SAMDI nnSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 3 Februari 1934 UIT DE RIJNSTREEK. rieevorvden wordt de huur te n nn I 200. In een vorige zitting ït verzbek van de N.V. Int. Kunst- tndustrie om een fabnek te mogen „neen bepaald terrein afgewezen, tfheeft men verzocht een fabriek te rouwen op een terrein naast de fabriek, waarvoor ontheffing fworden verleend van het bepaalde **22 le lid onder b. en g. van de ordening van deze gemeente. Goed. aleevonden wordt een geldleening ïlaan groot f. 65000 nominaal, tegen Mrs van lOOo/o en een jaarlijksche Vit'la bij de directie van de van Levensverzekeringen N.V. sterdam. Soten wordt gebruik te maken van ^mbod van het Nat. Crisis-Comité ten behoeve van extra steun aan izen beschikbaar te stellen een be an f 315. Een gelijk bedrag wordt >or het Nat. Crisis-Comité beschik- ■esteld. feezien het aantal leerlingen van de Ere school (Dorp) gedurende 1933 Ideld 129 bedroeg moet aan één leer- eervol ontslag worden verleend 11 Mei as. Men zou deze leerkracht ventallig kunnen aanhouden, wiens ■dde dan niet door het Rijk zou ia vergoed maar dan moet ook door heente aan de bijz. scholen 'n boven. I leerkracht worden vergoed. De heer lier komt hiervoor in aanmerking. De "j Braggaar zal zich, gezien het rap- rin het hoofd der school, bij het voor reen, maar wenscht alleen te zeggen I in principe voor een andere rege- s Het ontslag wordt verleend. tijd is verpraat aan het punt om- Jastmg voor de bedrijven. B. en W. jen voor deze te verhalen op de ver- srs, en toonden in een uitvoerig idvies aan dat ter voorkoming van istige belastingverhooging het be- ivan ongeveer f. 4000, niet voor reke lvan de gemeente genomen kon n. De tegenstanders vonden het ig van de winsten van dien aard dat iel mogelijk was: tenslotte werd het lel van B. en W. verworpen, 6 st. 15 vóór. fop ging men over in geheime zitting. gen K. is terzake van overtreding tehkenringswet door de politie en mbtenaar van den vleeschkeurings- proces-verbaal opgemakt. !en dezer dagen heeft de politie bij E., alhier, een huiszoeking gedaan noeden van overtreding der Vuur- Wet. In beslag werden genomen 4 en een hoeveelheid munitie, »r geen machtiging was verleend. WARMOND. Boot opgehaald. heer W. V. heeft bij het baggeren io leperpoel onder deze gemeente een model schippersboot opgehaald, die [ter plaatse is gezonken. Vermoed daar nimmer aangifte van het ver- Ivan een-dergelijke boot is gedaan, Teze is losgeslagen van een zeil of Bucht en daarna gezonken. De boot fit nog in uitstekenden toestand. inlichtingen hieromtrent zijn te len bij de gemeentepolitie. Erwtensoep uitdeeling. 1 in staat gesteld door drie sla- Jit deze gemeente en de hier geves- I kruideniers, is aan de werkloozen in gemeente gratis 200 liter erwtensoep relit. Deze uitdeeling is een groot i iesorden en den milden gevers P een woord van dank toe voor deze |e daad. I oudste mannelijke inwoner. Ifileer M. van Seggelen wordt 9 Febr. 80 jaar eh is de oudste mannelijke inner dezer gemeente. Hij verkeert nog |n uitstekende gezondheid, en buiten- Tpn goed ter been, zoodat hij nog fk zijn morgen wandelingetje maakt, wenschen den heer van Seggelen nog F laren in de beste gezondheid toe. WASSENAAR. Btoonstelling van werkstukken der werkloozen. tegenwoordigheid van vele autoritei- 's e™ tentoonstelling geopend van stukken gemaakt door werkloozen. wezig waren o.a. de burgemeester, vele van den Gemeenteraad, afgevaar- unJan het Crl6is-Comlté en de heer (t Meyboom namens den directeur- |aa' jrai Sociale Zaken en Steunver- 06 promotor der tentoonstelling, wa van Leeuwen, hield een uitvoerige .v,n "b ^ij" vreugde over de groote Whgstelllng uitsprak en dank bracht K hadden medegewerkt of er R»s verleenden, o.a. de heeren En hét o-Kbal e" Saüt; ook de gemeente op kraahïiü 92mlté steunden de plannen maakte Verschillende der ge staan ,.- iran'en zullen worden afge- krnls Groene en het wit Gele ontvangen werkl°ozen werkstuk- 'sm6 mtrBw®euestCT wecs °P het groote nut de verdeeldhoiacenheid wordt verkregen, I •oendf inti overwonnen, de demorali- woidt ODvehlv6 van het werkloos zijn ïidoel van „e'Ven vervangen door een is than? sheld Ook d€ werk leven nik in staat iets een ander veei „il r van Leeuwen wenschte ®ct z«" initiatief, de ""sprekend, dat ook in de toe- ALPHEN. Controle der ambtenaren van den Crisis-Zuivel wet. Door de ambtenaren van de Crisls- Zulvelwet werd in onze gemeente op groote schaal een controle onder de slagers ge houden, geassisteerd door de politie. Bij verschillende slagers werd een hoeveelheid vet in beslag genomen, die niet was voor zien van de voorgeschreven zegels. Boven dien werden verschillende ledige zakjes in beslag genomen, waaruit men het vet had verwijderd zonder de zegels te beschadigen zoodat deze meerdere malen gebruikt kun nen worden. De controle geleek veel op een razzia, daar voor deze controle niet min der dan 8 ambtenaren waren gekomen om gelijktijdig bij alle slagers te controleeren, omdat men wilde voorkomen dat men el kaar telefonisch in kennis zou stellen, wat bij een vroegere controle het geval bleek te zijn geweest. Prachtig concert van „Crescendo." Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de Cbr. muziekvereen. „Arti", had het Chr. Fanfarecorps „Crescendo" uit Sassenheim een concert aangeboden, dat dankbaar door het bestuur van .Arti" werd aanvaard, en in de kerkzaal der Martha- Stichting werd uitgevoerd. Bij den aan vang bracht de heer Evers het corps dank voor dit concert, dat door bestuur en leden zeer op prijs werd gesteld. Hierna werd aangevangen met de uitvoering van het zéér keurig verzorgde programma. Velen reeds hadden iets moois verwacht van deze vereeniging, doch het gebodene zal zeker aller verwachtingen hebben overtroffen. Over het geheel was het een avond waar op door „Crescendo" mooie muziek ten ge- hoore werd gebracht, waarbij de uitvoering zeer viel te roemen; er is met groot ge voel en zuiverheid gespeeld. Benevens de vele andere werken verdient bijzondere vermelding no 7 „Divertissement des Errin- nyes" van Jules Massenet; vooral de ver tolking der solo-pistonpartij viel hierbij bijzonder op. Het was een genotvollen avond, zoodat aan het einde ds. A. W. Voors, aller tolk was toen hij koor en di recteur dankte voor dezen moolen avond. Jammer was het. dat de belangstelling niet buitengewoon was. Tengevolge van den wind ging plot seling de alleenstaande driewielde bakfiets van den koopman Sch. geladen met galan- teriën aan het Goudsche rijpad er van door. De fiets reed in een langs den weg gelegen sloot. Het was voor onzen koop man natuurlijk een groote schadepost. In de Ned. Herv. Kerk werd een col lecte gehouden ten bate van de vereen. Ziekenzorg die het bedrag van f. 176. opbracht. o BOSKOOP. Jaarvergadering „De Bosk. Veiling. In het veilingsgebouw is de jaarverga- derfcg gehouden van de coöp. vereeniging „De Boskoopsche veiling." De voorzitter, de heer Adr. van Leeuwen, opende de ver- gadering'met een hartelijk woord van wel kom. Spr. sprak den wensch uit dat het laagste peil van de crisis bereikt mag zijn, en dit het jaar 1934 voor de leden voor spoediger zou zijn dan vorige iaren. Ver der deelde spr. mede, dat de vereeniging er momenteel goed voorstaat en in staat is aan financiële verplichtingen te voldoen. Voorts gaf de penningmeester een finan cieel verslag, terwijl de veilingmeester ver slag uitbracht over de winst en verlies rekening en de balans. Vervolgens werd het jaarverslag van den secretaris goed gekeurd. De heer C. van der Willik Hzn. bracht namens commissarissen rapport uit en verklaarde, dat alfès in de beste orde is bevonden. Herkozen werden de aftre dende bestuursleden de heeren: D. van Wijk Anz„ Adr. Looman en C. van der Willik Hzn., terwijl in de vacature van den heer C. Klijn werd gekozen, de heer C. Hooftman Adrz. De begrooting voor het jaar 1934 werd vastgesteld. Verder werd medegedeeld dat 20 obligaties zijn uitge loot, en dat 3 procent van het ingehouden percentage aan de leden terugbetaald zal worden. Bij de rondvraag, bracht de heer P. Rosbergen namens de leden het bestuur hartelijk dank voor de vele werkzaamhe den ijl het belang der vereeniging gedaan. ie succes zijner plannen groot f voor' w'rv-LMc-boom memoreerde wat gedaan u e" werkvenui- «nci Rtbrarht" ïordt- en roemde het b-Comlté a» n voorzitter van het Van Leeiimtn ter Kramer, bracht den is. De hêo? bulde v°or hetgeen be te het ertó, van. Leeuwen tenslotte - gilt en voor de vorste- "1 schonk, r Llnders. die het ^óigde"^.!2 hl, prees een iedet het de techmA eien Smit en Bonte- Van der SÏe hiding hadden en verzorgde iot,,eer- die het schilder de komt een woord van lof toe De Postspaarbank. Gedurende de afgeloopen maand werd bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f 12126.13. en terugbetaald f. 15866.89. Het laatste door de spaarbank uitgegeven boekje draagt het nummer 5566. Een ongelukkige val. De kruidenier v. d. B. alhier kwam bij het afrijden van de Gouwebrug zoodanig met zijn rijwiel te vallen dat hij waar schijnlijk een been heeft gebroken. Sociale Studieclub. Voor de Sociale Studieclub trad in een gebouw der Geref. Kerk op de heer H. Binnenweg. Door spr. werd een inleiding gehouden over het onderwerp: >.De sociale verzekeringswetgeving Op deze inleiding volgde een geanimeerde gedachtenwisseling De verschillende vragers werden door den inleider tot hun volle tevredenheid beant woord. KOUDEKERK. Geref. Jongelingsvereeniging. De JongelingsVer. op Geref. grondslag Ps. 1054a hield op den bovenzaal van het café de Bruin haar 44e jaarvergadering. De eere-voorzitter, de heer N. P. Sleg- tenhorst, opende op de gebruikelijke wijze, waarna hij de verdere leiding overdroeg aan den voorzitter. De jaarverslagen werden uitgebracht, welke getuigden van grooten bloei. Ver schillende afgevaardigden brachten hun beste wenschen over, terwijl een reeks van voordrachten en een samenspraak het genot verhoogde. Een drietal onderwerpen werden behandeld n.l. door K. Schellin gerhout „Gew. geschiedenis", door J. Ver- bree, ,A. R. of Chr. Hist.", en door P. van Veen „De afscheiding". Een „improvisatie" wedstrijd werd ge houden door een 6-tal leden waarvoor een drietal prijzen beschikbaar waren. Een radio-omroep gaf veel vermakelijks en viel zeer in den smaak. Ds. Haspers sprak namens den kerke- raad nog een woord van opwekking en eindigde met dankzegging. LEIDERDORP. Muziekuitvoering van „Devote". De Chr. Harmoniever. „Devote" gaf in de Christelijke School een muziekuitvoering voor donateurs en genoodigden. Nadat „Devote" had gespeeld psalm 121 ging de voorzitter, de heer Osnabrugge. voor in gebed, waarna hij een kort wel komstwoord sprak. „Devote" begon daarop aan de afwerking van het programma. De verschillende nummers werden op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Een klein orkestje alsmede een paar so listen voor piano en clarinet vulden met enkele nummers het programma aan. dat zoodoende vrij uitvoerig was. Uit alles bleek dat „Devote" voor deze uitvoering ijverig had gestudeerden hgveaal.fdat de leiding bij deli directeus. den neer v. Wijck. in uitstekende handen is. Een der nummers: Nieuwe ..Devote" Marseli was door hem gecomponeerd. In de pauze werd hem een prachtigen bloemenmand aangeboden, een hulde ten volle verdiend. Van de school waren drie lokalen door het openen van de schuifdeuren tot een zaal gemaakt. Er was echter nauwelijks ruimte genoeg om allen te kunnen bevat ten. Uit het telkens na ieder nummer luid opklinkend applaus bleek duidelijk hoezeer alles, wat ten gehoore werd gebracht, ln den smaak viel. Aan het einde werd nog meegedeeld, dat omstreeks Paschen in ..Irene" ten bate van de vereeniging een verkooping zal worden gehouden, waarna op gebruikelijke wijze werd gesloten. „Devote" kan op een mooien avond terugzien. Alhier werden drie schapen dood in een gevonden Zij maakten deel uit van een kudde die in een weide liep. waarin ook een hond werd aangetroffen Het ver moeden bestaat dat de verdronken gevon den dieren door dezen hond in het water zijn gedreven. De schapen waren het eigendom van den heer N. d S. te Wassenaar. Naar aanleiding van een verzoek van de bijz. school met den Bijbel, om voor schot, werd besloten een voorschot te verleenen van f. 500 p.j uit te betalen ln vier maandelijksche termijnen van f.125. Het voorschot van de R.-K. School werd bepaald op 80 pCt. van f. 2030 is f. 16.24. welk bedrag uitbetaald zal worden ln vier gelijke termijnen van f. 406. Werd be sloten aan het crisiscomité een subsidie te verstrekken voor extra hulp aan werk loozen over 1934. Het gemiddelde aantal werkloozen is door den minister bepaald op 47, zoodat moet worden uitgetrokken op de begrooting 1934 47 x f2.10 ls f. 98.70. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst met het Destructiebedrijf Over- schie „N.V. Gekro" inzake destructie van vee en vleesch. De voorzitter zegt, dat de destructie langzamerhand een lijdensge schiedenis begint te worden. Reeds meer dan 10 jaren is men over deze zaak doen de. Nu een stichting van een bedrijf der Ned. Thermo Chemische fabriek niet door gaat, is er eindelijk een andere situat»e geschapen. Het beste lijkt B. en W. een contract af te sluiten met de N.V. Gekro te Overschie. De Directeur van het Open baar Slachthuis hoofd van den Centralen Keuringsdienst van waren, vee en vleesch te Leiden, en den inspecteur van de Volks gezondheid hebben tegen sluiting van een overeenkomst met de N.V. Gekro geen en kel bezwaar. De N.V. Gekro is bereid tot 1 Januari 1936 een overeenkomst te sluiten met onze gemeente. De kosten voor de gemeente Leimulden zullen niet meer be dragen als f. 51.55 p. j. Momenteel moet als begraafloon reeds f.100 p. worden betaald, terwijl de huur van de begraaf plaats f.30 p, j: bedraagt. Zooals het op het oogenblik geregeld is, zijn er steeds klachten. De kans bestaat wel dat de N.V. Gekro de tarieven zal herzien na 1 Januari 1936, maar dan zijn we altijd nog vrij om naar andere mogelijkheden uit te zien Er zijn n.i. reeds diverse gemeenten die van plan zijn te samen met andere gemeenten een destructiebedrijf op te richten. De heer Rietdijk vraagt of de begraver van de afgekeurde dieren in lossen dienst is. De Voorzitter zegt. dat de begraver slechts een beloorung ontvangt en dat hij geen aanstelling bézit. De heer Rietdijk infor meert of de gemeente weer van de huur af kan. De voorzitter antwoordt, dat de ge.r.eentc van jaar tot Jaar huurt. Ook hier zal wel een uitweg gevonden worden. De Raad besluit in principe tot het aan gaan eener overeenkomst De Voorzitter las het ontwerp-contract voor, waarmede de Raad zich geheel kon vereenigen. Op voorstel van B. en W. werd besloten ombij Ged. Staten opnieuw vrijstelling aan te vragen van de verplichting tot het doen geven van onderwijs in de lichamelijke oefening aan de O.L. school. Schrijven van de Coöp. Boerenleenbank „Ter Aar" te Nieuwveen, waarbij werd medegedeeld dat het door de gemeente Leirmiiden te batalen bedrag inzake het tuinderserediet verleend aan J. Wetter f. 93.03 bedraagt. De Raad besloot dit bedrag te ramen op de gemeente-begrooting 1933. De heer Hoogervorst vroeg, waarom, de schippers binnen de gemeente niet voor levering van grint in aanmerking komen. De Voorzitter zegt, dat deze wel in aan- merkink gunnen komen, mits zij het even voordeelig kunnen leveren als de hande laren waarvan de gemeente het gewoon is te betrekken. i Bovendien moet er rekening mede ge- houden worden dat de handelaren die 1 ook in normale tijden de gemeente van grint vooizagen, niet achter gestald mogen worden. De heer Hoogervorst was met het ant- woord van B en W. tevreden gesteld. Hierop volgde sluiting. RECLAME- 54-15 ZEVENHOVEN. Afdeeling van den C. J. B. T. B. Alhier is opgericht een afd. van den C. J. B. T. B. genaamd „Luctor et Emergo". aanvankelijk met 16 leden. Het bestuur'is saamgesteld uit de heeren A. van Baren, voorz.; A. Maat te Mij drecht, secr.; J .van Leeuwen, penningm., en J v. d. Bijl ,alg. secundus. o ZOETERWOUDE Mishandeld en beleedigd! Door den veehouder M. van L„ wonende .aan den Rijndijk alhier, is bij de politie aangifte gedaan, dat hij is mishandeld door de gebr. H. alhier en zekeren Z. uit Leiden. Ook H. en Z. dienden een klacht dat zij door Van L. waren beleedigd. Van beide gevallen is door de politie proces verbaal opgemaakt. Autobotsingen. Op den Rijndijk hoek Ommedijksche- weg had een botsing plaats tusschen een vierdeelige auto en een bakfiets, be stuurd door den heer K. uit Leiden, De bakfiets werd beschadigd. De bestuurder der auto is doorgereden, doch zijn num mer werd genoteerd. Een bestuurder autobus „Trio", genaamd K wonende te Boskoop, deed aangifte bij den veldwachter, dat hij met zijn autobus is aangereden door een vierwielige auto, welke hem voorbijreed. Door tusschen- komst van den veldwachter beloofde de bestuurder der personen-auto slechts de berokkende schade te vergoeden. Door de politie alhier zijn in samen werking met den veldwachter uit Ha- zerSwoude opgespoord en aangehouden C. N. v. d. Zw. en H. v. D. beiden wonende te Hazerswoude, verdacht van diefstal en heling van konijnen. Belde mannen zijn naar Den Haag overgebracht. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede. - De kwestie met de N.V. „Gekro". De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter burgemeester J. A. Bakhuizen. Deze open de met gebed. Het afgeloopen jaar zal nog in lange herinnering blijven, aldus spr. Het heeft de economische verbetering niet geschonken. Voor de steunverleening wer den weer belangrijke bedragen uitgekeerd. Spr. wees op het optreden van de nieuwe, krachtige, nationale regeering. Reeds veel heeft zij gepresteerd. Alles wordt gedaan om ons voor groote onheilen te behoeden. De regeering is gelukkig voor strenge ge- zagshandhavingdit is ook een verbete ring ten goede. Spr. hoopte dat de leden ook in 1934 de belangen der gemeente op de ware wijze zullen behartigen. Voor critiek zult u wel niet gespaard blijven bij Uwe maatregelen. Spr. hoopte, dat de leden zich boven de critiek zullen kunnen verheffen. Leimui- den is nog niet zoo noodlijdend en ver keert tegenover andere gemeenten nog niet in een slechte positie. Wij zullen ech ter al onze krachten moeten blijven in spannen om haar voor noodlijdend worden te behoeden. In deze eerste vergadering is het reeds te zien dat overal het mes inge zet wordt. De sigaren en het kopje koffie ontbreken. Spr. hoopt echter dat het een spoorslag zal zijn om de belangen der ge meente nog serieuser te bezien. De heer Rietdijk dankte ook namens zijn mede- raadsleden, den voorzitter voor de goede woorden tot hen gesproken. Onder de ingekomen stukken bevond zich een aardige berijmde dankbetuiging van de Tolhuis-bewoners voor de totstand koming van de drinkwaterleiding en de electriflcatie van het Tolhuis. Naar aanleiding van een ontvangen schrijven van den Commissaris der Ko ningin. werd de verordening op de hef fing van 100 opcenten op de gemeentc- fondsbelasting opnieuw vastgesteld. WADDINXVEEN GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede van den burgemeester. De steunverleening - Benoemingen Verkoop van grond. j De Raad kwam ln openbare vergadering bijeen. Voorzitter: P. A. Troost, burge meester. Secretaris A. Kreupellng. Aanwe zig alle leden. Er is een vacature in ver band met het overlijden van den heer den Boon. De voorzitter opende met het uit spreken van het ambtsgebed en hield een nieuwjaarsrede, waarin hij o.a. waardee- rende herinneringswoorden sprak aan het adres van wijlen het raadslid den heer den Boon. Voorts wees hij met nadruk oo de noodzakelijke bezuinigingen op allé posten, salarissen, loonen, enz. Spr. deed bij vernieuwing een krachtig beroep op aller steun en medewerking. Onder de mededeelingen en Ingekomen stukken bevond zich o.a. bericht van over lijden van den heer A. den Boon. Voorts een verzoek van C. Cammeraat c.s. om vermindering der tarieven voor het berijden van de Zuidkade. De voorzitter zegt. dat B. en W. hier afwijzend tegen over staan. De heer van den Berg zou de tarieven willen verlagen. De menschendie er met paard en wagen gebruik van ma ken hebben het reeds zwaar genoeg. Dc post schoolfeestjes voor de kinderen kan geschrapt worden, waardoor het nadeel der vermindering wordt ondervangen. De voorzitter zegt, dat het verzoek bij de begrooting ingediend had moeten wor den. De menschen, die het zoo zwaar heb ben met het betalen der rechten, worden geholpen door het crisis-comité A. Er is geen reden om op dit voorstel in te -gaan. Bovendien moet de verordening gewijzigd worden. Na discussie werd het adres voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat 2 contro leurs op bezoek zijn geweest om de zaken de steunverleening aan werkloozen be treffende na te zien. Naar aanleiding daarvan hebben B. en W. den Minister van Sociale Zaken voorgesteld de loon- normen te verlagen en over te gaan tot verlaging van de stcunultkeerlngen en bedragen van kindertoeslag voor de werk- looze meubelmakers, bouwvakarbeiders en fabrieksarbeiders. B. en W. zullen voortaan als verantwoordelijk orgaan optreden. De heer Vis vraagt of de commissie voor steunverleening nu niet opgeheven moet worden. De voorzitter deelt mede, dat de heeren naar huls kunnen gaan wanneer zij dat willen: van spr. is een dergelijk voorstel niet te verwachten De wethouder Herfst zegt ln de betrokken commissie dit punt nader te zullen bespreken. Aan de orde is dan het voorstel tot uitbreiding UKIltVEI! VCRKOOPCENTRALE ROTTERDAM van het burgerlijk armbestuur met 2 leden. De voorzitter zegt, dat dit punt ln de vorige vergadering reeds uitvoerig ls be handeld. zoodat weinig toelichting noodlg is. De wethouder Herfst deelt mede dat het armbestuur de uitbreiding niet noo- dig oordeelt. Dc heer Bremmer vraagt wat er van waar is dat het in het armbestuur een administratieve janboel is. Ook zou er met geld gesmeten zijn. De voorzitter en wethouder Herfst, de i laatste voorzitter van het B. Abestrij- den dit. Er is wel eens te veel gegeven. maar een scherp ingestelde controle zal alles in goede banen leiden. De gemeente- secretaris zal eenigen tijd het secretariaat waarnemen. Dat er fraude gepleegd zou 1 zijn. of iets dergelijks is absoluut niet j waar. Echter is er wel te veel bedeeld met I bonnen waarop onvoldoende controle was. Enkele leden wijzen op de moeilijkheden, die een raadslid als lid van het. B. A. zal ondervinden. Het voorstel van B en W. wordt ver worpen met 8 tegen 4 st. Voor de heeren Hijkoop. Bremmer en de beide wethouders. Benoeming van een lid in de commissie van bijstand in het beheer der gemeente bedrijven. Na twee vrije stemmingen wordt de heer Hijkoop als zoodanig gekozen. Tot geneesheer belast met de armen- practijk wordt met alg. st benoemd de heer P. Hartog. Komt in behandeling het voorstel van B. en W. om de kosten van aansluitingen aan de waterleiding voor meer dan één huis terug te brengen van f.3 op f. 1.50. De heer Hijkoop deelt mede, dat de financieele commissie over de ge- heele lijn wenscht te verlagen. Dc voor zitter en de wethouder van Tol bestrijden dit voorstel omdat anders de kostprijs hooger zou zijn dan het berekende recht. Er mag niet uit het oog worden verloren, dat een straatmaker de gegraven geulen moet herstellen, waardoor ook daaraan arbeidsloon is verbonden. Het voorstel wordt, met de stem van den heer Vis tegen, aangenomen. Vervolgens wordt aan mej. W. C. Zoet hout eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de O. L. school aan het dorp, in verband met het feit dat zij door de jongste wijziging in de L.O.-wet bovental lig is geworden. Aan de orde is o.a. het voorstel tot ver koop van bouwgrond aan de Jullanastraat. Over dit punt ontstaat een zeer langdurig debat over de wijze van bouwen in ver band met een te maken uitbreidingsplan. Aan de hand van een teekening bestrijdt de heer Krabbendam de voorstellen van B. en W. De voorzitter en de beide wethouders verdedigen het voorstel. De plannen zoo als de heer Krabbendam zich voorstelt die uit te voeren zullen met groote financieele offers gepaard moeten gaan. De heer Hijkoop kan zich volkomen aansluiten bij de voorstellen van B. en W. Spr. meent dat dit oordeel niet aan de gemeente voorbij moet gaan. De heer Krabbendam stelt voor afzonderlijk te stemmen over den verkoop aan den heer J Bakker en aan de firma dc Bas en Rehorst afzonderlijk te stemmen Het voorstel verkoop-Bakker wordt ver worpen met 9 tegen 3 st. Voor de wethou ders Herfst en van Tol en het Ud Wijn koop. Het voorstel verkoop Rehorst en de Bas wordt door B. en W. teruggenomen. Tenslotte v.orden goedgekeurd de voor stellen tot het Verleenen van voorschotten op de uitkeering ex art. 101 der L. O,-wet aan de besturen van Bijz. scholen, het voorstel tot wijziging der begrooting voor 1933. Het verzoek van enkele industrieelen om verlaging der prijzen voor electriclteit wordt, de financieele commissie gehoord, afgewezen, terwijl eenige verzoeken om ontheffing van schoolgeld wegens ziekte of vertrek, worden ingewilligd. Aan het postkantoor alhier zal in de week van 5 tot 9 Febr. a s. weder ouder domsrente worden uitbetaald. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter. z. van Cornells Verheul en van Franclna Bakkér. Sluiting der Bewaarschool. De Commissie van de Nutsbewaarschool heeft in een gehouden vergadering met het Hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen besloten, dc hier reeds vele jaren bestaande bewaarschool, met Ingang van 1 April a s., voorloopig to sluiten. Door de groote werkloosheid komt er een minimum bedrag aan schoolgelden binnen, terwijl de diverse subsidies in die mate zijn verlaagd, dat de school alleen zou kunnen voortbestaan als de Nuts- spaarbank de. subsidie zou verhoogen. Daar het Spaarbankbestuur met het oog op de tijdsomstandigheden, hiertoe niet verantwoord is. moest de Commissie tot deze krasse maatregel overgaan. ZIJ hoopt echter, Indien de tijden weer verbeteren, dc school weder te kunnen heropenen. 3—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7