TOM DE NEGERJONGE HONIG'S JUUENNESOEP 6 borden voor 20 ets. Aangifte van nieuwe leerlingen, LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 26 Februari UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE Chr. School Sluisweg 14 RADI0-PR0GRAMM AALSMEER Raadsagcnda. Dinsdagmiddag a.s. komt de raad de zer gemeente In openbare zitting bijeen. Op de agenda komen o.m. voor de vol gende punten: Mededeellng van B. en W., dat de Kroon haar goeuKcurlng heelt gehecht aan het provinciaal besluit, tot onttrekking van de oude kanaalbrug aan 't openbaar verkeer; voorgedragen wordt ter benoeming van een onderwijzer aan de U.L.O.-chool de heer D. Vaartman, thans als zoodanig werkzaam te 's-Gra- vanhage; voorstel B. en W., tot wijziging van het bemallngscontract met den Stommeerpolder (uitmalen van het riool water; Idem, lot onbewoonbaarverklaring van perceel Kudelstaartscheweg 283 (elge naar en bewoner J. J. SchUl). HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: Johannes F. Ph. Schmidt, v. Heemstede. Voorw. 43a, n. Kruisweg 1224; Jan C. v. Kiel), van Gouderak, Dorps straat 107, naar Venneperweg 486; Else Weima, Idem Idem; Anne Joustra, V. Oost- stelllngwerl, naar Sloterweg 728; Pleter de Jager, van Amsterdam, Stuyvesantstraat 47 h, naar Wllgenlaan 47; Pleter H. Cle ment, van Wllnis, Wijk 1-154, naar Sloter weg 1202; Maarten Abma, van Amsterdam, 2e Laurlerdwarsstr. 57, naar Wllgenlaan 57; Cornelia J. van der Burg, van Lelden, Maredijkhof 4, naar Lelmulderdljk 311; Jacobus D. M. Bechger, van Amsterdam, Hoofdweg 384 Ilh., naar Kastanjelaan 16; Cornells van de Vaart, van Amsterdam, Admlralengracht 184 Hlh., naar Olmen laan 98; Hendrik Buitenhuls, van Rhenen, Eng. C. 7a, naar Sloterweg 1263; Dldericus Duivenvorde, van Voorhout, Hoofdstraat 17, naar Korenaarstraat 15; Thomas Smit, van Aalsmeer, Helling 64, naar Aalsmeer- derdijk 613. Vertrokken: Anthony C. Bouterse, van Dennenlaan 103, n. Amsterdam, Spaarn- wouderdijk 634; TJlpke M. Haitsma, van IJweg 86, naar Amsterdam, Geldersche- kade 95111h.; Jan A. Masee, van Zwanen- burgerdljk 485, n. Haarlem, Preangerstr. 15; Gerardus J. Smlnk, van Venneperweg 442, naar Hlllegom, Parallel 75; SIJds Dobma, van VIJfhulzerdUk 231, naar Scha- gen, Schagertrap, p/a J. Dobma; Gerar dus C. van Hilten, van Badhoevelaan 19, naar Amsterdam, Sloterweg 1059; Willem F. Davids, van IJweg 51, naar Zandvoort, Tramstraat 26; Pleteraella S. van DIJke, van Vljfhuizerdljk 246, naar Haarlem, Kruisweg 72rd.; Hendricus Ocrlemans, v. Dr. Heljelaan 50, naar Alkemade, Oude Wetering 127; Apolonia M. Visser, van Akerdijk 2, naar Haarlem, Colensostraat 21zw Cornells J. van Egmond. van Aals- meerderweg 228, naar Haarlem, Sarls- senenstraat 4; Helnrlch C. Holhaus, van Burg, Amersfoordtlaan 42, naar Amster dam. Vespucclstraat 72; Gerrltje Dirkes, idem, Idem: Johannes L. Teeuwen, van Bennebroekerdijk 43, naar Heemstede, Borneostraat 34; Jan H. Paase. van Ven neperweg 466, naar Hlllegom, Patrimonuim van VUetstraat 50; Pletronella A. Kloos terman. van IJweg 24, naar Haarlemmer- llede c a., IJpolderweg 6; Judocus Eeman, van Sloterweg 140. naar Amsterdam, Veerstraat 83 fh.; Wilhelmlna S. A. Wil- lcmsen, van Marktlaan 13, naar Soest, Hartmanlaan 12; Pleter G. Bloemer, van Aalsmeerderweg 60, naar Amsterdam, Borgcrstraat 72 mh.; Hendrlkus A. van Bruggen, van Bennebroekerdijk 48, naar Heemstede, Lombokstraat 34; Antje M. Mantel, van Spieringweg 24, naar Nleuwer- Amstel, Bovenkerkerweg 65; Frederlk P. Smit, van Venneperweg 1209, naar Hllle gom. Parallelweg 129. Burgerlijke Stand. Geboren; Petrus Johannes, z. van N. Rusman en A. C. Steevens Johanna Hendrika, d. van M. P. van Beusekom en M. H. Kamp Theodorus Nicolaas, z. van Th. N. Broedersz en C. M. Fontaine Jo hanna Maria, d. van S. M. Heus en E. M. van Schagen Cornells Jakobus Adria- nus Gerardus, z. van A. J. Stalenhoef en O. J P. van Meningen Johanna en Sophia Alida, twee dochters van C. M. Dol en J. Buurman Johannes, z. van H. G. Duwel en A M. Lemmers Louisa, d. van W. Helistek en L. B Ludwtg Elisabeth Maria, d van A M. Trompet en C. A. Dui venvoorden Cornells, z. van E. van Za- delhoff en R C. T. Roos Jan Willem, z. van C. van Drunen en G. Baardse Andries Nolke, z. van P. van Leeuwen en M. M. Tjalsma Anna Maria Alida, d. van P. M van der Lans en M. Glas. Ondertrouwd: C. Tas 21 J. en A. de Groot 18 J. D. Plantenga wedr. 54 j. en T. Jansen 52 A. de Vlieg 47 J. en A. Overbeek 33 J. Gehuwd: D. van Gend 26 J. en J. van der Moren 23 j. Overleden: Johanna Christina Wezen beek 47 j., geh. met J H. van Velzen Dirkje Johannes Florls 85 j., wede. van R. Romkema Elisabeth Johanna Maria, 2 mndd. van J. L. A. Drieman en J. Volck- mann Wilhelmlna 8 w., d. van R. G. C. Hofschlag en W. Zuiver Koen Beers 35 j„ geh. met L. P. Saarloos Levenloos geboren: kind van het vr. gesl. van L. Posthumus en P. Koning. Vergadering der Middenstandsvereeniging. In de In de Beurs te Hoofddorp onder leiding van den heer v. Driel gehouden vergadering van de Middenstandsvereen. Haarlemmermeer, werd medegedeeld dat het. met de onder haar beheer staande vakschool voor meisjes, ondanks .de door de tijdsomstandigheden remmend op de ontwikkeling werkende bezuinigingen naar wensch gaat. Kennisgenomen werd van een Ingekomen stuk, houdende goedkeu ring van den afbouw van de Nijverheids school te Hoofddorp, waarvan de totale stichtingskosten f, 72.671.86 hebben be dragen. Medegedeeld werd dat het aantal der op deze school geplaatste leerlingen 139 bedraagt. Tot 'ld van de commissie van beheer van de Nijverheidsschool werd herbenoemd de heer D. Leen. Tot bestuursleden van de Middenstands, vereenlglng werden gekozen de heeren L. W. van Driel, J. Huigen en D. v. d. Vlugt. De heer Treur had als zoodanig bedankt Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering van den Kon. Ned. Midden standsbond werden benoemd de heeren C. Linthout en D. Leen, RECLAME. 4738 Een Kleuterschool. Te Hoofddorp heeft een aantal dames zich tot een comité gevormd, met het doel om het bestuur van de bijzondere schoolvereenlglng te Hoofddorp behulp zaam te zijn bij het bestrijden van de groote kosten, die met de stichting van een Kleuterschool aldaar, gepaard zullen gaan. Het ligt In de bedoeling met den bouw zooveel spoed te betrachten, dat deze school die in een groote behoefte zal voorzien op 1 Mei as. in gebruik kan worden genomen. Onvoorzichtig! Het achtjarig zoontje van den heer H. beging op den Hoofdweg de onvoorz.chtlg. heid op een in beweging zijnde vrachtauto te springen. Door een plotselingen schok van den wagen, had het jongetje het ongeluk zijn evenwicht te verliezen en er achterover af te vallen. De vrachtauto bestuurder, die was doorgereden, had van het ongeluk niets bemerkt. Uit een hoofd wond hevig bloedende en met een ge broken arm werd t knaapje opgenomen en per auto naar een ziekenhuis gebracht, alwaar de toestand die zich aanvanke lijk ernstig liet aanzien. bevredigend werd geacht. De heer P. Ouwerkerk, wethouder van deze gemeente, heeft zich door omstan digheden genoodzaakt gezien te bedanken als eere-voorzitter van den Ring van Chr. Zangvereenlgingen In Haarlemmermeer. In zijn plaats ls als zoodanig benoemd ds. L. E. Smllde, Geref. predikant te Nieuw-Vennep. In Haarlemmermeer in een nieuwe vereenlglng „Ons Belang" opgericht, ter bevordering van de warmbloedpaarden- fokkerij in deze gemeente. In deze veree nlglng is opgelost de oude vereenlglng „Ons Belang" en de hengstenvercenlglng van „Vooruit" voor Haarlemmermeer en omliggende polders. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Vertrokken: L. Schouten, Stadionplein 23, Amsterdam P. G. Geitenbeek, Paul van Wildrechtlaan 35, Zeist C. J. Gei tenbeek, Beethovenstraat 108, Amsterdam A. M. Klinkenberg, Jan Blankenstraat 14. Den Haag Chr. Vermunnlchtvan Rijn, Reinwardtstraat 100 II, Amsterdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Everdlna, dochter van W. F. van Ewljck en G. W. Bruljn Dirk Eduardus z. van Tj. Wiersma en M. P. II. van der Werf Arnoldus Petrus z. van J. van Houten een M. M. de Klerk Johanna Maria d. van Th. G. C. v. d. Putten en Th. E. van Bruggen Geer- trulda Engelina Johanna d. van J. H. Muiskes en G. C. H. Reestman Overleden: C. M. Kroon 45 Jaar. De werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 5 fabrieksarbeiders, 1 snelpersdrukker, 1 steendrukker, 2 grondwerkers, 5 metse laars, 12 opperlieden, 2 machn. houtbe werkers, 14 timmerlieden, 3 schilders, 1 steenhouwer, 1 loodgieter, 1 halfwas met selaar, 5 mandenmakers. 1 kistenmaker, 1 vloerlegger, 1 waschknecht, 2 electriclens, 1 scheepmaker, 1 wagenmaker, 1 horloge maker, 1 Jeugdige smid, 1 halfwas mon teur, 1 verw. monteur, l rijwielhersteller, 1 stoker, 1 bankwerker, 1 smid, 3 bakkers, 445 landarbeiders, 36 bloemistarbeiders, 4 boerenarbeiders, 7 tuinarbelders, 1 plant soenarbeider, 17 jeugdige landarbeiders, 3 handelreizigers, 1 venter, 1 winkelbedien de, 1 Idem ben. 18 jr., 3 schippers, 1 half was schipper, 2 chauffeurs, 2 wegwerkers, 1 trambeambte, 1 nachtwaker, 1 buffet- bediende, 1 expeditieknecht, 1 jeugdige wegwerker, 1 dekknecht, 1 verzekerings agent, 10 kantoorbediende, 2 Idem ben. 18 jr. vr., 1 correspondente E., 4 boekhouders, 34 losse arbeiders, 1 controleur. Totaal 657. Aanvrage werkgevers 7: plaatsingen gem. 5: andere gem. 1 Vervallen 46. Terug getrokken 10. Sluiting wedstrijd in Ziek-zoeken. Zaterdagmiddag om 5 uur is de be- kwaamheldswedstrljd in ziek-zoeken van hyacinthen gesloten. De belangstelling is zeer groot geweest; er waren 927 bezoe kers. Een 300-tal zlek-zoekers heeft mee- gedongen aan den kamp oen prijzen, troostprijzen en diploma's. De taak was lang niet gemakkelijk. Wie met ernst de gezonde en zieke planten bekeek en nauw keurige aanteekeningen maakte, had er een vollen dag voor noodlg. Het initiatief van den heer D. van Eg- mond Jr. is met succes bekroond; de orga nisatie van de Coöp Veilingvereeniging „Hlllegom" wordt door de hyacinthen- kweekers hoogelijk gewaardeerd. ZIJ weten het op prijs te stellen, dat deze veiling met haar goeden naam als speciale hyacin- then-velling getoond heeft, de cultuur en de gezondheidstoestand van dit voorname bollengewas der streek en de vakkennis te willen bevorderen. Een hyaclnthenkweeker, die in Zweden reisde en daar over den elgenaardigen wedstrijd las in een Zweedsche courant, heeft zich gehaast voor de sluiting thuis te zijn en aan zijn personeel een weekloon extra uitgeloofd voor hen, die een prijs zouden bekomen. Het uitloven van troost prijzen door patroons, teekent de belang stelling onder de vakgenooten. Na de sluiting van den wedstrijd, wor den de kistjes met de planten nog niet verwijderd, want morgen komen de leer lingen van de Rijkstuinbouwschool te Lisse met de leeraren en den directeur Ir. Volkersz een bezoek brengen Ook zul len enkele tuinbouwwintercursussen, een excursie naar de van Tetsstraat onder nemen Tenslotte staat er op het pro gramma een lezing van lr. Volkersz voor hyacinthen-kweekers en ziekzoekers over de aaltjes. Een en ander zal met micros copen gedemonstreerd worden. Dit bewijst wel, dat de wedstrijd heeft ingeslagen KATWIJK. Voortaan op het Rijwielpad! Het ls een algemeen bekend feit dat bijna geen wielrijders gebruik maken van het betegelde fietspad tusschen de beide Katwijken, doch dat men er verre de voorkeur aan geelt den grooten weg te nemen, zulks omdat deze weg In prachti- gen staat verkeert en het een liefhebberij ls daarop te rijden, doch ook omdat de voor het fietspad gebruikte tegels met de schuine kanten door wielrijders niet be geerd worden. Deze tegels rijden veel zwaarder dan de straatsteenen ln den rij weg. Nu men ln het algemeen van het rijwielpad geen en van den rijweg wel gebruik maakt, zal, in het belang der veiligheid het verkeer met fietsen op het grootste gedeelte van dezen weg verboden worden, waarna men dus van het bete gelde fietspad gebruik zal moeten maken. Raadsagcnda. De Raad dezer gemeente komt morgen avond te 7.30 ln openbare vergadering bijeen. 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 23 Oct. 1933. 2. Mededeellng van ingekomen stukken 3. Benoeming leden van de Commissie van toezicht op de Bewaarschool te Kat wijk aan Zee. 4. Voorstel tot wijziging van de veror deningen op de heffing en Invordering van' schoolgeld. 5. Voorstellen tot verkoop van grond. 6. Voorstel tot verhuur van grond. 7. Voorstel tot wijziging van het raads besluit d.d. 20 December 1933 Inzake ver huring hulppostkantoor. 8. Voorstel tot het verhalen van de couponbelasting op belanghebbenden. 9. Prae-advles op het verzoek van J. C. Ippel om verlaging van landhuur. 10. Prae-advles op het verzoek van A. Pronk, om verlaging van landhuur. 11. Voorstel tot het toekennen van sub sidie aan V. V. V. in de kosten der reclame campagne voor de badplaatsen. 12. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920 aan de Bljz. Scholen. 13. Voorstel tot het aanvaarden van eenlge boomen aan de Voorstraat te Kat wijk aan den Rijn. 14. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage ln de verplegingskosten van een armlastig meisje. 15. Voorstel tot aanschaffing van twee vuilnisauto's. 18. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen A. de Vink—Schaap 17. Voorstel tot het geven van machti ging aan B. en W. Inzake het instellen van rechtsvorderingen. 18. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting 1934. 19. Voorstel tot het verleenen van dis pensatie van het bepaalde bij art. 22 der bouwverordening. 20. Voorstel tot het gesloten verklaren van de Voorstraat, den Zeeweg en de Duin oordstraat voor het berijden met rijwielen. 21. Voorstel tot herziening van de sa larissen van het gemeente-personeel. 22. Rondvraag. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida d. van G. Verberg en E. C. van Leeuwen Jan z. van Jan Schaap en M. van Duljn Cornelia Adriana d. van A. van Beelen en J. van Beelen Gerrit z. van G. Pronk en C. Vlieland. Overleden: Agada Hus, oud 89 jaren, weduwe van Jacob Guljt Dirkje van Duijn, oud 60 jaren, ongehuwd Leven loos kind van A. v. Duijn en M. van Duijn Cornells Bakker, oud 77 jaren, echtgenoot van C. Broekhuizen Cor nells Ouwehand, oud 79 jaren, weduw naar van T. Messemaker Wilhelmina Schaap, 74 jaren, echtgenoote van Jan Hasenoot. Ondertrouwd: K. van der Plas en J. van Duljvenbode G. van den Oever en E. Knetsch J. van Dijk en T. van der Plas. Deze school met 7 leerjaren biedt gelegen heid tot opleiding voor H.B.S., Gymnasium en tot toelating voor de U.L.O. scholen. Na de gewone schooluren bestaat er een cursus in Fransch, Duitsch en Engclsch. Fransch vanaf het 5e leerjaar. Twee uur per week a f. 1per maand. die vóór of op 1 April 6 jaar moeten zijn, dagelijks bij het Hoofd der School. 6666 H. VAN HULZEN. KATWIJK AAN ZEE. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans Ingeschreven 675 werkzoekenden nl. 17 opperlieden, 52 grondwerkers, 10 timmerlieden, 15 schil ders, 5 metselaars, 3 fabrieksarbeiders, 49 kuipers, 166 losse arbeiders, 160 landarbei ders, 3 tuinlieden. 171 visschers, 12 stokers, 1 autogeen-lasscher, 10 binnenschippers, 6 varènsgezellen, 1 mandenmaker, 4 loodgie ters, 1 kistenmaker, 9 scheepmakers, 1 typograaf, 3 bloemisten, 1 broodbakker, 1 smid, 2 verwarmlngs-monteurs, 1 kok, 1 chauffeur 5 motordrijvers, 28 venters, 1 uitvoerder, 2 winkelbedienden, 1 schc.n- maker. Beneden 18 jaar 2 landarbeiders, 1 pottenbakker, 2 visschers, 1 losse arbeider, 1 vr. kantoorbediende, 1 vr. winkelbedien de. Bij de werkverschaffing werkzaam 76 mannen. Geplaatst werden 1 opperman, 16 grondwerkers, 5 losse arbeiders, 4 land arbeiders. Visscherij-examens. Bij de hier ln de Visscherijschool afge nomen examens voor het certificaat ln kennis der Internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zyn ge slaagd Teun v. d. Plas. Arle v. d. Oever, Jan Haasnoot, GUs Remmelzwaal, Buis Zuyderduün, Willem Meijvogel, Arle de Lange, Koos Rovers, A. Vlieland, Jb. van Duyvenbode, Jb. Ruwaard, Teun v. d. Bent, Willem v. d. Plas, Corn. Jonker, allen van hier en Com. v. d. Niet, Com. Plug, D. v. d. Niet, Jb. v. d. Bent, W. v. d. Niet van Noordwyk aan Zee. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevlsser, directeur van de Visscherijschool alhier. Ryksgedele- geerde was kapitein J. H. Götz, lid van de examen-commissie voor stuurlieden. Voor het examen van schipper op stoomzeevisschersvaartuigen ls Zaterdag te Den Haag geslaagd C. van Beelen Czn., leerling van den heer C. Varkevisser, directeur van de Visscherijschool alhier. LISSE. Gevonden voorwerpen: 1 sleutel, 1 Nappa handschoen, 1 paar stoffen hand schoenen, 2 belastingmerken, een etui met foto-standaard, een horloge. Inlich tingen verstrekt de politie. LEIDSCHENDAM. Inplaats van ds. de Wit is tot be stuurslid van de plaatseiyke afdeellng en Kerkherstel gekozen ds. M. Vermet. NOORD WIJKERH OUT. Het bezoek aan de eerste Noordwij- kerhoutsche bloemententoonstelling ln café „De Zwaan", uitgaande van de afd. Noordwijkerhout van den R.-K. Volks bond, was reeds Zaterdagmiddag zeer groot en gisteren enorm. Vakmenschen uit den geheelen omtrek kwamen een kijkje nemen en prezen alles zeer. RIJNSBURG. Jaarvergadering Geref. Mannenvereen. „Calvljn". Deze vereengilng hield haar jaarverga dering in „Concordia". Nadat gezongen was Ps. 89 1 en 8 opende de voorzitter, de heer Alb. Noort de byeenkomst. De secretaris bracht het jaarverslag uit. Daaruit bleek, dat het aantal leden weer was toegenomen, doch dat nog velen tot de vereeniging konden toetreden. De penningmeester, de heer C. van Kla veren gaf een overzicht van het finan- ciëel beheer. Er bleek een batig saldo van f. 5,30 te zyn. De voorzitter dankte beide heeren voor hun verslagen. Hierop was het woord aan den heer Exel. die het onderwerp Inleid de: „De Scheiding van 1834". Spr. toonde aan, hoe voor genoemd jaar duisternis heerschte op kerkeiyk terrein: het goud was verdonkerd. Maar God schonk mannen als ds. De Cok, Scholte e.d. zy wisten offers te brengen en ble ven trouw aan de aloude Geref. begin selen. Aan het eind van zyn leerzaam be toog, wekte spr. op, om trouw de wacht te houden by het beginsel. De beste wenschen voor de vereeniging werden overgebracht door den heer D. Zwaan namens den Geref. kerkeraad en door afgevaardigden van jongelings- en melsjes-vereeniglngen. Vervolgens ver toonde de heer A. Bouman een serie mooie lantaarnplaatjes. Nadat de voorzitter alle had bedankt, die aan het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, werd de vergadering door ds. Broekstra met dankgebed geslo ten. De werkloosheid. By het correspondentschap der arbeids bemiddeling stonden in de afgeloopen week Ingeschreven 105 werkzoekenden, verdeeld als volgt: 1 grondwerker, 1 schil der, 3 fabrieksarbeiders, 3 timmerlieden, 1 opperman, 2 straatmakers, 1 wagen maker en 93 landarbeiders. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Paulus Brussee 23 jaar en Jansje de Mooy 23 jaar. VOOR DINSDAG 27 FEBRC Hilversum, 1875 M. AVRO-ul 5,30—6,00: VPRO 8,00: Gis 10,00: Morgenwyding u, mofoonplaten 10,30: Concert', (zang), S. Snyder (viool) en (plano) 11,00: Kookpraatje - Lotgerlng-Hillebrand 11,30: concert - 12,00: Gramofoonp 12,15: Ensemble Otto Hendriks en foonplaten 2,00: Voordracht raerds 2,30: Pianorecital Annie der 3,00: Knipcursus 4,15: foonplaten 4,30: Radlo-kinder o.l.v. J. Hamel 5,00: Voor k] deren 5,30: Jeugdhalfuur v. d. o.l.v, ds. B. J. Aris 6,00: Omrc o.l.v. N. Treep. In de pauze oc v. Dissel: De iepziekte 7,30: les Fred Fry 8,00: Vaz Dlas Gevar. programma m.m.v. Dajos zyn orkest o.l.v. Mario Parentl m Oltrabella (sopraan) en P. Mirar nor) 10,30: Dajos Bela en zijn o 11,00: Vaz Dlas 11,10-12,00: Gr platen. Huizen. 301 M. KRO-uitzendlng —9,15 en 10.00: Gramoloonplaten - Godsd. halfuurtje 12,15: Sextet en Gramofoonplaten 2,00: Vro 3,00: Cursus 4,00: Gramofoo 4,15: Voordracht 4,30: dracht en Gramofoonplaten 5,! serie 5,45: Schlagermuztek f peranto 7,15: Gramofoonplaten Causerie 8,00: Lydensmeditatie Vaz Dlas 9,35: Orkestconcen viool-solist 10,15: Lezing 10' Dias 10,40: Orkestconcert 12,00: Gramofoonplaten. Daventry. 1500 M. 10,35: wyding 10,50: Tydseln, berk 11,05 en 11.20—11,40; Lezingen - Orgelspel R. New 12,50: Co~ Grand orkest o.l.v. J. Muscant Midi. Studio-orkest o.l.v. F, C 2,20: Voor de scholen 4,50: Het Strykkwartet 5,35: Kinderuur - Berichten 6,50: Kamermuziek i Barock-tyd 7,10: Duitsche cam 7.40: Radio-Militair Orkest o.l.v. O'Donnel, m.m.v. T. Klniburgh 8,5CLezing 9,20: Berichten „The Arcadians" van Monckton ei Leiding: S. Robinson 10,55: Voo 11,00—12,20: Lew Stone eD zijn Parüs .Radio Paris". 1798 M. - 8,20: Gramofoonplaten 12,20: concert o.l.v. Pascal 8,20: Zaï Bonnaud. Kalundborg. 1261 M. 112! Concert uit rest. „Wivex" 2,20: sen's orkest 3,204,20: Dan' o.l.v. E. Tuxen 7,20: Radiotora 9,35: Omroeporkest o.l.v. Gröndahl - 11,50: Dansmuziek oJ.v. R. Joha' Langenberg, 456 M. 5,25, 6,30 e: Gramofoonplaten 11,20: Concert Eysoldt 1,20: Gramofoonplaten Weragorkest o.l.v, Buschkötter mm Strienz (bas) 6,20: Noragorkest Eibenschiitz 7,30: „Wallenstein" van W. Bley. Muziek E. Roters - Blaasconcert o.l.v. Kühn 8,50: tage 9,40: Gramofoonplaten - Concert uit Brussel o.l.v. F. RuM mjn.v. A. de Greef (piano) I'" Gramofoonplaten. Rome. 421 M. 8,05: Vioolr Baccara 9,20: Populair concert Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: Gramofoonplaten 1,30; Omroe orkest o.l.v. Leemans 5,20: 0 orkest o.l.v. Walpot 8,50: Dans 7,20: Gramofoonplaten 8.20: roeporkest o.l.v. Walpot m.m.v. E. en Radiotooneel 10,3011,2" fonplaten 484 M.: 12,20: Omroep orkest o.l.v. Leemans 1,30: Gram platen 5,20: Orgelconcert 6,3o: mofoonplaten 6,50: Sollstenconce 8,20: Huldigingsconcert Arthur de o.l.v. F. Ruhlmann 11,00—11,15: mofoonplaten. Deutschlandsender. 1571 M. Robinson soil nicht sterben" hoorspel, F. Forster 8,30: U. Krolop en orkest 9,20: Berichten 9,45: Ca 10,05: Weerbericht 10,20-1 Concert uit München o.l.v. E. Klos. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRUF. Voor Dinsdag 27 Februari, lste Programma: Hilversum 824 2de Programma: Hulzen van 8—24 3de Programma: 8.0012.20: Lar berg 12.2014.20: Brussel. VI. - 'i 17.20: Midland Reg. 17.20-1920' sel, VI. 19.20—20.20: StraatsbuH 20 20— afloop: Boedapest. 4de Programma: 11.201220: KaJ burg 12.20—14.30: Luxemburg - '4 15.20: Kalundborg 15.20-1620: genberg 16.20—afloop: Londen Wyziging voorbehouden. 161. Hy plukte een stevige grasspriet af en zette zich vlak voor 'en kop van den slapenden leeuw neer. Wat zag het beest er goedig uitl Wacht hoor, daar zou hy eens gauw verandering ln brengen. Al dat geslaap op klaarlichten dag, dat had geen zin, dat moest maar eens uit zyn. En kriebel krabbel, daar sloop het gras sprietje den neus van den leeuw binnen. 162. Maar de aap was niet 'pj gevolgen af te wachten. Meteen vandoor, voor de leeuw nog „ejp. er met hem gebeurde. Ach, "eT'll»it me dat daar een gekriebel. De er hevig van niezen. Hatchle. ha R het. wel tien maal achter elkaa' was het niet mee gedaan. "a?ï,"«si woedend dat hy in zyn slaa^,(4p o stoord, zette weer eens een openl Ach. och, wat bruid' yeerl y*

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10