„ARNHEM" TOM DE NEGERJONGEN, LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 8 Maart UIT DE RIJNSTREEK. LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ AGENDA. UIT DE 0MSTBEKB RIJNLANDSCHE SCHOOL- OF UNIEDAG. GESLAAGDE SAMENKOMSTEN. Uitgaande van het comité „Rijnstreek" van de Unie „Een School met den Bijbel", werd gisteren te Alphen a. d. RUn de Rljn- landsche Uniedag gehouden. Het comité had een tweetal samenkomsten belegd, n.l. een middagvergaderingen in het Nutsge- bouw met als spreker ds. G. W. C. Vun- dering van Zeist en een avondbijeenkomst in het kerkgebouw v. d. Ned. Herv. Kerk in de Jullanastraat met als sprekers ds. J. L. Schouten van Amsterdam en ds. M. v. Grieken van Rotterdam. De heer B. Offrlnga van Hazerswoude opendo de middagbijeenkomst, na Psalm gezang en gebed las hij Jes. 40. In het openingswoord sprak de heer Offringa den wensch uit, dat deze dag in elk op zicht zal mogen bijdragen tot ontplooiing van nieuwe kracht ln het werk der opvoe ding. Do spreker van de middagvergadering, 'ds. Vunderlnk, van Zeist, sprak over: „Het afgeleide en het verstrooide kind". Spr. wees er op, dat er wellicht geen plaats op aarde is, waar zooveel weugde gesmaakt wordt als op de school, maar dat ook veel leed geleden wordt, vooral door die kinderen, die niet meekunnen. ZIJ willen wel, maar zij kunnen niet, omdat er stoornissen zijn in het zleleleven of ln hun lichaamsbouw. Laten de opvoeders voor zichtig zijn om ln zulke gevallen straffend op te treden. Dat doen we toch ook niet bij lichaamsgebreken. Wat beteekent het als we zeggen: „Het kind kan zich niet concentreeren?" Welk kind heeft belangstelling voor elk vak? Be langstelling hangt zooveel af van dengene, die les geeft. De nieuwere zielkunde zegt, dat elke ziel een dubbel leven heeft, het bewuste en het onderbewuste, waarvan 't laatste van veel meer belang Is, dan het eerste. Het kind vangt het leven aan met zeer weinig bewustheid. Reeds in de wieg Is er een hemelsbreed onderscheid tusschen de kleinen, 't Eene wil bezig gehouden wor den, 't andere ligt stil en komt niet zoo gauw ln aanraking met de buitenwereld. Bij het eerste neemt de activiteit met den leeftijd toe en openbaart zich ln drukke beweeglijkheid. BIJ het andere duurt de belangstelling langer. Op school geven beide typen hun eigenaardige zeer ver schillende moeilijkheden. Huiselijke om standigheden kunnen van grooten invloed zijn. Het afgeleide en het verstrooide kind lijden beiden aan gebrek van concentratie vermogen. Eenigste kinderen kunnen soms zeer moeilijk tot belangstelling op een be paald punt gewekt worden. Van groot be lang is de lichamelijke structuur. Dr. Sleich kreeg een nieuwen kijk op de functies der hersenen door zijn ervaring met oorlogs gewonden. HIJ vond: links Is het centrum van het zintuigelljk leven; rechts bevat de waardeerings-maatstaven. Een linksge- wonde ln de hersenen had zijn zlntuige- lljke waarneming verloren, maar had nog wel herinnering aan logica. Een rechtsge- wonde beschikte over al de zintuigen, maar elke herinnering was verloren. Het afge leide kind leeft uit de linkerhelft der her senen, het moet geoefend worden ln het gebruikmaken van de rechter hersenhelft. De bloedsomloop speelt ook een groote rol, bv. bij examenvrees. Alleen wat het afge leide kind volledig opneemt, kan het ont houden. Het verstrooide kind neemt veel moeilijker op, maar wanneer het eenmaal iets opneemt, houdt het dit vast. 't Is wat anders dan onwil. Het middel er tegen is: oefeningen o.a. door van bulten leeren. Het verstrooide kind moet gedwongen worden om de buitenwereld met meer belangstel ling op te nemen. Deze kinderen hebben aanspraak op de bijzondere belangstelling der opvoeders. Na dit referaat stelde ds. Stehouwer de vraag, of alle Christelijke onderwijzers zoo zijn opgeleid, dat zij de kinderen verstaan kunnen en of zij voldoende onderwezen zijn in de psychologie? Hij zou gaarne gezien hebben, dat de spr. meer aandacht gewijd had aan het christelijk beginsel der op voeding. Ds. Vunderlnk zette uiteen, dat eerst de laatste 10 jaren de psychologie beoefend en onderwezen wordt, terwijl het een vak is. dat verbazend uitgebreid is. Van de laatste gemaakte opmerking nam spreker dankbaar nota. De heer P. Smits bracht namens de afd. Rijnstreek van Chr. O. en O. ter sprake den nood der Jonge onderwijzers, die thans geen plaats op school kunnen krijgen. De afd. stelt zich voor, dat de onderwijzers geld bijeenbrengen om hulp te bieden aan de gedupeerden en vraagt nu aan de aan wezige bestuursleden of ze, wanneer het gevraagd wordt, in hun scholen willen toe laten. Ds. Vunderlnk sloot de middagbij eenkomst met dankzegging. Avondbijeenkoms De avondbijeenkomst werd geopend met het zingen van Ps. 105 5 en het lezen van Job 8. 17. Na de opening herinnerde de voorzitter er aan, hoe de laatste maanden weer meer propaganda gemaakt wordt voor het Chr. onderwijs dan voorheen: zoowel door verspreidmg van lectuur als aoor ver gaderingen. Bijna alle schoolbesturen in de Rijnstreek zegde hun medewerking toe voor het organlseeren van dezen dag. Dankbaar memoreerde hij de medewerking bij de voorbereiding ondervonden. Inzon derheid de activiteit van het driemanschap der regelingscommissie, de heeren G. Klok, J. C. Lemkes en P. Smits. Ds. J, L. Schouten van Amsterdam sprak over het onderwerp: „Een vertroos tend woord van een moeilijken vertrooster" zulks naar aanleiding van Job 8 van vers 57. Dit Schriftgedeelte ls bewaarheid ln de geschiedenis van ons Chr. onderwijs, een strijd om het geestelijk welzijn onder kinderen. Met kleine kracht aangevangen en met gebrekkige middelen. Er werd ge streden voor de school met den Bijbel, niet als ornament, maar als fundament, zooals de Chr. wereld en levensbeschouwing dat vroeg. Spr. herinnerde aan 1878, de dagen van het Volkspetitionnement, toen een smeekbede tot Koning Willem IU opging en een smeekbede tot den Koning der Ko ningen. Door den Koning werd de wet be krachtigd. doch de bede tot den Koning der Koningen vond gehoor. Duizenden bracht de Unie-collecte op. Het heeft niet aan olie in de flesch en meel in de kruik ontbroken. Op school spanden de onder wijzers alle krachten in, om niettegen staande tegenwerking, van de school met den Bijbel, een goede reuk te doen uit gaan. We bewonderen den moed der voor vechters, het beleid der voortrekkers en de trouw der voorstanders. Hun geloofsver trouwen werd niet beschaamd. Het was een Excelsiorstrijd. Eere aan de mannen en vrouwen, die ln dezen strijd zich zelf als een levend dankoffer hebben geofferd, maar bovenal danken we den Gever aller gaven, die hen als Zijn instrumenten ge bruikte. Ze zijn ons een wolk van getuigen. Wat ls de vrucht van hun leven? De ge lijkstelling werd tenslotte bereikt en we zijn gewassen ln het land. Thans overdekt een net van Chr. scholen ons Vaderland en jaarlijks groeien de duizendtallen van kin deren aan, die dat onderwijs ontvangen. Nu de politieke strijd geëindigd ls, moeten wij ons op den paedagogischen kant toe leggen met alle kracht. Eens komt ook het werk onzer scholen in het vuur. Zal het dan bestand blijken? Onze onderwijzers staan voor een moeilijke taak. Zij hebben de Jeugd te leeren: „Zoo gij naar God vroeg zoekt, zult gij Hem zeker vinden'". De band tusschen school en huis mag niet verslappen. Moderne paedagogen zoe ken naar een uitgangspunt, 'tls ijdel als ze dit niet doen door te vragen naar de wet en de getuigenis. Het Woord des Hee ren ls het eenlg zuiver uitgangspunt. Door de bezieling voor dat beginsel stonden onze vaderen pal; datzelfde uitgangspunt moet het onze blijven. De bezuiniging heeft ook het chr. onderwijs aangetast, dit kon wel eens oorzaak worden, dat dit on derwijs weer komt te staan in de belang stelling, dat zou geen schade maar winst zijn. Maar onze kinderen dienen te ver staan, dat alleen in het vroeg zoeken van God en het bidden om genade tot den Almachtige het geheim van alle zegen ligt. In de hierop volgende pauze zongen zeer schoon leerlingen van de hoogste kl. van de school der Martha-Stlchting, onder lei ding van den heer J. Tuinman een viertal liederen. ■*- Ds. M. v. Grieken, van Rotterdam, hield de slotrede over het onderwerp: ..Benijd en bedreigd, wekken wij op tot strijd en vlijt. Naar aanleiding van de geschiedenis van de aartsvaders beschreven in Gen. 26 wees spr. er op, dat de strijd, die zij doormaak ten, ook geldt voor de dagen onzer vade ren, die als vreemdelingen in een vreemd land werden behandeld, omdat ze liever de smaadheld der wereld droegen, dan hun geloof verloochenen. Zij vroegen voor zich en hun kinderen water uit de Levensbron, daarvoor hebben zij geworsteld om de school met den Bijbel. God heeft daarin wonderlijk geleid. Overheid en Kerk zorg den voorheen voor de catechismusscholen. Met de revolutie werd dit anders. De Bijbel wilde men niet wegdoen, maar hij werd krachteloos gemaakt. In het kort ging spr. de schoolwetgeving na en toonde daarbij aan, dat het den tegenstanders steeds te doen was om het toestoppen der bronnen, waaruit het water des Levens onsprong. De strijd duurt nog voort en daaarom werden de voorstanders van het Chr. onderwijs door spr. ernstig aange spoord om voort te gaan met het werk en niet te vertragen in het gebed. Waken en nuchter zijn en nimmer Iets anders dan het licht van Gods Woord moet den kin deren onzes volk worden voorgehouden als het licht op hun pad. Deze alleszins geslaagde bijeenkomst sloot ds. v. Grieken met dankzegging. Voor de vrienden van het Chr. onder wijs ln de Rijnstreek en niet minder in Alphen a .d. Rijn zelf was het een goede dag. De regelingscommissie mag en kan met dankbaarheid constateeren. dat haar arbeid door zeer velen op prijs gesteld werd, getuige de mooie opkomst voor beide vergaderingen en de aandacht waarmede geluisterd werd. o ALPHEN. Jaarvergadering Geref. Jongelingsvereen. „De Heere is onze Banier." Bovengenoemde vereenlglng hield haar jaarvergadering in de Chr. Bewaarschool aan de Hooftstraat, waarvoor groote be langstelling bestond. Na opening door den eere-voorz., den heer A. J. Dekker, las deze ssn Schriftgedeelte uit Ps. 103. Een keu rige bijbelinleiding van een der leden over Handelingen 26 met korte bespreking ge tuigde van een goede studie der leden. Uit de verschillende verslagen vermelden wij dat het ledenaantal stabiel is gebleven, het afgeloopen jaar met een flink batig saldo kon worden afgesloten, en de bibliotheek zich in een goede conditie bevond en het lezersaantal toeneemt. Na de pauze volgde behandeling van een sociaal vraagstuk over „Vrouwenarbeid", waarbij uitvoerig in het licht werd gesteld, de oorzaken en ge volgen daarvan voor de huidige Maat schappij. Nadat ten slotte nog een der leden een keurig gedicht had voorgelezen van Dirk Willemsz. van Asperen, volgde sluiting door den eere-voorzitter. Het ge heel werd o.a. op aangename «ijze afge wisseld door zang van een drietal dames. Tegen W. D. v. D. te Zwammerdam werd door de politie alhier proces-verbaal opgemaakt, wegens het op noodeloos kwel lende wijze vervoeren van kalveren. Door de politie zal op een en ander streng wor den toegezien. BOSKOOP. De Boskoopsche Burgerwach\ In hotel „Neuf" heeft de jaarvergadering plaats gehad van de Boskoopsche burger wacht. De heer A. E. Stijkel opende deze vergadering met een hartelijk welkom, ter wijl hij een korte Inleiding hield, waarin hij nog eens duidelijk deed uitkomen, het nut van een goede Burgerwacht, vooral ln tijden van beroering, zooals wij thans be leven. De notulen, het jaarverslag van den secretaris, en het financieel verslag van den penningmeester werden goedgekeurd. Herkozen werden tot bestuursleden de heeren A. H. van Gelderen en G. Benck- huyzen. Daarna werd behandeld een voorstel van het bestuur om in het as. najaar, alhier, kring-schietwedstrijden te houden, waartoe werd besloten. Onder ap plaus werd tot eere-voorz. benoemd de burgemeester mr. E P. Verkerk. Tenslotte werd aan den heer Grelner door den voorz. uitgereikt de door hem in de laatste schietwedstrijden gewonnen wisselbeker, hierna bleef men nog eenigen tijd bijeen, Arg. geh. on'h. tooncelclub „D. Z. T. S." Voor een uitverkochte zaal van hotel „Klaassen" gaf de Arb. Geh. Onth. Too- neelclub „Den Zwakken tot Steun" een tooneelavond. Opgevoerd werd het Indisch tooneelspel in 3 bedrijven „Sonna." Zooals gewoonlijk, werd er wederom goed spel ge geven. Het daverend applaus na elk be drijf was dan ook wel verdiend. Vermeld zij nog, dat de Indische kleeding welwil lend was afgestaan door den heer Slot al hier. Een zeer geanimeerd bal besloot het geheel. Zondagsdienst doktoren. Zondag a s. zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater. Rijwieldiefstal. Een werklooze kwam tot de ont dekking, dat, terwijl hij eenige boodschap pen in een winkel aan de Dorpstraat in ontvangst nam, in dien tijd een onbe voegde zich over zijn rijwiel had ontfermd. De man deed hiervan aangifte bij de politie. Benoemd Is tot eerelld van het His torisch Genootschap te Utrecht mr. E. F. Panhuysen alhier, o KOUDEKERK. In de gehouden ledenvergadering van de Chr. School aan de Rijndijk werden o.m.. tot bestuursleden herkozen de heeren M. Schenkeveld en J. D. Reijneveld. Het financieel Jaarverslag eindigde met een flink batig saldo. o LEIMUIDEN. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten goedgekeurd het Raadsbesluit tot steun aan de Aalsmeersche kweekers. NOORDEN. Aangehouden. Bij de Wed. S. P., winkelierster, alhier werd uit de toonbanklade, des avonds bij het opmaken van de kas een bedrag ge mist van f. 10.De 21-jarige W. de L. was des avonds korten tijd alleen in den winkel geweest, toen een paar klompen van den zolder gehaald moesten worden. De gemeente-politle nam hem in verhoor, en tenslotte heeft hij bekend. Hij ia in voorarrest gesteld om aan den Officier van Justitie te den Haag te worden voor geleid. TER AAR. Feestavond „Volksonderwijs." In de geheel gevulde zaal van café 't Cen trum hield de afd. Volksonderwijs een ge zellige bijeenkomst. Eenige dames en heeren voerden op de bekende pittige wijze een tooneelstuk op, dat een welverdiend applaus verwierf. In de pauze organiseerde men een spel met verrassingen, dat ten bate der vereeniging f. 23.50 opleverde. Het was reeds na middernacht toen men huis waarts toog. Liberale Kiesvereeniging. Voor de Lib. Kiesvereeniging trad als spreker op de heer van der Most van Bode graven. In een goed gedocumenteerde rede wees spr. op het gevaar dat van verschil lende zijden dreigt op politiek erf. Vooral achtte spr. het noodzakelijk waakzaam te zijn tegenover uitersten, w.o. spr. ook de N. S. B. rangschikte. Spr. besloot zijn met aandacht gevolgde uiteenzettingen met de opwekking om propaganda te maken voor het mooie liberale beginsel. Er bleek in den spreker ook een zanger te schuilen, want in het vervolg van den avond vergastte hiji begeleid door Mevr. v. d. Most, de aanwe zigen op eenige, goed voorgedragen lie deren. 179. En de leeuw snurkt maar door. De apen hadden pleizier in hun werk. Ook de I negers sliepen. Maar hoe voorzichtig deden ze dan ook niet alles! Niets bewoog, niets kraakte. Het zou hun zelf trouwens het leven kunnen kosten als ze den leeuw hadden gewekt, dus dat mocht niet ge beuren. Nu was alles klaar, er werd een flinke knoop ln de touwen gelegd. 180. De einden der touwen die nog uit den knoop hingen, werden nu heel voor zichtig weer mee naar boven in een boom genomen en over een tak heengeslagen, zoodat de uiteinden weer naar beneden kwamen. En nu kwam het gevaarlijkste werk. Dat moest met de grootste omzich tigheid gebeuren. RECLAME. 3208 <D Een polls der ls een waarborg voor het welzijn van Uw gezin. Inspecteurs: P. Wiersma, Willem de Zwij gerlaan 19, Oegstgeest en P. J. Oudshoorn, Rijn- en Schiekade 116 D, Leiden. Ouderavond O. L .School. In de O. L. School aan den Aardam werd, onder voorzitterschap van den heer Johs. Kroon een ouderavond gehouden. Velen hadden zich in de schoollokalen verzameld, toen de heer Kroon de bijeen komst met een toepasselijk woord opende. De avond had een zeer geanimeerd ver loop. Het hoofd dér school, de heer Jonker, gaf een beschrijving van de luchtreis Hol landIndtë, verlucht met een 100-tal lan taarnplaatjes. Dit ln verband met de Fe- likaanvlucht zoo actueele onderwerp oogstte grooten bijval. In het bestrijd werd gekozen mevr. Bosvan Loon, terwijl voorts de avond in gezellig samenzijn werd doorgebracht. Tot slot zong men staande het Wilhelmus. o WOUBRUGGE. Een weinig belangrijke agenda. De Raad der gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester Boddens Hosang. Na opening op de gebruikelijke wijze werd mededee- Jing gedaan van de ingekomen stukken. Op een verzoek van de vereenlglng voor Chr. Nat. schoolonderwijs om een bedrag uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor aankoop nieuwe schoolbanken, stelden B. en W. voor hierop afwijzend te beslissen, daar de oude schoolbanken kunnen worden hersteld. Werd z. h. st. aangenomen. Even als het voorstel van B. en W. om bij de N.V. Mij. voor Gemeente Crediet te Am sterdam een geldleening aan te gaan van ten hoogste f. 20.000 a pari tegen een rente van éW/o en een aflossing over 20 jaar. Dit geld is noodig tot dekking der kosten van de werkobjecten gedurende 1933. De com missie van onderzoek Inzake vernietiging van afgekeurd vleeseh stelde voor om met de Gekro te Overschie een contract aan te gaan tot 1 Januari 1936, voor het weg halen van afgekeurd vleeseh en organen. Het College van B. en W. kon zich met deze zienswijze vereenigen, de kosten beloopen anderhalve cent per inwoner en per H.A. Aldus besloten. Daarna werd de verorde ning op begrafenisrechten gewijzigd in dien zin, dat een huurgraf le kl. voor den tijd van 12 jaar f. 60 zal kosten. Aan de werkloozen zal op voorstel van B. en W. dit jaar wederom gratis tuingrond ter be schikking worden gesteld en wel voor het dorp de grond bij „Nieuw Leven", voor de Zuidhoek in den Piaspolder en voor Hoog- made zooals voorheen. Daarna volgde een reeks van be noemingen en na stemming en herstem ming werd als Commissaris in de Woning- bouw-vereenlging benoemd de heer G. Anker, in de Commissie van toezicht op het L.O. werden herbenoemd de heeren Zijder- veld en Donker .terwijl in de commissie tot wering van schoolverzuim de aftredenden allen werden herbenoemd. Voorts werd aan den heer van Zaal f. 10 restitutie landhuur 1933 verleend. Een voorstel Van Ruiten om 40'/o van het verschuldigde bedrag te ver- leenen werd niet ondersteund. Krachtens het bepaalde in de Lager Onderwijswet werd aan de bljz. scholen tot bestrijding der kosten van instandhouding een voor schot verleend over 1934. Tot slot van deze zitting hield de Raad een praatje over bil jarten, zulks naar aanleiding van een in gekomen verzoek van de hotelhouders om de biljartbelasting te verlagen. Het College van B. en W. voelde wel voor eenige reductie, doch nadat de Raad het pro en contra had besproken werd het verzoek afgewezen met 43 stemmen. Voor de heeren Boot, Lieverse en Tondu. Bij de rondvraag vroeg de Noordam in lichtingen over regeling van kindertoeslag voor de ambtenaren. De heer van Ruiten drong aan om bij steun zooveel mogelijk bonnen te geven, dan wordt het geld in de gemeente besteed. De voorz. deelde mede, dat dit ook het streven van B. en W. is. De heer Tondu vroeg naar de waarheid van de geruchten, dat het Gemeentelijk vereenigingslokaai zal worden omgebouwd in een noodslachtgebouw. Nadat de voorz. deze geruchten had bevestigd werd nog geruimen tijd over dit gebouw gesproken. Hierna volgde sluiting. Uitgaande van de vereeniging „Het Hoogeland" werd in een der zalen van hotel Swama de film Barmhartigheid ver toond. Door ds. Jellema werd deze bijeen komst geopend en gesloten. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk. In een vergadering van het college van notabelen der Ned. Herv. Kerk is ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer L. Hoogen- doom Azn tot kerkvoogd gekozen de heer W. v. d. Brink. Met ingang van 9 Maart wordt de stations-ambtenaar G. van Zijp overge plaatst van Schagen naar het station alhier. In de Geref. Kerk werd een extra collecte gehouden tot dekking van het te kort waarmede de rekening over het jaar 1933 sloot, zijnde f. 980. De opbrengst dezer collecte bedroeg f. 831.20, HEDEN. Heerensingel 28: Verkoop^. I Dozij". 7lO'/i uur nam. 5 Nutsgebouw: Spr. B. de u». j fascisme. 8 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest i Noëla Cousin. 8 uur nam. Volkshuls: Dansavond o. 1. v delde Vries. 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gem« Geref. Bond. Spr. ds. Mulder laken. 7'/i uur nam. Vrijdag. Remonstr. Kerk: Ver. „Geraeenl Spr. prof. Heerlng. 8'/« uur nam, Volkshuis: Prop. avond Leidsel»! weer-Comlté. 8 uur nam. Katwijk aan Zee: (Irene) L Chr. Vrouwenbond. Spr. ds. Ie Rojl Zaterdag. V.C.F.-Huls: Verg. N.B.A.S. VU s BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 81 Fra Dlavolo. Woensdag en Zaterdag nam. 2 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 eo| Trianon-Theater Breestraat, 8 „Die Sonne geht auf." Woensdag en Zaterdag nam. 2 l Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en| Roxy-Theater, Haarlemmerstm 8 uur nam. Zondag van 2 uur al f pende voorstelling. Trader Horn Casino-theater, Hoogewoerd „M Zondag nam. 4 uur 30 en 8 urn De avond-, nacht- en Zondag der apotheken wordt van Maandi en met Zondag 11 Maart a.s. men door de apotheken: G. F,| Steenstraat 35, telefoon 136; i Donk, Doezastraat 31, telefoon I HAARLEMMERMEER Aanrijding, Op den IJ weg nabij den Krui Haarlemmermeer werd de door mc( kracht voortbewogen groentensc den heer L. te Hoofddorp, aangerei een passeerende auto. L. sloeg do) schok tegen den grond en kon i meer overeind komen. Met een verj lijk gebroken, in ieder geval en kneusd been, werd hij opgenomen d zijne woning vervoerd. Dr. B. verled eerste hulp. De zwaar beschadigde! tewagen werd op een vrachtauto f en naar L's woning gebracht. Landbouwwinterschool. De vereeniging van oud-leerlij de Chr. Landbouwwinterschool te I dorp, hield een bijeenkomst ln het gebouw aldaar. De heer C. M. Verkiiy een inleiding over het onderwerp, lisatie in den landbouw", waarna f A. Kranenburg het onderwerp bloedpaardenfokkerij" behandelde, gesprokene werd met veel aandacü volgd en gaf aanleiding tot een aa" en leerzame gedachtenwisseling. De roofoverval. Met betrekking tot den nabij alhier plaats gehad hebbenden roofoverval, waarbij de loopknectitl Coöp. Samenwerking van een bcdrl f. 200.werd beroofd, vernemen de dader zich blijkbaar vóór het SjJ reeds in het struikgewas had verw wetende dat de loopknecht V. h«! woning van den heer B. gelegen uil pad zou passeeren. De onverlaat i onverwacht op V. toe, gaf hem eej met den steel van een bijl, berooftT van zijn geld en wist in de duister ontkomen. De politie, die den stee opgespoord en in beslag genomen, onderzoek ijverig voort. De toestand van Dr. Schrcude! Naar wij vernemen, heeft Dr. Sc!# te Nieuwvennep die, gelijk gem gevolge van een aanrijding met in den Bennebroekertocht gera modder in de longen had B6kre6e J het gebeurde een rustigen nacnt "j maakt. Van den toestand is nog"4 zeggen. Gelukkig is er geen sp direct levensgevaar en vele inw> Nieuwvennep en omgeving en o zien ongetwijfeld verlangend uit bericht dat het levensbehoud van gemeen geachten en beminden o "I zekerd ls. Chineesche avond. Van wege de afd. Haarlemmer1^, het Nutsdepartement werd in de a te Hoofddorp een bijeenkomst waarin de heer G. Pilger uit een lezing hield over CWna. pH verduidelijkt door lichtbeelden' Pilger, die een vorig Jaar een avond gaf en toen ook veel s slaagde er ook thans volkomen dig en pakkend kijkje te geven neesche openbare famllieie»^ schakeeringen. Na de pauze - mische Chineesche êénakter l Het zeer gevarieerde p ittv octi gcraiiutiuo aft het geheel tot een leerrijken e mmtm lieu gCUCCl l/UL CC11 1CCIWJ— j avond, zoodat deze Chineesen f( goed geslaagd kan worden De Ambtenaar bij de te# Spoorwegen, de heer J. w- ran met ingang van 8 Maart dorp overgeplaatst naar Zeve

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6