CH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 8 Februari 1934 SIv^LES-SPECIALIST LAATSTE BERICHTEN. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEEKBERICHT. Barometerstand. £11 lermiddag 3 uur: 767. Jenmiddag 3 uur: 761. elegkafisch weerbericht Kon Ned Meteorol Inst. te De Bildt. leste stand 772.1 te Rochelort en lUSC Este stand 728.2 te Skudenas. fcachtlng tot den avond van 9 Febr. fchtige tot matige, later wellicht •afnemende Westelijke tot Noord- tijken wind. Zwaar bewolkt met tij- opklaringen. Waarschijnlijk regen- flets kouder. ormwaarschuwingsdienst. jemd van De Bilt 8 Februari te 8.50 u. Ijle posten: llt verwacht storm uit het Zuid- I Westen, met ruimendcn wind. bitenlandsch weerbericht. gedeeld door net Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. daalgebied van den luchtdruk, dat *n nabij IJsland was gelegen, heeft Seider ontwikkeld: het passeerde Sn het Noorden van de Britsche len en trok in den loop van den Oost-Zuidoostwaarts van Dene- fcn waar op sommige stations de feter sinds gisteravond meer dan daalde. igezien de toestand in Frankrijk vrij- ationnalr bleef, nam de luchtdruk- t sterk toe, zoodat het heden- over een vrij groot gebied rond Itpressiekern stormde, aan onze kust, litsche Oostzee-kust en over Dene- [en uit West tot Zuid-West, in Zuid- legen uit Noord-Oost tot Noord, over »rden van de Britsche eilanden uit I-West tot West. Biooge druk is in zijn kern een wei- Ietder afgenomen, doch breidt zich Isan zijn Westzijde weer Noordwaarts Kcvolge van de stijgingen, welke ft: depressie volgen, r Immayen, IJsland en Schotland fcerolge van den aanvoer van polaire ssa's de temperatuur gedaald. In mgeving is zij gestegen. echter de wind ten onzent wel timen, is weer eenlge afkoeling te fen; het arrlveeren van het koude front zal wel niet zonder regenval *n; buiig weer is dus waarschijn- Jioord-Scandinavië, waar nog een i een vorige depressie gelegen was, f weer aanzienlijk kouder geworden. ^lid-Frankrijk, dat dit jaar een vrij printer heeft, bleef de vorsttoestand fan, deze zal echter daar vrij lij nrdwijnen, tengevolge van den ft'jin aanvoer van warme lucht uit I tol Noord-West. luchttemperatuur. jtr voorm.: 4'/i gr. C. (40 gr. F.) luur 'smldd.: 8 gr. C. (43 gr. F.) Pm nam.: 6 gr. C. (43 gr. F.) mwatertijden te katwijk zee. Voor Vrijdag. km te 9 u. 27 min.; nam. te 10 u. 04 (ten. LICHT op voor fietsers e.a. hderdag: 5.29 nam. tot 6.59 voorm. maans- op- en ondergang. februari: op: 2 u. 54; onder: 10 u. 09. RECLAME. 568S moord na veertien jaar opgehelderd. PhüU??G.' 8 Febr- (V.D.J Te us de Duitsche district Gruen- ondT^er ,0skar 'Valter «e* ko:t voorL u klng' z'in «ouw in i^n u.i-phun echtscheiding zou F130-! 65-i?ï? te hebben vermoord. I Altaard !andb°uwer had inder- LVet-nten ïS? vrouw hem in stilte tad beal z;cb waarschijnlijk naar Geaaide oik e gendarmerie had L tijd fen 8ebetirtenissen in den laat- fet bchuin onderzoek ingesteld Ir® bodem ?en Arbeidsdienst liet C. "b'iiden Ui1 koestal uitgraven. e, be met» r? hen stal vond men Pv ";?b'e ~S° >1. on«eveer anderhalve Jïf'tam, dat ^tcn van een mensche- rhLjt0uw afkï«8A?^feW van i>c ver" L'Mben getuil R«eds lnder- in den stil v.erklaal'<L gegil en stal te hebben gehoord, STADSNIEUWS. de dies-viering DER studenten. Met zelfs meer dan in studentenkringen gebruikelijke vertraging is hedenmiddag te ruim drie uur de met eerste-jaarsstu- denten bemande Geuzenvloot onze stad binnengevaren. „De vloot" bestond uit drie platboomde vaartuigen, getrokken door een sleepbootje terwijl het geknal van voetzoekers en ze venklappers het musketvuur suggereerde. De geuzen zagen er overigens lang niet zoo schrikwekkend uit als hun vleescbe- iijke voorvaderen en galmden uit volle borst de liedjes van het muziekkorps mede Ondanks hun blijkens lange baardharen respectabelen leeftijd schepten de geuzen er een kinderlijk genoegen in om te schom melen, zoodat het water af en toe bijna over boord stroomde en de kapiteins de bemanning herhaaldelijk tot kalmte moesten aanmanen. Na een rondvaart door de stad. waarbij het aan belangstelling niet ontbrak, werd gedebarkeerd nabij de Koornbeurbrug, waarna het feest in „Den Burcht" werd voortgezet. Hedenavond wordt aan de in Maison Bruyns verzamelde hoogleeraren een se renade aangeboden. BINNENLAND. DE 25STE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA. H. K. H. wenscht geen huldebetooging. Naar aanleiding van de voorgenomen huldebetooglng ter gelegenheid van den 25sten verjaardag van Prinses Juliana, verzoekt men ons bekend te maken, dat H. K. H., hoezeer ook waardeerende de goede bedoelingen der organisatoren, het op prijs zou stellen, indien in verband met de moeilijke tijdsomstandigheden en met het oog op de kosten, van deze plannen werd afgezien. VEREENIGING VAN POELIERS EN WILDHANDELAREN. Te Utrecht is een groote bijeenkomst belegd van alle poeliers en wildhandelaren ln Nederland, waarin werd opgericht de „Algemeene Vereeniglng van Poeliers en Wildhandelaren in Nederland". Als definitief bestuur werden gekozen de heeren: W. Rozenberg te Utrecht; J. H. Poggemeier te Amsterdam; C. Verbiest, te Rotterdam; J. van Vollenhoven te 's-Gra- venhage en H. Eggink, te Arnhem. o DE WEGENBELASTINGKAART. Vereenvoudiging in de wijze van administratie. Met Ingang van I Maart is een vereen voudiging aangebracht in de wijze, waar op men in het bezit kan komen van een Wegenbelastingkaart. Tot dusver moest bij den aanvang van een nieuwe belastingtermijn steeds weer een groot formulier met alle bijzonderhe den betreffende het motorrijtuig, ln duplo worden Ingevuld, waarna men zich dan ln het bezit kon stellen van de kaart. Thans zal aan alle houders van motor rijtuigen tien dagen voor het einde van de belastingtermijn een briefkaart met aangehechte antwoordkaart worden toe gezonden. Wanneer het motorrijtuig nog geheel aan de vroeger daarvan gegeven beschrijving voldoet, behoeft deze kaart, slechts voorzien van handteekening en adres, terug te zenden aan den ontvanger der directe belastingen, te wiens kantore de nieuwe Wegenbelastingkaart dan op den eersten van de nieuwe maand kan worden afgehaald. BIJ wijziging of vervanging van het mo torrijtuig moet een ander gedeelte op de antwoordkaart worden Ingevuld, waarna dan den afzender een volledig aangifte formulier zal worden toegezonden. HAAGSCH GERECHTSHOF. In hooger beroep moest terecht staan C. J. F. R. uit Wassenaar, die door den Politierechter d.d. 1 Nov. '33 was veroor deeld tot een geldboete van f. 25 sub. 10 dagen hechtenis wegens beleediging van mej. N. aldaar. Verd. was niet verschenen. De adv.-generaal Mr. Baron Speyart van Woerden vroeg gezien de flnancieele om standigheden de straf terug te brengen tot op f. 10 subs. 10 dagen hechtenis Vonnis 21 Februari a.s. HAAGSCHE RECHTBANK. De Rechtbank heeft heden vonnis ge wezen in de zaak tegen de 21-jarlge koop vrouw J. F. Th. K„ zonder vaste woon plaats, tegen wie op 24 October j.l. door het O.M. 1 jaar gevangenisstraf is geëischt wegens door haar gepleegde diefstallen in de pastorie van de R.K. Kerk ,JDe Goede Herder" te Wassenaar en in de R.K. Kerk te Monster, bij welken eisch de officier, ook na het hooren van den psychiater, dr Scholtens, heeft gepersisteerd. Verdachte werd veroordeeld tot I jaar met aftrek van 4 maanden voorarrest. Eenigen tijd geleden werd op een ter rein van een fabriek te Alphen een vat benzine vermist. Verdachte van dezen dief stal werd aangehouden de los werkman J. L aldaar, die reeds geruimen tijd van verschillende diefstallen werd verdacht. Volgens de getuigenverklaringen zou L.. het vat benzine in den nacht van 3 October j.l. in den Rijn hebben doen zinken, waar na hij het na eenigen tijd met behulp van een roeiboot naar den kant bracht en ver volgens per bakfiets naar zijn woning vervoerde. L. ontkende pertinent zich aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt. Het O.M. concludeerde, dat uit de ver schillende verklaringen L.'s schuld onom- stootelljk was komen vast te staan en ge zien diens strafregister, vorderde het O.M. l'/i jaar gevangenisstraf. .Vonnis 20 Februari a.s. GROEP VEILINGSVEREENIGINGEN UIT DEN NEDERL. TUINBOUWRAAD. Buitengewone vergadering te Utrecht. De Vereeniglng „Groep Veiliugsvcr- eenigingen uit den Ned. Tuinbouw Raad1' heelt heden te Utrecht een buitengewone algemeene vergadering gehouden, welke zeer druk was bezocht. Aan de openings rede, welke werd uitgesproken door den heer F. V. Valstar is het volgende ontleend De nog steeds niet verminderde nood van den tuinbouw deed het groepsbestuur andermaal besluiten de aigevaardigden der veilingen tot een buitengewone alge meene vergadering bijeen ie roepen. De tuinbouw, vaart nog steeds met de nood vlag in top. Hot groepsbestuur riep u sa men om te zoeken naar de middelen welke genomen kunnen worden om de neerko mende slagen te breken. Een der middelen waarop de tuinbouw sinds jaren zijn hoop had gevestigd is thans ter hand genomen, n.m.l. de wijziging onzer handelspolitiek. Voorzichtig maar niettemin doortastend is de contlngenteerlng als handelspolitiek wapen gehanteerd bij de onderhandelin gen over een nieuw handelsverdrag met Duitschland en niet zonder resultaat. Het heeft voor den tuinbouw aanmerkelijke voordeelen gebracht en weer hoop en moed voor de toekomst gegeven. Na de onderhandelingen met Duitsch land moet er wil er wezenlijk perspec tief voor den export komen ook met andere landen onderhandeld worden, in het bijzonder met Engeland, dat door zeer drastische maatregelen onze eens zoo bloelende export naar dit land zeer sterk oelemmert. Alle moeilijkheden welke wij ondervin den van de landen met een gedeprecieerde munt zullen moeten worden overwonnen door een versobering der factoren, welke den productie-prijs bepalen, dat zijn voor een belangrijk deel van den tuinbouw de factor loon en de vaste lasten, welke op het bedrijf drukken. Het belangrijkste punt voor deze ver gadering is ook het vraagstuk der teelt- beperking. De beperking mag noch te groot noch te klein zijn. Geen tuinder en geen velling zal in gebreke mogen blijven om zijn volle medewerking bij de teeltbeper king te verleenen. De afgevaardigden in deze vergadering kunnen twee dingen doen: le. de lange lijst van problemen, welke zich bij de teeltbeperking voordoen nog verlengen; 2e. eenstemmig verklaren, dat de be perking als middel om den tuinbouw heen te brengen door dezen benauwden tijd, krachtig moet worden doorgevoerd. De regeering is bereid alle noodzakelijke maatregelen te nemen, welke het slagen der teeltbeperking kunnen verzekeren. De veiligstelling der beperking is echter slechts gewaarborgd, indien op de volle medewerking kan worden gerekend van den geheelen Nederlandschen tuinbouw. VERHOOGDE SNELHEID VAN DE TREINEN OP DE HOOFDSPOORWEGEN. De Directie der Nederlandsche Spoor wegen heeft in verband met het bepaalde in artikel 68 van het Algemeen Reglement voor den Dienst op de Spoorwegen, de volgende snelheid waarmede de treinen worden vervoerd, vastgesteld: A. Voor treinen vervoerd door stoom locomotieven 1. aar reizigerstreinen samengesteld uit zes- of vierassig personenmaterieel (dit laatste uitsluitend voor zoover genummerd 5000 of hooger i op ondergenoemde baan vakken met een snelheid van 100 kilo meter in het uur vervoerd mogen worden met inachtneming van de voorgeschreven snelheidsbeperkingen en voor zooverre de grootste toegestane snelheid van de voor het vervoer aangewezen locomotief 100 kilometer in het uur bedraagt; a. Amsterdam C.S.Rotterdam DP,; Rotterdam D.P.—Dordrecht; Amsterdam W.P.—Utrecht C.S.—Arnhem; Utrecht C.S. Gouda; Utrecht C.S.—Eindhoven; b. uitsluitend om vertraging in te halen: Dordrechtgrens bij Roosendaal; Roosen daal—Vllssingen; Arnhemgrens bij Zeve naar; Eindhoven—Venio: Utrecht C.S.— Zwolle—Groningen; Amsterdam C.S.— Apeldoorn: Deventer—grens bij Oldenzaai. 2. dat de grootste toegestane snelheid voor snelgoederentreinen en voor treinen, uitsluitend bestemd voor het vervoer van goederen of vee, 75 K.M. in het uur be draagt, mits deze treinen zijn voorzien van doorgaand remwerk en zijn samengesteld uit materiaal, dat met eene snelheid van 80 K.M. in het uur en hooger vervoerd mag worden. B. Voor treinen vervoerd door eleotnsche motorvoertuigen: 1. dat reizigerstreinen op de baanvakken Amsterdam C.S.—Rotterdam D.P. en Rot terdam DP.—Dordrecht vervoerd mogen worden met een grootste snelheid van: a 100 kilometer ln het uur, indien zij zijn samengesteld uit electrisch materieel, al of niet gekoppeld aan het vierassige personenmaterieel, genoemd onder A, 1; b. 95 kilometer in het uur, indien zij zijn samengesteld uit electrisch materieel, ge koppeld aan drieassige post- of bagage wagens, genummerd 4000 en hooger en snelgoedwagens, genummerd 3000 en hoo ger; 2. dat, de grootste toegestane snelheid voor reizigerstreinen op ondergenoemde baanvakken bedraagt; a. Rotterdam Hofplein—Den Haag H.S. Scheveningen Kurhaus: 80 Kilometer in het uur; b. Amsterdam C.S.—Alkmaar, Haarlem— IJmuiden en UitgeestVelsen—LJmuiden Oost: 90 kilometer in het uur. C. Voor Diesel-electrische treinen: dat op de baanvakken: Amsterdam WP. —Utrecht c.s.—Arnhem; Utrecht C.S Gouda; Utrecht C.8.—Eindhoven; de grootste toegestane snelheid 100 kilometer in het uur bedraagt. De machinisten en de voertulgbestuur- ders zijn verplicht bij vertraging van bo vengenoemde treinen zoo noodig de snel heid tot de grootste toegestane op te voe ren, met inachtneming van de grootste toegestane snelheid van de voor het ver voer aangewezen locomotief en van de voorgeschreven snelheidsbeperkingen, ter wijl de beremming van den trein voor de grootere snelheid voldoende moet zijn. PRINS HENDRIK UIT BOEDAPEST VERTROKKEN. Z.K.H Prins Hendrik der Nederlanden is hedenmorgen met den gewonen sneltrein te 8 uur na een verblijf van verscheidene dagen uit Boedapest vertrokken Te Wee- nen zal hij zijn reis. onderbreken om een dag in de Oostenrijksche hoofdstad te blijven. JUBILEUM Ds. WELTER. Ds W L Weiter, oud-liofpredlker t« Den Haag, herdenkt vandaag, gelijk ge meld. in goede gezondheid den dag, waar op hij voor 60 jaren tot predikant bij de Ned Herv Kerk werd benoemd Reeds gistermiddag te 4 uur brachten H M. de koningin en H.K.H. Prinses Ju liana den grijzen predikant een bezoek te diens huize aan de Jan van Nassaustraat om hem. met een bloemenhulde. Haar gelukwenschen persoonlijk te doen gewor den De vorstelijke bezoeksters gebruikten de thee bij den jubilaris, met wlen Zij zich eenigen tijd onderhielden. Hedenochtend ontving ds. Weiter een fraaie vaas met orchideeën vergezeld van een hartelijk schrijven van gelukwensch, van HM. de Koningin-Moeder. De commissie voor het beheer der kerken in Nederlandsch-Indië. waarvan ds. Wei ter president is. bood hedenochtend den jubilaris een groot bloemstuk aan, terwijl ds. Hoog de gevoelens van sympathie der commissie jegens haar voorzitter vertolkte. Het ministerie van predikanten bracht eveneens dezen ochtend zijn gelukwen schen en dr E. J. W. Posthumus Meyes hield daarbij als oudste predikant een van hooge waardeering getuigende toespraak, vergezeld van de aanbieding van een ge- schcnki Ds. Weiter bedankte in hartelijke be woordingen. In den loop van den dag bereikten hem nog tal van bloemstukken, schriftelijke en telegrafische gelukwenschen enz. Van 46 uur werd te zijnen huize re ceptie gehouden. VERKEERSONGEVAL MET DCODEHJKEN AFLOOP. Gisteravond te halfacht kwam op den Rijksstraatweg te Rheden een auto uit de richting De Steeg, bestuurd door J. F. van A. met een wielrijder ln aanraking, die den 16-jarigen E. Schuur op den ba gagedrager vervoerde. S. kwam onder de auto terecht en is in zwaar gewonden toestand naar het zieken huis te Veip vervoerd, waar hij heden nacht is overleden. LORD ALLENBY TE PLYMOUTH GEARRIVEERD. Zijn meening over den op hem beraamden aanslag te Java. Aneta-Holland meldt d.d. 8 Februari uit Londen: Hedenmorgen is de Engelsche bevelheb ber. lord Allenby uit het Verre Oosten te Plymouth aangekomen. Omtrent den aanslag, die op Java op hem zou zijn beraamd, verklaarde hij, er zeker van te zijn, dat geen Nederlanders daarbij betrokken waren. Hij sprak zijn groote waardeermg voor de activiteit der Nederlandsche autoriteiten op Java. die liem niet alleen gewaarschuwd hadden, doch ook alle noodige maatregelen hadden getroffen en hem een politie-escorte ter beschikking hadden gesteld. Allenby verklaarde niet te weten of misschien Japanners. Chineezen of andere Oosterlingen bij het tegen zijn leven ge- smeede complot betrokken waren ONDERZOEK NAAR CRISISMAATREGELEN. Hedenochtend heeft de Minister van Economische Zaken, mr. Verschuur, in een der zalen van zijn Departement te Den Haag de Commissie geïnstalleerd, aan welke is opgedragen een onderzoek in te stellen omtrent onderwerpen, ver band houdende met crisismaatregelen, waaromtrent de Minister oordeelt, dat het algemeen belang een onderzoek vordert, DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te 6.30 uur is het post vliegtuig de .Jïwartei" van Amsterdam naar Indiè vertrokken. Aan boora bevin den zich 2 passagiers van Amsterdam naar Rome. Meegenomen is 331 676 K G. briefpost; 48 K.G. pakketpost en 135.140 K.G. lading. o De gepensionneerde generaal-majoor intendant J. F. de Meester, wonende te Arnhem, wordt morgen 80 jaar o UIT NED. OOST-1ND1E. VRIJWILLIGE AFVLOEIING AMBTENAREN. BATAVIA. 8 Febr. (Aneta). In een rond schrijven van de Regeering wordt medege deeld dat ambtenaren, die voor vrijwillige afvloeiing in aanmerking wenschen te komen minstens 40 jaar dienen te zijn wanneer zij behooren tot de b- of c-groe- pen en 45 jaar wanneer zij behooren tot den a-groep, terwijl zij 10 voor pensioen geldende dienstjaren moeten hebben, waarbij hoogstens 5 Jaar en uiterlijk tot het tijdstip, waarop zij in het genot van verminderd of hooger pensioen kunnen worden gesteld, wachtgeld wegens over compleet wordt verleend. n NIEUWE WACHTGELDREGELING. BATAVIA 8 Febr. (Aneta). De „Java- Bode" verneemt dat heden aan de Com missie voor Georganiseerd Overleg het ontwerp is aangeboden voor een nieuwe regeling der wachtgelden etc.. waardoor het wachtgeld voor de eerste twee jaren tot vijftig procent van het salaris zal wor den verminderd. o OFFICIEELS MUTATIE. BUITENZORG, 8 Febr. (Aneta). Ver leend is eervol ontslag uit 's lands dienst met ingang van 31 Maart 1934 aan mr. A. W ten Bosch, lid van den Raad van Justi tie te Batavia, en van liet Hoog Militair Gerechtshof. de salarisherziening in den VOLKSRAAD. BATAVIA. 8 Febr. (Aneta) De Volks raad ving hedenmorgen aan met de open bare behandeling van het Herziene Bezol diging Besluit voor Burgerlijke Lands dienaren. Direct, na opening der vergade ring stelde de voorzitter' de vraag aan de orde of de door den heer F. H. de Hoog ingediende motie van orde in behandeling diende worden te genomen. De voorzitter- wees er op dat aanneming' dier motie een uitschakeling der verdere debatten zou impliccrren. aangezien zii voorstelt om in afwachting eener nadere herziening maximaal 25 procent korting op de sala rissen toe te passen Hierop kwam de vraag in stemming 6 de motie-de Hoog al dan niet met voor rang zou worden behandeld. De Volksraad besloot met 42 tegen 11 stemmen dez voorrang te verleenen. De Regeeringsgemachtigde voor de sa larisherziening. mr. dr. J. A. M. v. Buuren deelde nogmaals mede. dat bij de Regee ring bezwaar bestaat om met het verzoei: tot uitstel der herziening in te stemmen. De Regeering wenscht den weg eener ver dere korting niet op te gaan. De voorzitter stelde na eenig debat d'" stemming over de motie-De Hoog uit tot 9 Februari. RADIO-TELEFOONVFRBINDING MET SINGAPORE. BATAVIA, 8 Febr. (Aneta). De radio telefoonverbinding tusschen Java en Sin gapore zal op 1 Maart 1934 worden ge opend met toespraken van den gouver neur-generaal en van den gouverneur der Straits Settlements Sir Cecil Clement!. AMSTERDAM. 8 Februari. Lustelooze markt. Industrieelen en Ta bakken verdeeld. Rubbers en Olie's ge drukt. Suikers en Scheepvaarten prijs houdend. Amerikanen flauw. Dultsche obligaties prijshoudend. Ned. Staatsfond sen vaster. Ned. Indische leeningen lager. Ponden vielen heden sterk terug; ook de dollar was lager. Deze tendenz weer spiegelt het herstel in het vertrouwen t. a. v. de situatie in Frankrijk. De franc liep tot f. 9.78 3 4 op. Goud verschepingen naar Parijs vonden niet plaats. De beurs had heden een lusteloos voorkomen, de handel was zeer stil, terwijl de koersen eerder een neiging tot reactie vertoonden de daling in Wallstreet en de verminder de uitvoer van Philips droegen hier toe bij. Philips boden echter weerstand en waren weinig veranderd. Aku's gedrukt in ver band met de dementie der reorganisatie geruchten. Ford bleven op peil. Unilevers lager door de daling van het pond. Olie's nauwelijks prijshoudend. Rubber) waren flauw. Adam Rubbers daalden 2% door de daling van den rubberprljs. Ta bakken waren verdeeld, de koersfluctuaties waren gering. Sulkers waren goed prijs houdend, de handel was onbeteekenend. Scheepvaarten bleven op peil. Amerika nen liepen in navolging van Wall Street terug. Duitsche obligaties goed prijshou dend. Ned. Staatsfondsen vast. De 4 pet. leening werd op pari gesteld. Ned. obliga ties waren gedrukt. WISSELKOERSEN. Engeland 7.62 (7.77'/)); Duitschland 58.70 158.721/)): Frankrijk 9.79 9.77); Belgie 34.65 (34.65)Zwitserland 48.07V) (48 17); Denemarken 34.05 (34.50); Zwe den 39.30 139.80); Noorwegen 3830 <3880)f New York 1521L <153"/«). Prolongatie l°«. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN. 7 Febr. 1934. Noteering cooper, groenten-, fruit- en bloemenveiling-ver. .Lelden en Omstreken". Roode Kool f. 1.20 7.80: Savoye Kool f. 1.50—6.40; Groene Kool f. 0.70—3.60; Prei f. 0.80—1.90; Selde rie f. 5.40—6.20; Knolselderle f. I3.40 per 100 stuks. Kroten, gek. f.36; Witloof f.6 28; Boeren Kool f. 4.506,80; Spinazie f.26—34: Uien f.1—2.50; Wortelen f. 1.20 —6.20; Spruiten I f. 12—18! idem II 1.7—12 per 100 K.G.; Andijvie per kist 91—1.38. Noteering Melkveiling „Leiden". 7 Febr. 1934. Week 11 Febr.—17 Februari 1034. Consumptiemelk 1ste klas f.6.75, Etde klas f. 6.50, lilde klas I. 6.25. Industrieraelk van f. 5.10 tot f. 5.50. BARNEVELD, 8 Febr. Eierenmarkt Aangevoerd 880000 eieren. Prijs f. 2 59— 3 10 per 100 stuks. Handel vlug. BENTHUIZEN, 7 Febr Aanvoer: 2576 kloeieren f. 2.40—4 Roode kool f. 8—11 Oir 100 stuks. Kaas 2431 et. per pond. GOUDA. 8 Febr. Aangevoerd in totaal 1384 stuks, waarvan 73 slachtvarkenr Vette van 17'/«18'/; cl p. pond. levend met 2 pCt. korting. Londensche van 13— 14 ct. id. 6630 magere varkens 14—22 I). stuk, 463 biggen 57.50, 8 runderen 150 225. 203 nuchtere kalveren 4—8, 7 bokken en geiten 2—6. Handel redelijk. 275 crisis- runderen. Algemeene markt: 97 partijer. kaas; le kw. met rijksmerk .25— 27.50. 2' kw. id 2224. Handel matig. 699 ponden boter. Goeboter 85—95 ct. p. pond. Wel- boter 80—85 ct. Handel matig. 72 900 eieren. Kippeneieren 2.00—3.00 p. 100 st Eendeneieren 300. Handel matig. Coöp Zuid-HoH. Eierenveillng. Aanvoer 86 201' kippeneieren. Prijzen 56-58 K.G. 2 60—2.10 58-60 K G. 2.70—2.80, 60-62 K.G. 2 80-2.90. 62-G4 K.G. 3.00-3.20 bruine 53-68 K.G 2.703.60 p. 100 stuks. Kleine eieren 2.50 2.60 per 100. Aanvoer 250 eendeneieren Prijzen 2.90—3 60 p. 100 stuks. VOORSCHOTEN, 7 Februari 1934. Kip peneieren f. 3.20—3 80 per 100; Eenden eieren f.3 60 per 100; Konijnen f.0 80; Kippen f. 0.40 per stuk. WADDINXVEEN, 7 Febr. Aanvoer 1578 eieren. Prijs kippeneieren f. 3.253 65 Eendeneieren f. 2.502.75 p. 100. Handel vlug. WESTLAND. Mlddelprijs v. d. veilingen, aangesloten bij den Bond Westland, van 7 Februari. Andijvie 75—1.50, Boerenkool 15—47 ct.. Kroten 30-50 ct„ Uien 40—70 ct., Spruiten 1.50—3.45, groote 35—1.40 per kist. Druiven 7085 ct., Spinazie 50—55 ct., Stoofperen 10—12 ct„ stoofappelen 8—12 ct. per KG.. Eieren 3.80—4.60 per 100, Prei 1,00—1 50, Selderij 1.00—7.60. Peterselie 8.70 12.60 p. 100 bos, Sehorseneeren 4.50—9.20, 2e srt. 24.30 per 100 K.G., Groene kool 1.50 2.30, Roode kooi 75—3,50 per 100.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3