DOUMERQUE IN FRANKRIJK KABINETSFORMATEUR. LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 8 Februari NAAR ONTBINDING DER KAMER. HEESCHE KEEL Burgerlijke Stand v. Leiden AGENDA. UIT DE OMSTREKEN, X Nieuwe onlusten op straat. Spoediger dan gedacht werd, heeft gis teren het kabinet Daladler zijn ontslag aangeboden en president Lebrun heeft dat terstond aanvaard. Daladler had In den loop van den och tend de presidenten van Senaat en Kamer, den voorzitter der socialistische fractie Léon Blum en een aantal andere politieke figuren aan den Qual d'Orsay ontvangen. Na deze besprekingen verklaarde hij. zooals wij reeds hebben gemeld, dat hU den president der Republiek zou mededeelen, dat het kabinet co'lectlef aftreedt ten einde verder bloedvergieten te voorkomen. Doumergue kabinetsformateur. Zooals te verwachten was heeft de pre sident zich daarop tot oud-president Dou mergue gewend en onder den aandrang van Lebrun en een reeks Kamerleden Is Doumergue gezwicht. Allerwege werd Dou mergue de persoon geacht, die redding kon brengen. De reis naar Egypte, die hij binnenkort zou maken, werd afgelast en onmiddel lijk werden voorbereidingen getroffen voor een snel vertrek uit Tournefeuille, waar Doumergue sinds zijn vertrek uit het Elysée teruggetrokken leefde. Heden wordt hU te Parijs verwacht. Men is van meerling, dat Doumergue, die zoowel bij de Kamer a's by den Senaat uiterst goed staat aangeschreven, geen groote moeliykheden zal ondervinden by het vormen eener regeering. Een gister avond door den president der republiek uitgegeven communiqué bevestigde dan ook de aanvaarding der kabinetsformatie door Doumergue. „die ln een gevoel van absolute toewyding aan het openbaar wel- zyn gevolg had gegeven aan het beroep van Lebrun" De aftredende ministers zijn van mee ning. dat Doumergue zyn regeering in 12 uur zal moeten vormen en dat deze zal moeten bestaan uit persoonlijkheden, die voldoende gezag hebben om een einde te maken aan de wanorde. Interview met Doumergue. De „Intranslgeant" heeft een telefonisch onderhoud gehad met den kabinetsforma teur, die verklaarde, dat hy vast er van overtuigd is, dat alles nog heel goed gere geld kan worden. Doumergue is van meening, dat wanneer de Kamer zelf de leiders der groote par tyen en oudvoorzitters van den raad ult- noodlgt zich aaneen te sluiten, hun twisten te onderbreken en wanneer de Kamer zelf zich verplicht hen te steunen, de orde spoedig terug zal keeren. maar. aldus Dou mergue „Het is aan de Kamer dit initiatief te nemen". Het kabinet zou dan, byv. tot het einde van het jaar, een wapenstilstand ten nutte kunnen maken en zou dan wor den samengesteld uit de leiders der groote partyen en den ex-presldent van den raad. hetgeen dan werkeiyk 'n kabinet van natio nale vereeniging zou beteekenen. Dit ka binet zou zich uitsluitend dienen bezig te houden met de begrooting. herstel van den toestand en een onderzoek met de noodlge aandacht van den ernst van den buiten- landsch politleken toestand". De afgevaardigden-oud-minister-presi- dent en de senatoren-oud-mlnlster-presl- dent hebben reeds vergaderd. Herriot deel de op die byeenkomst mede, dat Doumer gue de opdracht tot kabinetsformatie zou aanvaarden, als alle oud-minlster-presi- denten hem steunden. Na kort beraad machtigde men Herriot zulks aan Doumer gue mede te deelen. Gaston Doumergue. Gaston Doumergue is op 1 Augustus 1863 geboren. Na rechten te hebben gestudeerd, vestigde hy zich als advocaat te Nimes. Vervolgens was hy rechter in Cochin China en Algerye. In 1893 werd hy voor den eersten keer tot afgevaardigde geko zen. In 1005 '06 was hy minister van Kolo niën, van 1906/07 minister van handel, van 1909/10 minister van Onderwys. In 1910 werd Doumergue tot senator gekozen. In 1913/14 was hy eerst premier, vervolgens 3 Jaren lang minister van Koloniën. In 1917 werd hy met een byzondere missie naar Rusland gezonden. Toen In 1924 by de verkiezingen het nationale blok tegen het kartel van links in de minderheid bleef en Poincaré aftrad als premier en Millerand als president der Republiek, werd Doumergue op 13 Juni 1924 president der Republiek en wel als de neutrale can- didaat. Na zijn ambtsperiode van 7 jaren i trok hy zich in het particuliere leven terug Doumergue heelt zich als president van l de republiek aller achting en vertrouwen verworven en den goeden naam, reeds als minister en voorzitter van den Senaat verkregen, ln alle opzichten bevestigd. Hij moge als staatsman nimmer byzonder op den voorgrond zyn getreden, men erkende zyn begaafdheid, gezond inzicht en zyn handigheid in goeden zin ln den omgang met anderen. Reeds by de vorige Kabinetscrisis, ter nauwernood een weck geleden, had Presi dent Lebrun Doumergues hulp ingeroepen die. behalve als algemeen geacht oud- polltlcus, nog in het byzonder daarvoor in aanmerking kwam, omdat hy vroeger tot de voorname figuren ''an de socialls- tisch-radlcale party in de Kamer heeft be hoord en dus politiek tot de huidige meerderheid mag gerekend worden. Zyn hooge leeftyd deed den oud-president echter van de vereerende opdracht afzien. Ook ditmaal heeft het moeite gekost hem te overreden het rustige landleven voor een i zeer onrustig politiek bestaan op te offe ren. Er is echter een sterke druk op hem uitgeoefend en Doumergue heeft ten slotte het landsbelang boven zyn eigen belangen en wenschen laten gaan. hoeveel moeite I hem dat ook gekost moge hebben. Protest van oud-strijders. Een deputatie van oud-strijders is in het ministerie van Binnenlandsche Zaken ont- vangen. Zy heeft een schrittelyk protest j overnandlgd. De deputatie heeft zich vervolgens naar het Elyssée begeven, waar den president der Republiek de volgende resolutie werd i overhandigd: „Oud-strijders, grootendeels oorlogsin validen, waren vreedzaam byeen gekomen om te protesteeren tegen de schandalen welke dageUjks worden ontdekt en de zoozeer gewenschte ontbinding der Kamer te eischen. Zy werden zonder motief door de mobiele garde omsingeld, gewond, te ruggedreven, geslagen, ja zelfs gedood en dat alles op aanwyzlng van den minister van binnenlandsche zaken en den prefect van politie zonder dat eenige provocatie van de zyde der oud-stryders had plaats gevonden. De verontrusting is groot. Gis teren zyn zy vreedzaam en zonder wapens de straat opgegaan, doch met het oog op deze uitdaging zullen zy morgen bewapend met granaten en oude oorlogssouvenlrs op straat komen. Dan zal men hen niet kun nen tegenhouden. Wy verzoeken U. mijn heer de president, de herhaling van der- gelyke smartelyke incidenten te vermyden van den Senaat de ontbinding der Kamer I te eischen en een zuivere regeering te vormen met fatsoeniyke mannen, ten einde het aanzien van de Kamer en van Frankrijk te redden". Manifesten. In den loop van den avond zyn tal van manifesten gericht tot de Parysche bevol king. waarin deze tot orde en kalmte wordt aangemaand. Deze manifesten zyn onder teekend door Senatoren, Kamerleden, ge meenteraadsleden etcDe nationale unie van oud-stryders heeft, nu Daladier ls af getreden, haar leden aanbevolen kalm te blijven. De Kamergroep der socialistische party publiceert een communiqué, waarin gezegd wordt dat het onder de huidige omstandig heden volstrekt noodlg is. dat er een wa- pensti'stand tusschen de partyen en de fracties voor de verdediging der republiek komt en voor de vorming eener regeering van openbaar welzyn. De groep is bereid zyn medewerking in het parlement te ver- leenen aan een dergeUjke regeering. De groep der democratische linkerzijde heeft een motie aangenomen, waarin de vorming wordt geëlscht van een regeering van bevrediging, orde en eenheid, bestaan de uit een klein aantal mannen gekozen wegens hun gezag en onkreukbaa-hetd. Vertegenwoordigers van de minderheid, oa. Tardieu. Laval Mandel. Cathala. en Nicole, kwamen ln het Palais Bourbon by een. Zy besloten een stap te ondernemen bij de Voorzitters van beide Kamers en een manifest te richten aan het 'and Chassalgne en Goyon, de vroegere voor zitter van den Pa-yschen Gemeenteraad en de voorzitter der groeo van Kamerleden van de Seine, kondigden aan, dat een delegatie aan Lebrun de meening van den Gemeenteraad heeft uiteengezet omtrent de maatregelen om de veesten tot rust te brengen en nieuwe onlusten te voorkomen. Onder de voorgestelde maatregelen komen de herbenoeming van Chiappe en die van den prefect der Seine Renard, voor. Weer onrust op straat. In de straten van Parijs was het gister middag weer onrustig Op verschillende plaatsen in de binnenstad, in het bijzon der op de Place de l'Opéra, de Place de la Concorde en by de beurs is het reeds vroeg in den middag tot de eerste botsingen ge komen met de politie en de republikeln- sche garde, waarby aan beide zyden ge wonden vielen. Tal van personen ziju ge arresteerd. Vooral op de Place de la Con corde bevonden zich reeds honderden personen die een steeds dreigender hou ding aannamen tegenover de garde te paard. By de beurs zag men de Francisten in uniform de nieuwste editie van hun par tyorgaan colporteeren. De demonstranten waren thans nog slechts leden der rechts georiënteerde organisaties. De secretaris generaal der algemeene arbeidersorgani satie. Jouhaux heeft zich naar den mi nister-president begeven en hem verklaard dat de leden der vereeniging die gisteren niet aan de demonstraties hebben deelge nomen, zouden demonstreeren. Jouhaux zou voorts hebben gedreigd met een alge meene staking als protest tegen de mani festaties van rechts. In het ministerie van Justitie was het den geheelen dag zeer bedrijvig. In wel ingelichte kringen verklaart men dat tal van arrestaties zullen plaats vinden en huiszoekingen zullen worden verricht. Tegen hall drie ls gearresteerd de hoofd redacteur van de Action Francaise, Char les Maurras, die thuis was. Tegen Maur- ras ls een aanklacht ingediend wegens aansporing tot verzet en het in gevaar brengen van de veiligheid van den staat. Léon Jouhaux heeft verklaard, dat hij de organisaties ln alle departementen een circulaire heeft toegezonden met de drie woorden: attentie, alarm, reageert. De organisatie van ambtenaren by de posteryen heeft zyn leden opgedragen reeds te voren door een bevel tot alge meene staking voor het geheele bedrijf der posteryen stelling te nemen voor het geval de democratie zou worden geworgd. Jouhaux verklaarde nog: „Wy nemen er acte van, dat de regee ring het hoofd gebukt heeft voor een volksopstand, terwyl vroegere regeeringen wanneer men van volksoproer sprak, niet weken voor dien toestand. „wy maken volle voorbehoud omtrent deze middelen van actie." Gedacht wordt aan een staking op 12 dezer. Het ministerie voor eeredienst heeft met het oog op de gebeurtenissen van gisteren bepaald, dat alle van staatswege onder steunde theaters gesloten zouden zyn. Behalve Charles Maurras is ook een der voornaamste redacteuren en medeoprich ter van de Ami du Peuple, Tacques Ditte, gearresteerd toen hy zijn woning verliet. By decreet van het ministerie van Bin nenlandsche Zaken ls van alle openbare gebouwen de vlag halfstok uitgehangen. Tevoren waren reeds twee advocaten onder geweldigen byval langs de gevel van het Palels van Justitie naar de vlag- gestok geklommen, waar zy de vlag half stok plaatsten. Op de Place de la Concorde verzamel den zich in het begin van den avond op nieuw ongeveer 15.000 personen. De mo biele garde is uitgerust met karabynen. Op de beurs werd ter eere van de slacht offers een minuut stilte in acht genomen. Voor het gebouw der medische faculteit van de universiteit is het tot een ernstige botsing gekomen tusschen studenten en politie. Toen de politie de menigte wilde verspreiden werd zy met steenen bekogeld Er werden verscheidene schoten gewisseld, waarbij een kapitein en een soldaat wer den gewond. Ook uit Aix en Province wordt gemeld, dat aldaar studentenbeto gingen hebben plaats gehad. Ongeveer 300 studenten trokken op naar het politie bureau en het gemeentehuis, van waar zij door de politie werden verjaagd. In het Palals de Justice te Parys heb ben meer dan 100 advocaten er by den deken op aangedrongen den minister van Binnenlandsche Zaken als lid van de orde te royeeren. Toen de voorzatter de leden aanmaande tot orde en kalmte, drongen eenige advocaten door tot de garderobe, waar zij zich meester maakten van de toga van Frot, welke zy in triumf naar de vestibule brachten, waar deze eerst aan een spyker werd opgehangen. Onder het zingen van de Marseillaise werd het klee- dinastuk verbrand. By de vergeefsche poging der menigte door te dringen tot de afgezette Place de la Concorde, hadden Studenten met een blauw-wit-roode vlag dè leiding. Hier en daar werden leden der republikeinsche garde van hun paarden getrokken en be roofd van helm en karabyn. De paarden werden ontzadeld en het tuig werd in brand gestoken. De café's in de Rue Royale, die uitkomt op de Place de la Concorde zyn gesloten. Toen de terug gedrongen menigte langs de groote bou levards trok sloten de meeste winkels hun I deuren en lieten de yzeren luiken neer. De politie trad niet op tegen de betoo- gers. die optrokken onder het zingen van de Marseillaise, doch verder geen onge regeldheden veroorzaakten. In de Rue Royale is een rywielpa- trouille. bestaande uit 2 agenten, door de menigte aangehouden en van de rywielen beroofd. De betoogers vernielden de ry wielen en gooiden de onderdeelen in het rond. Speciaal de communisten roeren zich. Op den Boulevard des Capucines, d.w.z. tusschen de Place de l'Opéra en de Ma deleine, hebben zich heftige incidenten afgespeeld. Het aantal demonstranten was hier weliswaar niet zoo groot, maar zij traden byzonder fel op. Het betreft hier een 800-tal communisten, die alle groote winkelruiten tot aan de Gare St. Lazare kapot geslagen hebben, al het brandbare materiaal, dat zy tegenkwa men. zooals banken, planken etc. byeen- sleepten en losrukten en in brand sta ken. Bovendien sloegen zy op ongeveer 6 plaatsen de waterleiding stuk, zoodat de straat onder water liep. Ook eenige gas buizen werden stuk geslagen en het ont snappende gas werd aangestoken. Hieraan ontstaken de betqogers vervolgens de stukken hout. waarmede zy vervolgens hun inmiddels opgerichte brandstapels aanstaken. In verband met deze gebeur tenissen zag de politie zich genoodzaakt met kracht ln te grypen, met het ge volg, dat een groot aantal gewonden moest worden weggedragen. Omstreeks middernacht zyn in de Tui- lerieën een aantal communisten gear resteerd, die bezig waren daar loopgraven aan te leggen Zij hadden reeds heel wat grond verzet toen de politie naderde, die met revolverschoten werd ontvangen. Tenslotte is het de politie toch gelukt de communisten, die flinken tegenstand boden, te arresteeren. 2 dooden moeten gisteravond zyn ge vallen. Over de verliezen van Dinsdag wordt officieel gemeld: 6 dooden aan de zyde der demonstran ten, 6 dooden by de garde républicaine. De lijken der laatsten werden door de demonstranten in de Seine geworpen. 170 gewonden aan de zyde der demonstran ten. 180 by de politie. 130 by de garde réoublicaine en 100 by de garde mobile. Het is ook tot botsingen gekomen in verschillende provinciesteden, o.a. in Rys- sel waar de mobiele garde handelend moest optreden en 30 arrestaties verricht te: in Grenoble, waar een stoet links georiënteerde betoogers uiteengejaagd werd en in Lyon waar rechtsche en link- sche groepen de bereden politie bekogel den met diverse projectielen. Hier moest de politie gebruik maken van de blanke sabel om de straten te ontruimen. 30 per sonen werden gearresteerd en 24 demon stranten werden gewond in de ziekenhui zen gebracht. RECLAME- 5670 Vlug on aan- genaam ver holpen met ZE HELPEN QOED ZE SMAKEN GOED GEBOREN: Johannes Cornells, z. v. H. H. de Graaf en J. W. Stolwyk Jan, z. v. G. Baar land en A. Blok Arie, z. v. J. J. Abspoel en E. Korpershoek. Johannes Cornells, zn. van H. F. J. Men- tink en Th. C. G. Veeren Hendrik Rei- nier, zn. van J. H„vOs en Chr. Heil Johannes Jacobus, zn. van A. N. v. Wouw en P. J. Zee Koop, zn. v. G. Brouwer en J. B. Groeskamp Jan, zn. van D. Dolder- sum en J. Imthorn Wilhelmina Adriana dr. van L. W. Grimbergen en W. Schaap Cornells, zn. van A. v. Santen en G. Vos Hendrik Pieter, zn. van H. P. v. Ek en A. Borst Casper Johannes, zn. van A. C. de Goede en M. v. Royen Regina Gerarda Maria. dr. v. A. A. Koppers en M. I W. Noordover Bastiaan Jan, zn. van B. I J. Huurman en N. G. Metz. HEDEN. Leger des Hells: Spr. majoor l 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samen 8 uur nam. K a t w y k-a a n-Z e e (Geme® Spr. ds. Vroeg-in-de-Wey van 7V: uur aam. Vrijdag. Rehoboth: H. G. S. Spr. ds. U-, 8 uur nam. Stadszaal: Jaar), uitvoering Chr Vereen. 7 3/4 uur nam. ONDERTROUWD. A. wytkamp j.m. 28 jaar en J. v. d. Klis I jd. 29 j. T. Hogerwaard, jm. 25 j. en J. D. Lamme, jd. 25 j. o GEHUWD. D. Bonnet, jm. en N. Teske, jd. L. Favler, Jm. en J. Freke, Jd. C. Jansen, jm. en K. J. Verboon, jd. F. W. Meyers, jm. en M. C. Montagne, jd. H. C. P. Plas- meyer, jm. en A. M. Slootjes, jd. J. de Roo, jm. en M. M. Wesselman. jd. D. Sierag wedn. en D. Geeben, gesch. J. B. Veenswyk, Jm. en Th. P. v. d. Akker, jd. J. Riethoven, jm. en I. J. Banszky, jd. L. v. Lunteren, jm. en E. v. Putten, jd. DAGELIJKS. Kunstzaal De Ploeg (Breestraat 3i toonstelling van werken van Heljnts Lakenhal: Tentoonstelling Ned. e sche Kunst (tot 17 Febr.) BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uoi ,:,Das Lied einer Nacht". Woensdag en Zaterdag nam 2 on Zondag nam 2 uur 4 uur 30 eo 1 Trianon-Theater, Breestraat, 8 uui „Don Quichotte". Woensdag en Zaterdag nam 2 i_ Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 1 Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 8 uur nam. „Kozakkenliefde." Woensdag en Zaterdag nam. 2 or OVERLEDEN. Snoeker, m. 44 j. N. Overdevest wedn. 79 j. L. D. Kooreman zn. 12 j. I. Taverne m. 75 j. E. M. Nachtegeller—Verbrugge, wede. 81 j. E. H. Baggen, zn., 22 mnd. H. R. Viervant TukkerThueré, wede. 85 j. GEVESTIGD. M. E. Bakker, Hooigracht 95 A. G. Bieriischer, dienstbode, Hooigracht 58 M. Bink, verpleegster, Middelstegracht 20 J. Blanksma, arts, Rapenburg 49 G. J. Blyleven, Rynsb.weg 6 J. L. Burger, schilder, Hogerbeetsstraat 2 J. J. Cor net, Alexanderstraat 51 W. Dirkzwager, winkelbediende, Schelpenkade 35 J. Dijkstra en fam., onderwyzer, v. d. Spieg- helstraat 22 a C. Eikerbout. verpleeg ster, de Ruyterstraat 20 J. Endl, huis houdster, Jan van Goyenkade 1 H. C. Engels, hulshoudster, Rynsb.weg 16 Wed. B. Schouten—Everaars, Leuvenstr. 57 W. DuyneveldFontein en fam., aan boord woonschip Mas Harmani, Plantsoen 87 Th. Heyneman. huisnaai ster, Kabeljauwsteeg 1 B. M. A. Kaller, Noordeinde 50 G. Keereweer, broodbafc- kerskn.. Levendaal 97 F. C. W. Koudys Lysterstraat 35 G. Krüger, dienst bode, H. Ryndyk 18 W. M. de Leen, dienstbode, Rynzichtstr. 14 J. A. van Leeuwen en fam., koopman, Levendaal 189 H. Loy, kok, Lokhorststraat 21 H. Maar- leveld, winkelbediende, Pasteurstraat 18a J. v. d. Mee. Ververstraat 37 W. G. J. M. van Osselen, ass. tandarts, Utrecht- sch veer 33 A. J. Ouwejan, arts, Rynsb. weg 10 S. J. Ie Poole, technicus. Haag- weg 178 A. J. Pracht, onderluit. genie met verlof. Bloemmarkt 23a Wed. T. S. Spaargarenv. Pijpen, K. Galgewater 6 L. J. Pypers en fam., ambten. N.S., Was- straat 2 F. W. H. Rasink en fam., Leu venstraat 23 G. van Ry, Varkenmarkt 2 F. J. Sinke, Nieuwe Mare 3 A. Smidt, dienstbode. Plantsoen 43 M. C. Smit. dienstbode. Plantsoen 73 C. Th. Toussaint, koopman in eieren, P. C. Hooft- weg 1 H. Troost, 1.1. verpleegster, Rynsb.weg 10 J. Verhoeven, los werk man. Uiterstegracht 160 C. Werkhoven winkelbediende. Haarlemmerstraat 211 J. A. Wildenburg, bakker H. Ryndyk 252 L. Wong, kok, Lokhorststraat 21 H. K. W. Wrede, Morschweg 36. VERTROKKEN. Mas Abdoel Rachman, Batavia Raden Adjeng S. Abdoerachman, Batavia Ra den Adjeng S. Abdoerachman, Batavia A. Arentsen, Voorschoten, Leidscheweg 159 P. L. Bessem, Den Haag, Stations weg 11 M. A. C. Beulink, Oegstgeest, Wilhelmlnapark 5 W. H. Bosscha, Baarn Gen. K. v. d. Heydenlaan 8 A. J. Dik en famGroningen, Peter Hendrlkzstraat 16 Jhr. J. v. Doom, Den Haag, Schiet- baanstr. 8 J. Dryvers, Winschoten. Lief- kenstr. 14a J. Dyk en fam., Zwammer- dam, Buitendorpstr. 12 J. D. Emeis en fam., Pladjoe L. M. J. Eversen, Scheve- veningen, Com. Jolstr. 48 M. F. Fok- kema, Hellevoetsluis. Oostkade 12 E. Jungmann, Wanne Eickel H. Jungmann Wanne Eickel M. Kalmeyer, Den Haag, Schenkstr. 141 n E. Kas, Nieuwkoop, Noorden J. ArentsenKlaassen, Voor schoten, Leidscheweg 159 B. v. Leeuwen en fam., Den Haag. Groenestevnstr. 12 A. H. Lehmann. Groningen, Noorderbin nensingel 16 Chr. de Leth, Eindhoven, Boschdijk 346 L. v. d. Linden. Den Haag Nannostr. 27 Wed. J. J. Ie Blansch Marië, Zwammerdam, Buitendorpstraat 153a G. W. v. Mastrigt, Bennebroek, Huize Vogelenzang M. Merbis. Haarlem, Hazepaterslaan 26 C. R. M. Meyer, Oegstgeest. Geversstr. 42 Wed. A. M. Koster—Niekerk. Zwammerdam. Buiten dorpstr. 12 G. A. H. M. Noordman. Zoe- terwoude. Weipoort B 61 Jhr. J. E van Panhuys, Den Haag. Carel v. Bylandtlaan 3 AP Ploeg, Den Haag Laan v. Meer- dervoort 433 A, M, S. Potter v. Loon. De avond-, nacht- en Zondagdie aptotheken wordt van Maandag 5 met Zondag 11 Febr. a.s. waarge door de apotheken: G. H. Blanken, a woerd 171, telef. 502 en D. J. van Dri Mare 110. telef. 406. Amsterdam, Koninginneweg 7 p. Prle, Bennebroek, Huize Vogelema M. S. ReUerse, Enschedé, Mlnkmaa Wed. J M. Pickthall—Van S" fam.. Den Haag, Duivenstr. 62a - M. Saazen, Den Haag, Duivenstraat 62a Schmitz, Bottrop J. Schouls en Rotterdam, Schutterstr. 27 C. en fam., Amsterdam. Adm. de RuyU 364m B. G. Slakhorst en fam. Haag, Stuyvesantstraat 100 B. Su broek en fam., Zoeterwoude. Vrouwe E 91 Tenkoe Mohamad Hasan, Wed. J. v. Tongeren—Veldhuiizen sterdam. Begoniastraat 23 J. J. A Vreeburg, E'ndhoven. Rechtestr. II I. C. W. Wallaard, Den Haag, Konin gracht 13 M. Wansinck, Haze Ryndljk A 432. AALSMEER Jaarverg. „Steun der Wedura De „Onderlinge Ver. tot steun wen aan den Uiterweg" heeft in' vergadering gehouden ln café bouw", onder voorzitterschap vanii Alb. Soaargaren Jbzn. Gezien den moeiiyken tyd, gal 1 stand der vereeniging geen reden I» gen: de inkomsten waren bevredlr de uitgaven maakten daarmee g«a verschil. Geen enkel sterfgeval was» onder de leden voorgekomen, zoodat verdere uitkeeringen behoefden tl schieden. De voorzitter eindigde m wensch, dat de vereeniging. als helpster in de nood der weduwen, deze sombete tyden haar liefdewen kunnen biyven voortzetten, waare* een beroeD deed op allen tot f" lyken steun. De secretaris, de heer D. Eveleens las de notulen der vorige algemeene gaderlng. welke overeenkomstig «ei vastgesteld. De penningmeester de heer K. JW gaf vervolgens rekening en veran ding over ziin gehouden beheer. Over' waren de ontvangsten f. 1043.28. ae ro ven f979, batig saldo f. 64 28. Per3' cember beschikte de vereeniging ?ver reserve van f.2609.43, plus batig- 1933 a f. 64.28 is totaal f. 2673.71. en bescheiden werden door een comi» bestaande uit de heeren C. k A.Wzn G. Groeneveld en Joh. Jans™ gezien en in volkomen orde bevonden, voorzitter bracht den penmnvm hsrtelUk dank voor zijn accuraat w Bij de dan gehouden bestuurstere1 v-rden d» aftredenden K. Jure Dsn- Eveleens Dzn.. bij acclamatie hepen Vervolgens werden de uitkeerineen weduwen besnroken en overeenkom bestuursvoorstellen vastgesteld Hierop volgde sluiting. BENTHUIZEN. Vergadering der Benthuizenscbe Voetbalvereenigin? De voorzitter, de heer W. "eft 1 deze vergadering en heette aue» harte welkom. Hy sprak zyn v°'° Uit over het gunstig afgeloopen j» - wel voor de spelers als voor de KJ-- Volgde bespreking van de vero van het terrein. De voorzitter «ei door de slechte medewerking en stand der kas dit jaar nog niet breeding kan worden overgegaan- spreking werd besloten de volte butle voor de leden met ingang a.s. te doen ingaan. Voorts zal new der Woensdags voor de Kleinen baar worden gesteld om te speie hoslrwten non olff a1_onmmiSS!6 besloten een elftal-commissie men. De voorzitter dankte den leider 'És, scheidsrechter, den heer C v. n waart voor zyn groote hulp en dit jaar weer zyn medewerkmg waarna sluiting volgde. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 'By volmacht! r_ Phtlippus Oualm 26 j. te C"ra?M Indië) en Jacoba Maria Geertrui"- neveld 24 j. alhier.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6