VRIJDAG 2 FEBRUARI 1934 No. 22660 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN t bummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. Leidsch Crisis-Comité. [iCIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het roxy-theater geopend. MUZIEK. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 3 90 Ote. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen „aar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bi) vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. sso volgens posïtrecht. Voor eventueele opzending van ■en 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Incasso fcrleven Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT Voor Lelden per 9 maanden 1.9.35; per week f. 0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 1.2.95 portokosten. Giro No. 188690. N. f. 2.50. Herplaatsing wegens misstelling. uitloting geld leening. gemeester en Wethouders van Leiden ;en ter algemeene kennis, dat bij de Januari 1934 gehouden uitloting van igatiën ad f. 1.000 in de 4Vi°/o geld- g der gemeente Leiden van 1928 f. 2.000.000.de navolgende obliga- ijn uitgeloot: nummers 30, 51, 168, 189, 192, 205, 129, 249, 294, 296, 408, 465, 473, 499, 510, [561641, 650, 686, 746, 766, 790, 796, 955. 946, 998, 1216, 1226, 1247, 1266, 1405, 1465, 1474, 1497, 1532, 1578, 1682, *^■1730, 1754, 1769, 1806, 1808, 1828, 1888 "1968. aflosbaar gestelde obligatiën zullen baar worden gesteld te Amsterdam lantore der Nederlandsch-Indische ipto-Maatschappij en der Heeren i, Van Notten en Co., te Rotterdam Gravenhage ten kantore der Neder- :h-Indische Escompto Maatschappij Leiden bij den Gemeente-Ontvanger. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. 130 Januari 1934. ZENDINGSSAMENKOMST CHR. GEREF. KERK. 5406 ULEN Mr. C. C. TIELEMAN HERDACHT. :ren is In de openbare civiele zitting t Kantongerecht te Rotterdam mr. Tieieman. de overleden kantonrech- dacht. kantonrechter, mr. F. A. Nelemans, met groote weemoed het woord te om het zoo onverwachte overlijden mr. Tieieman mede te deelen. Zijn zeide spr„ is voor mij vooral r zoozeer bedroevend, omdat hü mij itrekkelijk nog zoo kort geleden, hier btgenoot heeft geïnstalleerd, schetste de loopbaan van den over- die bereid was tot helpen en ■>en. Niet alleen voor zijn ambtge- echter ook voor het Kantongerecht overlijden een groote slag. nagedachtenis zal bij ons. zoo be- mr. Nelemans, steeds in dankbare ering blijven. 'Olgens heeft mr. Rouffaer namens rket de nagedachtenis van mr. Tie- geëerd, oit naam van de balie heeft mr. Edw. G. B150'1 deken van de Orde van Advo- jjten den overleden kantonrechter faer- Jjf- A- Schouten heeft ten slotte de rupathie. welke de griffie steeds van Hen mr. Tieieman heeft ondervonden, nolkt. O jDnder den naam „Roxy" is de bioscoop de Haarlemmerstraat gisteravond "ruimen tijd gesloten te zijn geweest «r in gebruik genomen. Er was een alrijk publiek dat namens de nieu- fctie welkom geheeten is en dat dat het in de bedoeling ligt van een volkstheater te maken, waar £™°v^weinig geld van goede films een uitvoerig programma zijn de JK?.ouwers daarna meerdere uren bezig H,. '1' H°e uitbundig is er daarbij ^■hen om Stan Laurel en Oliver 5, twee befaamde komieken, die onzinnige streken uithaal- ^Mri/L,i.an een Vurige salon een vroo- mlsère"in maakten en van de eene Is vtpn i„Se andere rolden! „Het leven als'inpn j 'e" heette deze klucht en avonturen van dit tweetal zou men er inderdaad ook ■van j?yer Eaan denken. Hoofdnum- Inli.fS °Pen'ngsprogram was „Ko- '™e een film der Metro Gold- in ri.f ï"et Lawrence Tibbett in de af" eVenslustigen Russlschen lui- \i„:f.op een prinses verliefd wordt Wi tteprit e °°k met haar in het huwe- eohter'dui7pyri0rdat het zoover is zión er «.Srdt n0en bezwaren te overwinnen h-1"- onder zijn stoutmoedige i^Hiii hl? i?". ettend gevecht geleverd, ^^Baettw "andievol Kirgiezen (dat 'a11 'n Ingesloten fort ult- ^^Hvcrwinn? een geweldige overmacht i 'e voeren. Het is iprip. ,ilm. waarin wat veel Tibbpit Eeval ontstekend gezongen ■k een h.i's zo°wel een groot zan- 3 goMabTzetCteUr 6n °°k 06 DE ARBE1DSBEÜRS. Zendeling Bikker over zijn werk. Op uitnoodiging van de Chr. Geref. J.V. Spreuken 22 vrs. 6 sprak gisteravond in 't Kerkgebouw dezer gemeente aan het Steenschuur, ds. A. Bikker, missionair die naar des Woords te Mamasa op Celebes, met verlof hier te lande, over zijn werk onder de Tordja's. Na lezing van Ps. 67 ging zendeling Bik ker voor in gebed, waarna spr. in de aller- eeerste plaats dankte voor den steun, die ook de kerkelijke gemeente Leiden bijge dragen heeft aan het zendingswerk op Celebes. Op interessante wijze verhaalde spr. van zijn reis naar Mamasa, dat ligt als een openbaring te midden van het To- radja-land. Moest men tot voor kort nog drie dagen reizen om van de kust naar Mamasa te komen, door den aanleg van een autoweg is het nu mogelijk het plaatsje vanaf de kust in drie uur te bereiken. Wat klimaat en natuur betreft, kan spr zich geen aangenamer plaats in Indië denken. Sprekende over het volk der Toradja's en hun beschaving, wees spr. er op, dat bij het volk der Toradja's een groote inner lijke beschaving wordt gevonden. Deed men voor 30 jaar in 't binnenland der Toradja's nog aan koppensnellen, in 1907 bij de ves tiging van het Ned. Bestuur te Mamasa onder het bestuur van gouv.-generaal Van Heutz heeft men hieraan met één slag een einde gemaakt. Wat achter gebleven is, is de godsdienstige ondergrond van het kop pensnellen, welke heden ten dage nog ge vonden wordt en bestaat in de rei-dansen en -zangen. De bedoeling in den heiden- schen godsdienst van den Toradja is de goede geesten, die steeds om hem zijn tot zich te trekken en de kwade geesten verre van zich te houden. Toradja's die christen zijn geworden, hebben alles voor het christendom over. Het eigenlijke pionierswerk onder de To radja's te Mamasa is verricht door de In dische kerk, reeds 15 jaar voordat spr. door de Chr. Geref. Kerk in 1928 werd uitge zonden. Over zijn ervaringen sprekende in het Toradja-land, merkte spr. op. dat vooral sedert 1929. en dan speciaal onder de jeugd, het bijbelonderzoek is toegenomen met zegenrijke gevolgen. Indrukwekkend was het zendeling Bikker te hooren ver tellen hoe de oude toradja's, na een jaar de jonge toradja's in het christendom te hebben gezien, overgingen tot het chris tendom, de catechisaties gingen bezoeken en ook later werden aangenomen. Gaan de jonge menschen in het Toradja-land de oude menschen voor, in dit verband wekte spr. de jonge menschen op, daar zij het volk der toekomst zijn, zich te stellen in den dienst van God. Dat het christendom ook voor het cultureele leven der Toradja's veel beteekent, moge blijken uit het feit, dat in zes jaren tijd, maar drie echtschei dingen plaats vonden; vroeger zou dit zeker zestig zijn geweest. Bij de Toradja's vinden wij ook een ge- loovig aanvaarden van de grondwaarheden van het christendom en de itoofdwaarde van het christendom staat den Toradja voortdurend Voor den geest. Aan het einde van zijn toespraak, die met klimmende be langstelling werd beluisterd, stelde spr. nog een oogenblik het krachtige werk van de Inlandsche helpers voor het Zendings werk in het licht, pet heeft God behaagd uit het volk der Toradja's mannen op te roepen, bezield met den Heiligen Geest, zij zijn de schakel tusschen den zendeling en het volk. Het was een indrukwekkend oogenblik toen tijdens het zingen van Ps. 22 vrs. 13 en 14 een christen-toradja, afgevaardigde van zijn volk den kansel beklom om daar na in zijn taal de gemeente toe te spre ken. Na een „heil zij onze ontmoeting aan deze plaats", verhaalde spr. van zijn ach terlijk volk en van het ontwikkelde volk in Nederland om dan van de eenheid in Jezus Christus, waarin allen één zijn, te gewagen. Hij dankte voor de vele goede gaven die omstreeks Kerstmis uit Holland naar de Toradja's zijn gezonden, bovenal voor het mooiste geschenk: de zending. Spr. wees voorts op de twee zendelingen die door de Chr. Geref. Kerk zijn uitge zonden, dit in verband brengende met de zendingsreis van Paulus en Barnabas naar Klein-Azië, zooals wij die in den bijbel vinden opgeteekend, om dan In Christus de gemeente te danken voor den steun aan het zendingswerk. Met een enkel woord verhaalde spr. van zijn verblijf in Holland, dat hij als een blijde gedachte zal meenemen naar zijn vaderland om daarvan te getuigen. Met de hoop uit te spreken dat de zen- dinesliefde steeds levendig moge blijven, besloot spr. zijn door ds. Bikker vertaalde toespraak. handelsregister kamer van koophandel. Nieuwe inschrijving N.V. Bouwgrond Maatschappij .Het Witte Hek". Dwarsstraat 21, Katwijk aan Zee. (Ned. Staatscourant 29 Januari 1934, bijvoegsel nr. 217). Directeur D. Parlevliet Dzn., Katwijk aan Zee en J. Luitse, Amers foort. Maatschappelijk kapitaal f. 10.000 waarvan geplaatst en gestort f. 2000. Wijziging: Fa. J. A. Ham en CoAalmarkt, Leiden; Ben uio c. pakschuitdlenst Rotterdam—Leiden v.v. ^^">63)™ bri|a:i 1934 waren 3638 I Nieuwe vennoote wed. P. J. Gijsman—van werkzoekenden ingeschreven, j Katwijk, Leiden, wat moet de kapper weten? Causerie van mej. dr. Broekema. Uitgaande van de afdeellng Leiden van den Nederlandschen Kappersbond „Ons Belang" ls gisteravond in de collegezaal van de kliniek voor Huid-geslachtsziekten ir. het Nieuw Academisch Ziekenhuis een lezing met lichtbeelden gehouden over het onderwerp „Wat moet de kapper weten". In een vlotte causerie schetste mej. dr. Broekema, hoofdassistente van prof. dr. Siemens, de verschillende soorten huid ziekten, welke in baard en hoofdhaar kun nen voorkomen, wijzende op de besmet tingsmogelijkheden en vluchtig aanstip pend de door de medici toegepaste be handeling. Met nadruk wees spr. er op, dat het veelal de kapper is, die het eerst een dergelijke huidziekte ontdekt', hier tegenover staat echter, dat ook vaak de vraag gesteld wordt of de besmetting niet in een kapsalon tot stand kan zijn geko- men. Door steeds goed gedesinfecteerde i scharen en kammen te gebruiken kan de I kapper hierin verandering brengen. Na een oppervlakkige uiteenzetting van de huidstructuur en een andere beschouwing van de inplanting van het haar, deed spr. 1 enkele interessante mededeelingen van al- gemeenen aard om vervolgens de verschil lende soorten baardziekten nader te be schouwen. Deze kunnen veroorzaakt wor den door etterverwekkende bacteriën en door schimmels. Als een voorbeeld van van het eerste geval noemde spr. de vaak bij kinderen voorkomende z.g. krenten- baard; de ringworm en de ten onrechte baardschurft genoemde baardtrigophetie zijn voorbeelden van het tweede geval. Aan de hand van een groot aantal lantaarn plaatjes wees spr. op het karakter der verschillende ziekten, welke veelal zeer hardnekkig zijn en waarbij 't steeds raad zaam is oogenblikkelijk medische hulp In te roepen. In het tweede gedeelte van haar zeer leerzame lezing behandelde mej. Broekema na enkele algemeene opmerkingen over het grijs-worden en de verschillende oor zaken voor haaruitval hierbij nadruk kelijk wijzend op het gevaar dat haar- verfstoffen opleveren de in het hoofd haar voorkomende ziekten. Ook deze kun nen ontstaan door bacteriën en schim mels. Na een vluchtige bespreking van de in deze gevallen toegepaste therapie, besprak dr. Broekema de buiten deze categorieën vallende en in ons land nog veel voorkomende „favus", ook wel ge noemd „besmettelijk hoofdzeer". In 4 jaren tijds kreeg de Leidsche kliniek niet minder dan 250 van deze gevallen te be handelen! In tegenstelling met de haar- trigophetle gaat deze ziekte niet over als de patiënt 1516 jaar wordt, integendeel volledige kaalheid is het gevolg. Evenals in vele andere gevallen is ook hier de moeder in den regel de besmettingsbron. Uitvoerig besprak spr. de wijze van be handeling, waarbij niet meer zooals vroe ger het haar met behulp van een pek pleister, maar door röntgenbestraling verwijderd wordt; een te veelvuldige be straling kan echter eveneens kaalhoofdig heid tengevolge hebben. Door 'n onmidde- lelijke aantasting van besmettingsbron en j van de besmette kinderen werden echter i de meest verblijdende resultaten ver kregen. Met groote aandacht werd de interes sante lezing door een groot aantal kap pers gevolgd. De heer Kouwenberg opende met een woord van dank aan prof. Sie mens voor zijn initiatief en dr. Maas die beiden de lezing bijwoonden voor zijn medewerking de bijeenkomst, ten slotte dr. Broekema dank brengend voor haar leerzame lezing. -o HERV. JONGENSVER. ,,WEES STERK" De Herv. Jongensver. „Wees Sterk" had gisteravond een feestavond georganiseerd in één der zalen van 't gebouw „Prediker" ter gelegenheid van haar vijfjarig bestaan. De leider de heer Beekenkamp opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, waarna hij een openingswoord sprak onder de titel „Alle hens aan dek". Spr. wees er op, dat wil de vereeniging groeien en bloeien, aller medewerking noodzakelijk is, zoowel van de leden, als van de ouders; alleen dan kan „Wees Sterk" de toekomst gerust tegemoetgaan. De jaarverslagen waren hoopvol gestemd Door twee der leden werd een opstel ge lezen resp. over „Wees Sterk" en „Vriend schap". Deze opstellen getuigden van grondige studie. De wijkpredikant en Eere-voorzitter ds. van Apeldoorn hield een toespraak, waarin hij „Wees Sterk" geluk wenschte met haar vijfjarig bestaan en daarbij naai voren bracht hetgeen de vereeniging voor de leden heeft gedaan. Speciale dank bracht spr. aan den leider, den heer Beekenkamp, die er niet tegen op zag, steeds weer het vereenigingswerk op zich te nemen. De avond werd afgewisseld met viool- en orgelspel van de heeren Verver en van Hooidonk. Door de leden werden enkele tooneel- stukjes ten beste gegeven. De zaal was goed bezet. o ONTSPANNINGSAVOND VOOR WF.RKLOOZEN. Het Eerste Leidsche Klucht- en Re vuegezelschap heeft gisteravond in de geheel gevulde zaal van ..Concordia" we derom een ontspanningsbijeenkomst voor de werkloozen gehouden, waarbij hetzelf de programma werd opgevoerd als vorige malen. Ook thans was het succes groot. Gé Hofenk's Band zorgde voor prettige muzi- I kale afwisseling. residentieorkest. Soliste Maartje Offers. Een sterk heterogeen samengesteld pro gramma bracht ons ditmaal het Residen tieorkest. Meerendeels door en door be kende werken! Met alle respect daarvoor, meenen wij toch dat een kleine dosis nieuwe composities uit het zeer groote concertrepertoire, de belangstelling van den oprechten muziekliefhebber zou kun nen stimuleeren! Daarvoor behoeft men toch niet in experimenten van het ultra modernisme te vervallen, wanneer daar toe vrees mocht bestaan. Frankrijk bleek vertegenwoordigd door twee zijner groot- sten, die in hun tijd den typisch Fran- schen stijl herleven deden: Jean Philippe Rameau, grootmeester van het galante tijdperk (17e en 18e eeuw) en Claude De bussy, baanbreker van het impressionis me, wiens kunst, zooals hij zelf zeide, in die van den illustratieven clavecinist Ra meau een voorbeeld had gevonden. Beiden representanten van den echten Franschen geest, gelijk deze zich ook ten tijde der troubadours uitte. Doch dit was wellicht de eenige samenhang, die wij in het merk waardige menu ontdekken konden: want wat bijv. te denken van de volgorde Brahms-Débussy-Saint Saens-Sibelius? Nadat wij ons echter met van bevreem ding hooggetrokken wenkbrauwen over deze curieuse programmakeuze hadden neergezet, viel er toch over de uitvoering veel te loven. Allereerst brengen wij het fijne kleinood van den avond naar voren: Debussy's „Prélude' a l'après-midi d'un faune", waar aan ook de componist zoozeer zijn hart verpand had. Geïnspireerd door den herderszang van zijn vriend Stéphane Mallarmé heeft De bussy geest en zin ervan in zilverklare tonenstreeling omgetooverd. Hoe ver trouwd klinkt ons nu deze wonderteere zomerstemming in de ooren, die toch in den tijd waarin zij ontstond, door haar vernieuwingen in ieder opzicht, veel pen nen in beroering bracht cn wederspraak uitlokte! Dit werkje boeide opnieuw door het glanzend-fijne coloriet, het doorzich tige timbre! Meesterlijk wisselden fluit en hobo hun repliek: er was een zuivere, poëtische sfeer, die dirigent en orkest alle eer aandeed. De groote voorganger Rameau. die de harmonie tenslotte over de hegemonie der Italiaansche melodie deed zegevieren, was vertegenwoordigd met de bekende, melo- dieuse balletfragmenten. Het moet ons echter van het hart, dat wij betwijfelen, of de componist zich met de bewerking voor 't moderne-orkest van Felix Mottl zou hebben kunnen vereenigen. Deze ele gante suite heeft wel zwaar schoeisel aan gekregen, waarin de licht dansvoetjes zich o! zoo moeilijk kunnen bewegen! Het gravieuse Menuet uit Platée was nu wat log, maar de karakteristieke Tambou- rin levendig en streng rhythmisch: prach tig wisselden hobo en fagot. Brahms „vierde" vindt wel haai hoogtepunten in het zangerige Andante hoe warm klonk de „Junonische melodie" en in de be roemde passacfglia, het doorwrochte, plechtige, contrapuntische slot. Wellicht is dit werk niet zóó meesleepend als de vorige symphonieen, maar zij is van een zeer groote rijpheid meesterlijk zijn de thema's en de variaties uitgewerkt en zij brengt voor Brahm's nieuwe harmonische vondsten. Deze muziek ligt dr. v. Anrooy en het orkest zeer na, hetgeen uit menig détail bleek, ofschoon wij hen in Brahms zeker wel gelukkiger hoorden! Als pakkend slot Sibelius' „Finlandia": prachtig geïnstrumenteerd is deze kern achtige, frissche en sterk nationalistisch getinte schildering van het Finsche va derland. Breed, meesleepend en vurig ge bracht! Het orkest kon met zijn beroemd koper nieuwe lauweren wegdragen! Mogen wij binnenkort ook eens een van Sibelius' symphonieën of andere dankbare werken hooren? Solistische medewerking verleende de hier zoo gevierde zangeres mevr. Maartje Offers. Het kwam ons voor dat zij de zen avond niet zóó gedisponeerd was als anders. Handel's grandiose „Arioso" uit de cantate con stromenti, het imponee- BINNENLAND. Schout bij Nacht Van Duim, de nieuwe commandant der Indische zeemacht, is gisteren naar Indië vertrokken. (Binnen- land, 3e Blad). I Te Den Haag is, 65 jaar oud, overleden de heer L. C. Steffelaar, oud-secretaris van den A.N.W.B. (Binnenland, 3e Blad), Een onderhoud met de heeren Dr. Van Aalst en Gottfr. H. Crone over dollar en gulden. (Binnenland, 3e Blad). Ernstig auto-ongeluk bij Apeldoorn; twee Hagenaars gedood. (Laatste Berich ten, le Blad). BUITENLAND. Het Fransche memorandum van 1 Jan. j.l. gepubliceerd. (Buitenl., le Blad). Duitschland verbiedt Duitsche actie in het Saargebied. (Buitenl., le Blad). Nieuwe schandalen in Frankrijk. (Bul- 1 tenland, le Blad). Verijdelde aanslag op Panama's presi dent. (Buitenl., le Blad.) Afwijzend antwoord van Duitschland op I Oostcnrijk's nota. (Buitenl., le Blad). j Het rapport van de commissie van on derzoek inzake de ramp der Russische stratosfeerballon. (Tel., le Blad). rende „Dank sei dir Herr" vraagt im mers de grootste rust, een zeer breed ge dragen tempo. Door een zekere onrust, I ook in de adembeheersching, kon de stem zich echter niet volledig ontplooien, „stond" deze niet. Of dreef wellicht het orkest de tempi te veel op, waardoor de grootheid van deze compositie in 't ge drang kwam? De stem hervond rust en glanzing meer in Beethoven's „Die Ehre Gootes aus der Natur". Dit veeleischende lied uit de Gellert cyclus, waarin Beet hoven voor 't eerst poëzie vond, die hem tot het uiten zijner religieuse gevoelens inspireerde, deed het mooie orgaan en het technische kunnen der zangeres tot zijn recht komen. Met haar paradenummer, de vertrouwde aria ,,Mon coeur s'ouvre ta voix", uit de kortgeleden bij Toonkunst uitgevoerde opera „Samson et Dalila" van Saint-Saëns, was mevr. Offers weer in haar element: souplesse en schoone klankvorming konden zich hierin ontwik kelen. Een schat van bloemen werd haar hartelijk en dankbaar aangeboden. Zoo is ditmaal een bont programma aan de volle zaal voorbij getrokken: met spanning zien wij uit naar wat ons het laatste concert van dit seizoen door het zoo zeer gewaardeerde orkest, als wellicht interessant en voldoening schenkend be sluit zal brengen! LEIDSCHE CHR. HARMONIE VEREENIGING Een goed geslaagde uitvoering. De leidsche Chr. Harmonievereeniging heeft gisteravond in een goed bezette Burchtzaal haar jaarlüksche uitvoering gegeven. De Voorzitter, de heer de Neef opende den avond op de gebruikelijke wijze en sprak 'n kort openingswoord. Na een hartelijk welkom wees spr. op de finan- cieele moeilijkheden, waarin de Vereeni ging verkeert. Hij deed een dringend be roep op de aanwijzigen om daaraan een einde te maken, door zich op te geven als donateurs der Vereeniging. Wij willen dit beroep ondersteunen en wij doen dit gaarne, omdat de uitvoering van gisteravond ons opnieuw heeft doen zien, dat de Vereeniging het waard ls om financieel eens flink op de been te worden geholpen. Het ontbreekt de Vereeniging niet aan energie, ook niet aan goede krach ten, noch aan uitstekende leiding. De uitvoering droeg het stempel van serieuse studie. Er wordt flink gewerkt en de directeur, de heer H. v. d. Veld, is een be kwaam musicus, die met zijn materiaal heel wat weet te bereiken. Er werden wel eens kleine foutjes gemaakt en de klank vorming was niet altijd even nobel, maar de Vereeniging staat ook pas aan t begin van haar loopbaan het was haar vierde verjaardag en dan mag men zijn ver richtingen niet al te hoog spannen De L.C.H.V. werkt echter met enthousiasme en elan en wij verwachten dat zij de opgaande lijn, die ongetwijfeld in haar uitvoeringen is te bespeuren, zal weten vol te houden. Een der nummers. „Wald Klange", was een wals, die gecomponeerd is door onzen stadgenoot, den heer A. J. Plu De heer Plu heeft dit nummer zelf gedirigeerd en oogstte er veel en verdiend succes van Het programma werd afgewisseld door den heer C. Spaanderman, die een praatje hield en een versje zong. De goed geslaagde avond werd gesloten door den heer Alberts met dankgebed. De Stcrt. no 23 bevat de statuten be treffende de N.V. Algemeene Boek- en Handelsdrukkerij voorheen Batteljee en Terpstra alhier.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1