Bij Schrale Lippen Purol LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 2 Februari IS] RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: J. J. A. M. R. Noord wijk, autorijden met ondeugdelijke remmen 110 of 5 d.: M. V. Katwijk in staat van dronkenschap een rijwiel besturen en wlelrljden zonder licht f 10 of 5 d. en f3 of 2 d.: A. v. d. E. Voor schoten, overtr. der jachtwet f 20 of 10 d.: L. H. P. S. idem Idem 2xfl0 of 2x3 met verbeurdverkl. overtulglngsstukken: T. S. autorijden zonder dat het rijtuig voorzien is van een deugdelijk nauwkeurig werkend stuurtoestel f 10 of 5 d.; k. b. idem f 10 of 5 d.; H. C. v. L. wlelrljden zonder licht f3 of 2 d.; J. C. Rotterdam, geen geldig rijbewijs vertoonen f. 5 of 3 d.; C. V. Den Haag idem f5 of 3 d.: D. Th. N. idem f 10 of 5 d.; L. M. D B. Sas- senheim, autorijden zonder licht f 6 of 3 d.; J. V. wielrijden over een gesloten ver klaarden- weg f 2 of 1 d.; H. B. zwervende, overtreding der motor- en rijwielbeschik king f 5 of 3 d.; P. G.,S. Heemstede, over treding der alg. keur van Rijnland f. 5 of 3d.; N. H. B. overtr. der ijkwet fl of 1 d. met verbeurdverkl. gewicht; A. J. L. Stompwljk. autorijden zonder rood ach terlicht fS of 3 d.; N. C. F. L. V. Den Haag. een auto zonder voldoend toezicht op een weg laten staan met werkenden motor 13 of 2 d.; M. F. Oegstgeest, zon der noodzaak links van den weg autorij den f 5 of 3 d.; J. G. V. Ouden Rijn idem f 5 of 3 d.; N. W. de W. Woubrugge, wiel rijden zonder licht 13 of 2 d.: A. D. idem idem; J. D. de R. wlelrljden over een ge sloten verklaarden weg f2 of 1 d.; A. de G„ na middernacht aanwezig zijn in een café f2 of 1 d.; H. J. v. d. B. zwervende openbare dronkenschap f 5 of 3 d.; J. G. S. Lisse. wielrijden zonder licht 13 of 2 d L. P. te Voorschoten, zonder vergun ning op den openbaren weg muziek ma ken f2 of 1 d. M. C. J. B. Noordwijkerhout, overtreding der leerplichtwet f. 3 of 2 d.; A R. Katwijk idem 5 of 3 d.; J. H. S. Schoorl. geen gel dig rijbewijs vertoonen f. 5 of 3 d.; H. F. v. D. Rotterdam, autorijden zonder spiegel f. 5 of 3 d.; C. G. met een motorrijtuig rij den zonder verlicht nummer met letter f. 5 of 3 d.; L. I. S. Alphen a. d. Rijn, autorijden zonder rood achterlicht f. 5 of 3 d.; T. O. Katwijk, autorijden zonder verlicht num mer met letter en zonder rood achterlicht 2 x f. 4 of 2 x 2 d,; K. de B. in bochten binnen bebouwde kommen links van den weg wielrijden f. 3 of 2 d.; A. J. C. C. C. v. D. den Haag, overtreding van het motor en rljwielregl. f.3 of 2 d.; J. E. D„ zwer vende, te Zoeterwoude zonder vergunning venten f. 2 of 1 d.; J. W. idem .openbare dronkenschap f.5 of 3 d.; D. J. Katwijk, overtreding der leerplichtwet f. 5 of 3 d.: P O. Oegstgeest idem f. 3 of 2 d.: K. A, H. Zoeterwoude, openbare dronkenschap f. 5 of 3 d.: N. v ,d. B„ Noordwijkerhout loopen op verboden grond f. 10 of 5 d., J. H. Heem i stede, geen geldig rijbewiis vertoonen f. 10 of 5 d.; A. v. Z. te Katwijk zonder vergun ning venten f.2 of 1 d.; C. de V., wielrij den zonder bel f. 3 of 2 d.; J. J. S. wielrij den zonder reflector f.3 of 2 d.; Chr. W. idem f. 3 of 2 d.; N. v. B. Noordwijk, idem f. 3 of 2 d.; C. v. E. te Leiden geen kennis geven aan het Gemeentebestuur ten bu- reele van het bevolkingsregister in geval van verhuizing binnen de gemeente f. 5 of 3 d. H. K„ overtreding der motor- en rijwiel- wet, f.10 of 6 d.; E. S., Alphen aan den Rijn, idem. f. 30 of 15 d.; A. M., Katwijk, overtreding der veiligheidswet, f.20 of 10 d.; W. de B„ Katwijk, overtreding van het melkbeslult, f.5 of 3 d.; P. H., Broek op LangendiJk, overtreding der Landbouw- Crislswet, f. 10 of 5 d., met verbeurdver klaring van de in beslaggenomen aardap pelen; S. K., overtreding der trekhonden- wet, f. 6 of 3 d.; G. Mwielrijden zonder bel, f.3 of 2 d.; D. F., zonder noodzaak links van den weg wielrijden, f.3 of 2 d.; H. S. te Lelden op den openbaren weg voetballen, f.2 of 1 d.; C. P. M. B wiel rijden zonder reflector, f. 3 of 2 d.; D J. F., openbare dronkenschap, f.5 of 3 d.; C. v. d W.. wielrijden over een gesloten ver klaarden weg, 1.2 of 1 d.; J. A. J—A.. Noordwijk, overtreding der alg. keur van Rijnland, f.5 of 3 d.: J. K„ Rijnsburg, overtreding der ijkwet, f.1 ol 1 d met verbeurdverkl. gewicht; J. C. U., Noord wijkerhout. autorijden zonder spiegel, f.5 of 8 d.; P. J. V., Zoeterwoude. zonder nood zaak links van den weg autorijden, f.5 of 3d.; E. de K„ Gouda, idem f.5 of 3 d.; A. W. v. V„ Den Haag. idem f.5 of 3 d.; J. J. A B. Idem.idem, f. 5 of 3 d.; W. F. S. in bochten binnen bebouwde kommen links van den weg wielrijden. f.3 of 2 d A. v. d. M., Nieuw-Vennep. idem, f.3 of 2 d J. Th. B„ wielrijden zonder licht, f.3 of 2 d.; M M„ wielrijden over een gesloten ver klaarden weg, f. 2 of 1 d.; Th. L„ Oegst geest. overtreding der verord. Lelden op het rijden, f 6 of 3 d.; L. de R„ te Leiden, op den openbaren weg met sneeuwballen gooien, f. 2 of 1 d.: A B geen aang'fte doen aan den Burgerlijken Stand te Leiden in geval van verhuizing binnen de ge meente, f.3 of 2 d.; H. J. S., openbare dronkenschap, f 5 of 3 d. W. J. K„ Rotterdam, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2 x f. 4. 2 x 2 d.: D. H. Katwtik, wielrijden zonder licht f,3 d.: C. J. W„ Ter Aar. Langeraar Idem f. 3. 2 d.; R. H. D wielrijden zonder bel f. 3, 2 d.; C. de M.. Valkenburg Z.-H. in bochten bin nen bebouwde kommen links van den weg wielrijden f. 3, 2 d.: A. R. v. W., oegstgeest, idem, idem; K. G.. Katwijk, overtreding det leerplichtwet f. 2 t d: A BH idem. idem idem:M. v. d. P. idem. idem idem; W. v. L., vr. van J de Bidem. idem f. 3, 2 d.: J. v. d. H.. Noordwijk, idem f. 5. 3 d.: A. B.. Katwijk, wielriiden zonder licht f 3. 2 d.; J. v. K„ idem. idem, idem; A van E den Haag, wielrijden zonder reflector f. 3, 2 d.; J. de N.. overtreding van het mo tor- en rljwielregl. 2 X f, 5. 2 x 3 d.; G. S., Rijnsburg. wielriiden zonder lleht f. 3. 2 d.; F H. CNoordwiikerhout. Idem idem; A. M M. v. d MIdem, wielrijden zonder re flector f. 3. 2 d.; H. v. D, zwervende, te Noordwijk zonder vergunning venten f. 2. l d P. P Haarlemmermeer, overtreding der leerplichtwet f. 2. 1 d.; K. BAiohen aan den Rijn. motorriiden zonder verlicht nummer met letter f. 5, 3 d.: G. G. N. v. d. A Oegstgeest zonder noodzaak links van den weg autoritden f. 5, 3 d A. C. de M. Bodegraven, te Lelden met een auto de passage bpjemmeren f. 3. 2 d., J. A. S de Lier overtrpding der verord Oegstgeest op het rijden f. 3. 2 d G S N. Leiderdorp, wielriiden zonder licht f. 3. 2 d.; F. W. V.. overtreding der verord. Leiden op de tap- j AALSMEER. Feestavond der „V. O. L. T. A." De Ver. van Oudleerlingcn der Tuin bouwschool hieia haar 29ste Jaarvergade ring op de groote bovenzaal der N.V. „De Oude Veiling". De voorzitter, de heer C. Eveleens Pzn. sprak een hartelijk welkomstwoord en mocht tot tevredenheid constateeren, dat 1933 voor de vereeniging. ondanks de al- gemeene malaise, nog een vrij gunstig jaar is geweest. De secretaris, de heer J. van Leeuwen Wzn. las de notulen der vorige algemeene vergadering, welke overeenkomstig werden vastgesteld. Vervolgens gaf de secretaris verslag over het afgeloopen vereeniglngsjaar. Het le dental bedraagt 139 en donateurs 42; 9 diploma's Tuinbouwschool werden uitge reikt. De voorzitter dankte den secretaris voor het uitbrengen der verslagen. De penningmeester, de heer H. Weima, gaf dan verslag over zijn gehouden beheer. De ontvangsten over 1933 waren f. 465.92, de uitgaven f. 404.25, batig saldo f. 61.67. Boeken en kas waren door een commissie nagezien en in orde bevonden. De voorzit ter dankte den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Aan de beurt van aftreden waren de be stuursleden H. Weima en J. Huizinga. die als zoodanig werden herkozen. De heer C. Koeman hield een inleiding in verband met het voornemen om tot op richting te komen van een tulnteeken- cursus. Tot de oprichting daarvan werd nog niet besloten; het bestuur wilde eerst eens zien of er voldoende animo bestaat om aan een dergelijken cursus deel te nemen. Het punt: Behandeling aanvrage ver lenging der statuten werd na eenige be sprekingen tot de volgende vergadering aangehouden. Na rondvraag sloot de voorzitter met woorden van dank. Vervolgens werd overgegaan tot den feestavond, welke werd gehouden in de bioscoopzaal van „De Oude Veiling". Bloem- en plantversiering gaven een pret- tigen indruk. Gesproken is door den heer C. Eveleens, terwijl verder de avond werd afgewisseld met tooneelspel, voordrachten, zang en muziek. Door de talrijke aanwezigen is even als steeds op de feestavonden der „V. O. L. T. A." weer veel genoten. Met een bal werd besloten. RECLAME. 5879 een kort openingswoord van den voorzit ter ds. J. J. H. Klomp, en het zingen van Ps. 119 5, volgde het jaarverslag van den secretaris. W. Bladel. Hieruit bleek, dat het aantal leden en donateurs geste gen was. Het verdere gedeelte van den avond, werd gevuld met voordrachten en samenspraak. Er was door de leden ijve rig gerepeteerd, zoodat het programma vlot werd afgewerkt. Mej. G. v. Dijk en M. v. Vliet alsmede enkele andere jon gedames verleenden nog haar medewer king met piano en zang. De CJM.V. kan op een zeer geslaag den avond terugzien. Het was reeds zeer laat geworden, toen de bijeenkomst door den voorzitter werd gesloten. NOORDWIJK AAN ZEE. Oprichting .Anti fascistische Liga". Alhier werd opgericht een vereeniging die zich ten doel stelt het fascisme te be strijden op grondslag van het socialisme. In het bestuur van deze vereeniging. die den naam zal dragen van „Anti fascisti sche Liga", namen zitting de heeren; G. J. Ter Beek. J. Duyndam, P. v. d. Haak: G. H. Krau en P. v. d. Heuvel. WARMOND. Loop der bevolking. Gevestigd; M. E. M. van Iterson, van Leiden N. van Wingen, van Ned. Oost Indlë P. C. van Ryt van Hazerswoude J. Verbrugge, van Werkendam A. van Hulst, van Amsterdam. Vertrokken: P. Weierman, naar Voor burg A. C. W. Berkhout, naar Noord- Zype E. Zlegle, naar Amsterdam J. N. G. Nacssens, naar Heemstede E. Ros kam, naar Leiden A. M. de Rooy, naar Leiden C. G. W. Theewis, naar Haar lem A. N. van Adrichem, naar Voor schoten A. van Iterson, naar Rijnsburg J. M. v. d. Voorn, naar Stompwijk B. J. A Remmer, naar 's-Gravenhage. Roeiboot gezonken. Tijdens de groote storm die op de Kager- olassen in alle hevigheid woedde is een roeiboot beladen met groenten gezonken. Gelukkig was de boot dicht bij den wal, zoodat de inzittende zich door tijdig uit de boot te springen in veiligheid kon brengen. Bij de politie is aangifte gedaan van het vinden van 2 mutsen en een lecren handschoen. De schietoefeningen van de B. V. L. zullen inplaats van Zaterdag voorloopig Vrijdagsavonds worden gehouden: dus hedenavond te 8 uur in de zaal van hotel „De Zon". SASSENHEIM. Mooie Zanguitvoering. Het Chr. kinderkoor „Lenteklokjes" gaf in de Geref. Kerk haar eerste uitvoering. Het koor stond onder leiding van moj. Riek Meijerlng, toe Katwijk aan Zee. Me dewerking verleenden de sopraan mej. Corry van Dokkum en de heer Han Zirk- zee begeleiding. Er was flinke belangstel ling voor dezen mooien zangavond. Ds. P. D. Kuiper opende met een kort openingswoord en gebed. Het programma werd vlot en keurig afgewerkt. Als de mooiste nummers voor de pauze noemen we „Daar Boven", „Spelevaren" en „Komt o Zonne". Het laatste werd gezongen door mej. Corry van Dokkum. Na de pauze werd eerst gezongen „De Schoonste Feest dag", een cantate voor koor en sopraan solo. van Cath. v. Rennes. De Prélude in ets moll, van Rachmaninoff piano solo door den heer Zirkzee, was mooi. Verder hadden „Sneeuw", „Wandelliedje" en „Ons Landje", algemeene aandacht. De dirigente en de twee medewerkenden werden bloemen overhandigd door de le den voor hun mooie werk vóór en op dezen avond geleverd. De heer J. Wiep- kema sloot met een kort woord en dank zegging. De vereeniging kan met dankbaarheid en genoegen op dezen avond terugzien. Burgerlijke Stand. Getrouwd: B. de Vries, 29 jaar en A. L. van Steensel. 28 jaar H. Langeveld. 30 jaar en C. M. J. van der Wiel. 22 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: C. M. Waasdorp. Hoofd straat 202, van Busum S. W. Noorder- meer, Fl. Schoutenstraat 29, van Den Haag S. J. Oosterbeek en gezin. Leidsche- vaart 5. van Rotterdam H. H. J. Smits, Tijloosstraat 33, van Maasniel. Vertrokken: A. L. Steensel. Kerklaan 49 naar Lisse E. Stroba, Hoofdstraat 190. naar Den Bosch. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Januari ingelegd f 9604.33 en terugbetaald f. 9344.40. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3645. VOORHOUT. Jaarfeest der C. J. M. V. „Bid en Werk". In de Chr. school hield de C.J.M.V. „Bid en Werk" alhier, haar jaarfeest, waar voor zeer veel belangstelling bestond. Na WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Gerritje, dochter van G. Bloemendal en A. Wemeijer Hen- drika. dochter van L. de Joodc en N. C. van Tricht Alida Geertruida, dochter i van W. C. de Haas en M. G. Schipper. Ondertrouwd: C. Moerkerk en M. J. Hoogteijling H. van Laar en J. Nagte- gaal A. Jonkers en- A. M. Hogendoorn H. A. van Oerle en M. F. J. van den Broek. Overleden: Cornells Kouwenhouven, 75 jaar, ongeh. Dirk Willem Hartman, 73 jaar. wedr. van J. H. Morel Anna Bohm, 22 jaar, ongeh. Anna Maria Blok 85 jaar. echtgenoote van J. van Biezen Ernst Ferdinand Birckenhauer. 73 jaar, ongeh. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. van Laere en vr., kellner uit Den Haag. Rijksstraatweg 360 W. Schaap en vr„ los werkman, uit Katwijk. Katwljkscheweg 39 J. van den Arend en Zn., hofbeambte, uit Voorbuig, van Z. v. Nijeveltstr. 88 M. W. Peiger, hulp in de hulshouding, uit Munster, Eikenlaan 5 T. Post, boerenknecht uit Oegstgeest, Per- sijnlaan 17 A. van der Veen, dienstb. uit Leens, van Z. v. Nijeveltstr. 34 Wed. H. W. Boele, geb. G. Berkhuijsen, uit Rhe- den, Schouwweg 72 R. H. van Tongerloo. kinderjuffr. uit Den Haag. Buurtweg 93 R. J. van Zoelen en vr. uit Den Haag, Laan van Koot 15 J. W. Poodt, dienstb. uit Oegstgeest, Bloemcamplaan 82 W. W. Diedrich. uit Grosz Köris. Teylingerhorst- taan 4 K. S. de Graaff, hulD in de huish. uit Den Haag, Schouwweg 107 J. Kwin- kelenberg en gezin, chauffeur uit Den Haag. Gr. Haesebr.weg 4 A. Th. Schrie- ver, religieuse, uit Boxmeer, Ridderlaan 1 Vertrokken: H. Wllkat naar Den Haag. Bazarstraat 44a K. Thissen, naar Am sterdam. Cornells Krusemanstraat 2 a. i Kramêr naar Hervest (Dl.) J. M. Slin- gerland naar Zoeterwoude, Weipoort B 31 J. Hoogenkamp en vr„ naar Magalang <N. O.-I.) J. D. Pigeaud, naar Weenen, Neubaugasse 7 W. A. Saris naar Ned. O.-Indië P. van der Ham en gezin, naar Den Haag, Brandtstraat 204 W. H. Hee- ris, naar Den Helder, Hotel Den Burgh A. Romeijn, naar Arnhem. Vossenstr. 33 E. Auer, ndar Rijswijk, Z.H., Huis ten Hoornkade 20 T. Finkelstein naar Pa lestina F. A. A. Derksen naar Den Haag, van Alkemadclaan 350 J. L. Burkens naar idem J. den Outer naar Rotter dam, Dorpsweg 12 H. J. B. Kuppers en vr. naar Juan les Plns, Frankrijk H. W. O. de Bruyn, naar Ned. O.-Indlë C. P. Turnhout en gezin, naar Voorhout, Toren- laan S. A. Versteegt naar Harmelgn, Rijksweg 149 W. Mur naar idem J. M. Goedemans naar Heiloo, St. Willibror- dusstichting C. P. Heljnis naar 's-Gra- venzande, Monsterscheweg 51 C. G. Kerkvliet, naar Lisse, Poelpolder 4 M. Rödlger. naar Den Haag, Rijnstraat 38. ALPHEN. Gedenkboek der N. H. Evangelisatie. Wij ontvingen het gedenkboek van de Ver. tot Evangelisatie op Geref. Grondslag te Oudshoorn, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan dezer vereeniging. Het typografisch keurig verzorgd boekje, werd gedrukt bij de drukkerij van de firma C. Haasbeek. Op de voorpagina vindt men een mooie foto van het Evangelisatielokaal. Benevens een voorbericht, bevat het de gedachtenisrede uitgesproken door den voorganger den heer A. J. Dekker ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan, een historisch overzicht van het ontstaan en verdere ontwikkeling der vereeniging en haar arbeid, zoomede der verschillende vcreenigingen. Het smakelijk uitgevoerde boekje, is voorts verlucht met een serie foto's van vroegere voorgangers en van den tegen woordige, alsmede van het huidige be stuur. Huldiging van kapelaan Koopman. In de St. Josephzaal waren verschillende afgevaardigden en besturen der verschil lende Kath. vereenigingen alhier, bijeen gekomen teneinde hun scheidende geeste lijke adviseur kapelaan Koopman, voor zijn vertrek naar Schiedam op spontane wijze te huldigen en dank te bréngen vopr hetgeen deze in het belang der verschil lende verg. had gedaan. Talrijke afgevaar digden spraken woorden van afscheid en betuigden hun erkentelijkheid aan den scheidende, door hem een stoffelijk blijk van aandenken aan te bieden. De deken sprak een kernachtig slot woord tot den kapelaan, waarbij o.a. wees op de uitstekende verstandhouding in de pastorie. Kapelaan Koopman bracht in welgeko zen bewoordingen dank voor de hem ge brachte hulde. Jaarvcrg. der Chr. Hist. Jongerengroep. De Chr. Hist. Jongerengroep hield haar jaarvergadering. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter de leden, die zich op de gewone vergaderingen niet doen zien. Hij wekte hen op. ook deze vergade ringen steeds trouw te bezoeken. Ook aan wezige niet-leden werden aangespoord zich aan te sluiten. Vier nieuwe leden traden hierop tot de groep toe. Als eerste spreker trad op de Eerevoorzitter der groep dr_H. J. Lovink. Deze wees op de noodzaak tot het volgen van een vasten lijn in deze moeilijke tijden en zich te hoeden voor richtlijnen, welke, ontstaan uit defaitisme en ontevredenheid zich in een donkere toekomst verliezen. De jaarverslagen van den secretaris en penningmeester toonden aan, dat onze groen zich uitstekend blijft handhaven. Ondanks komen en gaan, al dus de secretaris, kan de groep op een ledenwinst van 3 jongeren wijzen, ongeacht de toetreding der vier nieuwe leden op dezen avond. Ook de penningmeester kon. hoewel niet met tevredenheid, toch met voldoening een klein batig saldo aantoo- nen. De heer W. J. M. Eggink, daartoe uitgenoodigd. sprak daarna de vergadering nog met een kort woord toe. Het slotwoord op dezen avond werd gesDroken door ds. Schoneveld, die wees op de noodzaak ook de politieke overtuiging te toetsen aan de normen ons in Gods Woord gegeven. Er trad nog een dameskoortje op. dat een dankbaar publiek wist te veroveren. Het initiatief van de pianiste-dirigente tot het weer instellen van dit koortje en de oooffering van verschillende oefen avonden door de dames, verdient alle waardeering. Enkele leden vertoonden naar aanleiding van de gelijkenis van den verloren zoon, tableaux vertoond, welke blijkbaar met zorg waren voorbe reid. De muzikale begeleiding, waarbij de viool-partij zich onderscheidde, verdiende eveneens alle lof. Voorts werd afgewisseld met voordrachten ernstig en humoristisch Hierop volgde sluiting. „Ons Huis." In het ontspanningslokaal voor Chr. werkloozen „Ons Huis" sprak de heer J. W. Hoornenborg. hoofd der Chr. Oranje- school, over het onderwerp: „Het ontstaan der Wereldoorlog." De opkomst was uit stekend. Na door den leider, den heer G. A. Jasperse, van „Ons Huis" te 2ijn inge leid. schetste spr. den toestand aan de ver schillende Hoven en liet de spanning uit komen die in de dagen voor 1914 alom HEDEN. Voorschoten (Wapen vaa schoten): Nutsavond. Spr. R. v. d 8 uur nam. Zaterdag. Stadszaal: Uitvoering van „Brunhï 8 uur nam. Zomerlust: Feestavond Leidsche RmJ vereeniging. 8 uur nam. Zondag. Schouwburg: Italiaansche opera. ,jJ 8 1/4 uur nam. Maandag. Concordia: Ontspanningsavond werkloozen, 8 uur nam. Volkshuis: Spr. J. Jonker over de I sche parken en plantsoenen. 8.15 uw.l DAGELIJKS. Kunstzaal De Ploeg (Breestraat 3): toonstelling van werken van Hejjnes. DIVERSEN. Woensdag Inst, v Praeventieve GentJ kunde: Consultatiebureau voor mioellift kinderen. Halfdrle tot halfvier. Inent: tegen dlphterle 4—5 uur nam. Woensdags: Irist. v. Praeventieve neeskunde Consultatiebureau voor ai») holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Gene» kunde. Consultatiebureau voor Beroep keuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uut r ,:,Das Lied einer Nacht". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en li Trlanon-Theater, Breestraat, 8 urn nia „Don Quichotte". Woensdag en Zaterdag nam. 2 unr. Zondag nam. 2 uur 4 uur 30 en 8 ie| Roxy-Theater. Haarlemmerstraat 8 uur nam. „Kozakkenliefde." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur De avond-, nacht- en Zondagdiens; 4 apotheken wordt van Maandag 29 Jan. t en met Zondag 4 Febr. a.s. waargencci door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapt burg 12, Telef. 594 en J. E. M. ten I Haven 18, Telef. 85. perijen f. 5, 3 d.; F. G. A„ Haarlemmer meer, overtreding van het motor- en rij wielreglement f. 5. 3 d.; W. C. F., den Haag. idem, f. 6, 3 d.: A. J. W„ Hoofddorp, idem 2 x f. 5. 2 x 3 d.; M den H., Haarlemmer meer, idem f. 8, 3 d.; M. v. 't Z„ overtre ding van het wetboek van strafrecht f. 3, 2 d.; L H. S., Voorschoten, overtreding der motor- en rfjwlelwet f. 25, 10 d.; B H. W„ Zoeterwoude. te Lelden zich niet verwij deren uit een volksverzameling f. 10, 5 d.; H. R. Boskoop, overtreding van het motor en rljwielregl. f. 5, 3 d.: A. K„ wielrijden zonder licht f. 3, 2 d j. W. de W„ Wou brugge. idem f. 3, 2 d.; F. H„ met een voer tuig rijden zonder reflector f. 3, 2 d. I ZOETERWOUDE Zilveren jubileum van den heer Jan Berk. De heer Jan Berk, wegwerker bij de ge meente alhier, herdacht den dag dat hij 25 jaren geleden als zoodanig werd be noemd. Des morgens ontving de jubilaris de persoonlijke gelukwenschen van het college van B. en W. en den gemeente secretaris. waarbij de burgemeester den heer Berk. onder dankbetuiging voor het geen hij in de afgeloopen 25 Jaren voor de gemeente heeft verricht, een enve loppe met inhoud aanbood. De heer De Graaf hield een geestig speechje op den jubilaris en wees daarbij op de toenemen de zorg die het wegenvraagstuk met zich I brengt. De heer Berk dankte het college I voor de tot hem gerichte woorden en het stoffelijk blijk van waardeering. In den namiddag mocht de jubilaris de ambtenaren der gemeente ontvangen, al waar hem door den heer Van Mil, ge meente-opzichter, met toepasselijke woor den, namens ambtenaren en werklieden der gemeente, een cadeau werd aangebo den, n.l. een prachtige leuningstoel. De heer Berk mocht in den loop van den dag nog verschillende mondelinge en schriftelijke gelukwenschen ontvangen, w.o, van den oud-wethouder, den heer M. Th. Kompier, onder wiens wethouderschap de jubilaris werd benoemd, alsmede van den heer H. F. Noordman, wethouder, die wegens ziekte verhinderd was persoonlijk aanwezig toe zijn. In huiselijken kring werd een prettig feest gevierd, zoodat het voor den heer Berk een onvergetelijken dag is geweest! Moge het den jubilaris, die zich in een uitstekende gezondheid mag verheugen, gegeven zijn ook zijn 40- jang jubileum met dezelfde opgewekt heid en met niet minder belangstelling te vieren! Gedurende de maand Januari wer den bij het agentschap der arbeidsbemid deling 116 personen als werkzoekend in geschreven, waarvan er op het einde der maand nog 97 stonden ingeschreven. Tot voorzitter en secretaris der com missie tot wering van schoolverzuirh zijn resp. herbenoemd de heeren J. Schouten. hoofd eener bijzondere school en J. van de Ruit, hoofd der O. L. school alhier. De heer L. Onderwater heeft zijn benoeming als raadslid, in de vacature Bergers aangenomen. I heerschte. De verschillende bondgen; schappen belichtte spr., zoomede de ge gen daarvan, die tot oorzaak van den t reldkrijg leidden. Na deze met sands: gevolgde causerie, volgde een aangenu bespreking. De heer Jasperse dankte él heer Hoornenborg voor rijn rede Het 15-jarig jubileum van den Frott- Bond van Spoor- en Tramwegpersotil In „Concordia" werd door den Prot.C Bond van Spoor- en Tramwegpersc-. afd. Alphen aan den Rijn, op feeste wijze het 15-jarig bestaan der afd. dacht. De belangstelling was zeer groot 8 voorzitter, de heer W. v. d. Helm, sprakt openingswoord. Uit het jaarverslag den secretaris bleek, dat het ledemat- het afgeloopen jaar stabiel was gebit® Verschillende afgevaardigden bracht: hun gelukwenschen aan het bestuur cel afdeellng, terwijl tevens een hoofdbesliit.'-l der van den Bond een kernachtige t«-| spraak hield. Na dit officiële gedeelte vpl het geheel op aangename wijze afgeri. l seld door muziek van de mandoline:!»! „Excelsior" onder leiding van den heer»! Polak, voordrachten, tableaux en enWI zangstukjes van eenige dames. Het w een prettige herdenking! Burgerlijke Stand. Geboren: Everhardina, dochter van A Kikkert en M. van Triest Adrian® Augustinus, zoon van C. J. Marsé en E. Brand Johannes Petrus, zoon van S. Eijs en P. M. Starreveld Pleter, K™ van J. Oudshoorn en J. v. d. Laar PJEi® Hendrik, zoon van P. H. Spek en M Knoester Wilhelmina Helena, doel1® van L. Tuinenbufg en M. v. Wilgen cobus, zoon van J. Schoneveld en M Corts Karei, zoon van A. de Jong en van Vliet Johannes, zoon van J. C Hö°' gendoora en M. M. van Gent. - Gehuwd: J. Eikelenboom. 27 jaar en os M. Vonk. 21 Jaar. Overleden: Margaretha Alida Jeune, jaar, weduwe van J. W. van Muiswnn>el- J. Uitenbroek. 91 jaar W. Koene*» 7 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen van; Wanne-Eickel (Blij Hedwig Nabsdyjak, dienstbode van oen derenstraat 7 Van 's-Gravenhage, Au" E. den Uijl, dienstbode, J. Nleuwenhuyzen straat 25 Van Uithoorn. Cathanna Goudriaan, dienstbode, Emmalaan Van 's-Hertogenbosch, Wilhelnunn Luijben, Noordeinde 13 Van Valkeiimns Z.H.. Heiltje M. Visser, dienstbode, v« lengde Aarkade 16 Van Reeurnjk- rarda J. van Vliet, dienstbode, I" hovenstraat 8. Vertrokken: Naar Rietveld No. 11°- ri,. sina J. van den Brink, dienstbode, o man Borgeslusstraat 6 Naar Gromns Kraneweg 76, Adrlana P. Zoetemetje ber„ Stationsstraat 27 - Naar Dennestraat 135, Zacharias B. 'd(1) Putte, 2. ber., Paradijslaan 1 - t Haag, Roggeveenstraat 174, Albertma Wetering, geb. Schuchmann en =ezi ber., Oranjestraat 33 Naar Kou° (Z.-H.), Honsdljk Martljntje v. d. we« dienstbode. Jullanastraat 24 rood Zuiletn, Amsterd. Straatweg 589.J° ,,3,< C. Kool, dienstbode, Noordelnde nu rr ^r. Uithoorn, bij J. de Jong. Maria ciasgj; dienstbode. Noordeinde 2 N?aT, n vnl- Bem. Weerd O. Z„ bij Wed. Helmen lem Bastmeijer, broodbakkerskn. straat 64 - Naar Reeuwbk. Ranc p.. bij H. Spruit. Korstiaan J. Bonte* weg 17. 2-3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6