SCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 13 Maart 1934 AATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. 01 Prov. Staten v. Zuid-Holland BEURS0VERZ1CHT. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. ermlddag 3 uur: 737. enmlddag 3 uur: 742. GRAFISCH WEERBERICHT Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Blldt. ste stand 759.6 te Seydlsfjord. gste stand 739.0 te Yarmouth, chting tot den avond van 14 Maart: st matige Zuidelijke tot Zuid-Wes- wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke lngen. Aanvankelijk nog regen- of uien en kouder. NLANDSCH WEERBERICHT. edeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. depressie werd minder diep en be- zlch Noord-Noord-Oostwaarts. In d stijgt de barometer nog vrij sterk, s in Frankrijk en Duitschland, maar sland daalt de barometer en een e depressie nadert uit het Westen, -n kouinval weer tijdelijk afbreken koude luchtmassa's drongen reeds j ons land door, de warme trekken over Oost-Duitschland, in Scandi- hield de strenge vorst aan en op d is de vorst plaatselijk streng ge- n. de Britsche eilanden Is de Noord- storm die er gisteren woedde, ver- n, alleen in de Iersche Zee waait het achtig uit Noord. Ook de Ooster- in de Oostzee nam af. In Scandi- valt in het Zuiden vrij veel sneeuw, omgeving van de Noordzee regen, verder doordringen der koude bo den zal het weer voorlolpig nog maken, later is tijdelijk opklaring te ten. LUCHTTEMPERATUUR. ur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.), uur 'smidd.: 5 gr. C. (41 gr. F.), ur nam.: 5 gr. C. (41 gr. F.). WATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. te 1.51 uur; nam .te 2.12 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. sdag: 6.30 uur n.m. tot 5.49 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. Maart: op: 5.33; onder 15.34. ACADEMISCHE EXAMENS. "gd zijn voor het doctoraal examen skunde de heeren A. Gerrits (Den en J. W. H. Pieters (Den Haagl; undig candidaats-examen Indologie "r P. H. Schrauwen (Leiden). BANKOVERVAL TE EINDHOVEN. dader te Wassenaar gearresteerd. verband met den overval op de Ned. te Eindhoven, kan worden mede- la, dat de recherche in Eindhoven enwerking met de politie te Was- er in geslaagd is, de dader te eeren. 25-jarige A. H. C. wonende te Eind- - werd hedennacht in een perceel de van Zuylen van Nijeveldstraat te 'naar van zijn bed gelicht, als ver van dat feit. Hij vertoefde ten van zijn a.s. schoonouders, jdjn arrestatie legde hij een vol- bekentenis af. Hij is op transport a naar Eindhoven. t'N AAN DEN VERBOUW VAN PEULVRUCHTEN. Landbouw-Crisiscomimissie behan- in haar Maandag gehouden verga- de c-ventueele steunmaatregelen, te en aan den verbouw van peulvruch- J* Commissie kwam tot de conclusie, dewenscht is, den peulvruchten- i™ te steunen, met welke conclusie der zich heeft vereenigd. Voor en bruine boonen is de vorm, die c? aal aannemen nog niet vastge- -eü e expertproducten waar dit en veel moeilijker is, dan bij niet of voor een klein deel te exporteeren -de' Za' de wiJze' waarop de steun oen gegeven, nader door een com- an deskundigen uit landbouw- en vertST1 'n sthdte worden genomen. 'Juboonen zal de steun geschieden „Mze. waarop de gerstoogst 1933 is bitvoering hiervan zal wor- dp areen aan de Graancentrale. Het te JL "odoeling voor veldboonen een "telken, die omstreeks 9 gulden zal bedragen. WATER GEREDEN EN VERDRONKEN. otgen te ongeveer tien uur is ,*a 9i« van Houten wonende te it 2 21in auto bij de Liesbosch 'aart »ente Jatphaas in de Keul- «chin i,a,re.den. Een schipper, die met Ut taai, passeerde heeft de auto - toS. °PBehaald. Wiriïeest€n van den heer van toen reeds geweken. ALGEMEENE BOND VAN HANDELS KANTOORBEDIENDEN. Het Bondsbestuur en de Bondsraad zijn in buitengewone vergadering bijeen ge komen. De besprekingen waren gewijd aan de te treffen voorzieningen, in verband met het overlijden van den Bondsvoorzitter, den heer G. J. A. Smit Jr. .Reglementair moet in de ontstane va cature binnen 8 weken worden voorzien. Besloten werd een oongres te houden op Zaterdag 28 April a.s. te Amsterdam. Ten aanzien van het overnemen der door den heer Smit bezette functies, be sloten de hierboven genoemde colleges tot een splitsing tusschen het Internationale werk en dat in de Nederlandsche vakbe weging. In dit verband werd besloten met het bestuur der Internationale op korte termijn besprekingen te houden en daar bij voor te stellen, het Internationaal se cretariaat aan de Hollandsche organisa tie te laten, en wel in handen van haar secretaris C. W. Jacobsen, die deze func tie zou bezetten naast zijn bondslunctles van bondsjeugdlelder en voorzitter van de Landelijke Vakgroep Reizigers. Voor de verdere bezetting der functies van wijlen den heer Smit, wordt het con gres geadviseerd tot Bondsvoorzitter-re dacteur van het bondsorgaan te verkiezen de huidige Bonds-secretaris W. Brouwer Jr. Bij opvolging van dit advies ontstaat dan de vacature van Bondssecretaris, in welke vacature hetzelfde congres tevens zal hebben te voorzien. Bondsbestuur en Bondsraad adviseeren het congres om dan ln deze functie te verkiezen H. J. Meyer, thans voorzitter der afdeeling Amsterdam. De Bondsraad nam tenslotte nog het besluit het pensioenfonds 1931 (ten be hoeve der oude leden) een naamsveran dering te geveen en te noemen het G. J. A. Smit Jr.-ionds. HET NEDERLANDSCH-DUITSCHE HANDELSVERDRAG. Tusschen de Nederlandsche en de Duit sche regeeringen heeft gisteren te Berlijn een nota-wisseling plaats gevonden, welke eenige aanvullingen en wijzigingen van het op 15 December j.l. tusschen beide landen gesloten handelsverdrag bevat. In de eerste plaats is overeengekomen, dat beide Regeeringen in de verhouding tusschen de voor de verschillende koolsoor ten vastgestelde contingenten wijzigingen kunnen aanbrengen, wanneer de Gemeng de Commissie voor de regeling van den koolafzet zulks in verband met de markt situatie voorstelt. Aangezien de Nederlandsche Regeering een regeling heeft getroffen voor den uit voer van boomkweekerijproducten naar Duitschland, waardoor de naleving van de in de Gemengde Commissie voor de Boom- kweekerij gemaakte afspraken, gewaar borgd is, zal ter opheffing van ingetreden technische moeilijkheden voorts voor de toepassing van de verdragsrechten van 10 en 12'/; Mark op deze producten overleg ging van een speciale legitimatiekaart voorloopig niet worden verlangd. Tenslotte werd overeengekomen, dat het verdragsrecht van 8 Mark voor aardbeien- pulp geldt, ongeacht het gehalte aan heele en halve vruchten. De bepalingen dezer nota-wisseling zul len met Ingang van 19 Maart voorloopig worden toegepast. o EEN ZONDERLING BERICHT. Van verschillende kanten bereiken ons berichten, dat er op Huize Doorn finan- cieele moeilijkheden zijn, voor zoover be treft het ontvangen van geld uit Duitsch land. De ex-keizer en zijn familie moeten uit verschillende bronnen uit Duitschland geregeld belangrijke bedragen ontvangen. De tegenwoordige Duitsche regeering staat zooals bekend op het standpunt, dat geen geld uit Duitschland mag worden uitgevoerd, wanneer daartegenover geen invoer van goederen geschiedt. Dit stand punt neemt de regeering ook tegenover den ex-keizer in. Met stelligheid verluidt in verband hier mede. dat ter bespreking van den hier door ontstanen toestand op Huize Doorn een familieraad zal worden gehouden. Dit laatste wordt op Huize Doorn ont kend. DE POSTVLUCHTEN. De „Snip" is op thuisreis komende van Bagdad te Cairo geland. UIT NED. OOST-INDIE. DE HERZIENING VAN T BURGERLIJK PENSIOENREGLEMENT. BATAVIA, 13 Maart. (Aneta). Tegelijk met de herziening van het Bezoldigings besluit voor Burgerlijke Landsdienaren wordt het Indisch Burgerlijk Pensioen reglement herzien. Het voorontwerp, dat aan de Commissie voor Georganiseerd Overleg is aangeboden, die nog advies moet uitbrengen, beoogt onderscheid te maken tusschen uitgezonden krachten en hier geborenen, tot welke laatste groep zoowei Inheemsche als Indo-Europeanen zullen worden gerekend. De minimum- pensioengerechtigde leeftijd der uitgezon den krachten zal tot 50 jaar worden op gevoerd, hetgeen overeenstemt met de praktijk, die thans reeds wordt gevolgd. Voor hier-geborenen wordt een minimum leeftijd waarop aanspraak op normaal pensioen wordt verkregen, van 55 jaar voorgesteld. De minimum-diensttijd zal eveneens worden herzien en voor uitge zonden krachten 20 jaar en voor hier-ge borenen 25 Jaar bedragen. Bij gedwongen afvloeiing wegeens overcompleet wordtin het nieuwe ontwerp een pensioenspercen tage van 40 procent van het laatstgenoten salaris gewaarborgd. Voorts introduceert de nieuwe regeling voor uitgezonden krachten een percentage van 1.8 per dienstjaar, en voor hier-gebo renen van 1,44 per dienstjaar voor den pensioensgrondslag. Het instituut van „verminderd pensioen" zal worden afge schaft. Het maximum pensioen zal tot f. 750 per maand worden beperkt. De tijd met buitenlandsch verlof doorgebracht zal voortaan slechts tot maximaal een Jaar meetellen. Nederlandsche diensttijd zal meetellen voor zoover dit betaalde dienst tijd is geweest, zoodat volontairschap niet meetelt. Overgangsbepalingen waarborgen reeds verkregen aanspraken, terwijl een over gangstijdperk van vijf jaar wordt voorge steld. (Zitting van heden). Heden hebben de Provinciale Staten van Zuid-Holland onder voorzitterschap van den commissaris der Koningin, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, in het gebouw der Tweede Kamer een vergadering gehouden. De voorzitter brengt, terwijl allen zich van hun zetels hebben verheven hulde aan de nagedachtenis van het overleden Sta tenlid, den heer J. Kortland, die sinds 1927 lid ls geweest. De geloofsbrieven van het nieuwbenoem de lid mevrouw RosVrijman (vac.-mr. Werker) worden in orde bevonden. Aan de orde is het voorstel van Gedepu teerde Staten tot wijziging van het Staten besluit van 14 December 1933 tot wijziging van het ambtenarenreglement. De heer In 't Veld (s.d.) betoogt, dat de voorgestelde regeling in strijd is met art. 5 der grondwet, en acht de nieuwe redactie uit dit oogpunt nog bedenkelijker dan de aanvankelijke. Het lid van Gedeputeerde Staten de heer Bolsius (R.K.) verdedigt het voorstel o.m. betoogende, dat de opportuniteit er voor pleit. Waren de Provinciale Staten niet zeiven tot de regeling overgegaan, dan zou (dit lijdt geen twijfel) deze hun dwingend worden opgelegd. Bovendien be denke men, dat de Provinciale Staten reeds in December tot de regeling hebben besloten en dat het nu slechts een wijzi ging betreft, door de regeering ter wille van de uniformiteit in overweging ge geven. De Provinciale Staten keuren het voorstel zonder h. st. goed. Aan de orde is het voorstel van Gede puteerde Staten tot herziening van de salarisregeling van het provinciaal perso neel. De heer Ter Laan (s.d.) zegt, dat zijn partij wel voor een nieuwe salarisregeling zou kunnen zijn, als zij in vrij overleg tot stand kwam. Dit voorstel echter is een gevolg van het feit. dat de staatsmacht ruw wordt misbruikt. Spr. wijdt beschouwingen aan het geor ganiseerd overleg, de vrucht van een jarenlangen strijd voor lotsverbetering van het personeel, maar waarvan de beteeke- nis door de regeering moedwillig wordt kapotgebroken, daar ook het georgani seerd overleg in een dwangpositie is ge plaatst. Tot nu toe was er alleen een kinder toeslag ln de provinciale regeling. Nu komen erbij huwelijksbijslag, aftrek voor ongehuwden en standplaatsaftrek. Wij stellen geen schrapping, aldus spr., voor van den kinderbijslag, omdat deze al bestaat, maar wel stellen wij o.a. voor schrapping van huwelijkstoeslag. Ook tegen de zeer krasse verlagingen van sommige groepen personeel hebben wij ernstige bezwaren, in verband waarmee een verhooging met f. 100 van zekere mini ma gewenscht is. Wij zullen aan het voor stel waarschijnlijk niet onze stem kunnen geven. Waar wij erkennen wel de beteeke- nis van de geleidelijke invoering van de verlaging. De heer De Kanter (lib.) merkt op, dat het algemeen economisch belang des lands gesteld moet worden boven het belang eener bepaalde klasse, dat de heer Ter Laan heeft verdedigd. De arbeidsvoorwaar den in ons land hebben langen tijd door bijzondere omstandigheden ver kunnen uitsteken boven die in het buitenland. Om de concurrentie tegen het buitenland te kunnen volhouden, heeft de regeering in gegrepen. Tegen het aanhangige voorstel, dat aan sluit bij de Rijksregeling maakt snr. geen bezwaren. De heer Van Voorts tot Voorts (r.k.) zegt dat men ten allen tijde weer zal kunnen afwijken van de thans aanhangige rege ling. Daarom zou het verkeerd zijn, zich door amendementen ten aanzien van de toekomst vast te leggen ten voordeele of ten nadeele van het personeel. Spr.'s fractie meent, dat het voorstel, zooals het daar ligt, moet worden aange nomen, vooral omdat er overeenstemming is in het georganiseerd overleg. Terecht hebben Gedeputeerde Staten voorts opge merkt, dat de regeling moet gelden als één geheel. De heer Van Walsum (c.h.) zegt, dat zijn fractie over onderdeelen van het voorstel niet eenstemmig denkt, maar dat zij het aanvaardt, omdat het één geheel is. De zwakke plaats is de overgangsbepaling. Wij zijn ervoor, dat de salarissen van Gedeputeerde Staten niet worden ver laagd. Wel moet de pensioenregeling voor Gedeputeerde Staten eens onder de loupe worden genomen. De heer Schilthuis (v.d.) zegt, dat zijn fractie met het voorstel meegaat. Voor het voorstel pleit, dat het georganiseerd over leg ermee instemt. Spr. is tegen een amendement-Ter Laan inzake een verhoo ging van zekere minima. De heer Kersten (S. G.) is voor het voorstel. De heer Jansen Maneschijn (A.-R.) voorzitter der commissie van rapporteurs, zegt, dat zij eenstemmig dacht over de questie van de toelage van Ged. Staten. De commissie achtte in het algemeen de rege ling van 1919 goed als grondslag, omdat men daarbij een vergelijking met den te- genwoordigen toestand kon maken, reke ning houdende met het huidige index cijfer. Voor zijn fractie sprekende, betoogt spr., dat de voorgestelde salarisregeling goed is en voldoende voor het personeel. Maar de fractie heeft bezwaar tegen in voering van het stelsel van persoonlijke toelagen aan 320 van de 390 ambtenaren, die de provincie in dienst heeft. De vergadering wordt dan geschorst. DE FRAUDE BIJ JACOBSON VAN DEN BERG. SEMARANG, 13 Maart (Aneta). De fraude, gepleegd op het Semarang-kantoor der firma Jaeobson van den Berg, omvat f. 220.000 In verband met deze fraude is de heer A. Metz, procuratiehouder dezer firma in preventieve hechtenis gesteld. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad. DE ZAAK-ONNES VAN NIJENRODE. Zitting van heden. De eerste getuige van dezen morgen is de heer Heymans, directeur van de Ocean verzekeringsmaatschappij. Hij verklaart met den heer Onnes een dading van f.- 72 000 te hebben aangegaan, nadat hij op 19 April '32 een sommatie van nir. Pekelharing namens Onnes had gestuurd om te betalen. Op 26 April werd get.'s maatschappij gedagvaard. Op een vraag van den Officier van Justitie of getuige zelfstandig tot de dading van f. 72.000 had besloten, óf na overleg met het hoofdkantoor te Londen, moest hij het antwoord schuldig blijven. Get. zal de vraag nader beantwoorden. Voorts vraagt de Officier wat getuige gedaan zou hebben, als de heer Onnes hem b.v. op 20 April had meegedeeld, dat Koning de inbraak in elkaar had gezet. Aanvankelijk antwoordt de heer Hey- imans, dat dit geen bezwaar zou hebben gegeven, doch eer de Officier zijn vraag duidelijker stelt komt getuige tot de con clusie, dat hij zich dan tot de assuradeu ren zou hebben gewend en het verhaal zou hebben doorgegeven. De tweede assurantieman, de heer Top geeft op de laatste vraag van den Officier hetzelfde antwoord, doch hij zou zich ln dat geval bovendien tot zijn advocaat heb. ben gewend. Officier: „Niet tot de Justitie?" Getuige: „Ik zou de zaak hebben bespro ken. Naar aanleiding van enkele verklarin gen van den heer Top merkt verd. Onnes op, dat hem de verschillende pollsvoor- waarden niet precies bekend waren. Hij heeft die voorwaarden pas opgevraagd, vijf weken na de inbraak. Aanvankelijk wajen de besprekingen met de verzekering, aldus vertelde verd., zeer vriendschappelijk geweest. Op zeke ren dag hoorde verd. echter van Van der Dussen, dat nog steeds niet betaald zou worden en dat het onderzoek aan Johan knegt was opgedragen. Toen is verd. naar zijn advocaat gegaan en heeft hij de ver zekering doen dagvaarden, temeer, daar nog steeds geen dag van uitbetaling kon worden opgegeven. Officier: „Dus U kon wel geld gebrui ken?" Verd.: „Inderdaad, maar zoo zijn er duizenden zakenmenschen in dezen tijd en lk kon nog crediet genoeg krijgen". Johanknegt wordt thans voor het hekje geroepen. De pers krijgt weer een plaatsje op het podium, zoodat zijn gefluister is te verstaan. Johanknegt zegt, dat hij in connectie met van der Dussen is gekomen door zijn zwager, die bekend was met den heer v. d. D. Pres.: „Wat hebt U aanvankelijk gedaan in de zaak". Get. Johanknegt is eerst naar Utrecht gegaan: daar heeft hij zich in verbinding gesteld met Bleyenburg en van Kooten. Een week nadat het onderzoek door Johan. knegt ter hand was genomen was de heeï Onnes bij getuige op kantoor gekomen, vergezeld van de rechercheurs van Kooten en Bleyenburg. Al gauw was Johanknegt in contact met Mees Gerritsen gekomen. Het overhandi gen van een deel van het goed was op een tamelijk eigenaardige manier gebeurd. Mees Gerritsen was bij Johanknegt voor komen rijden, met een auto, hij had aangebeld en gezegd: ;t goed ligt achter m de auto haal 't er maar uit." Mees was toen verdwenen en Johanknegt had zich over het goed en de auto ontfermci, Johanknegt vervolgt nu zooveel mogelijk chronologisch zijn verhaal. Getuige had ?P zekeren dag 'n „Gouden koffieboontje" in handen gekregen. Dit voorwerp stond niet op de recherchelijst, maar Johan- knegde meende terecht, dat het uitNijen- rode afkomstig was en dat hij get op het goede spoor was. Toen getuige aan y„er?«. 9nnes had gevraagd of het gouden Koffieboontje uit het Kasteel afkomstig was, had verd. er niet op geantwoord. Ook had Johanknegt een uitvoerig on derzoek ingesteld op het Kasteel Nijen- rode, met verd. Onnes had hij herhaalde lijk gesproken doch erg welwillend was hij niet tegen getuige geweest. Verdachte heeft tegen hem gezegd: ik wil wel in lichtingen geven, maar dan aan de Utrechtsche politie. Verd. Onnes: „Ja. ik herinner me dat nog. Hij kwam gelijk met de politieman nen bij het kasteel aan. figuurlijk ge sproken duwde hij de politiemannen op- zy, en dat vond ik niet behoorlijk, ai heeft hij dan ook nog zooveel verklaringen in zijn zak van Amsterdamsche Commissa rissen, ik heb daarom gezegd, dat ik eerst wilde antwoorden op de vragen van de Utrechtsche politie. Johanknegt: „Er was geen sprake van opzij duwen Verdachte: „Figuurlijk gesproken na tuurlijk." Pres. (tot get.): „Hoe was de houding van verd. Onnes tegenover u." Getuige: „Niet zoo erg vriendelijk". Pres.: „Maar bij 't eerste bezoek op uw Kantoor?" Getuige: „Ja, toen was hij wel ge schikt." Verd.: „Later ben ik ook zeer vriendelijk tegen u geweest." Pres.: „Ja, toen had u respect gekre gen voor het terugbrengen van de gesto len voorwerpen. „Wanneer bent u voor 't eerst bij Mees Gerritsen en Biesing ge weest." Getuige poogt het zich te herinneren, maar precies weet hij het niet meer. Mees had eerst gezegd: „Ik weet er niets van. maar het zal wel „buitenlandsch werk" zijn". Pres.: „Hij bedoelde dus, dat het door internationale inbrekers was gedaan." Getuige: „Ja. en ik heb nog tegen Bie sing gezegd: zie wat van deze zaak te weten te komen, want dat is een pracht- zaak voor me om dit uit te zoeken Johanknegt vertelt dan. dat hij lederen dag Mees Gerritsen opbelde en tenslotte kwam dan het bericht, dat ze een spoor hadden gevonden. Mees vroeg toen of er misschien een gouden koffieboontje bij 't gestolen goed was. Een tweede signaal van de zijde van Mees kwam, nadat hij in Osnabruck was geweest, hij vertelde toen, dat hij alles terug kon krijgen behalve de miniaturen en twee schilderijen. (Wordt vervolgd). AMSTERDAM, 13 Maart. Vaste markt. Rubbers willig. Tabakken, Suikerwaarden en Petroleumwaarden vast. Industr. fondsen verdeeld. Scheep vaarten en Radjangs prijshoudend. Amerik. fondsen hooger. Duitsche obliga ties weinig veranderd. Ned. Staatsfond sen nauwelijks prijshoudend. De belangstelling in A'dam ging in de eerste plaats uit naar Rubbers. De stem ming was willig door de gunstige verwach tingen omtrent de rubberrestrictie. De productenmarkt blijkt echter zeer vast, dank zij gebrek aan aanbod van de eerste hand. A'dam Rubbers stijgen tot boven 110 pCt. De hoogste koers bleef niet geheel be houden. De minder courante soorten wa ren eveneens hooger. Suikerwaarden goed gedisponeerd onder invloed van de prijsverhoogmg door de Nivas. H.V.A.'s bijna 4 pCt. hooger, maar rea geerden later Iets. Ook de andere Suiker- waarden waren vast gestemd. De stijging in Tabakken zette heden voort. De notee ringen verbeterden tot 5 pCt., alleen Deli Batavla's zoo goed als onveranderd. Van de Industr. fondsen waren Philips prijshoudend; Aku's neigden tot reactie. Ned. Ford noteerden ex-dividend en waren weinig veranderd. Unilevers liepen verder op en wezen 4 pet. winst aan. Petroleums ontmoette eenige vraag en konden verbeteren. Kon. Olies trokken ongeveer 1 pet. aan. Scheepvaarten en Mijnen bleven op peil. Amerik. fondsen werden hooger af gedaan. Duitsche obligaties konden zich hand haven. De stemming voor Ned. Staats fondsen was nauwelijks prijshoudend. WISSELKOERSEN. Engeland 7.57'/« (7.55l/?4). Duitschland 59.03 (59.02). Frankrijk 9.78 (9.783//8). België 34.66 (34.63'/!). Zwitserland 48.01 (48.01). Denemarken 33.87'/i (33.77'/!). Zwe den 39 10 (39.00.) Noorwegen 38 10 (38 00) New-York 1.48 5//8 (1.48 3/4). Prolongatie 1 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 12 Mrt. 1934. Noteering Cooper, groenten-, fruit- en bloemenveilingvereen. „Leiden en Omstreken". Roode Kool f. 4 8.90; Savoye Kool f 2.408.90; Groene Kool f. 1.10—2.40; Pieterselie f. 6.90—8.90; Prei f. 1.102.50; Kropsalade f.28.50; Selderie f. 0.801.90; Knolselderie f. 14.50 per 100 stuks. Kroten, gek. f.46; Witloof f. 523; Boeren Kool f. 5.606.50; Spinazie f. 15—22; Uien f. 1.10—2; Wortelen f. 1.20— 6.50; Spruiten I f. 12—20; idem II f.4—U per 100 K G. LEIDEN. 13 Maart Vette varkensmarkt. Aangevoerd 290 stuks, waarvan 266 zwaar en 24 licht. Prijs per K G. levend gewicht zwaar f. 0.380.37. Licht f. 0.340.33. Han del vlug. BODEGRAVEN. 13 Maart. Aangevoerd 90 wagens. 3857 stuks. 34713 K.G. Ie soort met R.M. 2224, 2e soort met R.M. 1921, Handel flauw. HAZERSWOUDE, 12 Maart. Aangevoerd 10762 eieren. Kippeneieren f. 22.60. Een deneieren f. 22.40 p. 100 stuks. NIEUW VENNEP, 12 Maart. Veiling. 20150 kipeieren f. 1.90-2.60; 1130 eend eleren f. 2.20-260; 23 ganzeneieren 10 ct. per stuk; oude kippen 6590 cent; konij nen f. 0.35—1.10. ROTTERDAM, 13 Maart. Veemarkt. Ter veemarkt werden heden aangevoerd: 211 paarden; 1450 magere runderen; 2002 nuchtere kalveren; 1 varken; 685 vette runderen; 35 graskalveren; 38 biggen; 205 vette kalveren; 138 schapen of lam meren; 41 bokken of geiten. Prijzen per '/i kilo: koeien (vette) 55-60 ct.; 50-54 ct.; 38-42 ct.; ossen 52-56; 44-48 36-38 ct.: stieren 48-50, 44-46, 38-40 ct.; kalveren 105-115. 90-100, 70-80 ct.; gras kalveren 49, 44, 39 ct.; schapen 46, 40 en 36 ct.; per stuk f.25, f 19 en f.13. lam meren 48. 42, 38 ct„ f 22, f 16 en f 13 p. st. Prijzen per stuk van mager vee; melk koeien f.240, f.170, f.140; Stieren f.250, 190, 140; graskalveren f.60, 40, 28, paar den f. 130, 125, 80; slachtpaarden 1.140, 105, 80; hitten f.90, 70, 60; fok nuchtere kalveren f. 17, 19, 10; slacht nuchtere kalveren f.7, 5, 3.50; klfkoeien f.245, 195, 145; pinken f.95, 70, 50; vaarzen f.130, 105. 85; biggen f. 7 en f. 5; biggen per week f. 1.10 en f. 1.20. Vette koeien en ossen aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen als gisteren. een prima exemplaar 2 ct. boven noteering. Stieren tamelijke aanvoer, handel kalm, prijzen iets lager Vette kalveren, ruime aanvoer, handel, lui, prijzen als gisteren, een prima exemplaar 10 ct. boven notee ring. Schapen en lammeren aanvoer rui mer, handel vlug, prijzen hooger. Nuch tere slachtkalveren en fokkalveren ruime aanvoer, handel vlug, prijzen als vorige week. Biggen ruime aanvoer, handel traag, prijzen onveranderd. Paarden, tamelijke aanvoer, handel kalm. priizen stijgen. Klaf- en melkkoeien ruime aanvoer, han del kalm, prijzen stijver. Vaarzen en pin ken ruime aanvoer, kalme handel, prijzen stijver. Graskalveren belangrijk minder aanvoer, handel zeer lui, prijzen onveranderd. Door de C. R. C. werden 340 runderen overgenomen. Totale aanvoer 4814 stuks. WESTLAND. Middelprijs v. d. bij den Bond Westland aangesloten vellingen van 12 Maart Andijvie 601.15 per bak; boe renkool 3064 ct. p. kist; dunsel 4io ct spinazie 15— 30 ct. p. Kg.; eieren 2.50— 3.10 p 100: kelen 1—2.00; peterselie 5—6 90 radijs 58.30; prei 1.50—2.50. kervel 120— 1.60: selderij 1.20—2.30; rabarber 4.20—5.60 per 100 bos, sla 26.50 per 100 krop* sprui ten 1.50—5.50 per zak of kist; witlof 16— 21 ct. jer Kg. 3-1 j

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3