KATWIJKERS KOEKBAKKERIJ P, DE KOE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 10 Februari INGEZONDEN. KUNST EN LETTEREN. UIT DE OMSTREKEN. Burgerlijke Stand v. Leiden KATWIJKERS LET OP!!! KATWIJKERS ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz NAT. SOC. BEWEGING AGENDA. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Copte van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. OPHEFFING AUTOBUSDIENST HOGERBEETSSTRAAT—STATION VERBINDING OEGSTGEEST. Manheer de Redacteur, Gelezen, dat binnenkort door de Auto bus-onderneming „Stadsverkeer" boven, genoemd verkeer wordt opgeheven, ls dit zeer wel te begrijpen, aangezien door de meeste Oegstgeestbewoners, die niet meer dan 5 of 7'/« cent wenschen te betalen gebruik gemaakt kon worden van twee diensten t.w. tram en autobus, die voor eikander concurrenten beteekenden. Daar men per autobus vanal station nog niet de helft aan tijd noodig heelt, welke de tram eischt, ligt het voor de hand. dat deze getroffen maatregel meerder vervoer zal bevorderen per tram. Alleen ls dan te hopen, dat de N.Z.H.TM., nu zij daar weer het alleenrecht te bezitten krtjgt eens goed de aandacht gaat besteden aan de mogelijkheid dat het vervoer Ietwat regelmatiger kan gaan. Het gebeurt meer malen, dat men 13 minuten en soms meer (en meestal gelukkig minder) staat te wachten aan b.v. de Endegeester tram halte. Vanzelfsprekend heeft ieder oog voor de groote moeilijkheid de „spoorlljn- chaos". Daar vindt men een voorbeeld van Nederlandsch verkeer (maar wie weet? Leve de werkverschaffingsplannen). De Leldsche Gemeenteraad weet misschien eens een oplossing of planontwerp aan de hand te doen en ln Den Haag voelt men nog al veel voor datgene, wat het noodig- ste ls. Als het Leldsche Stadhuisvraagstuk binnenkort achter den rug zal zijn, kan men niet weten, wat dan in de vol gende vijf Jaren omtrent een spoorlljn- vqrkeerschaos aan den Rljnsburgerweg eens aan het rollen wordt gebracht. Er zitten toch nog pientere raadsleden en degene, die dat balletje aan het rollen krijgt zal minstens den lof en de eer toekomen van een stadhuis-architect. Maar is er al eens gedacht aan de vele Oegstgeestbewoners duizenden en nog eens duizenden, die zoo gaarne zouden zien. dat de N.ZJi.T.M. attent bleef (want attent zal zij er vermoedelijk wel op zijn) op de groote parken, allen omsingeld door de Bmmalaan. De Emmalaen, die zoowat geheel Oegstgeest nieuwe dorp omsingelt. Me dunkt, het zal er ln de toekomst toch van moeten komen, gezien het groote uitbreidingsplan, wat klaar ligt nu weer achter de Emmalaan. Misschien, als daar een tram kwam te loopen, dat de mogelijk, held niet was uitgesloten, dat de gemeente Oegstgeest eens aandacht ging schenken aan donker Oegstgeest (ik bedoel des avonds). Iedereen weet. dat als men in een der vele lanen moet zijn, op het een of ander nummer, dat men van zaklan taarn dient te zijn voorzien en dat men met geen mogelijkheid doorgaans z'n ken nissen. die men tegenkomt kan herkennen, zonder vlak voor hen te gaan staan. Die verlichting hier ls werkelijk een ideaal om eens op te knappen. Kijk maar eens hoeveel menschen den laatsten tijd uit de Oegstgeester lanen vertrokken, die nu zeg. gen „we vonden het er eng des avonds". Dergelijke opmerkingen vanuit het publiek konden mogelijk aan de zaak hierboven genoemd eens een goede wending geven, daarom Mijnheer de Redacteur, dank voor de plaatsing. ABONNÊ Emmalaan, Oegstgeest. AALSMEER Tweede Nutsavond. De tweede Nutsavond gedurende dit winterseizoen, die ls gehouden in „De Oude Velling", werd door een groot aantal be langstellenden bezocht. Dr. W. G. N. t>p der Sleen, van Haarlem, heeft gesproken over de eilanden onzer Indische Archipel, in het bijzonder Bali. Lombok en Ambon en zijn rede verduidelijkt met lichtbeelden. Met groote belangstelling werd deze rede beluisterd. Het is zeker, dat het Nut met het organiseeren van dezen avond met dr. v. d. Sleen zeer vele aan zich verplicht heeft. De werkloosheid. Bij Arbeidsbemiddeling staan thans nog 295 werkloozen ingeschreven, waarvan 184 land- en tulnbouwarbeiders. De laatste week ls er zoo goed als geen verandering gekomen ln het aantal der ingeschreven werkloozen. De perspectieven voor arbeids mogelijkheden, zoowel in land- en tuin bouw als in de bouwbedrijven, worden hier steeds ongunstiger. Ook thans doel al weer positieve geruchten de ronde, dat tegen de maand Maart meerdere werkge vers genoodzaakt zijn hun personeel in te krimpen, of het voornemen hebben Jon gere krachten in de plaats van volslagen arbeiders ln dienst te nemen. Jaarvergadering Centraal Genootschap. In „De Onde Veiling" is de jaarverga dering gehouden der afd. Aalsmeerder- dijk en Omgeving" van het Centraal Ge- I nootschap, onder voorzitterschap van den heer A. Kroes, die memoreerde, dat in het afge'.oopen jaar een 7-tal kinderen kon worden uitgezonden. Door den secretaris, I den heer C. Borg. werden de notu'en ge- lezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het j financieel verslag bleek, dat de afdeeling l nog over een kassaldo van f. 600 beschikt. Als bestuurs'eden werden herkozen: mevr. I H J. van Vuuren-Knoop en de heer H. v. Arkel. Na een Inleidine van den heer Chr. v. d. Heuvel, ln ..Irene" gehouden, werd besloten tot de oprichting eener afdeeling van den Chr. Boeren- en Tuindersbond. WEEKBLADEN. „Het Leven" publiceert talrijke foto's over het „Straperlo"-proces, van de ter aardebestelling der Russische stratosfeer- vliegers en van de Parijsche strijdtoonee- len. Interessant zijn de foto's betreffende het spreekuur bij den Perzlschen dokter. I In „De Groene Amsterdammer" schrijft prof. A. C. Josephus Jltta over „Tusschen twee vuren: het kabinet Colljn commu nisten en socialisten en fascisten". G. Stein beschrijft het groeiend oorlogsgevaar tusschen Rusland en Japan. A. P. M. Mous- sault de R.A.I., G. Simons de „tweede" première van Salomé ln de Metropolitan Opera te New York, enz. In de „Haagsche Post" bespreekt S. F. van Oss onder „Dingen op komst", de N V. en ,31g Business". Voorts artikelen over ..Ernst Haeckel", „De ondergrond der Parijsche onlusten", „De dollar van 1934", „Kinderen in Crisistijd", „Onze schaatsen rijders ln het buitenland.". De technische post ls ditmaal geheel gewijd aan de Auto mobiel. „De Wereldkroniek" opent met een mooie opname van de sombere grootschheid van Koolan's Koninkrijk, bespreekt de tentoon stelling van Engelsche kunst te Londen en brengt het gebruikelijke wereldallerlei. GEBOREN: Willem Frederik, z. van W. F. Landes- bergen en A. M. Schouten Pieter, z. van P. Janssen en J. A. Groenendijk Geertje, d. van A. van Beelen en D, van Dijk Eva, d. van A. Volkers en C. J. Mulder Anna Maria, d. van C. du Prie en A. M. van Dommelen Kasper, z. van L. Mandemaker en 2. Lenten Fran- c.scus Albertus Floris. z. van F. J. Bakkers en A. Faber Katrina, d. van G. Carree en M. C. de Blauw. ONDERTROUWD. J. Hogervorst, jm. 32 jaar en H. M. Sieval, jd. 29 jaar. OVERLEDEN. M. Optendrees-Bavelaar, vrouw, 48 jaar J. J. Ouwerkerk, man, 40 jaar C. J. Fom tin-Zoetemelk, vrouw. 45 jaar T. v. d Meij. ongeh. vrouw. 75 jaar J. I. Bink, yvedn., 78 jaar A. de Graaf, man, 67 jaar. HAARLEMMERMEER. Wethouder Kistemaker. Naar wij vernemen is de heer K. Kis temaker. wethouder dezer gemeente en lid van de Provinciale Staten van Noord- Holland. die gedurende eenige weken we gens ongesteldheid niet in staat is ge- j weest zijn functies waar te nemen, weer j zoover hersteld, dat hij ten raadhuize ge- j houden vergaderingen weder heeft kun- nen bijwonen. Mooie gift. Het plaatselijk crisis-comité A te Haar lemmermeer ontving van onze vroegere plaatsgenoot mevr. W. d. J.Sch thans wonende te 's-Gravenhage, een gifte van f. 100. j Vinger afgekneld. Op het werk voor den Provincialen weg j nabij de Cruquius alhier, had een arbei- der het ongeluk met zijn hand tusschen i de kinkarren zoodanig bekneld te gera ken, dat een der vingers nagenoeg werd afgekneld. Geneeskundige hulp kon spoe dig worden verleend. Ziekenhuisfonds. Het ziekenhuisfonds „Hoofddorp en Omstreken" hield zijn jaarvergadering in de Landbouw te Hoofddorp onder leiding van den heer Treur. Na opening der bij eenkomst werd door den secretaris het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat de vereenigmg zich in toenemenden bloei mag verheugen. Het reservefonds, dat in 1933 vrijwel geheel uitgeput was, is weer gestegen tot f. 1168.06. In 1933 wa ren 1083 gezinnen lid, thans 1179, zoodat een vooruitgang van 96 gezinnen viel te constateeren. In het vorige jaar bedroeg het aantal betalende leden 2872, thans 3002, een vooruitgang alzoo van 130. Tot bestuursleden werden herkozen de hee- ren H. Koning. P. Vorst en L. Tanis. De iepziekte. Op verschillende plaatsen is men weder begonnen met het rooien van iepenboo- men, die door de iepziekte waren aange tast of daaraan reeds waren doodgegaan. Zelfs tal van jonge boomen zijn door dc ziekte aangetast en moeten worden op geruimd. Een flinke daad. De landelijke .rijvereeniging „Kapitein van der Wal" te Hoofddorp, heeft de zui vere opbrengst van den alhier gehouden ruiteravond ter beschikking gesteld van het plaatselijk crisis-comité A in Haar lemmermeer. Voorwaar een flinke daad. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. van Andel met gezin. Hoofdstraat 188 C. S. Bol, Julianstraat 11 M. J. F. A. van EUinckhuyzen, Wee- resteinstraat 45 P. G. Goudsblom (echt gen. P. G. Damo) Hoofdstraat 110 Leo Grollmann Hoofdstraat 77 H. J. Vink met vr. Mariastraat 44 W. G. de Vos, Loosterweg I 16 M. J. Weijers, Looster- weg 1 20. Vertrokken: J. v. Beek met gezin, Zil- kerweg 147, Noordwijkerhout H. M. Zandvoortschelaan 155, Heemstede A. Stoker met vr. Doelstraat 24a, Haarlem G. H. Kroon, Heereweg 205, Lisse A. M. Wijnands—Woldring, Waldeck Pyr- monstraat 55 A. C. Flipphi Wakker- kade 3, Heemstede J. Meijer, Magdale- nastraat 16 Haarlem Wed. A. Luk— Koppedraijer idem F. J. Teeven, Roo- seveldslraat 16 Haarlem M. van der Aar, Zoetestr. 42zw. Haarlem. Tentoonstelling in April. De commissie voor de bloemen- en nij verheidstentoonstelling en den onder nemer den heer Welimann hebben beslo ten de tentoonstelling te houden in het einde der maand April. Er zullen bloemen van de koude grond geëxposeerd worden, benevens andere gewassen en nijverheids- artikelen. De duur is voorloopig bepaaid op 5 a 6 dagen. Met het bestuur der Velllngver- eenlglng „HUlegom" loopen nog onder handelingen over de lokaliteit der ten toonstelling Gedurende den bloei der bloembollen, dus in den tijd dat hier dui zenden bezoekers komen, zal deze ten toonstelling ongetwijfeld zeer veel be langstelling tot zich trekken. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Johanna, d. v. A. Dreunen en G. Krikke Cornells Gerar- dus Petrus Maria, z. v. J. A. Steenvoor den en C. M. Schrama Jacoba Helena, d. v. I, Zwaneveld en M. C. Warmerdam All, d. v. J. Gort en T. Schaap. Gehuwd: A. J. Bos en A. C. Spreeuw T. W. Warmerdam en G. Hoogkamer H. Swiebel en C. P. Kokkelkoren W. G, de Vos en M. Aarts. Overleden: P. W. van der Geest 75 j. in. G. Marinus 81 j. m. Raadsagenda. De Gemeenteraad vergadert Dinsdag a.s. om 3 uur voor de volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot herziening salaris haven meester. 4a. Voorstel tot wijziging van de salarisregeling inzake het toekennen van diploma toeslagen. 4b. Voorstel tot wijzi ging van de salarisregeling inzake kin dertoeslag badmeester. 5. Voorstel tot aan vulling van de Ambtenaren- en Werklie den-reglementen. 6. Voorstel tot aanvul ling van de verordening tot vervanging van belastingbedragen, voorkomende in de wet op de personeele belasting 189S. 7. Voorstel tot overname grond van N.V. Woningbouw Higo. 8. Voorstel tot verlen ging van de huur van Huize .Albion". 9. Voorstel tot het verhuren van het tweede gemeentelijke voetbalterreln. 10. Voorstel tot co rtinueering der verlaagde haven- en kadegelden. 11. Voorstel tot nadere rege ling van de korting op de kleedingtoela- gen van het politiepersoneel en den ge meentebode. 12. Voorstel inzake verhaal couponbelasting op houders van effecten ten laste der gemeente. 13. Voorstel tot wijziging van het reglement voor het Bur gerlijk Armbestuur. 14. Mededeelingen. Arbeidsbemiddeling. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 5 fabrieksarbeiders; 2 snelpersdrukkers; 1 steendrukker; 4 betonwerkers; 3 grond werkers; 6 metselaars; 17 opperlieden; 2 mach. houtbewerkers; 13 timmerlieden; 1 stoffeerder behanger; 4 schilders; 1 steen houwer; 1 loodgieter; 1 halfwas-metselaar; 4 mandenmakers; 1 kistenmaker; 1 vloer legger; 1 waschknecht; 2 electriciens; 1 scheepsmaker; 1 wagenmaker; 1 smid; 1 horlogemaker, 1 jeugdige smid; 1 halfwas monteur; 1 verw. monteur; 1 rijwielher steller; 1 stoker; 1 bankwerker; 3 bakkers; 478 landarbeiders; 38 bloemistarbeiders; 4 boerenarbeiders; 7 tuin-arbeiders; 1 plantsoenarbeider; 29 jeugdige landarbei ders; 3 handelsreizigers; 1 venter; 1 win kelbediende; 1 idem ben. 18 jaar; 3. schip, pers; 3 chauffeurs; 1 wegwerker; 1 tram beambte; 1 nachtwaker; 1 buffetbediende; 1 expeditieknecht ben. 18 jaar; 1 jeugdige wegwerker; 1 dekknecht; 1 verzekerings agent; 11 kantoorbedienden; 2 id. ben. 18 jaar; 3 id. ben. 18 jaar vrouwelijk; 1 cor respondente (Engelsch); 1 boekhouder; 1 dienstbode; 33 losse arbeiders; 1 contro leur. Totaal 710. Aanvragen werkgevers geene Plaatsingen geene. Vervallen 12, teruggetrokken 3. Gevonden. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie; kinderhand schoentje, bruine muts. Aanwezig en te bevragen bij: C. van Bemmelen, Krocht- straat 14. horloge en nummerpl. H 7629; H. v. Leeuwen, Krochtstr. 27. wandje; H. Schoonderbeek, Haven 12, jongensjekker; J. de Rooy, Loosterweg IH 26, portemon- naie. Voor het examen machineschrijven systeem „Mercurius" slaagde onze plaats genoot Adr. van der Jagt. Hij werd op geleid door den heer F. C. van Lierop Jzn. alhier. KATWIJK. De Crisispachten. Gisteren waren bij de Pachtcommissie te Leiden, w.o. Katwijk ressorteert, drie pachtzaken in behandeling van tuinders, die land in pacht hadden van den heer R. Z. alhier, waarvan de uitspraak was dat de pachten over 1933 werden vermin derd, varieerend van 40 tot 50 °/o. Ook deze week geven wij die het raadt weer een Taart cadeau, dus weer naar WEESH Ul SS IR A AT 2 HEDEN ZATERDAG. RECLAME DAG Een pond Knip of 1 pond Katwijkermoppen - CCD of 1 pond Kleingoed J KW3I*tjC vsrder groote sorteering Banketaoorten voor Concurreerende prjjzen. Beleefd aanbevelend, P. A. JONGENEtL, Baljuwstraat 51 BET BUD T00R KAIWIJI II OMSTgmi GEEFT CW Ai) VERTEN Tl fiN EN ABONNEMENTEN Ol» AAN DEN AGENT DIE ALLE LNLlUiULNUEN VEildlKEKT (Groep Katwijk) Vergadering op Dinsdag 13 Februari a.s. nam. 8 nar in Botei du Rhin. Spreker dc lieer TUSENIUS, van IJmuiden. Kaarten verkrijgbaar bij de leden en 's avonds aan de zaal. Burgerlijke Stand. Geboren: DiederikaaBetsy Charlotte, d. v„ J. van den Oever en L. E. v. d. Star Lijdia Maria, d. v. P. Guijt en T. C. Blonk Jacoba, d. V. W. van Dijk en M. van Duijn Dirk, z. v. C. van der Plas en C. Hoek Pietje, d. v. A. de Jong en W. Kuijt Klazlna, d. v. C. van Beelen en A. van der Plas Jacob, z.v. J. Zwaan en J. van Duijn Tine, d. v. A. de Groot en M. Verhoeven Jacoba Wilhelmina, d. v. C. Zandbergen en L. Verdoes. Overleden: Keetje Kuijt, 81 j. weduwe van Maarten van der Marei Cornells Vreeburg, 67 j., echtgenoot van M. van Wouw Neeltje van der Plas, 78 j., we duwe v. J. van Duijn Lammigje van de Berg, 86 j., weduwe van F. J. Widerian. Getrouwd: C. van der Spijk en P. Rijs- dum. Steunuitkeering Wij kunnen de tuinders, leden van K. en O. mededeelen dat een tweede steun uitkeering van de regeering is ontvangen, met welke uitkeering a.s. Maandag een begin zal worden gemaakt. Deze uitkee ring bedraagt voor vroege aardappelen, aangevoerd vanaf 1 Juni tot 15 Juli f. 0.30 per 100 K.G., vanaf 16 Juli tot 2 Septem ber f. 0.15 per 100 K.G.. voor roode kool aangevoerd in het tijdvak van 2 Jan. tot 29 Oct. f. 0.25 per 100 K.G.. gele kool van 2 Jan.29 Oct. f. 0.30 per 100 K.G., kroten van 2 Jan.26 Nov f. 0.10 per 100 K.G. en bloemkool aangevoerd van 1 Mei16 Juli f. 0.25 per 100 stuks. KATWIJK AAN ZEE. Chr. Hist. Jongerengroep. De Chr. Hist. Jongerengroep vergaderde gisteravond. De heer W. v. d. Akker hield een inleiding. Met gespannen aandacht werd geluisterd naar spreker's mededee lingen over de Engelsche- en de Fran- sche revolutie. Het verschil en de over eenkomst werden aangetoond, terwijl ook de tegenwoordige Fransche toestanden en gebeurtenissen besproken werden. Welk een voorrecht, aldus spreker, te leven in een monarchie met een constitutie en een Koningin als onze geëerbiedigde Vor stin! Met dien indruk gingen de aanwe zigen huiswaarts. Bij de politie werd aangifte gedaan van oplichting van 2 konijnen, ten na- deele van W. v. D. uit de Stationstraat, door T. de K., wonende te Leusden. De politie stelt een onderzoek in. Bij de politie werd aangifte gedaan van een aanrijding op de Voorstraat tus schen de bakfietsen van C. v. R. uit de Roest v. Limburgstraat en D. v. d. P. uit de Adrianastraat. Van de eerste bakfiets ging 30 liter melk verloren, de laatste fiets bekwam geen schade. Geslaagd te Den Haag voor het theo retische gedeelte diploma B (machinisten examen) de heer J. Verkerk, alhier. LISSE. Aanbesteding schilderwerk. De uitslag van de gehouden aanbeste ding voor het schilderwerk voor 36 wo ningen van de woningbouwvereniging „Volksbelang" is als volgt: Gebrs. van der Zaal buitenwerk f. 650, binnen f. 50; C. van der Aart, buitenwerk f. 802, binnen f.63; A J. Hogenes buitenwerk f.828, bin nen f. 40; C. Schrama Jr., buitenwerk f. 828 binnen f.40; Gebrs. van Houten, buiten werk f.870, binnen f.63; „Kuykehuis" (v. d. Zaal) buitenwerk f.864, binn. f. 108. Harddraverijvereen. „Lisse en Omstr." De harddraverij-vereeniging alhier hield op de bovenzaal van „De Witte Zwaan" onder voorzitterschap van den heer C. Langeveld de jaarvergadering. Deze open de met een woord van welkom en zeide dat de draverij in 1933 weer uitstekend geslaagd is. Voorts wees hij er op, dat de Vereeniging is toegetreden tot den bond van kortebaandraverijen, hetgeen een stap in de goede richting is. Hierna bracht de secretaris zijn verslag uit van de gehouden draverij, waarvan hij de vele ritten prach tig uitbeeldde. Eveneens werd het jaar verslag met belangstelling aangehoord. De aftredende bestuursleden werden bij accla matie herbenoemd. De heer D. Guldemond bedankte als bestuurslid wegens hoogen leeftijd; met algemeene stemmen werd hij benoemd tot eerelid en werd in zijn plaats als bestuurslid benoemd de zoon van den heer D. Guldemond. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. De voorzitter sloot met een dankwoord de vergadering. Zendingsavond in de Chr. Geref. Kerk. In de Chr. Geref. Kerk werd een druk bezochte zendingssamenkomst gehouden, welke onder leiding stond van ds. A. Ponstein. In deze samenkomst werd het woord gevoerd door ds. A. Bikker, zendeling onder de Toradja's Mede aanwezig was de Toradja-Chrlsten Sima Bastiaan. Door ds. A. Bikker werd ln een boeiende redemede- deeling gedaan van zijn zeer gezegenden arbeid onder de Toradja's. Een duidelijk beeld werd gegeven van het leven der Toradja's en hun godsdienstgebruiken. Vooral het onderwijs is een belangrijk punt om met de Toradja's in aanraking te kunnen komen. Een 60-tal inlanders helpen bij het onderwijs. Ds. Bikker wees voorts op het moeilijke werk der Goeroe's die bij het Evangeli satiewerk behulpzaam zijn. Na het zingen werd een toespraak in het Maleisch gehouden door den Christen- Toradja Sima Bastiaan. welke toespraak werd vertaald door ds. Bikker. Ds. Bikker sloot met dankgebed. Door B. en W. is op haar verzoek eervol ontslag verleend aan me). W. M. v. Vliet als typiste ter secretarie, zulks met ingang van l Maart a.s. BEDEN. Stads2aal: Carnavalsfeest „Ne maak"; 9 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Bidstond nam. Zondag. Concordia. Revue „Wat zeg je j 8 uur nam. Jeruël: Samenkomst te 6'/! um Stadszaal: Revue „O, bedoel 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Sarnenkoms uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Concordia. Revue „Wat zeg je <j 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Leidsche 81/4 uur nam. SchouwburgVer. R'damsch Tooneel „Amor in de pastorie"; nam. Stadszaal: Revue „O, bedoel j 3 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg, 8 „Es gibt nur eine Liebe". Woensdag en zaterdag nam 2 Zondag nam 2 uur 4 uur 30 Trlanon-Theater Breestraat, 8 „De Koningin had bezoek". Woensdag en Zaterdag nam 2 Zondag nam 2 uur 4 uur 30 Roxy-Theater, Haarlemmersti 8 uur nam. .JDe groote parade". Woensdag en Zaterdag nam. Casino-theater, Hoogewoerd 49, „Ik ben een vluchteling". Zondag nam. 4 uur 30 en 3 u De avond-, nacht- en Zondagd aptotheken wordt van Maandag met Zondag 11 Febr. a.s. waai door de apotheken: G. H. Blankei woerd 171, telef. 502 en D. J. van Mare 110. telef. 406. De geneeskundige Zondagsd Leiden wordt van Zaterdagavond Maandagmorgen 8 uur waargeno de doctoren Nieuwzwaag, Hover Rassers en Veldhuijzen. Te Oegstgeest wordt deze di> waargenomen door dr. Varekamp, OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: Tan Kiat Boen en gentesselaan 16, van Lelden; Schmidt, Weth. Spaargarenstraa Geldrop; M. Jellema, huishoudsti Spaargarenstraat 25, van Geldri Brero. kantoorbed., Rijnzichtweg Amsterdam; I. M. Hendrix, dien lem de Zwijgeriaan 22, van Echt. Vertrokken: D. Ouwehand, arti Hendriklaan 11 naar Wassenaar, oord: A. C. Tobi, ass. res., van F( drikiaan 12 naar Assen, Parkfc Miller, dienstb., van Pr. Hendri naar Amsterdam, Weteringschans H. C. van der Spek, van Rhijngeest weg 4. naar Amsterdam, Euterpes I. G. Meijer, winkeljuffr., van Wetl garenstraat 20 naar Roermond, vator: M. C. Smit. dienstb., van Ti 38 naar Leiden. Plantsoen 38; C. i dienstb.. van Endegeest naar Vrijburgstraat 1; G. Mussmann. van Oranjelaan 7 naar Leiden, Ra Burgerlijke Stand. Geboren: Jaap, z. van J. G. Ro en A. S. E. van der Weel: Johai nardina Maria, d. van A. C. So en A M. van Eisen. Overleden: G. Pieger, 30 jaar i Leiden); L. J. van Douveren, 72 W. van den Bosch, 69 jaar. Ondertrouwd: K. F. J. Schwartz en G. B. Beij, 23 jaar, wonende U venhage. Raadsagenda. De gemeenteraad zal in opent: gadering bijeenkomen op Maai Februari a.s. des avonds te 7 uui L Opening. 2. Notulen, ingekomen stukken deelingen. 3. Voorstel van B. en W. tot onó sche verkoop van bouwterrein nal geest. 4. Voorstel van B. en W. tot ond sche verhuring van het perceel no. 1021 nabij Poelgeest. 5. Voorstel van B. en W. tot a: fing van een benzinemotorpomp reinigen der riolen. 6. Voorstel van B. en W. tot o' van een strookje grond aan den meester Terweeweg van den Koord es. 7. Voorstel van B. en W. tot van grond voor een transformatc Rondvraag. RIJNSBURG. Commissie tot wering van Schoolt Herbenoemd is tot voorzitter J vengenoemde commissie de heer M en tot secretaris de heer S. H. A.1 Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje, d. v. D. Noor v. Egmond Cornelis. z. v. C. co K. J. v. d. Zwan. Ondertrouwd: P. Brussee jm. 23 de Mooij jd. 23 j. De GroentenhandeL Aan de groentenveiling werden gende prijzen besteed: Uien f o 50 K.G. Peen f.120. Kroten f.W f. 1.50 p. 100 bos. Selderij f- 3.25— 100 stuks. Roode kool f. 4.75-9» kool f. 5.75—8.50. Wij verwijzen naar eenige ad) tics in dit nummer, betreffende oe menvellingsvereeniging „Bloem» die dit jaar 20 jaar bestaat, en de aandacht wordt gevestigd op oe veilingen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6