IM OEN DULK, E DESSINS twijk a. Zee. ketbakkerij Handgeweven Overgordijnen v.af f,6,75 Madras f,4.65 Helman pander NIEUW LEVEN OUDE COURANTEN 'EÏDSCH DAGBLAD H DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 1 Maart 1934 injk aan den rijn. noordwijk. breking inzake het PITBREIDINGSPLAN. Wie bezwaren geuit. oegstgeest. rijnsburg. sassenheim. °- wassenaar NAGEKOMEN BERICHTEN. BINNENLAND. zoeterwoude BUITENLAND. ONZE TELEFOONNUMMERS: IIIIIIIIIIIHIEIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII VOOR BLOEMENLIEFHEBBERS!!! Pakken Oude Couranten NOORDEINPSPI.EIN EEN BIJZONDERE THEE-COMPLEET... THEE-COMPLEET LUNCHROOM De brandweer oefent hield de brandweer haar ge- oefening ter controleering van iaal. Alles bleek in den besten verweren. iddag halfvier OPENING VISSERSTRAAT No. 37 DRIEPLASSENWEG - TEL. 194. rteerd in GEVULDE KOEKJES, toeds voorradig: SALADES WARME CROQUETTEN. i Vrijdag en Zaterdag ontvangt ooper, die voor minstens 90 cent t ter kennismaking een heerlijk FANTASIETAARTJE. 6838 KATWIJK aan zee. 1 inzake Regeeringsmaatregelen. ..p., Kiesver. „Nederland en Oranje" haar jongste vergadering het vol- rstel aan: IA.-R. Kiesvereeniging „Nederland je" te Katwijk aan Zee verzoekt uur ter bevoegder plaatse de aan- vestigen op de wenschelijkheid rdan tot dusver gebruikelijk is, de g zich zal laten bijstaan door ver- rdigers van het bedrijfsleven bij en en uitvoeren van maatregelen, den economischen nood noodza- -rden geacht: opdat een vlotte j bij de steeds wisselende om eden. waaronder het bedrijfsleven rkregen kan worden." -rstel is door het bestuur, voor een toelichting, aan de A.-R. Ka- verzonden. Waarschuwing. dan eens komen er klachten bij de -nen, dat ingezetenen lastig wor- - Hen door personen, die zich met -armonica aan de deuren melden ie deelt mede. dat deze personen gunning hebben om muziek te Men wordt verzocht, indien zulks :r voordoet, dadelijk de politie er- tennis te stellen, desnoods telefo- i hieraan een einde te maken. rgadering Chr. Jeugdorganisatie. der lokalen van het tijdelijke een gedeelte der openbare werd gisteravond de jaarverga^ C.J.O. gehouden. Er was veel be- "g. "ratter, ds. Kalkman, opende de mg met gebed, las daarna voor "ite uit Filippensen 2, waarna hij ngsrede uitsprak, waarin hij o.m. het heuglijke feit, dat er een eugdhuis komt en op de verant- kheid van alle leden der organi- retaris las de notulen der vorige "g, waarna de penningmeester cieel verslag uitbracht, taris bracht hierna het jaarrer- dat een optimistischen geest uit- bestuursverkiezing werden de vijf ,1 aftredenden de heeren ds. Kalk- Bezemer, M. Langmuur, J. Gesink buyn herkozen, terwijl in de vaca- tslaan door het bedanken van den Semstva werd gekozen dr. C. Steins Pras sloot de vergadering met bet Zuiderkwartier opent de heer ïi morBen een niodern ingericht skerij naar ontwerp van het ar- n-bureau Ponsen en Lohman te De heeren Verdoes en Vooys voer- t werk uit. Met de opening van ,_afc wordt ongetwijfeld in een be- l'an dit dorpsdeel voorzien. Kmeentehuize is gistermiddag een gehouden, waarin de heer -n li e ontwerPer van het uitbrei- u't nader zou toelichten en J™ beantwoorden voor belang- De bijeenkomst, die onder lel- van den burgemeester, was k uezocht. Vele villabezitters uit ™pen waren aanwezig en alles- dp k plan Itgcnomen. Niemand de doortrekking van den etard voor het Huis ter Duin Jet scheppen van een breede ïe ue veiligheid in gevaar zou ".ie Ui van vele wegen, dwars mooie stukken natuurschoon, nct rustige karakter van de badplaats zou verdwijnen, terwijl het ontbreken van autoparken zeer werd be treurd. Op een vraag, welke opdracht aan den heer Brandes was gegeven, antwoord de deze, dat hij een uitbreidingsplan had samengesteld voor de toekomst en had aangegeven hoe de beschikbare grond z.l. moest worden bebouwd. Autoparken had hij niet opgenomen, omdat dan allicht een unfaire speculatie zou ontstaan om die terreinen in handen te krijgen. Wethou der Alkemade herinnerde aan de pogin gen, die hij had aangewend om terreinen In handen te krijgen, maar alles stuitte af op de buitensporig hooge prijzen, die werden gevraagd. De burgemeester zeide, dat het uitbrei dingsplan moest dienen voor de toekomst, als Noordwijk b.v. 40.000 zielen zou tellen. De heer A J, ten Hope was van oordeel, dat dit aantal niet zou worden bereikt, eerst in een heel verre toekomst. Dit plan, zoo zei hij, zou Noordwijk vermoorden. Het komt in de eerste 30 a 40 Jaar niet en legt overal een servituut op. De heer Van Santen verdedigde het plan, al had hij enkele bezwaren. Na hem spraken nog vele anderen, die geen van allen de door trekking van den Zuid-Boulevard toe- Juichten en vreesden voor een algeheele ommekeer in het tot nu toe zoo gewaar deerde voorname cachet van de badplaats, die naar hun meening zou afdalen tot een van den derden rang. De heer van der Schalk had dit groote bezwaar, dat men in de Zuidduinen maar zooveel mogelijk huizen wilde gaan bou wen. waardoor het natuurschoon zou worden bedorven. Het doortrekken van wegen, waar men met den bouw van villa's niet op had kunnen rekenen, bejammerde hij evenals vele anderen. De heer G. C. Ruys vroeg, of het de bedoeling was. dat dit plan voorloopig niet zou worden behandeld naar aanleiding van de vele bezwaren en of belanghebben den het definitieve plan mochten bestu- deeren, waarop de burgmeester antwoord de, dat iedereen vóór 5 Maart bezwaren kon indienen, waarna de gemeenteraad zou beslissen. De heer Brandes had geen gemakkelijke taak om al de bezwaren te weerleggen. o Loop der bevolking. Gevestigd: F. H. Roman, van Leiden.de Kempenaerstraat 35 K. Hollander en gez., Balistraat 49, van Leiden P. v. d. Meer, H. Morschweg 84, van Den Haag F. Ph. Jansen en gez., Balistraat 20, van Leiden P. Vogelenzang en gez., Bali straat 43, van Leiden F. H. J. Wijn hoven, Terweeweg 66, van Leiden. Vertrokken: E. van Esveld, van Wijtten- bachweg 33 naar Leiden, H. Rijndijk 42 H. v. d. Berg, Duinz.str. 33, naar Zoeter- woude, H. Rijndijk F 242 J. A. de Jong, geb. Bakhuizen, van Juffermanstr. 5 naar Dordrecht, Vriezeweg 58 J. H. Meijers, Rijnzichtweg 2 naar Leiden, Lombokstr. 32 C. M. V. Sassen, van Oranjelaan 12 n. Bilthoven, Gezichtslaan 162. Burgerlijke Stand. Geboren: Carel Frederik Willem zn. van C. F. W. Rietveld en M. H. M. v. d. Woude Dirk, z. v. J. Eringa en E. E. Andriessen Jacobus Job, z. van L. J. Hogervorst en A. Vink Pieter, zn. van L. van der Gust en P. Wassenaar. Overleden te Leiden M. Vermaas geb. Piket, 55 jaren. Ondertrouwd: Douwe J. Dijkema 22 jr. en L. van Berkel 22 jaar, te Leiden. Auto-botsing. Op den hoek KerkdamPrinses Marie- laan had een aanrijding plaats tusschen de auto bestuurd door v. E. en het motor rijwiel van v. H. De motorrijder werd over den weg geslingerd en bezeerde zich aan beide beenen. Hij werd bij Dr. de H. bin nengebracht en na verbonden te zijn naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Bijeenkomst „Gemeentebelang." Bovengenoemde vereeniging hield een bijeenkomst in „Het Witte Huis", waarin Prof. Dr. B. G. Escher uit Oegslgeest sprak over: „Aardbevingen". Na een kort ope ningswoord van den voorzitter, den heer Wichers Rollandet. zette prof. Escher uit een, wat een aardbeving ls en waardoor zij ontstaat. Een aardbeving moet niet verwisseld worden met een vulkanische uitbarsting en behoeft in 't geheel niet daarmede gepaard te gaan. Aardbevingen komen zeer veelvuldig voor, maar alleen de belangrijkste, die rampen van min of meer aanzienlijken omvang veroorzaken, worden algemeen bekend. Men heeft echter tegenwoordig op verschillende plaatsen over de geheele wereld, zoo b.v. in het Me teorologisch Instituut te De Bildt, toestel len, seismografen genaamd, die nagenoeg alle aardbevingen opteekenen. Hoe heviger een aardbeving is, op des te grooter af stand wordt zij natuurlijk met deze toe stellen waargenomen. In 1908 zijn er b.v. 4880 opgeteekend. Met een seismograaf kan men niet alleen de hevigheid, maar ook den afstand en de windstreek der aardbeving vaststellen. De voornaamste aardhevingsgebieden zijn gelegen om den Groo'en Oceaan en op de lijn. die van de Middellandsche Zee over Perzië naar In- die loopt. Bij verschillende aardbevingen stond spr. langer stil, o.a. bij die van San Francisco in 1906 en van Japan in 1923. Een en ander werd bijzonder verduidelijkt door talrijke foto's. Ook in Nederland ko men sporadisch lichte aardbevingen voor, zoo in 1692, 1755—'56 en de laatste op 20 November 1932. De voorzitter dankte prof. Escher har telijk voor zijn belangwekkende en leer rijke voordracht. Tweetal. Ter voorziening in de predikants-vaca- ture bij de Geref. Kerk alhier is het vol gende tweetal opgemaakt: J. C. J. Kuiper te O. en W. Souburg (Zeeland) en C. M. van der Loo te Appelscha. Vergadering „Roodemolenpolder". In hotel „Het Bruine Paard" had de jaarlijksche ingelandenvergadering plaats. Bij de opening door den heer E. J. Speel man waren ingelanden aanwezig, die in totaal 18 stemmen konden uitbrengen. In totaal kunnen worden uitgebracht 55 st., zoodat het vereischte minimum-aantal, nl. i/i van het totaal aantal stemmen, aan wezig was. De notulen van de vorige ver gadering werden vastgesteld. De rekening over 1933 werd na uitvoe rige bespreking vastgesteld aan inkom sten op f. 2536,98 en aan uitgaven op f. 2379,98 Het batig saldo bedroeg der halve f. 157,-. De omslag bedroeg over 1933 f. 12,- per H.A. De grootte van den polder is 10.808,99 H.A., zoodat het kohier over 1933 sloot met een bedrag van f. 1297,08. De kosten van verbruikte elec- triciteit ten behoeve van de machinale bemaling waren f 185,12, 2044 K.W U. tegen in 1932 f. 299.41. 3719 K.W.U. De begrooting voor 1934 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op f. 2459,41. waar in is begrepen het batig saldo ad f. 1246, 'welk bedrag op den post „Onvoorzien" werd geraamd. De omslag werd voor 1934 begroot op f. 12 per H.A. Door de commis sie voor onderzoek van de rekening over 1933, bestaande uit de heeren J. Verde- gaal, J. de Ridder en B. Ruijgrok werd rapport uitgebracht over hare bevindin gen. Deze had de diverse stukken na nauwkeurige controle in orde bevonden Voor het nazien van de rekening over 1934 werden bij acclamatie gekozen de heeren G. Papendrecht, W. Warnaar, J. Verdegaal en tot plaatsvervangende leden de heeren Nic: Ruijgrok, J. de Ridder en B. Ruijgrok. Het bestuur deelde mede, dat besloten ls de polderlasten in den vervolge in twee termijnen te doen betalen. In den loop van 1934 zal reeds het omslagbiljet over 1934 aan de Ingelanden worden ge zonden. De eerste termijn vervalt dan vermoedelijk in de maand Augustus 1934, de tweede en laatste termijn in het begin van 1935. De termijn van de in de maand Februari uitgereikte omslagbiljetten, welke den omslag over 1933 betreffen, zijn thans reeds vervallen, zoodat deze ten spoedigste zullen moeten worden betaald, indien nog geen betaling heeft plaats gehad Na rondvraag, waarbij de watervoorziening werd besproken, sloot de Voorzitter de vergadering. Genootschap „Stille Omgang". In het K.S.A.-gebouw vergaderde deze vereeniging: de opkomst was zeer groot. De voorzitter, de heer P. van Dijk, me moreerde de gehouden omgang van het vorige jaar. De notulen werden goed gekeurd. De kas heeft een klein batig saldo, zoodat eenige personen gratis de reis naar Amsterdam kunnen meemaken. Hierna hield kapelaan K. J. Wester kamp een gloedvolle reden voor de Een heid in het geloof in het H. Sacrament, dat men voelt bij de „Stille Omgang". Vervolgens werd de regeling besproken. Het lid van het hoofdbestuur, de heer Bergsma uit Leiden sprak nu een woord van lof voor de goede regeling. Ook dankte hij den spreker voor zijn rede. Hierna volgde bestuursverkiezing; de secretaris, de heer Lengelen, werd herko zen. Na rondvraag volgde sluiting. Met de Stscrt no. 42 zijn verzonden de afdrukken der statuten betreffende de N.V. van der Voort en Co., alhier. Tot tijdelijk concierge van het K.S.A.-gebouw is benoemd de heer W. C. Brocks alhier. De collecte voor het Pelikaanfonds alhier heeft 't bedrag van slechts f. 22,07'/; opgebracht. Ter waarschuwing! Door de vele klachten over het rijden van vrachtauto's op de trottoirs meende de politie hieraan een einde te moeten maken. Reeds twee personen uit Wasse naar en een uit Delft werden verbaliseerd. Tijdens de controle aangereden. Terwijl een paar rijksveldwachters bezig waren ter hoogte van de Maaldrift de papieren van een autobestuurder te con troleeren werd de stilstaande auto van achteren aangereden door den auto van den heer K. bestuurd door H. uit Den Haag. De bestuurder H. werd ernstig ge wond en ls op advies Van een geneesheer naar het ziekenhuis aan den Zuidwal over gebracht. De zwaar beschadigde auto van K. werd naar het politie-bureau gesleept. Aangereden. De heer B. uit Rijswijk, die met zijn rijwiel aan de hand op den hoek Stoep- laanSchouwweg stond, werd aangereden door de auto van mevr. A. alhier. Na door dr. Louwerse verbonden te zijn, werd B. door mevr. A. naar zijn woning overge bracht. STICHTING WETENSCHAPPELIJK RADIO-FONDS VEDER. In de vergadering van het bestuur der Stichting Wetenschappelijk Radio-Fonds Veder werd besloten over het jaar 1933 een prijs toe te kennen aan den heer J. A. de Bruine, wegens zijn zeer belang rijk wetenschappelijk werk, hetwelk hij op Groenland tijdens het Internationale Pool Jaar 1932' 33 verricht heeft. In herinnering wordt gebracht, dat de Stichting Wetenschappelijk Radio-Fonds Veder, bij afkorting genaamd: Werafonds Veder, een Stichting is, welke in het jaar 1927 in het leven is geroepen door thans wijlen den heer A. Veder, met het doel om uit de rente van het stichtingskapltaal jaarlijks een prijs of prijzen uit te reiken aan Nederlanders, die in het Jaar, waar over de prijs uitgereikt wordt, het meeste bijgedragen hebben tot de bereiking van het doel der Stichting, welke beoogt de bevordering van de ontwikkeling van de wetenschap en techniek op het gebied van de radiotelegrafie. radiotelefonie en radio televisie, en daarmede verwante weten schappen en technieken. Bovendien kan uit de rente van het stichtingskapitaal onder bepaalde om standigheden steun verleend worden aan personen, die zich met onderzoekingen of .proefnemingen op het voormelde gebied bezig houden. o ONDERWIJSFONDS VOOR DE SCHEEPVAART. De Binnenvaartscholen. Gisteren vergaderde te Amsterdam onder voor^ittersahap van den heer J. van 't Hoff uit Dorc'* cht het bestuur van de afdeellng I van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, welke het bestuur heeft over de Binnenvaartscholen, de examens, het radio-vakonderwijs, de boekwerken voor de binnenvaart, enz. De vergadering werd bijgewoond door den Inspecteur van het Nijverheidsonderwijs, den heer W. Pol dermans uit 's-Gravenhage. Als nieuwe bestuursleden werden ge ïnstalleerd de heeren Ir. H. Popping uit Sliedrecht, de heer A. Salomé uit Breskens en de heer S. N. Posthumus als verte genwoordiger van het Nederlandsch Ver bond van Vakvereenlglngen te Amster dam. Uit het jaarverslag van den directeur, den heer G. de Jong, ter vergadering uit gebracht, blijkt, dat de Binnenvaartscho len zich in het afgeloopen Jaar in een druk leeriingenbezoek, vooral van varende schippers, mochten verheugen. Het aantal leerlingen bedroeg in totaal 3067 en wel te Amsterdam 819, te Breskens 78, te Dord recht 141, te Gouda 69, te Groningen 421, te Harlingen 83, te Leeuwarden 81, te Lemmer 135, te Rotterdam 60$ te Slie drecht 91. te Vlissingen 65 en te Zwolle 479. Voor het examen schipper bij de Bin nenvaart slaagden in totaal 147 van de 166 candidaten, voor het examen machinist aan boord van stoom en/of motorschepen bij de binnenvaart 72 van de 95 candi daten. Het Jaarverslag en de rekening en ver antwoording over 1933 werden goedge keurd. Na uitvoerige besprekingen, waarbij de noodzakelijkheid van regeling van het lager onderwijs voor schipperskinderen met nadruk werd betoogd, werd besloten tot het samenstellen van een nieuw leer plan voor jongens van 14 tot 16 jaar, die voor het modème bedrijf moeten worden opgeleid. De motorrijder v. H. alhier reed op de hoek Prinses MarialaanKerkdam tegen de auto van den heer v. E„ waardoor hij aan het rechter-onderbeen werd verwond. Voor verdere behandeling is hij naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Gevonden: portefeuille met inhoud; zilveren potlood, drie sleutels, alpinamuts, handbeschermer, portemonnaie met in houd, heerenrijwiel, ring met sleutels, rijwielbelastingmerk. autoslinger, sleutel, twee honden, damestasch met inhoud. In lichtingen worden door de politie ver strekt. Sch. uit Leiden werd hier verbali seerd wegens overtreding der IJkwet. Op den Rijksstraatweg werd aange troffen een 13-jarigen jongen uit Den Haag, die verklaarde liever uit wandelen te gaan dan de school te bezoeken. Hij werd naar het bureau overgebracht en later door den vader afgehaald. Aanrijding. Ter hoogte van de kweekerlj van gebr. H. had op den Rijndijk weer een verkeers ongeluk plaats. Gebr. N„ afkomstig uit Nijmegen, reden per motorrijwiel in de richting Leiden. Toen zij een fietsend meisje wilden passeeren kwam een auto uit de richting Alphen. De bestuurder van het motorrijwiel stopte zóó krachtig dat zijn motor over den kop sloeg. De bestuur der werd deerlijk aan het hoofd verwond, opgenomen. Dr. Persant Snoep uit Lei derdorp was spoedig ter plaatse en ver leende de eerste hulp. Hij constateerde behalve een hoofdwonde, een lichte her senschudding. VRAGEN AAN BARTHOU. PARIJS. 1 Mrt. (V.D.). De Kamercom missie voor buitenlandsche zaken heeft verschillende vragen voorbereid, waarop de Fransche minister van buitenlandsche zaken Barthou morgen zal hebben te ant woorden. Deze vragen hebben betrekking ten eerste op de consequenties van het Balkan Pact; ten tweede de positie van den Oostenrijkschen bondskanselier Doll- fuss tegenover Duitschland; ten derde de geruchten over de restauratie der Habs- burgers; ten vierde de Duitsch-Fransche en Fransch-Engelsche douane-verhoudin gen en ten vijfde de houding der regeering ten aanzien van de inter-geallieerde schul den en de voorstellen inzake directe onder handelingen met Duitschland. VERVOLGING WEGENS BELEEDIGING VAN IIITLER. WARSCHAU, 1 Maart (V.-D.) Officieel wordt medegedeeld dat het te Rybruck ver schijnende humoristische weekblad ,De Spuit" wegens beleedlglng van den Duit- schen Rijkskanselier Hitier door de Pool- sche politie in beslag ls genomen De ver antwoordelijke redacteur wordt justitieel vervolgd. o STAKINGSONLUSTEN IN CHINA. SJANGHAI. 1 Maart. (Reuter). Daartoe aangezet door communistische agitatoren hebben stakende arbeiders heden eenige van de grootste Chineesche fabrieken be stormd. De politie omsingelde de fabrieken Hierop volgde een schietpartij waarbij 6 arbeiders werden gedood en eenigen zwaar gewond. 65 betoogers werden gearresteerd. o UITGEHONGERDE WOLVEN. ISTANBOUL, 1 Maart (V.-D.) Een vreeseltjke koude en sneeuwstormen teis teren een groot deel van Anatolië. Uitge hongerde wolven zijn tengevolge hiervan overal op zoek naar prooi en richten grooto schade aan. Te Akhlssar viel een bende uitgehongerde wolven een groote schapen fokkerij aan, waar 5000 schapen waren on dergebracht. Er vond een hevig gevecht plaats tusschen de wolven en de woedende honden. Drie wolven en twee honden wer den later in stukken gereten gevonden. De wolven hadden kans gezien 150 schapen to rooven, voordat zij konden worden ver dreven. In de nabijheid van Istanboul heb ben wolven twee monteurs verslonden die bezig waren telegraafdraden te herstellen, die door den storm waren vernield. Bij het plaatsje Aiden werd een schaapherder met zijn kudde van 40 schapen door een ver blindenden sneeuwstorm overvallen. De schaapherder en zijn beesten vond men naderhand doodgevroren. Zijn hond had den storm overleefd en had arbeiders van de fokkerij kunnen waarschuwen, doch de hulp was te laat gekomen. DUITSCHE VEREENIGINGEN IN EEN „SAAR FRONT." SAARBRUCKEN, 1 Maart (V.-D.) Van Duftsche zijde wordt verklaard, dat met ingang van 1 Maart alle Duitsche par tijen en groepen In het Saargebied zich vrijwillig hebben ontbonden en*zich heb ben vereenlgd ln een „Duitsch Saarfront". Duitschers die zich bij het Saarfront wil len aansluiten, moeten een verklaring tee kenen. luidende: „Ik ben Duitscher en ver zoek opname in de Saar-Volksgcmeenschap „Duitsche Front." Tegelijkertijd verklaar ik dat ik met den dag van mijn toetreden ln het Duitsche front mij losmaak van al les wat partij heet en slechts het eene parool ken: „Ons Duitschland." De leider van het Duitsche Front, Pirro, publiceert en oproep waarin hij Duitsch land eveneens in het middelpunt van het denken en handelen der leden van het Duitsche front in het Saargebied plaatst. Te St. Ingbert heeft de afdeeling van het district Saargebied van den Duitschen metaalbewerkersbond besloten uit den vakbond te treden en als zelfstandige groep te blijven voortbestaan. EEN ONBEKEND ZEEMONSTER AANGESPOELD. PARIJS. I Maart. (Reuter). Op het strand nabij Querqueville is een onbe kend zeemonster aangespoeld. Het dier is acht meter lang en blauw grijs van kleur; het heeft twee zij- en een rugvin en op den ongeveer 1 Meter langen hals zit een betrekkelijk kleine kop. Het dier wordt door geleerden nauw keurig onderzocht. REDACTIE1507 2500 (op 2 lijnen) DIRECTIE en ADMINISTRATIE IN STR 146 BOTERMARKT 21-22 Oroei en bloei itj itaedinwstreven XIICTTU7 EVPN Geel bloem en plant daarom lil CU ff CC V Cll „Nieuw Leven", de ideale kunst- mest voor Pot- en Kamerplanten geeft verrassende resultaten, per carton 35 cent, per flesch (oplosbaar) 40 ct. m. gratis gëill. boekwerk over kamerplanten. 6825 ZAADN00RDIJK GRONINGEN K4T VERKRIJGBAAR BIJ DE DROGISTEN VERKRIJGBAAR DROGISTERIJ J. VRIJENH0EK Haarl.str. 119 De beste kunstmest voor Palmen, Clivia's j.D® L©idSCllB Zcl<ldhcin(f6l en andere kamerplanten - Haarlemmerstraat 117, bij de Mare verkrijgbaar a 25 ets. per 5 K.G. BUREAU De nieuwe Thee-Compleet, die thans in Heck's Lunchroom verkrijgbaar is, heeft al heel wat dames en heeren doen 2eggen: „dat smaakt naar meer!" 't Is dan ook heel bijzonder! Ook U moet spoedig eons gaan theedrinken en smullen van de heerlijke lekkernijen, die thans worden gegeven bij de STATIONSWEG 11-13 - LEIDEN 6827 3—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7