Kloosterbalsem Neem n "AKKERTJE Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 13 Maart 1934 Derde Blad No. 22693 BINNENLAND. 'n Stijve nek in 8 uur genezen. INGEZONDEN. ZILVEREN JUBILEUM TE WARMOND. LAND- EN TUINBOUW. RECHTZAKEN. VRAGENRUBRIEK. rtEST BIJ DE PHILIPS- FABRIEKEN. jjx drievoudig jubileum. Dr. A. F. Philips. de Philipsfabrieken te Eindhoven morgen, gelijk reeds in 'tkort werd een drievoudig feest gevierd. A. F. Philips wordt dan 60 jaar, hij tt tevens zijn 40-jarig jubileum bij "rijf en tegelijkertijd wordt het 40- bestaan gevierd van de Philipsfabrie- elk feit in 1931 door de tijdsomstan- en werd gepasseerd. -ton Frederik Philips werd 14 Maart e Zaltbommel geboren als zoon van ankier Frederik Philips. Na de Han- ool te Amsterdam te hebben be en eenigen tijd te hebben gewerkt ntore van een Amsterdamsche en sche Effectenfirma, trad hij 3 1 1894 toe tot de firma Philips en Eindhoven, welke op 15 Mei 1891 rijn vader en zijn broer, ir. G. L. F. was opgericht, teneinde de com- rie leiding der zaak op zich te en de zaken aanvankelijk minder bij afsluiting van het eerste boek- na het toetreden van den heer A. F. kon een netto-winst van f. 16.000 geboekt, terwijl het daaropvol- 1 jaar de omzet en de winst werden beid. -a heeft de zaak zich gestadig uit en werd in 1907, toen de metaal- amp uitgevonden werd, overgegaan 'chting van een aparte naamlooze tschap. de N. V. -Philips' Metaal- amoenfabriek. S12 werd de firma PhiliDS en Co. om- in de N. V. Philips' Gloeilamnenfa- tot directeuren waarvan de Ge- rs Philips werden benoemd. Sedert at de heer A. F. Philips alleen aan fd van het bedrijf. Dank zij zijn stuwkracht heeft de onderneming loop der jaren haar activiteit meer r uitgebreid, hetgeen niet weinig ïeeft bijgedragen, dat Nederland, ook ustrieel gebied, een internationale rrdheid heeft verkregen. Was aan- k het arbeidsgebied beperkt ge- tot de vervaardiging van electri- Sloeilampen, successievelijk heeft haar arbeidsveld uitgebreid tot de "e van: radio-ontvang en -zend- luidsprekers, radio-ontvangtoe- gelijkrichters. versterkers, zend- sprekende film-apparaten. Rönt- Èen en -apparaten, neon-bu'zen, Philite-artikelen, Armaturen, Na tonnen. li deze takken van industrie neemt wn Philips op de wereldkaart een plaats in. t de ontwikkeling van de hiervoren ue artikelen hééft vooral de heer I Philips den grooten stoot gegeven. zeer bijzondere mate is dit het ge- et de ontwikkeling van de Natrium- velke een groote toekomst belooft, "tyan de practische toepassings- Jïheden reeds in binnen- en bui- ad zijn bewezen, ta den aanvang het aantal arbei- werkzaam in het bedriif te Eïnd- slechts zeer gering (42), in den °er jaren is dit zeer aanzienlijk toe- aooo" was in 1929 ges*"egen daarop ingetreden depressie, ge- door scherpe reeeertngsmaatregeien buitenland tegen den invoer van landsche producten, welke noodge- zeri met zich mede brachten, dat tot atsing van een gedeelte van het be daar het buitenland moest worden waan. heeft niet nagelaten ook od ontwikkelingsgang van het PhiliDS' "haar stempel te drukken. Een en 1.1 n"'- een personeelsverminde- iSS /evolR. Desondanks heeft men de pakken neergezeten en is het Ur. Philips geweest, die steeds tot jatrivitelt aanspoorde. Het is dan "dbaertwiifel aan zijn werkkracht en "ngsvennogen te danken, dat op "1 de Philips' bedrilven te Eind er ruim 13.000 Nederiandsche "ten arbeid vinden. ™,e het nationaal karakter der mine te behouden, werd in 1921 "Watje van Dr. Philips overge- Lbbrichting van de NV Gemeen lik Bezit van Aandeelen Philips' .„bbnfabrieken, ten doel hebbende JJkrijgen van aandeelen in de ,Jlios Gloeilampenfabrieken. 1928 werd door den Senaat der Ne- -j uijul utfu otruaai uei itc ,j ene Handels Hooeescbool te Rot i ~h den heer Philips bet docto- bons causa in de Handelsweten- •h verleend. bezoek aan den "leringermeerpolder. buister Slotemaker te Bruine. Jhnister van Sociale Zaken heeft n,„J;en bezoek gebracht aan den f -j V?eorpolder, waarbij de heeren lid van de Wieringenneer- :h« Kikkert, rijksinspecteur voor b» v finS hem ver£eze1den- nrv vooral de onderschei- lil): fverschaffingen waarin op het risrn a man werken. De Mi- jal .^vens het kamp in oogen- tei» i. Sericht wordt voor een aan- U-a "b'tsche Joden, die tijdelijk In Billen verblijven. INVOERBEPERKING KOUSEN EN SOKKEN. Eigen industrie door invoerbeperking belangrijk ten goede beïnvloed. Ingediend is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp, houdende regeling van den invoer van kousen en sokken. In de toe lichting merkt de minister van Economi sche Zaken o.a. op, dat een regelmatig onderzoek, naar de gevolgen van deze in voerbeperking ingesteld, aantoont, dat de werkgelegenheid in den bij den onderha- vigen maatregel betrokken bedrijfstak be langrijk ten goede werd beïnvloed. Thans is gebruik gemaakt van de mogelijkheid om het percentage te verlagen en daar naast de vrijheid te behouden, met ver schillende landen omtrent aanvullende contingenten te onderhandelen. Ofschoon alle onderhandelingen nog niet geëindigd zijn, laat 't zich aanzien, dat het karakter van de invoerbeperking in dit jaar niet belangrijk zal afwijken van de wijze, waarop de crisis-invoerwet in het afge- loopen tijdvak werd toegepast. regeling invoer veekoeken. Ncderand het eenige onbeschermde gebied ter wereld. Bij de Tweede Kamer is een ontwerp ingediend tot regeling van den invoer van veekoeken. De Memorie v. Toelichting zet uiteen, dat Nederland vrijwel het eenige onbeschermde gebied ter wereld was met betrekking tot den invoer van vee koeken. Een dringend aanbod richtte zich dan ook tot de Nederiandsche markt en riep hier te lande een onhoudbare situa tie in het leven. Dit werd nog geaccen tueerd door een omstandigheid, dat Ne deriandsche veekoeken practisch niet meer konden worden uitgevoerd. De totale invoer voor het winterseizoen 19331934 beschikbaar, kon geschat wor den op 243.189 ton. De invoer gedurende het tijdvak 1 Augustus30 December 1933 bedroeg nd. 134.074 ton, terwijl het con tingent voor het tijdvak 1 November30 April op 109.115 ton is vastgesteld. de rentebijschijving in de boekjes der rijkspostspaarbank. Merkwaardige vondsten. Men schrijft ons: Wanneer in de maand Januari de bere kening en de bijschrijving van de rente op de ruim 21/4 millioen rekeningen- courant hebben plaats gehad volgt voor de Rijkspostspaarbank de tweede maand van buitengewone drukte, Februari, waar in vooral in de eerste week de boekjes worden ontvangen, welke in Januari niet opgezonden mochten worden, omdat de rentebijschrijving in die maand alle han den opeischt. In die eerste week zijn er dagen, dat omstreeks 20.000 boekjes inko men. Zou men de boekjes van één dag op elkaar stapelen, dan kreeg men een toren van 60 meter. Bij het uitpakken der boekjes wordt elke enveloppe aan drie zijden opengesne den ter voorkoming, dat daarin iets ach terblijft van hetgeen de inleggers er, be halve het boekje in mochten hebben ge daan of achtergelaten. Om dezelfde reden worden alle boekjes stuk voor stuk door gebladerd. Men vindt er allerlei in: brie ven, rente-, postzegels, loten, schuldbe kentenissen, kwitanties, coupons, niet zel den zelfs bankpapier. Zoo werd onlangs in een boekje een bedrag van f. 900.— in groot bankpapier aangetroffen. Waardepapieren worden zorgvuldig voor de inleggers bewaard. Wijl de rekeningen- courant in verschillende zalen zijn gerang schikt volgtns de postkantoren, waar de boekjes zijn uitgegeven of waarop zij zijn overgeschreven, en naar het nummer moeten de ingekomen boekjes, alvorens zij administratief in behandeling komen, op overeenkomstige wijze gesorteerd wor den. Eerst dan kan bij elk boekje de rekening-courant worden gezocht, die er op betrekking heeft. Dat dit een niet geringe arbeid is, zal men beseffen als men weet, dat de reke- nmg-courantkaarten, die loodrecht in brandvrije kasten staan, een totale lengte aan kastplanken van bijna 2Vs kilometer innemen. Eerst na deze bijzoeking kan aan de inschrijving in de boekjes van de rente, zooals die op de rekeningen-courant is uitgetrokken, worden begonnen. Tevens worden dan de inschrijvingen van de stor tingen en terugbetalingen in de boekjes vergeleken met die op de rekeningen courant; eventueele verschillen worden eerst opgelost of verbeterd vóór de terug zending aan de inleggers plaats vindt. Het is daarom ook van belang, dat de boekjes geregeld jaarlijks worden opgezonden. de weer-afdeelingen en weer- opleidingen van de n.s.B. Onderzoek door den Minister van Justitie. Op de vragen van den beer Polak, be treffende de door de Nationaal-Socialis tische Beweging in het leven geroepen Weer-afdeelingen en Weeropleidlngen, lui dende: Is het den Minister van Justitie bekend, dat de Nat.-Soc. Beweging, algemeen leider de heer A. A. Mussert. Weer-afdeelingen en Weer-opleidingen in het leven heeft geroepen? Zoo /ja. is het Z.E. dan verder bekend, dat in het weekblad Oorlog of Vrede van 17 Febr. 1934 afgedrukt is een uittreksel uit de schriften, die gezegde algemeene leider der N.S.B. betreffende deze WA. en W.O. heeft uitgevaardigd en heeft Z.E. daaraan zijn aandacht gewijd? Zoo ja. is Z.E. dan niet van meening. dat de N-S.B. bezig is een particuliere leger macht te organiseeren, van gelijken aard als de S.A in Duitschland en met gelijke oogmerken, zooals trouwens in De Daad, een van de plaatselijke NB.B.-bladen. dezer dagen openlijk werd erkend? Indien ZE, van oordeel is, dat de NJS.B, inderdaad doende is een particuliere leger macht te organiseeren, acht Z.E. dit alsdan oirbaar, wettig geoorloofd en bevorderlijk voor orde en rust? Zoo ja, wil ZE. dan mededeelen op welke gronden hij deze meening is toegedaan? Zoo neen. wil Z.E. dan mededeelen. of hij maatregelen zal nemen en zoo ja, welke, om een einde te maken aan de par ticuliere militaire organisatie van den heer ir. A. A. Mussert? heeft Minister Van Schaik als volgt ge antwoord 1. Deze vraag wordt bevestigd beant woord. 2. De voorschriften voor de Weerbaarheid der NB.B. zijn den Minister volledig be kend. Hij heeft daaraan zijn aandacht gewijd. 3. Het door den Minister ingesteld onder zoek heeft niet kunnen doen blijken dat bü die WA (Weer-Afdeeling) voorshands sprake is van een militaire organisatie terwijl ook van eenige militaire geoefend heid der leden practisch bezwaarlijk kan worden gesproken. De z.g. W.O. (Weer-Opleiding) wordt ge vormd door jongelieden en ook ouderen, die zich voor de WA. aanmelden. In de W.O. wordt een proeftijd doorgemaakt en cursus in de leer van het nationaalsocia- lisme gegeven, doch worden geen lichame lijke oefeningen gehouden. Waar de leiding van de NB B. niet wenscht. dat de leden gewapend zijn (hetgeen ook geldt voor de WA. en W.O.), de oefeningen van W.A. zich beperken tot soort boksen, wandelen e.d.. terwijl die organisaties een betrekke lijk gerinven omvang hebben kan men wel moeililk zeggen dat die W.A. en W.O., zeker in het stadium waarin zij thans ver- keeren eeliikenis met de S.A. in Duitsch land vertoonen en een particuliere leger macht vormen. 4. 5. 6. In verband met het bovenooge- merkte behoeven deze vragen bij gebrek aan feiteliiken grondslag wel geen nadere beantwoording. gedenkboek bond van boekbinderspatroons. De Nederiandsche Bond van Boekbin derspatroons bestond op 9 Maart 25 jaar. welk feit heden in het Amstel-hotel te Amsterdam wordt herdacht met een re ceptie en een tentoonstelling van bind werk. Ter gelegenheid van het Jubileum is een schitterend gedenkboek versche nen, waarin een oogenblik wordt stilge staan voor een terugblik. Voorzitters van vele organisaties schreven er him geluk- wenschen in en wezen op het uitstekend werk dat door den jubileerenden bond wordt verricht. In dit typografisch keurig verzorgde nummer wordt verder uitvoerig verteld van het boekbinderwerk, dat be hoort tot de oudste ambachten, van ar beid en arbeids-contracten, van de organi satie en de vakopleiding. Als geheel een zeer interessante uitgave, die rijk ge ïllustreerd als zij is voor de vakmen- schen van blijvende waarde is. DE POSTVLUCHTEN. De „Oehoe" op de thuisreis is gisteren in Dj ask geland, de „Snip" op de thuisreis in Bagdad. RECLAME- 7493 Kloosterbalsesi Is steeds onscha delijk en la onovertroffen bij oude-en nieuwe wonden, beenwonden en brandwonden, huiduitslag, zweren en muggebcten. Ook echter ongeë venaard als wri)(middel bij spit, jicht, stramheid, rhenmatiek, spierverTek- kingen. rheumatiscbe zenuwpijnen Neemt dus ook bij: spierpijnstram A eid spierver rekkingen, rheumatiek en spit: Een stijve nek behoeft Ge dus niet langer te hebben dan 8 uur Wanneer Ge voor 't naar bed gaan Uw stijve nek eens goed laat inwrijven met Akker's Kloosterbalsem, kunt Ge den anderen morgen weer frisch opstaan. „Ik had den gehcelen dag door regenachtig weer geloopen met een snerpenden wind. Toen ik s'avonds thuis kwam, kon ik mijn hoofd niet meer bewegen, zoo stijf waren de spieren oan mijn nek. Ik ging oroeg naar bed, maar liet my teooren eens steoig wrijocn met Kloos- terbalsem. Den oolgenden morgen was ik oer- rast te mogen constmleercn, dat er oan mijn styocn nek niets meer te bespeuren was. De Kloosterbalsem had my In één enkelen nacht, of in 8 uur van een heuigen stijven nek afge holpen. Ik raad iedereen aan, die pijn in de gewrichten heeft, dadelijk deze wonderbaarlijk verzachtende en genezende zalf te gebruiken." S. Sch. te den ff. Origineel ter Inzag eï. AKKER'S Per pot vanal 62li cent! ,,Ceen goud ZOO goed Alom verkrijgbaari (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de a! of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. voor het arme kind. Het mooie doel der Vereeniging voor Schoolkindervoeding en -kleeding mogen wij als bekend veronderstellen na de lange jaren, dat dit in de practijk is nagestreefd. Vooral in de laatste crisisjaren is prachtig werk verricht kunnen worden. Maar. helaas, de ongunst der tijden heeft ook de financiën dezer vereeniging zwaar getrof fen! Het Gemeentebestuur, eveneens ge bukt gaande onder de crisistoestanden, heeft de subsidie, die de vereeniging genoot ernstig moeten verlagen. Van bijkans f. 47.000 tot f. 33.500! Daarnevens hebben vele leden en donateurs zich gedwongen gezien te bedanken, velen ongetwijfeld ook In de overhrging, dat van gemeentewege voldoende steun werd verleend, zoodat hun biidrage kon worden gemist. De steun, die de vereeniging kon geven aan het arme kind. moest tengevolge van een en ander, ten zeerste worden vermin derd: zelfs het verstrekken van een een- voudigen wannen maaltijd zal gedeeltelijk moeten worden gehalveerd drie dagen per week in plaats van alle dagen! en zelfs tijdens de maanden Juli en Augustus geheel moeten worden gestaakt. In deze benarde omstandigheden doet het Bestuur nu een warm beroep op alle medeburgers der Sleutelstad om als lid of donateur toe te treden of op andere wiize van medeleven te getuigen in het belang van het arme schoolgaande kind; opdat het nadeel voor de betrokkenen tot een m'nimum kan worden teruggebracht. Wanneer de handen ineen worden ge slagen. wanneer ieder, die iets voelt voor het symoathieke streven der vereeniging, wil medewerken, dan kan nog veel worden gered, dan is nog veel goed te maken van wat thans het arme kind dreigt. Komt, steunt allen naar vermoeen en gedenkt Gironummer 138890 of geeft U op als lid of donateur. De Laat de Kanter straat 14. HET BESTUUR, RECLAME- 7490 bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn. UIT HET MAATKLEEDINGBEDRIJF. Rijksbemiddelaar acht verdere onder handelingen van geen nut. In verband met een Zaterdag tusschen de partijen in maatkleeding bereikte over eenstemming. waarbij de aangekondigde loonsverlaging van 10 pet. is teruggebraent tot 3 pet., terwijl tegelykertijd de vakver- eenigingen de verplichting op zich hebben genomen om in het maatconfectiebedrijf geen crisiscostumes te zullen aanvaarden, hebben de patroons in het maatconfectie bedrijf, zooals in de gisteren onder leiding van den rijksbemiddelaar prof mr. Aal- berse voor de derde maal gehouden bespre king tusschen partijen het dreigende con flict in dit bedrijf is gebleken, zich op het standpunt gesteld dat daardoor over de hoofdzaak in dit bedrijf geen overeenstem ming kon worden bereikt. Uit deze mededeeling trok de rijks bemiddelaar de conclusie, dat verder onder handelen geen nut zal opleveren, waarna de conferentie werd beëindigd. de k.em.a. Commissie voor contact met de regeering. Er is, aldus de N.R.Crt., een commissie benoemd, die ingevolge de beslissing van de vergadering van aandeelhouders van de N.V. Keuringsdienst voor Electrotechnische Materialen te Arnhem nieuw contact met de regeering zal zoeken inzake de over plaatsing naar Delft. Deze commissie zal bestaan uit de hee ren mr. E. O. J. M. baron van Hövell van Westervliet, commissaris der Koningin in Limburg, mr. S. baron van Heemstra, com missaris der Koningin in Gelderland, dr. W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam en ir. W. L. C. Brunincs, directeur van de N.V. Provinciale Utrechtsche Electriciteits- maatschappij. Deze commissie, die geen bepaalde taak heeft, zal zich met de regeering over de gewenschte verplaatsing in verbinding stellen. Ondertusschen zijn de werkzaamheden op het landgoed Den Brink bij Arnhem, waar reeds met den bouw van de ver schillende gebouwen begonnen was, stilge legd, terwijl met den aannemer een bevre digende regeling is getroffen opdat deze stagnatie geen te ernstige financieele offers van de K.EM.A. zal vorderen. verspreide berichten. Te Zeist is eergisteren, 63 jaar oud, overleden jhr. mr. L. M. Rutgers van Ro zenburg, hoogheemraad van Rijnland, in specteur bij het christelijk volkonderwijs en hoofdbestuurslid van de vereeniging Christelijk Hulpbetoon. Bij Kon. besl. is benoemd tot burge meester van Westbroek en Achttienhoven jhr. J. Huydecoper van Maarsseveen en tot burgemeester van Zuilen mr. M. M. Kwint. De nieuwbenoemde burgemeester van Zuilen, mr. M. M. Kwint, is regds sinds 9 November 1931 tijdelijk burgemeester van die gemeente, terwijl de nieuwe burge meester van Achttienhoven en Westbroek, jhr. J. Huydecoper van Maarsseveen, sinds 1 Augustus 1932 tijdelijk het burgemees terschap van die gemeenten heeft uitge oefend. De gewone audiëntie van den Minis ter van Economische Zaken zal op Don derdag 15 Maart niet plaats hebben De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal op de Vrijdagen 16, 23 en 30 Maart niet plaats hebben. van zuster tempelaar. Zuster Tempelaar. Donderdag a.s. hoopt mej. P. J. Tempe laar te Warmond den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar haar loopbaan als verpleegster begon. Meer dan de helft van deze kwart eeuw, ruim 14 jaren, was zuster Tempelaar als wijkverpleegster bij de Warmondsche Wijkverpleging werkzaam: en gedurende dien tijd heeft haar persoon steeds een band weten te scheppen tus schen haar en hare patiënten. En dit niet alleen door haar conciëntieuse opvatting van haar taak, maar ook door haar mede leven en medevoelen in lief en leed. Wordt dit eerste ten zeerste gewaardeerd, het tweede spreekt tot het hart en wordt nooit vergeten! Het was dan ook te ver wachten dat uit Warmond's burgerij stem men zouden opgaan om dezen dag niet on opgemerkt te doen voorbijgaan en zoo heeft zich uit contribuanten en in hoofd zaak uit verpleegden een dames-comité gevormd om Zuster Tempelaar in intie- men kring te huldigen. Van 3 tot 5 uur houdt Zuster Tempelaar receptie in de achterzaal van Hotel Stad Rome (ingang Baan.) Wij mogen veronderstellen dat velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken om haar met haar zilveren feest dag te complimenteeren. Zuster Tempelaar kreeg hare opleiding in het Gemeente-ziekenhuis aan den Berg weg te Rotterdam, waar zij van 15 Maart 1909 af tot eind Augustus 1915 werkzaam was en op 22 Nov. 1912 haar diploma voor Ziekenverpleging behaalde. Van 1 Sept. 1915 af tot eind Augustus 1918 was zij werkzaam aan het Zee-Hospitium te Kat wijk aan Zee, vanwaar zij naar het Wil- helmina Gasthuis te Amsterdam vertrok om hare studie te vervolgen. Hier verkreeg zij haar aanteekening op voormeld di ploma als kraamvrouwverpleegster. Zich meer aangetrokken voelende voor wijkverpleging vestigde zij zich als zoo danig op 19 Febr, 1920 te Warmond. Ge durende haar verblijf aldaar, werd zij 23 December 1921 gediDlomeerd als huisbe zoekster bij de T. B. C. Bestrijding en op 16 November 1929 als huisbezoekster bij de Zuigellngenbescherming. HOLLANDSCH BLOEMBOLLENKWEE KERS-GENOOTSCHAP. Gisteren vergaderde het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap te Haarlem onder voorzitterschap van den heer S. Schoneveld. De voorzitter schetste den toestand in de bollencultuur, wees op de overproduc tie en den nijpender wordenden nood. Vervolgens werden de saneeringsmaat- regelen besproken. De verschijnselen wij zen op verbetering. Er zijn vier nieuwe afdeelingen opgericht. De export daalde in kilogrammen, maar steeg in guldens. Het aantal leden steeg van 959 in 1932 tot 1098 in 1933. Langdurig werd gesproken over een fu sie met den bond van kleine kweekers. Men bleek niet bereid tot fusie, wel tot samenwerking. Besloten werd met medewerking van de Algemeene Vereeniging te trachten verwijdering te verkrijgen van de voor waarden, die nu vermeld zijn op de koop- briefjes. Eveneens werd besloten, overeenkomstig een voorstel der afdeeling Harenkarspel, bij den Bond van bloembollenveilingen aan te dringen op een lager percentage van de veilingskosten. (Hbld.) KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de balie verschenen gistermorgen twee Leiderdorp sche belhamels die op 14 Februari het eerzame wandelaars zeer lastig hadden gemaakt en met steenen ge gooid. Zij traden tijdens het verhoor voor het kantongerecht zeer onhebbelijk op, waarover de kantonrechter zich zeer boos maakte. Hij zal wel zorgen dat er streng tegen dergelijke vlegels wordt opgetreden. Het O.M. eischte hierop voor den verdachte van L. f. 15 of 10 dagen hechtenis en voor verdachte van A. een maand tuchthuis- school. De kantonrechter zal over 8 dagen schriftelijk vonnis wijzen. C. V. te S. De Indische tentoonstelling te Den Haag werd gehouden in den zomer jan 1932,

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9