Het Conflict ter Centrale Veiling te Aalsmeer LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 7 Maart Tegen clandestiene tulpenhandel. UIT DE OMSTREKEN. INGEZONDEN. AGENDA. Sproeten komen Gelijk gemeld, had het bestuur van de Coöp. Ver. „Centrale Aalsmeersche Velling" gisteravond zijn leden ter spoedeischende buitengewone algemeene vergadering bij eengeroepen ln „De oude Velling" te Aals meer. Het punt van de agenda was: Be spreking van de gerezen moeilijkheden tusschen de vereenlging van snijbloemen- exporteurs en de CAV, Inzake den clan- destienen handel in bolbloemen, enz. In de toelichting, welke dit punt vergezelde, rele veerde het bestuur der C.A.V. zijn stand punt tegenover dat van de organisatie der exporteurs ln verband met het al o£ niet toelaten van den handel in bolbloemen buiten het velllngsverband. Er was van de zijde der leden, die zeker voor 80 pet. wa ren opgekomen, zeer groote belangstelling. De voorzitter, de heer W. Maarse Jbzn., opende met een woord van welkom en leidde het punt betreffende de gerezen moeilijkheden met de exporteurs ln. In ge dachten wilde hij in dit verband terug gaan naar de laatste ledenvergadering, welke geen twijfel liet over de meening der leden: dat geen handel op den duur mogelijk was dan over het mljntoestel, dus iedere clandestlenen handel met alle ten dienste staande middelen tegen te gaan. Dat het echter niet gemakkelijk ls Immer de besluiten uit te voeren, welke naar het gewenschte doel lelden, heeft de historie van het thans gerezen conflict wel bewe zen. In verband met de veilingsbemoelin- gen om het bloemensortiment steeds uit gebreider te maken, herinnert spr. aan de anjers, de contractzendingen van tulpen, enz. De voorzitter vond het komende op do kwestie van den clandestlenen tulpen handel bedroevend, dat de betreffende contractzenders het bestuur moesten attent maken op de wantoestanden, welke bui ten de velling door clandestlenen handel waren ontstaan en waardoor zij zich als vaste zenders ten hoogste gedupeerd acht ten. Het bestuur zegde hun toe, er een einde aan te zullen maken, èn door den betreffenden handel te verbieden èn door zelf bolbloemen in te koopen en te Aals meer te vellen, daarmee de exporteurs ter wille te zijn ln dien zin, dat zij aan de velling hun benoodigde voorraden en soor ten zouden kunnen betrekken. Den tus- schenhandelaren werden daarbij de plan nen van het bestuur onder het oog ge bracht en hun aangeboden op zeer voor- deelige voorwaarden te vellen. De onder handelingen zijn echter op niets ultgeloo- pen. De clandestiene handel bleef door gaan aan de Van Cleefkade en op verzoek van het veilingbestuur zijn die handelaren toen door de politie verdreven. De voor zitter ging dan nog eens uitvoerig de ge wisselde briefwisseling tusschen het be stuur en dat der exporteurs-organisatie na. Spr. betreurde in het bijzonder, dat onder hert ultimatum ook de naam van den heer Mensing stond. Is dit nu de man zoo vroeg spr., die steeds gezegd heeft, op de bres te willen staftül voor de belangen der kweekers? Spr. releveerde dan ver schillende repressaille-maatregelen en dreigementen der exporteurs, ten doel hebbende, den clandestlenen handel te laten voortbestaan. Om. kreeg de Raif- feisenbank een telegram, dat door de maatregelen van het bestuur heel Aals meer op het punt stond te springen. Tus schen velling en handel bestaan rechten en plichten wederzijds, doch geen geschar rel in producten. De voorzitter vroeg dan aan de leden hun oordeel ln het conflict uit te spreken, er den nadruk op leggende, dat als zij zich achter het bestuur zouden scharen, zij van de Raiffeisenbank te Utrecht geen last zullen ondervinden, terwijl de exporteurs van deze bank geen steun meer zullen ontvangen. De heer A. v. d. Zwaard noemde de houding van den heer Mensing treurig. Hij beval aan zelfexport der veiling. Met geen subsidie meer aan den A.T. Bond te verleenen, zou men alvast kunnen begin nen. De heer Harmsen protesteerde om. tegen de wijze, waarop de exporteurs gis terenmorgen werden behandeld. Een drietal was door de politie uit de veiling verwijderd. In 't algemeen ls spr. geen tegenstander van het veilen door de vei ling van door haar gekochte tulpen, doch z.i. zit er geen perspectief ln. In de D.ES. zit wel eenige toekomst. De veiling moet z.i. „veiling" blijven en niets anders. Spr werd dan wegens niet olrbare uitlatingen aan het adres van het bestuur door den voorzitter het woord ontnomen. Den heer J. Baardse Dzn. speet het, dat hij ln het betoog van den voorzitter geen geluid voor bemiddeling kon beluis teren. Hij betreurde het, dat de naam Mensing zoo met grooten nadruk in ver band bij het conflict genoemd is; de naam Mensing staat met gulden letters geschre ven ln de historie van Aalsmeer en spr. is overtuigd dat de heer Mensi/g ook voor de toekomst nog veel voor deze plaats zal beteekenen. De voorzitter merkte op dat het be stuur het conflict niet gewild heeft, doch de exporteurs hebben er op aangestuurd, moedwillig; zij willen de baas zijn in de veiling. De heer K. Eveleens meende te moeten wijzen op tendentieuze voorstellingen van den vdorzitter: er is niet gedreigd door de exporteurs, dat zij van de tribune af zou den loopen. Er ls geen sprake geweest van een negeeren der tulpenveiling. De heer Van den Heuvel meende te moeten opmerken, dat er door de expor teurs één ding gedaan ls, waar zij nu ver legen mee zitten. Spr. drong bij hen aan op redelijkheidsbesef. De heer Mensing bekeek de toestand in dezen niet optimistisch: de exporteurs wil len hun standpunt niet prijsgeven. Toch .moet getracht worden tot elkaar te komen. Mogelijk hebben zich van de zijde der exporteurs verschillende feiten voorge daan. welke den toets der critiek niet kunnen doorstaan, doch niet in organisa torisch verband, 't Is feitelijk de oude ge- sohiedenis: wrijving tusschen handel en kweeker, doch spr. achtte de kwestie zóó ernstig, omdat nu het woord „macht" ln het geding is gebracht. Spr. erkende het recht der kweekers om baas te zijn in de veiling, doch weet ook, dat èn velling èn exporteur ieder hun eigen standpunt heb ben. Persoonlijk betreurde spr. het besluit der exporteurs om geen rozen en tulpen te koopen. Dat spr. desniettegenstaande toch zijn naam gezet heeft onder het ulti matum aan het bestuur, vindt zijn oor zaak hierin, dat hij zich de gedachten- gang der exporteurs kan indenken. Z. 1. miskent het bestuur teveel het apparaat van den handgl, dat in het afgeloopen jaar nog kans zag 73008 kisten bloemen naar het buitenland te zenden. Het con flict ls van ernstig nadeel voor belde par tijen. Spr. stelde dan voor de tulpenveiling om 7.30 uur te doen aanvangen en na af loop daarvan bijlevering toe te staan van datgene, wat nog noodig is; betaling via veiling op gelijken voet met de contract- zenders. De voorzitter kan het voorstel-Mensing niet aanvaarden; uitsluitend over het mljntoestel zal ook de verkoop van bol bloemen moeten geschieden; het systeem moet vastgehouden worden. Ook het voorstel-J. Keessen Dzn., om een commissie van arbitrage te benoemen om te trachten de partijen tot elkaar te brengen, kon geen genade bij den voor zitter vinden, die in dit verband de ver gadering vroeg of de 400 veilingleden plus het bestuur nu niet in staat zijn, hun boontjes zelf te doppen. „Kunt u het goed vinden," zoo vroeg de voorzitter den leden, „dat wij de zaken, zooals die nu staan, naar bevind van omstandigheden behan delen?" De leden beantwoordden deze vraag met een krachtig applaus, daarmee hun goedkeuring gevende aan de door het bestuur genomen maatregelen, ten doel hebbende den clandestlenen tulpenhandel onder geen enkele voorwaarde meer toe te laten. Van de zijde der exporteurs verna men wij nog. dat ook zij ln hun meening zullen volharden, zoodat de staking aan de veiling wel zal voortduren. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE BLOEMENKOOPMAN. Mijnheer de Redacteur. Beleefd vraag ik U nogmaals een kleine plaatsruimte om den georganiseerden koopman M. J. van Steijn het eerste en laatste antwoord te geven op z'n schrij ven van l.L 6 Maart. Mijnheer v. Steijn begint z'n schrijven met een opmerking te maken over de onderteekening van het Ingezonden Stuk der erkende bloemenkooplieden en laat zelfs doorschemeren dat nu de bevoegde autoriteiten geen aandacht zullen schen ken aan het door hen Ingezonden Stuk en gaat verder met eenige onbeduidende opmerkingen waarvan misschien vele lezers met mij geen nota zullen nemen en eindigt met een propagandistische opmerking. Neen mijnheer van Steijn, wij hebben door middel van het Ingezondene een voudig een kleine opmerking gevraagd aan de autoriteiten ter bijlichting van hét verzoek. Uw oordeel over dit verzoek ls dat geen enkele koopman vergunning zou moeten krijgen Indien ons verzoek zou worden behartigd. Waarom? Is de reden hierin gelegen dat dan uw personeel geen vergunning krijgt voor den Zondag? iets wat billijk zou zijn! U oordeelt dat er maar 2 erkende kooplieden (ongehuwde) in Leiden zijn. Welnu heer Steijn ben ik dan geen koop man omreden lk met een motorboot naar Aalsmeer vaar om de door mij gekochte planten te vervoeren en dan voor andere kooplui zooals u en anderen ook hun planten vervoer tegen vergoeding, of om- BENTHUIZEN. Ledenvergadering afd. Groene Kruis. De voorzitter, de heer A. Verheul Nz„ opende met een inleidend woord boven genoemde bijeenkomst in de openbare school, waarna hij den secretaris, den heer A. van Os, verzocht de notulen te lezen, welke werden goedgekeurd. Vervol gens wordt het jaarverslag gelezen waar uit bleek dat verschillende artikelen zijn aangeschaft w.o. een nieuwe ligtent. De penningmeester, de heer M. Idema, deed verslag over zijn gehouden beheer. Ont vangsten met inbegrip der saldo hadden bedragen f. 1067,26, de uitgaven f. 331,15, batig saldo ln kas f. 736,11. Tot commissie leden voor het nazien der rekeningen enz. werden benoemd de heeren A. Mets en C. v. d. Meer. Na onderzoek werd bij monde van laatstgenoemde gerapporteerd, dat alles ln goede orde is bevonden. De voor zitter dankte den penningmeester en den secretaris voor hun goed beheer, benevens de commissieleden voor hun gedane werk zaamheden. Werd besloten, indien het bestuur het noodig oordeelt, een afgevaardigde naar de provinciale vergadering te zenden. Het aftredend bestuurslid, de heer M. v. d. Velde, werd bij acclamatie herkozen. De magazijnmeester, de heer M. v. d. Velde, bracht verslag uit over zijn beheer en ver zocht de leden ook hem te rapporteeren Indien zij de gebruikte voorwerpen hebben teruggebracht. Hierop volgde sluiting. dat mijn vrouw het huis onderverhuurt en één kostganger (ter bestrijding der hooge kosten) onder dak heeft? Neen heer Steijn die onbeduidende dingen moet u niet schrijven. Wij daar entegen staan anders. Wij erkende bloe- menkooplui krijgen niet net als u een wekelijkschen steun (voorbehouden, in dien deze al is ingetrokken) en knjgen niet net als u een werklooze die zes da gen stempelt en Zaterdag en Zondag mag handelen en hebben niet de mede werking van een musicus die z'n week loon in café's en dancings verdient. Echter moet u zich indenken dat wij het niet prettig vinden als wij dergelijke personen in ons midden krijgen omreden het voor zulken slechts bijzaak is en wij op Zaterdag en Zondag een schamel weekloon bij elkaar moeten schrapen, dat natuurlijk door hun concurrentie bijna onmogelijk wordt gemaakt en naar Maatschappelijk Hulpbetoon gedreven zouden worden, indien we daar niet sterk tegen opkomen. Ook spreekt mijnheer van Steijn over verdachtmakingen, iets wat geheel onge motiveerd ls. aangezien wij een verzoek hebben gericht en niet over verdachte personen of feiten spreken. Neen mijn heer Steijn, niet afdwalen. Uw houding verwondert ons echter wel eenigszins omreden u ons verzoek geheel vernieti gen wil. Is de reden soms gelegen in het feit dat wij ons best doen die menschen te verdrijven die ons bena- en u bevoor- deelen? Hopende dat de bevoegde autoriteiten uw schrijven beoordeelen zooals wij dit doen. teeken ik met de meeste hoog achting namens de erkende bloemen kooplieden G. HEIJNS, v d. Werfstraat 19 A. PS. Indien mijnheer Steijn meerdere inlichtingen wenscht verstrekken wij deze gaarne. HAARLEMMERMEER. Begrafenis Mej. S. v. d. Hoek. Gistermiddag werd op de algemeene begraafplaats te Hoofddorp onder groote belangstelling ter aarde besteld het stof felijk overschot van mej. S. v. d. Hoek, thans wonende te Heemstede, die op 29-jarigen leeftijd is overleden en aan de bijzondere school te Hoofddorp gedu rende enkele jaren als onderwijzeres is werkzaam geweest. Eenige leden van het sohoolbestuur. het hoofd van genoemde sdhool, de heer Dengerink en leerlingen van de hoogste klasse, die vroeger bij juffrouw v. d. Hoek in de klas hadden gezeten, stonden aan de groeve om haar een laatsten groet te brengen. Verschil lende spreker, o.a. de heer Dengerink, en de evangelist, de heer P. v. d. Berg, voer den het woord, waarbij oprechte dank en groote waardeering werd gebracht voor de liefde en trouw waarmede de overledene de belangen van het bijzondere onderwijs steeds heeft voorgestaan en behartigd. Botsing. De heer M., wonende nabij Sloten alhier, wilde gisteren op den Sloterweg met zijn auto uitwijken voor 'n andere auto, waar van de bestuurder vermoedelijk niet vol doende naar rechts uithaalde. Het gevolg was een botsing, die zoo hevig was, dat de auto van M. tegen een boom vloog en M. zoodanig werd .yiprwond, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Ned. Prot. Bond. Gisteravond werd door de afdeeling Haarlemmermeer en o. van den Ned. Pro testantenbond in het kerkgebouw te Hoofddorp een bijeenkomst gehouden, waarin als spreker optrad ds. Nauta uit Lelden, met het onderwerp: „Das Lied von der Gloeke" van Schiller. Het gesprokene werd met lichtbeelden verduidelijkt en door de aanwezigen met groote aandacht gevolgd. Het was een nuttige en leerzame avond. o HILLEGOM. Jaarvergadering „Stille Omgang". De jaarvergedarlng van het genootschap Stille Omgang was druk bezocht. Uit de jaarverslagen bleek, dat de afdeeling 637 leden telt en dat de rekening sloot met een voordeelig saldo van f. 236,40. Kape laan Paap uit de Zllk hield een rede voering, waarvoor kapelaan Ettlnger als waarnemend directeur dank zeide. Ver schillende liederen zijn ten gehoore ge bracht door het leden-zangkoor van St. Joseph. Jaarverg. Vreemdelingenverkeer. De Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer heeft haar tweede jaarvergade ring gehouden met een tamelijk goede opkomst van leden en vertegenwoordi gers van donateerende vereenigingen. De voorzitter, de heer C. Joh. Bakker Jzn., zeide in zijn openingswoord, dat het aan tal leden nog lang niet groot genoeg ls. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer D. E. Nieuwenhuls, bleek dat er ongeveer 50 leden en 9 donateurs zijn. Door bemiddeling van het bestuur heeft de Kweekers-Oentrale bloembollen beschikbaar gesteld voor beplanting der gemeente-plantsoenen. De penningmees ter, de heer J. Veelenturf, deelde mee, dat de ontvangsten waren f. 158.60, de uitgaven f. 123.28 en het batig saldo f. 35.32. Het gemeentebestuur heeft de aange boden banken met dank aanvaard. Zij zullen geplaatst worden ln overleg met het bestuur. Advies is gevraagd over plannen, aan sluitende op verbindingen met Haarlem en Leiden .Hierover ontstond eenig debat en gewezen ls op het werk van den A.N. W.B. door plaatsing van wegwijzers langs Ijsbanen. In de rondvraag is gevraagd naar een plan voor de aanstaande bloemenperiode, waarop de voorzitter meedeelde, dat nog 2000 gidsen beschikbaar zijn voor ver spreiding. Gedachten zijn gewisseld over een nieuwe gids en een nieuwe wan- delkaart. Besloten ls, dat de vereenlging lid zal worden van den toeristenbond A.N.W.B. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering Katwijksche Konijnen Fokkersver, „Het Raskonijn". Deze vereenlging hield een buitengewone vergadering, waarin de heer A. v. d. IJssel uit Den Haag het onderwerp behandelde: ..Het Raskonijn en de daaraan verbonden fokmoeilijkheden". De voorzitter, de heer W. v. d. Bent, sprak een openingswoord en verwelkomde den heer v. d. IJssel en zijn collega den heer Veraar. De secretaris, de heer J. W. Mugge las de notulen der vorige vergadering. De voorzitter installeerde drie nieuwe leden n.l. de heeren J. v. d. Plas, C. Kruijt en M. v. Duijn. Spr. hoopte, dat zij mee zouden werken tot den bloei tier afdeeling. die reeds 50 leden telt. Tot leden der tatoueer-commissie werden benoemd de heeen C. v. Zullen en A. Kuijt. De heer v. d. IJssel sprak over den Haas- kleurigen Vlaamschen reus, vervolgens over den witen Vlaamschen reus en ten slotte over den Lotharlnger en den Hollander. De voorzitter dankte hem voor zijn leerzame lezing; duidelijk was aangetoond, welke fouten bij het fokken vermeden moeten worden. Voor de vereenigingen in den om trek zijn zulke lezingen aan te bevelen. Met een kort slotwoord, sloot de voorzitter de bijeenkomst. Propaganda- en Filmavond van het Pelikaan-comité. Het plaatselijk Pelikaan-comité heeft een groot succes behaald met het organiseeren van bovengenoemden avond; de zaal voor Prot. Belangen was zeer goed bezet. Jhr. dr. J. Ca Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel te Haarlem hield een voordracht over zijn „Ervaringen gedurende 'n luchtreis van Amsterdam naar Batavia", gevolgd door een fllmvertooning van dien tocht. De voorzitter van bovengenoemd comité mr. Woldringh v. d. Hoop heette allen wel kom. Na een inleiding wees spr. op het doel van het Pelikaan-comité, dat wij reeds vermeldden en bracht dank aan de velen die hier gekomen waren omdat werk te steunen. De heer Mollerus deelde mede, dat het dezen avond voor de 75ste maal was, dat hij zijn ervaringen mededeelde. Ook van zijn lezing gaven wij reeds verslag. De voordracht van den spr. viel zeer in den smaak, evenals de filmvertooning. De burgemeester dankte jhr. Mollerus voor zyn voordracht en sprak over den band, die tuschen Nederland en Indië door de vliegtochten in stand wordt gehouden. Hierop volgde sluiting. Voor de hoogste klassen der lagere sqjiolen heeft de heer H. Koelewijn in de Gemeentezaal een lezing gehouden over: ..Ervaringen van een boschwachter", nader door lichtbeelden verklaard. De heer Koe- lijwijn. die een groot dierenvriend is. heeft getracht bij de jongens liefde voor de die ren bij te brengen. Moge hij daarin door zijn boeiende toespraak geslaagd zijn. LISSE. Lezing van Ds. A. K. Straatsma. Op uitnoodiging van de afdeeling Lisse van den Ned. Chr. Vrouwenbond trad in gfbouw „Rehoboth" op ds. A. K. Straatsma Ned. Herv. Pred. te 's Gravenhage, met het onderwerp: „Het wezen der zonde". Op de vraag „Wat is zonde" zijn vele antwoorden gegeven, aldus spr. In de Grieksche wereld werd de zonde beschouwd als een domheid: men rede neerde aldus, dat deugd aan te leeren is. Anderen pogen de zonde voor te stellen als een zwakheid, welke elkaar zelfs na verwant zijn. De zonde is door ons echter niet in één adem met zwakheid te noe men en nimmer als zoodanig door ons te aanvaarden. Er ls ook een wettisch formalisme dat het farizeïsme in de hand werkt. Men zegt dat zonde is: het verbodene doen; en daarom moet men weten wat wèl en wat niet mag. Het standpunt van den Farizeër die bad: „Ik doe dit en ik doe dat en ben niet gelijk den tollenaar!" Spr. is het meer eens met wijlen prof. Gunning die zeide: „zonde is anticipatie, ongeduld," hetgeen hij nader uitwerkte. De zondaar ls ook iemand, die niet op zijn plaats is, die zijn bestemming kwijt is. De zonde ls tegen de wet in, is revolutie! Nu komt in het N. T. Jezus in aanra king met de zonde. En wat doet Jezus? Hij scheldt niet op de zonde, maar Jezus stuurt af naar de diepte, hetgeen ons ln vele gesprekken aangetoond wordt. De bron van de zonde is het hart. Na de pauze wees spr. op de ontmaske ring van de zonde op Golgotha. Op dien heuvel heeft de „vrome" mensch Jezus aan het kruis genageld! De houding van Jezus tegenover de zonde is eenerzljds ontzaggelijk streng, ge tuige het gesprek met den rijken jonge ling; anderzijds ontzaggelijk mild en liefdevol. Laten wij nooit spelen of lichtzinnig met de zonde zijn, want het wezen der zonde is duivelsch. Jaarvergadering Gcref. Knapcnvcrceniging In de groote zaal van „de Vereenlging" hield de Geref. Knapenvereeniging „Samuel" onder leiding van den heer P. van Hartingsveld een feestelijke jaarver gadering, die een welkomstwoord sprak. Na lezing van het jaarverslag stonden op het programma een tweetal onderwer pen n.l .een opstel over „Daniël", door Herman de Blleck en over „Voorloopers der Hervorming" door Huibert van Glnhoven, hetgeen door deze knapen uitstekend werd gedaan. Ter opluistering was door den leider een wedstrijd uitgeschreven in voordragen en improvlseeren. Een jury werd benoemd ter beoordeeling van de prestaties der mede dingers. De uitslag was dat met voordra gen de le prijs gewonnen werd door Reng Segers; 2e prijs Piet van der Schaaf; met de improvisatie-wedstrijd werd de eerste prijs gewonnen door Willem Buurman en de tweede prijs door Marten Eisenga; de andere „kunstenaars" kregen allen een troostprijsje. Een aardige samenspraak „De Water geuzen voor den Briel" was het slot van dezen avond. Gezien de leeftijd van de jongens kan de leider trotsch zijn op het geen zij presteerden. Door dr. Th. Ruys Jr. werd een slot woord gesproken. Ten nadeele van de fa. G. v. P. werd op de tuin „Hoogeweide" aan den Sta tionsweg een partij boonenstaken gestolen door zekere P. K. en P. L., beiden alhier, die door den heer W. echter op heeter- daad betrapt werden. De politie maakte proces-verbaal op. 1 HEDEN. Heerensingel 28: Verkoop.;,, I Dozij" 2 3/46 en 7lO'/i uur r Hoogl. Kerkgracht 28: Verkoc werken t. b. v .de Evang. Luthl en 710 uur nam. Donderdag. Heerensingel 28: Verkoopdj» Dozij" 26 en 7lü'/s uur nanp Nutsgebouw: Spr. B. de Ligt, t fascisme. 8 uur nam. Nutsgebouw: Theemiddag Ned.! Huisvrouwen, Th uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest. Noëla Cousin. 8 uur nam. Volkshuis: Dansavond o. 1. v. ut delde Vries. 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gem- Geref. Bond. Spr. ds. Mulder vin laken. Th uur nam. BIOSCOTEN. Luxor-Theater, Stationsweg, Fra Dlavolo. Woensdag en Zaterdag nam. 2 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 ti Trianon-Theater Breestraat, „Die Sonne geht auf." Woensdag en Zaterdag nam. 2 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 eo Roxy-Theater, Haarlemmerstr- 8 uur nam. Zondag van 2 uur af pende voorstelling. Trader Horn Casino-theater, Hoogewoeid 49. „M". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 f De avond-, nacht- en Zond- der apotheken wordt van Maan en met Zondag 11 Maart a.s. v men door de apotheken: G. F Steenstraat 35, telefoon 136; i Donk, Doezastraat 31, telefoon 1 RECLAME- het voorjaar, koop tijdig Spriltol. Bij alle OEGSTGEEST. Loop der Bevolking, Gevestigd: H. H. Walraven timmerman, W. de Zwijgerlaan Leiden G. C. van Goozen tb, Zwijgerlaan 20 van Zoetenra' Oppenhuis, d.b., Oranjelaan 20 v den H. M. L. Homan geb. Kube, W. de Zwijgerlaan 25 van Leid Nijs en gez., wagenvoerder N.Z weeiweg 7 van Lelden A. G. gez., meubelmaker, de Kempe van Leiden T. v. d. Niet, 4. Hendriklaan 11 van Leiden - Reijgersberg, kellner Jullanalaan Den Haag D. de Wit, chauf Abtspoelweg 19 van Leiden. Vertrokken: T. Hogerwaard, leeraar van Leidschestrw. 11 Nw. Guines J. Irlacher, Oranjelaan 7 naar Leiden, Oude Jac. van Waning, le luit. Spaargarebstr. 10 naar Warmo renw. A 16c J. Hogervorst en l Rhijnhofweg 6 naar Leiden, Ge 61a G. Waasdorp, db., van de naerstraat 60 naar Wassenaar, laan 1 H. Bol, boterhand. van straat 6 naar Hazerswoude, We 39 J. Fontein, kaashandel._ v. J. laan 6 naar Leiden, O. Vest 55 Ubbelohde, hulsh., van de Kern straat 90 naar Den Briel, Jan laan Wed, A. H Dirkse geb. v ren, van de Kempenaerstr. Brielle idem C. Komen, van W derweg 38 naar Ned. Oost Indie P. de Raadt, van Prins Hendrik!. Leiden, Botermarkt 28 A. E. db„ van Wilhelminapark 20 naar Hooigracht 39 J. A. M. Pomm bed., van de Bourbonl. 7 naar W Rijndijk 109a G. Stapel, leeri" van Koninginnelaan 21 naar t Vondellaan 13 J. den Hollander koopman, van Deutzstraat 13 b° Leiden. Merelstraat 43 (ged.)-1 Neijenhuls, onderwijzer van Na 13 naar Leiden, Rijnsburgerweg o F. J. Schwartz, van Wilheunl* naar Den Haag, Voorhuizenstr. Bolderdijk en vr„ huissch., van penaerstr. 73 naar Leiden, Fr. v. straat 28a M. Piepenbroek, do de Zwijgeriaan 25 naar t Oestereiden G. van Mams1 Terweeweg 55 naar Rotterdam,. Rottekade 5963 A. M. Luïsclus, arts, van Oranjelaan Weenen (Oostenrijk) C. O. en vr., van Pr. Hendriklaari iu J> ribon (Ned. O. I.) - J. M. W«>M le kl. P.T.T., van Fred. Hendry- Ned. O. Indlë, Pontlanak P- H' van Koninginnelaan 11 naar G. H. Fransen van Warmont naar Den Haag. Dr. Welylaan n Aalbersberg geb. v. d. Marken Emmalaan 6 naar New York. Burgerlijke Stand- Ondertrouwd: Matt, Sepers -3,-1 M. v. d. Vliet J. H. Nauta A. Oort 25 j. Feestavond van De Chr. Korfbalclub „Fik5 groote zaal van „Irene" een P 4 feestavond. De heer B. j- sprak het openingswoord. sprak het openingswooru, allen 'n hartelijk welkom toen k genooten. Zich met de ven* verheugende over de de enj» stelling, verwelkomde hij *n J. den Burgemeester, den nee' Gerrevlnk en zijn echtgenw schillende afgevaardigden eenlglngen en het Leidsc'1 ond«. orkest „Symphonia", dat jflg van den heer J. Plu mede»

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6