DENK AAN JE GEZONDHEID ROOK NOVANA LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 10 Maart DAMES-CLIÊNTEELE ALLÉÉN-VERKOOP GEEN SPRAKE IS!!! BUITENLAND. KERKKOOR CUB. ZANGVEREENIGING „EX ANIMO Wedstrijd ter gelegenheid van het derde lustrum. Op 22 April aal het vijftien jaar gele den zijn, dat bovengenoemde zangveree- nlglng werd opgericht. Bestuur en leden van deze alom zoo gunstig bekend staan de vereenlglng hebben gemeend dit ge beuren niet onopgemerkt voorbij te mo gen laten gaan. Allereerst zal de veree nlglng een concert geven op Woensdag 14 Maart a.s. In de Stadsgehoorzaal, waar zal worden uitgevoerd „Die Schöpfung" van Jos. Haydn. Aan dit concert zullen medewerken mevr. Jo HendrichsZals- man, de heer Evert Miedema en de heer Nico Hulsman, terwijl aan het Ned. Ka mer-Orkest de begeleiding is toevertrouwd De naam van den directeur den heer H. W. de Wolft en van de medewerkenden zijn er borg voor, dat dien avond Iets goeds geboden zal worden. Vervolgens zal op Zaterdag 14. 21 en 28 April een groote Nat. Zangwedstrijd worden gehouden voor Dames-, Mannen-, Gem - en Kinderkoren; Gem.- en Mannen kwartetten, Dubbel- en Solo-kwartetten. Voor dezen zangwedstrijd ls een eere-co- mlté samengesteld bestaande uit mr. A. van de Sande Bakhuyzen, beschermheer, dr. J. Rlemens, voorzitter, mr. P. E. Brlèt, jhr. mr. dr. N. C. de Gljselaar, prof. dr. L. Knappert, J. P Mulder, mr A. J. Romijn en mr. dr. C. E. van Strijen. Prijzen aan dezen wedstrijd verbonden zijn welwillend aangeboden door H. M. de Koningin (eere-medaille), mr. A. van de Sande Bakhuyzen, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, dr. J. Riemens, voorts van di recties der Leldsche Dagbladen, fabrikan ten, particulieren enz. enz. Voor deelname gaven zich ruim 30 koren op. De burge meester heeft zich bereid verklaard op 14 April een openingswoord te spreken. Een en ander wijst er op, dat deze wedstrijd zeer belangrijk zal worden en een buiten gewone gebeurtenis ln het Leldsche zan gersleven. Op Zaterdag 28 April zal in den vooravond door de jubileerende ver- eeniging een receptie worden gehouden, om zustervereenlglngen, vrienden en ver eerders van „Ex Animo" in de gelegen heid te stellen de vereenigng hun geluk- wenschen aan te bieden. Voor eventueele verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertenties, welke ln dit blad zullen komen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe Inschrijving: Preanger Thee. en Koffiehandel „Weyro" (Beperkende be palingen), Spilsteeg 20a, Leiden. Vennoo- ten: G. Weijschedé, Wassenaar en H. J. de Rooy, Waddinxveen. Wijzigingen: J. M. Meyers, Haarlemmer straat 98/100. Manufacturenhandel en beddenzaak. Opheffing filiaal Haarlem merstraat 113, Leiden. J. B. L Tlmmers. v Mandersloostraat 44, Alphen aan den Rijn. Slagerij. Wijziging uitgeoefend bedrijf ln: Rund-, {Calls- en Varkensslagerij; annex electrische worst- IfclMlthi M EERSTE LEIDSCHE E.H.B.O.-BRIGADE. Geslaagd voor het eind-examen, afge nomen door dr. A. J. M. Boonacker en dr. E. Renaud, Bond Oranje-Kruis, hee- ren-groep V: de heeren: G. H. Splinter, H. A. Wijdeman, W. M Oppelaar, C. A. Visser. L W. Hannaart, P. G. H. Bink, J. Vrljenhoek, J. Boom, H. van Berkel, P. S. Landzaat Jr., A. Verhoog, A. Stoeke. W. J. Wlssema, S. J. Meijn. C. Nleuwenhul- zen, J. v. Weizen. G. H J. Bots, Th. van Teylingen, P M. Pont, L. Jansen, D. v. d. Zwet, J. Ravenbergen. Afgewezen werden twee candidaten. LEIDSCH DRANKWEER COMITÉ. INSTITUUT PONT. Deze maand slaagden te Den Haag voor het examen Stenografie (130 lettergr.) mej. E. Nlx te Oegstgeest en de heer Fr. Schimmel; voor machineschrijven slaag den de dames A. Kokail geb. Kooiman, E. Nlx, belden uit Oegstgeest, C. Nieuwen- huizen, Voorschoten en de heeren W. Verhey van Wijk en A. Duk. allen leerlin gen van het instituut Pont, Breestraat 58a, alhier. o— STILLE OMGANG. In verband met den „Stillen Omgang", die vannacht te Amsterdam gehouden zal worden, zal de Ned. Spoorwegen uit alle (leelen van ons land (Groningen, Eind hoven, Maastricht, Venlo) extra nacht treinen naar Amsterdam laten loopen. Ook van Leiden vertrekken vannacht twee treinen, een speciale nachttrein voor de Leldsche deelnemers en een nachttrein voor de deelnemers uit de omliggende gemeenten. Uit Leiden vertrekken onge veer 1800 deelnemers naar Amsterdam Propaganda-avond. In de groote zaal van het Volkshuls aan de Apothekersdijk is gisteren vanwege het Leidsch Drankweer-Comité een propa ganda-avond gehouden, welke zeer druk bezocht was. De voorzitter, de heer Zunderman, sprak een kort woord ter inleiding, waarna achtereenvolgens mej. Annie de Graaf (plano) en de heer A. J. Akkerman (viool) eenige duetten ten gehoore brachten, het zangkoor „De Onthoudersstem" uit Den Haag eenige liederen zong, de leden der I.O.G.T. eenige fraaie tableaux uitvoer den en de afd. Leiden van den N.B.A.S. met groot succes een tooneelstukje op voerde. De groote propaganda-rede werd uitge sproken door den heer G. L. de Haas, secretaris der Spoorweg-Onthouders Ver. te Utrecht, die in zijn onderwerp: „Veilig heid, vrede, vrijheid" wees op den funesten invloed, welke het gebruik van alcohol heeft op de veiligheid van het verkeer. Er behoeft nog niet eens sprake te zijn van „misbruik", ook „gebruik" ls al ver keerd. In het huidige snelverkeer hoort geen alcohol thuis en het is de plicht van de ouders hun kinderen te wijzen op het groot aantal ongelukken, welke daarvan het gevolg is. Tenslote besprak de heer de Haas de resultaten onder het spoorwegpersoneel. Al met al was het voor het L. D. C. een goede propaganda-avond. DE BIOSCOPEN. Casino-theater. „De wraak van Mr. Wong" ls een film met voortdurend stij gende spanning, die tenslotte in de wraak- scene culmineert. Als lid van een geheime vereenlging moet Wong zijn besten vriend Zondagmorgen keeren de deelnemers per I dooden. Immers, zóó wil de Chlneesche ge- extra-trelnen weer terug. MELKVERKOOP OP ZONDAG. De commissaris van politie vestigt de aandacht op artikel 4 der Verordening op de Winkelsluiting, waarbij het verboden is des Zondags, op Hemelvaartsdag, als mede op Nieuwjaarsdag en len Kerstdag, melk of room aan de woningen of Inrich tingen der verbruikers te bezorgen of uit een melkwlnkel of het daarbij behooren- de winkelhuis ter aflevering aan het pu bliek uit te zenden. Deze bepaling is niet van toepassing, voor zoover betreft be zorging of aflevering van melk of room aan zlekenlnrlchtingen, gestichten en bakkerijen. Tegen overtreders zal proces- Verbaal worden opgemaakt. RECLAME. 7889 Tod einde misverstand te voorkomen berichten wij onze geachte dat waar onie Firma beginne af het artikel den 93 99 INTERLOCK in zyn geheel heeft nagehouden ook vanzelfsprekend „Novans" - - dameshemden en directoire a J 0 GTi bjj ons verkrijgbaar s||n en dat van door welke Firma ook Haarlemmerstraat 137 h. Donkersteeg 2-4-6 OPGERICHT 1875 woonte het nu eenmaal. Zelfs krijgt Wong de dochter van het slachtoffer tot vrouw, wanneer zij eenmaal meerderjarig zal zijn. Doeh op dit oogenbllk heeft Wong meer Westersche begrippen gekregen, en hij wil Toya slechts huwen op haar eigen wensch. Zij daarentegen voelt meer genegenheid voor een Jongen Chinees en Wong houdt haar niet tegen, totdat blijkt, dat Toya een haar onwaardige gevolgd lsNu komt de wraak van Wong toch nog en wel ln zeer spannende scènes. In „De wraak van Mr Wong" treft bovendien herhaaldelijk, hoe de oud-Chineesche begrippen door de modern Westersche Inzichten gekruist wor den. Edward G. Robinson, de vermaarde karakterspeler. Is Mr. Wong, van een prachtige suggestlviteit en naast hem valt Loretta Young op als de knappe, jonge vrouw. Verder zijn er Interessante beelden uit de Chineezenwljk in San Francisco te bewonderen, van Chineesche zeden en ge woonten. kortom de Chlneesche sfeer ls schitterend uitgebeeld, zoodat men een boeiende film ziet met Oostersche en Wes tersche tegenstellingen. Het voorprogramma bevat de plechtige gebeurtenissen ln België, eenige weken ge leden, alsmede „De ruiter-orkaan", zoodat het programma ln zijn geheel alleszins be zienswaardig is! Trianon-Theater - Het programma van Trianon brengt voor de pauze, behalve het Paramount-wereldnieuws en een geestige screen-song de spannende film „Die Pranke" („De geheimzinnige Hand"). Charlotte Susa vertolkt hierin de vrouwe lijke hoofdrol. De film speelt zich af rond om een tot het laatste oogenbllk span nende auto-race en geeft een beeld van uiterst slimme bedrijfsspionnage. Despion blijkt tenslotte een volkomen onschuldig schijnend lid van het hoofdpersoneel te zijn. die ontmaskerd wordt door den cou reur van een Duitsche fabriek. Een twee tal moorden en een liefdesgeschiedenis vormen den achtergrond voor de ontmas kering. De hoofdfilm „Anna en Elisabeth" met Hertha Thiele en Dorothea Wieck als hoofdpersonen toont aan, waartoe een voudige dorpsmenschen kunnen komen, vooral als enkele gebeurtenissen werken op hun godsdienstige verbeeldingskracht. Opgezweept tot godsdlenst-fanatlsme be zorgen de dorpelingen het eenvoudige meisje, wier broertje door den plaatsellj- ken geneesheer als overleden werd be schouwd, doch slechts schijndood bleek te zijn, terwijl enkele z.g. „genezingen" haar roem vergrooten, veel last. Elisabeth, een der door Anna „genezen" inwoonsters van het dorp, krijgt een groot overwicht op Anna, maar tenslotte als blijkt dat Anna inderdaad geen wonderen kan verrichten, beseft zij den omvang van haar invloed en gaat voor altijd heen. Zoowel Hertha Thiele (Anna) als Dorothea Wleck (Elisabeth) grijpen ln deze film de gelegenheid, om ontroerend spel te bie tjes, volkomen aan. Luxor-theater In de wondere stad, die Venetië heet, speelt de film zich af, waarin de befaamde tenor Joseph Schmidt de hoofdrol vervult. En ln een dergelijke decoratieve entourage doet zijn prachtige zang het wellicht beter dan overal elders. „Ein lied geht urn die Welt" is een film die in de eerste plaats het gehoor moet streelen en zij doet dat met niet te weer spreken succes Daarnevens staat een wat weemoedige liefdeshistorie, waarin de be koorlijke Charlotte Ander aan den knap pen vriend van den grooten zanger ten slotte de voorkeur geelt boven den door de natuur zeer slecht bedeelden artist zelf, die na een zwaren lnnerlijken strijd begrjjpt, dat zijn liefde zich beperken moet tot zffn kunst1 Joseph Schmidt is de zanger Ricardo en «tem en gestalte zijn bij uitstek geschikt om die figuur ten voeten uit te doen leven. Een zielig ventje, dat sterk en groot wordt door zijn mooie stem, die duizenden tot diepe ontroering te brengen weet! Charlotte Ander ls het guitige meiske, Victor de Kowa de tróuwe vriend, die eigen gevoelens op zij poogt te schuiven om Ricardo gelukkig te malcen, en Fritz Kampers de grappige „huishoudster", die voor vele vermakelijke scènes zorg draagt In de tweede hoofdfilm beleven Cohen en Kelly weer honderden moellijjcheden. Een klucht van het bekende soort, waarom hartelijk gelachen is! Het met zorg sa mengestelde programma biedt aldus rijke variatie en geeft een avond van prettige ontspanning. Roxy-Theater. In bovengenoemd Theater kan men na een Interessant jour nal (mooie opnamen o.a. van een rugby wedstrijd en wagenrennen) hartelijk la chen om twee grappige teekenfilms, waar van wij speciaal memoreeren de geestige Silly Symphony, „De vlieg en de spin". Dan is de beurt aan Charley Raggles om voor vroolijkheid te zorgen in de overbe kende klucht „De tante van Charley", waarin de tallooze verwikkelingen voor evenzoovele lachsalvo's zorgen. Jack Holt imponeert na de pauze in de dramatische film „Zijn laatste gang", waarin de sterk bewogen beelden uit het leven der misda digers de aandacht trekken, Ook deze re prise zullen vele gaarne willen zien. RECLAME. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Ontwapening. Scherp omlijnd komt uit de publicaties van den Volkenbond Inzake de laatste Ontwapeningsbesprekingen uit, dat er momenteel geen hoop meer is. Dit wordt ook in de Engelsche pers vastgesteld, waar gepleit wordt voor een 12-mogend- heden-conferentie te Lausanne of Stock holm om nog te trachten te redden, wat mogelijk is! Frankrijk gaat rustig voort, De Fran- sche regeering heeft een wetsontwerp ingediend, waarin voorgesteld wordt een speciaal crediet bij de schatkist te openen en de ministeries te machtigen tot de volgende uitgaven: Ministerie van Oorlog: in 1934/35 1 milliard. 175 millioen voor de voltooiing ENGELAND. De uitslag der Londensche verkiei De einduitslag van de verkiezineet den Londenschen Groafschapsraad tigt de overwinning van Labour, vel meerderheid in den Londenschen i schapsraad heeft behaald. De arbt partij kreeg 69 zetels tegen ln den raad 35. De conservatieven daalden op 55, terwijl de liberalen al hun verloren. Aan de Amsterdamsche Gemeente Universiteit slaagde voor het doctoraal examen in de Sociale Geografie, de heer S. Buys, alhier. In ons blad van Donderdag j.l. werd melding gemaakt dat F. R. Brouwer ge slaagd zou zijn voor het diploma A. als machinist ter koopvaardij. Dit berust op een vergissing; bedoeld was Th. J. Brouwer. Op uitnoodiging van de Chr. Geref. J. V. Spr. 22 6 spreekt a.s. Woensdag avond, ln het Kerkgebouw der Chr. Ger. Gem. ds. W. F. Laman van Middelharnls over het onderwerp: „Amos, de tegen spreker." Men zie ook de advertentie in dit Blad. Op uitnoodiging van de afdeeling Leiden der Hervormde Staatspartij hoopt hier in het wjjkgebouw „Rehoboth" (Ra penburg) a.s. Maandagavond te spreken ds. H. E. Gravemijer, Hervormd predikant te A'dam. Voor bijzonderheden leze men de advertentie in dit blad. Onder verwijzing naar de in ons blad opgenomen advertentie kunnen wij nog mededeelen, dat de uitreiking der Mobilisatiekruisen zal plaats hebben op een daartoe te beleggen feestavond waar op alle leden van de Leidsche afdeeling van den Bond met hun genoodigden, alsmede alle leden van de Leidsche Bur gerwacht, van de Bljz. Vrijw. Landstorm en van de Landstormcorpsen gratis toe gang hebben. Op dezen avond zal ook aan eenige vooraanstaande burgers, die zich in de mobilisatiejaren bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt jegens de gemobillseer- den, het Witte Mobilisatiekruls worden uitgereikt Op dezen avond komt Jan van Riems dijk met zijn Veluwsche voordrachten terwijl de heer J. C. Burgersdijk uit Den Haag enkele van zijn goocheltoeren en magische grappen zal uitvoeren. Ter op luistering zal voorts Krontjong-muziek worden ten gehoore gebracht, terwijl de hier ter stede zoo bekende zangeres, mej. G. Versteegh eveneens haar zeer gewaar deerde medewerking heeft toegezegd, zoodat een goed verzorgd programma verzekerd is. OOSTENRIJK. De politieke zuiveringsactie. De Oostenrijksche ministerraad twee nieuwe verordeningen goed»t| t, a, v. de politieke zuiveringsactie. D> behandelt het onderzoek van de van de gezworenen en scheperreet der vestingwerken aan de grens, speciaal ken, waarbij nauwkeurig op betroui ln het Noorden. heid jegens den Staat gelet zal Marine: op de diensten van 1934 tot De tweede betreft het ontslag aan '38, 825 millioen voor de Inrichting van cullere werknemers wegens vijand:;»J opslagplaatsen van vloeibare brandstof- ding tegenover den staat fen, kustverdediging en de samenwerking der vloot. Luchtvaart: op den dienst van 1934, 930 millioen voor de uitvoering van het plan tot bewapening en uitrusting der luchtvloot, speciaal om de kwantiteit door kwaliteit te vervangen, in het bij zonder om een eersterangsvloot te bou wen met de noodige middelen om dade lijk in actie te treden. ding tegenover den Staat. Verder heeft de Ministerraad in b besloten, dat werkloozen, die lid z, beschermingscorpsen, welke bij de tenissen in Februari te hulp zijn ge voorgetrokken zullen worden, wann- werkgelegenheid voordoet. Het meubelmagazijn der firma Leeuwin, Haarlemmerstraat 54 heeft een ln- en uitwendige verbouwing onder gaan, welke vooral het buitenaanzicht zeer ls ten goede gekomen. De heer Leeuwin heeft n.l. de geheele pul doen veranderen, waardoor voor de étalages een overdekte galerij is ont staan en het publiek dus ln staat is rustig de tentoongestelde meubelen te bezichtigen zonder daarbij last te onder- vtndqn van wandelaars of kinderwagens, welke langs het trottoir passeeren. Ook ln den winkel is het een en ander veranderd, waardoor meer artikelen dan tot dusverre (o.a. loopers, kleeden en zei len) kunnen worden geëxposeerd. D. van T. uit Haarlemmermeer heeft bij de politie alhier aangifte gedaan, dat te zijnen nadeele van de veemarkt een schaap is ontvreemd. GEBOREN: Willem Rosa, z. van D. Ie Feber en M. A. Brakel Rudolf, z. van L. Brouwer en D. Reitsma Johanna, d. van L. v. d. Linden en A. Bodljn Josephus Fran- ciscus, z. van L. v. Veen en C. Kortekaas Adriana Louise, d. van W. F. Vertind en A. L. v. Tongeren Metta Gerda, d. van A. v. d. Meij en N. v. Delft Willem Gljsbertus. z. van J. v. d. Plas en L. de Jong Allda Sophia Catharina, d. van M Zoetemelk en E. M. Scherm Alida Wilhelmlna, d. van J. v. d. Lult en C. Hoogervorst Marijtje, d. van S. Splin ter en A. A. Heeren Jacobus Herma- nus, z. van H .Moenen en J. v. Oosten Margaretha. d. van A. Tegelaar en M. Holverda Gerardina Antonla Maria d. van H. J. Jansen en A. A. den Brabander. OVERLEDEN. L ffi, H. Smal—Kettenls wede, 62 FRANKRIJK. Het onderzoek naar 6 Febr. Voor de parlementaire commissie van onderzoek naar de gebeurtenissen van 6 Februari is gisteren de voormalige pre mier Daladier gehoord. Deze bestreed, dat hij door Chiappe opmerkzaam was ge maakt op illegale actie van zijn mede werker in het ministerie van binnenland- sche zaken, Frot, doch gaf toe, dat Frot zeer wel er aan had kunnen denken het minister-presidentschap aan zich te trek ken. Daladier handhaafde zijn verklaring, ook toen hij met Chiappe werd geconfron teerd. Chiappe herhaalde onder opgave van tijd en plaats zijn vroegere verklarin gen, dat Frot inderdaad gedacht had aan een Putsch met behulp van gewapende links-extremistische elementen, voor welker uitrusting hij den financieelen steun van afgevaardigde Patenótre heeft getracht te verkrijgen. Van dit alles heeft Chiappe Daladier op de hoogte gebracht en deze heeft toegegeven, dat Frot hem niet volkomen veilig scheen te zijn. Dala dier bestreed niet met Chiappe te hebben gesproken over den parlementairen toe stand, doch wees de beteekenis die Chiappe aan dit onderhoud gaf als fantasie af. Daladier gaf verder toe, dat hij Chiappe uit eigen beweging had afgezet, daar hem de vernieuwing van de politie raadzaam scheen in verband met het feit, dat deze in de zaak Stavisky niet tot volle tevre denheid had gewerkt. Chiappe ant woordde, dat het hier een misverstand moest betreflen, hij heeft deze woorden niet gebruikt, maar er over gesproken, dat men hem dus op straat zette. Hier staat dus de eene bewering tegen over de andere. De commissie heeft hier nog geen klaarheid in kunnen brengen. Daladier gaf ook uiting aan zijn over tuiging, dat de onlusten van 6 Februari SPANJE De groeiende onrust. Terwijl de stakingsbeweging stei ler vormen aanneemt, en nog krol dreigt te worden tijdens dit week-a deelt de minister van binnenlandschl ken mede, dat ondanks de heerscljl onrust de toestand des lands be™ geacht kan worden. De eerste mL Lerroux heeft de geruchten omtrent! nemens der regeering tot illegaal va ren van de socialistische partij enl wederinvoeren van de doodstraf on( en daaraan toegevoegd, dat de to( dergelijke maatregelen niet noodza maakt. Zoo noodig zal de staat val leg worden afgekondigd. Het ka heeft beraadslaagd over het nemen maatregelen tot ontwapening der ëf misten. Wel heeft de regeering de sluitini volen van het gebouw der Algemeen! beidersunie, van het centrum der i listische jeugdvereenigingen en '-anj gebouw van de fascistische organlr der „Phalanx espanola". Uit Valencia wordt gemeld, dat es misten een electrlschen transformator ben vernield. In een der voorsteden van Madri4| weder twee bommen ontploft, waai eveneens een electrische transforr vernield werd. Verder werden twee brandflesschei worpen in een houtopslagplaats, welk brand geraakte. De materieele sclij door den brand aangericht, is zeer r zienlijk. In een der buitenwijken heeft de 1 tie een clandestiene vergadering1 anarcho-syndicalisten ontdekt. 51 personen werden gearresteerd. VEREENIGDE STATEN. Volmacht voor Roosevelt voor bet r« Invoer-quota voor alcohol tijdelij opgeheven. door een zeer bepaalde groep voor poli tieke plannen zijn uitgebuit. j De volmachten voor Roosevelt betreu de de tarieven zullen door het CongreJi gewilligd worden vóór het reces op l'l en met het oog daarop zal de besprei van het probleem der oorlogsschaden1 der toetreding van Amerika tot het o nationale Hof sine die worden uitgeste Dit besluit ls, naar men gelooft, gel fen op een conferentie van RooseveltJ de democratische leiders in het Witte waar de leiders beloofden, dat zü streven naar de verwezenlijking VJD aanhangige wetgevende maatregelen. I ciaal de tariefvolmacht, vóór het Ge agenda-commissie van de Kamer Na afloop der conferentie zeide #1 heeft ln beginsel haar goedkeuring ge hecht aan de benoeming van een uit 44 leden bestaande commissie, welke de kwestie van een hervorming van staat en constitutie zal te bestudeeren hebben. Het Parijsche hof van beroep heeft be sloten, het onderzoek naar de geheele Stavisky-affaire op te dragen aan het openbaar ministerie van het Seine-depar- tement. Het openbaar ministerie van Bayonne zal zich dus niet meer met deze kwestie bezig houden. Het lijk van den vermoorden raadsheer Prince zal naar Parijs worden overge bracht, om nogmaals door een aantal specialisten onderzocht te worden. Na afloop der conferentie Robinson, dat elke boodschap, welke velt aan het Congres zou kunnen over de oorlogsschulden. van zuiver I matorischen aard zou zijn en geen en wetgevenden maatregel zou vereisen» Pres. Roosevelt heeft de opheffing invoer-quota voor alcohol bekend gem Deze opheffing zal 1 tot 2 maanden je In dien tijd zal de onbeperkte jnj\J alcoholische dranken worden toeg De president streeft er naar zoo de 0 landsche drankprijzen. die naar zijn MANDSJOEKWO. Een „verboden stad" bij Tsjangsjoen. Aan de peripheric van Tsjangsjoen, de hoofdstad van Mandsjoekwo, zal een „ver boden stad" gebouwd worden, naar het model van de oude keizerstad Peking. In deze verboden stad zullen het paleis en andere gebouwen komen voor keizer Kang Teh, kort geleden nog Henri Poe Yi. De „verboden stad zal een oppervlakte beslaan van 150 vlerkante K.M. en om geven worden door een hoogen steenen --- - ,-„e muur, een diepe gracht en breede straat. Hierdoor wordt de binnenland-:-' i Langs deze straat komen de regeerings- I tie met onzeveer 44 millioen gebouwen en woningen van de leden der ïegeertag. nlng te hoog zijn. te drukken He' fr fen der quota wordt orimidoe.-u kracht. Tegelijkertijd wordt hese maakt, dat een aantal kleine stow de V.S. die hun verzoeken om opg te worden ln de quota voor binnem - productie niet tijdig hebben alsnog stookvergunning hebben tie met ongeveer 44 millioen jaar verhoogd:

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2