De politie is den dader, die het daar in betaling gaf op het spoor. Gevaarlijke put. Bij de politie werd ter kennis gebracht, dat J. K. uit de Romeinenstraat een drie tal kleine kinderen heeft gered, die in een beerkuil waren gevallen, die zich op het Prins Hendrikkanaal aan de Meer burgkade kant bevindt. Dit is al reeds eenige malen voorgekomen, omdat deze put niet voldoende afgesloten is. Aanrijding. Het 12-j. meisje J. v. D. wonende Sluis- weg is, toen zij op de fiets ter hoogte van slager Hoek den straatweg wilde overste ken, aangereden door een auto bestuurd door H. van den Zeeweg. Het meisje werd bij H. binnengebracht; zij beek een schaaf wond aan het been te hebben; de fiets werd bijna geheel vernield. Later is zij door een auto van den heer B. naar huls vervoerd. Den bestuurder van de auto trof geen schuld. Wij vestigen de aandacht op de ad vertentie in ons blad van gisteren, be treffende de inschrijving van leerlingen van de Openbare Lagere School alhier, die zal plaats hebben op Maandag 19 Maart a s. des v.m. van 91 uur op het nieuwe Gemeentehuis. Op het politiebureau is een geit te bevragen. De belasting-ophaaldienst, dir. de heer C. de Monijé, heeft over de maand Fe bruari aan den Rijksontvanger afgadra- gen de som van f. 800.93. NOORDWIJK AAN ZEE. Uitvoering van „Concordia". De groote garage van „Centraal" was geheel gevuld met belangstellenden, het geen wel bewijst, dat de mond-accordeon vereeniging „Concordia" na haar eerste op treden, op een succesvollen avond kan terugzien. Ds .Cupédo, bij wien de leiding berustte, wees dan ook in zijn openingswoord op de beteekenis van deze groote belangstelling. Hierna was het de beurt aan „Concordia" dat, onder leiding van den heer Stemfoort uit den Haag, de gestelde verwachtingen wellicht nog heeft overtroffen. Het afwis selende repertoir werd keurig vertolkt. Voor deze prestaties ontving de directeur een mooie bloemenmand, voor welk bewijs van erkentelijkheid de heer Stemfoort warmen dank bracht. Ter afwisseling werden een drietal samenspraken opgevoerd die eveneens een volledig succes werden en een tweetal lie deren, Ds. Cupédo, dankte in zijn slotwoord de verzorgens en uitvoerders van dezen vroo- UJken avond en bracht een extra woord van hulde aan den heer Stemfoort voor de mooie prestaties van de mond-accordeon- vereenlging, waarop met dankzegging werd besloten. NOORDWIJK. Jaarvergadering Noordwijksche Reddingsbrigade. In de feestelijk met de vlag der brigade versierde zaal van café „Centraal" opende de voorzitter, dr. Hermanides deze verga dering; hjj herdenkt met enkele woorden de oprichting in 1921 in de .Poolstar" al hier. Veel werk is er in deze jaren verricht, bij alle mogelijke ongevallen, die hulp ver- eischten, zijn de handen uit de mouwen gestoken en heeft de brigade zich nuttig gemaakt ten dienste van het algemeen. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Het jaarverslag werd voorgelezen en even eens onveranderd goedgekeurd. De pen ningmeester bracht verslag uit over de financiën, gevolgd door het verslag van den Hoofdleider en den Hoofdinstructeur, die tevens een lijst voorlas van materiaal, in het bezit zijnde der brigade; uit de notities van laatstgenoemde bleek, dat in het sei zoen buiten de hulpverleeningen, vermeld in het jaarverslag, door de strandwacht 32 maal hulp is verleend, bestaande ln het verbinden van verschillende verwondingen. De Kascomissie bracht nu bij monde van den heer M. v. Wijk rapport uit van haar bevindingen, waaruit bleek dat alles vol komen in orde is bevonden. De penning meester werd daarop volledig gedechar geerd en dank gebracht voor zijn accuraat beheer. De begrooting 1934—1935 wees een tekort aan van f. 155, waarvoor natuurlijk de noodige dekking moet gezocht worden. De vaststelling der contributie werd in ver band met het nieuwe huishoudelijk regle ment aangehouden tot de eerstvolgende vergadering. Aan de beurt van aftreden ziin de bestuursleden,, de heeren Jan van Kan en S. Verloop; beiden werden met groote meerderheid van stemmen her kozen. Als leden der nieuwe kascommissie werden benoemd de heeren E. de Groot. H. Luschen en G. v. d. Luyt, terwijl als leden van de commissie, te benoemen ingevolge art. 18 Huish. Reglement (welk artikel eventueele uitkeeringen uit het verzeke ringsfonds regelt) werden gekozen de hee ren dr. Nielkerk, M. v. Wijk en A. v. Kan. Tot Hoofdleider en Hoofdinstructeur werd met groote meerderheid van stemmen her kozen de heer H. Liischen, evenals de hee ren W. Wassing en M, v. Wijk ln hun functie van leider voor Noordwiik-BLnnen; als leiders voor Noordwijk aan Zee werden gekozen in de plaats van de aftredenden, de heeren J. v d. Bent en J. v. Rooijen. Na aanwijzing van 2 afgevaardigden naar de Jaarvergadering van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, volgde een drukke rondvraag. Na een opwekking van den heer S. Verloop aan de leden om te trachten zooveel mogelijk nieuwe leden te werven (de brigade telt op het oogenblik 180 leden) volgde sluiting door den voor zitter. NOORDWIJKERHOUT. Ledenvergadering Chr. Herv. School. In „De Gemeente-woning" had een druk bezochte ledenvergadering plaats van de schoolvereen. „Chr. Herv. School met den Bybel." De voorzitter ds. Van Noort opende met gebed en las eenige hoofdstukken voor uil den Bijbel, w.o. Johs. 10 1—15, Hij heette allen hartelijk welkom, waarna.de secretaris de notulen van de vorige ver gadering en van den ouderavond las. Daarna volgde het jaarverslag, waaruit bleek, dat de school gemiddeld bezocht wordt door 103 leerlingen, waarvoor drie leerkrachten zijn aangesteld. Uit het ver slag van den penningmeester bleek dat de rekening sluit met een batig saldo, waarvoor hem dank gebracht werd voor het goede beheer. Met alg. st. werden de drie aftredende bestuursleden herkozen, n.l. de heeren G. Wessellng, D. J. Westrik en J. Passchier. Naar aanleiding van de uitstekend ge slaagde bloemententoonstelling, gehouden op den laatsten ouderavond, werd een commissie benoemd, welke de noodige aan wijzingen zal geven, om een volgend jaar een dergeijke tentoonstelling met even veel succes te houden, waardoor de liefde voor bloemen en planten reeds vroeg bij het kind wordt aangewakkerd. De heer P, J. Arends sloot de vergade ring met dankgebed. In 't patronaatsgebouw van St. Vic tor vertoonde pater S. P. Buis, de geluids- en klankfilm „Ria Rago", betrekking heb bende op het werk der missie. De op brengst der entrée-gelden komt geheel ten bate der missie. OEGSTGEEST. Vergadering van het Crisis Comité. De voorzitter de heer H. Ch. Gooszen opende bovengenoemde vergadering met een hartelijk welkom. Op deze eerste vergadering in dit Jaar sprak hij den wensch uit dat de omstan digheden zoodanig mogen zijn dat het Crisiscomité aan het einde van dit Jaar niet meer noodig zal zijn. De teekenen des tijds wijzen helaas nog niet voldoende in die richting. De notulen van de vorige vergadering voorgelezen door den secretaris mr. B. C. van Krieken werden onveranderd vastgesteld. Hierna volgde het verslag door den voorzitter van de werkzaamheden van het comité over de periode September 1933 t/m Februari 1934, waaraan wij het vol gende ontleenen: Gedurende de afgeloopen 5 maanden vergaderde het bestuur 12 maal, ter be handeling van 55 gevallen; het aantel be handelde gevallen is gestegen tot 264. In een elftal gevallen kon niet tot steun- verleening worden overgegaan. Van den bond van kleine kweekers be reikte ons het verzoek om steunverleening aan versohillende tuinders. In nauwe sa menwerking met het Burgerlijk Arm bestuur waarvoor een woord van groote erkentelijkheid past kon in een acht tal gevallen aan de betrokkenen weke- lijksche geldelijke ondersteuning worden verleend, waarvan het B.A. de helft be kostigde. Door afbetaling van veillngschuld, dan wel door ons bij ae veiling garant te stel len tot zeker bedrag kon mede in een zevental gevallen voortzetting van het bedrijf mogelijk gemaakt worden. Het is te betreuren, dat in een enkel geval de op die wijze geboden hulp tengevolge van gebrek aan activiteit van belanghebben den weinig resultaat opleverde. Handelsvoorschot of werkkapitaal werd wederom in een vijftal gevallen verstrekt. In een drietal gevallen werd hulp ver leend tot betaling van achterstallige be lasting, ook grondbelasting; mede in een drietal gevallen voor achterstallige huis huur, waarbij dit moge dankbaar wor den vermeld zelfs ln twee gevallen de huiseigenaren 16 en 25"/o van de vorde ring lieten vallen. Aan kleine zelfstandigen werd. zoover mogelijk hulp verleend tot voortzetting van bedrijf of beroep door onze bemid deling te verleenen om met schuldeischers (leveranciers van materialen enz.) tot 'n accoord en afbetaling te geraken en het zij eveneens dankbaar vermeld dat wel eens een accoord tot algeheele kwijting met 50% kon worden verkregen. Een ander maal werd hulp verleend door een deel van tot uitoefening van het bedrijf noodige treinabonnement te be talen, dan wel de helft van de pacht om voortzetting van het visscherijbedrijf mo gelijk te maken. Kunstmest werd wederom een viertal malen verstrekt. Een zevental gevallen bepaalde zich tot aanvullenden steun met kleeren, enz. In een 2-tal gevallen zijn belangrijke bedragen, welke werden verleend, terstond door Den Haag gerestitueerd. Alvorens tot steunverleening mag wor den overgegaan, behoort zoo nauwkeurig en scherp mogelijk te worden vastgesteld of de aanvrager de hulp „waard" is en zijn bedrijf voldoende perspectieven biedt. Voor deze omvangrijke en dikwijls moei lijke onderzoekingen staan de heeren Uittenbogaard en Lubbe steeds bereid. Voor hun waardevolle arbeid wordt hun dank gebracht. De wekelijksche collecte, die van gem. f.92 p. w. was teruggeloopen tot f.70 en f. 56 is wederom tot gemiddeld f. 65 p. w. gestegen, een toename te danken aan de mooie toewijding van het dertigtal collec- trices, die wekelijks met onverdroten ijver een gelukkig niet tevergeefs beroep doen op de offervaardigheid van alle ingezete nen van Oegstgeest, daarin voorgegaan door mevr. Roosen. Vervolgens werd dank gebracht aan mevr. Wichers Rollandet die zoo bereid vaardig was in het bestuur te willen plaatsnemen. Ook werd met erkentelijkheid gewag gemaakt van de medewerking van den heer van der Kool, secretaris van het Centraal Orgaan. Van de ver. „R.K. Ziekenverpleging" werd f.32 voor ons Comité ontvangen. Met een opwekkend slotwoord tot blij vende steunverleening eindigde spr. Vervolgens werd door den heer M. v. d. Kooi, in plaats van den heer T. v. Eg- mond die verhinderd was, het volgend verslag uitgebracht: Verslag Crisiscomité B van Juli tot en met December 1933: Ontvangsten van het Nat. Crisiscomité Den Haag f. 82.50; van het Gemeentebe stuur te Oegstgeest f. 82.50, totaal f. 165. Besloten werd de werkloozen, welke voor een ultkeering in aanmerking kwamen, de goederen te laten koopen in het Leidsche Brokkenhuis. Door het Comité B werden geholpen 28 personen, terwijl 30 hulp aangevraagd hadden. Uitgegeven werd f. 166.80. In hoofdzaak werden voor de gelden gekocht werkbroeken, ondergoed, schoe nen en kindergoed. Per persoon werd een bedrag besteed van f. 5.95. De grootere gezinnen kregen een hoogere ultkeering. De uitkeeringen varieerden van f. 10f2. De heer G. Lubbe bracht in welgekozen woorden dank aan den voorzitter de heer Gooszen voor zijn zorgzamen arbeid. Op verzoek van mevr. Roosen zal een bijeenkomst worden belegd met de dames- collectanten. De heer Dofferhof merkt op, dat de laatste maanden verzuimd wordt door de collectanten een gedeelte van de Terweewegbewoners te bezoeken. Zal onderzocht worden. De heer P. Molenkamp stelde voor om de collecte succesvoller te maken, door een muzikalen rondgang, waartoe de R.K. Harmonie „Triumph" wel bereid zal zijn. De voorzitter zegde overweging toe. Hierpa volgde sluiting door den voor zitter. Auto tegen boom gereden. Een bestelauto, bestuurd door den 22- jarigen H. E, wonende te Amsterdam, reed op den Rijksstraatweg nabij „Rhijn- geest" tegen een boom, doordat de chauf feur krachtig remde voor een auto, die uit een zijstraat van rechts kwam gere den. De auto gleed tengevolge der glad heid van de straat door en werd zwaar beschadigd tegen den boom tot stilstand gebracht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Na ter plaatse te zijn her steld, is de auto op eigen kracht verder gereden. HCDEtf. Burchtzaal; Propaganda-ultvoett M. V.-padvinders 8 uur nam. Concordia: OntspanötagsaT0B. I werkloozen. 8 uur nam. 11 Prediker: Spr. ds. van Weli IJsselmonde; 7'/t uur nam. Stadszaal: „Ex Animo", ,j)ie fung", 8 uur naim. Donderdag. Marekerk: Zendingsbijeenkomst ds. De Wit. 8 uur nam. 11 Stadszaal: L.K.K „Voor Allen" violon cellist Nicolai Graudan tl nam. Vrijdag. Katwijk aan Zee (Gemeente Geref. Bond. Spr. ds. Leemans, van 7.30 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur „Ein Lied geht um die Welt". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uu Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en Trianon-Theater Breestraat, 8 uui „Anna en Elisabeth." Woensdag en Zaterdag nam. 2 ni Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 8 uur nam. Zondag van 2 uur af d« pende voorstelling. „Zijn laatste gang." Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u „De wraak van Mr. Wong." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdiem apotheken wordt van Maandag 12 I met Zondag 18 Maart a.s. waargen door de apotheken: W. Pelle. Kort R: burg 12, Telef. 594 en J. E. M. ten Haven 18, Telef. 85. RECLAME. 45 eis p. pond -22} cis p. haKpsi RIJNSBURG. Vergadering „Flora". Zooals reeds in 't kort door onsj meld, kwamen de leden van de Va vereeniging „Flora" in spoedeischenis gadering bijeen. De voorzitter, de te Kralt, opende en besprak het iiuri( opgeheven conflict aan de Aalsmeg ■bloemenveiling en vervolgens de mogl heid van saneering van de snijt'oa teelt. Bepaalde gegevens kon spr. nog verstrekken, maar ried de leden aan.ï a.s. seizoen geen grooter oppervlakte zaaien dan verleden jaar. Na het lezen der notulen door den G. v. Delft, welke onveranderd goedgekeurd, gaf de voorzitter in het het doel dezer vergadering aan nl bouw van 'n koelcel; een inlichting w 'bloembollen kunnen worden af- en gekoeld, om vooral van latere soorten pen den bloei te vervroegen. Reeds eenige jaren is dit plan in ha thans acht het bestuur den tijd ges een besluit te nemen. De laatste jaren gaat het trekken vroege tulpen steeds met verliezen gept andere veilingen zooals Beverwijk en Westland" zijn reeds voorgegaan ,,Flora" haair vooraanstaande plaats houden, dan zal ook hier een derg/ inrichting moeten komen. Hoewel he stuur geenszins verheelt, dat ultbreidn deze moeilijke tijden niet zonder gera kan toch dit voorstel niet achter ■blijven. Vervolgens somde de voorzitter de bereidende werkzaamheden op. ue zaal van „Flora", hoe ook gebouwd, nooit voor koelcel gebruikt worden. De bouwplannen enkele teekern zijn de leden reeds getoond zón stig van den heer T. Kraan, arclute Oegstgeest, Waardevolle adviezen zijn vangen van prof. van Slogteren te ia- Aanvankelijk had het bestuur s®* aan een koelcel voor 8 millioen bonen, grondaankoop zouden de bouwkosten inrichting ,plm, f. 90.000 bedragen. Dit plan echter is opgegeven wordt gedacht aan eene inrichting koelen van 4 millioen bollen. Inclusief f. 11.000 voor den benoog grond, zal in totaal eene uitgav plm. f. 55.000 benoodigd zijn. M Nadat de heer Kralt nog u,: technische inlichtingen omtren'tg cellen, motoren enz. gegeven had, u™ vergadering gelegenheid zich uit te f- Enkele leden, zooals de heerenj Vianen, Alb. Zandbergen Wzc- den Hollander en Molenkamp rL zich als tegenstanders van het ryy' en de inrichting der cel. Zij wilden oog op de slechte uitkomsten van drijf den huidigen toestand nog Jaren aanzien. Wie zijn bollen wu kan dit met geringe vervoerkost^ doen geschieden. De heer v. Viane n bij de aanneming der plannen e j voering van de markt met vroeg z.g. lange tulpen. Er kon dan wei verlies gewerkt moeten worden. de hooge uitgaven thans niet gen De heeren Alb. den Haan Hzn.. kerk, G. Kralt, Hogervorst en tarls de heer G. v. Delft bevo.en stel daarentegen warm aan. aeB. Wil de veiling zich staande no - moeten de bakens verzet wor rooi Alle sprekers werden door o ter breedvoerig beantwoord. De ',er;i positie van „Flora" ls kerngezond jj

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6