De Russische Stratosfeerballon verongelukt Donderdag 1 Februari 19 KUNST EN LETTEREN. VRAGENRUBRIEK. KERK- EN SCH00LNIEUW Alle inzittenden omgekomen, alle instrumenten vernield. Hetgeen gevreesd werd Is geschied: de Russische stratosfeer-ballon ls veronge lukt. In den nacht van Dinsdag op Woens dag ls de ballon neergestort op eenlge honderden K.M. van Moskou nabij het dorp Potloesky aan de spoojUJn Moskou— Kazan. Volgens een ooggetuige ls de gondel van de „Ossoavlachim" door een windvlaag losgerukt tijdens den val. De Hjden van de Inzittenden zijn deer lijk verminkt, terwijl alle Instrumenten en andere voorwerpen In de gondel vernield zijn. Het stoffelijk overschot van de drie luchtvaarders zal op het Roode Plein, bij het Kremlin ter aarde worden besteld. De correspondent van de .Times" te Riga deelt de volgende interessante bij zonderheden mede over de constructie van den verongelukten stratosfeerballon en over de plannen, welke de stratosf eervaar - ders hadden gemaakt: Met het ontwerp van de „Ossoavlachim" werd reeds twee Jaar geleden een aanvang gemaakt en met de uitvoering ervan werd begonnen in Februari van het vorig jaar. Met den bouw van den ballon was men reeds In October gereed maar wegens de slechte weersomstandigheden werd de vlucht toen telkens weer opnieuw uitge steld. Dinsdag J.l. echter besloot men ter gelegenheid van het communistisch partij congres, dat zooals men weet op 't oogen- bllk ln het Kremlin te Moskou gehouden wordt, den reed6 zoo lang voorbereiden tocht te ondernemen. Om negen uur Dinsdagmorgen was de „Ossoavlachim" naar de stratosfeer ge start en om twaalf uur 's middags had hij reeds een hoe te bereikt van een en twin tig kilometer. HIJ was dus reeds twee kilo meter hooger gestegen dan de „U.SS.R." het vorig Jaar. Gedurende de vlucht was de ballon voortdurend uitgenomen eenlge korte tussrhenpoozen in radlotelegraflsche verbinding geweest met de aarde. Deze verbinding was zelfs zoo goed geweest dat de door de bemanning van de .Ossoavla chim" uitgezonden telegrammen het identlficatieteeken was „Slrius" ook ver bulten de grenzen van sovjet-Rusland wer den opgevangen. Overeenkomstig het oorspronkelijke pro gram had de ballon, nadat hij zlin maxi mumhoogte had bereikt, nog vijf a zes uur ln de statosfeer moeten blijven. De duur van de geheele vlucht stijgen en dalen inbegrepen, was vastgesteld op tien uur. De bemanning van den ballon be stond uit den piloot. Fedosseenko, den in genieur Wasenko, en een student van het Phvslco-technisch instituut van Leningrad 0"svskin. Drie andere ingenieurs Kirpitsj- nlkow. Chertwoskij en JoelewitsJ, die mede den ballon hadden ontworpen, leidden de vlucht van de aarde af. De ballon was gebouwd op kosten van de bekende sovjet-Russische maatschap pij voor luchtvaart en chemische oorlog voering „Ossoavlachim" en was ook daar naar genoemd. Gemeten van den top tot aan de schokbrekers onder de gondel, had het. gevaarte een hoogte van ruim vier en vijftig meter. BIJ volledige vulling be droeg de doorsnede ongeveer veertig meter terwijl de inhoud vijf en twintig duizend kubieke meter bedroeg. Het totale gewicht van den ballon was, met inbegrip van de instrumeten, twee duizend kilogram. Het geraamte was vervaardigd van roestvrij antl-magnetlsch staal en ln de gondel bevonden zich zes met glas afge sloten openingen en een periscoop. Aan boord bevonden zich dertig instru menten, o.a. ook eenige speciale fototoe stellen, waarmede verschillende proeven zouden worden genomen. Tenslotte zij nog vermeld, dat de uitlaatklep functionneerde door middel van een touw, dat door een met kwik gevulde buis liep. en dat de bal last uit fijne looden hagelkorrels bestond. Het oorspronkelijke plan was, dat de „Ossoavlachem" na den tocht van Dins dag, welke op zoo tragische wijze eindlede, nog een aantal vluchten zou maken, waar van het hoofddoel de bestudeering der cosmische stralen rijn moest. Het ..Berliner Tageblatt' publiceert de volgende bijzonderheden over het verloop van de vlucht van de „Ossoavlachim" of „Sirius". Na Dinsdagmorgen tegen twaalf uur een hoogte van 20 600 meter te hebben be reikt, dreef de stratosfeerballon langzaam ln de richting van Kazan. Tegen een uur deelde de bemanning mede, dat zij van plan was om 's middags tegen vier uur te dalen. Aan boord was alles wel. De wetenschappelijke werkzaam heden konden precies volgens het pro gram worden verricht. Om drie minuten voor een had de „Ossoavlachim" een hoogte van twee en twintig kilometer be reikt. Nadat de radioverbinding daarna een half uur verbroken was geweest deelden de stratosfeervaarders mede, dat de bal lon nu aan het dalen was. Vanuit de gondel hield prof. Fedosseenko Dinsdagmiddag een korte radiotoespraak, waarin hij o.a. vertelde dat zij op 15000 meter hoogte met een hevlgen storm te kampen hadden gehad. Toen zij echter hooger stegen werd het volkomen rustig. Prof Fedosseenko deelde toen verder mede dat het in rijn bedoeling lag. om. als zich geen onverwachte incidenten voordeden, tot een hoogte van dertig kilometer te stijven. HIJ zeide belangrijke ontdekkingen te hebben gedaan op het gebied der cos mische stralen en omtrent de optische eigenschappen van de stratosfeer. Vermelding verdient nog dat de stratos- feervlucht van de „Ossoavlachim" ook mi litaire doeleinden had. Aan boord van de gondel bevond rich namellik een licht ka non, waarmede men vanuit de stratosfeer schietproeven wilde nemen. Ofschoon men, nu alle instrumenten vernietigd zijn en ook de stratosfeervaarders zelf zijn omgekomen, de resultaten van deze proe ven nooit zal vernemen, vermoedt men, dat de wetenschaonelilke resultaten van de vlucht, ook indien rij geslaagd zou zijn, toch geheim zouden riin gehouden, daar de soviet-regeering met dezen tocht zeer ge heimzinnige bedoeldlngen schijnt te heb ben gehad. RECLAME. NIEUWE UITGAVEN. DE „WERELDVLUCHT VAN DF, PELIKAAN". Een greep uit de pers in spannende dagen. De roemruchte recordvlucht van de Pelikaan het gewone lljntoestel der K.L M., van Schiphol naar Indlë, en terug, is nog steeds het onderwerp van tallooze ge sprekken, Er zal daarom zonder eenlgen twijfel ook groote belangstelling bestaan voor bovengenoemde uitgave der firma A Sijthoff, te 's-Gravenhage. welke ls samen gesteld door den heer Herm. H. J. van de Pol (dir. hoofdred. van de Delftsche Cou rant) en die een bloemlezing bevat van wat de Nederlandsche en Indische pers over deze schokkende gebeurtenis heeft gepubliceerd. Het is een boekwerk gewor den va nkloek formaat, dit Pellkaanboek en de voortreffelijke wijze waarop de heer Van de Pol de omvangrijke lectuur wist te sortceren en te rangschikken heeft „deze greep uit de pers ln spannende dagen" gemaakt tot een belangrijke geschiedkun dige bijdrage, die voor de toekomst haar waarde behoudt en ook thans den lezers vele uren zal weten te boelen. De auteur zelf schreef een voorwoord en enkele korte karakterschetsen van c'.e heeren C. J. Snijders, M. H, Damme, A. Plesman en H. Martin. Hij lichtte verder de belangwek kendste deelen uit de tientallen persbe schouwingen (in proza en poëzie) ook uit ons Blad en had slechts enkele zin nen noodig om daartusschen een band te iecgen en de gansche recordvlucht van de Pelikaan weer voor onze oogen terug te tooveren. Aldus doorleeft men weer de spanning en de vreugde van ons geheele volk met tot slot die onvergetelijke hul diging,op Schiphol waar tienduizenden in den srieeuwjach. waren saamgedromd om uiting te geven aan hun eerbiedige be wondering van het kranige vierman schap: Smirnoff. Soer, Grosfeld en Van Beu kering, dat de Boodschap bracht van Nederland's supprematie op luchtvaart gebied! Een goed boek, deze uitgave, een mooi boek (verlucht met tal van foto's), dat waard is gelezen te worden. De betere uitgave kost f. 1.90, de goedkoope slechts 75 cent! „Moge de leus worden: in elk huisgezin een Pelikaan-boek", schrijft Van de Pol in zijn voorwoord. Van harte stemmen wij daarmede in! Het bloementuintje. Bij J. H Donner. te Rotterdam, is ver schenen „Het bloementuintje" een vrien delijk boekske van de hand van den heer Th. Zwaan, bevattende een eenvoudige handleiding om met zoo weinig mogelijk onkosten zoo veel mogelijk genoegen van een bloementuintje te hebben. Voor menigen amateur-tuinman kan dit boekje, dat slechts 35 cent kost, een nuttige gids zijn. Spelleiding en tegenspel bij Bridge door J. Roode. Uitgaande van de gedachte dat slechts goed spelen na goed bieden succes kan brenger, waarbij ook het tegenspelen van het grootste belang is bij het bridgespel, onverschillig welk biedsysteem gevolgd wordt, is een uitstekend werk ontstaan, dat onder den titel „Spelleiding en tegen spel bij Bridge" werd samengesteld door J. Roode, die hietbij verschillende binnen- 'en bultenlandsche bronnen raadpleegde. Het boekje is verdeeld ln twee deelen en wel „Het spel van den leider" en „Het tegenspel" welke op hun beurt weer zijn onderverdeeld in diverse hoofdstukken, hetgeen de duidelijkheid en overzichtelijk heid zeer ten goede komt. Deze beide eigenschappen in tegenstelling met ver schillende op dit gebied verschenen uit gaven maken, dat dit boekje door allen die zich voor dit spel interesseeren, gele zen en bestudeerd dient te worden. T. V. U kunt veroordeeld worden tot betaling der kosten. Het staat dan de wederpartij vrij om de gemaakte kosten zooveel mogelijk op u te verhalen. Mej. M. E. te L. Als zij u niet langer in haar huis wil laten verblijven ls zij toch verplicht voor u te zorgen. J. v. A. te O. De aanvragen om octrooi worden gericht tot en octrooi wordt ver leend door den Octrooiraad (Nic. Wltsen- pleln, 's Gravenhage). De duidelijke en volledige beschrijving moet zoo noodig ver, gezeld zijn van daarmede overeenstem mende teekeningen, desverlangd door mo dellen. monsters en proefnemingen worden toegelicht Bij de aanvrage moet een be wijs worden overgelegd, dat een bedrag van f. 75 is gestort bij het Bureau voor den Industrieeien Eigendom. DE HONDERD-DUIZEND UIT HANDEN GEGEVEN. Van zijn heel lot in de vijfde klasse maar een tientje behouden Men meldt uit Rotterdam aan de „Tel.": Gelukkige stervelingen zijn het, die in de „Oude Blauwe" aan den Pompenburgsingel hun geluk zochten en dezen molen zonder wieken prefereerden boven alle andere gelukskantoren, waar het geluk wel eens dik op de ramen staat geschilderd Want in het kleine onopvallende kan toor van den collecteur der Staatsloterij Van den Bosch, dat hier is gevestigd, ls gisteren de honderdduizend gevallen. Als de goeie ouwe blauwe nog wieken bezat 1 dan zouden die zeker gedraald hebben gis teren. Nu was er niets dat op een feeste lijke gebeurtenis leek. Het kantoortje van den collecteur was zelfs gesloten. „Niets meer voorradig" stond op een kaartje voor het raam. Niets meer. Dus al het geluk was verkocht. Aan wie? De collecteur, dien wij ten slotte in zijn woning aan de Bergschelaan vonden, wist j het niet. Ten minste dat verzekerde hij I ons en wij moesten hem wel gelooven toen I hij bij die verklaring zijn rechterarm op de j linkerzijde van zijn borst legde en nog eens i zeide: „Eerlijk niet"Och. er komen zooveel menschen bij mij, dat ik werkelijk niet weet. wie allemaal de bom hebben ge kregen. Ik noteer alleen de nummers en verder interesseeren mij de menschen nietEn dan moet ik er nog bij zeggen, dat ik verduiveld slecht gezichten kan ont houden. De collecteur lachte fijntjes, toen hij dit zeide. Maar ten slotte bleek, dat hij er toch wel iets meer van weet. Was het lot verdeeld? vragen we. De oude collecteur peinst en peinst en weet dan eindelijk, dat het ver deeld is ln een half lot, een kwart, een I tiende en drie twintig) es. De man van het tientje krijgt f. 8500 rekent de collecteur I ons voor, die van het „kwartje" f. 21.250 en die van het halve lot f. 42.500. Wie ze krijgen? Weer legt de collecteur i zijn hand op de borst en weer zegt hij. het eerlijk niet te weten. Zijn er werk'.oozen bij, menschen. die heel goed wat geld kunnen gebruiken? vroegen wij. Neen, dat niet. Werkloozen zullen het niet zijn. want ik heb het lot in gedeelten verkocht in de vijfde klasse en menschen, die dan pas beginnen te spelen, kun je wel tot de middenstanders rekenen. Trouwens, het geheele lot had ik al eens eerder verkocht aan een meneer, van wien ik het in de vijfde klasse op een tientje na terugnam om het opnieuw te verkoopen. Als hij dat niet had gedaan, zou die me neer nu twintig keer 4250.— of 85 duizend gulden rijker zijn praat de heer v. d. Bosch voort. Nu heeft hij met het tientje, dat hii nog hield, een schralen troost van f. 8500 gehad. Maar wie die gelukkige, of onge lukkige. zooals men het noemen wil is: de collecteur zwijgt, daarover ln alle talen. Een troost van f. 8500 riet er nog zoo troos teloos niet uit.... BRANDEN. Eergisteravond is brand ontstaan in de droogkamer van de meubelfabriek en hout handel van de firma E. Westen te Cuyk aan de Maas. Het vuur werd door voorbij gangers ontdekt, die rook zagen opstijgen uit het dak van de droogkamer. De brand-' weer verscheen spoedig met de motorspuit op het terrein van den brand. Daar het slangenmateriaal echter niet toereikend was, moest men zich behelpen met snel- bluschapparaten en emmers water. Gehol pen door het fabrlekspersoneel is de brandweer er ten slotte in geslaagd het vuur te bedwingen en uitbreiding te voor komen. De droogafdeeling is geheel uitge brand. Een partij fijn hout en afgewerkte meubelen, ter waarde van eenige duizen den guldens, zijn verloren gegaan. De oor zaak van den brand is onbekend. Verzeke ring dekt de schade. Eergisteravond is een felle brand uitge broken in het pakhuis van den caféhou der v. d. L. te Beek en Donk. De opslag plaats stond spoedig in lichte laaie. De vlammen sloegen over naar een aangren zend pakhuis dat eveneens vlam vatte. Door het krachtig optreden van de brand weer kon dit perceel echter voor het groot ste deel behouden blijven. De oorzaak is onbekend; verzekering dekt de schade. EEN OPLICHTER GEARRESTEERD. Al meermalen heeft de Rotterdamsche Centrale Recherche gewaarschuwd tegen de praktijken van den 20-jarigen A. J. M. K„ die voorgeeft reiziger te zijn. Nog on langs is gewaarschuwd tegen iemand, die aanbood reclametrams door Rotterdam te laten rijden, zonder dat hij door de direc tie van de R.E.T. gemachtigd was, derge lijke onderhandelingen te voeren. Er werd toen tevens bij gemeld, dat de betrokkene die deze K. was ook zeker nooit een tram voor dat doel ter beschikking zou krijgen. Thans heeft de politie te Rotterdam vermoedelijk voor eenigen tijd een einde aan de praktijken van dezen jongen man gemaakt door hem aan te houden en op te sluiten in verband met gepleegde op lichtingen. En toen men eenmaal ln deze zaak aan het onderzoeken ging, ls er nog veel meer aan het licht gekomen. Een R.K. amusementsvereeniging, die Zondag een feestavond heeft gegeven, kreeg een paar dagen vóór het feest de mededeeling, dat K. bij allerlei winkeliers contracten poogde af te sluiten voor ad vertenties in het programma. Bovendien trachtte hij voorwerpen voor de tombola te krijgen. Het bestuur van de vereenlging had K. in het geheel niet tot dergelijke handelingen gemachtigd. Des Zondags werden er tijdens het feest tal van bloemstukken en taarten aan de zaal bezorgd. Het heette, dat dat alles be steld was door begunstigers en oud-leden J van de vereeniging. Dikwijls werd er tege lijkertijd de kwitantie bij aangeboden. I Tijdens het feest kwam K. om persoon lijk een taart aan te bieden. Men heeft hem' toen even aan de praat gehouden en inmiddels de politie gewaarschuwd. Deze heeft K. aangehouden en tijdens het ver hoor bleek, dat hij bij tal van bloemisten en banketbakkers bestellingen had ge daan, op naam van oud-leden en begun stigers, waarna hij dan probeerde een contract voor een advertentie in het pro gramma af te sluiten. Dikwijls lukte dit en dan stak hij de advertentiekosten in zijn zak. Voorts probeerde hij artikelen voor de tombola te krijgen, welke hij aan zijn huis liet bezorgen. Tijdens het onderzoek bleek, dat K. zich dikwijls aan dergelijke praktijken schul dig maakte. Maar niet alleen trad hij op als pseudo-adverter.tie-reiziger, meermalen deed hij zich als verslaggever van een der plaatselijke bladen voor, om zich op die wijze gratis toegang tot een feestavond te verschaffen, waarbij hij zich bovendien liet tracteeren'en soms wel namens de pers het woord voerde. Een andere praktijk oefende hij ook nog wel eens uit en dat was naar een krant gaan. daar een belangrijk plaatselijk be richt meedeelen, waarvoor hij dan con tante betaling vroeg, welk bericht op pure fantasie berustte. In den loop van de laatste maanden heeft hij tal van goederen zooals meube len, keukengerei, schilderijen, taarten en bloemstukken besteld, om door middel van zulk een bestelling een advertentie-con tract voor een gefingeerd programma los te krijgen. Vele goederen heeft hij weer verkocht: de andere gaf hij aan de vrouw, met wie hij eigenlijk getrouwd is, maar die hem heeft verlaten, die met een ander is gaan samenleven en bij wie hij nu weer inwoont. Werden aan de woning te veel kwitan ties aangeboden ook stond bij dan meestal wel bij alle winkeliers van de buurt in het krijt dan vertrok hij met de Noorderzon naar een nieuw adres. De politie heelt K. thans opgesloten. Het onderzoek wordt voortgezet. (Vad.) PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. LISSE. Chr. Geref. Kerk: Nam. half acht, ds Meijnhout van Haarlem. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Lam* van Rotterdam. TWEE DOODELIJKE ONGEVALLEN TE ROTTERDAM. Gisteravond zijn te Rotterdam twee doodelijke ongevallen gebeurd. Een 7-jarige jongen, R. C. Hofstede uit de heer Nicolaasstraat is in die straat van een vrachtauto gesprongen. Hij kwam te vallen en kreeg de wielen over het li chaam. Met zware inwendige kneuzingen werd hij overgebracht naar het zieken huis aan den Cooisingel. waar hij bij aankomst overleed. In de Nijverheidsstraat ls de 7-jarige jongen C. K. van Tol uit de Wlllenburg- straat van eens leeperswagen gesprongen Hij kwam te vallen en kreeg een der wie len over het Uchaam. Het knaapje was op slag dood. VOOR VRIJDAG 2 FEBRUARI. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. haas van Charlois. SASSENHEIM. Pinkstergemeente (Zaal Oude P- Nam. halfacht, de heer P. v. d. Wou van Rotterdam. NIEUWE-WETERING. Chr. School: Nam. halfacht, ds. ling. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond: Nam. 8 uur, dr. P. Tjalsma van Leiden. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Akkerwoude en MuraiüJ woude Th. Jonker te Marrum (Fr.) r Rotterdam (vaic. Berkelbach v. d. Sprol kei), dr. K. H. Miskotte te Haarlem. I Sexbierum (toez.), G. van Veldhui^ Azn., te Hantum. Bedankt: Voor Gouda-Boskoop (Ven Vrijz. Hervormden) Joh. van Veen I Zummarum. Aangenomen: Naar Buurse (O.) E. 1 van Amerongen, cand. te Wijk bij D.cJ stede. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Amsterdam-Zuiii pred. plaats) dr. K. Sietsma te Eir.üJ ven. Aangenomen: Naar Krabbendlji, j Ros. cand. te Hillegersberg. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Werkendam L. S. det! te Leerdam en C. Smits te Nieuw# (.tl SECRETARIS CENTRALE JEUGDRAU l De minister van Onderwijs heeft sjj den Centralen Jeugdraad als secretsnfl toegevoegd jhr. mr. C. J. A. de Ru-J commies bij het Departement van ObMT wijs. Kunsten en Wetenschappen. DRONKEN MAN LOOPT TEGEN AUTO. Gisteravond te omstreeks zeven uur heeft wederom een zeer ernstig ongeluk plaats gehad op den Nieuwen Rijksweg op de grens van de gemeenten Pijnacker en Over- schle. Vier zwervers liepen daar aan de linkerzijde van den weg in de richting van Overschle. Van.den anderen kant kwam een auto aanrijden met een vaart van on geveer 70 K.M. Toen de bestuurder, de heer H. F. uit Rijswijk de vier mannen bemerkte haalde hij naar links uit, maar een der zwervers, die onder den invloed van alcohol verkeerde, liep recht op de auto in. Hij kreeg een klap van den knop van den rechter portier en werd langs den weg ge slingerd De politie en de Roode Kruis ambulance-auto van Overschie arriveerden spoedig ter plaatse De man. de 58-jar!ge J. D. P. uit Amsterdam, werd naar het politiebureau vervoerd, waar een dokter een schedelbreuk en een verbrijzelde mond holte constateerde. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Delft overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. o VERDUISTERING. Bij de Hilversumsche politie heeft zien aangemeld een zekere K„ boekhouder bij het illiaal van „Mij. Valet". De man be weerde gedurende eenige jaren verduis teringen te hebben gepleegd bij zijn fir ma tot een bedrag van eenige duizenden guldens. De directie van „Mij. Valet" te Am sterdam, die met het geval in kennis werd gesteld, liet de boeken door een ac countant onderzoeken. Daar K. zich ech ter reeds zes jaar lang heeft schuldig ge mankt aan verduistering, kon nog niet met zekerheid worden vastgesteld, hoeveel K. zich in totaal heeft toegeëigend. HET JUBILEUM VAN Ds. I. VOORSTEM Een huldiging en een druk bezocht' receptie. Ds. I. Voorsteegh, Ned. Herv. pre® te 's Gravenhage (vroeger o.m. te Kam heeft gisteren zijn zilveren ambtsjubi' herdacht. Het wljkgebouw aan de Sen straat te Den Haag was feestelijk f sierd. De jubilaris én zijn echtgen waren per auto van hun woning gem*; De ouderling, de heer A. Henkem heeft een feestrede gehouden en ds. v steegh geluk gewenscht met zijn jubin Als blijk van waardeering overhandig® hem een mooi gecalligrafeerd album W de namen van hen, die aan de huldig hebben deelgenomen) en een bedrag oo enveloppe. Hierna zongen de aanwezigen den laris toe: gezang 224 vers 1 en 5 (g' zigd). Ds. Voorsteegh sprak een woord van o»"* tot den spreker en allen, die hem neb terzijde gestaan. Gistermiddag vond een zeer druk zochto receptie plaats. Onder meer u daar gelukwenschen aangeboden door R. P. A. Rutgers, ds. W. M. A. Kalkman', den heer J. Gesink (als vertegenwooros der Chr. Jeugdorganisatie), allen uit w wijk. BUITENLANDSCH GEMENGD. HOTELBRAND IN CANADA. In het Montmorency-hotel te Quntet een geweldige brand uitgebroken. Hf1 heele gebouw is verwoest, terwijl l» sonen gewond werden. -j. De gasten van het hotel waren gen zaakt in allerijl de vlucht te neniefj.„jj(i heerschte een temperatuur van 15 onder het vriespunt. De vlammen sloegen over op de dende perceelen, die eveneens door o woners moesten worden ontru'md. De aangerichte schade wordt op dan 200.000 dollar geschat. EEN RUSSISCH LUCHTSCHIP Op het oogenblik is een 'uctf5SS'p;k| aanbouw met een Inhoud van 50 uw Meter, dat een snelheid van 100 uur kan ontwikkelen en zonder^dij van brandstof 7000 kilometer aan kan afleggen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10