H DAGBLAD Eerste Blad Donderdag 1 Maart 1934 weerbericht. ATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. binnenland. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. onze telefoonnummers: Redactie1507 Directie en Adnwiïstr 7500 MARKTBERICHTEN. Barometerstand. Iddag 3 uur: 751. (ddag 3 uur: 759. grafisch weerbericht Ned. MeteoroL lust. te De Blldt. stand: 774.1 te Haparanda. stand: 723.0 te Vestmanoer. Ing tot den avond van 2 Maart: e tot matige later wellicht verder de Zuidelijke tot Zuid-Westelijke aarschijnlljk toenemende bewol- nvankelijk nog weinig of geen, -nemende kans op regen. Waar- sachter. XLANDSCH WEERBERICHT. eeld door het Kon. Ne8. Meteorol. Instituut te De Bildt. gisteren heeft hij zich nabij IJs- diepe depressie ontwikkelt, welke loed tot over de Britsche eilanden In 24 uur is de barometer te 33 ml. gedaald, sinds gister- in Schotland de luchtdruk 11 m_M. orden. Intusschen trekt zich de k in het Zuid-Westen steeds ver- de Azoren terug. Het maximum nd en Finland breidt zich verder 'waarts uit. De Middellandsche essie is flink in diepte toegeno- 'j brengt zware winden in het al en aan de Riviera. Ons land zich thans op een zadelgebied, 2 maxima en 2 minima ln. Het e vraag onder welken invloed het onzent zal komen, oordwestelijke depressie lijkt het tief, zij veroorzaakt behalve de oemde flinke drukveranderingen rdalingen over de Britsche eilan- bracht reeds regen over Ierland. nid-Oost Engeland is de boven- eging vrij krachtig uit Noord- tot est, wat een verdere uitbreiding /pressie naar onze omgeving waar- maakt. Dit zou zachter weer. toe- bewolking en later eenige regen- eekenen. LUCHTTEMPERATUUR. worm.: 3 gr. C. (37 gr. F.). 'imidd.: 4'/» gr. C. (40 gr. F.), tam.: 4V: gr. C. (40 gr. F.). ATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. 3 u. 31 min.; n.m. te 3 u. 45 min. cht OP VOOR FIETSERS e.a. g: 6.07 n.m. tot 6.16 v.m. NS- OP- EN ONDERGANG. onder: 6 u. 39; op: 18 uur. gewetensgeld. wij vernemen hebben ongeveer 100 n zich hier ter stede bij de be- ""pectie vervoegd en gebruik ge- van de gelegenheid verzwegen ens op te geven. In totaal is onge- t een bedrag van f850.000 alsnog even. TSCHAPPIJ voor toonkunst. Het a.s. 100-jarig bestaan. verband met het 100-jarig bestaan e Mij voor Toonkunst alhier in Mei 't zich een comité gevormd, waar- tmrgemeester eere-voorzitter, prof. u. Boeke. voorzitter en de heer H. wurtz, Rapenburg 87, secretarls- Smeester is. comité heeft zich met een circulaire burgerij gewend met het doel bij- n,te zamelen teneinde het tweede C.te geven in de maand Mei tot mieum-concert te maken. matrozen der ij.m. 384 verdronken. een stortzee overboord geslagen. ongeval heeft plaats ge- en hi r<* van de hedenmorgen te Um o'nnengekomen stoomtrawler trawler zich in de Noordzee ongeveer 60 graden NB., wer- Lopvarenden nl. de 39-jarige ta 'in i ®°nende te IJmulden en Js .™"iarige matroos J. de Groot, m U ESuiond, door eeA stortzee j blagen. j®p®nen verdronken. Glas is we- 'aat 6 kinderen achter. De n weduwe met 2 kinderen na. r': vajt stationsinbraken gevat. i.^jt'oopen nacht gelukte het de «'aan*6 ^Vormerve€r een goe- ,-i twee werd de 21-jarige a. P., tenjjOnjsierdam, die reeds meer- inbraak werd veroordeeld, Poging tot inbraak kteit hli?'coouw te Wormerveer. v,'ffnd. zich eenige dagen ge- ij "ben schuldig gemaakt aan 6ol vorln Stati°nsgebouw te Zaan- v verdacht van inbraak «gebouw te Koog Zaandijk. TWEEDE KAMER. DE INDISCHE BEGROOTTNG. Het wetsontwerp Departement van Oor log aan de Indische begrooting voor 1934 wordt aangenomen met 56 tegen 23 st. (Tegen soc.-dem. en communisten; de chr. dem. Van Houten); het wetsontwerp be treffende de marine wordt aangenomen bij zitten en opstaan. Met 5619 stemmen (tegen soc.-dem. en comm.) wordt aangenomen een voorstel van den Voorzitter om zoo kort na de be handeling van de Indische begrooting de interpellatie-aanvraag van den heer Ef- fendi (communist) betreffende de jongste maatregelen der Indische Regeering je gens den leider der Partei Nasionnl Indo nesia niet toe te staan. AUTO IN HET KANAAL BIJ SOMEREN GEREDEN. De gladheid van den weg heeft in den afgeloopen nacht te Someren (N.-Br.) een ernstig ongeval tengevolge gehad, dat aan twee personen het leven heeft gekost. Om streeks twee uur in den nacht hoorden bewoners van huizen aan den Kanaaldijk tusschen sluis 10 en 11 van de Zuid-Wil lemsvaart een hevige klap in het water. Eenige personen snelden toe en hoewel men moest aannemen, dat een auto te water was gereden, kon men niets doen. daar men niet wist, waar de auto lag. Het voertuig was geheel onder water verdwe nen en op den bodem van het hier onge veer vijf meter diepe kanaal gezakt. Eerst hedenochtend bij het aanbreken van den dag konden pogingen in het werk gesteld worden om de auto te vinden. Met vaarboomen werd naar het voertuig ge zocht en toen men het had gevonden slaagde men erin een kabel aan den bum per van de auto vast te maken. Met een scheepstakel werd getracht de auto te lichten, doch toen het vaartuig omstreeks negen uur hedenochtend bijna boven wa ter was, brak de kabel en verdween de auto voor de tweede maal in het water. Hedenmorgen te ruim 10 uur is eindelijk de auto met behulp van een takel op den dijk langs het kanaal getrokken. Het bleek toen, dat zich twee personen in den wa gen bevonden, n.l. de gehuwde 25-jarige W. van Helmond uit Asten en de onge huwde 25-jarige H. Verdijseldonk, even eens uit Asten. De auto, eigendom van den heer Van Helmond, kwam uit de richting Helmond en de beide heeren waren op weg naar huis. De weg was zeer glad en dit schijnt oorzaak van het ongeval te zijn geweest. De wagen was vrij ernstig beschadigd. Vermoedelijk hebben de inzittenden nog getracht zich uit hun benarde positie te bevrijden, daar eenige ruiten van den wagen waren ingeslagen. Een der banden was lek; het Is niet onmogelijk, dat ook dit mede-oorzaak van het ongeval is geweest. De heer van Helmond laat een vrouw en een kind achter. GEEN VERDRAG NEDERLAND—ZUID-AFRIKA. Bij navraag ter bevoegder plaatse is ons gebleken, dat hier tot dusver niets bekend is omtrent een spoedige totstandkoming van een handelsverdrag tusschen Neder land en Zuid-Afrika. De kwestie is reeds eenige jaren han gende en men hoopt, dat zij binnenkort in bevredigenden zin zal kunnen worden opgelost. o— DIESEL-TRACTIE EN STOOMTREINEN. Wederom heeft een proefrit van een stoomtrein plaats gehad op het baanvak AmsterdamArnhem, teneinde te onder zoeken of het mogelijk is de tegen 1 Mei nog niet gereedgekomen Diesel-treinen tijdelijk door stoomtreinen te vervangen. Om 10.10 uur vertrok een trein, be staande uit een locomotief, een bagage wagen en 3 stalen rijtuigen vanaf het Centraal-Station te Amsterdam. De trein was te 11.25 uur te Arnhem, na te Utrecht 4 minuten, en te Nieuwersluis en te Ede 1 minuut gestopt te hebben. De afstand Amsterdam-Arnhem werd dus in 1 uur en 15 minuten afgelegd. De trein bereikte een snelheid van 100 Kilometer. o INBRAAK OPGEHELDERD. Eenige dagen vóór Kerstmis had te Eindhoven een inbraak plaats in het kan toor von den houthandel „De Rietbank", waarbij circa f. 1800.— werd ontvreemd. Ofschoon de politie reeds dadelijk vermoe dens in een bepaalde richting had, kon den nog geen personen worden aangehou den. Thans zijn na een inval in een wo ning in de Bleekstraat, bewoond door zekeren F. H., gearresteerd H. en diens echtgenoote, terwijl zekere K. als verdacht van diefstal Is aangehouden. Van het ge- stolene werd tot dusver niets gevonden. VICE-ADMIRAAL W. TH. DE BOOT. f Op 74-jarigen leeftijd is te Den Haag overleden de gepensionneerde vice-admi- raal W. Th. de Booij. De heer De Booij, die op 1 Februari 1860 te Haarlem werd geboren, trad reeds op jeugdigen leeftijd in dienst van de Marine en heeft ons land meer dan 40 jaren als marine-officier gediend. Op 1 Sept. 1878 werd de thans ontsla pene benoemd tot adelborst der 3e klasse, terwijl hij den rang van luitenant ter zee der 2e klasse bereikte op 1 Sept. 1881. Achtereenvolgens werd de heer De Booij luit. ter zee der le kl. op 21 Juli 1892, kaoitein-luitenant ter zee op 1 Augstus 1903. kapitein ter zee op 1 Mei 1907, schout-bij-nacht op 1 Maart 1915 en vice- admlraal op 16 Juli 1917. o TWEE VAARTUIGEN GESTRAND TENGEVOLGE VAN MIST. Tengevolge van den minst zijn heden morgen gestrand, nabij strandpaal 50, onder de gemeente Heemskerk, de logger „Katwijk 124" en nabij strandpaal 51 de „Katwijk 42" De vaartuigen zullen ver moedelijk tegen drie uur bij hoog water vlot. komen. De positie van de vaartuigen is gunstig. Dp bemanning is aan boord gebleven. DE POSTVLUCHTEN. De „Kwartel" (thuisreis) ls heden uit Singapore vertrokken en te Bangkok aan gekomen. Hedenmorgen om half zeven is het post vliegtuig de „Pelikaan" van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich twee passagiers voor Marseille en een passagier voor Rome. In Marseille komt een passagier aan boord voor Singapore en in Calcutta ko men twee aan boord voor Batavia. Verder heeft het vliegtuig aan boord 162.890 K.G. lading. 332 262 K.G. vllegpost en 58.240 K.G. pakketpost. DE ARRESTATIE DER VOORMANNEN VAN DEN PENDIDIKAN NATIONAL INDONESIA. Men meldt ons uit Den Haag: Gelijk bekend werd een zestal voorman nen van den Pendidlkan Naslonal Indo nesia dezer dagen gearresteerd. Deze maatregel was het gevolg van het door de Nederlandsch-Indische Regeering op 1 Augustus 1933 ingenomen standpunt, hier op neerkomende, dat zij ook afgezien van de op dien datum getroffen voorzie ningen ter bescherming van de rust en orde zou doorgaan met haar ingrijpen indien gezagsvijandige vereenlglngen of personen de gegeven waarschuwingen in den wind zouden slaan. Dit laatste bleek het geval met ge noemde vereeniging, die, hoewel reeds ge troffen door toepassing van de bepaling op de vergaderingsbeperking, in geen enkel opzicht haar ondermijnende actie wenschte te wijzigen of te mitigeeren. Het is uiter aard thans nog niet mogelijk alle gegolden beweegredenen te publiceeren, doch mede gedeeld kan worden dat de leiders deze vereeniging door ondergrondsche actie zich volkomen hebben ingesteld op illusoir making van de reeds door de Indische Re geering getroffen maatregelen. Het daar bij gebruikte recept was in deze niet an ders dan het recept dat in meerdere an dere landen op duideüike Komintern in stigatie werd gebruikt. Ongemerkt kan bo vendien worden, dat er weliswaar geen onmiddellijk gevaar voor de Nederlandsch- Indische samenleving bestond, maar ter voorkoming van erger oordeelde de over heid zich niet verantwoord als zij aan dit revolutionnaire bedrijf niet op deugdelijke wijze paal en nerk zou stellen. Het plaats gehad hebbende ingrijpen heeft zich over eenkomstig het door de Indische Regee ring Ingenomen standpunt, dat de maat regelen ln het belang van orde en rust niet verder behooren te gaan dan door de omstandigheden strikt gerechtvaardigd is, dan ook slechts bepaald tot onschadelijk- making van de voornaamste leiders. In hoeverre later eventueel verder zou moe ten worden Ingegrepen ls dan ook alleen afhankelijk van de verdere ontwikkeling der revolutionniare anti-gezagsbeweging. Er bestaat nochtans goede hoop, dat de juist getroffen maatregelen bevredigende resultaten zullen opleveren. De namen van de gearresteerde voormannen zijn: Mo- hammat Hatta. Bondart, Boërhanoeddin, Maskoen, Soetan Sjahrir en Soeka. Bij de uitvoering van de getroffen maatregelen heeft zich geen enkel incident voorgedaan. ERNSTIGE AANRIJDINGEN. Eén doqdc. Hedenmorgen te ongeveer kwart over tien is de wielrijder A. v. d. B., wonende te den Haag op den Rhijngeesterstraatweg onder Oegstgeest aangereden door een auto, bestuurd door J. J. uit Amsterdam. De wielrijder werd in zeer ernstigen toestand naar het Ac. Ziekenhuis te Lelden vervoerd. De doktoren Hugenholtz en Va rekamp verleenden de eerste hulp. De schuldvraag wordt door de politie onderzocht; de auto is in beslag genomen. Naar wij nader vernemen, is de onge lukkige v. d. B. aan de bekomen verwon dingen overleden. Hedenmiddag te half twee vond nabij de Vink op den Rijndijk een ernstig ongeluk plaats. De 12-jarige D. de Gr. die zich naar school begaf, stak plotseling den weg over en werd gegrepen door een auto, ko mende uit de richting Leiden en bestuurd door D. J. T. Hij bekwam een ernstige her senschudding: de doktoren de Boer en Stoel verleenden de eerste hulp. In zorg- wekkenden toestand werd hij naar een ziekenhuis te Leiden overgebracht. Den bestuurder treft geen schuld. opening voorjaars-vliegdienst. Heden was het voor de K. L. M. een ge wichtige dag: de aanvang van den voor- jaarsdienst. Op alle vliegterreinen heerschte een bijzondere drukte. Het In- dlë-vliegtuig vertrok vandaag, de Zilver meeuw ging voor het eerst de lucht in naar Berlijn; voorts werd de Kopenhaag- sche lijn verdubbeld en de Londensche dienst van 2- op 3-maal daags gebracht. Naast deze internationale lijnen opende de K. L. M. heden ook een dubbelen dienst op de Zeeuwsche eilanden. Deze voorjaarsdienst heeft men heden met eenige plechtigheden geopend. Om streeks half negen verzamelden zich op het vliegveld Waalhaven minister De Wilde, vergezeld van zijn dochter, mr. Spitzen, chef van de afd. Binn. Bestuur van het Dep. van Binnenlandsvhe Za ken, de heer Wurfbain, voorzitter van den Raad van Beheer der K.L.M., de heer Plesman, directeur der K.L.M., Bouman, eveneens van de Maatschappij, benevens een redacteur van het Correspondentie bureau voor Dagbladen en eenige foto grafen. De tocht zou aanvankelijk ook worden meegemaakt door minister Kalff, die door lichte ongesteldheid echter verhinderd was, terwijl minister Oud door ambtsbe zigheden op het laatste oogenbllk niet mee kon vliegen. Minister De Wilde bezichtigde eerst de technische inrichting van Waalhaven en om eenige minuten voor 9 uur ging het gezelschap met de Leeuwerik de lucht ln. Het toestel werd bestuurd door piloot Ter Roller, Aan boord bevonden zich ook eeni ge passagiers voor Vlissingen. Om 12 uur is men te Haamstede geland. DRIE MAANDEN GEVANGENISSTRAF WEGENS OPRUIING. Secretaris der o.S.p. veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam wees heden arrest in de zaak van J. de Kadt, propagandist van de O.S.P. die terecht had gestaan wegens opruiing in Februari en Maart 1933, tijdens de muiterij aan boord van de „de Zeven Provinciën". Het hof veroordeelde hem wegens op ruiing tot drie maanden gevangenisstraf. De rechtbank had de Kadt, nadat negen maanden was geëischt, vrijgesproken. De advocaat-generaal had eveneens negen maanden gevangenisstraf geëischt. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde heden den schoenmaker B. W. V. uit Voorhout, we gens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld tot f. 50 subs. 25 dagen. De Haagsche Rechtbank deed hedenmor gen uitspraak ln de zaak tegen J. C. v. d. H. uit Veur, die op 15 Februari jl. te recht heeft gestaan wegens het veroorza ken van lichamelijk letsel door schuld. Verdachte had op 13 Nov. j.l. den vertegen woordiger E. Zwanenburg uit den Haag met zijn vrachtauto op het kruispunt BezuidenhoutSchenkweg aangereden, waardoor deze ernstiv werd verwond. De Officier van Justitie had geëischt f. 75 subsidiair 25 dagen hechtenis en ontzeg ging van het recht om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. De Rechtbank achtte hetgeen verdachte bij dagvaarding tenlaste was gelegd niet bewezen en sprak hem vrij. de zilvermeeuw. -n 2'/t uur naar Berlijn. De Zilvermeeuw ls hedenmorgen voor de eerste vlucht op de lijn naar Berlijn van Schiphol gestart en ongeveer 2'/i uur later vlot op het vliegveld Tempelhof ge land. o De Leeuwarder-boternoteering is he den vastgesteld op f. 0.48 per K.G. Naar wij vernemen heeft Minister Verschuur een lichte blindedarmontste king. Hij moet eenige dagen rust houden. UIT NED. OOST-IND1E. de muiterij aan boord van „de zeven provinciën". SOERABAJA, 1 Maart. (Aneta). Voor den Zeekrijgsraad alhier werd requisitoir ge houden in de zaken van de vijfde groep der muiters bestaande uit 23 Europeanen, 14 mariniers en 9 matrozen. Geëischt werden de volgende straffen: Matroos Bom: een jaar gevangenisstraf. Matroos De Jonge: drie jaar gevangenis straf. Matroos Pasman: vJJf Jaar gevangenis. Matroos Snoey: twee jaar gevangenis straf. Matroos Stern: aeht jaar gevangenisstraf Matroos Snijders: vijf jaar gevangenis straf. Matroos Van Iterson: een maand gevan genisstraf. Matroos-constabel Schouten: vijf jaar gevangenisstraf. Matroos derde klasse Van Schalk: vier jaar gevangenisstraf. Marinier Blegstraten: een jaar gevan genisstraf. Marinier De Graaf f: vijf jaar gevange nisstraf. Marinier Holsmulder: twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. Marinier Helwegen: vijf jaar gevange nisstraf. Marinier Hordijk: twee jaar gevangenis straf. Marinier Van Hom: vijf jaar gevange nisstraf. Marinier Van der Laak: zes jaar gevan genisstraf. Marinier der tweede klasse Visser: vijf jaar gevangenisstraf. Marinier der tweede klasse Den Boer: acht jaar gevangenisstraf. Marinier der tweede klasse Kooring: twee jaar gevangenisstraf. Marinier der tweede klasse Van Putten: drie Jaar gevangenisstraf. marinier der tweede klasse Smit zes jaar gevangenisstraf marinier der tweede klasse Steffens drie jaar gevangenisstraf. In de zaak van den marinier Den Besten werd vrijspraak geëischt. Alle straffen werden geëischt met ont slag uit 's lands dienst behoudens tegen den matroos van Iterson. Voorts werden alle straffen geëischt met aftrek van preventieve hechtenis. De pleidooien zullen gehouden worden op 5 Maart a.s. ONDERWIJZERS GESCHORST. DJOCJA. 1 Maart, (Aneta). Alhier wer den op last van den directeur van Onder wijs vijf Inlandsche onderwijzers, leden van den Perhimpoenan Goeroe Bantoe (Bond van Hulponderwijzers bij het La ger Onderwijs ln Ned.-Indië), geschorst in verband met de door hen gevoerde ac tie tegen het Herziene Bezoldigingsbesluit voor Burgerlijke Landsdienaren. De be trokkenen publiceerden een pamflet tegen de salarisherziening. De schrijver van dit pamflet, de onderwijzer H. Sewojo, is ont slagen en zal vervolgd worden. Men zie voor „Nagekomen Berichten" pag. 3 van het 2e Blad. (op 2 lijnen) AMSTERDAM, 1 Maart. De beurs had heden een zeer stil ver loop en de koersen lagen meerendeels op het vorig peil. Het verloop in Wallstreet kon Amsterdam geen stimulans geven. Alleen voor Aku's bestond eenige belang stelling nog steeds onder Invloed van de gunstige resultaten, die Courtaulds in 1933 behaalde. Aku's stegen tot boven 39, doch de hoog ste koers bleef niet behouden. Unilevers nauwelijks prijshoudend evenals Ned. Ford, terwijl de Philips iets aantrokken na lager opening. Cultures waren weinig veranderd. De mededeelingen von dr. Colijn zijn niet bijster hoopvol, de markt reageerde niet en de koersen handhaafden zich op 't vorig peil. Suikerwaarden prijshoudend. Tabak ken iets verdeeld, doch met geringe ver schillen. Petroleums lagen buiten de attentie, de fluctuaties waren volkomen onbeteekenend Redjang's waren weer gevraagd en kwa men weer boven 140 pet. Scheepvaarten verwaarloosd, Amerik. fondsen stil en over 't geheel genomen prijshoudend. Alleen Staatswaarden golden iets lager. Dultsche en Ned. obligaties meerendeels een fractie lager met uitermate stillen handel. o WISSELKOERSEN. Engeland 7.55 (7.54 3/4), Duitsch'"_jd 88.91'/! (58.88), Frankrijk 9.78'/s (9.78 3,Th België 34.67 (34.69), Zwitserland 48.02 48.02'/*)Denemarken 33.75. (33.85), Zwe den 38.95 (39), Noorwegen 37.95 (38), New- York 1.49 (1.49). Prolongatie 1 pet. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 28 Febr. 1934. Week 4 tot 10 Maart 1934. Consumptiemelk 1ste klas f. 6.25, 2e klas f. 6, 3e klas f. 5.75. Industrie- melk van f. 4.304.90. LEIDEN, 28 Febr. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Lelden en Omstreken". Roode Kool f. 2.40 8.60, Savoye Kool f2)40—6.80, Groene Kool f.1—360, Prei f. 1.80—4.10, Kropsla f. 4.10—9, Selderie f. 2.10—3 50. Knolselde- rle f. 1—2.40 per 100 stuks. Kroten, gek. f, 4 —7, Witloof f.6—22, Boerenkool f.4.80— 7.50, Spinazie f. 25—34, Uien f. 1—2.10. Wor telen f. 1.60—6.80, Spruiten I f.8—16, idem 11 f.3—10 per 100 KG. Andijvie f. 1.29— 1.68 per kist BARNEVELD, 1 Maart. Eierenveiling. Aangevoerd 1.200.000 eieren. Prijs f. 2.40 3.25 per 100 stuks. Handel kalm. LISSE, 28 Februari. Coöp. Veilingver. H. B. O. Bar. van Wijnbergen 14 op 0.80 0.95, 10-12 0.90, 12-14 0.90, 8-10 0.35, 4-6 0.15, 2-4 0.05; Prins of Wales 12 op 0.80 0.85, 10-12 0.60, 8-10 0.23 0.27; Mount. Everest 13 op 0 80, 12-14 0 55; Kralen p-1 0 08; Halley 12-14 0.75, 10-12 0.50, 8-10 0.23; L'Innocence 10-12 0.50, 8-10 0.26; Roem van Kennemerland 12 op 0.80, 10-12 0.60; Crimson Glow. 12-14 0.75 0.80, 10-12 0.50 0.60, 8-10 0.25; Or, Queen 12 op 0.75, 0.80; Citronella 10 op 0.55, 8-10 0.24; Charl. Dickens 12 op 1.05; L'Immaculee 12 op 0.60 0.80. 8-10 0.23 0.26. 2-4 0.05 008: War 12 op 1.20. 10-12 0.65, 4-6 0.16. 2-4 0 10; Gen. Petain 12 op 0.80: Or. Brill. 14 op 0.80 0.95, 12-14 0.80, 10-12 0.55, 8-10 0.20; Max. Laren 16 op 2.14 op 1.80, 12-14 I.60; Salm. Beauty 12 op 0.65; Avé Maria 14 op 3.—. 10 op 1.25; Lilac Wonder 10-12 0.60, 4-6 0.17, 3-4 0.10; Nancey Hanks 8-10 0.26, 6-8 0 20: Kralen p. 1 0.05 0.08; White City 8-10 0.25; Mevr. Knijnenburg 12 op 1.30, 3-5 0.30; Red. Emperor 10-12 0.65. 2-4 0.10, 4-6 0.19; Pink. Perfection 10-12 0 50; Maidenblush. 8-10 0.26; Mar. Foch. 4-6 0.15. 5-10 0.12, 2-5 0.04, 2-4 0.08 0.11; Early Orange 6-12 0.09; Rol Soleil 4-6 0.36 tot 4 0.20; GI. of Holland 8-10 0.21, 6-8 0.10: Venus 6-8 0.25; Thorn Edison 2-4 0.10 0.11; Schwaben 2-4 0.09; Kralen p. 1. 0.24; Brencklyensis pitten p. 1. 0.30; Flam. Sword. 4-6 0.20 0 21; Crimson Glow. 6-8 0.24. Bijgoed. Lil. Regale 18-21 3.80, 16-18 2.45 2.70; Lil. Umb. Sapho 16 op 1.55, 14-16 0.65; Lil. Tigr. Fortunl 16-18 3.45; Lil. Henry 20 op 13.Anem de Caen 5-6 0.15, 4-5 0.18, 3-4 0.05: Conv. Plantklemen 0 35; Ligustrum Ovalifolium 1.50; Montbr. Fan tasie 0.06 0.11, Orange 0.08, Miaflora 0.07, Meteor 0.12, Spirea Rijnland. 2. Dahlia's I. de Verwarner 4.40; Yersy Beacon 4.20; Adlcr 4.10; Yersy Beaifty 4.40; R. van Aalsmeer 4.10: White Queen 4.20; Dream 4.Clothilde 3.70; Marmlon 4. Rapollo 4.30. GOUDA, 1 Maart. Aangevoerd in totaal 1685 stuks, waarvan 88 slachtvarkëns. Vette van 16'/i tot 17'/i cent per pond, le vend met 2°/o korting. Londensche van 13—14 cent p pond, levend met '2% kor ting. 563 magere varkens 1422 p. stuk; 539 biggen f.47.50 p. stuk: 7 runderen f. 175225 per stuk; 475 nucht. kalveren f. 35 per stuk: 12 bokken en geiten f. 2 5 per stuk; Geldersche biggen f.812 p. stuk. Handel stug. - Algemeene markt: 84 partijen kaas, Drijzen 1ste kw. met rijks- merk f. 2426.50, 2de kw. met rijksmerk f.2123; handel traag. 252 crisisrunderen. 331 ponden boter: Goeboter van 8085 ct. per pond; weiboter van 70—80 ct. p. pond; handel matig. - Kleine kippeneieren f. 2 2.50 per 100. 105.350 eieren. Kippeneieren van f. 2.00—2.75 per 100; handel matig. Coöp. Zuid-Holl. Eierenveiling. Aanvoer 109.600 kippeneieren. Prijzen 56/58 K.G. f. 2.20—2.30 per 100: 58/60 K.G. f.2.30— 2.40 per 100: 60/62 K.G. f. 2.40—2.60 per 100; 62/66 K.G. f. 2.30—3.00 per 100; bruine 58/68 K.G. f.2 30—3.20 per 100. Kleine eieren f. 2.00—2.30 per 100 Aanvoer 1300 eendeneieren. Prijzen f. 1.90—2.90 per 100. VOORSCHOTEN. 28 Februari. Kippen eieren f. 2.70—3.20 per 100; Eendeneieren f. 3.303 60 per 100; Ganzeneieren 8 cent per stuk; Duiven f. 0.200.24 per stuk. WESTLAND, 28 Februari. Middelprijs van de bij den Bond West- land aangesloten vellingen van 28 Febr. Andijvie f. 0.751.20 per bak; boeren kool 12—14 ct. per kist: dunsel 14—33 ct. per kg.; eieren f. 2.60—3.20 per 100: kelen f 1.50—2.80 per 100 bos; peterselie f.4.80 7.90: prei f.0 70—2.35: radijs f. 6.70—7.80; rabarber f.37 per 100 bos; seldery f. 1.60 —3.20 per 100 bos: groene kool f. 0.40—2 10 per 100; schorseneeren f. 3.60—7.40; 2e soort f. 0.403.50 per 100 kg.: spinazie 20 tot 35 ct. per kg.; spruiten f. 1.10—2.80; 2e soort f. 0.401.10 per zak; witlof 17—20 ct. per kg.; stoofperen 14 ct. per kg. 3—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3