CORRESPONDENTIE. Prijsraadsels! Hier zijn ze al, heb ik nu niet gauw gedaan, wat ik de vorige week heb beloofd? Ik doe jullie o, zoo graag een pleziertje, willen Jullie mU dan ook een plelziertje doen en vooral lezen wat ik boven en onder de prijsraadsels heb geschreven, naam. leeftijd, geen brieven er bij en niet te laat verzenden: de brieven moeten vóór Maandagsmorgens 9 uur aan het Bureau Leidsch Dagblad zijn of over de post naar mijn Haagsche adres en dan moet ik ze 's Maandags hebben. Nieuwelingen zijn altijd weer welkom, doet maar gerust mee en noemt mij Tante. Dit is weer tot alle nieuwelingen te zamen, ik ga hen niet allen apart noemen. Er liggen hier zulke stapels brieven naast mij, ik zal eens gauw beginnen met de aparte antwoorden. Jannie en Frans de Water, jullie doet altijd zóó trouw mee, Je mocht met de verjaardag van je moeder gerust eens overslaan. Dorus de Geus nu maar vast gefelici teerd met je verjaardag. Veel plezier dien dag. Sari Minnee en Leendert en Jacobus Moraal uitstekend hoor, sluit maar bij elkaar in, dan ls het maar één postzegel. Sari ben Je een nichtje van L. en Jac, en wonen jullie dicht bij elkaar? Greet Doornveld ik ben niet mevrouw, maar de Raadseltante. Leonle Impeta was het een aardig feest op school en was de jarige blij met je cadeautje? Wim Broekema en Jople Kwestroo, jul lie zijn 2 nieuwelingen, die vlak bij elkaar wonen, nu als je elkaar kent dan mag je wel in dezelfde enveloppe inzenden. Jacob Spaargaren, woon je op een schip? maar niet varende? ligt het altijd in Voorschoten? Lilly v. d. Leen o, ik heb heel veel co- medie gespeeld in mijn leven, en ik hield er dolveel van. Ik heb ook dikwijls door kinderen operettes en comediestukjes laten opvoeren op weldadlgheidsvoorstelllngen. Lies Deumer in mijn jeugd hadden we ook poëziealbums en lieten daar familie en vrienden in schrijven. Ga je al met plezier naar den knipcursus? Marjanne en Marius v. d. Anker, neen gelukkig lig ik nu niet te bed, maar met dat slechte weer moet ik veel in huis blijven. Geertruida Blöte. ik hoorde door Annie, dat zij je een briefkaart hadden gezonden maar ik wist niet wanneer dat precies was, voor of na het bericht to de kinder krant. Rensje Buurman en Nita Cammenga, ik was er volstrekt niet boos om hoor, ver geten is menschelijk, maar degene die de post voor mij aanneemt, weet nu eenmaal dat ik brieven met strafport niet aan neem. Rens zoo'n raadsel is mij al meer toegezonden, evenals dat van Nita. Na tuurlijk mag Je zusje ook meedoen. Vloletta en Liberta Kriek, je mag ge rust een aardig raadsel uit een boek over schrijven, want om ze zelf te maken, dat kan niet iedereen. Hebben jullie zóóveel plezier gehad met je moeders verjaardag. Eempien.en Jo Wassenaar ik vind heel aardig dat Jan nog helpt herinneren dat er aan de raadseltantc moet geschreven Is dat boek zóó grappig, moet je er soms zoo om lachen? Lenl Groeneveld zoo, is de raadseltante de eenige aan wie je schrijft, dan mag ik dat wel erg op prijs stellen. Joop Schouten, waar of de v. Beunln- genstraat precies is, bij de Statenlaan en de Frederik Hendriklaan, niet ver van den Ouden Scheveningschen weg. Drietal van Geenhulzen bij de gewone raadsels mag het gerust altijd voor alle drie te zamen, maar niet bij prijsraadsels, dan ieder op een apart papier. All en Adri Crama jullie mogen gerust voortaan samen meedoen, maar met prijs raadsels moet ieder de oplossingen apart opschrijven. Marietje Laterveer dank voor de anec dotes, ik kan ze gebruiken. Annie Boekesteto heb je in de boeken geschreven, wanneer en waarvoor of je ze hebt gewonnen, dat is wel aardig als Je er nog eens inkijkt. Annie van Weizen ik vind dat je ijve rig aan het breien bent, nu voor je zusje en dan nog voor Je broertje. Conny van Vliet hoe aardig dat je die ansichtkaarten dan 4 maal vergroot maakt. Als de teckentog goed lukt en je doet er een lijstje om, dan ls het een aardig cadeautje voor je familie. Tine v. d. Star gelukkig dat je moeder nu al eens een uurtje of langer mag op zitten, ik begrijp zoo best dat je heel erg naar haar thuiskomst verlangt. Rie en Ans Vollenga dat raadsel is al heel bekend. Willy Secrève je had vergeten je naam onder de raadsels te zetten, hij stond al leen op de enveloppe. Nellie Lasonder je brief kwam verle den week veel te laat, nu deze keer was hij op tijd. Tinl den Hollander ik wil eerst alle raadsels die ik heb liggen, eens opge bruiken. Martha van Dam ik hoop dat je een prettigen feestdag zal hebben op school en dat je dan weer geheel beter zal zijn. Cisca van Gijzen ik was blij toen ik in je brief las, dat de nichtjes weer naar huis mochten en dat Beppy nu thuis haar verjaardag kan vieren. Lief van Je om al tijd over hen te schrijven. Dirkje Hopman ik hoop dat het een prettige verjaardag was, wel gezellig op Zondag. Ja niet waar er doen ontzettend veel kinderen mee tegenwoordig. Sieni en Miepl de Joode ik weet heusch niet waar die laan is, Den Haag is heel groot en ik ga niet veel uit, alleen hier dichtbij bulten, zoo weinig mogelijk in de stad zelf. Bep Keereweer, ziek geweest, maar nu toch gelukkig weer beter. Bep Rozler Je vriendin mag gerust mee doen, alles net zooals jij, als ze bij haar thuis het „Leidsch Dagblad" lezen. Wel aardig bedacht, die verrassing van je an dere vriendin. Lies Tibboel, ik word heusch niet dade lijk boos als een brief te laat komt, maar dan- kan ik dien pas de volgende week vermelden. Rietje Trap veel plezier hoor op dio uitvoering. Triny Blotkamp zoo, zijn wij een dag na elkaar jarig, dat is wel grappig. Flip en Adri Hollebeek bij gewone raad sels mag het gerust op hetzelfde papier en samen schrijven maar met prijsraad sels leder de oplossingen op een apart pa piertje. Nico Liebert dat is dan een vergissing hoor, want ik zal je naam wel hebben opgeschreven. Ik vind dien bijnaam wel aardig, dat is het bewijs dat Jij de pak jes draagt voor je moeder. Leni Bosman dat raadsel ls niet geheel goed, want niet iedere appel is heelemaal rood. Drietal Mulder wat een aardige brief kaart, hoe komen jullie daaraan? Anga van Breda, ja dat was wel heel laat voor de kleineren, maar als zoo'n feest op Zaterdagavond is, kunnen ze Zondags uitslapen. Bart Jansen zoo, was je verleden week ziek, en nu nog zoo erg aan het hoesten, pas maar op hoor met dezen kouden wind Nellie Vlaardtogerbroek ja, je mag wel meer oplossingen sturen. Stlentje Leget het is gewoonte dat men pas met 7 jaar begint mee te doen, want 6 jaar kan je het nog niet zelf alles schrij ven, dan moet een ander het immers voor je doen. Piet Smit als je dit leest, ben je Jarig, wel gefeliciteerd hoor. Bep en Wim Nieboer ja jullie zult wel altijd samen spelen, dat begrijp ik. Dat is geen raadsel als men alleen maar zet: een spreekwoord van 17 letters. Stlentje Griffioen het zijn aardige anecdotes, ik zal ze wel eens plaatsen. Johan Hoogstraten als je dit leest is dat feestavondje, waar Je zoo druk voor aan het leeren was, al voorbij, ik hoop dat je veel plezier hebt gehad. Jopie Brilman ik hoop van harte dat we geen ijs meer krijgen. Februari kan al zulke mooie dagen hebben. Llesje Thors gelukkig dat je keel weer gauw beter was en je nu weer uitgaat. Wat geschikt ls van wat je stuurt, zal ik plaatsen. Annie Cats prettig op verjaarsbezoek geweest bij de tante en was ze blij met je cadeautje? Saartje en Pietertje Lagendijk, dat is Juist aardig, als je om beurten schrijft, de eene week die en de andere week de ander. Daan de Graaf ik vind dat je prachtige letters rondschrift voor mij hebt gemaakt staan die hoofdletters met al die mooie krullen en versleringen er ook zoo in. Tootje Karei dat begrijp ik, dat je het heerlijk vindt, 's zomers zoo lang in Den Haag te logeeren en dan lederen dag naar Scheventogen. Dat raadsel van een pad destoel heeft er al ingestaan. Wim Kruit dank voor je anecdotes, die ik alle drie eens zal plaatsen. Lientje Oostveen, Ja hoor je zusje ll dien datum heel goed onthouden, 10 Maart. Greetje en Dio de Graaf, ja kijk® het is heel vervelend voor degene va® de kousen waren, maar het is de vrj het hondje begreep dat het stout wi] moest er wel om lachen toen ik het hondje kan dit toch niet lezen, M mag het gerust schrijven). Heb jtl flink beknord en op de kousen gev.t J gezegdafblijven. Hem niet slaan, I geen dieren slaan. Krijn Haasnoot, dat heb ik In de c; M gelezen over de aanvaring van die a Moest jij er altijd over om naar scha gaan. Nico Koning, o Ja, die naam weel heel goed van vroeger uit Leiden I daardoor kende je moeder mijn vadel Mijntje van den Berg, is je grookl al 86 jaar, dat is een mooie leeftijd 1 vind het alleraardigste plaatjes op jen panier. Drie zusjes Hartevelt, daar heb je J gelijk in, dat er niet zooveel kan? il een priis. nu er zoo ontzettend veel I deren meedoen. Nelly de Leeuw, je had vergeten jen! onder je briefje te schrilven, die J alleen op de enveloppen. D;e anecdote I met dichte oogen je naam schi-ijwJ mij al zóó dikwills gestuurd. Annie la Croix, je mag mij genistI briefje schrijven, maar met prijsnaJ alleen de oplossingen, dan geen brl er bij. Ali de Blaauw, ben je ook al as» I weven, daar hoor ik tegenwoordig :6ijl over; ik vind het ook erg mooi; neel doe er zelf nog niet aan. Emy Bijleveld, heb je eens togestuuril kon Je toen je naam niet vinden, darll ik toen je brief niet hebben gekregen I het zoo'n heel kleine enveloppe, al deze keer? Dat raadsel heeft er al I staan, maar heel lang geleden, dus ill het wel weer eens plaatsen; nu dos! weer andere kinderen mee. Marle Borreman. heel aardig hom! je meedoet voor de dierenbeschermioi schrijft over een raadselnichtje vanl Anna Nievaart, maar die ken ik tul niet. Rinl Vlasveld, ja dat is een heelel geleden, dat je hebt ingezonden, nul vind het best als te weer wilt meedo! Maartle de Bruin je had alleen je® naam op de enveloppe geschreve® moet niet, je moet mijn naam er op a en jouw naam onder den brief. Henk Frankhuyzen, wil je alsje® met inkt schrijven; dit was met zulk® onduidelijk potlood; ik kon het ha bijna niet lezen. Als er prijsraadsels! dan zet ik in de krant wie er gelukkie® geloot en de Redactie zet wanneer het Bureau L. D. gehaald kunnen wel Rina Vlaardtogerbroek, ja hoor il trekken, als het om het een of andetl verdoofd kan worden, kan geweldig I doen, dat weet ik bij ondervinding. I Luca en Beo Wielinga, het soijt mij jullie maar die belde anecdotes zijn il meer toegezonden. Het is heel venei hoor dat Bep ziek is, ze vindt zeta'l zellig dat ze op de divan in de hui I mag liggen Drietal van Vliet, was Moeders veril dag een heerlHke feestdag met allerlei milie er bij, zeker wel hè. Heel aardlsl Jullie allen leert zingen en mee moogt I in een koor. Tinie Deegenaars, je behoort toll grooteren, dus van gewone raadsels I oplossen. Aardig dat Je ook een kaki maakt. I Wiesje Baart, wat een ellenlange bl wat heb je mij veel verteld. Bederf je I je oogen niet als je bij het schijnsel I het vuur leest want zóóveel licht geeltj niet. Wat heb je aardig over oom Kd verteld. Ziezoo nu is eindelijk deze correspond! tie klaar, is die niet reusachtig langl worden? nu dan geldt die meteen 1 volgende week want jullie weten betj de prijsraadsels geen lange brieven sdj ven, bewaart al je vragen en verfci maar tot de week na de prijsraadsels Leest allen goed wat er boven en ol de prijsraadsels staat. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKvM Den Haag, van Beuningenstraat i|

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 16