r """""""hhiiiiiiiihiiiiihhiiiiih )SCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 3 Februari 1934 weerbericht. i jJ'jjroari: onder 8 u. 40; op; 21 u. 28. I'etruan: onder 8 u. 51; op: 22 u. 46. [VISSCHERIJBERICHTEN. """iiinniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniHiiiiiiuii p'- „n-is LAATSTE BERICHTEN. RECEPTEN. BUSLICHTINGEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Barometerstand. iermiddag 3 uur: 776. Uddag 2 uur: 772 elegrafisch weerbericht |Kon. Ned Meteorol. Inst. te De Bildt. ■ste stand 779,2 te Blacksod. -ste stand 746.9 te Vardoe. «achting tot den avond van 4 Fe- [i: Zwakke tot matige Noord-Weste- Ttot Noord-Oostelijken wind. Nevelig rwaarbewolkt. Aanvankelijk nog |op lichten neerslag. Lichte dooi in Roorden, in het Zuiden temperatuur iet vriespunt tot lichten dooi. CIIENLANDSCH WEERBERICHT, gedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. daalgebied dat gisteren over Mid- kandinavië gelegen was, heeft zijn verder Zuidwaarts uitgebreid. Het lerde hedennacht Denemarken, waar Kopenhagen 7 m.M. neerslag bracht, i is het over ons land, Noord- en n-Duitschland gelegen, waar het ■ens lichte neerslag brengt (Gronin- Den Helder melden sneeuw en mot- Over Scandinavië, waar de tein tuur zeer gedaald is, volgt een druk- terwijl op IJsland, waar nog )g zeer hooge temperaturen heer- barometer daalt. Intusschen is Groot-Brittannië en Ierland de dnik een weinig afgenomen. Over lgemeen steeg de temperatuur, slechts teuid-Engeland daalde zij (Croydon lie 6 gr. C. vorst). In Midden- en ^Duivcliland vToor het hedenmorgen oo kin ons land en Noord-Duitsch- bereikten de minimum-temperaturen a tusschen —5 en 10 graden, igen den morgen is de vorst afge- Vermoedelijk zal de uitbreiding en hoogen druk naar Zuid-Scan- ft ien onzent den wind weer naar I-Oost doen ruimen. Nevelig, zwaar- "1 weer met temperatuur om het ait of lichte dooi en aanvankelijk :hte neerslag mogen worden ver- De verdere vooruitzichten zijn LUCHTTEMPERATUUR. rgste temp. —5'Is gr. C. (22 gr. F.), [nuivoorm.: 1 gr. C. (30 gr. F.), luw 'smidd.: l«/« gr. C. (35 gr. F.). TOTERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. 1 5 u. 29 min.; nm. te 5 u, 46 m, Voor Maandag. 6 u. 4 min.; nm. te 6 u. 24 min. IUCHT OP VOOR FIETSERS e.a fWaag: 5.19 na. tot 7.07 v.m. 521 n.m. tot 7.06 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. IJMUIDEN, 3 Februari 1934. VISCHPRUZEN. Kilo f. 1.15—0.90, tongen per L.,' ï5^0®, groote schol per kist van rif middelschol f. 11—10, zet- sni°' Kleine schol f. 15—5.90. bot a ^;„Schar f9—2.20, tongschar f30— <?,?£en ,per 20 stuks f15—7, vleeten intict '-2.60—1.60, pieterman en otJ"hp5.ki?t van 50 kilo f.7—6.80, 2—wi l.. 20, middel schelvisch !^Fein,middel schelv. f. 17-14. t van iSa'wl1 12-50—7, kabeljauw per 1 50 kilo f m° s39~17> Sullen per kist heilhAt len8cn per stuk f. 1.50- kist voi, 0 f0.900.63, wijting tstukf 5-70—1.40 koolvisch kilo f 20 50 32' makreel Per kisfc van 4 lotper8(|?-. Kisten versche haring »nSITMmiS-8 stoomtrawlers ijm 76 met 1 161 rn.i ,met '-2005. ijm 82 met th li ®,etf £-1161. ijm 29 met f. 1082. ■?365 IJM on 1711 65 met f-1156. LT 491 711 IJM 20 met f 1145 H? met f ss-i dc Engelsehe drifters ■tos KW i«°r versche haring en de «712, A '47 met f.692, KW 14 met "5) m KW nmet f 532- KW 104 met ^3 met f. 563 besomming. en kwaliteit, f Nederland°che Industrie. «Kent gij Uw land IL?** de werkloosheid. OOSTENRUK EN DUITSCHLAND. PARUS, 3 Februari. (V.D.) De Fran- sche pers wijdt uitvoerige beschouwingen aan de gebeurtenissen in Oostenrijk en de Oostenrijksch-Duitsche nota-wisseling van de laatste dagen. Men verwacht, dat bondskanselier Dollfuss binnenkort een beroep op den Volkenbondsraad zal doen en algemeen betreurt men. dat Engeland niet heeft kunnen besluiten mee te doen aan een gemeenschappelijken stap dei groote mogendheden. Volgens de „Oeuvre" zou Dollfuss thans de toestemming van Engeland en Italië hebben, de kwestie der Oostenrijksche onafhankelijkheid voor den Volkenbonds raad te brengen. Omtrent het resultaat van een derge- lijken stap schijnt men zich echter geen groote illussies te maken. Volgens de ..Echo de Paris" beteekent het beroep op den Volkenbond voor Oostenrijk zijn eigen ruiten inslaan. Indien men het antwoord ernstig had willen nemen, had het gron dig behandeld moeten worden. Doth in de afgeloopen veertien dagtn hoorde men van het Foreign Office, van de Quai d'Orsay en van het Palazzo Chigi slechts aarzelende en met elkaar ln tegenspraak zjjnde woorden. Wanneer Engeland en Italië evenzeer besloten zijn de onafhankelijkheid van Oostenrijk te handhaven als Frankrijk en de Kleine Entente, schrijft het „Jour nal", dan moeten zij toch iets anders doen dan het voorbereiden van een fiasco, zoo als 't diplomatieke protest in Augustus jL De „Times" meent de regeering Doll fuss te moeten waarschuwen. Men dient zich te Weenen van tevoren volledig rekenschap te geven van de gevolgen van een beroep op den Volkenbondsraad. Op z'n allerminst mag men de Oostenrijksche regeering adviseeren van tevoren in offi cieus contact te treden met de belang hebbende landen. In deze dagen, nu de Volkenbond een critieken tijd doormaakt, moet men realistisch denken. De Volken bond is geen „deus ex machina", doch een lichaam van practische politici, van wie ieder de regeering van zijn land vertegen woordigt, ook wanneer zij tijdelijk tezamen een scheidsgerecht vormen. Van het ver moeden tot het bewijs ls een lange afstand. Men weet niet precies, welke beslissing de Volkenbondsraad kan nemen Indien de Oostenrijbsche regeering geen overtui gend bewijsmateriaal tegen Duitschland kan overleggen. Over de juridische moge lijkheid voor Oostenrijk om een beroep op den Volkenbond te doen, kan geen twijfel bestaan. o— DE ONTWAPENING LONDEN. 3 Febr. (V.D.). Van welinge lichte Engelsehe zijde wordt verklaard, dat het Engelsehe kabinet waarschijnlijk be reid zal zijn den Lord Privy Seal Eden te belasten met een bezoek aan de verschil lende Europeesche hoofdsteden indien ver dere toelichtingen op de Engelsehe ont- wapeningsplannen gewenscht zouden zijn. De -politieke medewerker va-ji de „Daily Mail" vérwacht. dat Eden Donderdag a.s. zal vertrekken om Parijs. Berlijn en Rome te bezoeken. Hierbij zal hij niet slechts aanvaarding der Engelsehe ontwapenings voorstellen bepleiten, doch ook een momen teel door de Engelsehe regeering overwogen voorstel van Mussolini tot bijeenroeping van een vijf mogendheden conferentie, n.l. Duitschland. Engeland. Italië, Frankrijk en de Vereenigde Staten, ter sprake brengen. De diplomatieke medewerker van de ..Daily Telegraph" spreekt over de moge lijkheid van een vier- of een zes- of acht- mogendheden-conferentie. DE ENGELSCH-FRANSCHE HANDEL. LONDEN. 3 Febr. (V.D.). In verband, met de Fransche weigering tot herstel van de volledige oude invoer-contingenten voor Engelsehe goederen, zullen de aangekon digde Engelsehe repressaille-tarieven waar schijnlijk de volgende week in werking treden. Het Fransche antwoord op de jongste Engelsehe nota wordt uiterst on- gevredigend" geacht. De aankondiging van het in werking treden der tegen-tarieven zal waarschijnlijk Maandag in het Lager huis geschieden, aangezien de door de Engelsehe regeering gestelde termijn van tien dagen dan afloopt. o LAWINE-ONGEVAL. LENZERHEIDE, 3 Febr. (V.Dj Bij een lawine-ongeval is de echtgenoote van den bekenden Duitschen renner Carraciola ge dood. Het ongeval had plaats tusschen Arosa en Lenzerheide. Een groep van vijf personen maakte een ski-tocht en werd onderweg door een lawine overvallen. Ter wijl de andere personen er in slaagden zich te bergen, werd mevrouw Carraciola meegesleurd. Haar lijk werd later gevon den. o ITALIAANSCH SCHIP VERGAAN. GENUA, 3 Febr. (Reuter). Het Italiaan- sche motorschip „Anna Elisabeth" dat 12 Dec. van Antwerpen naar Savonna is ver trokken. is daar nog niet aangekomen. Men vreest, dat het schip in de golf van Gascogne in een wervelstorm met man en muis is vergaan. De bemanning telde negen koppen. o STAKENDE TAXI-CHAUFFEURS IN AMERIKA. NEW-YORK, 3 Febr. Reuter Tiendui zend taxi-chauffeurs zijn plotseling in sta king gegaan. Zij eischen terugbetaling van 2.000.000 dollars belastinggeld, daar de door Ta- manny Hall opgelegde taxi-belasting later onwettig is verklaard. EEN PAAR CIJFERS. BOSTON, 3 Febr. (V.D.) Het hulpcomité tot Leniging van den Wereldnood te Bos ton, publiceert de volgende cijfers over het afgeloopen jaar. In de geheele wereld door honger ge storven 2.4 millioen menschen, door zelf moord (uit nood) 1.2 millioen menschen. Vernietigd werden: om de goederen op prijs te houden. 2.5 millioen K.G. suiker; 400.000 wagons graan. 144.000 wagens rijst, 267.000 zakken koffie, 1.4 millioen K G vleesch. Het comité verklaart, dat de vernietig de levensmiddelen voldoende zouden zijn geweest om tweederde gedeelte van de verhongerden te redden 1 STADSNIEUWS. HET 40-JARIG JUBILEUM VAN DR. J. C. M. TIMMERMANS Groote belangstelling. Onder een buitengewoon groote belang stelling heeft dr. J. C. M. Timmermans, alhier zijn 40-jarig ambtsjubileum ge voerd. Naast de vele schriftelijke felicita ties. getuigde een schat van bloemen- en fruitmanden, van het medeleven van col lega's, vrienden, patiënten en oud-patiën ten van elders. Op de druk bezochte re ceptie waren tal van vereenigingen o.a. de Maatschappij van Geneeskunde, door prof. dr. W. A. Kuenen en dr. Boonakker, het Joodsche Weeshuis en het Roode Kruis, vertegenwoordigd en kwamen vele patiënten persoonlijk den jubilaris ge- lukwenschen. BINNENLAND. VERHOOGING VAN DEN STEUN AAN DEN TUINBOUW. Naar wij vernemen heeft de Regeering het voornemen, met het oog op de uiterst moeilijke omstandigheden, waarin de tuin bouw verkeert, den toeslag over 1933. waarvoor een bedrag van f.5 millioen uit de schatkist beschikbaar was gesteld nog met een niet onbelangrijk bedrag te ver- hoogen. Hiervan mag worden verwacht, dat de overgang tot den nieuwen oogst voor tuinbouwbedrijven er belangrijk door zal worden verlicht. DE TELEFOONSTORING TE AMSTERDAM. De directeur der Gemeentetelefoon te Amsterdam bericht ons, dat de werkzaam heden thans zoover gevorderd zijn, dat ook de abonné's met nummers, welke met „43" beginnen, weer van hun aansluiting gebruik kunnen maken. Gestoord zijn dus nog de nummers 40000 tot en met 42999. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden zal Maandag, in den loop van den dag. voor een 2000-tal nummers de sto ring kunnen worden opgeheven, zoodat alsdan de abonné's met de nummers, aan vangende met „42" en „41", weer zullen kunnen telefoneeren. Alleen de nummers 40000 lot en met 40999 zullen dan dus nog gestoord zijn. CONTRA-PRESTATIE VAN WERK- LOOZEN VOOR STEUN. Voorbeeld van Alphen wekt navolging. Het sinds korten tijrXtfe Alphen Inge voerde systeem om vanj. werkloozen voor den hun verstrekten steun een contra prestatie te eischen, blijkt thans ook in andere gemeenten van. het land navolging te vinden. I Naar wij vernemen, komen bij het ge meentebestuur te Alphen dagelijks aan vragen in van andere gemeenten met het verzoek om inlichtingen op welke wijze het systeem hier wordt to'ëgëpast. Tot dusver worden ongeveer vijftig van dergelijke aanvragen ontvangen en het mag wel als vaststaand worden aangeno men, dat deze belangstellende gemeente besturen zich ook weer tot den Minister van Sociale Zaken wenden met het ver zoek ook in hun gemeenten tot dit systeem van contra prestatie te mogen overgaan. Evenals in Boskoop waar. zooals men weet, de heer Colijn tijdens zijn bewind de 1 contra prestatie voor het eerst heeft inge- I voerd, werkt ook te Alphen het systeem 1 tot dusver uitstekend. De gesteunde personen verrichten ten behoeve van de gemeente werkzaamheden tegen een vergoeding van 35 cent. geduren de een zoodanig aantal uren, dat weke lijks een som, gelijk aan het bedrag der ondersteuning aan hen kan worden uit betaald als belooning voor gedanen arbeid. Indien niet alle steuntrekkenden tegelijk kunnen worden tewerk gesteld, wordt zoo veel mogelijk een z.g. rouleeringssysteem toegepast, zoodat dan de werkloozen om beurten bij groepen worden opgeroepen. Gedurende ded agen, dat geen arbeid word verricht, moet op de gebruikelijke wijze worden gestempeld, terwijl ook overigens ale bepalingen welke thans voor steuntrek kenden gelden van kracht blijven. Op deze wijze is het mogelijk gebleken werken uit te voeren, waaraan anders met het oog op de tijdsomstandigheden zeker niet zpu kunnen worden gedacht. Zoo is in Alphen de verbetering van den verbindingsweg met Aarlanderveen, waar mee men nu gestadig vordert, het eerste resultaat van deze tewerkstelling, welke trouwens ook op den stand van de werk loosheid een gunstigen invloed blijkt uit te oefenen. Den vorigen Zaterdag was het aantal werkloozen in Alphen met 150 afgenomen. Hoewel de voornaamste oorzaak daarvan moest worden gezocht in het invallen van de dooi. waardoor weer werkgelegenheid in de bouwmaterialen branche ontstond, is toch ook gebleken, dat de vereischte con tra prestatie op deze beduidende afname van invloed is geweest. Naar ons ter oore kwam, is het nl. ook in Boskoop reeds herhaaldelijk voorgeko men. dat steuntrekkenden, die worden op geroepen, voor het verrichten der vereisch te contra prestatie, plotseling werk bleken te hebben gevonden. Dit verschijnsel nu blijkt zich ook reeds in Alphen te open baren. al zal dan de toekomst moeten lee- ron of een en ander stand houdt. Waai- tot dusver Boskoop en Alphen in de uitvoering van deze regeling vrij werden gelaten en hier alles uitstekend verloopt, is het te hopen, dat de regeering in de navolging door zoovele andere gemeenten van dit contra prestatie-systeem geen aanleiding zal vinden tot het treffen van beperkende of belemmerende maatregelen. DE POSTVLUCHTEN. De „Oehoe" ls heden uit Singapore ver- trokken, te Batavia geland en vandaar naar Bandoeng doorgevlogen. STEVIGE WINTERSCHOTELS. De stamppot, die zoo lekker lang warm blijft en die ln den winter heerlijk verza digend werkt op den door kou gescherptcn eetlust; de stamppot met zijn makkelijke bereidingswijze van in één pan gekookten maaltijd hij vormt een gerecht, dat in de Nedcrlandsche keuken in Noord en Zuid geliefd ls. In het Noorden wenscht men den stamp pot zóó stevig, dat „de lepel er ln blijft staan": ln het Zuiden daarentegen eet men het gerecht gewoonlijk veel slapper, meer in den vorm van een te dikke soep. Maar door het geheele land heen treft men 's winters in alle gezinnen toch minstens één of tweemaal per week het samen- gekookte mengsel aan: de boerekool met worst, dc hutspot met klapstuk, de zuur kool met spek, de savoye kool met varkens krabbetjes, enz. enz. Wie het begrootelljk vindt, om in zoo'n stamppot altijd vleesch mee te koken, die kan ook andere maatregelen nemen: een schaaltje gekookte witte boonen. op het laatste oogenblik door de gestampte groente en aardappelen gemengd op dezelfde wijze dus. die men bij de inge maakte snijboonen gewoonlijk volgt vergoedt geheel de voedingswaarde van het vleesch: terwijl mocht het gerecht daardoor aan pittigheid te kort komen de toevoeging van een kleine hoeveelheid Maggi's Aroma den smaak weer op peil brengt. Behalve de witte boonen, laten zich in verschillende samenvoegingen ook de groene erwten gebruiken: in hutspot en in boerenkool b.v. kan op die manier gemak kelijk het vleesch worden uitgespaard Stamppot van appelen of „heete bliksem" (4 personen). I KG. aardappelen. 1 K.G. zoete appelen, 1 K G. zure appelen. 300 G (3 ons) doorregen spek, 500 G. (1 pond» witte boonen, 4 theelepeltjes Maggi's Aroma. 10 G. (I afgestreken eetlepel) zout. Zet de geweekte boonen op met ruim water en laat ze gaar worden (ongeveer 1 Viuur): voeg er na Vi uur wat zout bij. Zet na 'ft uur in een andere pan ook het spek op, met ongeveer 'It L. water; laat het 'h uur koken, doe er dan de geschilde aardappelen bij met het overgebleven zout en leg daarop de geschilde appelen, in vierdepartjes gesneden.Laat op een zacht vuur het gerecht gaar worden (nog onge veer 30 a 40 minuten). Neem het spek uit de pan. stamp de ap pelen met de aardappelen door elkaar, roer er losjes de witte boonen door en de Maggi's Aroma en proef, of misschien toe voeging van wat suiker of wat zout noo- dig is. Doe het gerecht op in een dekschaal en presenteer het in plakjes gesneden spek erbij. Boerenkool-stamppot (4 personen) 1 K.G. aardapoelen, l'/j K.G. boe renkool. 500 G. (1 pond) groene erwten. 20 G (2 afgestreken eet lepels) zout, 80 G. (4 afgestreken eetlepels) boter of vet. 4 theelepels Maggi's Aroma. Zet de geweekte groene erwten op met ruim water en laat ze gaar worden (onge veer 11 - uur); voeg er na een 'Is uur wat zout bij. Zet na 3/4 uur in een andere pan de schoongemaakte, fijngehakte (of fijnge sneden) boerenkool op met ongeveer 'It L. kokend water en de rest van het zout: laat ze een kwartier koken, leg er dan de geschilde aardappelen op en laat die mee gaar worden uur). Stamp de kool met de aardappelen en het vet of de boter door elkaar: roer er losjes de groene erwten door, tegelijk met de Maggi's Aroma. Gebruik onder het stampen, als het ge recht te droog mocht zijn, eenige lepels van het erwten-kooknat. stationsplein en Perron H. S. M. Op werkdagen; Richting: Amsterdam Rotterdam Utrecht 3—3.—- 3.—* 6.55 15.40 10.30 10 30 20 20 1330 13.30 1520 14.30 16.15 16.15 17.40 1650 18.25 22.— 19.15 22.45 2245 Des Maandags en daags na een feestdag niet. Op Zon- en Feestdagen: 3.— 3.— 3.— 22.56 22 Dc trein van 22 uur 45 geeft aansluiting op de nachtposttreinen. Station Hecrensingel. Bus aan den trein, niét op perron Vertrek der posttreinen op werkdaeen te 12.35 16.27 18.44 AMSTERDAM, 3 Februari. De Beurs was heden vast gestemd, ter wijl de handel een lichte uitbreiding onderging. De vaste houding der wissel koersen en zeer speciaal die van het Pond gaf aanleiding tot de gunstige boursstem- ming, die nog in de hand werd gewerkt door het verloop te New York. Wel ls waar trad daar gisteren een reactie ln, doch het aangebodetl materiaal werd toch vrij vlot opgenomen- Amerik .fondsen lagen op onze Beurs dan ook over het algemeen niet veel lager en gedeeltelijk zelfs hooger dan gisteren. Op de locale aandeelenmarkt stegen Ko ninklijke met ruim 2 pet. Van de Industrieele fondsen waren Phi lips na onveranderden inzet 2 pet. hooger. Aku's en Unilevers waren iets hooger. Cul turen konden hooger koerspcll bereiken. Alleen Tabakken waren weinig veranderd. H. V. A.'s avanceerden plm. 4 pet. Amster dam Rubbers verbeterden éón pet. Scheepvaarten gaven eveneens hoogere koersen te zien Van de obligatlemarkt valt weinig te zeggen. Ned. Staatsfondsen bleven op peil. Indische leeningen golden iets hooger in verband met de gunstige berichten en conversie. Duitsche obligaties waren goed prijshoudend. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. In de afgeloopen week zijn er zeer be duidende kwantums spek verkocht. Naar ons bekend ls. wel van dien aard dat vrij wel de geheele voorraad die in de Koel en Vrieshuizen was opgesiagen hiermede ls gemimd. Dit is een mooie ontlasting, die in de komende weken zeer zeker de Var- kensmarkt wel eenige steun zal geven. Tc meer daar ook Engelsehe bacoumarkt aan zienlijk is gestegen. De Leeuwarder markt was gister reeds vaster van toon. We kun nen voor volgende week zeer zeker iets hoogere prijzen tegemoet zien. Wat de slachtrunderen betreft heeft d< geheele markt in de afgeloopen week eei bevredigend verloop gehad. Gister blevei alhier op de markt zelfs bij vrü grootei aanvoer de prijzen zeer vast. 50—62 ct. per K.G. Enkele fijne kwaliteiten kondei nog iets meer opbrengen. Op de magerr afdeelingen was ook nogal een flink aan bod van gust weidevee. De conditie vai dit soort vee, voor de as. weide bestem* is oi. beter dan vorig Jaar. doch de prijzen zijn aanzienlijk hooger. Minstens f. 30— 40 per stuk en nu de C.R.C. ook melkvee overneemt waar ook veel „oudbakken" melkkoeien bij zijn. omreden het moeilijl: is te controleeren. Zelfs voor de beste vak- menschen niet. Het is dan ook een geheel verkeerde in stelling dat deze dieren met ledige uier moeten worden aangeboden, want nu wordt er heel veel geschikt weidevee waar straks zeker gebrek aan zal zijn voor onze vleeschvoorzienlng, aan dr markt onttrokken. Er wordt dan ook reed op aangedrongen om hierin verandering te brengen. De versche melkkoeion blijven ook goed op prijs. Deze week is plotseling bekeni gemaakt, dat België de invoer van vee tijdelijk heeft stopgezet. De dagbiaüe. deelden daarbij mede, dat zulks niet in verband staat met de op 't oogenblll gaande zijnde Nederlandsch-Belgischc handelsconferentie, doch het is ons be kend. dat dit beslist wel hiermede verband houdt. België wil met ons land op ruimer schae' handel drijven, doch de voorstellen var Nederlandsche zijde waren voor enkel importartikelen voor de Belgen niet aan nemelijk en daardoor is deze tijdelijke op schorting ontstaan. Het verdere verloor moet worden afgewacht. Op de wolveemarkt oefent België mo menteel 'n grooten invloed uit. De expor teurs kregen van het exportbureau wee- ruimere concessies en thans is de toestani zoo. dat er reeds heel veel wolvee bij di boeren is opgekocht. Vooral hier in onze omgeving. De z g. Kerkschapen zijn wel haast alle geplaatst op latere levering. Gister was ooi: de markt zoowel hier als te Zwolle zeer vlug met een opslag van gemiddeld minstens f. 6.per stuk. Ook de Leeuwarder markt was beduidend hooger in prijs. Nuchtere kalveren liepen, door groote aanvoeren verder in prijs terug terwijl de vette kalveren goed prijshoudend konden worden opgeruimd. VAN DER S. ONDERZOEK NAAR CRISIS MAATREGELEN. De Minister van Economische Zaken zal a.s. Donderdagochtend, 8 Februari op zijn Departement installeeren de onder voor zitterschap van mr. dr. E. J Beumer bij K B. van 19 Januari j.l. ingestelde commis sie, welke tot taak heeft een onderzoek in stellen omtrent onderwerpen, verband houdende met crisismaatregelen, waarom trent de Minister van Economische Zaken oordeelt, dat het algemeen belang een onderzoek vordert. o UIT NED. OOST-1NDIE. HET WATER ZAKT. BATAVIA, 3 Febr. (Aneta) Volgens de uit Midden-Java ontvangen berichten is thans overal het water aan het zakken. KENDAL, 3 Febr. (Aneta) Het peil van de Kalibodri Is weer normaal. De band jlrs zijn geheel verdwenen. Er zijn in to taal 120 hulzen vernield. LEIDEN, 2 Febr. 1934. Noteering Coop. groenten-, fruit- en bloemenveiling-ver. 1 „Leiden en Omstreken". Roode Kool f. 1.40 I 8 40; Savoye Kool f. 1.505.90; Groene Kool f.0.703; Pieterselie f.410 60; Prei f.1—2.90; Selderie f. 4.80—7.20; Knolsel- derie f. 1—3.90 per 100 stuk. Kroten, gek. f. 3—6 Witloof f. 7—35; Boeren Kool f. 4.80 —7.20; Spinazie f. 38—41; Uien f. 1—2.30; Wortelen f.120—5.80; Spruiten I f. 12—21 idem n f. 10—15 per 100 kilo. Andijvie per kist 951.32. LEIDEN, 3 Februari. Botermarkt. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrleks- boter (controle) f. 1.6Ö per K.G.; prima boerenboter f. 1.45—1.60. Handel matig. Turfmarkt van 29 Jan.—3 Febr. Aanvoer lange turf 80 0000 stuks. Prijs f. 10 per 1G000 ox ,t, van den wordeem worderen 1000 stuks. NIEUWKOOP. 2 Febr. Aanvoer 3861 kip eieren. Prijs f. 2.95—3 40 per 100 stuks NIEUWVEEN, 1 Febr. 1934. Aanvoer kip eieren 897. Prijs f. 3 153.50, aanvoer eend eieren 31. Prijs f. 2.052.50. Kaas per pond 27 cent. WESTLAND. Middelprijs van de veilin- gen, aangesloten bij den Bond Westland, van 2 Febuari: andijvie 601 40 per bak: I druiven 67—85 ct. per K.G.: boerenkool i 20—53 ct per kist; eieren f.3 80—5.10 per i 100; kroten 25-30, ct.; uien 40—55 ct per I kist; peen 40—80 ct. per kist: prei f. 1.00 j 2.55; seldery 3.75—5 90; peterselie 8-10.40, kolen 5—6 per 100 bos; groene kool 40 I 1.60 per 100; spruiten 1.60—3.05, groote 50 —1.50 per zak of kist; stoofappelen 710 ct.; stoofperen 8—12 ct. per KG witlof 19—30 ct. per K.G. VEUR. Vrije veiling, 2 Febr. 9817 kip eieren f. 3.204.00; Konijnen f.1—1.75; Duiven 1.0.080.15. 8-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3