TEGEN MAAGPIJNEN K AT WIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 3 Februari 1{ UIT DE OMSTREKEN. KATWJJKFRS LET OP! TAARTEN CADEAU ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz AGENDA. MUSEA. AALSMEER Mejuffrouw A. Zuiderbaan t Alhier is vrij onverwacht, na een ziek bed van slechts enkele dagen, overleden Mej. A. Zuiderbaan, sinds 189S als onder wijzeres verbonden aan de O. L. school te Aalsmeer-Oost. In deze gemeente is haar verschelden algemeen met groote deernis vernomen; welhaast leder kende haar en vooral te Aalsmeer-Oost, waar zij bijna 35 jaar bij het onderwijs werkzaam was. is de droefheid over haar heengaan groot. Het openbaar onderwijs heeft in haar een uit stekende kracht verloren. Mejuffrouw Zuiderbaan, die den leeftijd van 53 jaren bereikte, was geboren in Fra- neker. de stad. waar ook haar stoffelijk overschot aan den schoot der aarde wordt toevertrouwd. Aanbesteding. Bij de door het bouwkundig bureau W. Maarse Jr. gehouden aanbesteding voor den bouw van een woonhuis aan den Aalsmeerderweg alhier, voor ekening van den heer W. Tas, werd het laagst in massa ingeschreven door Jb. Terreehorst, aanne mer te Aalsmeer voor f.3579. Propaganda der S. D. A. P. 't Was zeer druk op de door de S. D. A. P. afdeellngen in hotel „De Ut Kolom men" belegde propaganda-vergadering. Twee sprekers hebben het woord ge voerd tegen het fascisme en communisme. Gesproken Ls ook door den heer W. Hartlng, voorzitter der plaatselijke afdee- Jing; ook had een vaandel-defilé der mo derne organisaties plaats. De Arbeiders- Zangver. „Kunst en Strijd" verleende haar medewerking. De concertzaal was flink bezet. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend poststation te Aalsmeer-Oost werd in Januari ingelegd f. 20.507.32 en terugbetaald f. 17.543.17. Het laatst uitgegeven boekje draagt nummer 4289. Alhier is opgericht een afd. van den Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie. Reeds trad een 15 leden tot deze nuttige organisatie toe; als secretaris werd be noemd de heer A. Orloff Davidoff te Aalsmeerderdijk. HAARLEMMERMEER. De gas voorziening in Haarlemmermeer. Naar ons wordt gemeld, gaat het met dc gasdistributie in het dorp Zwanenburg geheel naar wensch en zijn bijna alle langs het hootdbulzennet gelegen perceelen aangesloten. Het ligt in het voornemen van het ge meentebestuur het gasbuizennet zoo ■spoedig mogelijk door te trekken en in do Badhoevebuurt en Schiphol met om geving ook gas te gaan dlstribueeren. Aan ir. Driessen te Overveen ls opdracht gegeven hiervoor de noodlge gegevens te verzamelen en de voorbereidende maat regelen te nemen. Verschillende omstandigheden wijzen er op, dat de bevolking zich in de Badhoeve- buurt binnen enkele maanden belangrijk verder zal uitbreiden. Spoedig worden weer nieuwe wegen aangelegd, terwijl de aan bouw van nieuwe woningen regelmatig door gaat. Een nuttige openbare vergadering. Te Hoofddorp werd in de Landbouw een openbare bijeenkomst eehouden, waarin de heer P. v. d. Berg, ambtenaar bij den Raad van Arbeid te Haarlem een uiteen zetting gaf van het doel en streven van de Invaliditeitswet, en de heer C. Schutte- vaer inspecteur van de V.O.V. bij den Raad van Arbeid, een bespreking hield over de Ouderdomswet 1919. Van de gele genheid tot het stellen van vragen werd door eenige belangstellenden gebruik ge maakt. Het was een nuttige en leerzame avond. Noodlottige val. De timmerman R. te Hoofddorp, had, terwijl hij zich op de vliering van een in aanbouw zijnd huis bevond, het ongeluk uit toe glijden en van een hoogte van on geveer 5 meter achterover te slaan. In bewusteloozen toestand en hevig bloeden de werd hij opgenomen en per auto naar zijn woning gebracht, alwaar geneeskun dige hulp werd ingeroepen. Gevreesd werd voor hersenschudding en hoewel zijn toestand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, trad er later op den dag, toen hij weer tot bewustzijn was gekomen, 'n verbetering in, die alle hoop gaf op le vensbehoud. Ruiteravond. Gisteravond gaf de landelijke rijveree- niging Kita Seneng" te Nleuwvennep, in hotel „De Gouden Leeuw", aldaar een druk bezochte en goed geslaagden ruiter avond. De zaal was flink gezet. Bijna alle nummers hadden betrekking op de mooie paardensport, die in Haarlemmermeer en omgeving enthousiast beoefend wordt. Muzikale medewerking werd verleend door „The Muslcmakers". De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donder dag 15 Februari a.s. des namiddags te 2 uur. HILLEGOM. ZIEKE BLOEMBOLLEN. Een vak-tentoonstelling en wedstrijd. Het bestuur der Coöp. Veilingvereeniglng „Hlllegom" U. A. heeft als een der belang rijkste Hyacinthen-veilingen het initiatief genomen om een wedstrijd te organiseeren in het zlek-zoeken. niet alleen om den band tusschen deze veiling en kweekers te versterken, maar ook uit het oogpunt van vakbelang. Door haar zijn in het verschenen na jaar 2000 Hyacinthen in verschillende soorten van 16 c.M. in 130 groote kisten geplant, met ongeveer dezelfde plantwijd- te als dit te velde gewoonte ls. Er ztjn zoo wel kisten met zieke als met gezonde bollen beplant. Deze kisten zijn dit najaar in den kuil gezet en nu eenige dagen ge leden in de warme kas gebracht. Wanneer allés naar wensch gaat, zullen deze bol len ongeveer half Februari voor het ge- RECLAME- Indien U lijdt aan branding in de maag, zure oprispingen, misselijkheid, opgebla zenheid ol drukking ln de maag. indien U na eiken maaltijd pijn gevoelt in de maagstreek, neem dan eens de proef met Gebismureerd Magnesium. Bijna alle maag aandoeningen worden veroorzaakt door een overmatig gehalte aan zoutzuur in het maagsap en Gebismureerd Magnesium maakt een eind aan de ontsteking der slijmvliezen die veroorzaakt wordt door de gisting van het voedsel en voorkomt de vergiftiging der maag. Gebismureerd Mag nesium. de echte zuur neutraliseerende remedie, welke goed wordt verdragen zelfs door de zwakste magen, is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f. 1.— per flesch of f. 1.75 per flesch van economische grootte. 5440 wenschte doel ntn.l. om het ziektebeeld ook in den winter zoo natuurgetrouw mogelijk te laten zien. gereed zijn, en wor den zij ter bezichtiging in de veilingzaal der ..HiLlegomsche Veiling" opgesteld. Een zeker aantal kisten is geheel beplant met gezonde bollen; ook zijn er kisten bij waar .Draaiers" op voorkomen, terwijl verschil lende kisten ..Spikkelplanten" zullen ver- toonen. Al deze kisten worden bij de od- stelling zoo geplaatst dat zij door elkander komen te staan en dat de kisten met zieke bollen niet afzonderlijk komen te staan van de kisten met gezonde planten. Alle kisten worden genummerd. Degenen die aan den „Bekwaamheids-wedstrijd" deel nemen, ontvangen een formulier waarop aangegeven staat het nummer der kist en de variëteit. Hierachter is gelegenheid voor aanteekeningen, b.v. ziek en het aan tal zieke planten en zoo noodlg verdere opmerkingen. Voor dezen zoo buitengewoon Interessanten wedstrijd is een „eere-com- missie" gevormd bestaande uit de heeren: mr. D. F. Pont, burgemeester van Hille- gom: prof. dr. E. van Slogteren, phytopa- tholoog voor de Bloembollenstreek te Heemstede: ir. K .Volkersz. directeur der Rijks-Tuinbouw-Winterschool te Lisse; J. M. van Til, voorz. der Ver. De Hyacinth te Lisse. terwijl bovendien benoemd is een „commissie van deskundigen" bestaande uit de heeren Th W. C. Jonkheer, lid der fa. C. Jonkheer en Zn. te Hillegom: P. Kramer, bestuurslid Ver. De Hyacinth te Heemstede; G. v. d. Marei, bestuurslid Ver. De Hyacinth te Wassenaar; J B. Meskers, G. H. Hermans en D. van Egmond Jr., be stuursleden der „Hillegomsche Veiling" te Hillegom. Er zullen minstens twee weken beschik baar worden gesteld om een ieder gelegen heid te geven aan dezen wedstrijd deel te nemen. Na afloou van den wedstrijd zal door „De commissie van deskundigen" beoor deeld worden, wie van de deelnemers de meeste juiste aanteekeningen hebben ge maakt. Aan hen zal dan later een getuig schrift van bekwaamheid worden uitge reikt. Tevens zullen enkele geldprijzen be schikbaar worden gesteld voor degenen, die uitblinken. Ten slotte vernemen wij Na afloop van den wedstrijd zal door van 13 tot en met 24 Februari, terwijl da gelijks van des v.m. 9 uur—12 uur en des nm, van 25 uur gelegenheid zal bestaan de boden te bezichtigen. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina. dochter van J. Barnhoorn en A. de Jong Kees. zoon van A. B. Hermsen en C. Taat Leendert zoon van Jan Schaap en J. Schaap Anna Pieternella, dochter van A. Keur en A. A. Galbergen Corstiaan, zoon van J Paap en M. v. d. Plas Leendert z. van D. van Duijn en A. Guijt Dirk. zoon van A. Schonenberg en C. C. de Liefde. Overleden: Cornells Pronk, oud 68 jaren, echtgenoot van A. G. Lemmerzaal Pietje van der Schalk, oud 60 jaren ongeil. Getrouwd: S. Sip en E van der Plas M. Maat en G van der Plas J. Kuiper en J. van Duijn J. van der Plas en A. van den Oever J. de Jong en M. Barn hoorn B. van Duijn en J. Hartevelt. Ondertrouwd: J. de Mol en C. van Duijn J. Ravensbergen en H. Hoek H Hou- waard en C. Ros. CADEAU - CADEAU Wij geven wekelijks vanaf Zaterdag aan degene die raadt, hoeveel erwten er in de flesch zijn. Om 9 nar o m. wordt het bekend geiraakt Komt en ziet, raadt mee misschien wordt pij de gelukkige. Wij leveren alle Kuip en Koeksoorten tegen de laagst mogelijke prijzen. Het adres is: Ó476 P. DE KOE, VAN 0U0S BEKEND WEESRUISSTRAAT 8 - KOEKBAKKERiJ RIT BLAD T00R KATWIJK EH OMSTREKEK GEEFT OW ADVERTENTIÈN EN ABONNEMENTEN OP AAN OEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTEEKT KATWIJK AAN ZEE. Het Gemeentebestuur deed bij de po litie aangifte van vermoedelijke oplich ting van huurtoeslae door den werklooze C. v. D. uit de Varkevisserstraat die daar toe een vervalscht hüurbriëfje heeft Inge diend. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans Ingeschreven 889 werkzoekenden, n.l. 31 opperlieden, 91 grondwerkers. 22 timmerlieden, 20 schil ders. 22 metselaars, 5 fabrieksarbeiders, 28 kuipers, 179 losse arbeiders, 223 land arbeiders, 4 tuinlieden. 189 visschers, 1 autogeen-lasschex, 11 stokers, 10 binnen schippers, 4 varensgezellen. I manden maker, 3 loodgieters, 1 kistenmaker, 9 scheepmakers, 1 typograaf, 5 bloemisten, 3 stucadoors, 1 broodbakker, 1 verwar mingsmonteur, 1 smid. 1 kok. 1 chauffeur. 4 motordrijvers, 1 machinist, 31 venters, 1 voeger, 2 winkelbedienden. Beneden 18 jaar: 3 landarbeiders, 1 bakker, 1 vr. kan toorbediende, 1 vr. winkelbediende. Bij de werkverschaffing werden 24 geplaatst Verder werden er geplaatst 4 grondwer kers. 1 metselaar, 3 losse arbeiders, 4 land arbeiders, 1 vr. winkelbediende. Op het politiebureau is en heeren- rjjwiel te bevragen, dat op straat onbe heerd is aangetroffen. De belasting-ophaaldienst, directeur de heer C. de Monijé, heeft over de maand Januari aan den Rijksontvanger afge dragen de som van f. 856.37. De weduwe D—v. R. uit de Burgers- dijkstraat deed bij de politie aangifte van diefstal van een gedeelte van 'n winkel inventaris door P. A. S., thans wonende in de Adrianastraat. Mej. J. v. B. uit de Tooropstraat gaf de polifie kennis, dat haar 5-jarig doch tertje is gebeten door een hond van J. v. d. O. uit die straat. Het kind werd aan een der armpjes zeer ernstig gewond. LISSE. Distributie goedkoope boter. Door de Gem. Arbeidsbeurs werden 780 pakjes goedkoope boter gedistribueerd. Aankoop grond. B. en W. stellen den Raad voor een strook grond aan te koopen langs de Spek kenlaan. Een gedeelte is thans in huur als Gem. Sportterrein. B. en W. advisee- ren dit aanbod te aanvaarden op grond van het feit, dat de prijs laag is en het stuk grond zeer gunstig ls gelegen in ver band met het uitbreidingsplan. Het is groot 2.50.00 H.A.: de prijs bedraagt f8000 Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor werd ingelegd f. 9270.77 en terugbetaald 114897.85. Het laatste nummers van uitgegeven boekjes is 6571. Gevonden: Een heerenrijwiel. Maanwagavond am halfacht houdt de Gemeenteraad een openbare zitting ten Gemeentehuize. NOORDWIJKERHOUT. De oud-onderwijzer der Openbare Lagere School alhier, de heer P. Glavi- mases. wel bekend bij vele oud-leerlingen, vertrok indertijd als onderwijzer naar In- dië. Thans hoopt hij met Juli a.s. te repa- trieeren, als gepensionneerd Inspecteur van het L. O. aldaar. OEGSTGEEST. Onder verwijzing naar de adverten tie in dit nummer, vestigen wij de aan dacht op de serie lezingen, die dit winter seizoen in de Pauluskerk aan den War- monderweg zullen gehouden worden over belangrijke levensvragen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat deze voordrachten bedoeld zijn voor een gemengd publiek, d.w.z. dat zij zelfs niet in de eerste plaats voor kerksche men schen worden gehouden. Het onderwerp voor a.s. Woensdag is: „De zin van het leven". De toegang is vrij. Evenwel kan men een plaats reserveeren. RIJNSBURG. De Groentenhandel. Aan de groentenveiling werden de volgen de prijzen besteed: Peen f. 1—1.50 p. 50 K.G. Uien f. 0.85— 1.15. Knolrapen f. 0.851. Groene kool f. 1.602.50 p. 100 stuks. Roode kool f7.75 9. Knolselderij f. 3.253.50. Gele kool f 6.50—7. Prei f 1.50—2. Groote omzet van „Flora". Aan de veiling Flora bedroeg de omzet over de maand Januari f. 209.861.41 en in de gelijknamige maand in 1933 f 135.836.92 In het nieuwe jaar dus een vermeerde ring van f. 74.024.49. Dit hoogere bedrag is voornamelijk te danken aan de grootere aanvoeren. SASSENHEIM. Prijsjassen voor werkloozen. In het K.S.A.-gebouw had het prijsjas sen plaats voor de ongehuwde werkloo zen. Er waren 80 deelnemers, benevens 14 gehuwden, die de vorige maal niet konden deelnemen. Als gewoonte ontvingen alle deelnemers een prijs, die bestond uit si garen, sigaretten, thermosflesschen, schoe nen enz., benevens een 3-tal extra-prij zen. n.l. de bonnen, welwillend door Sas- senheimsche winkeliers beschikbaar ge steld. De wedstrijd was rijk aan spannen de momenten en had een geanimeerd verloop. Ieder keerde voldaan huiswaarts. Verslag van het Waterbedrijf. Aar. het verslag van het Waterbedrijf ontleenen wij dat voor 1933 geraamd is een bedrag van f. 24.183. Er is ontvangen f. 23.653.50. Het aantal verbruikers wordt voor 1934 geschat op ongeveer 1080. De eenheids prijs bedraagt per M3 25 cent. ook voor het meer verbruik. Dit verbruik wordt ge- klassificeerd bij een vastrechttarief welke levering geschiedt volgens de huurwaarde der perceelen. Voor bedrijfsdoeleinden worden speciale tarieven gesteld. De op brengst vastrecht bedroeg f. 21.752.50 en aan'bij betaling Wegens meerverbruik en bedrijfsdoeleinden f. 1.901. Het geraamd bedrag van uitgaven van water aan Hllle gom bed»eg voor 1933 f. 9.775. De kost prijs van het water wordt door het pomp station te Hillegom voor 1934 begroot op plm. 9.040 ct. per M3. Deze kostprijs wordt vastgesteld overeenkomstig het contract met de aangesloten gemeenten In totaal zijn 1070 meters aangesloten welke een ge zamenlijke huur brengen van 1.2065.20. Uit deze opbrengst moet bestreden worden onderhoud, rente en 5 pet. voor afschrij ving. Evenals van het gasbedrijf berust de controle op de boekhouding bij de firma Moret en de Jong uit Den Haag. De on derhoudskosten hebben bedragen f. 525 In 1934 zullen meerdere watermeters ge controleerd worden. Voor uitkeering aan de gemeente wegens rente van kapitaal schuld werd betaald f. 5.415 42. Voor al- schrijving wegens waardevermindering f. 4.530.60. Voor huur gebouwen f200. Rente van de reserve f. 92.60. Verzekering brandschade f.275. Uitkeering aan de ge meente wegens voordeelig saldo f. 2515.36. De reserve op 1 Januari 1934 bedroeg f. 1852.35. De beschikbare middelen voor afschrijving bedragen f. 4530.80. Uitkeering van het winstsaido door de gemeente tér vorming van de reserve bedragen f. 629.84, Uitkeering van gewone aflossing f. 916.67 Kosten wegens aanleg van dienst en dis- tributleleldingcn hebben bedragen f. 2.000. De reserve op 31 Dec. wordt overgebracht naar het volgende dienstjaar en bedragen dan f. 2.481.19. Het geheel sluit dan met een inkomsten en uitgaven van f. 16.133.32, VEUR—LEIDSCHENDAM. Ds. G. van Vliet over „Jeugdleven". Voor 't Comité Chr. Winterlezingen hield ds. G. van Vliet, predikant bij de Geref. Gem. te Utrecht een interessante rede over „Jeugdleven". De moderne jongens en meisjes zijn echte verschijnselen van dezen tijd. Spr. teeken- de het jonge sporttype vol van filmsterren, records kampioenschappen enz. En het meisje met poeder, lippenstift enz. Er zijn allerlei variaties mogelijk, maar er is één type: de jeugdmensch, medege sleurd door de eischen van het modern, leven. Een van de verschijnselen van dezen tijd is: de algemeene belangstelling voor de jeugd. De jeugd heeft altijd veel moei lijkheden gekend; die zijn nu geen andere en niet anders dan de onze. zegt men. Spr. onderschrijft deze opinie niet: de jeugd van dezen tijd heeft grootere en moeilijker pro blemen; ziet niets dan verwarring. Alles is anders dan vroeger hetgeen spr nader uiteenzette. Een belangrijk verschijnsel is, dat het ge zag min of meer ln verdrukking is geko: men. Tengevolge daarvan wordt alle ver band reeds in de harten van kinderen on dermijnd. De critische geest heeft op de gezagsvisie van de jonge menschen grooten invloed: zij willen zoo spoedig mogelijk zelfstandig worden. Uitvoerig zette spr. de gezagskwestie uiteen. De ouderen moeten trachten de jongeren te begrijpen. Een reden van vele conflicten tusschen jeugd en ouderen is dit elkander niet begrijpen! Beiden hebben smart: de ouderen in hun conservatisme, de Jongeren in hun vooruit strevendheid. Het gebedsleven, doch ook ander factoren moeten helpen. Spr. beschouwde vervolgens de mechani satie van dezen tijd en haar gevolgen. Heel de geperfectioneerde technische wereld vloekt tegen de moreele onzeker heid. Op het religieuse erf spelen zich stormtooneelen af. als niets zekerheid ver mag te geven. Spr. besprak de moeilijk-, heden voor de jeugd op ieder terrein en wees op God. teneinde tot een juiste op lossing daarvan te komen. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede voorzitter Verzoek Int. Kunstboom Industrie Gcldieening Ontslag onderwijzer Omzetbelasting bedrijven. Onder leiding van burgemeester E. Ver nède kwam de raad in openbare zitting bijeen. Alle leden aanwezig. De voorzitter hield allereerst zijn nieuw jaarsrede. Hieraan ontleenen wij: De bevolking is in het afgeloopen jaar met 293 zielen toegenomen, d.i. met ruim 5% en bedraagt thans 5984 inwoners. Er zijn 149 vergunningen afgegeven voor het bouwen van woningen; aan het einde van het jaar waren 85 woningen gereed ge komen. Vooral tusschen de Wijngaarden laan en de Papelaan is veel gebouwd, de Burg. Treubstraat en de De Kempenaer- straat zijn doorgetrokken, nieuw ls de Willem de Zwijgerlaan en de van Kempen- straat. In de laatste jaren vermeerdert de trek naar onze gemeente, hetgeen toe gejuicht dient te worden. De werkloozensteun en de armenzorg hebben zware eischen gesteld aan de ge meentelijke schatkist. Het aantal steun- trekkenden bedroeg van 36 tot 96. Ver leden jaar waren deze cijfers 36 tot 62. De kosten voor steun en armenzorg bedroe gen f. 42.326, waarvan het Rijk ongeveer I. 5000 terugbetaalt d.i. 12'/». In 1932 werd in totaal uitgegeven f. 33879 zoodat deze kosten met f. 8447 zijn gestegen. Het is dan ook geen wonder, dat de batige saldi uitgeput raakten en dat moest worden overgegaan tot verhooging der belastingen. Toch maakt onze gemeente in vergelijking met vele andere nog lang geen slecht figuur: dat dit ook de overtuiging van anderen is bewijst het feit, dat B. en W. kunnen voorstellen in deze vergadering 'n leening aan te gaan a pari tegen 4 Het crediet van onze gemeente is onge schokt. Tenslotte gaf spr. een overzicht van den toestand der bedrijven, die zich ver heugen ln toenemenden bloei. Het gasverbruik bedroeg 772.947 kub M. (v.j. 752.107 kub. M.) alzoo een vermeer dering van 20.840 kub. M. of bijna 3V» v.j 2®/o). Het aantal gasmeters bedroeg 651 (v.j. 605), het aantal muntmeters 560 (v.j. 539), totaal 1211 (v.j. 1144). Een ver meerdering van 67 meters (v j 62). Het electriciteitsverbruik bedroeg 287.659 K.W.U. (v.j. 257.563 KW.U.l, alzoo een vermeerdering van 30.096 K.W.U. of bijna 12°/n (v.j. !7°/o). Het aantal geplaatste meters voor verlichting bedroeg 963. voor kracht 65. totaal 1028 Voor 1932 waren deze cijfers resp. 848 en 63. totaal 912, een vermeerdering van 116 (v.j. 107). Het waterverbruik bedroeg 110.000 kub. M. Het aantal verbruikers ging vooruit HEDEN. Burchtzaal: Ver. van Oud-leer, J Ambachtsschool8 uur nam. Jeruël: Bidstond te 8 uur. Stadszaal: Uitvoering van „Brunh; 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Bidstond te 8'J namiddag. Zomerlust: Feestavond Leidsche Rij vereeniging. 8 uur nam. Zondag. Jegruël: Samenkomsten te 10 uur ;J middag en 6'/« uur nam. Schouwburg: Italiaansche opera Fjj 8 1/4 uur nam. Vrije Evang Gem.: Samenkomsten el uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Concordia: Ontspanningsavond werkloozen, 8 uur nam. Volkshuis: Spr. J. Jonker over de lJ sche parken en plantsoenen. 8.15 ucil DIVERSEN. Woensdag Inst, v Praeventleve Gent] kunde' Consultatiebureau voor moeln kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inenö tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve ol neeskunde Consultatiebureau voor fcj holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Gene] kunde. Consultatiebureau voor BerotJ keuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur ns| ,:,Das Lied einer Nacht". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uut. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 cd Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur ra] „Don Quichotte". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 e| Roxy-Theater, Haarlemmerstraat i 8 uur nam. „Kozakkenliefde." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Stedelijk Museum de Lakenhal, Cbtl Singel. Geopend ln November, Deceits] Januari en Februari van 10—3 urn] in Maart. April en Mei van 104 raf Juni, Juli. Augustus en September rJ 10—5 uur In October van 104 uur Zeel dags vanaf haWéén. Entrée Zondags tvf teloos, Maandags f 0.25, overige f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen!: 28. 1 Dec.—1 Febr van 103 uur, 14 tot 1 April van 104 uur 1 April—! a: van 105 uur. 1 Oct.—1 Dec vact-t uur. Zondags van 14 uur Entrée B dags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Ethnographiscb Museum, RapenbirJ 69 en Breestraat 18 Op werkdagen s 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, OïT dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Wri- park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5. U» dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks rJ 9—12.30 en 26 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. O) werkdagen van 1 April—1 Oct. van M] en l'/c6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en 1'/-4 uur 0? Zondagen van 1 April—1 Oct. van 1M6 's Winters des Zondags gesloten. NederL Hist. Natuurwetenschap?# Museum (Stationsweg): Alle werkdsl® behalve 's Maandags van 10—4 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): opend op werkdagen van 1.30—430 w nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minf' logie (Garenmarkt)Op werkdagen w 9—12 en l'/i—4 uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagdienst oe. apotheken wordt van Maandag 29 Jan. t» en met Zondag 4 Febr. a.s. waargenoom door de apotheken: W. Pelle, Kort Rat*' burg 12, Telef. 594 en J. E. M. ten KW Haven 18. Telef. 85. De geneeskundige Zondagsdienst te I*-j; den wordt van Zaterdagavond 8 uut.'c.' Maandagmorgen 8 uur waargenomen ia de doctoren Brums Slot, de Bruijnc van Es, Niemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze diens: djjj waargenomen door dr. Hugenholtz. foon 390. - door aansluiting van 80 perceelen doe- nieuwbouw. Op 1 Januari 1934waren gesloten: gewone huisaansluitingen (v.j. 959), kantoren, scholen enz. 31 30)", totaal 1071 (vj. 989. Vermeert1^ 82 verbruikers (v.j. 72). Spr. eindigde met de beste wenscjen. De heer W. G. Duinisveld dankte voorzitter Ingekomen was een adres van f ners van den Haagweg, waarin zij oej over beklagen geen behoorlijk water hebben en aandringen op een sP°^v-. beslissing. Waarschijnlijk zal begin l gende week de acte passeeren en zulle" met toestemming van de eigenaren van grond de buizen kunnen leggen en huizen van water kunnen voorzien, a de voorzitter. n Aan de afdeeling Voorschoten vang Z.H. vereen. „Het Groene Kruis over 1933 een subsidie verleend van i- Aan de Kon. WUhelmina-vereen- een subsidie verleend van f- 173.77- '0 het nadeelig saldo van dc gehouden i viering. Het bestuur van de Ambac- teekenschool heeft, op grond van een vaneen «chrilven va- d°n minis Onderwijs enz. verzocht de '1UUL.„ voorm. o.l. school met f. 20 te viu

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6