De muiterij op de „De Zeven Provinciën". :H DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 9 Maart 1934 LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. KUNST EN LETTEREN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. middag 3 uur: 758. Biddag 3 uur: 755. EGBAFISCH WEERBERICHT Ned. MeteoroL Inst. te De Bildt. stand 762.8 te Weenen; laag- td 745.0 te Whisby. letting tot den avond van 10 Mrt. tot matige wind, aanvankelijk uit ikè richtingen. Waarschijnlijk re inig verandering in temperatuur. XLANDSCH WEERBERICHT. [eeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Biidt. it Noorden van het waarnemings- 'tlijft de depressie over Scandi- [nemend Oostwaarts trekken, die .[oord-Westen langzaam toenemen, 'merkbare verplaatsing, t Zuiden trekt een hoog druk- '■Taiel Oostwaarts, gevolgd door een ;Golf van Biscaye komende kleine ikern, die weer onder ons land zal .en, zoodat de wind tot Oost gaat en temperatuurstijging nog uit- Lat de hoofddepressie in het doorkomt. idinavië is de vorst nog wat toe- op het vasteland verplaatste de torst zich naar Duitschland en md. maar ook in Engeland kwam irst voor. In Scandinavië en Noord- ind vallen nog sneeuw- en hagel- in Frankrijk tamelijk veel regen, ik over de Britsche eilanden de toenemen. LUCHTTEMPERATUUR. lïöorm.: 5'I2 gr. C. f42 gr. F.) I's mldd.: 8 gr. C. 46 gr. F.), hiam.: 8 gr. C. (46 gr. F.). tJATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. B. te 9.16 uur'; nam. te 10.10 uur. ICHT OP VOOR FIETSERS e.a. .22 n.m. tot 5.58 v.m. S- OP- EN ONDERGANG. lift: op: 3.15 uur; onder: 9.48 uur. I DREIGENDE STAKINGEN OP CUBA. tpüiA, 9 Maart. (V.D.) De drelgen- phnd, die door de stakingsbewegin- ICuba is ontstaan, waardoor de re- 7 gisteren o.a. al haar aandacht wijden aan de staking der telefoon- pn en der havenwerkers, wordt ge- perder door een politiek conflict F'gt te ontstaan tusschen de natio- de aanhangers der organisa- "0 die tot nog toe president I «endieta hebben gesteund, doch [«paalde eischen stellen ten aan- oe benoeming van een Minister JMandsche zaken, welke functie de wkste in de regeering wordt ge- 1 verband met de taak van dezen f* 'ot oplossing der sociale con- c"-organisatie zou de beschik- over groote hoeveelheden ge- !eu machine-geweren en zou presi- (Mdieta willen dwingen tot het ge- P" een machtiging om met geweld ce stakers op te treden. Kolonel .'erklaart echter, dat hij ruim- in staat is met behulp van het ["-orde te handhaven. Hoewel door ^eioonstaking het geheele binnen- len t ieer Practisch is stopgezet en "staking de staking een algemeen E Wt blijft president Mendieta 'sen ten aanzien van het berei- 1 Mn oplossing. I-V 9 AMBTENAAR VERDWENEN. inenHIaart" (Reuter). Naar de hier bladen overeenstemmend '«wederom een ambtenaar van '"Russische handelsvertegen- le° M Riga, genaamd Temikin, hij reeds eenige """1 uit Moskou bevel gekre- naar Sovjet-Rusland terug I Tenivi raPP°rt uit te brengen. 4 Mrtïï1 ,nle' terstond aan de op- kreeg hij een tweede, nog idére om naar Moskou te ko- dittej,20® werd gedreigd, zou een sc'5n ?en hem worden ingediend. Er.,,. Tenlkin te Riga spoorloos vr» acllt het mogelijk, dat ces voor een arrestatie naar c ?e»aan is. Hij wordt door de htbbe verduisteringen ge- Ptntijid Re °m J°DEN IN DUITSCHLAND. 'Reuter). Binnenkort 5 gja, wet tot regeling van hei «burgerschap worden afge- Joden, die kunnen be- !tiauhLV00rouders reeds in 1812 Na?!? waren, volledige po- ViJtoedt S 'fe t>uitYlv'?an ongeveer de helft r.fCt„land woonachtige Joden KSorle zuilen valjen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heer S. Boonstra (Leiden). Bevorderd zijn tot arts: mej. C. A. Mazel (Den Haag) en de heer K. J. Pronk (Den Haag). PRINS SIGVARD VAN ZWEDEN. Hedenmorgen passeerden met den D.- trein 111 uit Hoek van Holland prins Sig- vard van Zweden met zijn vrouw, op zijn doorreis naar Hamburg, ons land. Te Utrecht (Centraal station) waar de D.- trein eenigen tijd oponthoud had was er groote publieke belangstelling. Opmerke lijk was dat de prins goed Hollandsch sprak. 0 DE POSTVLUCHTBN. De .Kwartel" is hedenmiddag om 12.30 uur op Schiphol geland. De „Snip" thuisreis vloog heden van Bangkok naar Calcutta. CRISIS-BOTERMERK. De Crisis-Zuivelcentrale deelt mede, dat behoudens tusschentijdsche wijziging voor de week van 12 tot en met 17 Maart de prijs van het crisis-botermerk en die van de vervoervergunning voor buiten- landsche boter is vastgesteld op f. 1 per Kilogram. 0 VLIEGTIJDEN VAN DE ZILVERMEEUW. De Zilvermeeuw vliegt sinds 1 Maart op den directen dienst van Amsterdam naar Berlijn! Overal in Duitschland trekt dit snelste Fokkervliegtuig der K. L. M. de aandacht; in Völkische Beobachter, An- griff, Deutsche Allgemeine Zeitung, Kól- nische Zeitung en talrijke andere bladen zijn foto's en waardeerende artikelen over dit vliegtuig verschenen. De tijden, waarin de Zilvermeeuw de 585 K.M. tusschen Schiphol en Tempelhof gevlogen heeft, zijn zeer gunstig. Wij laten er hier eenige vol gen. Op 1 Maart vloog zij van Amsterdam naar Berlijn in twee uur 32 minuten, van Berlijn naar Amsterdam in twee uur 15 minuten; op 2 Maart waren deze tijden resp. 2.35 en 2.25 uur; op 3 Maart 2.20 en 2.42 uur, op 5 Maart 2.02 en 2.31, op 6 Maart 1.57 en 2.36 uur. De recordtijden zijn dus: van Amsterdam naar Berlijn in 1 uur 57 minuten, van Berlijn naar Am sterdam in 2 uur 15 minuten. De normale kruissnelheid van dit vliegtuig bedraagt 250 K.M. per uur. SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING TE KATWIJK. Tegen morgenmiddag te halfdrle is te Katwijk een spoedelschende raadsverga dering bijeengeroepen over den steun aan kleine kweekers en kleine zelfsandigen. FOKKER TERUG UIT AMERIKA. Door K. L. M.-vliegtuig afgehaald van Cherbourg. De heer A. H. G. Foker, directeur der N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfabrlek, heeft zooals bekend langen tijd in Ame rika vertoefd in verband met het verkrij gen der licentie voor den bouw van dur- alumlnium vliegtuigen van het type Douglas D.C. 2. Heden keert hij per S.S. „Bremen" uit de Vereenigde Staten terug. Vanmorgen om 6.30 is een Fokkervllegtuig der K.L.M. van het type F. VII naar Cherbourg ver trokken om zijn geestelijken vader af te halen. De „Bremen" wordt om 1 uur op de reede van Cherbourg verwacht, dus in den namiddag zal de heer Foker op Schip hol aankomen. UIT NED. OOST-1ND1E. WIJZIGING SALARISREGELING. BANDOENG, 9 Maart (Aneta). De Gou verneur-Generaal besliste, den Raad van Ned.-Indië gehoord, dat het aanvangssa laris van uitgezonden academici zal wor den verhoogd van fl. 250 tot fl. 275 en van tweede-luitenants van f. 225 tot f. 250. De salarisschema's der onderofficieren blij ven gelijk. 0 OFF1CIEELE MUTATIES. BUITENZORG, 9 Maart (Aneta). We gens langdurigen dienst is een jaar ver lof naar Europa verleend aan den Direc teur van Onderwijs en Eeredienst Prof. Mi-, B. O J. Schrieke, met bepaling dat hij hij zijn betrekking op 16 Mei zal neer leggen. 0 DE REIS VAN DEN G. G. NAAR DE MOLUKKEN. BATAVIA, 9 Maart (Aneta). Omtrent de reis van den Gouverneur-Generaal naar de Molukken vernemen wij nader dat deze reisplannen nog een zeer voor- loopig karakter dragen. Indien de reis doorgaat, zal deze van 15 September tot 15 October worden gemaakt, derhalve een maand later dan gisteren werd gemeld. HET HERZIENE BEZOLDIGINGSBESLUIT BATAVIA. 9 Maart (Aneta). Het besluit tot Invoering van het Herziene Bezoldi gingsbesluit voor Burv- - andsdiena ren zal niet voor morgen worden getee- kend. Hierbij zal tegelijkertijd worden be slist over de wijze waarop de salarisherzie ningscommissie za] worden samengesteld. Eventueel zal het lid van den Raad van Ned. Indië, de heer W. C. Hardeman als voorzitter optreden. Overste Eikenboom veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. De uitspraak van het Hoog Militair Ge rechtshof te Den Haag in de zaak tegen den gewezen commandant van de „Zeven Provinciën", den kapitein-luitenant ter zee P. Eikenboom, berust op de volgende overwegingen dat het Hof door den inhoud van de verklaringen van beklaagde en van de ge- tulgen wettig en C7ertulgencl ten laste van beklaagde bewezen acht hetgeen hem bi] dagvaarding is ten laste gelegd, waar bij de overval en vermeestering van het schip als een feit van algemeene bekend heid geen bewijs bclioeit; dat toch schepelingen die zich gedragen hebben als een deel van de bemanning van de „Zeven Provinciën" ln den avond van 4 Februari 1933 heeft gedaan, volko men beantwoorden aan de omschrijving van hen in de dagvaarding gegeven en dus als opstandelingen mogen worden aangemerkt; dat een commandant, die verantwoor delijk is voor de veiligheid van het hein toevertrouwde pantserschip en van des- zelfs bemanning, en die hoewel gewaar schuwd zoo van hooger hand als door een aantal ln hun samenhang en verband dui delijk teekenen, 'lat er aan boord iets broeide, terwijl hij moet aannemen, dat de ernstige gebeurtenissen, die ter zellder tijd elders in de marine voorvallen en die zijn bemanning van dag tot dag als het ware medeleeft, op die bemanning diepen Indruk moeten maken en bij haar ont stemming en verbittering konden wekken, desniettegenstaande geen enkelen maat regel van afweer en veiligheid neemt; niet zorgt, dat de officieren onmiddellijk van hun wapenen gebruik kunnen ma ken; de aan boord aanwezige geweren en munitie niet zoodanig doet opbergen of bewaken, dat de bemanning niet plotse ling er zich meester van kan maken; niet waakt, dat, wanneer hij van boord moet gaan, zijn plaatsvervanger weet, wat hem te doen staat; niet straft wanneer hem zeer ernstige vergrijpen tegen de krijgs tucht ter oore komen, zich aan grove nalatigheid en grove onnadenkendheid schuldig maakt; dat in het van boord afwezig zijn op 4 Februari tegelijk met zijn 1ste officier onder de omstandighe den als toen bestonden en het geen werk maken en zelfs niet nader onderzoeken van een waarschuwing, die hem van de zijde van een korporaal gewerd, maar het deze waarschuwing weglachen en den- gene die haar bracht voor een minder waardig lema'nd uitnjaken, roekeloosheid, moet worden gezien; dat nu wel door den beklaagde en na mens hem door diens raadsman is aan gevoerd, dat de beklaagde enkel aan dienstweigeren heeft gedacht en daaraan ook slechts behoefde te denken, omdat de onregelmatigheden te Soerabaja zich ook daartoe hadden beperkt, en dat de be klaagde daartegen op zijn hoede is ge weest door te zorgen, dat hij steeds bij baksgewljs Inspectie aan boord aanwezig was. maar dat dit verweer hem niet kan baten; dat vooreerst niet kan worden toegegeven, dat het door hem zich ge dachte optreden tegen dienstweigering voor alle gevallen afdoende zou zijn ge weest, waar met de officieren te dien aan zien niets was voorbereid, maar verder dienstweigering licht leidt tot militaire vergrijpen van agressieven aard met de ernstige gevolgen; dat, waar van tevoren niet is na te gaan welken vorm uitingen van een ontevreden en oproerlgen geest zullen kunnen aannemen, een comman dant die zich zijn zware verantwoorde lijkheid onder ernstige omstandigheden bewust is, op alles voorbereid moet zijn en in dien zin zijne maatregelen moet treffen; dat het bijeenroepen van baks- meesters en officieren en het hun geven van vage en algemeene aanduidingen om trent waakzaamheid, tactvol optreden en handhaving van de krijgstucht, als geheel onvoldoende en niet doeltreffend moet worden aangemerkt; dat ook nog is aangevoerd, dat een van de opdrachten voor de reis rond Sumatra was „vlagvertoon" en dat daarom te Oleh- leh de commandant en een aantal van zijne officieren de feesten aan den wal moesten bijwonen, maar dat ook daarin geenerlei verontschuldiging voor beklaag- de's gedrag kan worden gevonden; dat het toch vanzelf spreekt, dat de veiligheid van het schip en de bemanning verre gaat boven vlagvertoon en dat dit dus hetzij had moeten zijn nagelaten of aan de opdracht zoodanig gevolg had moeten zijn gegeven, dat in redelijkheid had mogen worden verwacht, dat bij de getroffen maatregelen de veiligheid van schip en bemanning verzekerd was; dat de beklaagde kennelijk geheel heeft vertrouwd op zijn bij de bemanning inder daad bestaande populariteit en van mee ning is geweest, dat bij hem aan boord niets ernstigs zou gebeuren; dat deze populariteit een factor was, die hem in de bestaande moeilijke omstan digheden zeer te stade kan komen en bij dienstweigering ook van grooten dienst kon zijn, maar da dit hem niet kon ont heffen van de noodzakelijkheid om doel treffende maatregelen te nemen tegen agressieve üïiden van de zijde der beman ning; dat het ten laste van beklaagde bewezen verklaarde behoort te worden gekwalifi ceerd als: „het als bevelvoerend militair aan zijn schuld te wijten hebben, dat eenig deel van de vloot door den vijand wordt overvallen", strafbaar gesteld bij art. 95 van Wetboek van Mil. Strafrecht, in ver band met art. 1 van dat Wetbouek en art. 87 van het Wetboek van Strafrecht; omtrent de op te leggen straf: dat de nalatigheid, onnadenkendheid en roeke loosheid van beklaagde, welke de schro- melijkste gevolgen heeft gehad, zooals hier niet nader behoeft te worden om schreven hem zwaar moet worden aan gerekend en het Hof daarom te rade ls geworden, hem de navolgende straffen op te leggen; overwegende, dat het Hof den beklaag de. bevelvoerend militair, op grond van het begane misdrijf, ongeschikt acht om in den militairen stand te blijven; rechtdoende in eersten en laatsten aan leg in naam der Koningin! Ingevolge artikel 82 van de zuiverings- wet van het wetboek van militair straf recht en van de wet op de krijgstucht; toepassende de boven aangehaalde wetsartikelen, de artikelen 6 en 23 van het wetboek van Militair Strafrecht, en gezien de artikelen 75 en 76 a van 's Hofs Provisioneele Instructie; verklaart ten laste van beklaagde wet tig en overtuigend bewezen als boven ls aangegeven: qualificeert het bewezen verklaarde als daar is gezegd; veroordeelt beklaagde te dier zake tot eene gevangenisstraf voor den tijd van vier maanden; ontslaat beklaagde uit den militairen dienst zonder ontzetting van de bevoegd heid om bij de gewapende macht te dienen. De Krijgsraadvonnissen inzake de vijfde muitersgroep. Aneta meldt uit Soerabaya: De Zeekrijgsraad alhier sprak de vol gende vonnissen uit in de zaak van de vijfde groep muiters van de „De Zeven Provinciën": de matroos Bom, zes maanden gevangenis straf met degradatie (eisch 1 jaar), de matroos 3e klas Van Iterson drie maan. den (eisch een maand), de matroos De Jonge twee jaar en zes maanden (eisch drie jaar), de matroos Pasman vier jaar (eisch 6 j.) de matroos Snoey een jaar en zes maanden (eisch twee jaar), de matroos Stern zes jaar (eisch acht Jr.), de matroos Snijders vier jaar (eisch vijf jaar), de matroos-constabel Schouten vier jaar eisch vijf jaar), de matroos 3e klas Van Schaik vijf jaar (eisch vier jaai), de marinier Biegstraten een jaar en zes maanden (eisch een jaar), de marinier De Graaf drie jaar (eisch vijf jaar), de marinier Hoismulder twee jaar (eisch twee jaar en zes maanden), de marinier Heiwegen drie jaar (eisch vijf jaar), de marinier Hordijk een jaar en zes maan den (eisch twee jaar), de marinier Van Hom vier jaar (eisch vijf jaar), de marinier Van de Laak zes jaar (con form eisch), de marinier 2e klas Visser een jaar (eisch vijf jaar), de marinier 2e klas Den Boer zes jaar (eisch acht Jaar), de marinier 2e klas Kooring een jaar en zes maanden (eisch' twee jaar), de marinier 2e klas Van Putten twee jaar en zes maanden (eisch drie jaar), de marinier 2e klas Smit vier jaar (eisch zes Jaar),- de marinier 2e klas Steffens twee jaar (eisch drie jaar), allen met ontslag uit den dienst en met aftrek der preventieve hechtenis. De marinier Den Besten werd conform den eisch vrijgesproken. DE OOSTERSCHE OLYMPISCHE SPELEN. BATAVIA, 9 Maart. (Aneta). Bepaald Is dat de Ned.-Indisohe ploeg die zal deel nemen aan de Oostersche Olympische Spelen te Manilla op 26 April per s.s. „Tjisondari" van de J. C. J.-lijn naar Ma nilla vertrekt en vandaar op 19 Mei per s.s. „Tjinegara" de terugreis naar Java zal aanvaarden. Naar gelang de beschikbare middelen, het toelaten zullen een of twee begelei ders meegaan. Het gezelschap bestaat uit zes athleten, drie zwemmers, drie ten nissers en vijftien voetballers. groote brand. SOEKABOEMI 9 Maart. (Aneta). In den afgeloopen nacht had een groote brand aan den Grooten Postweg plaats waarbij drie perceelen en een goedang in de asch werden gelegd De schade bedraagt f. 30.000 en wordt gedeeltelijk door verzekering ge dekt. tijdschriften. „Het Landhuis" heeft een speciaal num mer gewijd aan de binnenshuis-architec tuur, Uitvoerige beschrijvingen, toegelicht door fraaie foto's worden gegeven van huis-, werk-, slaap- en eetkamers; terwijl de uitvoerige omschijving der gebruikte meubelen en stoffeering het mogelijk maakt deze uitgaven als een soort hand leiding te gebruiken. Tevens behandelt dit nummer den aanleg van den tuin welke zich bij den stijl van het huis dient aan te passen. o— NIEUWE UITGAVEN. Voor de 30e jaarbeurs, welke van 13 tot een met 22 dezer te Utrecht gehouden zal worden, drukte de N.V. Van Roessel en Co. te Amsterdam in blauw rood en zwart op een crème achtergrond een aantrekkelijke reclameplaat, welke alom de aandacht op deze tentoonstelling zal vestigen. AMSTERDAM, 9 Maart. Verdeelde markt. Redjangs en Kunst- zijde-aandeelen willig. Industrleele fond sen verdeeld. Suikerwaarden en Rubbers prijshoudend. Tabakken gedrukt. Amerik. fondsen hooger. Ned. obllgatlemarkt vast. Duitsche obligaties prijshoudend. Ofschoon ie Amsterdamsche beurs heden een iets verdeeld voorkomen had, was de grondstemming vast. De koersverbeterlng in Wallstreet en de berichten dat de Amerlkaansche fletcher-blll zal worden, verzacht maakten een goeden indruk. Daarbij vormde de goede stijging van Red jangs en Nederl. beleggingswaarden een krachtige stimulans. Nederl. en Ned. Indische Staatsfondsen liepen op Duitsche obligaties bleven op peil. In Redjangs gingen groote omzetten om. De noteering steeg tot 139 op de aan kondiging van een dividend van 16 pet. Later trad een lichte r met te in. Van de Industrleele fondsen waren Kunstzijde willig. Aku's ruim l°/« hooger in verband met geruchten dat de reorgani satieplannen reeds ln een stadium van uit voering verkeeren. Philips enkele punten hooger. Unilevers gedrukt en iets lager. Tabakken iets lager. Suikerwaarden op hooger niveau Rubbers konden verbeteren onder Invloed van de vaste houding van de rubbermarkt. A'dam Rubbers hadden kleine koers winst. Van de Oliewaarden konden Ko ninklijke iets avanceereh. Am. fondsen waren vast, speciaal International Nickel hadden vraag en stegen tot 60. WISSELKOERSEN. Engeland 7.54 3/4 (7.56 1/41; Duitsch land 58 97 (58.90)Frankrijk 9.781/2 (9.781/41; België 34.63 1/2 134.65); Zwit serland 48 01 (48.03); Denemarken 33.70 33.80)Zweden 38.95 '39.05); Noorwegen 37.95 (38.05); New-York 1.48 7/8 (1.48 7/8). Prolongatie 1 pCt. Tusschen haakjes zijn de ko?rsen van gisteren. LEIDEN, 9 Maart. Kaasmarkt. Aan gevoerd 40 partijen Qoudsche, 10 partyen Leidsche kaas. Ie srt. Goudsche kaas f, 23; 2e srt. f. 20—22; le srt. Leidsche kaas f. 1923. Handel kalm. LEIDEN, 9 Maart. Veemarkt. Aan gevoerd: 842 runderen, 334 kalveren. 1041 schapen, 1648 varkens. 10 Stieren 60—200 per stuk 36—48 per K.G.; 179 Kalf- en melkkoeien 125—230, handel matig; 439 Varekoelen 85150; 198 vette ossen 120— 230 p. St., 34—60 p. K.G handel vlug; 16 Pinken; Vette kalveren 4075 p. st„ 58 82 p. KG.; 320 Nuchtere kalveren 3—6, handel stug. 846 Vette schapen 1524; 225 Weideschapen 1013, handel matig; Vette lammeren 14—24, handel traag; 3 Lam meren; 448 Mestvarkens 1024. handel traag; 642 Biggen 57; 13 Paarden 80 220; 7 Bokken en gelten. BODEGRAVEN, 8 Maart Eierenveillng Aanvoer 16256 stuks kipeieren. Prijs f. 3 00 —3.50 voor wit, f. 2.40—2.90 voor bruin. Eendeneiren f. 1.502.50. HOOFDDORP, Graanbettrs, 8 Maart. - Rogge f. 7.50, gerst (chevalier) en winter- gerst f.4 50, haver, paardeboonen en ka nariezaad f.8; duiveboonen. bruine boo- nen en groene erwten f. 8.50; vale erwten en geel mosterd f. 11.50; kanariezaad f.22; blauwmaanzaad f. 19, alles per 100 K.G. LISSE. 7 Maart. Coöp. Velllngsvereen. voor Bloembollenkweekers H B O. Gla diolen: Ph. Triumph 12 eM 2,65; Prlnceps 10-12, 0,55, 0.60; Pink Perfect 10-12, 0,55, 12op 0,75; Golden West 12op 0.75. 10-12 0,40 0,60, 8-10 0,30, 6-8 0,21, 4-6 0,16; Charles Dickens 12op 0,90 10-12 0^55; Red Emperor 12op 1,05, 12-14 0,95, 10-12 0,40 0,60, 8-10 0,26. 6-8 0,20; Catharlna 10-12 0,70: Mevr. Konijnenburg 12op 1,80, 10-12 1.00; Baron van Wijnbergen 14op 0,90 0,95, 12op 0,75; Mount Everest 12-14 0,55, 8op 0,22. 8-10 0,26, 6-8 0,15; Rubini 12op 0,95, 3-10 0,10. Or. Glow. 10-12 0.35; Venus 8-10 0,32; Sphinx 8-10 0,28; Imperator 8-10, 1,20. 6-8 0,90, 4-6 0,80; Citronella 10-12 0.70, 10op 0,45; Orange Brlllant 14op 0,80, 12-14 065: Nancey Hanks 12 0,90, 8-10 0,26 0,29; Vanessa 10-12 0,40; Princes Astrid 8-10 0,26; Prim. Orange 8-10 0,29; Pr. of Wales 10-12 0,50, 8-10 0,30, 2-4 0.07; Earley Orange 10-12 0,55; Mar, Foch 12op 0,75. 8-10 0,29 0,30; White Giant lOop 0,60; Boule de Nelge 8-10 0,27; Pendleton 12op 0,70, 10-12 0,45, 8-10 0,28; Orange Queen 8-10 0,28 0,38, 6-8 0,20; l'lnnocence 8-10 0,25; l'Immaculee 8-10 0,30, 8op 0,25, 6-8 0,10, 2-4 0,07; America 7-10 0,20; Crinu son Glow 8-10 0,27, 4-6 0,17, 2-6 0,08; Corry 9op 0,46, 4-6 0,12; Harmonie 8op 0,27; Virginia 9-12 0.45; 6-9 0,17; Hulot 6-9 0,22; War 8-10 0.35, 6-8 0,20. 2-4 0,06; Flam. Sword 12op 1,15, 10-12 0,55. 4-6 0,20; Niagara 12op 1,30; Rol Solell 8-10 0,50. 6-8 0,43, 6-10 0,40, 4-6 0,22 0,29; Halley 8-10 0,30, 6-8 0,16, 12op 0,90, 10-12 0,55, 2-4 0,08; Jac. van Beieren 8-10 0.25 0,30, 6-8 0.20; Brillant 8-10 0,37. 6-8 0.20; Thorn. Edison, kralen p. L. 1,05; Lilac Wonder 6-9 0 20, 3-4 0,10: Bijgoed: Delph. Blauw 0,85; Conv. Plantkiemen 0,35; Montbr. Fantasie 0.09: Potsie 0.06; Spirea Japonlca 1,95; Sp. America 1,95; Ligustrum 1,50; Beg. Dubbel Orange 3-6 2,50, Rose 2,55: Ran Or. Queen 0,03; Chrys. Rose Queen 0,50; Lil. Henry 20op 12,90. 18-20 10,00, 16-18 7,80; Lll. Regale 24op 7,90, 18-20 4,20, 16-18 2,85; Lil. Tirg. Simplex p.m. 2,50; Dahlia's: Cactus Symbol 3,90; Slag- eter 3,50; Clown 3,60; Potter Palmer 4,50; Coaarde 4,50: Adler 4,60; Halvella 4,60: Rob. Treat 4,90; Amun Ra 4.90—5,00: Krymhilde 4,70; Prins of Wales 5,40; Orange King 4.90; Artis 5,20; MIgnon Vesuvius 6,10. NIEUWVEEN. 8 Maart Aanvoer 3110 Kipeieren f. 2 40—2.80; 160 Eendeneieren f. 2.152.40. Kaas per pond 26 et. RIJNZATERWOUDE. 8 Maart Eieren- veiling Aangevoerd 4750 kipeleren. Prijs f. 2.002.50; Eendeneieren f. 2.20 per 100. Ganzeneieren 8 ets. per stuk. WESTLAND, 8 Maart Bloemenveiling Bartigon 18—20 ct.; Pltt 18—20 ct„ Eli sabeth 2224 ct., Copland 1519 ct. per dozijn. Freesla 1517 ct. per bos. WOUBRUGGE, 8 Maart. Aanvoer 41.000 eieren. Kipeleren f. 2.35f. 3.90, eend eleren f. 2.10—f 2.85 per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 8 Maart. Eierenveillng, enz. Aantal eieren 4876 stuks, kippen eieren f. 2.05f.2 80 per 100 stuks, eend eieren f 2,25f. 2 30, kaas f. 0.170.24 per pond: sinaasappelen f. 0.10 per 5 stuks; appelen f. 0.08—0.15 per kilo; kool f0.12 per stuk.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3