Jaargang DINSDAG 6 MAART 1934 No. 22687 eerste blad. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. SCHEEPSVERBINDINGEN. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIENh rtj. per regel voor advertentlen uit Lelden en plaatsen agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle -i advertentlën 36 Cts. per regel. Kleine Advertentiën .tend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. een maximum aantal woorden van 30. volgens postrecJit. Voor eventueele opzending van 10 Ots. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeirxkplem Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT M Voor Lelden per I maanden f.2.35; per week ..Mt1D.U Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0-1S Franco per post 1.2.35 portokosten. mer bestaat uit DRIE bladen gouden doctoraat. dag a.s. zal het 50 jaar geleden t mr. J. G. Wurfbain, thans woon- te Rheden, aan de Leidsche Uni- promoveerde in de rechtsweten- christen-vrouwenbond. vrouw LeverBrouwer over „De Vrouw en het boek". de afdeeling Leiden van den Ned. Vrouwenbond heeft gisteravond L. A. LeverBrouwer uit Den een lezing gehouden over „De n het boek". De presidente, mej. leidde de spreekster met enkele in. Mevr. Lever begon met er op dat elke vrouw behoefte heeft dat uitgaat boven het leven van Voor de vrouw is het absoluut dat ze haar geestelijk leven niet loost. Het leven is ontzettend 'aar er zijn snipperuurtjes. Die e vrouw voor zichzelf houden. Voor sstelijke ontwikkeling is de vrouw 'draak aangewezen op het boek. lectuur moet de vrouw menschen- pdoen en haar goeden smaak ont- Wat zal de vrouw lezen? Wat zal envrouw lezen? Sommigen zullen Zij mag alleen lezen wat Christe- Daarmee komen we er niet. We de practijk van het leven en we onze oogen niet sluiten en ons in 'e terug trekken. Er zijn ook men- e zeggen dat een Christin alles :n. Dat is nog minder waar. Er enzen die wij niet overschrijden maar daarbinnen zal elke Christen ,n weg te kiezen hebben, dien hij st op dit gebied. Zijn geweten zal >rbij tot richtsnoer moeten zijn. voorzichtigheid is echter geboden, or menschen die gevoel hebben 'oonheid, zijn de gevaren groot, loed van lectuur mogen we niet atten. de vrouw haar literatuur zorgvul- u. Ze moet het van snipper- hebben. Laat ze dan goede lectuur iet. alleen spannende romans of t goede literatuur, maar om de g van de handeling, niele voorbeelden liet spr. zien hoe 't verschil is tusschen het schrij den kunstenaar en van dengene kunstenaar is. Er wordt zooveel ■k uitgegeven, dat in courant en aanbevolen wordt, omdat het Ig is. Gelukkig zijn er ook ke kunstenaars. De groep is klein, zijn er laten wij in de eerste die Christelijke kunstenaars lezen, „de klassieke literatuur. Welk een ')k terrein van genot strekt zich voor ons uit. De moeilijkheden «wonnen moeten worden verzin- Mt niet bij de geestelijke winst, o ernstig lezen van deze reuzen de kunstenaars ons geeft. d korte pauze wees spr. op een terrein van de woordkunst, dat voor °8 afgesloten is, n.I. de dichtkunst, moet men, als men er van nature Ueg voor heeft, langzaam smaak In de poëzie bloeit de schoonheid ■jt op dan in de proza-literatuur. ®ort niet; zeggeIlj dat men geen "ik gevoel heeft. Hoe kan men dat ais men geen moeite doet om de md van de poëzie te ontdekken. gedichten niet vluchtig lezen tact aandacht lezen en herlezen. '«Kregels in onze ziel kunnen ons '«rrljken. Spr. zegde enkele be- S«dichten om de schoonheid er van d zien en de troost uit te laten vaa de Christelijke poëzie tegenover en de schrille klacht in de van den ongeloovigen kunste- *ees er nog in 't kort op hoe we lezen (geen romans verslinden, jug en aandachtig van een boek om tenslotte nog een oogenblik man bij de vrouw en Het Boek. •a we allen en daarbij vragen we r! e«ste plaats naar schoonheid, «ds Woord tot de ziel. Maar er tV?k zeldzame, unieke literaire ln- Geen boek is er in schoon de 'ergelijken in geen enkel op moeten dit Boek niet alleen met net gezin lezen, maar ook alleen lever :mg tenslotte voor in dank- K°0PDAGEN „CLARA DOZY". fc'Si'*1* n3ar achterstaande ad- "eWr~ l WÜ alle vrienden van het t/+ londerwiis op hun be- V l°onen de tw€e verkoop- de óameskrans Clara Dozy - 5* donderdag hoopt te hern ia ^öbelschool Heerensingel nuttige en fraaie artikelen in. maandelange noeste >tochf en bijeengebracht zullen Zni]pr.Word€n en «©nige aardige en de bezoekers gczö:-Jlg bezig stichting het nederlandsch historisch natuurwetenschappelijk museum. Jaarverslag over 1933. Aan bovengen gende ontleend i Het beheer dl groote voorziq aangezien hetj lijk groot f. 2a pd verslag is het vol- geldmiddelen moest met .igheid gevoerd werden, ijkssubsidie, oorspronke- (in 1931) in 1932 tot op f2520 vermijfderd, voor 1933 tot f. 2240 was teruggebracht. Desniettemin is het gelukt, dooj betrachting van de noodige zuinigheid (o.a. door een slechts zeer klein bedrag voor aankoopen te besteden) de rekening van inkomsten en uitgaven slui tend te maken. Het gebouw werd door het personeel van den Rijksgebouwendienst eveneens in goeden staat onderhouden. Een groot be zwaar is, dat het gebouw, met uitzonde ring van de werkplaats en den directeurs kamer, niet verwarmd kan worden; deze omstandigheid doet gedurende de winter maanden ongetwijfeld afbreuk aan het bezoek en werkt tevens belemmerend op het werken in het museum. Er bestaat evenwel gegronde hoop. dat de winter 19331934 de laatste zal zijn geweest ge durende welke het in het museumgebouw zal hebben gevroren. Het Museum werd in 1933 bezocht door 1136 personen, waarvan 970 betalend en 166 niet betalend. De verzamelingen verkeeren in voor tref felijken toestand. De groote tempera tuurwisselingen en de daarmede gepaard gaande verschillen in den vochtigheids toestand van de lucht oefenen niet den minsten schadelijken invloed uit. De aanwinsten waren gedurende 1933 zeer talrijk en belangrijk. De belangrijkste aanwinsten zijn: twee stukken flintglas, twee groote slijpschalen, een hyperbolische lens, twee oculairen, alles afkomstig van wijlen dr. J. A. Koch, van den heer L. E. W. van Albada, gene- raal-majoor b .d.; een hemelglobe van Messier, van den heer A. Bruins; een groote verzameling stukken optisch glas, gemonteerde en ongemonteerde lenzen en enkele slijpwerktuigen, 'n spiegeltelescoop van James Short (1741), een kijkertje van Jan van Deyl en Zoon, een kijker van Harris and Son, een kijker van Dollond op driepoot, een kartonnen kijkertje; een kijker vervaardigd door wijlen dr. J. A. Koch, een microtoom, vervaardigd door wijlen dr. J. A. Koch; een groote verzame ling microscopische praeparaten, van de familie van wijlen dr. J. A. Koch. Voorts werden Ln bruikleen ontvangen: een verzameling micriscopische praepara ten van verschillende afkomst, met «enige bijbehoorende geschriften, van het Bota nisch Laboratorium alhier twee globes naar G. en L. Valk, gedrukt door Covens, van mevrouw EastonVisser; een kastje met microscopische praeparaten, van het Instituut voor de Geschiedenis der Ge nees-, Wis- en Natuurkunde alhier; een verzameling microscopische praeparaten, van het Histologisch Laboratorium alhier; een buisje met Ceriumfluoride, waarin prof. dr. W. J. de Haas in Mei 1933 een temperatuur van 0 gr. 27 absoluut heeft bereikt, van het Kamerlingh Onnes Labo ratorium alhier; 'n Leeuwenhoekmedaille (1716) van zilver, van dr. C. J. van der Klaauw; een doos met microscopische praeparaten, van J. J. Zaalberg van Zeist; een groote verzameling lenzen en werk tuigen om lenzen te slijpen, afkomstig van J. J. Zaalberg van Zeist, van den heer G. J. Zaalberg van Zeist; een verzameling microscopische praeparaten van J. van der Hoeven, Bourgogne, enz., van het Zoö logisch Laboratorium alhier. De catalogiseering en etiquetteering der nieuw verworven voorwerpen werd gere geld bijgehouden. Zoo goed als al»deze voorwerpen werden in het museum ten toongesteld, slechts enkele werden voor- loopig in het magazijn opgeborgen. Twee zeer belangrijke bruikleenen zijn hierboven nog niet vernield, aangezien de catalogiseering en opstelling nog niet ge reed is gekomen, nl. een groote verzame ling chirurgische instrumenten van de Chirurgische Kliniek alhier (directeur prof. Suermondt) en een verzameling chi rurgische, obstetrische en andere instru menten van het Instituut voor de Geschie denis der Genees-, Wis- en Natuurkunde te Leiden (directeur dr. De Lint), te zamen ongeveer 300 instrumenten. Zoodra de opstelling van deze beide verzamelin gen gereed zal zijn gekomen en dit zal waarschijnlijk in den aanvang van 1934 het geval zijn zullen wij aan 't Museum een medische afdeeling kunnen toevoegen, die alleen op het gebied der chirurgie en obstetrie eenigszins belangrijk zal zijn, maar die met de anatomische verzameling het begin van een grootere afdeeling voor de medische wetenschappen zal kunnen vormen, waarin, naar wij hopen, allengs ook de andere medische wetenschappen goed vertegenwoordigd zullen zijn. De handbibliotheek van het Museum bevat thans (31 December 1933) 139 boe ken en 415 afdrukken en brochures; de aanwinsten gedurende 1933 bestonden uit 5 boeken en 45 afdrukken en brochures. voorjaarsbeurs. Naar m.en ons van bevoegde zijde mede deelt zal de voor j aars beurs, welke onder auspiciën van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen gehouden zal worden van 23 tot en met 27 April, zeker doorgaan, daar de beschikbare ruimte in de groote Stadsgehoorzaal bijna geheel aan standhouders is verhuurd; openbare vergadering der n.s.b. Rede van den heer Van Geelkerken. In de Burchtzaal hield de Leidsche afdeeling der N.S.B. gisteravond een open bare vergadering, waarin het woord werd gevoerd door den heer C. van Geelkerken, den algemeen secretaris. De propaganda leider voor den kring Leiden opende met een kort woord, nadat de druk bezochte vergadering enkele vaderlandsche liede ren gezongen had. De heer Geelkerken be sprak vervolgens den strijd der Nationaal Socialisten. Den vertegenwoordigers der verschil lende politieke partijen in Nederland wordt toegeroepen „stand", „koers" of „vast" te houden; de roep der N.S.B.'ers „hou zee" noemt men import en men ver wijt hen niet zee te houden, dus niet naar 't Westen, naar de bakermat van het parle mentarisme, te zien; maar naar 't Oosten, naar Duitschland en vergeet daarbij, dat de N.S.B. in Nederland reeds bezig was te worstelen met de tegenwerking eer Hitier aan het bewind kwam. Na gewezen te heb ben op den ouden geest der Nederlanders en het verschil met dien der laatste jaren aangetoond te hebben, zeide spr., dat het nooit de bedoeling der N.S.B. is geweest of zal zijn aanhangers te winnen met mooie leuzen; slechts als een geheel volk één van zin is en alle voorteekenen wijzen er op, dat het dit spoedig zal zijn kan het der natie goed gaan. ook uit nationaal socialistisch oogpunt. De inspiratie van den strijd der N.S.B.'ers een strijd, welke gestreden moet worden met den geheelen persoon hebben zij geput uit de Nederlandsche geschiedenis. Het goe de dat het buitenland bracht nam de N. S. B. ter harte, zonder echter het eigen volkskarakter en de eigen bestemming uit het oog te verliezen. De N.S.B.'ers gelooven in hun roeping, omdat zij niet gelooven in den ondergang van Neder land met Indië als onverbrekelijk onder deel en de gehechtheid aan het vorsten huis Oranje. Even hard als de laatste jaren geha merd is op het begrip dat socialisme in ternationaal is, even hard zullen de N.S. B.'ers in het begrip, dat socialisme natio naal is er in beuken. Zich sociaal noe men is gemakkelijker dan sociaal zijn, zich één te voelen met alle leden der be volking, daar in de Nederlandsche een heid nooit gesproken kan en mag worden van klassen. Niet de wil om te scheiden maar die om samen te voegen kenmerkt de N.S.B. Tegenwoordig bereizen de politici alle partijen het land om in groote redevoe ringen te wijzen op het gevaar der N.S.B., door de radio worden redevoeringen ge houden over onderwijs en politiek, het on derwijs vergt 5 minuten, de politiek de rest van den tijd. Niet minister Marchant maar de politicus van dezen naam voer de het woord. Verleden jaar teekendede socialistische pers Colijn af met bebloede handen, thans beschrijft men hem als een prachtige regeerder. Thans teekent dezelfde pers de Duitsche leiders op de zelfde wijze! Tal van verboden zijn den laatsten tijd uitgevaardigd; volgens het principe één voor allen en allen voor één opgebouwd zal de N.S. Nederlandsche staat ook offers eischen maar vele der thans voorkomende schandalen zullen dan onmogelijk zijn. Eenigen tijd terug nam men het de N.S.B. kwalijk toen gesproken werd over Neder landsche Stavisky-schandalen. thans ko men overal in den lande millioenen en millioenen verzwegen vermogens voor den dag. De eigenaars zijn vrijgesteld voor elke straf, maar hebben ten koste der min der bedeelden de natie jarenlang bestolen. Waarom mag de N.S.B in Nederland de macht niet krijgen? Omdat men de een heid van den Protestant naast den Katho liek, den arbeider naast den werkgever niet wenscht. Thans zullen spoedig geen revolutionairen meer in de Kamer mogen komen, maar Roestam Effendi c.s. kregen f.5000 en vrij reizen le klasse! Bezien in het licht van den tijd mag en kan men menschen als Fruytier en Eikenboom niet kwalijk nemen wat zij deden, want zij kon den niet beter doen; hun fouten zijn die der regeeringen. De eerste stap in de richting van den N. S. staat is een gezond volk, een regeering steunend op dit volk volgt dan vanzelf. Het begrip staat zal dan zijn terugge bracht tot de oorspronkelijke beteekenis van den alles samenvattenden band. De Nederlandsche communisten zijn niet de vijanden der N.S.B.'ers; het zijn verdool de. misleide landgenooten. Een Oranje is, blijft en zal blijven de leider of de leid ster van het Nederlandsche volk, over schaduwd door niets of niemand, ook niet door den nationaal-socialistischen leider. De jeugd erkent niet meer de kunstmatige scheidingen en is reeds eensgezind; de ouderen moeten aan den nieuwen toestand nog wennen. Volgens de rede van den minister-presi dent mag het marxisme trachten langs legalen weg de macht in handen te krij gen; aan de N.S.B. verbiedt men het. Op de wijze van Oostenrijk zegt men in de kringen der diamantbewerkers zelf, dus met machinegeweren enz., dat noemt men hier den legalen weg! Tegen het anti militaristische pamflet der negen hoog leeraren wordt niet opgetreden, totdat blij ken %zal, dat de houtworm den geheelen Nederlandschen stam zal hebben doorge vreten. Mogelijk is het thans, dat S.D.A. P.'ers verzoeken van te voren gewaar schuwd te worden als het Wilhelmus ge speeld zal worden om niet in moeilijk heden te komen! In Nederland, geregeerd door een Oranje-vorstin. De N.S.B. neemt men het kwalijk, dat zij dergelijke perso nen t.z.t. zal sturen naar streken hier ver vandaan. Dan zal echter blijken dat derge lijke aanvoerders meer coupletten van het Wilhelmus dan men mocht vermoeden, kennen. De strijd der N.S.B. is zwaar, want het gaat er om een nieuwen vaardigen geest over Nederland te brengen, een geest ge richt tegen het salon- en intellectueele bol sjewisme, dat staat en gezin verwoest. Met de opwekking aan dezen strijd deel te ne men, besloot de heer Van Geelkerken zijn vaak humoristische en vele malen door 'n enthousiast applaus onderbroken rede. Na de pauze beantwoordde spr. de inge komen vragen. ONTSPANNINGSAVOND VOOR WERKLOOZEN. Gisteravond is in „Concordia" een ont spanningsavond voor werkloozen gegeven, waarvan de organisatie was opgedragen aan den heer Alb. Gerritsen, die zich op alleszins loffelijke wijze van die taak heeft gekweten. Als medewerkster had hij ditmaal mej. Elly de Roo, die voor en na de pauze eenige mooie nummers ten gehoore bracht, waarmede zij gehoord het gul gegeven ap plaus veel succes oogstte. Verder werd deze avond gevuld door het optreden van den goochelaar den heer prof. Ben Ali Libi, die een zeer uitgebreid programma bood, waarin hij vele verbluffende staal tjes van zijn goochelkunst ten beste gaf en waarbij natuurlijk de lachsalvo's niet van de lucht waren. Ook mogen wij niet vergeten het optreden van den heer Ger ritsen zelf als humorist-conférencier, waar voor hem ook veel applaus ten deel viel, terwijl hij bij de opvoering van het stukje „Inbrekers" zich liet kennen als iemand, die ook op het gebied van tooneelspel thuis is. Dat „Concordia" voor dezen avond te klein was, kenteekent de belangstelling, welke er voor zoo'n avond bestaat. Het was dan ook een prachtavond, waarvan veel te spoedig het einde kwam en die velen eenige genoeglijke uren heeft be zorgd. Zouden er nog meerdere volgen? Wij hopen het maar voor de werkloozen! AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen werd door den directeur van Gemeentewerken namens B. en W. aanbesteed het uitvoering van bestratings- en rioleeringswerken en het maken van een speelterrein met portiers verblijfplaats enz. op een terrein ten Zuiden van de Da Costa- straat. Er waren 13 biljetten ingekomen, waarop als volgt was ingeschreven: Kraayeveld's Aannem. Mij te Haarlem f.31 000, Jac. Warnaar, Leiden, f. 28.808, Joh. Limburg en Kreuning, Purmerend en Heemstede f. 26.400. A J. Langeveld. Leiden f. 22.000. fa. Heemskerk, Leiden, f. 19.944, G. A. Koning. Voorschoten, f 19.400, W. F. Marcelis, Leiden, f. 18.992, Bunschoten en de Groot. Hillegersberg en Leiden, f. 18.744, fa. de Winter en v. Weeren, Leiden f. 18.150, E. v. d. Berg, Leiden, f. 18.095. fa. Sanders en Co. Gouda. f. 17.687, P. J. Visser. Was senaar f. 17,238, fa. Dienaar en Zn.. IJmui- den f. 17.099. Verder werd aanbesteed: Het maken van den Westelijken oprit voor de Spanj aars- brug. Hiervoor werd als volgt ingeschreven: Fa. Coblens. Haarlem, f. 2816. G. G. v. d. Ende. Schipluiden f.2171. G. A. Koning, Voorschoten, f. 2000, fa. Bunschoten en de Groot Hillegersberg en Leiden, f. 1864 H. Veld. Leiden, f. 1333. Tenslotte is aanbesteed: het uitvoeren van slootdempingen, rioleerings- en be- stratingswerken op terreinen ten zuid westen van de Van den Brandelerkade tusschen de Stadsmolensloot en de tram baan der N. Z. H. T. M. Hiervoor waren 17 biljetten ingekomen. De inschrijving luidt: fa. Hendriks en Tissing, Uffelte f. 125.000; Joh. Limburg en Kreuning, Purmerend en Heemstede f. 68.000; N.V. Kraaayeveld's Aann. Mij., Haarlem f. 65.300; S. G. v. d. Ende, Schipluiden f. 62.100; L. Buyzert. Rotter dam f. 58.689; N.V. v.h. Visser en Zn., Wassenaar f 58.500;'fa. Jaarsveld, Apel doorn ƒ.56.720; fa. Heemskerk, Leiden f. 51.745; F. W. Marcelis, Leiden f. 51.523; fa. v. d. Geer en Stuifzand, Leiden f. 50.430; fa. de Winter en v .Weeren, Lei den f. 49.000; M. Konings. Leiden f. 48.700; G A. Koning, Voorschoten f. 46.100; fa. Bunschoten en de Jong, Hillegersberg en Leiden f. 45.491: Joh Dienaar en Zn., LJmuiden f. 44.990; fa. W. Sanders en Co., Gouda f. 44.723; fa. de Later en Meyers, Leiden f. 42.300. De gunning is aangehouden. Donderdag as. 's avonds 8 uur, spreekt ln de Nutszaal (Steenschuur) de heer B. de Ligt over het onderwerp: „Wat het fascisme stuit". Men zie de advertentie in dit nummer. De laatste lezing over de Remonstr. Gedachte ln dezen tijd, wordt door „Ge meenteleven" gehouden Vrijdag 9 Maart, 's avonds te 8.30 uur in de Remonstr Kerk. Dan spreekt prof. Heering over „In Godes dienst". Voor bijzonderheden leze men de advertentie ln dit blad. BINNENLAND. De steun aan den tuinbouw (Land- en Tuinbouw, 3e Blad). De weerbaarheids-afdeelingen der N.S.b. zijn geen militaire organisaties (Binnen land, 3e Blad). Roofoverval te Amstelveen (Gemengd, 3e Blad). Conflict op de Centrale Veiling van Aalsmeer; de handelaren koopen geen bloemen meer (2e Blad). BUITENLAND. De komende besprekingen te Rome (Buitenland, le Blad). Amerika zendt een economischen onder handelaar naar Europa (Buitenland, le Blad). Roosevelt over den nationalen opbouw in de Ver. St. (Buitenl., le Blad). Rondom de Fransche schandalen (Bui tenland en Tel., le Blad). Groote scheepsramp in China. Honder den slachtoffers (Tel., le Blad). HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe Inschrijvingen: Garage Luxe, Voldersgracht 19, Lelden. Autoverhuur. Eigenaar J. J. Gijzenij, Leiden. Firma Gebr. J. J. en J. A. Uljee, Boer- haavestraat 7, Voorhout. Aannemers van metselwerken Vennooten: J. J. Uljee, Voorhout en J. A. Uljee, Rotterdam. Wijzigingen: Antüoop. Anti-loopen, Jan Livenstraat 2. Taxi-onderneming. Uit tredend vennoot: J. J. Gijzenij, Leiden. D. en Joh. Boot N.V., Wilhelminastraat 50, Alphen aan den Rijn. Bouwen en her stellen, koopen en verkoopen van schepen en motoren. De procuratie van den heer G. Boot, Alphen aan den Rijn is inge trokken, d.d. 1 Maart 1934. D. Zandbergen, Hoofdstraat 36, Sassen- heim. Bloembollenbedrijf. Nieuwe Procu ratiehouder: J. J. v. d. Bosch, Sassenheim. Wed. T. Vos JacznHoofdstraat 274, Sassenheim. Handel in brandstoffen. Nieuwe Procuratiehouder: J. J. van den Bosch, Sassenheim. Dr. A. J. Bernet Kempers. toegelaten als privaat-docent in de vergelijkende cul tuurgeschiedenis van Zuid-Oost-Azië aan de Rijksuniversiteit alhier, zal morgen te 4.15 u. zijn werkzaamheid beginnen met een openbare les in het klein auditorium dier universiteit. De kornet W. S. A. Colenbrander van het 6de regiment veldartillerie is benoemd tot reserve-tweede-luitenant. De panden van de firma P. Hogen- doorn en Zoon, Haarlemmerstraat 150— 154 hebben een algeheele reorganisatie en verbouwing ondergaan, waardoor zoowel het uiterlijk aanzien als de inwendige in richting aanmerkelijk is verbeterd. De ruime ingang met aan weerszijden prach tige ruime etalagekasten maakt al direct een royalen indruk en deze wordt door een rondwandeling door de verschillende afdeelingen nog versterkt. Alle afdeelingen zijn zooveel mogelijk afzonderlijk ondergebracht, zoodat er thans aparte toonkamers en verkoop ruimten zijn voor Perzische tapijten, slaapkamerameublementen en gordijnen. Een en ander bevordert het rustig uit zoeken totdat de cliënt zijn keuze heeft bepaald. De verbouwing werd uitgevoerd onder architectonisch toezicht van den heer Stigter. Voor de Leidsche Vereeniging voor Wetenschappelijke Voordrachten heeft gisteravond prof. H. Erlssey uit Parijs een voordracht gehouden over „Studiën in de groep Heterosiden". De navolgende schepen zijn morgen radiotelegrafisch te bereiken via het kust- station Scheveningen Radio. Alpherat. Baloeran. Chr. Huygens, Dempo Crijnssen. Joh. de Witt, Kota Nopan, Kota Pinang, Kota Tjandi, Mam. van St Alde- gonde, Leerdam, Orania, Oranje Nassau, Poelau Roebiah,, Randfontein, Rotterdam (H.A.L.), Sibajak, Slamat, Statendam, Stuyvesant, Venezuela, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagiers schepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningen radio te bereiken. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen radio be dragen de totale kosten 44 ct. per woord.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1