TOM DE NEGERJONGEN LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 13 Februari SPORT. 9XM FEBRUARI 1954 LAND- EN TUINBOUW. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. DE AMSTERDAMSCHE AUTOMOBIEL-TENTOONSTELLII GYMNASTIEK. JAARVERGADERING „NIEÜW-BRUNHILDE". Gisteravond had de Jaarlijksche leden vergadering van „Nieuw Brunhlldc" plaats. De vergadering was zeer druk bezocht. De presidente opende de vergadering met een woord van welkom tot de leden en sprak haar voldoening uit over het lelt dat zoo velen waren gekomen om deze vergadering bij te wonen. Zij zag hierin een bewijs van het medeleven der leden, vooral ook omdat op deze vergadering de plannen zouden besproken worden ter viering van het 10-jarig bestaan. In de eerste plaats dankte zij allen hartelijk voor de dit jaar ondervonden medewer king Zonder deze medewerking toch zou „Nleuw-Brunhllde" niet zulke mooie suc cessen hebben kunnen behalen. Hiermede bedoelde zij de successen te Epinal in Frankrijk en op athletlek-gebled. „Nieuw- Brunhilde" heeft weer laten zien wat be reikt kan worden wanneer leden en leiders zoo enthousiast samenwerken als dezen zomer geschiedde. De presidente dankte dan ook allen nog maals hartelijk voor de ondervonden medewerking. Het Jaar 1933 was voor de vereeniging een goed Jaar. Het ledental bleef onveran derd' en hoewel er een nadeellg saldo is behoeft dit toch geen zorg te geven. In de leiding kwam verandering. Mej. de Bruin moest, door vestiging elders, de vereeniging verlaten, doch het bestuur was zoo gelukkig mej. G. Ort direct bereid te vinden haar plaats ln te nemen. De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en zonder opmerkingen goedgekeurd. Het Jaarverslag van de 2e secretaresse liet een opgewekten toon hooren en aan de 2e secretaresse werd door de presidente dank gebracht voor haar keurig uitgebreid verslag. De penningmeesteresse las haar jaarver slag voor. Dit werd ook zonder opmerkin gen goedgekeurd en ook de penningmees teresse werd door de presidente bedankt voor haar keurig verslag en accuraat be heer. Van de kascommissie was bericht inge komen dat de kas volkomen in orde was bevonden. De commissie om de kas na te zien over 1934 werd benoemd. Bij de bestuursverkiezing werd in plaats van mej. L. G. Tuk gekozen mevrouw Bosse; mej. Tuk was door ziekte verhin derd aanwezig te zijn. De presidente zal aan mej. Tuk den dank der vergadering overbrengen voor wat zij in de zes jaren van haar bestuurslidmaatschap voor de vereeniging deed. Als banierdraagster werd benoemd mej. W. Zuiderduin en als penningmeesteres yan de reiskas mej. T. Teske. Nu kwam de viering van het 10-jarig bestaan ter sprake. De presidente deelde mede dat het be stuur een feestprogramma had samen- gsteld en daarvoor de goedkeuring der leden vroeg. Na uitvoerige uiteenzetting verklaarde de vergadering zich zeer enthousiast voor de plannen. Het feest zal voornamelijk in eigen kring gevierd worden en wel met het opvoeren van een revue „Weert je Wakker". Deze revue is bedoeld als een gymnastisch kijk spel en muzikale medewerking zal worden verleend door het ln Leiden welbekende orkest „Mustca". De revue wordt drie maal opgevoerd. Verder staan een bal, receptie en diner voor de leden op het programma. De voorbereiding en uitvoering van de plannen vereischen veel werk. Het be stuur heeft daarom een aantal dames verzocht bij het werk te willen helpen en deze dames verklaarden zich direct be reid het bestuur ter zijde te staan. Na de rondvraag sloot de presidente de vergadering en werd overgegaan tot de trekking van de loterij, waarvan de uit slag hedenavond per advertentie in dit Blad wordt bekend gemaakt. BILJARTEN. PERSOONLIJKE COMPETITIE L. B. B. Door de groote deelneming aan deze competitie heeft het bestuur de deelne mers in 7 groepen Ingedeeld en zijn de te maken caramb. ongeveer berekend naar' het behaalde gemiddelde in de gewone competitie. Groep 1 bestaat uit B. Teege- laar (250 car J. Brulnnincks (250), B. de Roo (175), G. M. Teegelaar (160), W. F. Karstens (135) cadre, dubbel rooster. Groep 2: Joh. Bouman (150). H. Rietber gen (140). J. Chrispljn (140), C. J. Paauw (135), M Sierat (1301, B. Brandt (130) en A. L. Iterson (125 iibre). Groep 3: F. W. Veltman, P, Meljers, C. v. d Burg, H. Ouwerkerk, Ph. Verstraaten, I. Neuteboom en L. v. d Heijden allen (125 libre). Groep 4: F. v. d. Wijngaard, J J. Mulder, G. Teegelaar en J. J. Pauw (125). F. Kerk vliet, A. Pouw Sr. en I. v. d. Wijngaard (120 libre). Groep 5: 1. Zirkzee. H. Stol. J. Kerkvliet en B. v. Rooyen (100), D. Ver planken (95) en N. v. d. Hoogt <90 libre). Groep 6: H. Glasbergen, P. Lagas, D. v. d. Bur", D. Zirkzee, R. Schouten en C. Roest (100 libre) Groen 7: W. Fakkel, D. v. d. Veer. J. Hillebrand, I. Binnendijk, P. Choudron en A. Moseman (75 libre). x. O. P. H—CARAMBOLE II. De uitslag van den wedstrijd T. O. P. II— de Caramb. II voor de 4e kl. cornp. L. B. B. luidt: N. N. (de Car64 30 11 2.13 C. v. d. Burg (T.O-P.) 75 30 10 2.50 J. Hillebrand75 43 7 1.72 N. Keizer 72 42 9 1.71 U. N75 42 9 1.78 J. Brussel res56 41 8 1.36 D. V. d. Veer75 44 11 1.70 A Fllippo 43 43 4 1.00 De Caramb. 2 punten; T. p. E. 0 punten. RECLAME. 5561 AUTOMOBIEL- TEHTOOHSTElUHd AMSTERDAM GEOPEHD.w 10 VM.-SUM. EN \Wj8r±n-IQ'wi. SLUITING ZONDAG I8FEBR 5u.»x. HOCKEY. DE POSITIE DER LEIDSCHE ELFTALLEN De stand der Leidsche elftallen na Zondag is: Dames: 2e klasse A: Amsterdam II Leiden I O. KL Te Werve Victoria Utood-Wit II De Vierde gsp. gew. gel. 7 7 5 3 2 3 1 10 vrl. 1 2 2 4 3 v.t. pnt. 25—7 35—15 15 21—9 11 1814 7 13—20 6 15—24 6 645 1 hebben de gemakke- Kans op een kampioenschap Leidsche dames nog wel. Maar lijk is het niet. Aanpakken! 3e klasse A: HlH.U.C. II 9 9 40—2 18 HJD.M. II9 6 1 2 294 13 Kievieten II 8 3 2 3 14—17 8 H.D.C. II 8 2 1 'j 11—29 5 Lelden II8 1 2 5 10—25 4* Togo TI8 2 6 4—25 2 w. o. 2 verliespnt. wegens niet opkomen Leiden II verkeert nog steeds in gevaar H.BI.IJ.C. II is kampioen, maar het kan nog eenmaal geslagen worden. Heeren. 2e klasse A: Leiden I 11 Alkmaar 11 Strawberries 12 H.B.S11 Delftsche St. 11 Togo II12 H.O.C. n 12 De Vierde12 1 35—15 19 2 27—11 17 3 22—23 14 2 25—21 12 5 21—16 10 7 22—34 8 7 22—45 7 8 20—42 5 VEREENIGING VAN BROEDERIJEN EN PLUDIVEEFOKBEDRIJVEN IN NEDERLAND (V. B. N.) In de te Apeldoorn gehouden Voorjaars vergadering der V. B. N. werd medege deeld, dat sinds Januari j 1. de Vereeniging zoowel ln ledental als in machinecapaci teit verdriedubbeld was. Met ongeveer 240 leden is thans in de V. B. N. een broed machinecapaciteit van ruim 3'/i millioen eieren georganiseerd, d.l. een vierde van de totale Nederlandsche machinecapaci teit. De resteerende driekwart is over niet minder dan 9000 kuikenbroeders verdeeld. Uitvoerige beschouwingen werden gewijd aan de door de Teeltregeling geschapen toestand. Met het door de Regeering voor opgezette doel, namelijk inkrimping en te gelijk verbetering van den pluimveestapel, kon men zich algemeen vereenigen. Wat de inkrimping betreft, sprak men de ver wachting uit, dat niet verder gegaan zou worden, dan strikt noodzakelijk, opdat wij onzen export zoo goed mogelijk zullen kunnen handhaven, in afwachting van betere tijden, waarna dan weer een ont plooiing zou kunnen volgen. De verbetering is gedacht in de richting, zooals deze de laatste jaren reeds door de Vereeniging bij haar leden werd gepropageerd, name lijk de goede kwaliteiten hoenders uitzet ten op Vermeerderingsbedrijven. waarvan de Broederijen dan weer met eiermateriaal afnemen- Echter was men ook algemeen van meening, dat in de getroffen regeling nog heel wat gewijzigd zal moeten worden, wil het door de Regeering gestelde doel bereikt kunnen worden, waarvan men de oorzaak zocht in het niet voldoende raad plegen van de praktijkmenschen. Men vertrouwde, dat de Regeering gedachtig aan het beter ten halve gekeerd, dan ten heele gedwaald deze wijzigingen alsnog zou willen aanbrengen. Het bestuursbeleid in deze werd door de druk bezochte vergadering eenstemmig goedgekeurd. Het eerste elftal der Leidenaars moet dit jaar kampioen worden. Het oordeel van Amsterdam I. dat vorige week hier speelde, over de Leidsche ploeg was gun stig. De hoofdstedelijke eerste klassers vonden de Leidsche ploeg alleszins een plaats in de promotieklasse waard. Dat kan ook, maar dan dient van nu af alles gewonnen te worden. 3e klasse E: Hudito 9 9 52—12 18 Cl. te Werve 12 8 2 2 34—10 18 H.D.M. m 9 5 1 3 30—20 11 Kievieten III 10 5 1 4 28—27 9* Togo IV 11 4 1 6 28—25 9 Leiden II 11 4 1 6 20—30 9 Togo V 12 3 1 8 23—63 7 Victoria m 10 1 9 12—40 1 w. o. 2 verliespnt. wegens niet opkomen Lelden n heeft nog één punt noodig om buiten degradatiegevaar te zijn. Dat zal waarschijnlijk wel lukken. Als de ploeg in denzelfden vorm van thans blijft, kan ze op de derde of vierde plaats eindigen. Het slot der competitie van de Leidsche elftallen kan dus nog vol verrassingen zijn. VOETBAL. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. Morgenmiddag speelt Fabrieksarb. I te gen Sportman I een vriendschappeüjken wedstrijd op het terrein achter Pomona, aanvang half drie. Scheidsrechter is de heer v. d. Horst. KAGIAL. D. T. S. 2—0. Er ontwikkelt zich een snel spel. L.D.T.S. weet het wind- en zon-voordeel niet te benutten. Haar .oorhoede pingelt te lang voor het doel en Kagia grijpt steeds in. Rust 0—0. Na de thee zit Kagia onophou delijk voor het doel, maar de backs van L.D.T.S. zijn in goeden vorm. Ais er nog 9 min. te spelen zijn breekt Kagia door en scoort (10). LD.T.S. wijzigt haar op stelling achter, maar dat blijkt geen ver betering, want Kagia doelpunt ten tweeden male (20). Scheidsrechter P. Boom leidde uitstekend. WIELRENNEN. PROPAGANDA-AVOND TE NOORD- WIJKERHOUT. Gisteravond heeft Swift" te Noordwij- keihout een schitterend geslaagden propa- ganda-avond gehouden. De voorbereiding, die in handen was van den heer B Verschoor, is met succes be kroond. Nadat alle medewerkenden voor dezen avond per auto's waren gearriveerd had om 8.15 u. de opening plaats. De eerste, die voor het voetlicht kwam, was ..Swifts" \oorzitter. de heer A. J. Graafmans Aangenaam vond hij het, dat er zooveel publiek (450 personen) tegen woordig was. Daarbij memoreerde hij het succes dat hun plaatsgenoot Jan Ver schoor dit seizoen wist te behalen bij de kampioenschappen van Z.-Holland op hometrainers. Spr. releveerde de verdere successen, die de „Swift"-leden zoowel in club als persoonlijk in het afgeloopen sei zoen wisten te behalen. De heer J. Edel. bood als vertegenwoor diger der H.V.C. .Felix" namens zijn ver eeniging, J. Verschoor een mooie bloemen mand en als zijn persoonlijk bewijs van sympathie het boekwerk „Te midden der Kampioenen" aan. Nu kon er een aanvang gemaakt worden met het programma. Begonnen werd met het voorstellen der renners, direct gevolgd door onderlinge wedstrijden der „Swift"- leden. Alb. Gerritsen, begeleid door A. Ranse laar wist tusschen de wedstrijdnummers het publiek met zijn liedjes zoo te amu seeren dat vaak alle aanwezigen met hem meezongen. Ook de accordeonvereniging „D.V.V.", die hare welwillende medewer king verleende had succes. Dit werd nog verhoogd door het voortreffelijk spelen der nummers „Wien bleibt Wien" en „Blonde Catrien" door het jongste „D.V.V."-lied D. FilipDO, wien daarvoor een extra ovatie ten deel viel. Van de wedstrijden laten wij hieronder den totaal-uitslag volgen: Wedstrijden over 3x3 K.M.: 1. J. Ver schoor 4 m. 17 s.; 2. J. Riethoven 4 m. 28 1/5 s.; 3. R. v. Aart 4 m 32 s. Wedstrijd over 3 x l'/i K.M 1. J. Riet broek 2 m. 4 4/5 s.: 2. G. W. Graafmans 2 ni 8 2/5 s.; 3 P. Pluijm 2 m. 13 1/5 s. Wedstrijd over 3x1 K.M.: 1. A. v. Am sterdam 1 m. 29 2/5 s.: 2. Th. de Roode 1 m. 34 s.: 3. J. Dubbeiaar 1 ni. 37 1/5 sec.; 4 Chr. de Vink 1 m 37 3/5 s. Wedstrijd over 750 M. voor Noordwijker- houter (Senioren): I. B. Casper 1 m. 28 3/5 s.: 2. C. Balk 1 m. 35 3/5 s.; 3. H. Broefboff 1 m. 36 2/5 s. Wedstrijd over 500 M. voor Noordwijker- houters (junioren): 1. H. v. d. Berg 1 m. 13 2/5 s.; 2. J. Tol 1 m. 13 3/5 s.; 3. W. Mens 1 m 14 1/5 s. De SDOrtcommissarissen J Groeneive- gen, N. Pluijm en B. Verschoor, bijgestaan door de jurvleden J. v. Meizen. P. T. de Jong en A J. Graafmans, hebben dezen avond gemaakt tot een volkomen succes voor Swift". SCHAKEN. PHILIDOR II—LEIDERDORP II Gisteravond werd in Café Neuf alhier een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen het tweede tiental van Philidor en het tweede tiental van Leiderdorp. Enkele clubs nemen zoo in ledental toe dat ook de spelers der lagere borden wel eens een wedstrijd willen medemaken. Het was daarom een goede geachte van de besturen der bovengenoemde clubs een wedstrijd tusschen de overige spe lers uit te schrijven. Mede in verband met de oprichting van nieuwe clubs zal het bestuur van den schaakbond voor Leiden en Omstreken het volgende jaar goed doen met aan de competitie uit breiding te geven, door b.v. in 2 of zoo mogelijk ln drie groepen te laten spelen en dan door promotie en degradatie de animo te vergrooten. Hier volgt de vol ledige uitslag van den wedstrijd: Philidor II Leiderdorp II 1. A. J. J. NicaiseT. Beurze 'hV; 2. C. J. v. d. Wilk—J. M. de Koning 01 3. J. v. d. WilkA. Bregman I0 4. W. de Graaf—J. Blankenstein 5. H. C. de Nie—C. Meinema 0—1 6. J. J. v. GalenJ. Nagtegaal ','r>/r 7. W Verver—D. Cannoo 10 8. Chr. de Laaf—C. Nagtegaal 01 9. C. DlrkseC. R. Hendriksen 1—0 10. v. EgmondA. v. Doorn 01 Auto's zonder assen - Onafhankelijk van elkaar veerende yj Wagens voor alle beurzen - Een practische cabriolet. 4Vi^5'/s Zoodat Leiderdorp II met klein ver schil den wedstrijd won. (Van onzen correspondent). De R.A.I.-tentoonstelling te Amsterdam in een ernstige onderneming, waarheen de bezoekers niet worden gelokt met dave rende gramofoonmuziek, kermisvermake lijkheden of jazzbands, en toch was het bezoek de eerste dagen reeds zeer bevre digend. Men hoort bij het binnentreden het geroezemoes van vele stemmen en men ziet rookwolken omhoogstijgen. Ge lukkig niet van oude motoren die „wol ken". maar van de sigaren en sigaretten der mannelijke bezoekers, die ver in de meerderheid zijn. Het technische nieuwtje van dezen show is, dat feitelijk geen nieuwigheid is, doch waarvan de toepassing vele jaren is ver waarloosd: de onafhankelijk van elkaar veerende voorwielen, waarbij de as is weg gelaten. Zoo goed als alle 1934-rnodelleil van de Amerikaansche auto-industrie zijn op deze wijze uitgerust, ongetwijfeld met als resultaat een verhoogd rijgenot, minder vermoeidheid voor den bestuurder en grooter veiligheid. Aan de General Motors (constructeurs van de Buick. Cadillac, Pontiac, Chevrolet, Opel, Vauxhall en Oldsmobile) komt de eer toe. voor deze constructie een passenden naam te heb ben bedacht: „knee action", waarmede men zeggen wil, dat de moderne wagen in zijn voor-constructie de bewegelijkheid en lenigheid van de menschelijke kniege wrichten heeft. Onze auto, die in het geheel en in onderdeden telkenjare verbeteringen ver toonde, bleef ten opzichte van de veering zeer behoudend. Zoolang er geen groote snelheden met den wagen konden worden gehaald, bracht deze reactionaire eigen schap niet direct gevaar mede. Anders werd dit echter, toen zelfs de wagen in de goedkoope prijsklassen met gegarandeer de snelheden boven de 100 K.m. werd ver kocht. Deze groote snelheid eischte een vaste ligging van het vervoermiddel op den weg en wegneming van de trillingen in carosserie en vooral in de stuurinrich ting. die vermoeidheid voor bestuurder en passagiers, maar vooral gevaarlijke situa ties kondèn doen ontstaan. Schokdempers werden gemonteerd, ballonbanden werden gebruikt en tal van andere middelen, die, hoe nuttig ook, geen afdoende middelen waren. De los van elkander bevestigde voorwie len, met voor elk van zich een veerinrich- ting, hebben nu de oplossing gebracht. Zij is nog niet geheel volmaakt, maar in elk geval kan met vreugde worden geconsta teerd, dat door haar toepassing vaste lig ging op den weg, stuurzekerheid en groo ter rijcomfort zijn verkregen. Op dit ooeenblik zijn nog slechts de voorwielen met genoemde constructie uit gerust. In de toekomst zullen ook onge twijfeld de achterwielen op gelijke wijze worden gemonteerd. Mercedes-Benz doet reeds een belangrijken gooi in deze rich ting. De wagens van dit merk hebben on afhankelijk van elkaar geveerde voor- en achterwielen. Het is deze fabriek, die het nieuwtje brengt van de auto, waarbij de motor achterin is gebouwd. Op den stand van de N.V. Carrosserie Kellner te Venlo zagen wij een cabriolet, die vele automobilisten met bijzondere verrukking zullen gadeslaan. Voor hen, die een cabriolet of een open wagen rijden, behoef ik slechts een plotseling opkomende regenbui in herinnering te brengen, wan neer zij heerlijk toerden met een geheel open voertuig. Bij het sluiten, dat dan eenigszins haastig geschiedt en waarbij de bestuurder nog wordt opgejaagd en zenuwachtig gemaakt wanneer de inzit tende passagier erg veel zorg voor hoed of costuum heeft, bij het dichtmaken van de kap dan, wordt menig onvertogen woord geslaakt en heeft ook menige duim of vinger ernstige beschadiging opge- loooen. Bij toepassing van de nieuwe Kellner-cabriolet-constnictie behoort al dat leed tot het verleden. Men scha] tweetal moeren, waarmede de kjpJ voorruit zit bevestigd, los, gaat ahj wagen staan, en neemt de daar"; zige riem in de hand. Door één tttL ging opent zich de kap en slaafl achteren, waarna slechts twee moeren behoeven te worden aar»- om de kap vast te zetten. Moet het! worden gesloten, dan draait men 4.1 gelmoeren los, drukt op een knoal veeren beginnen hun werk. De ka, in enkele seconden over het voertw op haar plaats, waarna het vastzstta derwerk is. Bij een dergelijke uik( kan het verbandtrommeltje du f blijven. De vaste jaarlijksche klanten, 1 schien niet van het grootste bezoell wel ieders vriendelijke-toewijding-kf geest trekken: de A.N.WB., KL K.N.W.V. zijn natuurlijk aanwezig! nieuwe verschijning is de stand va-F Pelikaancomité. Te zijner eere Is J schijnlijk het sport-vliegtuig httl geëxposeerd. Wellicht dat over jaren de vliegtuigen een overheers, plaats op de autotentoonstellingen 1 innemen, tenminste wanneer de ii brikanten, zooals in de bedoeling llS meer en meer op het bouwen van| tulgen gaan toeleggen, Het Is niet doenlijk stand voor s beschrijven. Laat ons dus enkele a Citroën is er natuurlijk met zijn n Ford pakt flink uit, vooral ook prijzen, die rijders van Ford-wag de Rallye naar Monte Carlo hehbs nengehaald (er staan ook enkele wagens, die aan dezen sportleven f ben medegedaan; evenals Studetaie den wagen van den winnaar tentooij Renault is er met een reeks kleij groote wagens. Pittige wagentjes 1 Morris (Van der Mark. Amsterdami,| tinental (Pons, Amersfoort)M. 0 en Magnetta (Molenaar, Amerdl Rover (Eysink, Amersfoort), Balilla) nard Lang. Amsterdam) demomtn duidelijk, dat de prijs tegenwoordig bezwaar kan zijn om auto te rijden Een op het oog kleine, maar 1 en sterke en snelle wagen is de S (Van Heel, Arnhem), die den spo automobilist overtreft. Voor den comfort-eischende. reiswagen verlangt van eerste staat direct bij het binnentreder a 5 lac (Landeweer, Utrecht) gerec. 9 een schoonheid van een locomot/1 Ier, Nash, Dodge, Fiat. Hudson en 9 tronen op hun stands en geven '((O verschillende beurzen. Aan onderdeelen, accessoires, gereedschappen, oliën en vetten brek. Wij behoeven slechts firma's Ijl men als Stokvis (Rotterdam en .W dam), James Rubern ('s-GravenN^ Groningen), Saarloos (Den Haag.' Utrecht en Leeuwarden), RAM M den) om den ingewiiden lezer eml overtuigen, dat deze afdeeling bestJ den dag komt. Voor den twi'felscl) noemen wij nog de Bosch- en Tenv-^ kelen. Het toenemend passagiers- en vervoer heeft vele fabrikanten doenj leggen od het maken van personentr en vrachtwagens. In deze afdeeliM» wagens waarbij ook het stroomUin cipe veelal is toegepast die tot ra passagiers kunnen vervoeren en toenJL van hen voldoende plaatsruimte «I keren Alles bij alles wel een groot-sche dfljj stratie van hoe belangrijk en vee»! tend de automobielindustrie is. Menj treurt het de.s te meer dat Nederland R deel neemt met een eigen nationaal I duet. Maar waar niet is 139 Die was in het boschje boven op den leeuw terecht gekomen en dacht natuurlijk niet anders of nu was hij een leeuwenontbijt geworden. Onder zijn han den voelde hij de ruige haren van het beest, maartot zijn groote verrassing verroerde Let zich niet. Wat was dat? De leeuw, dat zag Tom nu eerst, zat in een net. Hij was gevangen en natuurlijk was hij al dien tijd al voor niets bang geweest, want wat kon nu een gevangen leeuw uit richten? Het dier had dat zeker zelf ook ingezien, want hij had zijn gebrul opge geven en lag daar stil met gesloten oogen. 140. Meteen was Tom heele®*f'i* gesteld. Hij was, vlak bij den 1 r3,« maal op zijn gemak. Hij Uet nu L jl rug van het dier af gil) de" e yeti de struiken heen, naar PU' yc :.1 hart, die daar bezig waren om rij weer op de klos terug te w™ inr4:, J kreeg de ondeugende Tom ee naar bi»! had hem met zijn speer laten vallen. Hij zou Pijl °°K T „ir« teling laten maken. En liefst ook nog, als het lukte.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 12