den dood van Koning Albert van België t&m.CACHETS LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 21 Februari 1934 Derde Blad No. 22676 en laatste groet zijner onderdanen UIT DE RAADZAAL WETENSCHAPPEN. Qehedeciandsche'Jandpasta aargang gistermorgen vroeg stelde zich voor wijk palels te Brussel een tal- >crte op, om een laatsten groet overleden koning te brengen en t stoffelijk overschot te defileeren. m 8 uur de poorten van het paleis geopend werden, begon het voor- n langs de katafalk, waarop de Is geplaatst. en waren zoo breed, dat de wach- let alleen op het trottoir kunnen file strekte zich uit van het t de Naamsche Poort, sa welke voorbij het lijk van den koning defileerden, loopt in de nden. Zij worden bij kleine groe- 60 personen, toegelaten, t koninklijk paleis van Brussel t stoffelijk overschot opgebaard in 1 van den denker'!', die juist in het van het palels is gelegen. Het nog steeds omzwachteld. De ko- agt op een khakl uniform het t van de orde van Leopold, zoo- it oorlogskruis en het Yzerkruis. t is voorzien van het monogram koning en het wapen van België, staat de bevelhebbersvlag van den welke uit het legermuseum is ge wacht wordt gevormd door gene- eeladjudanten en oud-strijders en "terwijl ook twee kolonel-corps- danten tot de eere-wacht behooren defileert de menigte in rijen langs het stoffelijk overschot, loop is zeer g-oot. dat de toegang 7 uur tot 10 uur werd verlengd zelfs den geheelen nacht! De plaats van de ramp. dertiende regiment Infanterie, in n te Namen heeft zich gisteren uche les Dames begeven. Bij de ar Koning Albert den dood vond. e reglmentsvlag een groet gebracht 'rwijl het geheele regiment de wa- senteerde. een krans gelegd op de aai- Zondagnacht het lijk van den werd ontdekt. orgen hebben de wethouders van zich naar Marche les Dames be- ij hebben aldaar aan den voet van dlottig geworden rots eveneens een legd. voorlooDig comité niet den heer [Kamerlid en burgemeester van Na- voorzitter, is ongericht met doel ument oo te richten op de plaats, en het lijk van den koning heeft De uitvaart van morgen. de plechtige uitvaart van morgen de „Msbde." nog: stoffelijk overschot van den koning haif acht buiten het paleis op "on-affuit worden geplaatst, waar- ddellijk het militaire défilé zal be- waaraan dertig-duizend oud- s zullen deelnemen. "hen tien uur en kwart over tien i stoet zich in beweging zetten, om de Koninklijke Straat, de Koloniën- - en de Kanselarijstraat de Gudule- erk te bereiken voor den hoofd- kerkelijke plechtigheden zullen van twaalf uur duren. a zal het stoffelijk overschot langs Treurenberg, de Koninklijke Straat graf van den Onbekenden Soldaat Laeken worden gebracht langs den- S weg, welke Maandag van Laeken het Paleis van Brussel is gevolgd, zal om één uur voor de kerk van aankomen, aan den hoofdingang n het kanonaffuit met het stoffe- verschot zal blijven staan en een défilé zal plaats hebben van Belgi- unenten, en groote delegaties van elsche, Italiaansche en Fransche "ton, waarvan de overledene kolo- stoffelijk overschot zal dan een ®aal door de Belgische en vreemde en en prinsen en andere staats- worden begroet. a zal de bijzetting in de koninklijke jan de kerk van Laeken plaats N'emand zal tot deze plechtigheid ^gelaten. koninklijke en prinselijke personen L?™1 afeet te voet volgen tot. aan de hoofdkerk. Na de plechtige H. Mis -lUiem zullen zij in rijtuigen plaats van den stoet is, in -C?®n' als volgt vastgesteld vr»._\,enten gendarmen te paard; eemde legerdelegatles; - oe cavalerie, artillerie en infan- yj'S ®et vaandels van koloniale en .afdslievende vereenigingen; aandels van alle Belgische regi- Keswmii6- BeIgische leger; - stoffp-ri1 hof dignitarissen: t reuJk overschot op het kanon- hirSi1" prmsen en de buitenland- Ten gen prinsen en andere staats lui van de regeermg. de staats- iti-ai 'e^en van het parlement. "uturn en andere officieele - troepen zullen een dubbele l aft« n va« het Palels van 01 aan de kerk van Laeken. Herdenking in het Engelsche Parlement. it^lSjthe Lagerhuis is gisteren, *hke prekende hulde van MacDo- "htenisl Herbert Samuel aan de te stc* Koning Albert, met ^tornen een resolutie van Mac Donald aangenomen, waarin hartelijk sympathie wordt uitgesproken voor de koninklijke familie en het Belgische volk. In het Hoogerhuis werd een dergelijke resolutie aangenomen, nadat Hailshan, Ponsoby, Reading en de aartsbisschop van Canterbury den Koning van België had den herdacht. Mac Donald zeide in zijn rede, dat het geheele Britsche volk ten diepste geroerd was door dit sterfgeval, vooral onder zulke tragische omstandigheden. Koning Albert •lam een unieke plaats in onder de Euro- peesche Staatshoofden, want toen de oor log uitbrak was België als de rots midden in de branding, en boven op die rots stond de Koning, trouw aan zijn verplichtingen, trouw aan de gesloten verdragen en met het eene doel voor oogen: zijn volk en zijn land te dienen. MacDonald memoreerde hoe gaarne de overleden Koning in Enge land had vertoefd en hoe hij daar steeds door zijn bescheiden optreden ieders sym pathie had gewekt. Snr. besloot met de woorden: Een groot Koning, een nobel Staatsdienaar, maar ook een prachtig mensch is van ons heengegaan. Majoor Attlee zeide uit naam der arbei derspartij, dat Albert I een hooge positie met eere vervuld had en na moed in den oorlog, wijsheid in den vrede had betoond. Sir Herbert Samuel sloot rich namens de liberale Dartij bij de vorige snr.'s aan. Een detachement van zeven officieren, honderd man en de kapel van het 5de re giment „Innis-Killing Cragdon Guards", waarvan Koning Albert, commandant was, zal uit Londen vertrekken naar' Brussel, om aan de begrafenis deel te nemen. De krans van het Envelscb» lever zal bestaan uit klam-ozen, door Haig's oud-strijders vervaardigd. Hulde aan den alpinist. Vier gidsen uit Chamonix hebben ter nagedachtenis van Koning Albert den piek Roi Albert I beklommen en bovenop de Belgische vlag halfstok neergeplant. De piek was eenige jaren geleden naar den Koning genoemd, die hem, vergezeld van slechts één gids, bestegen had. De vlag zal tot de begrafenis blijven wapperen. De eedsaflegging van Leopold III. De (Brusselsche) Standaard deelt mede: De eedsaflegging van den jongen Koning Leopold III zal Vrijdagmorgen te 11,30 uur plaats hebben in de groote vergaderzaal van de Kamer, evenals is geschied bij de troonsbestijging van Leopold II en van Albert I. Leopold legde den eed af op het huidige Koningsplein. De vergaderzaal zal voor deze plechtig heid enkele wijzigingen moeten ondergaan. Het bureel moet worden afgebroken en meer naar voren opgetimmerd. Daar waar thans 't bureel staat, moet de troon wor den opgericht. De troon van de koningin wordt geplaatst aan den kant van den Senaat. Het zal dit jaar 25 jaar geleden zijn dat die tronen daar werden geplaatst. Toen koning Albert in 1914 en 1918 voor het parlement verscheen was daar geen gelegenheid toe. In de vergaderzaal zullen moeten plaats vinden, ondanks de beperkte ruimte: de leden van Kamer en Senaat en van de gevestigde lichamen. De leden van hej diplomatieke corps hebben hunne eigen tribune. De dames van de parlements leden krijgen toegang tot de gang achter de zitplaatsen. De eerste openbare tribune is voorbehouden aan genoodigden. De vergadering zal voorgezeten worden door een bureel, samengesteld uit de voor zitters van Kamer en Senaat, uit twee secretarissen van' het Kamerbureel en twee griffiers. Ziehier hoe de plechtigheid zal verloo- pen. De oudste van beide voorzitters zal de vergadering openen en een commissie, daartoe samengesteld door Kamer en Se naat. verzoeken de Koningin binnen te leiden. Koningin Astrid zal haar intrede doen langs den kant van den Senaat, haar in trede wordt door een zaalwachter aange kondigd. Vervolgens zal de Koning met hetzelfde ceremonieel worden binnengeleid. De jonge Koning legt dan den grondwettelijken eed af, die luidt als volgt: „Ik zweer de Grondwet en de wetten van het Belgische volk na te leven, 's lands onafhankelijkheid te handhaven en het grondgebied ongeschonden te handhaven". DaaroD volgt de troonrede, waarna de plechtigheid is afgeloopen. RECLAME. 6428 nwcmmmmmmmnm Hier een scheuf en daar een steek, hangerig, rillerig, koortsig en lusteloos Gij hebt kou gevat! Neem een "AKKERTJE" en nog een als Nederiondsch Qe nQar bed gaat. Morgen voelt Ge 'n ander mensch. AKKER-C ACHETS helpen buitengewoon bij Griep, Influenza, Spierpijn Kiespijn, Hoofdpijn en Rheuraatiek. Per 12 stuks slechts 50 cent. Gebruikt dus voortaan uitsluitend i Volgons recept van Apotheker Dumont "AKKERTJES" OVERVAL OP DE HEIDE. Gisterenmiddag te ongeveer 1 uur heeft op de heide nabij Oss een overval plaats gehad. Een vrouw uit Schalk begaf zich per fiets van de Osser veemarkt terug naar huis, toen zij in de helde gekomen door een van de tegenovergestelde rich ting komend persoon werd aangehouden. Deze vroeg haar of zij in het bezit van een rijwielplaatje was, waarop de vrouw ja antwoordde en haar portemonnaie te voorschijn haalde waarin zich het plaatje bevond. De man rukte haar toen de por temonnaie uit de hand. In de portemon naie bevond zich een bedrag aan geld alsmede het fietsplaatje. De man koos hiermede het hazenpad, terwijl hij zijn rijwiel achterliet. Eenige voorbijgangers namen het rijwiel in be waring en waarschuwden de marechaus see te Oss. Het onderzoek, dat deze instelde had spoedig tot resultaat dat zekere B. uit Oss kon worden gearresteerd en geboeid naar de kazerne werd overgebracht. Bij zijn verhoor legde hij een volledige be kentenis af. Hij is daarna in voorloopige hechtenis gesteld en zal voor den Officier van Justitie worden geleid. Msb. TEGEN EEN TELEFOONPAAL GELOOPEN EN GEDOOD. Gistermorgen is te Papendrecht het 10- jarig meisje J. K. op weg naar school, tegen een telefoonpaal geloopen, met het gevolg dat zij achterover sloeg en be wusteloos bleef liggen. Zij werd in een nabijzijnde woning gebracht, waar zij na enkele minuten is overleden. OPLICHTING. Een combinatie van tien personen te Amsterdam deed voor gezamenlijke reke ning zaken; één hunner was met de financieele afdeeling belast. De man had ruim f. 3000 onder zijn berusting. Giste ren moest worden afgerekend, doch het bleek, dat de gelden niet te vinden waren. De benadeelden hebben zich tot de politie gewend. EEN LANGADEMIGE ZITTING. Een raadsagenda met één belangrijk punt, n.l. het laatste inzake het snorders verbod zoo moest men de prognose maken wat betreft de jongste raadszitting. Maar jawel, de Leidsche raad moest de Leidsche raad niet zijn, om alle prognoses geheel omver te werpen! Het begon al b'j de aanwijzing van drie candidaten voor commissaris bij de N.V. Leidsche Duinwater Mij., die feitelijk ge meente-bezit is geworden. Daar de heer Donders, die commissaris was, bedankt heeft voor het raadlldmaatschap, kwam er uit den raad bezwaar om hem te her kiezen, daar dan het aantal raadsleden commissaris met één zou verminderen. De groote factor van geschiktheid werd een voudig uitgeschakeldEn al werd de heer Donders algemeen gewaardeerd als commissaris. Barbertje moest hangen ter wille van het ongeschonden overeind- houden van de rechten van den raad, de heer Donders is niet herkozen. Zijn plaats zal worden ingenomen door zijn fractie genoot, den heer Bergers! Wie echter door deze beslissing heeft geleden: het prestige van den heer Don ders of dat van den raad, het is niet twij felachtig! Mede gekozen werden uit den raad de heeren de Reede en Verwey. Voorts bleek de raad in een „vit-bui", want op allerlei kleinigheden werd zout gelegd. De heer de Reede ontpopte zich als een „bezuinigings-inspecteur", nu z.i. de wethouder van financiën niet voldoende als zoodanig optrad. En al zijn we het vol ledig met hem eens, dat waakzaamheid geboden is. toch schijnt ons de positie van Leiden niet zoo precair, dat aangelegen heden, die toch, al gelooft men, niet aan besliste „noodzakelijkheid", ongetwijfeld grenzen aan het begrip „noodzakelijkheid" eenvoudig uit bezuinigingsmotief moeten vervallen. Het zou ook slechts helpen een „paniekstemming" te bevorderen en daar voor is toch, gelukkig, geen reden. Beide pogingen van den heer de Reede faalden volkomen. Tweemaal dreigde voor B. en W. een nederlaag en in beide gevallen gingen zij accoord met aanhouden om de kwesties nog eens nader te bezien. Of zij in beide gevallen zullen wijken voor de duidelijke raadsmeerderheid? Het ging om een Oegstgeester urinoir achter een tramhuisje aan den Rijnsburgerweg en om de bepa lingen betreffende het collccteeren. ver- koopen van speldjes etc., dus veel om het lijf heeft het niet. Het eenige „groote" punt leverde intus- schen weinig moeilijkheden op. Algemeen erkend werd, dat de bestaande toestand op het gebied van verkeer, onhoudbaar is én ook, dat de bestaande middelen van ver keer als tram en autobus beschermd moe ten worden in het algemeen belang, daar het klein-taxi-bedrijf nooit in de behoefte kan voorzien. Zeer terecht werd daarbij gewezen oo de abonnementen, ook voor schoolkinderen! Niet geheel eens was men het echter, in hoeverre het klein-taxi-bedrijf moest worden tegengegaan ter bescherming van genoemde vervoermiddelen, waarbij en weer volkomen terecht gewezen werd op het belang voor het publiek van een go«de taxi-regeling. Wanneer er hier in de stad meer gele genheid was voor bruikbaar parkeerter rein, dan was o.i. de kwestie direct opge lost! Dan behoefde tegen het voorstel van B. en W. zeen enkel bezwaar te zijn inge bracht! Helaas is het echter anders en daarvandaan geen aieemeene voldaanheid. Toch staote de raad. op twee leden na. over de bezwaren heen, van oordeel, dat het grootere belang moet dommeeren over het V-leinere en wij kunnen dat vol ledig billijken. Het is inderdaad ju'st. dat een snordersverbod alleen nergens de baat heeft gegeven, die ervan verwacht werd en daarom was er a'les voor te zeggen om het hier eens te orobeeren on vooreeste'de wiize. Socciaal, waar de voorzitter *oerv>)- heid toezegdp. wanneer het klein-taxi- bedrijf eindelijk eens aan vaste „staan plaatsen" zou willen. Met wat goeden wil van weerskanten liikt ons trots de moei lijkheden, toch nog wel wat bereikbaar. 't Was teeen halfzeven, toen deze agenda was afgedaan DE TYPHUSGEV ALLEN AAN BOORD VAN DE „WILLEMSPLEIN". Vijf opvarenden met de „Maaskerk" in Nederland terug. Het Nederlandsche stoomschip „Maas- kerk" van de Holland-West Afrika Lijn, is gistermiddag te drie uur in de Amster- damsche haven aangekomen, met aan boord vijf opvarenden van het Neder landsche stoomschip „Willemsplein", die uit het hospitaal te Dakar zijn ontslagen waar zij werden opgenomen in verband met de typhusgevallen aan boord van laatstgenoemd stoomschip. Behalve de gezagvoerder van de Wil lemsplein" de heer R. Schaap zijn in het vaderland teruggekeerd de tweede machi nist P. van Klaveren, de stoker Verhoe ven, de matroos Jenesen, en de tremmer Boer, allen uit Rotterdam. Op advies van den scheepsdokter van de „Maaskerk" is kapitein Schaap, die overigens geheel hersteld is, voor een korte rustkuur opgenomen in het Burger ziekenhuis, alhier, waarheen hij dadelijk na aankomst van het schip per zieken auto is vervoerd. Met de vier anderen, die eveneens vol komen genezen zijn en die er monter en gezond uitzagen, hadden wij nog even een kort gesprek. Allen waren opgetogen over de uitstekende behandeling, welke zij in het militaire hospitaal te Dakar, waar zij gedurende vier weken werden verpleegd, in alle opzichten hebben on dervonden. Voorts betuigden zij hun te vredenheid met de voortreffelijke verzor ging aan boord van de „Maaskerk", welke ertoe heeft bijgedragen, dat zij in korten tijd weer geheel op krachten zijn geko men. Wat de oorzaak van de ziekte is ge weest, heeft men nog niet kunnen vast stellen. Een paar dagen na het vertrek uit Buenos Aires voelden eenigen der be manning zich onwel. Aangezien er geen scheepsdokter aan boord van de „Wil lemsplein" was, konden de typhusgeval len eerst te Dakar worden geconstateerd. Zooals men weet heeft de besmettelijke ziekte twee slachtoffers geëischt, aX de kajuitsjongen De Haan en de timmerman Maaskant, die beiden aan de gevolgen zijn overleden. Op het oogenblik bevinden zich nog drie leden der bemanning van de „Wii- lemsplein" te Dakar: de eerste stuurman, die nog ziek is en de derde machinist en een matroos, die zoo goed als genezen zijn en binnenkort naar ons land zullen terugkeeren. KOMEDIANTEN TREKKEN VOORBIJ Op een morgen omstreeks 10 uur. Een stille straat in het Westen van Rotterdam. Een armoedig gekleede man belt huis aan huis. Onder den arm torst hij moeizaam een map met platen en telkens als een straatdeur openzuigt buigt hij met het moede lichaam voor over en in het donkere trapportaal klinkt zeurig zijn litanie omhoog. Een klaagzang van werkloosheid en een zieke vrouw van negen bloedoes van kinderen, van honger, l:ou, ziekte er diende. Dan, zon der "eenigen overgang komt in eenzelfden dreun de offerte: een aanbieding in ge kleurde platen, herderinnetjes, schaap jes, wijd gapende leeuwen of schepen met bollende zeilen. Twintig centen kost één plaat. Maar de kunst wordt niet gewaar deerd en óf de klaagzang wordt door een nijdig nee van boven afgebroken, óf de straatdeur wordt boos dichtgegooid, of wel met laat den man staan. Dan komt er opeens een wilde flikke ring in zijn oogen. Hij rent naar het mid den van de straat, begint luid te tieren en te krijten, hij trekt zich aan zijn haar. slingert vol afschuw de map met platen van zich af, zoodat de hel gekleurde tee- keningen als vurige bloemen neerdwar- relen op de ruwe steenen. Nog een schreeuw en dan roept de man: Ik ga me verdoen! Met groote stappen verwij dert hij zich. tot schrik en ontsteltenis van de geheele straat, die, door het lawaai opmerkzaam geworden, uit alle ramen toekijkt. Een tweede man komt ten tooneele. Met rassche schreden snelt hij den adspirant-zelfmoordenaar na, pakt hem, er ontstaat een worsteling, maar de later gekomene overwint en hij brengt den ander terug. Terug naar het midden van de straat, terug naar de map en de platen. Dan zinkt de eerste man moede loos op den stoeprand neer en oegint bit terlijk te weenen. Intusschen rapen kin deren ijverig de platen op en doen ze weer netjes in de map. De straat is nu vol mededoogen. Van alle kanten komt men toeloopen en men koopt wel geen platen, maar men offert grif dubbeltjes en kwartjes in de pet van den huilenden man, welke pet argeloos naast hem is neergelegd. Tenslotte staat de man weer op, stamelt woorden van dankbaarheid en verdwijnt. De straat praat medelij dend na. Op denzelfden morgen omstreeks kwart over tien. Een stille straat, iets verder in het Westen van Rotterdam. Een armoedig ge kleede man belt huis aan huis. Onder den arm torst hijenz. Op denzelfden morgen omstreeks half elf. Weer een andere stille straat in het Westen van Rotterdam. Een armoedig gekleede manenz. Het Westen van Rotterdam heeft veel stille straten. Rotterdam heeft meer wij ken met stille straten. Rotterdam heeft echter ook een politie, welke waakzaam als steeds de bevolking waarschuwt tegen de praktijken van deze beide mannen, die zoo aandoenlijk op het medegevoel van het publiek speculeerenVad. BUITENLANDSCH GEMENGD. PRINS SIGVARD VAN ZWEDEN WIL TROUWEN. Het Zweedsch Tel. Agentschap is ge machtigd mede te deelen, dat prins Sig- vard van Zweden, de tweede zoon van den kroonprins, dezer dagen te Londen is aangekomen en daar maatregelen ge troffen heeft om een Duitsche jongedame te huwen. De prins heeft dezen stap tegen den uitdrukkeüjken wil van den koning en den kroonprins gedaan. Hij is in 1907 geboren. Zijn bruid is de dochter van een Berlijnsch koopman, mejuffrouw Erica Potzek. BELANGRIJKE OPGRAVINGEN TE OOSTVOORNE. Een oude burcht wordt blootgelegd. Met toestemming van de desbetref fende instanties is men te Oostvoorne begonnen de heuvel, in den volksmond genaamd „De Burcht", gelegen achter het gemeentehuis, af te graven en overblijf selen van een oude burcht, welke daar onder geheel verborgen zijn bloot te leg gen. Volgens de bekende geschiedschrijver van Alkemade, behoorde deze burcht tot het Huis van Voom en was met het aan dezQ 'mrcht gebeurde Hof van Voorn bet verblijf van Pelgrim, de eerste Heer van Voorn, Burggraaf van Zeeland en 5e zoon van Dirk de VI, 9e Graag van Hol land en Vrouw Sofia, dochter van Otto van Rijnegge, Paltsgraaf op den Rijn. Als laatste bewoonster van het Hof van Voorn en de burcht, wordt door van Alkemade genoemd Margareta van York, de 17e onder de Heeren en Vrouwen van Voorn, gestorven in het jaar 1503. Nadien is het Hof en de burcht niet meer be woond geworden. Op initiatief van den burgemeester van Oostvoorne. den heer S. da Silva, zal worden getracht de burcht geheel bloot te leggen. Reeds is men eenigen tijd bezig met de meest mogelijke voorzichtigheid het op de ruïne gegroeide gras weg te graven waardoor een gedeelte van het historisch bouwwerk te voorschijn kwam. De verwachtingen zijn ver overtroffen. Verschillende meters dikke muren, ge welven, torens en andere belangrijke vondsten zijn gedaan. RECLAME- 6421 I DOOS 20 CT- TUBE 35 EN 60 CT. I KLUIZENAAR DOOR METGEZEL VERMOORD. In het negen kilometer van Straubing (Beieren) gelegen plaatsje Perkam, is een afschuwelijke misdaad gepleegd. Tegen half tien werden de bewoners gealarmeerd door klokgelui. Het bleek, dat de kerk en de sacristie in brand stonden. Toen men het vertrek, waarin twee kluizenaars ver blijf hielden, binnendrong, kwam men tot de ontdekking, dat de kluizenaar Ehrhard Mook dood in bed lag: hij was met bijl slazen vermoord. Uit het onderzoek is gebleken, dat de moord is gepleegd door den anderen klui zenaar Michael Wurzer die na ziin daad de sacristie in brand heeft gestoken. De moordenaar heeft, zich 's middags te Re- eensbur? bii de politie aangemeld. De reden van de daad is no? n'et oogehelderd: Wurzer stond echter bekend als een heb zuchtig en gierig man. ROOFOVERVAL OP BELASTING AMBTENAAR. Te Marseille werd een belastingambte naar in zijn auto doori acht roovers over vallen Zij hielden de auto aan en dwon gen den ambtenaar onder bedreiging met revolvers, hun twee geldzakken uit te leveren, waarvan één een bedrag van 180.000 francs bevatte. De roovers wisten met hun buit te ontkomen. TREINRAMP IN ZUID-SPANJE. Nabij Vllla-Nueva de Ia Reina In ae Soaansche provincie Cordova zijn twee passagiecstreinen op elkaar geloopen. Er zijn 9 personen gedood en 30 gewond. TIEN' VROUWEN VERBRAND. In een vacantieverblijf voor verwanten van oud-strijders te Brookville. Pennsyl vania. brak een brand uit. die met groote snelheid om zich heen greep. Aiie blusschingspogingen mislukten, doordat de watertoevoer bevroren was. Tien vrouwen zijn in de vlammen om gekomen. o SNEEUWSTORM BOVEN NEW-YORK. Boven New-York heeft een sneeuwstorm gewoed, zooals men sedert dertig jaar niet meer in dezen tijd van het jaar heeft waar genomen. De sneeuw viel zoo dicht, dat de effec tenbeurs en de andere beurzen van New- ork later dan gewoonlijk haar deuren openden. Een half millioen forensen konden ten gevolge van de sneeuw de dorpen in de omgeving van de stad niet per spoor ver laten. Tc Philadelphia ziin tal van tremen te laat. terwijl verschillende trams ontspoor den. In den staat Maryland zijn de elec- trische kabels vernield, terwtil een lantaarn ter waarde van duizend dollars boven de portiek van het Witte Huis eveneens is vernield. Op vele plaatsen in de staten New York. New-Jersey. Massachusetts en Pennsylvanië is het verkeer ontwricht. Uit Pcnnsvlvanië worden tal van onge lukken gemeld. Tot nog toe zijn vtjf personen om het leven gekomen. CHINEESCH STOOMSCHIP GESTRAND. Het Chineesche s.s. ..Tsjoinsjen" dat van Tsji Foe naar Dalren onderweg was, is op een rif geloopen. Achttien leden der bemanning zijn verdronken. Een deel der opvarenden is door 'n Japansche mijnen- legger gered.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9